Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 21. 7. 2009 13:23

Dey
♥♥♥♥♥--
Místo: obývák
Registrovaný: 1. 12. 2008
Příspěvky: 570
Web

Re: vyplacení podílu na domu

jasně, beru to, v pohodě. Je těžký se s tím smířit - pro nás - my se snažíme přežívat jakž takž, jenže máme prostě problémy a když vidím co se v té rodině děje a že nejsou schopní nám pomoct a ještě se přetvařovat jak by chtěli a nemůžou.. nejde to. Jak říkám - o ten majetek mi ani nejde, ale je mi to líto, protože vím, že tím manžel hodně trpí a hodně ho to zklamalo. Až nám zase někdo něco slíbí a bude machrovat jak nám něco dá a pomůže, tak si na to vzpomenu a opravdu se budu spoléhat jen sama na sebe.


http://lb2f.lilypie.com/OxQ6p2.png

Není tady

 

#27 21. 7. 2009 13:25

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: vyplacení podílu na domu

Dey,chápu tě,že tě to naštvalo,u nás tady toto proběhlo před více lety,kdy manželovi rodiče nechali celý dům vč.zahrady a garáže jeho sestře,která tam s nimi bydlí i se svou rodinou.Manžel od nich nedostal   n i c   a vždy upřednostňovali jen jeho mladší sestru,miláčka.Když ten dům přepsali na ni,chvíli jsme uvažovali co dál a taky tam padla myšlenka zda se s nimi "zato" přestat stýkat-ale uvědomili jsme si,že tohle bychom nemohli našim klukům udělat,aby přišli o prarodiče,kteří se k nim chovají relativně pěkně i když na dovču je nevzali nikdy narozdíl od dětí svojí dcery.A jsou tam i jiné niance,na kterých poznám,na čí je babička straně.Už jsem se ale smířila stím,že já nic nenadělám,občas něco pronesu a tak jsem asi u nich černá ovce rodiny,ale to je asi tak všechno.Já si to jako matka nedovedu představit,že bych takhle měla jednomu dítěti nadržovat a upřednostňovat ho,nemluvě o dělení majetku.Ale lidi jsou různí a jejich myšlení nezměníme.Buď ráda,že ste zdrávi,těšte se na mimčo a žijte si svůj život.K tchými jedem občas na kafčo,nejsme jim ničím povinováni a taky si říkáme,že pro manžlovu sestru to nebude pořád jen ta smetana kterou líže nyní,ale bude muset sebou hodit jednou,až skutečně to budou její rodiče potřebovat.Bude to především ona,která jim má co oplácet,i když se te´d tak nechová.

A jak tady ostatní píší,že někdo nemá na vyplacení toho druhého - nemusí mít hotovost,řeší to i stavební spoření úvěrem za nízký úrok.

Není tady

 

#28 21. 7. 2009 14:01

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: vyplacení podílu na domu

Dey napsal(a):

Mohli teda říct rovnou, že barák připadne jednomu z nich a neměli se chvástat, jak to půjde rovným dílem.

jojo, sliby se slibují, blázni se radují tongue .
a že bratr nemá děti, to je přeci jen jeho věc, třeba nemá děti, protože neměl kde bydlet, třeba si chce nejdříve užít a na dítě se dobře finančně připravit. myslím, že do toho jestli má nebo nemá děti vám nic není.

a jestliže se rozhodl dům renovovat, tak chápu, že si nechal půl domu napsat, protože pak by musel své sourozence vyplácet ze zhodnoceného majetku.

Není tady

 

#29 21. 7. 2009 14:09

Dey
♥♥♥♥♥--
Místo: obývák
Registrovaný: 1. 12. 2008
Příspěvky: 570
Web

Re: vyplacení podílu na domu

Kuty, to jsi vystihla přesně. Už jsem si myslela, že všichni lidi na zeměkouli nic neřeší a jsou strašně féroví a nad věcí, jen já se snažím asi srovnávat nesrovnatelné - pro ni je prostě ten její miláček asi vším a ostatní děti ji nezajímají. Už jsem to i psala dřív, on byl vždycky ve výhodě, ale prostě nepochopím proč to udělali, když se k nim chová nejhůř z těch tří dětí. Za dobrotu na žebrotu, jak se říká. Jasně že bych se chtěla postavit na vlastní nohy a bylo by mi krásně, kdybych to jednou dokázala, ale situace je taková jaká je a vím, že to je nereálný. Potom to zamrzí tím víc, když víš, že někdo kdo se narodí o pár let dřív než ty má všechno z první ruky a zadarmo a ty dřeš bídu abys přežil.. no prostě to tak je, ano, musíme se s tím nějak smířit. Sice jsme tam s nima nikdy neměli zvl᚝ extra vztahy, ale pořád to šlo a sešli jsme se, popili, ugrilovali masíčko, zatančili.. bylo to i fajn, ale už se nám to asi bude pořád připomínat a nevím jestli se s nima přestanem stýkat úplně, ale určitě se ty vztahy tímhle hodně naruší.  Taky si neumím představit, že bych jednomu dítěti dala vše a jinému nic, a tím spíš když bych jim to slíbila a měla zájem na tom, abychom měli hezké vztahy. Pro svoje dítě bych se rozdala už teď a to ho ještě nemám.


http://lb2f.lilypie.com/OxQ6p2.png

Není tady

 

#30 21. 7. 2009 14:18

Dey
♥♥♥♥♥--
Místo: obývák
Registrovaný: 1. 12. 2008
Příspěvky: 570
Web

Re: vyplacení podílu na domu

aprill napsal(a):

Dey napsal(a):

Mohli teda říct rovnou, že barák připadne jednomu z nich a neměli se chvástat, jak to půjde rovným dílem.

jojo, sliby se slibují, blázni se radují tongue .
a že bratr nemá děti, to je přeci jen jeho věc, třeba nemá děti, protože neměl kde bydlet, třeba si chce nejdříve užít a na dítě se dobře finančně připravit. myslím, že do toho jestli má nebo nemá děti vám nic není.

a jestliže se rozhodl dům renovovat, tak chápu, že si nechal půl domu napsat, protože pak by musel své sourozence vyplácet ze zhodnoceného majetku.

tak s dětma je to tak, že on spíš jako správnej bohém děti nechce, páč se nebude omezovat a ohlížet na dítě, on si musí užívat života ale jo, je to jeho věc, to nikomu neberu - že neměl kde bydlet, se říct taky nedá,  protože odmalička je v tom baráku nasáčkovanej a v momentě, kdy si tam začal otevírat hubu, tam vůbec nic neměl, ani ty investice, jen byl prostě drzejší než ti dva další bratříčci a prostě si to tam zabral pro sebe a je vyšachoval ze hry, chytře to chlapec udělal. A to, že tam vymaluje, koupí koberce a dá si tam do kuchyně linku po babičce, neberu jako investici. To jsme museli udělat i my v nájemním bytě smile Max. ty okna atd. co platil i můj manžel a prostě na to se zapomene.. kdyby se rozhodl opravdu dům renovovat, asi bych to i pochopila, ale takhle nee. V životě nic nedokázal, jen přišel k hotový věci a teď se bude celej život chlubit, kolik má v garáži motorek a kolik aut dumbom V životě nežil bez maminky, protože to by musel občas hejbnout prd.lí, a proč by to dělal, že..


http://lb2f.lilypie.com/OxQ6p2.png

Není tady

 

#31 21. 7. 2009 14:22

kalupinka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 28. 4. 2006
Příspěvky: 1367

Re: vyplacení podílu na domu

Dey, jestli Tě to utěší, nevím, ale moc často bývá, že dítě od rodičů preferované se na ně zcela jednou vykašle. Umělo vždycky jenom brát, ne dávat. A dítě odstrkované k stáru pomůže, protože dávat umí...Svět je nespravedlivej, Dey. Lidi by měli být opatrní a nestrkat koruny nikam, kde nemají jistotu. Kdybyste si to ušetřili, hodilo by se to spíš. Spravedlivost rodičů je diskutabilní. Kamarádčiny rodiče dávali svým třem dětem stejný peníz na Vánoce. Kamarádka měla dvě děti a muže, její sourozenci byli svobodní. Ona věnovala koruny na nákup oblečků pro děti. Mᚠsi koupit pro sebe, hecovala jsem ji. Vím-neudělala by to. Ovšem když stará teta, které chodila uklízet, upéct a pomáhat, dala rodičům na svátky peníze, rozdělili je rodiče na tři díly. Taky spravedlivě. Nevěřila vlastním očím. Vzala si peníze a řekla...dva roky jsem tetě pomáhala já a oni ne. Jsou teď na řadě oni. A už tam nešla. Její matka jí řekla, že je závistivá a sobecká. Utřela si slzy, dopila u mě kafe a řekla...a dodržím to. Teta nás má všechny stejně ráda, a si užije i  ty dva.
Dey, jestli Ti můžu poradit, vykašli se na to. K rodičům svůj postoj neměň, protože bys tím udělala neskutečnou radost obdarovanému...VIDÍTE, JÁ VÁM TO ŘÍKAL...JEDE JEN PO PENĚZÍCH. Počkej si, Dey. Jednou dojde na lámání chleba. Jednou uslyšíte...RODIČE POTŘEBUJOU POMOCT A VY SE TADY ANI NEUKÁŽETE...JSTE SNAD TAKY DĚTI, NE...MY TO NESTÍHÁME. Jednou budeš moct říct...RODIČE TĚ MAJÍ NEJRADŠI A VŠICHNI TO VÍME. JE TO NA TOBĚ, ABYS PRO NĚ UDĚLAL MAXIMUM, JAKO ONI PRO TEBE.

Není tady

 

#32 21. 7. 2009 14:45

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: vyplacení podílu na domu

Dey, jestli Tě to utěší, nevím, ale moc často bývá, že dítě od rodičů preferované se na ně zcela jednou vykašle. Umělo vždycky jenom brát, ne dávat. A dítě odstrkované k stáru pomůže, protože dávat umí...Svět je nespravedlivej - tummenupp

Já osobně se toho obávám,až jednou budu muset říct oběma klukům,ty zdědíš to a ty zas ono,je to hodně ošemetná záležitost a nevděčná a myslím si,že a to rozhodneš jakkoli,vždy se najde někdo (i z jejich partnerek),komu se to nebude líbit.Řeknu klukům ale hlavně to,že jim nikdy nebude stát za to,rozejít se ve zlém s tím druhým bráchou kvůli movitým statkům či penězům,protože si myslím,že pak jim takto získaný majetek na úkor toho druhého nepřinese očekávanou radost,ale naopak že někde ve skrytu svého já budou jaksi nespokojeni sami se sebou.

Není tady

 

#33 21. 7. 2009 14:58

Dey
♥♥♥♥♥--
Místo: obývák
Registrovaný: 1. 12. 2008
Příspěvky: 570
Web

Re: vyplacení podílu na domu

kalupinko, bohužel je to tak.. Můj manžel je zlatej, a vím, že by pro ně udělal všechno a vím taky, že ten jejich rozmazlenec by pro ně nic neudělal - jo, jednou se o ně postaráme my a oni budou spokojení, že nemusí vůbec hnout brvou.. řešit to nebudu, manželovo jednání ale podporovat budu a se rozhodne, jak se rozhodne, ostatně pokud se s nima rozhodne ten vztah nějak utnout, je to jeho rodina, o kterou přijde, ale myslím, že je rozumnej a za pár let to asi vyšumí, jenže on si zase všechno líbit nenechá a vím, že tohle ho hodně zklamalo, to opravdu nečekal, tak se trochu i bojím co bude.. Kuty, už jen pokud jim něco někdy dᚠa mᚠto, měli by za to být rádi. A pokud jim dᚠoběma stejně, hádat se nebudou, snad budou rozumní. Já třeba vím, že po našich něco mít budu, ale i kdybych neměla, tak vím, že o ně se vždycky můžu opřít, což se o tchánovcích říct nedá sad Taky za nima pro rady nechodíme, oni to nechápou, nikdy nemuseli nic dělat sami, vše jim spadlo do klína stejně jako jejich miláčkovi, tak naše starosti nechápou.


http://lb2f.lilypie.com/OxQ6p2.png

Není tady

 

#34 21. 7. 2009 16:16

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: vyplacení podílu na domu

Pardon Dey ten majetek opravde neni vas. Je manzelu xy. Vy jste dohromady s jejich synem. Podle zakony si opravdu muze kazdy delat se svym majetkem co uzna sam za vhodne. A to je preeci spravne,ne? Vam to muze byt taka akorat lito. roll

mimochodem, ja taky znam rodiny, kdy nemovitosti byly prepsany jen na jednoho ze sourozencu.  Ne, to neni hezke , ale proste nexistuje obrana i kdyz jste potomkem tech rosicu. Ono se dedi az po jejich smrti.  Jinak to nejde.


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#35 21. 7. 2009 20:59

Bláža..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 13. 1. 2006
Příspěvky: 1053

Re: vyplacení podílu na domu

Dey,
tak jsem si to zběžně přečetla. Takové případy jsou jak přes skopírák.
Rodiče si s majetkem, který je jejich, po právní stránce mohou dělat co chtějí, to je fakt. Ale fakt je i to, že podle psychologů je neodůvodněné vyvišování jednoho dítěte nad ostatními morální šikanou těch ostatních. A podle další psycholožky, je běžné, že matka někdy nemá ráda všechny děti stejně, dokonce může některé dítě i zavrhnout a nemá to žádný logický důvod, je to jen věc citů a ty logiku postrádají. 
Takové případy většinou také podle toho špatně dopadají, myslím pro rodiče. Rodiče pochopitelně mohou darovat svůj majetek jednomu, dokonce je to po právní stránce v neprospěch těch opomenutých, říká se tomu, že chtějí
svůj majetek uchránit před nimi, není to nic lichotivého.
Ale závěrem se musí ještě dodat, že přes tohle všechno, nejsou žádné děti zproštěny zákonné povinnosti se o rodiče v nemoci a ve stáří postarat a nebo je i finančně podle svých možností podporovat.
Tak se v tom vyznej.
Já jsem názoru, že nechat děti které mají své rodiny, musí živit již  svoje děti vrážet peníze do svého domu, naoko se tvářit jako že to dělají i pro sebe a při tom darovat potají polovinu domu jednomu, je čistý podraz. Od rodičů i od bratra. Upřímně, je mi Vás líto.
Tak co bych Ti jako starší osoba poradila. Pořádně si to s mužem rozeberte až dojdete k názoru, že ne všichni které máme rádi jsou seriozní, spravedliví a že se s tím musí pracovat jak to je i když je nám to proti srsti. Nedá se nic dělat. Je to mrzuté se s tím smířit, ale je dobře, že Vás nepotkalo nic horšího.  Moc o tom ve Vašem okolí radši nemluvte, mohlo by se Vám stát, že se to obrátí proti Vám, že by i na Vás mohl někdo pohlížet jako na neseriozního, házet Vás do jednoho pytle s bratrem nebo by z toho mohl mít i někdo škodolibý radost, atd.
Potom se snažte o klidné, korektní vztahy, hlavně, a se nenaruší kontakt. Už kvůli rodičům, aby jste měli přístup do domu. Připravte se na další možné chytráctví od bratra. Zkrátka buďte chytří, když víte, jak to v téhle rodině chodí. Možná, jestli by bratr nemohl vyplatit alespoň z poloviny investice co jste do domu vložili, potřebujete to.. Nebo uvědomují si rodiče, jak se o ně bratr s ženou budou starat? Snad i něco požadujte až Vás budou zase potřebovat, máte rodiny, musíte koukat na své děti. Smiřte se s tím, že rodiče mají jednoho syna raději než dva vlastní další syny a chovejte se podle toho.
Držím Vám palce, třeba Vám to osud vynahradí jinak.

Upravil(a) Bláža.. (21. 7. 2009 21:22)

Není tady

 

#36 21. 7. 2009 22:18

Bláža..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 13. 1. 2006
Příspěvky: 1053

Re: vyplacení podílu na domu

Dey,
ještě doplním. Nevím jestli to ještě existuje, ale dříve byla možnost daru nemovitosti, která nabývala platnosti po smrti dárce a nemohla se již vzít zpět. Jestli by byla s Vašimi rodiči řeč, z důvodu, aby jste měli jistotu, že se budete starat a jestli dostanete někdy vůbec něco, jestli by tímto způsobem nemohli darovat zbylou půlku domu druhým bratrům a ve vlastním zájmu se nepokusili o trochu spravedlnosti.
Když by se Vám tohle nebo něco podobného povedlo, bylo by to dobře, protože Vy se stejně starat budete a rodiče by si to měli uvědomit. A také to, že ten, který nedokáže vyplatit sourozence ani z části, se většinou nedokáže ani postarat o dům, který pak začne chátrat. Ale v takových případech to bývá velice těžké a někdy se musíme smířit i s tím, že vše zlé bývá i k něčemu dobré.

Není tady

 

#37 22. 7. 2009 7:13

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: vyplacení podílu na domu

prostě nepochopím proč to udělali, když se k nim chová nejhůř z těch tří dětí
To je jednoduchý - u těch ostatních mají téměř jistotu, že když bude potřeba, naklušou i s manželkama a pomůžou, tak proč je ještě "uplácet"? Nejstarší sice bydlí s nimi, logicky by tedy měl být první na řadě, když je nejblíž - ale protože zjevně nejeví zájem, dostane půl baráku, což se vždycky dá použít jako argument k tomu, že by měl jaksi na oplátku pro rodiče něco udělat. Teda - oni aspoň doufají, že to tak bude. Obávám se, že se šeredně zklamou, stejně jako vy.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#38 22. 7. 2009 7:45

Dey
♥♥♥♥♥--
Místo: obývák
Registrovaný: 1. 12. 2008
Příspěvky: 570
Web

Re: vyplacení podílu na domu

děkuju vám za vaše příspěvky, prvotní rozčilení mě opustilo a tak si říkám, a si ten barák strčí.. my máme jeden druhého a budeme mít třetího, no a tak jiným taky nezbývá než se o sebe postarat po svém, takže to začínám brát takhle, stejně s tím nic nenadělám, a spíš jim to teda měli napsat celý, aby to bylo vyřešený, protože takhle by nám sebrali vítr z plachet úplně a my bychom se nemuseli strachovat, jak se s nima jednou budeme hádat o dědictví z té druhé půlky. Myslela jsem si, že na tom manžel je líp, když jsem předpokládala, že se svojí rodinou ještě počítá, ale zatím to vypadá, že ne, včera mi naznačil, že s nima skončil. Teď, než se nám narodí mimčo, tak to nechce řešit a já mám jen obavy, že to dopadne opravdu špatně. On je hodně zásadový člověk, a když ho někdo zklame, tak můžu říct, že je pravda, že už si u něho ten člověk neškrtne a manžel umí být dost rázný a drsný. Co se týče toho nejmladšího syna, tak ten je na tom stejně, to bude ještě boj. Ona totiž rodinka neví, že to víme, prokecli se náhodou a mě to nedalo a mrkla jsem na katastr. Takže kluci teď dělají, že o ničem neví. Horší bude, až se bude zapíjet naše malá, z toho mám opravdu strach, protože si myslím, že to nevydrží a začnou se tam hádat a manža bude mít akorát špatné vzpomínky na ten den. No musím mu to nějak vymluvit nebo ho donutit, aby si to vyříkali co nejdřív a smetlo se to ze stolu, akorát ho to tíží.


http://lb2f.lilypie.com/OxQ6p2.png

Není tady

 

#39 22. 7. 2009 12:36

amba
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 15. 8. 2006
Příspěvky: 857

Re: vyplacení podílu na domu

Dey, to snad nemyslíš vážně, že budete společně zapíjet miminko?
Dali  jasně (spíš zákeřně) najevo, jak se synem smýšlejí a jak jim na něm záleží. Společné juchání bych ukončila.
Dělala  bych, že o přepsání baráku nic nevím a chovala bych se k nim nadále normálně, jako by se nic nestalo.  Jen bych nedávala žádné dárky, zrušila oslavy atd. Nemáme peníze, potřebujeme každou korunu na bydlení.

Napiš, jestli k domu rodičů patří i  zahrada nebo jiný pozemek a jak je asi velký.

Není tady

 

#40 22. 7. 2009 14:16

javena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 4274

Re: vyplacení podílu na domu

Ambo, jsou to rodiče, narodí se jim vnouče... proboha, proč to hrotit. Jen do baráčku žádné investice, pokud budou potřebovat rodiče s něčím pomoci, tak ano - pokud bude  čas. Na druhou stranu, kde je psáno, že připsaly na syna kus baráku a těm dalším třeba nespoří? Pravda je, že by to asi řekli, ale stejně. Jsou to rodiče.
Teď budou kupovat hračky pro vnučku a to se urazí ten třetí bratr... spoustu trablů si člověk vyrobí uměle. hmm

Není tady

 

#41 22. 7. 2009 17:06

amba
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 15. 8. 2006
Příspěvky: 857

Re: vyplacení podílu na domu

Javena:
Jaképak hrocení, normální komunace. Jen to juchání a dárečkování bych omezila, Dey přece psala, že finančně na tom nejsou nejlépe. Projuchané a prodárečkované penízky bych ušetřila na horší časy, zvl᚝, když se musejí spoléhat jen sami na sebe.

Věř tomu, pokud budou dávat dárky a podílet se na společných oslavách, budou stále v očích ostatních dost solventní když na to mají a bude se to od nich očekávat stále.  A oni nejsou. Proto bych jim jasně dala najevo, že na to nemáme a peníze potřebujeme někde jinde. Není to hrocení situace, ale pouhé konstatování reality. Proč se přetvařovat. Někdo přijde k bydlení zadarmo, někdo si na něj musí vydělat a ušetřit.

Rodiče, nerodiče. Když se oni dokážou chovat různě ke svým dětem, tak to byli oni, kdo  nastartoval  budoucí vývoj vzájemných vztahů.

Možná vnučce něco kvalitního koupí, možná nakoupí v tržnici a půjde to do popelnice, nevím, všechno je možné. U nás dělali rodiče  rozdíl nejen mezi vlastními dětmi, ale i mezi vnoučaty a nezměnilo se to až do jejich smrti.
Když se nám narodil syn, jen se babička opovržlivě ušklíbla, že zase kluk. Ani se na něj nepodívala. V celé široké rodině se nenarodila  žádná holčička. Povedla se jako druhé dítě jen nám a bylo zle, protože ji tchýně chtěla od jiného syna. Potrestala ji tím, že jí nikdy nic nedala, ani lízátko, a  nikdy si jí ani nevšimla. 

Proto bych byla opatrná a ohlídala si směrem k nim všechny výdaje. Je to totiž úplně jedno, jestli méně oblíbené dítě se pro rodiče přetrhne nebo  se na ně vykašle, rodiče svůj postoj k němu NEZMĚNÍ. Stejně to platí pro jejich miláčka. Může na ně být jakkoliv zlý, všechno mu odpustí.

Mám zkušenost:
V době, kdy jsme žili z ruky do huby a museli šíleně šetřit, aby jsme před výplatou měli co jíst, přesto jsme uškudlili  na kvalitní dárek pro rodiče, i za cenu vlastního odříkání.  Oni našim dětem dali na Vánoce vystřižené obrázky z časopisu, protože nemají. Chápali jsme to, stejně  jsme nic nečekali, protože před námi vždycky"brečeli" že nemají.  Pak se prořekli. Jak by měli peníze, když  milovanému dítěti koupili pro celou rodinu 14ti denní dovolenou u moře ve vzdálené destinaci, a ještě jim museli ušetřit  penízky na výměnu, že.

Nebo: Nᚠsyn toužil po koloběžce, tenkrát stála 480Kčs. Babička naříkala, jak je na tom špatně a nemá. Přispěli jsme jí pětistovkou (tenkrát velký peníz), a hned na to se synovec chlubil, že mu babička koupila koloběžku, stejnou, jakou chtěl nᚠsyn, kterému jsme ji už  koupit nemohli. Syn se na ní chtěl svézt, ale z obavy, aby ji nerozbil, nesměl.
Příkladů bych mohla uvést celou řadu.
Jen jsem se naučila, jak se chovat, nemám na mysli  žádné hrocení. Mᚠpravdu, jsou to rodiče, právě proto by se měli ke svým dětem chovat alespň přiměřeně stejně.

Ono to není jen o majetku. Svým chováním dali rodiče ostatním dětem  jasný signál, na kom jim záleží a na kom ne. Rozumím tomu, že odstrčení  synové (i když dospělí) se cítí  zákeřně zrazení a  co hůř, tím  nečekaně ztratili rodičovské zázemí.
Mám zkušenosti, téměř stejné jako Day. Popisovat to podrobně nebudu, vydalo by to na celou samostatnou diskusi a už je to stejně minulost.

Není tady

 

#42 22. 7. 2009 18:08

mag
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 2. 12. 2006
Příspěvky: 7438

Re: vyplacení podílu na domu

Bláža.. napsal(a):

ještě doplním. Nevím jestli to ještě existuje, ale dříve byla možnost daru nemovitosti, která nabývala platnosti po smrti dárce a nemohla se již vzít zpět.

Darování pro případ smrti není možné.

Není tady

 

#43 23. 7. 2009 7:26

javena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 4274

Re: vyplacení podílu na domu

Ambo, mám taky podobnou zkušenost s rodiči BM, včetně cpaní peněz do baráku, rozdíly mezi dárky vnoučatům taky proběhly - pamatuju i jedny narozky co syn nedostal nic... Stejně jsem nezahořkla, včas jsem manželovi vysvětlila, že nehodlám investovat do něčeho, co mi nemusí říkat pane.
Pro děti jsou prarodiče děda a babí, mají je rádi, pravda je, že to funguje i obráceně, a já jsem ráda. Možná jim to dá do života víc... Na prachy a barák kašlu, manža se s tím vyrovnal po svým - odstřihl sourozence. Je to jeho volba, já to nechápu, když švagryně zavolá, nebo se potkáme, tak jí pozdravím...
Ani od svých rodičů nějak nic nečekám, se svým majetkem můžou dělat, co chtějí, nemám je ráda proto, že mi něco jednou dají. wink

Není tady

 

#44 23. 7. 2009 7:36

Bláža..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 13. 1. 2006
Příspěvky: 1053

Re: vyplacení podílu na domu

mag napsal(a):

Bláža.. napsal(a):

ještě doplním. Nevím jestli to ještě existuje, ale dříve byla možnost daru nemovitosti, která nabývala platnosti po smrti dárce a nemohla se již vzít zpět.

Darování pro případ smrti není možné.

Tak to nám před lety řekl právník, asi to bylo trochu jinak, tedy.
Mám zkušenost, že nᚠmajitel nemovitosti rodičů měl názor, že klíče mít nesmím, mám lézt oknem,
když by mi nikdo nemohl otevřít. Tak jsem si opatřila Zmocnění od rodiče na pověření úklidem a klíče jsem dostala. Doporučuji charitu, život 90, mají výbornou právní poradnu.Ale přeji všem, aby to nikdy nepotřebovali.
Ještě doplním. Ono to mívá ještě další fázi, kdy dárce začne mazánkovi již překážet a nebo se stane nezajímavým. Není to tak jednoduché, je třeba se ještě připravit na závěr, který pro rodiče nebývá nejlepší a kdy ti odstrčení mají spoustu zbytečných starostí a kdy může přijít ještě dost problémů a někdy i ostudy, co člověk ale nadělá. Ale je třeba se připravit.

Upravil(a) Bláža.. (23. 7. 2009 8:13)

Není tady

 

#45 23. 7. 2009 8:21

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: vyplacení podílu na domu

Darování je ze zákona možné pouze mezi živými, ale může být vázáno na určité podmínky, třeba dosažení určitého věku atd.
Ale ještě k synkovi - za určitých okolností je možné domáhat se vrácení daru (hrubé porušení dobrých mravů - viz Obč.z.). Otázka je, zda byla půlka domu skutečně darována nebo prodána, by i fiktivně.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#46 23. 7. 2009 10:04

amba
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 15. 8. 2006
Příspěvky: 857

Re: vyplacení podílu na domu

Javena:
Rozdíl je v tom, že prarodiče tvoje děti, vnoučata, přijali. Naše děti nepřijali nikdy, roky je vůbec neznali, protože je nechtěli, což nám přímo řekli do očí.( Byli zpruzelí, že syn je čtvrtý vnuk a těch už mají dost, holčičku sice do rodiny hodně chtěli, ale  od jiného syna.)  My jsme samozřejmě dobré vztahy chtěli. Naše děti nejen že k narozeninám nedostaly nic, ani jim nepopřáli.

Proto jsme si chránili naše finance a byli hodně opatrní. Nakonec, jak jinak, jsme se o babičku starali většinou my, nikdo ji nechtěl. Miláčci jí nepřišli ani na pohřeb, protože bylo krásné počasí, tak jeli na výlet.
S majetkem si rodiče za svého života mohou nakládat jak chtějí, nemůžeš dělat nic. Kdyby byli spravedliví ke všem svým dětem, tak by ostatní sourozence obdarovaný bratr mohl vyplatit. Nevadí, že nemá hotové peníze, půjčku by jistě dostal.

Není tady

 

#47 23. 7. 2009 10:39

amba
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 15. 8. 2006
Příspěvky: 857

Re: vyplacení podílu na domu

Javena:
Nezahořkli jsme, nic jsme neřešili, vykašlali se na všechno a hned jsme začali řešit svoji situaci, postavili  si svoje. Jo, ty penízky byly hodně potřeba. Kdyby jsme je projuchali s rodinou, která o nás stejně nestála, chyběly by.

Není tady

 

#48 23. 7. 2009 11:15

javena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 4274

Re: vyplacení podílu na domu

amba napsal(a):

Javena:
Rozdíl je v tom, že prarodiče tvoje děti, vnoučata, přijali. Naše děti nepřijali nikdy, roky je vůbec neznali, protože je nechtěli, což nám přímo řekli do očí.( Byli zpruzelí, že syn je čtvrtý vnuk a těch už mají dost, holčičku sice do rodiny hodně chtěli, ale  od jiného syna.)  My jsme samozřejmě dobré vztahy chtěli. Naše děti nejen že k narozeninám nedostaly nic, ani jim nepopřáli.

Proto jsme si chránili naše finance a byli hodně opatrní. Nakonec, jak jinak, jsme se o babičku starali většinou my, nikdo ji nechtěl. Miláčci jí nepřišli ani na pohřeb, protože bylo krásné počasí, tak jeli na výlet.
S majetkem si rodiče za svého života mohou nakládat jak chtějí, nemůžeš dělat nic. Kdyby byli spravedliví ke všem svým dětem, tak by ostatní sourozence obdarovaný bratr mohl vyplatit. Nevadí, že nemá hotové peníze, půjčku by jistě dostal.

Pak ale nechápu, proč radíš Dey, aby narození dítěte neslavili s rodiči. Pokud o to stojí. Podle mě je to jen krok k tomu, aby se vztahy vyhrotily. Zbytečně. Já bych tam taky neinvestovala, to jsem psala Dey hned, ale sekat se... Jo, až bych viděla nezájem o dítě, o mě... a si trhnou - to se taky nevnucuju. wink Nemysli si, že jsem kupovala veledary, když oni neměli, kluk dostal pusu - co jsem dala já... hubana. wink No, říct nic nemohli - já byla na MD, taky nemáme... Ale vztahy to nějak nepoznamenalo. smile

Není tady

 

#49 23. 7. 2009 11:36

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: vyplacení podílu na domu

Taky bych se v tomhle případě styku s tchánovci, zvl᚝ po narození mimča, vyloženě nevyhýbala. Přišlo by mi to jako "dali jste půl baráku bráchovi, tak si teď ponesete následky" - třeba neuvidíte vnouče, nebo vám ho nebudeme půjčovat. Takovej truc, kterej povede akorát k tomu,že se ty vztahy rozese... ještě víc.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#50 23. 7. 2009 13:14

amba
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 15. 8. 2006
Příspěvky: 857

Re: vyplacení podílu na domu

Javeno, neradím.
V každé rodině je situace specifická a každý si ji musí vyřešit podle sebe. Můj případ píšu jen proto, že i tak se to může vyvíjet.
Můžu ti připadat tvrdá a nekompromisní, ale život mě tomu naučil. Platí, že pro dobrotu na žebrotu.

Jasně, ty si nezažila, když za tvoje tvrdě uškudlené peníze babička koupila koloběžku jinému vnukovi a tvůj syn, který po ní toužil celou svou duší si na ni nesměl sáhnout, aby ji nerozbil. Pravda, mohl se dívat, jak na ní  bratranec jezdí. Na jeho smutné oči NIKDY nezapomenu.

Konkrétě, každou společnou oslavu jsme přivezli spoustu jídla, dorty, pití. Všichni se ochotně přiživovali a nechali se hostit. Oni nedali do placu skoro nic, proč taky, když věděli, že my vždycky přivezeme. I když jsme se předem domluvili, stejně  měli  připraveno málo a zbylo to na nás.  Když manžel měl hlad, chtěla jsem mu  dát další jídlo a kde myslíš, že bylo?  U miláčka v lednici, schované na druhý den, protože bylo dobré a miláčkovi to tak neumí. Musela jsem zdůraznit, že je to naše jídlo a trvat na tom, aby ho dali manželovi. Jakýkoliv dárek, který od nás rodiče dostali, skončil u miláčka, včetně ovoce, aby jim babička přilepšila. Nechtěli jsme nic hrotit v žádném případě, ale museli jsme určit hranice. Místo toho, aby jsme přes babičku podporovali jejího miláčka,  jsme penízky investovali do svých dětí a udělali to nejlepší, co jme mohli. Přece nebudu z našich peněz na úkor našich dětí podporovat někoho, kdo neví co s roupama.
Víš, všechno má své hranice a přijde chvíle, kdy pochopíš.
Jo, kdyby jsme měli peníze, tak by mi to bylo jedno.  Neměli, stavěli jsme, zatím co miláčkovi bezstarostně všechno spadlo do klína.
Jen jsem napsala, jak to bylo u nás, protože i tak podobně to může vykrystalizovat. Když nemá Day moc peněz, tak by s takovou situací měla počítat a penízky si šetřit. My jsme se zezačátku (cca 5 let)  také všemožně snažili a věřili, že budeme mít běžné vztahy.  Poznali jsme, že miláček zůstane miláčkem vždycky, odstrčené dítě a udělá cokoliv, zůstane odstrčené také vždycky. Takový stav je neměnný.
Nikde jsem nepsala, že má s nimi Day přerušit kontakt, pokud o to rodiče stojí, určitě ne. Situace se ještě po narození holčičky může zlepšit, nebo může být všechno úplně jinak.  Jen bych nefinancovala oslavy, u nás to byly promarněné peníze.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů