Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 20. 7. 2009 10:56

La_cheri
♥♥-----
Registrovaný: 24. 10. 2008
Příspěvky: 59

Už si nevíme rady:(

Ahojky všem doufám že mi někdo poradí...bydlíme v paneláku a máme fenku maltézáčka.Nikdy s ní nebyly problémy až co máme syna(20 měsíců).Jakmile někam jdem tak hrozně vyje a štěká.chce jít také ale to bohužel často není možné(lékař plavání,...)Zkoušeli jsem plno věcí i ultrazvukový obojek, ale ten absolutně nezabral:(Ted momentálně hárá a je to ještě horší.Než se narodil syn tohle nedělala a já už nevím jak na ní aby to nedělala.Syn jí má rád a ona jeho ale pokud s tím nepřestane nezbyde mi než jí dát pryč(což bych ale nerada),protože sousedi už také nadávají(no sousedi spíš dvě ženský se kterýma bojujem už dost dlouho) ale i tak já o tom problému vím a i mně je to nepříjemnésad
Nemáte někdo radu co s tím?Jestli je něco co by na ní fungovalo ?Nechci jí dát pryč jenže pokud s tím nepřestane budu bohužel muset,což by syn i ona špatně nesli a samozřejmě i já.Poradte prosím.Děkuji

Není tady

 

#2 20. 7. 2009 12:21

Pajdinka
♥♥♥♥---
Místo: Bystřice pod Hostýnem
Registrovaný: 9. 2. 2006
Příspěvky: 402

Re: Už si nevíme rady:(

My jsme měli také malézáčka, ale psa. Jak se nám narodil synek, tak pes se úplně změnil - začal občurávat byt, na malého strašně žárlil apod. Museli jsme se odstěhovat a psa nechat u rodičů. Nevím tedy, jestli toto přestane dělat, protože má teď doma konkurenta a takoví mazlíčci jsou strašně žárliví. Ale na druhou stranu si myslím, že není důvod dávat pejska pryč, když pouze vyje apod. Hlavně když děátku neubližuje. Sousedi si budou stěžovat vždycky - když dáte pejska pryč, tak pak zase na to, že dítě brečí apod.


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;54;42/st/20041124/n/Tomasek/k/dd5d/age.png

Není tady

 

#3 20. 7. 2009 14:12

La_cheri
♥♥-----
Registrovaný: 24. 10. 2008
Příspěvky: 59

Re: Už si nevíme rady:(

No v tom problém není fenka by malému neublížila spíš naopak chrání ho a nehne se od něj a spíš mi přijde že vyje že chce jet s ním a chránit ho vždy když se vrátíme tak ho kontroluje a tak.Jenže poslouchat ty sousedky(jedna má kocoura který nám leze do bytu, plete si patra takže se odbývá k nám v noci a s tou jsme kvůli tomu na nože, a ta druhá je s ní zajedno a má pejska maltézáka) mně nebaví.Fenku dát pryč nechci plánujeme změnu bydlení jenže to ještě nějakou dobu potrvá ,ale zase nechci aby si sousedé stěžovali i když kdo ví jestli by to začlo zatím se ozývají jen ty dvě ale i tak nechci aby fenka tolik štěkala...Ale přijde mi že ty dvě problém zveličují jelikož jsem kolikrát čekala a fenka štěkala jen pár minut co jsem odešli a pak byl klid tak nevím....ale nechci být bezohledná k sousedům...Jinak sama se divím že ty dvě si nestěžovali když byl syn ještě miminko a plakal v noci kvůli prdíkům nebo tak i když sem tam ta jedna něco prohodila že to bylo hrozný jak v noci plakal....no hold sousedy si člověk nevybere

Není tady

 

#4 20. 7. 2009 23:37

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: Už si nevíme rady:(

Mě se to jeví jako žárlivost nebo že by chtěla být tak moc stále s malým,aby ho mohla tzv.ochraňovat?Každopádně je to patová situace,co takhle ji dát nějakou psí dobrotku,když budete odcházet,a si ty vaše odchody spojí s něčím příjemným?Rodiče by si jí k sobě nevzali?
Jinak nesdílím názor Pajdinky,že sousedi si budou stěžovat vždy-na dětský pláč si nestěžují,ale chápu,že vytí a štěkání člověku leze na nervy.

Není tady

 

#5 21. 7. 2009 8:41

La_cheri
♥♥-----
Registrovaný: 24. 10. 2008
Příspěvky: 59

Re: Už si nevíme rady:(

To již děláme když odcházíme dostane piškoty....Bohužel někam jí dávat není možné.Takže si už vážně připadám že nemám na výběr.Ono s tím štěkáním je to tak že štěká vždy jen pár minut když odejdem (několikrát jsem čekala od baráku a poslouchala)Jenže bohužel ty dvě sousedky jsou baby jak poleno no.Ale jak to fenku odnaučit?ted je uštěkanější protože hárá ale to je snad normální.Je zajímavé že přes rok a půl jim to nevadilo ale jakmile jsme začali mít spory tak si stěžují....

Není tady

 

#6 21. 7. 2009 9:16

janísek
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 7. 3. 2007
Příspěvky: 600

Re: Už si nevíme rady:(

Jesli řešíš jen ty sousedky, tak bych se na to klidně vykašlala...obzvl᚝ jestli jim to dřív- dokud jste nezačali mít spory- nikdy nevadilo... z vlastní zkušenosti vím, že když někdo chce prudit, tak si důvod vždycky najde... mad

u nás pomohlo to, že necháváme pejskovi výhled z balkonu (jen přes sklo, ale odhrneme záclonu)...nevím proč, ale když nás vydí odcházet, tak bývá v klidu..možná chápe, že nemá cenu vejt, protože ho neuslyšíme.. big_smile

Není tady

 

#7 21. 7. 2009 9:26

javena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 4274

Re: Už si nevíme rady:(

La_cheri. Nade mnou bydlí pejsek. Štěká, když odchází rodina - chápu. Občas, když jde ven - má radost. Ale štěká opravdu i přes den, stačí, aby někdo prošel kolem bytu, bouchnul výtah. Pozor - já si nestěžuju, i když vytí v jedenáct v noci není má oblíbená ukolébavka. smile Naopak, dala bych do čenichu páníčkům, že ho tam nechají. Jen chci naznačit, že čekat pár minut na chodbě a pak posuzovat, co se za dveřmi děje dvě hodiny je liché...
Taky myslím, že fenka žárlí. Vy si jdete na očkování a jí necháte doma... smile
Zkus zůstat na chodbě a když štěká, vrátit se a potrestat ji. Opakovaně. Při příchodu pak pamlsek, za odměnu...

Není tady

 

#8 22. 7. 2009 12:13

Hani
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Olomouc
Registrovaný: 20. 6. 2006
Příspěvky: 3425
Web

Re: Už si nevíme rady:(

Ahoj, pes je smečkové zvíře a zůstat sám, bere jako trest, a už my se na to díváme jakkoliv.  Moje rada, akorát nevím, jak moc pro tebe schůdná - pořídit feňulce psí kamarádku. Z vlastní zkušenosti už bych jen jednoho hafa nechtěla. Psiny mám dneska tři a mᚠvidět, jaká je to smečka. smile


Nejušlechtilejší a nejhezčí věci na světě lze prožívat, poznávat, ale těžko se definují a popisují. (OSHO)

Není tady

 

#9 22. 7. 2009 14:51

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Re: Už si nevíme rady:(

My jsme to udělat museli. Koupili jsme psovi kámoše. A teď mám magory dva big_smile

A když jeden někam jde (vetrina, výstava), tak ten druhý musí být vzat s sebou nebo udán k rodičům (přítele), jinak by se zbláznil. Vůbec dnes nechápu , jak mohl být někdy sám. Je to pravda 2x tolik práce, ale jsou nekonečným zdrojem mého obveselení a radosti.

Věřím, že je to pro tebe nepředstavitelné, další čokl, ale já to taky doporučuju..

Jen bych se zkusila domluvit s chovatelkou, pro případ, že by si psi nějak nesnesli, aby nový pejsek mohl být vrácen do stanice zpět. U štěněte ale toto nebezpečí nehrozí, si myslím. My jsme kupovali dorostence . Chovatelce jaksi zbyl. ..smile

Není tady

 

#10 7. 8. 2009 11:52

Barborka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Karlovy Vary
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1143

Re: Už si nevíme rady:(

La cheri a jak vycházíš s ostatními sousedy? Třeba se jich jít na to zeptat, jestli to slyší, jak moc atd.  - protože dát pryč člena rodiny jen kvůli nějakým 2 prudivým babkám - to bych nedokázala.
Nᚠpejsek ze začátku vždy štěkal, když jsme odcházeli do práce - jak už tu někdo psal, přítel se vždy vrátil a pes dostal přes zadek a pořádně vynadáno. Teď už neštěká, nevím jestli tohle pomohlo, nebo si na ty ranní odchody do práce zvykl... Také se dost často radí nechat pejskovy při odchodu nějaké vaše oblečení, ze kterého vás ucítí, že se uklidní. Držím palce!!!

Není tady

 

#11 7. 8. 2009 12:58

zuzi777a
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 21. 4. 2008
Příspěvky: 3596
Web

Re: Už si nevíme rady:(

La cheri- mám dva tipy-   1. použít metoda trestu.  Návrat páníčka by ale neměl být spojen s trestem. Někdy se vyplatí zapůjčit elektrický obojek. . Jak zaštěká po tvém odchodu ( číhᚠna doslech a na dosah vysílačky) pustíš impuls. Můj kámoš to vylepšil o   propojení s jeho hlasem  s výkřikem "fuj" na nějakém  adaptéru s hlasovou smyčkou , který reagoval na stejný impuls jako  obojek. Technicky tomu nerozumím, přijde mi to jako kruárna použít  elektrický obojek, ale je to lepší než dát pesana kvůli  zlozvyku  z domu.
A druhá rada- pus psovi  při odchodu rádio, nebo TV. Ono je to také zabaví.

Naši psi také vyjí, když odjíždíme z domu,  je to jak sbor muezínů, ale naštěstí jen chvilku a mám tolerantní sousedy.
Se sousedkymi bych se pokusila  promluvit po dobrém. Když má ta jedna psa, mohla by to snad  strávit.  Třeba se jí zeptat- paní,  neslyšela jste tu naši fenečku dnes?  Já ji tak lituju a vás taky,když teď tak trojčí po našem odchodu, ale snad ji to přejde, co myslíte- vždy máte také pejska... Možná by to zabralo víc než dohady.
A té s kocourem bych řekla, že mi  její kocour počůral okno, že to nevadí, protože máte zvířata obě rády- a že jsi ráda, že snáší  stejně trpělivě  ječení tvého psa...  Ono na  nepřítele v domě  je lépe jít po dobrém... Osobní zkušenost... stolt

Není tady

 

#12 14. 8. 2009 15:16

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Re: Už si nevíme rady:(

Já bych určitě metodu trestu vypustila. Ani bych nedávala el.obojky. ty podle toho co jsem slyšela od chovatelů a cvičitelů mohou spíš ublížit, pokud s nimi člověk neumí bezpečně zacházet.

Já jsem to také řešila "číháním". Ale zkusila jsem jako přijít dřív, abych ho mohla pochválit a dát dobrůtku. Dobu kdy jsem byla "pryč" (před barákem se zapnutým odposlechem telefonu big_smile.) jsem prodlužovala. Sousedi si to pamatují dodnes, kterak jsem vychovávala. A přesně tak, jak píše Zuzi jsem chodila za sousedkami (2 babizny) a říkala jsem jim, jak jim moc děkuju za informace, jak já bych to bez nich zvládla, jak jsou skvělé., jak mi pomohly a pomáhaj (jen prudily).atd  a ty se mohly přetrhnout v informacích a dokonce i s pomocí. (klidně u nich můžu nechat klíč..lol )
A nakonec až jsme to zvládli, ten pes je strašněj nervák a hyperaktiva (Energeizer), takže to byl proces nezapomenutelný, jsme mu koupili kámoše stejného plemena. A sousedky si stěžují zas (jako jen  lehounce v dobrém!), že vyváděj (trošku si hrají big_smile )

Dobrý je zabavit ho nějakým žvýkacím uchem nebo kostičkou na žvýkání, což mu zabere i půlhoďku. Taky nechávám svítit (je-li tma) a puštěnou TV. Když odcházím, tak ve dveřích bytu (vím, že mě poslouchají) tak jim ještě říkám : "kluci, a nezapomeňet uvařit brambory!" lol

Není tady

 

#13 14. 8. 2009 21:46

D.
♥♥♥♥---
Místo: Praha-východ
Registrovaný: 18. 3. 2008
Příspěvky: 438

Re: Už si nevíme rady:(

No jo, tak já mám taky dva lol První magořil venku, takže jsem chtěla kámoše, aby si nějakým způsobem zvykl na psího kámoše a spravilo se to. To se nepovedlo a druhé trdlo zase vyvádí doma čili druhý kámoš vyjít může, ale nemusí(je fakt, že jsou to oba problémoví útulkáři, ale znám víc lidí, kterým druhý do party nevyšel)..
Je pravdou, že první, co magoří venku, je doma zlatíčko a druhému pomáhá, když zůstanou sami doma, prostě není sama, když zlé paničky vypadnou.. Trochu zamotané? No, vlastně se docela doplňují wink

Ale když jsme prvního útulkáře učili zůstávat doma, natahala jsem mu do pelechu nějaký starý svetr, sukni, pustila TV(to dělám dodnes, když jdu pryč), nijak výrazně jsem se s ním při odchodu neloučila a hlavně jsem procházky pomalinku protahovala. Nejdřív jsem šla párkrát jen vynést koš, pak za roh do trafiky, pak na kafe atd. Postupně si navykl, věděl, že se k němu vždycky někdo vrátí. Když přišel druhý pes, začalo vše nanovo, navíc jsem před ní musela schovávat oblečení, ukázala se jako šílená trhačka v naší nepřítomnosti.


Lidé jsou tak svobodní, jak chtějí. James Baldwin

Není tady

 

#14 16. 8. 2009 0:47

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Už si nevíme rady:(

No a nechce to ještě se vyptat třeba různých chovatelů nebo veterinářů?...
Jo, holky, ale ohledně puštěné TV při odchodu, na to bych tedy byla opatrná - protože my jsme celé roky běžně nechávali puštěnou TV, když jsme odcházeli třeba do obchodu atd. (ale kvůli psovi - mě to nikdy nenapadlo, ten byl zlatej - kavalír KCHS - neexistovalo nic podrápaného, roztrhaného, neštěkal zbytečně), ale jednou těsně před  odchodem z domu - už jsme si v chodbě obouvali boty a najednou jsem cítila zápach....no, milá televize hořela. Takže odejít o 2 minuty dřív, neměla bych domácnost....
A vytí sousedovic psa se sice smějeme, protože to je opravdu srandovní koncert, ale zase se přiznám, že úplně vždycky na to náladu nemám, i když chápu, že není lehké psa vychovat, a taky vím, že sousedovic záměr to není big_smile.
Jinak se přidávám k Hani, že je lepší mít psy dva (i když možná spíš lepší pro psa než pro majitele) big_smile. Taky hodlám jednou pořídit právě nejméně dva.

Upravil(a) Tercila (16. 8. 2009 0:56)

Není tady

 

#15 17. 8. 2009 12:18

Anda
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 21. 9. 2006
Příspěvky: 1630

Re: Už si nevíme rady:(

Tercila napsal(a):

No a nechce to ještě se vyptat třeba různých chovatelů nebo veterinářů?...
Jo, holky, ale ohledně puštěné TV při odchodu, na to bych tedy byla opatrná - protože my jsme celé roky běžně nechávali puštěnou TV, když jsme odcházeli třeba do obchodu atd. (ale kvůli psovi - mě to nikdy nenapadlo, ten byl zlatej - kavalír KCHS - neexistovalo nic podrápaného, roztrhaného, neštěkal zbytečně), ale jednou těsně před  odchodem z domu - už jsme si v chodbě obouvali boty a najednou jsem cítila zápach....no, milá televize hořela. Takže odejít o 2 minuty dřív, neměla bych domácnost....
A vytí sousedovic psa se sice smějeme, protože to je opravdu srandovní koncert, ale zase se přiznám, že úplně vždycky na to náladu nemám, i když chápu, že není lehké psa vychovat, a taky vím, že sousedovic záměr to není big_smile.
Jinak se přidávám k Hani, že je lepší mít psy dva (i když možná spíš lepší pro psa než pro majitele) big_smile. Taky hodlám jednou pořídit právě nejméně dva.

Tak tohle než uděláš, pořádně si to rozmysli. My si taky pořídili dva, aby se kluci spolu zabavili, když jsme v práci/škole. Fakt je, že jsme se nepletli. Zabaví se dokonale a spolupracují jedna báseň. Bohužel nepříliš přínosným způsobem. Žádná prasečina jim není cizí (nebudu jmenovat vše, posledním kouskem bylo "vylepšení" vlastní boudy - během jediného dopoledne zvládli naši dva mazlíci odstranit izolaci okolo a odloupat tašky ze střechy), učí se je jeden od druhého rychlostí blesku, zato jejich výcvik, by jen základní, je docela fuška. Chlap ze cvičáku se mě opatrně ptal, proč jsme si pořídili dva najednou, z očí mu přitom šlo jednoznačně vyčíst, že jsme naprostí kok.ti a po tom, co jsem mu objasnila důvody, které nás k tomuto kroku vedly, mi opovržlivým tónem objasnil, že je dobré pořídit jednoho, naučit ho aspoň trošku slušnému chování a pak teprve pořídit dalšího.
Sice to naše duo Tajfun+Tsunami zbožňuju, ale občas by je člověk roztrhal na malinkatý kousíčky.

Není tady

 

#16 17. 8. 2009 19:34

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Už si nevíme rady:(

Ando, díky, krásně jsi to napsala, zasmála jsem se tummenupp.
No já se podobné "psí spolupráce" nebojím, protože uvažuji opět o kavalírech a ti jsou mooooc fajn. Nějak jsem si nevšimla, jakou máte rasu. Navíc u nás musí pes dodržovat "dohodu". smile Já jsem na našeho kavalíra ani nemusela mluvit, jen jsem ukázala nebo luskla prsty. Mít víc psů bych si právě troufla jen s těmi kavalíry. smile
Jo ale je fakt, že měl ten chlap ze cvičáku asi pravdu - že je ideálnější nejdřív trošku tomu chodu domácnosti navyknout jednoho psa a pak pořídit druhého. Každopádně díky za osvěžující příspěvek. tummenupp

Není tady

 

#17 19. 8. 2009 9:16

Anda
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 21. 9. 2006
Příspěvky: 1630

Re: Už si nevíme rady:(

Nemᚠzač, aspoň někdo se cítí osvěžen. Já jsem z nich zbitá jak pes - neustále likviduju škody, které vyrobili během dopoledne (partner to rozdýchává podstatně hůř než já, zvl᚝ když mu postupně loupou kkůru ze stromů v jeho hýčkané zahradě jak slupku z banánu), zbytek času věnuju nácviku alespoň základních povelů. Jinak naši dva kosí bratři jsou beagli

Není tady

 

#18 20. 8. 2009 23:03

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Už si nevíme rady:(

big_smile Ando, prosím Tě, napiš knížku! Pomůžu Ti s vydáním! Zase se tu nahlas směju, díky - musím Tvoje příspěvky dát přečíst rodince, a se taky pobaví smile. No jo, bíglíci, to je jasný. Ti jsou hodně živí. Že dokážou oloupat strom, to jsem ale doteď netušila big_smile. Tak a se Ti při tom výcviku daří.

Upravil(a) Tercila (20. 8. 2009 23:05)

Není tady

 

#19 21. 8. 2009 8:46

Anda
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 21. 9. 2006
Příspěvky: 1630

Re: Už si nevíme rady:(

Terci, u nás by to bylo spíš na videozáznam. S tím loupáním - oni se naši chlapci specializujou na mladé stromky, nejlépe čerstvě zasazené. Můj milý je jako bonus inženýr, stavař, všechno potřebuje mít nalajnované a podle tabulek a oni mu z nich těžce vybočují. A po každé takové události se vzteká jak malej kluk. A naprosto neponaučitelnej. Onehdy učinil další pokus - nesl si ze zahradnictví jak svátost boží deštníkovec japonský. Z mého pohledu borovice jako každá jiná, akorát jehličí tomu roste vždy z jednoho místa v kruhu, takže tvoří rádoby deštníky. Prostě nic, bez čeho by člověk nepřežil. Dopoledne zasadil, zalil a kochal se. Odpoledne už nebylo čím. Deštníkovec ležel  na trávníku (resp. jeho torzo - bez jehličí, bez kůry, bez větviček, prostě jak pastelka) a v zemi půlmetrová díra. Chvilku jsem přemýšlela, že bych vzniklý ščagél píchla zpátky a vinu hodila na slunko, horko a sucho. Pak jsem tento plán opustila, protože nežiju s debilem. Takže zase cirkus. Včera už jsem vztáhla ruku i já - chlapci se servali o rohlík (ne že bych byla kolenovrt a dala jim jen jeden, dostali každý svůj, akorát jeden z nich je trošku hamoun, takže ten svůj si letěl zahrabat a pak demonstrativně hopkal před tím druhým a odváděl pozornost všemožným způsobem. Když se mu to konečně povedlo a ukořistil i druhej rohlík, nastala slušná bitka), kvičeli u toho jak podříznutí pašíci a moje pracně trénované povely naprosto ignorovali. Krev sice netekla, ale ale škubali se pěkně, takže mi nakonec nezbylo nic jinýho, než je lapnout za kůži na krku a oba strčit do jezírka ke Koi kaprům. Čučely jim akorát hlavičky a ty se nestačily divit. Sice to pomohlo, byli pak rádi, že jsou rádi, ale docela se teď bojím, jak naloží s informací, že někde plavou kvítka i ryby pěkně pohromadě. A právě kapři jsou moje zbraň nejt잚ího kalibru - když začne miláček provolávat hesla "já jim roztřískám zadky", stačí jediná zmínka o možnosti rybích hodů  z jeho barevných mazlíků a je klid.

Upravil(a) Anda (21. 8. 2009 9:01)

Není tady

 

#20 21. 8. 2009 13:49

Hani
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Olomouc
Registrovaný: 20. 6. 2006
Příspěvky: 3425
Web

Re: Už si nevíme rady:(

tummenupp lol ještě že mám doma hodné fenečky, které mi jenom:
- sežraly od tří párů bot vždy jen tu jednu,
- překousaly několik kabelů,
- nanosily ke dveřím pytel toaleáků a rozcupovaly ho tak, že přes tu hromadu nešly otevřít dveře,
- vybraly mi odpadkový koš v koupelně a všechno použité "zboží" jsem měla po baráku a v posteli,
- jedna ukradla ze stolu rohlíky a sežrala jich blíže neurčené množství a vyvalil se jí z toho bok,
- sežraly mi všechny ibišky
ale vždycky se u toho tvářily velmi upracovaně a evidentně očekávaly pochvalu.
stolt

Upravil(a) Hani (21. 8. 2009 13:50)


Nejušlechtilejší a nejhezčí věci na světě lze prožívat, poznávat, ale těžko se definují a popisují. (OSHO)

Není tady

 

#21 21. 8. 2009 17:49

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Už si nevíme rady:(

Holky, já se tady válím smíchy a už jsem vaše příspěvky musela přečíst i dceři tummenupp.
No vy mě teda pěkně odrazujete od pořízení několika mazlíků (jak říkal Ducháček "dohromady") big_smile
Ando, Tvůj partner má můj velký obdiv, protože já ač nestavař, vidím potřebu těch lajn a tabulek podobně big_smile - a dokonce i zálibu v zahradničení - osobně bych omdlela, kdyby mi ohlodali deštníkovec big_smile. Podobně u Hani s těmi ibišky. Úplně tu jeho zahradu vidím, buď na něj pyšná smile.
Moc krásně píšeš, evidentně mᚠtalent, tak šup šup - odhoď utěrku v kuchyni a začni psát knížku - konekonců, do knížky se dá vlepit "dýfko" wink. Budu první natěšená čtenářka tummenupp.
Jinak taky uchováváme fotku našeho kavalíra-aristokrata, kterak se rozrochnil u odpaďáku, ze kterého vypadly zbytky a ještě u toho zadkem poshazoval flašky od piva určené k odnesení, takže vypadal jak těžký bezdomovec. Se zvířaty je sranda, to jo smile.

Není tady

 

#22 22. 8. 2009 9:00

lepista
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 28. 1. 2006
Příspěvky: 1150

Re: Už si nevíme rady:(

Ahoj,
je tu dost podnětů co se dají zpracovat. Mě to vychází odchod i příchod spojit s nějakým rituálem, aby si pejsek ho spojil s tím, je to ok, je  to vpořádku. Také pejska unavit před odchodem aby neměl roupy a šel spát. Já se párkrát vrátila když štěkala a napomenula ji. Pak jsem se také párkráte vrátila a chválila, když neštěkala, uložila ji do pelíšku.

Zkoušej to a uvidíš, že se to pejsek nakonec naučí.

Není tady

 

#23 24. 8. 2009 8:24

Hani
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Olomouc
Registrovaný: 20. 6. 2006
Příspěvky: 3425
Web

Re: Už si nevíme rady:(

Terci, to není odrazování. Přece pár sežranejch ibišků je prd proti tomu, kolik lásky ti dají a kolik legrace s nimi zažiješ. smile


Nejušlechtilejší a nejhezčí věci na světě lze prožívat, poznávat, ale těžko se definují a popisují. (OSHO)

Není tady

 

#24 25. 8. 2009 19:52

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Už si nevíme rady:(

Já vím, Hani, měli jsme pesana... Já jsem spíš teď uvažovala o tom, jestli jich mít víc najednou a tak, víš....

Není tady

 

#25 25. 8. 2009 22:58

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 3. 7. 2009
Příspěvky: 2369

Re: Už si nevíme rady:(

Ahoj holky, to je krása, ty příspěvky jsou opravdu na knížku lollol. My měli taky psa a je zvláštní, že když jsme odcházeli z domu pěšky, tak vyl a štěkal na celou ves, evidentně si myslel, že s ním jdeme ven a zapoměli jsme ho doma. tongue Ale jak jsme před domem nasedli do auta, ani nepípl, zalezl do boudy a celý den o něm nikdo nevěděl. Dokonce když nám jednou opravovali zedníci fasádu, tak mu přímo na boudu postavili rádio a když jsme se ptali jestli jim ten pes nevadí, divili se: "Vy máte psa?" Co se týče problému se štěkáním fenky, zkus jí dát kus oblečení vašeho malýho, třeba si bude myslet, že tam s ní je a nebude štěkat. Držím pěsti, aby to zvládla a vy jste ji nemuseli dát pryč.


Out from the dark into the light !

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů