Oznámení

9.srpna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

9.srpna : Bleskový koláč jako od babičky. Jednoduchý recept, který se nedá pokazit!

10.července : Potřebujete pomoc, nebo pomoci někomu v nouzi chcete? Dejte o sobě vědět na Pomahejtesi.cz!

#1 9. 2. 2006 12:23

lenkaB
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Zlínský kraj

storno poplatek?

Dobrý den, chci se zeptat, zda jsem povinna platit storno poplatek, pokud jsem se z vážných zdravotních důvodů (neplánovaný operativní zákrok a následná rekonvalescence) nemohla zúčastnit "zájezdu" na hory (kurz při studiu na VŠ). O storno poplatku jsme byli upozorněni poněkud nepřesným upozorněním, které si lze vykládat i jinak a to třeba tak, že pokud se do určitého data na tento pobyt nezapíšu, budu muset hradit poplatek za to nevyjádření a ne za případnou změnu vyjádření... Je mi jasné, že to tak dotyčný nemyslel, ale chybná formulace upozornění je jejich problém.
Cituju přesně upozornění:
"Student je povinen do 15.11.2005 vyjádřit se ke své účasti či neúčasti na kurzu podpisem na papír přímo na nástěnce nebo e-mailem dle návratky. V opačném případě budou studentům účtovány náklady na ubytování a režii(cca1000Kč)."

Nyní po mě chtějí storno poplatek ve výši 1000.-Kč a ohání se nějakým zákonem (bez bližšího určení).
Opět cituji:
"Ze zákona a podmínek jednotlivých cestovních kanceláří plyne že výše stornopoplatku je 70%(1750Kč) z celkové částky(2520Kč). Po domluvě s ubytovatelem vypsal fakturu 1000Kč za osobu, což není ani 50% celkové částky."

Ještě stojí za to dodat, že přesnou cenu (alespoň za ubytování a stravu) nám neřekli ani těsně před odjezdem a jednalo se jen o odhady. Dle mého názoru, pokud by měli nějakou smlouvu s CK, museli by být přece schopni nám přesně napsat částku o jakou se bude jednat a případné poplatky při neúčasti...

Moc Vás tedy prosím o názor a případně odkaz na zákon....
Mnohokrát děkuju.

Není tady

#2 11. 2. 2006 10:04

lenkaB
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Zlínský kraj

Re: storno poplatek?

Patricie, děkuji moc. Jediné, co jsem podepisovala bylo, že se zimního kurzu zúastním - potřebovali to zjistit, aby věděli s kolika studenty počítat. A o ničem jiném jsme informováni nebyli.
Můžu to tedy chápat tak, že pokud jsem nepodepsala žádnou smlouvu, ve které by byla přesně určena cena a případné storno poplatky (kolik a za jakých podmínek...), nemají nárok na mě nic požadovat?
Možná se to někomu zdá málo, ale pro náš domácí rozpoet je 1000.- Kč opravdu hodně...
Ještě jednou Vám moc děkuji za odpověď.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí