Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 26. 7. 2009 12:51

Aileen
♥♥-----
Registrovaný: 28. 5. 2009
Příspěvky: 46

porodnice Vinohrady-zkušenosti?

Ahoj všichni (nebo spíše všechny;))
chci se zeptat, zda máte někdo osobní zkušenost s porodnicí na Vinohradech. Dříve to prý byla dost hrůza, ale teď zase někdo říkal, že se hodně zlepšili... Tak nevím, každopádně ještě nedávno jsem tu četla bez udání jakéhokoliv důvodu "hlavně ne na Vinohrady" apod. Máte prosím někdo osobní zkušenost nebo alespoň zkušenost z prvního doslechu...?
Jsem sice registrovaná v Krči, ale jestli se trefím do termínu, tak malujou sály a nepřijímají...no a spadám pod Vinohrady, tak nevím co mám čekat... Díky moc, mám to cca za 6 týdnů, tak a se můžu trochu připravit...wink

Není tady

 

#2 27. 7. 2009 0:40

Fidorka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: mater urbium
Registrovaný: 4. 8. 2007
Příspěvky: 8271
Web

Re: porodnice Vinohrady-zkušenosti?

Aileen, dříve jsem slyšela o pár kiksech ze strany personálu, a třeba ještě před 10 lety dělali svislý císařský řez. Tu jizvu jsem viděla na vlastní oči a nevěřila jsem.
Z doslechu taky vím, že tam jsou nepříjemné sestry, když jsem šla navštívit svoji kolegyni, tak jsem byla svědkem situace, kdy kolegyně musela několikrát sestru prosit, a jí dítě přinese, abychom se na něj mohli podívat, nakonec sestra obrátila oči vsloup a řekla, že tam kolegyně není sama, že má taky práci, odešla a přinesla dítě po čtvrthodině, mě se takové jednání prostě nelíbí. Naopak doktoři prý byli moc fajn co se týká přístupu.
Prostředí je hnusné, jejich hekárna je prý proslulá, moje kolegyně měla chu se rozeběhnout proti zdi, jak z toho prostředí byla zdeprimovaná.
V neposlední řadě byly na pokoji čtyři, to už je fakt moc. A za zmínku taky stojí, že to je oblíbená porodnice mezi menšinama, píšu to proto, že někomu může vadit být na jednom pokoji s vietnamkou, i když za sebe můžu říct, že peklo je spíš vyfasovat jednu bodrou, hovornou a přechytralou a druhou neméně výřečnou afektovanou spolubydlu s pronikavým blíže neurčeným dialektem, která má navíc hodně uplakaný miminko a trvá na roomingu i přes noc,  to je taky štěstí a je pak jedno kde jsi wink

Takže tak... možná se to ale už změnilo a rodí se tam hezky, v tom přípdě bych jim opravdu nerada křivdila a šířila staré neaktuální drby! Pak by se měly ozvat holky, které byly spokojené a můžou vinohrady doporučit.

Není tady

 

#3 27. 7. 2009 9:35

Aileen
♥♥-----
Registrovaný: 28. 5. 2009
Příspěvky: 46

Re: porodnice Vinohrady-zkušenosti?

Fidorko děkuji, fakt, že to nezní moc povzbudivě sad . Uvidím, jestli ještě někdo odpoví. S vietnamkou na pokoji bych se smířila - bývají tiché a slušné (když jich není moc), je fakt, že Tvá zkušenost bude horší... Nepříjemný personál - no, tak na ten můžeš při troše "štěstí" narazit kdekoliv (kamarádka třeba narazila zrovna v té Krči, kterou si všichni co do sestřiček chválí...) Jsou to taky jen lidi a můžou být unavení nebo mít os. problémy... Ovšem když je to většina a nonstop, tak to taky není v pořádku, zvl᚝ na takovémhle místě, kde potřebuješ spíše poporu a trochu pochopení... wink No nic, moc děkuji za referenci a uvidím, zda se ještě někdo ozve. Byla jsem na předporodním kurzu v té Krči a tam to vypadalo fajn, jenže ta zatracená údržba... Říkali mi, klidně se tu zaregistrujte, oni Vám termín stejně ještě desetkrát změní, no a už osmý měsíc mám stále dokola termín 9.9. a zatím na něm naše Barborka trvá... tongue

Není tady

 

#4 4. 8. 2009 11:35

bbarbora
♥♥-----
Místo: Praha
Registrovaný: 20. 6. 2007
Příspěvky: 41

Re: porodnice Vinohrady-zkušenosti?

to aileen: Já jsem místní, na jiném oddělení vinohrad jsem byla dvakrát a vždy spokojená, takže jsem na vinohradech rodit chtěla. Je to už přes rok a vzpomínám na všechno hrozně moc ráda: pravda, tenkrát tam byly opravdu sedmilůžáky, probíhala tam totiž celková rekonstrukce. Já sice měla ze známosti dvoulůžák, ale myslím, že tyto dvoulůžkové pokoje už tam jsou standartem. Na sedmilůžácích byly opravdu nějaké vietnamky, ale kde v Praze nejsou ? Mimoto se mnou na pokoji byla paní, která stoprocentně žádnou protekci neměla a byla také ze všeho nadšená. Měla rizikové těhotenství, musela ležet a být pod lékařským dohledem  a prý ji z Podolí pro nedostatek místa vyhodili  ! Na Vinohradech se jí věnovali skvěle. Na personál si rovněž stěžovat nemůžu, porod jsme měla domluvený s doktorkou Lomičkovou a byla naprosto skvělá a i všechny sestry na sále ( při porodu tam asistovaly 3 doktorky  3 sestry ) byly perfektní. Je pravda, že jsem předem raději nic moc neočekávala, ačkoliv v této nemocnici pracovala jako porodník moje kamarádka, která tam rodila pár měsíců přede mnou. Miminko jsem po porodu u sebe mohla mít kdykoliv jsem chtěla, personál mi malou odnášel jen na koupání. Myslím, že se tam nikomu nestalo, aby neměl mimčo u sebe a musel se doprošovat přinesení. Mně vyhovovalo to, že porodnice není " továrnou na miminka " jako třeba výše zmíněné podolí nebo Apolinář, takže já jsme tam již po měsíci docházení na kontroly znala většinu personálu a zažila jsem tam situaci, kdy tam přišla podruhé těhotná  paní, která tam rodila před třemi lety a sestra jí vítala jako starou známou :-)   
Ale je to asi věc názoru, pravda je, že já nejsem moc náročná, takže jsem nekoukala na to, jestli je pokoj zařízený moderně, pro mě byla důležitá spíš profesionalita personálu,  a neměla jsem ani žádné zvláštní požadavky ani nároky týkající se vedení porodu. 
A nejhorší zprávy jsou typu zaručených z doslechu, a jedna paní povídala, takže se zbytečně nenervuj .-)


xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů