Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 19. 7. 2009 12:04

agewa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 2. 2008
Příspěvky: 4341

Re: Tvrdé životní lekce

nejdéle jsem zpracovávala to s tím dědou, je to teprve podruhé, kdy o tom mluvím.

Není tady

 

#27 19. 7. 2009 12:06

Liška
♥♥-----
Místo: Brno
Registrovaný: 15. 2. 2009
Příspěvky: 41

Re: Tvrdé životní lekce

agewa napsal(a):

určitě zvládneš, já taky nakonec zjistila, že mě vlastně všechno posílilo, jen to někdy trvalo dost dlouho než jsem se k tomu závěru propracovala a "lekci odžila " a zpracovala.
a s tím manželem, možná to byla jen poslední kapka, já když jsem přemýšlela o rozvodu, tak u mě to byla ta poslední, co mě přesvědčilo, že mám od něj odejít.

Naprostý souhlas.Moje chyba že jsem to nechala dojít tak daleko,ale obviňovat se nemá cenu.


Jede autobus z kostela a vybourá se.Nevím co si o tom myslet.Řekla bych že autobus jedoucí z kostela má tu nejdokonalejší ochranu.Není to tak.Tak koukám kolem sebe a říkám si:Ty vole,Bůh bude asi pěknej drsňák....

Není tady

 

#28 19. 7. 2009 12:08

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: Tvrdé životní lekce

Když něcko z toho čtu, říkám si, že mám úplně pohodový život, že mě žádné životní pohromy nepotkávají. Jo, asi mě v životě nejvíc zasáhlo, když mi před deseti lety umřela milovaná babička, to mě zasáhlo strašně, dlouho jsem ten fakt nemohla v přijmout, jaksi mi to halava nechtěla přijmout. Pak jsem si myslela, že je katastrofa, když si manžel našel jinou, asi to byl mezník nebo poučení, naučilo mě to se dívat na věci reálně, být smířilivá, odpouštět a chápat. No a další nepříjemnost byla, když mě dost blbým způsobem podrazila kamarádka, které jsem věřila. Stálo mě nějaký peníze, tenhle její podraz, ale posunulo mě to zase o kus dál. Rekla bych, že to nebyly tvrdé lekce, ale jen běžný život. Každýho v životě potká spousta hezkýho, ale i spousta špatnýho. Všechno je k životu dobrý, ponaučí nás to, posune jinam. Dnes vím, že každý jednou zemře, i moje babička nebyla nesmrtelná, vím, že se lidi scházejí a rozcházejí a život jde i tak dál, vím, že věřit a spoléhat se mám především sama na sebe. Jsem tím vším vyspělejší. Ale je fakt, že nic z toho mě nepřipravilo o mou praštěnost a ulítlost, nebo jak to nazvat. Díky tomu taky zvládám i "pohromy" tak nějak s tím, že to tak prostě je a nejde to změnit a že i to k životu patří.


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#29 19. 7. 2009 12:16

Káča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 2802

Re: Tvrdé životní lekce

Modroočko, mᚠnaprosto výstižný citát....

Není tady

 

#30 19. 7. 2009 12:19

Káča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 2802

Re: Tvrdé životní lekce

Když mi naposledy dal život facku (před 10ti lety babičku s dědou přejelo auto), říkala jsem si, že jsem snad prokletá. Ale i když se to v člověku ukládá, čas to aspoň trošku vše otupí, všechnu tu bolest.

Není tady

 

#31 19. 7. 2009 12:21

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: Tvrdé životní lekce

Káča napsal(a):

Modroočko, mᚠnaprosto výstižný citát....

Kačí, to není citát, to je přímo můj výplod........................


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#32 19. 7. 2009 12:23

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: Tvrdé životní lekce

Káča napsal(a):

Když mi naposledy dal život facku (před 10ti lety babičku s dědou přejelo auto), říkala jsem si, že jsem snad prokletá. Ale i když se to v člověku ukládá, čas to aspoň trošku vše otupí, všechnu tu bolest.

Kačenko, všechno zlý je pro něco dobrý, je to otřepaný, ale je to tak. Aneb - co nás nezabije, to nás posílí. A to platí ne na 100, ale na 1000%. Takopvý mám životní zkušenosti.
Když padám na hubu, vím, že se musím zvednout a šlapat dál. Musím, protože nejsem jen já, ale jsou ještě lidi okolo mě, tak proto.


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#33 19. 7. 2009 12:33

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Tvrdé životní lekce

Oli, smrt babičky jsem taky nesla dost těžce. umřela, bylo mi asi 10. tu druhou jsem nikdy nepoznala, umřela na Štědrý den, když tátovi byly 4. ani žádnýho dědu, všichni umřeli, než jsem se narodila, znala jsme jen tu babču. byla jsem její nejmladší vnouče, měla na mě hodně času, bylo mi u ní moc dobře. tenkrát jsem si moc neuměla představit, že už tu nebude vlastně nikdy.

Upravil(a) PPavlaa (19. 7. 2009 12:34)


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#34 19. 7. 2009 12:59

Mihule
♥♥♥♥---
Místo: kousek od Prahy
Registrovaný: 6. 7. 2007
Příspěvky: 391

Re: Tvrdé životní lekce

Tvrdá životní zkušenost bylo dětství s mou matkou.
Pak taky bohužel moje nevydařená těhotenství-mohla jsem už mít dětí jako smetí....


http://smileys.on-my-web.com/repository/Babies/small-stork.gif

máme vlasatou holčičku Barunku  ** 10.6.2010 ve 12,51 hod., 47 cm, 3 310g **

máme druhou vlasatou holčičku Verunku  17.7.2012 v 8,13 hod. ,51 cm, 3 240g

Není tady

 

#35 19. 7. 2009 13:03

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: Tvrdé životní lekce

PPavlaa napsal(a):

Oli, smrt babičky jsem taky nesla dost těžce. umřela, bylo mi asi 10. tu druhou jsem nikdy nepoznala, umřela na Štědrý den, když tátovi byly 4. ani žádnýho dědu, všichni umřeli, než jsem se narodila, znala jsme jen tu babču. byla jsem její nejmladší vnouče, měla na mě hodně času, bylo mi u ní moc dobře. tenkrát jsem si moc neuměla představit, že už tu nebude vlastně nikdy.

Pavli, moje babička umřela před mými třicátinami, dodnes mi chybí, do doby, než měla mrtvičku a já jsem tušila, že umře, jsem žila v tom, že zrovna ona je nesmrtelná, to mě hodně vzalo, když mi umřela, pořád jsem nechápala, jak mi to mohla udělat, jak mě mohla opustit, já ji milovalal, jako babičku, byla sice generál, to jo, ale byla prostě úžasná, hodná, mě těší, že mi všichni, co ji znali, říkají, že jsme celá ona


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#36 19. 7. 2009 13:04

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4741
Web

Re: Tvrdé životní lekce

Liško,
to o tom dívání se skrz prsty a smrti kočky asi bylo adresováno mě, předpokládám.
Netuším, jaký to má vztah k mému psaní (pokud je to skutečně reakce na mé psaní), ale tuším tohle: na nikoho se skrz prsty nedívám, beru každý životní mezník a už smrti kočky nebo smrti části rodiny stejně vážně.
Ale vážím si lidí, kteří přestáli těžké životní tragédie a je mi jich líto, že tohle všechno museli prožít. Protože každá životní tragédie člověka nějak poznamená do konce života, už nikdy to nebude úplně dobré, nikdy nezapomeneme.
A já jsem vděčná za to, že jsem dosud žádné těžké tragédie nezažila a budu za to děkovat Bohu (Vesmíru).


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 

#37 19. 7. 2009 13:08

Liška
♥♥-----
Místo: Brno
Registrovaný: 15. 2. 2009
Příspěvky: 41

Re: Tvrdé životní lekce

Tulipánka napsal(a):

Liško,
to o tom dívání se skrz prsty a smrti kočky asi bylo adresováno mě, předpokládám.

Ne,nebyla to reakce na tebe,myslela jsem to obecně.Sama vím nejlíp jak je život někdy nahovno,co bych za tu pomyslnou mrtvou kočku dala.:-))

Upravil(a) Liška (19. 7. 2009 13:15)


Jede autobus z kostela a vybourá se.Nevím co si o tom myslet.Řekla bych že autobus jedoucí z kostela má tu nejdokonalejší ochranu.Není to tak.Tak koukám kolem sebe a říkám si:Ty vole,Bůh bude asi pěknej drsňák....

Není tady

 

#38 19. 7. 2009 13:10

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Tvrdé životní lekce

Oli, mě nepřipadᚠjako genereál va jsi vasmilewink


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#39 19. 7. 2009 13:12

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: Tvrdé životní lekce

PPavlaa napsal(a):

Oli, mě nepřipadᚠjako genereál va jsi vasmilewink

No vo tom žádná, že jsem............... lollollollol akorát generáluju jen sama sobě, protože třeb mí kluci jsou generálmajorové, víš


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#40 19. 7. 2009 13:15

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Tvrdé životní lekce

lol


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#41 19. 7. 2009 13:35

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: Tvrdé životní lekce

PPavlaa napsal(a):

lol

No jo, pavli, no, co už nadělám lol


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#42 19. 7. 2009 14:07

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Tvrdé životní lekce

Liška napsal(a):

Tulipánka napsal(a):

Liško,
to o tom dívání se skrz prsty a smrti kočky asi bylo adresováno mě, předpokládám.

Ne,nebyla to reakce na tebe,myslela jsem to obecně.Sama vím nejlíp jak je život někdy nahovno,co bych za tu pomyslnou mrtvou kočku dala.:-))

Vieš, ide o to, že pre niekoho môže by tá mačka celá rodina... a smr mačky je potom ako smr blízkeho, keďže tí "blízki" proste nie sú. Ešte horšie možno je, keď blízki sú, ale vzahy sú také zlé, že o nich človek nič nevie a ako keby neboli.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#43 19. 7. 2009 18:06

Hamsun
♥♥♥♥---
Registrovaný: 21. 8. 2008
Příspěvky: 489

Re: Tvrdé životní lekce

Liška napsal(a):

Tulipánka napsal(a):

Liško,
to o tom dívání se skrz prsty a smrti kočky asi bylo adresováno mě, předpokládám.

Ne,nebyla to reakce na tebe,myslela jsem to obecně.Sama vím nejlíp jak je život někdy nahovno,co bych za tu pomyslnou mrtvou kočku dala.:-))

****************

To je strašný co píšeš ..........co bys dala za mrtvou kočku ?Pro někoho jeho kočka znamená opravdu všechno......mě když zemřel otec tak mi to bylo jedno a kdyby mi umřela moje užasná kočka-člověk, tak to pro mě bude velká rána...........
Víš někdy si člověk za svý problémy může sám, protože nemá dost fištrona na to, aby si dobře zařídil život a pak musí druhým závidět mrtvou kočku .
Já jsem v životě neměla doma opilce, nebo chlapa kterej by mě napadl......takový jsem viděla akorát v televizi........big_smilebig_smilebig_smile

Není tady

 

#44 19. 7. 2009 18:22

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Tvrdé životní lekce

Hamsun, každej si něják život zařídí, těžko můžeš posoudit, kdo líp a kdo hůř.


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#45 19. 7. 2009 18:32

Janči
♥♥♥----
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 176

Re: Tvrdé životní lekce

Já svojí životní lekci teprv zpracovávám (tu poslední) - stále se s ní nedokážu vyrovnat... Představte si situaci: máma, se kterou jsme si rozuměly a měly jsme se rády, ale mezi náma stál despotický otec, který na nᚠvztah žárlil a zakazoval ho (i v době, kdy jsem sama vychovávala malou dcerku a hodilo by se pohlídání, povzbuzení, mít někoho nablízku - tak to šlo jen zřídka a potají...otcům postoj byl: zpackala si život, at si to vylíže sama) Smířila jsem se s tím, ale přiznávám, že jsem tak trochu doufala, že až jednou, ne že bych mu to přála, otec umře (měl několik infarktů, 2 by-passy, kardiostimulátor...) tak se budeme moct s mámou vídat kdykoli budeme chtít, třeba spolu bydlet, budu se o ní starat, pomáhat jí.... No a pak ona znenadání umřela - na rakovinu, nečekaně... a mě zbyl na krku otec, kterého nemám ráda a se kterým si nerozumíme - protože v životě s nikým nevycházel, nemá žádné přátele, brácha se před lety zařeknul, že už ho nechce v životě vidět - tak ted jsem jediná, kdo se o něj může postarat - nebráním se tomu, je starý, je osamělý, pomoc potřebuje - ale když on je to stále stejný despotický manipulátor, takže mě lidově řečeno buzeruje, vylejvá si na mně své nenálady a agresivitu, navíc je hrozně negativní, stále si jen stěžuje, nedá se s ním třeba zavzpomínat na minulost, popovídat si, já nebo vnučka ho absolutně nezajímáme...strašně mě to deptá.... už to trvá 3.rok...

Není tady

 

#46 19. 7. 2009 20:35

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4741
Web

Re: Tvrdé životní lekce

Janči,
jak si to kdo udělá, tak to má. Pokud jasně otci neukážeš, že takhle se k tobě chovat nemá a nestanovíš mu hranice, bude si na tobě zlost stále vylívat. Našel si obě, která si to nechá líbit.
Ano, je to tvůj otec, ale to neznamená, že se od něj musíš nechat týrat!


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 

#47 19. 7. 2009 22:16

Liška
♥♥-----
Místo: Brno
Registrovaný: 15. 2. 2009
Příspěvky: 41

Re: Tvrdé životní lekce

Hamsun napsal(a):

Liška napsal(a):

Tulipánka napsal(a):

Liško,
to o tom dívání se skrz prsty a smrti kočky asi bylo adresováno mě, předpokládám.

Ne,nebyla to reakce na tebe,myslela jsem to obecně.Sama vím nejlíp jak je život někdy nahovno,co bych za tu pomyslnou mrtvou kočku dala.:-))

****************

To je strašný co píšeš ..........co bys dala za mrtvou kočku ?Pro někoho jeho kočka znamená opravdu všechno......mě když zemřel otec tak mi to bylo jedno a kdyby mi umřela moje užasná kočka-člověk, tak to pro mě bude velká rána...........
Víš někdy si člověk za svý problémy může sám, protože nemá dost fištrona na to, aby si dobře zařídil život a pak musí druhým závidět mrtvou kočku .
Já jsem v životě neměla doma opilce, nebo chlapa kterej by mě napadl......takový jsem viděla akorát v televizi........big_smilebig_smilebig_smile

Jasně.Závidím ti jak sis to zařídila.A zajímalo by mě jak bych si to měla zařídit já aby mi neumřel děti,abych neměla zhoubnej nádor ...Kočka byla nadsázka,ale to zřejmě něddo jako ty nemůže pochopit.Navíc jsem psala,že nikomu nic zlýho nepřeju,naopak.Fištrona asi teda nemám...


Jede autobus z kostela a vybourá se.Nevím co si o tom myslet.Řekla bych že autobus jedoucí z kostela má tu nejdokonalejší ochranu.Není to tak.Tak koukám kolem sebe a říkám si:Ty vole,Bůh bude asi pěknej drsňák....

Není tady

 

#48 19. 7. 2009 22:40

astina
♥♥♥----
Registrovaný: 9. 8. 2007
Příspěvky: 182

Re: Tvrdé životní lekce

Liško, život ti připravil hodně tvrdé lekce, když jsem o nic četla, bylo mi smutno.....Jsi silná žena, tak se nenech rozhodit. Přeji hodně štěstí v dalším životě. pussa

Upravil(a) astina (19. 7. 2009 22:41)


Život je vzdušný vír, který nám občas zvedne prach u cesty, po které jdeme...........

Není tady

 

#49 20. 7. 2009 9:04

agewa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 2. 2008
Příspěvky: 4341

Re: Tvrdé životní lekce

víš , dneska když o tom přemýšlím si říkám, že bych asi nic neměnila, každá ta lekce mě posunula a pomohla stát s e tím, kým sem. i když to někdy sakra bolelo a měla jsem strach jestli to vůbec vydržím a zvládnu

Není tady

 

#50 20. 7. 2009 9:28

Liška
♥♥-----
Místo: Brno
Registrovaný: 15. 2. 2009
Příspěvky: 41

Re: Tvrdé životní lekce

agewa napsal(a):

víš , dneska když o tom přemýšlím si říkám, že bych asi nic neměnila, každá ta lekce mě posunula a pomohla stát s e tím, kým sem. i když to někdy sakra bolelo a měla jsem strach jestli to vůbec vydržím a zvládnu

S tím nezbývá než souhlasit.Všechno co se stane má svůj důvod.Člověk se zvedne a jde dál a je silnější,vnímá okolní problémy naprosto jiným pohledem než ostatní..To co jsem tu psala nebylo skuhrání,ale konstatování.Přeto všechno co se dělo a děje jsem pořád životní optimista a málokdy mě uvidíš bez úsměvu.:-))


Jede autobus z kostela a vybourá se.Nevím co si o tom myslet.Řekla bych že autobus jedoucí z kostela má tu nejdokonalejší ochranu.Není to tak.Tak koukám kolem sebe a říkám si:Ty vole,Bůh bude asi pěknej drsňák....

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů