Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 20. 7. 2009 10:15

agewa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 2. 2008
Příspěvky: 4341

Re: Tvrdé životní lekce

to já spíš mám problém s tím, že nedokážu plakat. nějak mi to pořád nejde.jedna z věcí, která mi vadí, že "díky" dědovi jsem ztatila kus života, protože tam mám bloky ve smyslu ztráty paměti. psycholožka říkala , že je to normální reakce, přesto mě to mrzí. když máma se segrou někdy mluví o té době, tak mě připadá, že já tam nebyla....pusto, prázdno.

Není tady

 

#52 20. 7. 2009 10:17

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 18. 9. 2007
Příspěvky: 7441

Re: Tvrdé životní lekce

Já myslím, že celý život budeme dostávat lekce a to do té doby, než se poučíme z té předchodzí.
Jaké byly ty moje? Vlastně už dětství,kdy jsem nevnímala svou mamku po své boku,když byly dlouho nemocná, mentální anorexie v 17ti, několik pobytů na psychiatrii kvůli depresím, několik operací, oznámení onkologického onemocnění, lekce vydržet sama se sebou a svými myšlenkami big_smile.
Ale mám se dobře, myslím, že mě život má rád a jsem dítě štěstěny. Nepíšu to jako kliše, myslím to skutečně.


"Osud zkouší nejvíce ty, které má nejvíce rád, aby z nich něco bylo."

Není tady

 

#53 20. 7. 2009 10:26

Natálie
♥♥♥♥♥--
Místo: Severní Čechy
Registrovaný: 17. 5. 2007
Příspěvky: 894

Re: Tvrdé životní lekce

Tulipánka napsal(a):

Natálie,
tak to je mi fakt moc líto, že jsi s dcerkou zůstala sama. Je jen o málo mladší než Davídek, viď?

Já ti bohužel asi nedám zatím žádné povzbuzení, že ostatní jsou na tom ještě hůře. On totiž každý nese ten svůj problém jako nejhorší, dokud se neobjeví ještě horší. Takže pro někoho může být tragédie to, že ho šikanují v práci a může se trápit úplně stejně jako člověk, kterému zemřel tragicky partner s dítětem.

A mé nejhorší mezníky? Když jsem dostala dětskou cukrovku v 9 letech, pak dobrovolné mučení na VŠ, kdy se mě všichni snažili celkem bez skrupulí vyhodit a já tvrdě vzdorovala a naposledy jsem brečela v pátek, kdy jsem zjistila, že manžela donutili podepsat výpověď v práci, manžel zatím nové zaměstnání nemá, já jsem na rodičovské, máme hypotéku a žádné úspory, protože nám zkrachovala firma, co stavěla dům a my do něho museli dát vše, co jsme měli, aby se dostavěl.

S dcerkou jsem už rok sama, takže jsem se tím už docela srovnala. Možná mě to dostalo proto, že jsem s tím vůbec nepočítala, že se to může stát zrovna mně, ale zároveň jsem si podvědomě vybrala takového partnera, od kterého jsem vlastně ani nic jiného nemohla čekat... Potřebovala jsem tuto lekci jako sůl, ale to si uvědomuji až teď. Co jsem zde přečetla, tak někteří lidé zde to měli o hodně t잚í, protože některé věci nejdou moc ovlivnit.Nezaložila jsem toto vlákno proto, abych se přesvědčila, že někdo je na tom třeba hůře, ale přečíst si osudy od jiných lidí, že každý je zodpovědný za své konání a jak se třeba jiní lidé vyrovnávají s nějakým životním údělem. Našli v sobě vnitřní sílu, která je popohnala dál a stali se méně zranitelnějšími.


Změna přichází pomalu.
Paul McCartney

Není tady

 

#54 20. 7. 2009 10:34

javena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 4274

Re: Tvrdé životní lekce

Kočky, já když čtu, co koho potkalo, tak musím napsat, jak moc Vám držím palce...
S porovnáním s tím, co je tu psáno, jsem nezažila nic... moje problémy jsou malicherné a nestojí za zmínku.
Jen jsem Vás chtěla podpořit. pussa

Není tady

 

#55 20. 7. 2009 10:59

Liška
♥♥-----
Místo: Brno
Registrovaný: 15. 2. 2009
Příspěvky: 41

Re: Tvrdé životní lekce

Javeno,děkuju.a přeju a ti to vydrží.Měj pohodu.

Upravil(a) Liška (20. 7. 2009 11:00)


Jede autobus z kostela a vybourá se.Nevím co si o tom myslet.Řekla bych že autobus jedoucí z kostela má tu nejdokonalejší ochranu.Není to tak.Tak koukám kolem sebe a říkám si:Ty vole,Bůh bude asi pěknej drsňák....

Není tady

 

#56 20. 7. 2009 11:23

Natálie
♥♥♥♥♥--
Místo: Severní Čechy
Registrovaný: 17. 5. 2007
Příspěvky: 894

Re: Tvrdé životní lekce

javena napsal(a):

Kočky, já když čtu, co koho potkalo, tak musím napsat, jak moc Vám držím palce...
S porovnáním s tím, co je tu psáno, jsem nezažila nic... moje problémy jsou malicherné a nestojí za zmínku.
Jen jsem Vás chtěla podpořit. pussa

Javena je nedělňátko big_smile .

Upravil(a) Natálie (20. 7. 2009 11:23)


Změna přichází pomalu.
Paul McCartney

Není tady

 

#57 20. 7. 2009 12:20

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Re: Tvrdé životní lekce

Tvrdé životní lekce jsou mým největším přínosem v mém životě. Pomohly mi, stejně tak i všichni spoluúčinkující (i ve vedlejších rolích) a dostalo mě to tam, kam bych se sama dobrovolně nevydala.

Ničeho nelituju, děkuju za to a a jsem doslova vděčná...

Myslím, že mě extratragedie nepostihly.
Zemřeli mi rodiče (otec ve 14ti, máma ve 22letech),  stěhování,nepodařené soužití s manželem,  můj kladný vztah k alkoholu, rozvod, totální propad - bez rodiny, koruny, sebevědomí. Nula. A tam teprve začal můj život jít do plusových hodnot.

Někdo jde statečně pěkně sám, někdo potřebuje popostrčit, no a někdo musí být  nakopnut...big_smile

Není tady

 

#58 20. 7. 2009 12:34

Natálie
♥♥♥♥♥--
Místo: Severní Čechy
Registrovaný: 17. 5. 2007
Příspěvky: 894

Re: Tvrdé životní lekce

Wiki napsal(a):

Někdo jde statečně pěkně sám, někdo potřebuje popostrčit, no a někdo musí být  nakopnut...big_smile

Velmi hezky řečeno. Kdybych nedostala pořádnou lekci od života, tak bych zřejmě nezměnila své myšlení do dneška.


Změna přichází pomalu.
Paul McCartney

Není tady

 

#59 20. 7. 2009 12:37

javena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 4274

Re: Tvrdé životní lekce

Kdepak nedělňátko. big_smile Narodila jsem se ve středu. Nevím jaký tohle mělo vliv, ale spíš mě ovlivnilo, co jsem viděla kolem sebe. Takže nevěra, dluhy mého manžela a rozvod mě nějak jako katastrofa nepřišly. Ne, že by to bylo lehký, ale kolem je spousta lidí, kteří to mají opravdu t잚í.
Jsou věci, které ovlivníme (peníze, vztahy...) a ty, které neovlivníme (třeba nemoci ...). A i když to vím už dávno, když jsem to tu četla, zase jsem si to uvědomila... A to je dobře, tohle si zase uvědomit. Je spousta věcí, který  zvládnu a pak jsou ty, co by mě srazily na kolena - na tohle by člověk neměl zapomínat. Vědět, že nejsem já ta hvězda, co všechno zvládla, ale vidět ty ostatní, co něco zvládli - a těch si vážit a z jejich příběhů se poučit.
Tak takhle to má "středňátko". big_smile
Fakt se holky držte. hjarta

Není tady

 

#60 20. 7. 2009 12:48

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 18. 9. 2007
Příspěvky: 7441

Re: Tvrdé životní lekce

Natálie napsal(a):

Wiki napsal(a):

Někdo jde statečně pěkně sám, někdo potřebuje popostrčit, no a někdo musí být  nakopnut...big_smile

Velmi hezky řečeno. Kdybych nedostala pořádnou lekci od života, tak bych zřejmě nezměnila své myšlení do dneška.

Tak to 100%. Prostě jen ta změna bolí a někdy zase znova a znova zavede na cestu, a my nevíme jestli doprava nebo do leva a poruce není mapa ani GPS. Jenže i cesta může být cíl a hledání smysl té cesty.
Na d*žku jsem dostala loni před vánoci. A furt jsem zase teď na cestě. Na jaře jsem už zase došla k úpatí hory a začala stoupat. Sem tam odkopla kámen z cesty a pomalu se šinula s bágelm nahoru. Poznala jsem, že některé své "zásoby" můžu klidně zahodit, nebudu je už potřebovat, aby se mi šlo líp.
Často jsem rozložila bivak a jen tak nabírala síly na další výstup. Občas jsem zabivakovala na delší čas a odpočívala. Koukala kolem sebe a snažila se pochytit co nejvíce krásných věcí z okolí. Procházející lidi, pokecat s nimi, přivonět k neznámé kytce, ochutnat tajemnou chu života. Zachvíli zase nasadila batoh a šla. Byl trochu lehčí, šlo se líp. Občas jsem si povyskočila asi víc, než bylo nutné a hned jsem si "vymknula" kotník. Ale léčení už bylo kratší a já si to zase šinula nahoru. Došla jsem na jeden kopec. Tam se rozhlížela a vydala se dál, kam cit ukázal. Teď jsem zase chvíli unavena , sedím na cesltě a hrabu se ve svém batohu a přemýšlím co ještě "ze svých zásob zahodit". aby se šlo zase lehčí. Přehrabuji se v tom báglu, přemýšlím, vytahuji jednu věc za druhou, otáčím v ruce a těžko se některých zbavuji. Zkusím plný pytel zase hodit na záda a vyrazit. Kurňa, jde to ztuha. Síly dochází dříve, nohy jsou těžké, zbytečná námaha. Co tak vyhodit, co nepotřeuji....? NO nic, ještě budu přemýšlet, něco najdu a až se zase vydám na cestu, tak poerferuji. Ale teď mi ještě dejte čas na přemýšlení....


"Osud zkouší nejvíce ty, které má nejvíce rád, aby z nich něco bylo."

Není tady

 

#61 20. 7. 2009 12:54

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: Tvrdé životní lekce

Myslím, že tvrdé životní lekce přicházejí, když neslyšíme a nedokážeme reagovat na "jemné" životní lekce... tj. když neděláme to, co po nás život chce... jdeme "proti proudu" života.
Problém je, že hodně lidí "neslyší", "nevidí", kudy ten jejich životní proud plyne a snaží se plavat proti němu. Pak přijde ta životní lekce, která má říct "hele, nevidíš, že plaveš špatným směrem? Otoč to" ...
A když to nepochopí, znovu plavou proti proudu... tak přijde další lekce...
Aspoň tak to chápu.

Není tady

 

#62 20. 7. 2009 13:02

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: Tvrdé životní lekce

Pak přijde ta životní lekce, která má říct "hele, nevidíš, že plaveš špatným směrem? Otoč to" ...

no, jasně - a proto mu na přechodu pro chodce nějakej debil přejede dítě - neměl plavat obráceně, žéé va

Upravil(a) mashanka (20. 7. 2009 13:03)


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#63 20. 7. 2009 13:12

agewa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 2. 2008
Příspěvky: 4341

Re: Tvrdé životní lekce

Martinka1 napsal(a):

Myslím, že tvrdé životní lekce přicházejí, když neslyšíme a nedokážeme reagovat na "jemné" životní lekce... tj. když neděláme to, co po nás život chce... jdeme "proti proudu" života.
Problém je, že hodně lidí "neslyší", "nevidí", kudy ten jejich životní proud plyne a snaží se plavat proti němu. Pak přijde ta životní lekce, která má říct "hele, nevidíš, že plaveš špatným směrem? Otoč to" ...
A když to nepochopí, znovu plavou proti proudu... tak přijde další lekce...
Aspoň tak to chápu.

to by mě zajímalo v čem jsem jako 11letá plavala proti proudu.

Není tady

 

#64 20. 7. 2009 13:13

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: Tvrdé životní lekce

mashanka napsal(a):

Pak přijde ta životní lekce, která má říct "hele, nevidíš, že plaveš špatným směrem? Otoč to" ...

no, jasně - a proto mu na přechodu pro chodce nějakej debil přejede dítě - neměl plavat obráceně, žéé va

To může mít spoustu různých příčin... Nedávno jsem četla knížku, ve které psali u duších a o tom, jak to funguje, když zrovna nejsme inkarnovaní... - a tam psali (těžko ověřit, že) že duše si dopředu vybírají svůj "úděl" a mnohdy i to, kdy a jak umřou... - tak je možný, že duše toho dítěte si vybrala, že umře jako mladá při autonehodě.

Můžeš věřit, nemusíš, tohle se nedá nijak ověřit a předávám dál tak, jak jsem to četla.

Možná úkolem té matky je, tohle přijmout... - a to "odmítání" reality je právě tím plaváním proti proudu?

Narozením zapomínáme, co jsme měli jako duše za úkol, a ono je to dobře, asi by moc lidí neuneslo, kdyby vědělo, jaké "afky" jim osud přichystal - resp. co si sami před inkarnací vybrali.

Není tady

 

#65 20. 7. 2009 13:13

amely
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 11. 1. 2009
Příspěvky: 907

Re: Tvrdé životní lekce

Klubko a Martinko, hezky jste to napsaly.

Moje lekce byly už od dětství - narodila jsem se do nesprávné rodiny - hodní rodiče si přáli selku, která jim přivede domů sedláka a katolíka, ale já jsem byla pravý opak - studijní typ, oni vzdělání nijak neuznávali, ale byli hodní a nechali mne vystudovat, když jsem je tím nijak neobtěžovala. No ale to nedorozumnění je tam dodnes.

Dál mne partner opustil těsně po narození druhého dítěte a ještě na mne psal dluhy, nikdo mi nikdy s dětmi nepomohl, léta jsem žila jen ze sociálních dávek - taky tvrdá lekce, když byly mladší dceři 3 roky, tak mého tatínka zabilo auto - moje auto, když ho opravoval, maminka se z toho zhroutila a statek byl najednou bez hospodáře - tak jsem se dívala na zkázu všeho, co rodiče léta budovali, to auto mi pak za půl roku ukradli, pak jsem zjistila, že obě dcery jsou vážně nemocné, ta mladší dokonce těžce zdravotně postižená.

Není tady

 

#66 20. 7. 2009 13:16

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: Tvrdé životní lekce

Holky a co když ten "proud" neznamená, že se musíte mít "dobře"... ale co když prostě ten "proud" přináší nehody, neštěstí atd. - a je to správně? Správně - tj. má to tak být, nikoli že se nám to musí líbit...

Není tady

 

#67 20. 7. 2009 13:19

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 18. 9. 2007
Příspěvky: 7441

Re: Tvrdé životní lekce

Martinko, určitě souhlasím, že život nemusí být jen koupel v peličce  a relax,ale pořádné zanoření kraulem mezi žraloky:))) A že jsou "plavci" držáci a pak jen "plavci" močáci a v obou případech je to tak správně.

Amely, já jsem už přesvědčna, že se vždy narodíme dobře a do té rodiny, do které jsme se narodit měli. Ne že je to blbě. Prostě někdo má start lehčí,ale zase nevíme, co ho potká dál. Někdo má start komplikovanější, při běhu životem, potřebuje více občerstvovaček,ale cílem zase proběhne jako vítěz. A ten jasný favorit na startu, doběhne jako outsider.


"Osud zkouší nejvíce ty, které má nejvíce rád, aby z nich něco bylo."

Není tady

 

#68 20. 7. 2009 13:20

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: Tvrdé životní lekce

amely napsal(a):

Klubko a Martinko, hezky jste to napsaly.

Moje lekce byly už od dětství - narodila jsem se do nesprávné rodiny - hodní rodiče si přáli selku, která jim přivede domů sedláka a katolíka, ale já jsem byla pravý opak - studijní typ, oni vzdělání nijak neuznávali, ale byli hodní a nechali mne vystudovat, když jsem je tím nijak neobtěžovala. No ale to nedorozumnění je tam dodnes.

Dál mne partner opustil těsně po narození druhého dítěte a ještě na mne psal dluhy, nikdo mi nikdy s dětmi nepomohl, léta jsem žila jen ze sociálních dávek - taky tvrdá lekce, když byly mladší dceři 3 roky, tak mého tatínka zabilo auto - moje auto, když ho opravoval, maminka se z toho zhroutila a statek byl najednou bez hospodáře - tak jsem se dívala na zkázu všeho, co rodiče léta budovali, to auto mi pak za půl roku ukradli, pak jsem zjistila, že obě dcery jsou vážně nemocné, ta mladší dokonce těžce zdravotně postižená.

Amely... nemyslím, že ses narodila do nesprávné rodiny... před narozením sis ji "vybrala" a s tím i ten nelehký úkol, který na světě máš.
Nikdo se nenarodí do rodiny, která mu energeticky "nesedne"...
Ale protože nejsem jasnovidec (zatím) tak nevím, co sis do téhle inkarnace jako svůj úkol přinesla (i když to můžeš vytušit podle toho, co se Ti v životě děje). Asi na to sama přijdeš líp než někdo jiný.

Možná, opravdu jen možná - jsi v minulém životě/životech měla hodně dobrý život, nebo jsi naopak něco provedla - resp. Tvoje duše v předchozím těle - tak sis pro tenhle život vybrala těžký osud, aby se duše něco naučila?

I když chápu, že pokud tuhle myšlenku reinkarnace nepřijímáš, že to vysvětlení Ti asi bude k ničemu.

Není tady

 

#69 20. 7. 2009 13:23

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: Tvrdé životní lekce

Martinka1 napsal(a):

mashanka napsal(a):

Pak přijde ta životní lekce, která má říct "hele, nevidíš, že plaveš špatným směrem? Otoč to" ...

no, jasně - a proto mu na přechodu pro chodce nějakej debil přejede dítě - neměl plavat obráceně, žéé va

To může mít spoustu různých příčin... Nedávno jsem četla knížku, ve které psali u duších a o tom, jak to funguje, když zrovna nejsme inkarnovaní... - a tam psali (těžko ověřit, že) že duše si dopředu vybírají svůj "úděl" a mnohdy i to, kdy a jak umřou... - tak je možný, že duše toho dítěte si vybrala, že umře jako mladá při autonehodě.

Můžeš věřit, nemusíš, tohle se nedá nijak ověřit a předávám dál tak, jak jsem to četla.

Možná úkolem té matky je, tohle přijmout... - a to "odmítání" reality je právě tím plaváním proti proudu?

Narozením zapomínáme, co jsme měli jako duše za úkol, a ono je to dobře, asi by moc lidí neuneslo, kdyby vědělo, jaké "afky" jim osud přichystal - resp. co si sami před inkarnací vybrali.

No, na tomhle možná něco je, ale pak nechápu, jak může někdo plavat špatně - ta duše přece ví, kam tě má směřovat a kam už je předem je rozhodnuto, že mᚠplavat, takže a budeš dělat cokoli, stejně je předem jasné, jak dopadneš - číst nestačí - je potřeba při tom také myslet


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#70 20. 7. 2009 13:24

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: Tvrdé životní lekce

amely napsal(a):

Klubko a Martinko, hezky jste to napsaly.

Moje lekce byly už od dětství - narodila jsem se do nesprávné rodiny - hodní rodiče si přáli selku, která jim přivede domů sedláka a katolíka, ale já jsem byla pravý opak - studijní typ, oni vzdělání nijak neuznávali, ale byli hodní a nechali mne vystudovat, když jsem je tím nijak neobtěžovala. No ale to nedorozumnění je tam dodnes.

Dál mne partner opustil těsně po narození druhého dítěte a ještě na mne psal dluhy, nikdo mi nikdy s dětmi nepomohl, léta jsem žila jen ze sociálních dávek - taky tvrdá lekce, když byly mladší dceři 3 roky, tak mého tatínka zabilo auto - moje auto, když ho opravoval, maminka se z toho zhroutila a statek byl najednou bez hospodáře - tak jsem se dívala na zkázu všeho, co rodiče léta budovali, to auto mi pak za půl roku ukradli, pak jsem zjistila, že obě dcery jsou vážně nemocné, ta mladší dokonce těžce zdravotně postižená.

ano - tenhle tvůj osud už jsem někde četla a zarazilo mě to - říkala jsem si, že jsi snad zakletá.
Říká se, že každý další život je trest nebo nějaké dořešení těch minulých. Dejme tomu, že jsi v minulém životě byla vrah a teď mᚠokusit, jaké to je pro blízké, když jim někdo zemře.........

ale myslím, že tohle patří spíš na duchovní

Upravil(a) mashanka (20. 7. 2009 13:28)


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#71 20. 7. 2009 13:26

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Re: Tvrdé životní lekce

amely napsal(a):

Klubko a Martinko, hezky jste to napsaly.

Moje lekce byly už od dětství - narodila jsem se do nesprávné rodiny - hodní rodiče si přáli selku, která jim přivede domů sedláka a katolíka, ale já jsem byla pravý opak - studijní typ, oni vzdělání nijak neuznávali, ale byli hodní a nechali mne vystudovat, když jsem je tím nijak neobtěžovala. No ale to nedorozumnění je tam dodnes.

Dál mne partner opustil těsně po narození druhého dítěte a ještě na mne psal dluhy, nikdo mi nikdy s dětmi nepomohl, léta jsem žila jen ze sociálních dávek - taky tvrdá lekce, když byly mladší dceři 3 roky, tak mého tatínka zabilo auto - moje auto, když ho opravoval, maminka se z toho zhroutila a statek byl najednou bez hospodáře - tak jsem se dívala na zkázu všeho, co rodiče léta budovali, to auto mi pak za půl roku ukradli, pak jsem zjistila, že obě dcery jsou vážně nemocné, ta mladší dokonce těžce zdravotně postižená.

Vidíš, a já si třeba myslím, že PRÁVĚ to je ono, že jsi se narodila do SPRÁVNÉ rodiny (k prvnímu odstavci).
Myslím, že nemůže a nepůjde vše pěkně hladce..že loď nemá kotvit v přástavu. Má jet na moře a ty vlny rozrážet nebo splývat po proudu..jak je třeba....smile

Není tady

 

#72 20. 7. 2009 13:26

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: Tvrdé životní lekce

Život nikomu nepřinese lekci, kterou by neměl šanci zvládnout. Naopak.
Takže člověk, kterému osud nachystá samé katastrofy... je mnohem silnější, protože má šanci ty katastrofy zvládnout.
Naopak ten, který žádné katastrofy nemá - může to být tak, že osud mu je nesešle, protože na to nemá energii, je zvládnout. Život nemá za cíl nás zlikvidovat, ale něco naučit.
Takže když vidím těžké osudy kolem sebe - vím, že je to správně, protože ty lidi na to mají.
Naopak, když srovnávám sebe s lidmi, kteří mají osudy mnohem lehčí - vím, že je to správně, já na to mám a ty ostatní by to položilo.
Každý máme svoje úkoly, přesně nastavené tak, abychom je zvládli.

Druhá věc pak je, jestli jdeme do toho, abychom je zvládli, nebo jestli se jim vyhýbáme - pak si totiž sami můžeme přivodit to, že ty úkoly narostou do takové výše, že pak už je nezvládneme - ale děláme si to sami.

To je jako ten příměr s nemocí a pošákem. Nemoc je jako pošák. Má pro nás informaci a musí ji doručit. Pošák přijde a zaklepe. My neotevřeme - neslyšíme, nechceme slyšet, nechceme to přijmout. Pošák zabuší. Opět nic. Pak rozrazí dveře... - prostě MUSÍ ten dopis doručit.

Bohužel, v životě je to někdy tak, že ten pošák, aby dopis doručil - nás zabije. Resp. ta nemoc. Pořád neslyšíme, neslyšíme... až pošákovi nezbyde nic jiného, než zatlačit pořádně, a my (resp. tělo) to nevydrží.

Pošák dopis doručil. Adresát zemřel.

Z hlediska věčnosti se ale nic neděje... duše se znovu narodí a znovu bude řešit ten úkol, který v tomhle životě nezvládla.

Je na nás, jestli se té lekci naučíme v tomhle životě nebo v příštím nebo za 20 tisíc životů... :-)

Není tady

 

#73 20. 7. 2009 13:29

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: Tvrdé životní lekce

mashanka napsal(a):

No, na tomhle možná něco je, ale pak nechápu, jak může někdo plavat špatně - ta duše přece ví, kam tě má směřovat a kam už je předem je rozhodnuto, že mᚠplavat, takže a budeš dělat cokoli, stejně je předem jasné, jak dopadneš - číst nestačí - je potřeba při tom také myslet

Duše Tě může směřovat, ale Ty (resp. Tvůj rozum) to může kazit. Pak plaveš proti proudu, protože nechceš plnit to, co pro Tebe ten osud přichystal, co si duše vybrala. Pak přijde nemoc jako ten "pošák" se zprávou. Pochopíš zprávu - zařídíš se podle ní, a zase jedeš podle "plánu".
Nepochopíš... pokud dlouho nepochopíš, tak Tě ta nemoc může zabít.

Duši je jedno, jestli ten úkol splníš v tomhle životě nebo za 20 životů... má nekonečně času...

Není tady

 

#74 20. 7. 2009 13:31

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: Tvrdé životní lekce

Každý máme svoje úkoly, přesně nastavené tak, abychom je zvládli.------------- Jo ? Tak proč se lidi věší ?


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#75 20. 7. 2009 13:33

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Re: Tvrdé životní lekce

amely napsal(a):

Klubko a Martinko, hezky jste to napsaly.

Moje lekce byly už od dětství - narodila jsem se do nesprávné rodiny - hodní rodiče si přáli selku, která jim přivede domů sedláka a katolíka, ale já jsem byla pravý opak - studijní typ, oni vzdělání nijak neuznávali, ale byli hodní a nechali mne vystudovat, když jsem je tím nijak neobtěžovala. No ale to nedorozumnění je tam dodnes.

Dál mne partner opustil těsně po narození druhého dítěte a ještě na mne psal dluhy, nikdo mi nikdy s dětmi nepomohl, léta jsem žila jen ze sociálních dávek - taky tvrdá lekce, když byly mladší dceři 3 roky, tak mého tatínka zabilo auto - moje auto, když ho opravoval, maminka se z toho zhroutila a statek byl najednou bez hospodáře - tak jsem se dívala na zkázu všeho, co rodiče léta budovali, to auto mi pak za půl roku ukradli, pak jsem zjistila, že obě dcery jsou vážně nemocné, ta mladší dokonce těžce zdravotně postižená.

Vidíš, a já si třeba myslím, že PRÁVĚ to je ono, že jsi se narodila do SPRÁVNÉ rodiny (k prvnímu odstavci).
Myslím, že nemůže a nepůjde vše pěkně hladce..že loď nemá kotvit v přástavu. Má jet na moře a ty vlny rozrážet nebo splývat po proudu..jak je třeba....smile

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů