Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 28. 7. 2009 8:54

x256987
Host

Vᚠnejužitečnější a nejzbytečnější pomocník nebo nádobí

Co se vám velmi osvědčilo a našli jste pro to využití a na co se vám doma práší?

My máme zatím malou kuchyň, takže se řídíme heslem "co nemám, to nepotřebuju". Až na to bude prostor, chci rozhodně myčku, asi si pořídíme mikrovlnku (i když se mi zdá dobrá jen na rozmražování a ohřívání, popřípadě na výrobu popcornu - ačkoli je pravda, že se v ní dají třeba i napařovat knedlíky, v mikrotenovém sáčku), z domova jsem zvyklá vařit v remosce (dělali jsme v ní skoro všechno, já už jsem se naučila zapékat a dusit v troubě), možná papiňák - děláme často masové vývary nebo luštěniny.

Vlastně jediný technický vynález, který používám běžně (kromě varné konvice, bez té si opravdu už neumím život představit), je obyčejný tyčový mixér. Jinak je u nás nejčastěji využitým kusem nádobí pánev (litinová na opékání a smažení, hluboká nerezová s pokličkou na maso s omáčkou, rizoto a podobně - cokoli, co je před dušením nebo pečením potřeba osmahnout) a skleněná zapékací miska. K tomu dva tři hrnce, pařáček, dva cedníky, nerez miska, která přesně sedí do hrnce pro vodní lázeň, a je to.

Místo v polici nám zabírá obrovský elektrický WOK, to byl opravdu dar století  roll

Cokoli, co je potřeba odněkud vydávat a zapojovat a co se blbě čistí je podle mě odsouzené k zapomnění. Sendvičovač před tímto údělem zachránila rada používat do něj papír na pečení, čímž zcela odpadlo mytí.

 

#2 28. 7. 2009 9:04

Anda
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 21. 9. 2006
Příspěvky: 1630

Re: Vᚠnejužitečnější a nejzbytečnější pomocník nebo nádobí

Tak když vynechám všechny kastróly, pánve a jiné běžné kuchyňské nádobí, moji miláčci jsou myčka, tyčový mixér, ruční šlehač a mikrovlnka (ta je oblíbená zejména díky rozmrazovací funkci a mému zvyku zapomenout vytáhnout cokoliv z mrazáku včas).
Naopak kávovar a odšavňovač mohou klidně ruku v ruce odejít do .... pryč.

Není tady

 

#3 28. 7. 2009 9:18

Lena01
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 8. 2. 2007
Příspěvky: 526

Re: Vᚠnejužitečnější a nejzbytečnější pomocník nebo nádobí

Do dneška se mi prášilo na sendvičovač :-) děkuji za tip s pečícím papírem tongue
Jinak  z technických vymožeností využívám nejvíce varnou konev, mikrovlnku, friák-ikdyž je otrava s výměnou oleje a umýváním, ale zase ta rychlost s jakou se tam usmaží např. květák, žampiony a nemusí se obracet jak na pávičce ze všech stran...a ruční šlehač na míchání krémů, pomazánek...
Méně využívám papiňák, topinkovač, ale párkrát do roka přeci jen ano.
Práší se mi na remosku-ta mi příjde úplně zbytečná, všechno dělám v troubě a mixér na koktejly.
Jinak bych přivítala nějaký mixér na strouhání brambor, když dělám bramboráky, ale vzhledem k tomu, že bych ho neměla kde dát, tak si musím vystašit s obyčejným strouhadlem.

Upravil(a) Lena01 (28. 7. 2009 9:19)

Není tady

 

#4 28. 7. 2009 9:36

sudina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 29. 5. 2006
Příspěvky: 17017
Web

Re: Vᚠnejužitečnější a nejzbytečnější pomocník nebo nádobí

myčka jednoznačně na prvním místě tummenupptummenupptummenupp
a co zabírá místo?? ta věc na výrobu párků v rohlíku.. va

Není tady

 

#5 8. 8. 2009 20:31

xxxx
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 9. 2006
Příspěvky: 3804

Re: Vᚠnejužitečnější a nejzbytečnější pomocník nebo nádobí

...u mě vyhrává určitě taky myčka, první jsem si koupila před patnácti lety, pomalu se na ně koukaly kolegyně přes prsty, že jsem líná mýt nádobí big_smile ta doba je naštěstí pryč. Jinak nepoužívám vůbec friták, vadí mi, že je to nezdravé...málo používám škrabku na brambory a pressovač. Hodně používám ruční šlehač.


dum spiro spero

Není tady

 

#6 8. 8. 2009 22:41

hhanca
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 31. 10. 2008
Příspěvky: 2343

Re: Vᚠnejužitečnější a nejzbytečnější pomocník nebo nádobí

sudina napsal(a):

myčka jednoznačně na prvním místě tummenupptummenupptummenupp
a co zabírá místo?? ta věc na výrobu párků v rohlíku.. va

Teda nevím jakej máte ten párkovač. ALe u nás se celkem využije...přítel v té páře dělá i vajíčka, ohřívá knedlíky...a jsou mnohem lepší než ohřívané normál v mikrovlnce smile ...njn co chlapi nevymyslí!


http://lb1f.lilypie.com/TikiPic.php/cW3AKDk.jpghttp://lb1f.lilypie.com/cW3Ap1.png

Není tady

 

#7 8. 8. 2009 23:14

Macex
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 24. 3. 2006
Příspěvky: 6970

Re: Vᚠnejužitečnější a nejzbytečnější pomocník nebo nádobí

Nejčastěji - myčka, mikrovlna na ohřev, magnetická minutka, metlička na hrudky, magnetická lišta na nože, ruční šlehač, el. kráječ.
Nejméně nebo vůbec - el. odšavňovač, tyčový mixér, topinkovač, ohřívač na párky, lívanečník.

Není tady

 

#8 9. 8. 2009 0:17

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 7. 1. 2007
Příspěvky: 13354

Re: Vᚠnejužitečnější a nejzbytečnější pomocník nebo nádobí

Tak u mě jednoznačně pekárná..pak super Choperr(takový mixěr). Jasně i tyčový.
a co jsem vyřadila,friák,nechala jsem si pouze ten košík.

jééé a málem jsem zapoměla tak dopisuji papiňák

Upravil(a) sisi21 (9. 8. 2009 0:49)


http://www.inglene.dk/billed.asp?PrivatBilled=7195271

Není tady

 

#9 10. 8. 2009 17:23

marg
♥♥♥----
Registrovaný: 20. 3. 2009
Příspěvky: 158

Re: Vᚠnejužitečnější a nejzbytečnější pomocník nebo nádobí

Nejlepší je ostrý nůž a brousek. Nejlepší pomocník je můj syn, je mu 10 let a vaří /i sám sobě dobrovolně a velmi dobře/. Nejhorší pomocník je manžel, který celou kuchyň kontaminuje - i když nevaří špatně. Nejzbytečnější je kuchyňský odpad, který stále nefunguje. .


Nuzota z lidí vlky činí a vlky z lesů žene hlad.
F. Villon

Není tady

 

#10 10. 8. 2009 18:44

Olympia
Host

Re: Vᚠnejužitečnější a nejzbytečnější pomocník nebo nádobí

Ja jsem behem prvnich let od svatby nahromadila docela slusne mnozstvi vselijakych "pomocniku" do domacnosti, od fritaku, pres sendvicovac, toastovac, ruzne roboty a slehace, krajece, odstavnovace atd.  Postupem casu jsem zjistila, ze nektere z nich slouzi jako podstavec pro jinou uzitecnou vec, na nektere jsem dokonce zapomnela, ze je mam...stehovani do jineho bytu jsem brala jako prilezitost udelat s mymi tzv. pomocniky "poradek" a rozdala jsem vse, na co jsem behem poslednich let ani nesahla, ridice se radou pro vyrazovani obleceni - co jste na sobe nemely po 2 roky, nepotrebujete. Citim se podstatne lip, nez kdyz jsem mela kuchyn narvanou vselijakymi vymozenostmi.

Upravil(a) Olympia (14. 4. 2010 18:25)

 

#11 10. 8. 2009 21:48

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 7. 1. 2007
Příspěvky: 13354

Re: Vᚠnejužitečnější a nejzbytečnější pomocník nebo nádobí

marg napsal(a):

Nejlepší je ostrý nůž a brousek.

jj,jenže k němu potřebuji i nové prsty!! lollollol


http://www.inglene.dk/billed.asp?PrivatBilled=7195271

Není tady

 

#12 10. 8. 2009 22:56

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Vᚠnejužitečnější a nejzbytečnější pomocník nebo nádobí

Zjistila jsem, že poměrně málo používám kuch. robot. Ten první jsem před léty prodala, druhý má zatím "milost".  Úplně nejzbytečnější je u nás kávovar, který jsme dostali od příbuzných. Asi ho někomu věnuju big_smile. Bude putovní big_smile
Ale co mě nadchlo a používám téměř denně - titanové nádobí; to opravdu doporučuji.

Sisi, prosím Tě, a na co sis nechala ten košík od friáku? big_smile (Žádné využití mě teď nenapadá) smile

Není tady

 

#13 11. 8. 2009 21:38

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 7. 1. 2007
Příspěvky: 13354

Re: Vᚠnejužitečnější a nejzbytečnější pomocník nebo nádobí

Tercila napsal(a):

Zjistila jsem, že poměrně málo používám kuch. robot. Ten první jsem před léty prodala, druhý má zatím "milost".  Úplně nejzbytečnější je u nás kávovar, který jsme dostali od příbuzných. Asi ho někomu věnuju big_smile. Bude putovní big_smile
Ale co mě nadchlo a používám téměř denně - titanové nádobí; to opravdu doporučuji.

Sisi, prosím Tě, a na co sis nechala ten košík od friáku? big_smile (Žádné využití mě teď nenapadá) smile

Terci: se vzpamatovávám z křeče lol
fri´ták nejen ,že nešel kam dát a když jsem konečně našla místo ,tak ho nepoužívala.
tak vlastně použití je takové ,že košík šoupnu do klasického hrnce,mám ty černé teflonové..Hrnec pak normálně umyji,.(a  myslím,že se ten olej není tak přepálený, jako v tom fritáku a i spotřeba je menší.)

Upravil(a) sisi21 (11. 8. 2009 21:39)


http://www.inglene.dk/billed.asp?PrivatBilled=7195271

Není tady

 

#14 28. 10. 2009 16:09

sugar
♥♥♥♥---
Registrovaný: 21. 1. 2009
Příspěvky: 457

Re: Vᚠnejužitečnější a nejzbytečnější pomocník nebo nádobí

Neobešla bych se bez papiňáku, dělám v něm snad všechno kromě kafe big_smile zbytečný je taky "párkovač" a v poslední době friák. Dneska jsem si koupila parní hrnec, tak uvidím, zda se na něj bude prášit nebo bude v jednom kole.

Není tady

 

#15 28. 10. 2009 19:19

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Vᚠnejužitečnější a nejzbytečnější pomocník nebo nádobí

sugar napsal(a):

parní hrnec

tummenupp ten ani neschovávám, i brambory na brkaši v něm pařím! Knedlíky veškeré - přílohové kynuté, sladké, bramborové, rýži... ryby a maso a dnes dortík

http://www.venusanka.cz/prispevky/2009_10/995153.jpg

http://www.venusanka.cz/prispevky/2009_10/995154.jpg


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#16 29. 10. 2009 14:44

sugar
♥♥♥♥---
Registrovaný: 21. 1. 2009
Příspěvky: 457

Re: Vᚠnejužitečnější a nejzbytečnější pomocník nebo nádobí

Betty, já jsem si ho stejně koupila jen kvůli tomu, jaké dobroty tam vytváříš ty. Dneska jsem zkoušela kuřecí maso se zeleninou a brambory. Děsně dlouho to trvalo (možná přes hodinu), zdálo se mi, že v tý hořejší misce se to skoro "nevaří". Dělám něco blbě? Mám Philips, ale někde jsi myslím psala, že značka není moc důležitá. Už jsem i prolezla diskuse na dámě ...

Není tady

 

#17 29. 10. 2009 19:56

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Vᚠnejužitečnější a nejzbytečnější pomocník nebo nádobí

roll zrovna jsem koukala na vaření! Hodinu je děsně moc! Salátové brambory mám upařené za 30 minut. Včera jsme měla upařený za cca 50 minut celý čokoládový koláč a byla ho úplně plná miska na rýži a těsto bylo čokoládové a máslové.  Rýži pařím taky tak 25-30 minut i plátky masa, když je dám na děrovaná dna. Když mám na nudličky v misce na rýži, tak to trvá tak 45 minut. Nedala jsi něco v misce na rýži do spodního patra? To by pak vadilo průniku páry, když paříš na více patrech současně a používᚠtu misku, tak ji musíš dát až do horního patra, právě přes tu misku by blbě proudila pára. Ale jestli jsi použila jenom děrované misky, tak by to mělo pařit všude stejně, aspoň ten můj paří.


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#18 30. 10. 2009 9:01

sugar
♥♥♥♥---
Registrovaný: 21. 1. 2009
Příspěvky: 457

Re: Vᚠnejužitečnější a nejzbytečnější pomocník nebo nádobí

Betty, jsem z toho nešastná. Tu misku na rýži jsem vůbec nepoužila a stejně se to nahoře nedělalo. Byla to taková impulsivní koupě, měla jsem si předtím o tom něco nastudovat. sad Nemůže to být tím, že těch brambor tam bylo hodně (cca 3/4 misky). Nakrájený jsem je měla přibližně na stejný kousky, jako když je vařím ve vodě, možná trochu menší ... Mám jenom 2 ty děrovaný misky (+jednu na rýži) a nejde měnit jejich "pořadí" nad základnou, což je taky blbý. Jak říkám: nejdřív jsem si o tom měla víc zjistit. Příští týden to ještě zkusím.

Není tady

 

#19 30. 10. 2009 10:44

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Vᚠnejužitečnější a nejzbytečnější pomocník nebo nádobí

Tak tohle nevypadá dobře - to by tak nemělo být, zkus to ještě vrátit vždy je to v záruce, a kup si nějaký jiný. Takový problém se nespraví jen tak, to by se mělo bez problémů propařit. Já pařím třeba plnou spodní misku brambor, nad tím zeleninu a nahoře maso v misce na rýži a všechno se propaří. Určitě to zkus vrátit a vyber si takový, kde jde měnit pořadí misek. Nebo a ti vrátí peníze jestli to jde, ale určitě se oháněj s tím že to nemá výkon!


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#20 30. 10. 2009 11:13

sugar
♥♥♥♥---
Registrovaný: 21. 1. 2009
Příspěvky: 457

Re: Vᚠnejužitečnější a nejzbytečnější pomocník nebo nádobí

Dík za radu, taky jsem na to myslela. Vyzkouším ho ještě příští týden a když to nepůjde, reklamuju ho. Snad budu mít úspěch ...

Není tady

 

#21 4. 11. 2009 10:55

sugar
♥♥♥♥---
Registrovaný: 21. 1. 2009
Příspěvky: 457

Re: Vᚠnejužitečnější a nejzbytečnější pomocník nebo nádobí

Betty, jak dlouho v tom parním hrnci vaříš houskové knedlíky (od doby zapnutí hrnce)?

Není tady

 

#22 4. 11. 2009 12:10

vosa
♥♥-----
Registrovaný: 22. 1. 2009
Příspěvky: 60

Re: Vᚠnejužitečnější a nejzbytečnější pomocník nebo nádobí

Lena01 napsal(a):

Do dneška se mi prášilo na sendvičovač :-) děkuji za tip s pečícím papírem tongue
Jinak  z technických vymožeností využívám nejvíce varnou konev, mikrovlnku, friák-ikdyž je otrava s výměnou oleje a umýváním, ale zase ta rychlost s jakou se tam usmaží např. květák, žampiony a nemusí se obracet jak na pávičce ze všech stran...a ruční šlehač na míchání krémů, pomazánek...
Méně využívám papiňák, topinkovač, ale párkrát do roka přeci jen ano.
Práší se mi na remosku-ta mi příjde úplně zbytečná, všechno dělám v troubě a mixér na koktejly.
Jinak bych přivítala nějaký mixér na strouhání brambor, když dělám bramboráky, ale vzhledem k tomu, že bych ho neměla kde dát, tak si musím vystašit s obyčejným strouhadlem.

To jakože dᚠveku na pečící papírek do sendvičovače?


Všechno zlé k něčemu dobré.

Není tady

 

#23 4. 11. 2009 15:26

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: Vᚠnejužitečnější a nejzbytečnější pomocník nebo nádobí

Osvědčila se mi myčka a moje ruce, jinak mám spousta krámů-pomocníků a nic nepoužívám. I na mletí masa, strouhanky a máku jsem si pořídila starý dobrý osvědčený ruční mlýnky, všechny ty elektrický krámy jsou ns H..., ani mikrovlnku moc nepoužívám, nechutnmá mi to z ní, raději si jídlo ohřeju v klastrolku na plotně. Tyhle krámy mi zabírají akorát místo. Jediný, co si nemůžu vynachválit, je papiňák. fri´ták jsem si ani nikdy nekoupila, nedovedu si představit, že bych smažila v jednom oleji ryby, pak třeba vdolky a nakonec řízky. Navíc, vrátila jsem k sádlu, protože na oleji nám to nechutná a to jsem kupovala i ty drahý olkeje. Takže technika v kuchyni mic moc. Jo, i kynutý těsto míchám nejraději ručně ve vandlíku. jen na třený těsto mám ruční šlehač, po babičce, 15 let starej.


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#24 4. 11. 2009 16:51

Mihule
♥♥♥♥---
Místo: kousek od Prahy
Registrovaný: 6. 7. 2007
Příspěvky: 391

Re: Vᚠnejužitečnější a nejzbytečnější pomocník nebo nádobí

Používám a oceňuju, že mám: myčku, papiňák, odšavňovač, toastovač, ruční šlehač, mixér.
Nepožívám a už aby to letělo: mikrovlnka, friák, hrnec na těstoviny, pressovač Krups za nekřesanský peníze.
Nemám a nechybí: pekárna

Upravil(a) Mihule (18. 1. 2010 16:49)


http://smileys.on-my-web.com/repository/Babies/small-stork.gif

máme vlasatou holčičku Barunku  ** 10.6.2010 ve 12,51 hod., 47 cm, 3 310g **

máme druhou vlasatou holčičku Verunku  17.7.2012 v 8,13 hod. ,51 cm, 3 240g

Není tady

 

#25 4. 11. 2009 18:38

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Vᚠnejužitečnější a nejzbytečnější pomocník nebo nádobí

sugar napsal(a):

Betty, jak dlouho v tom parním hrnci vaříš houskové knedlíky (od doby zapnutí hrnce)?

já je mám obrovské přes celé 3 nádoby, pařím 35 minut a po vyndání propíchám špejlí

http://sklad.obrazku.cz/obr223924_453519.jpg

a celozrnné

http://sklad.obrazku.cz/obr223925_505723.jpg

Upravil(a) Bety (4. 11. 2009 18:41)


Strach je malá smrt...

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů