Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 18. 7. 2009 14:54

Natálie
♥♥♥♥♥--
Místo: Severní Čechy
Registrovaný: 17. 5. 2007
Příspěvky: 894

Tvrdé životní lekce

Jaká byla vaše největší životní lekce, při které jste si říkali, že je to mezník, ze kterého jste se mohli poučit a změnit dosavadní hodnoty/názory...? Mohou napsat i človíčkové, kteří skroro žádné lekce v životě nepotřebovali a vše jim vycházelo podle plánu.
Děkuji.


Změna přichází pomalu.
Paul McCartney

Není tady

 

#2 18. 7. 2009 15:01

luminka
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 30. 12. 2007
Příspěvky: 732

Re: Tvrdé životní lekce

Asi před 20 lety svatba a přestěhování k manželovi, splnilo se všechno, před čím mě maminka varovala a já to pouštěla druhým uchem ven. Další lekce bude, až přijdu o práci. V minulosti jsem dala výpověď pouze já, toto se mi ještě nestalo.

Není tady

 

#3 18. 7. 2009 15:07

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Tvrdé životní lekce

Rozchod s bývalým; takže spočiatku to bola taká skôr vynútená zmena, ale potom som to vzala zgruntu, začala na sebe pracova, venova sa koníčkom, ktoré by pri ňom zjavne nemali šancu, chodila som na dovolenky a venovala sa práci, ktorá ma bavila. Môj život nabral akosi úplne iný smer.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#4 18. 7. 2009 15:37

Natálie
♥♥♥♥♥--
Místo: Severní Čechy
Registrovaný: 17. 5. 2007
Příspěvky: 894

Re: Tvrdé životní lekce

Tak abych taky přidala svůj mezník, tak to bylo, když jsem s dcerou zůstala sama.


Změna přichází pomalu.
Paul McCartney

Není tady

 

#5 18. 7. 2009 17:06

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: Tvrdé životní lekce

Natálie napsal(a):

Tak abych taky přidala svůj mezník, tak to bylo, když jsem s dcerou zůstala sama.

U mě totéž (se synem)


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#6 18. 7. 2009 17:16

mona1
♥♥♥♥---
Registrovaný: 16. 1. 2008
Příspěvky: 260

Re: Tvrdé životní lekce

tvrdá životní lekce???????
život s alkoholikem - viz. "alkoholici a jejich partneři"

Není tady

 

#7 18. 7. 2009 17:24

leontyna
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Severni morava
Registrovaný: 29. 12. 2007
Příspěvky: 6962

Re: Tvrdé životní lekce

To pro mne byla a je deprese. Žít s ní a bojovat. Dále, nemohoucnost otěhotnět a myslím si, že i mé dětství. Také je to pro mne ztráta nejbližších přátel.


http://lb4f.lilypie.com/CNhEp2.png

http://lb3f.lilypie.com/88Yhp1.png

Není tady

 

#8 18. 7. 2009 18:21

vendulinda
♥♥♥----
Místo: ta naše Morava :-)
Registrovaný: 6. 2. 2009
Příspěvky: 164

Re: Tvrdé životní lekce

smrt otce před 7lety, která měla za následek naprostý rozpad rodinného zázemí, vůbec ztráta iluzí o světě, k tomu se přidaly úzkosti se kterými jsem pár let bojovala a naštěstí jsem už dlouho ok.  Zároveň mě ale potkalo štěstí, v té době jsem poznala svého manžela, který mě z toho dostal a rodinné zázemíčko jsme si vybudovali spolu par

Není tady

 

#9 18. 7. 2009 18:31

Soleil
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 23. 7. 2007
Příspěvky: 885

Re: Tvrdé životní lekce

U mě těch lekcí bylo víc, vyberu pár zásadních.
Před 11 lety přišli při autonehodě o život dva mí blízcí příbuzní - sestřenice a její tatínek, můj strýc a maminčin bratr. Celý zbytek naší rodiny včetně mě to tehdy hluboce poznamenalo. Měla jsem je moc ráda. Uvědomila jsem si, že nevíme nikdo dne ani hodiny, zítra tady nemusíme být. Přehodnotila jsem svůj život a začla žít naplno. Až moc. Pak mi numerolog řekl, že jestli se nezklidním, přijdu o celou svou rodinu. Zanedlouho potom srazilo auto před naším domem naši malou, tehdy 8letou dceru. Utrpěla mnohačetná zranění, modlili jsme se, aby přežila. Naštěstí ano, i když musela prodělat několik operací a následky si ponese po celý život. Když se z toho jakž takž dostala, zjistilo se, že má vážné onemocnění krve - odběry kostní dřeně, braní krve, šílený nervy, léčba, operace...po operaci je to teď trochu lepší, ale už nikdy asi nebude úplně v pořádku. To byla a je má největší životní lekce.
A má nejlepší kamarádka zahynula před 6 lety v autě s celou svou rodinou. Moc mi chybí.

Není tady

 

#10 19. 7. 2009 7:41

astina
♥♥♥----
Registrovaný: 9. 8. 2007
Příspěvky: 182

Re: Tvrdé životní lekce

Životních lekcí bylo asi víc, vždy jsem si myslela, že je to zrovna ta největší....smrt otce, odchod manžela, naučit se žít sama s dětmi, onemocnění maminky a její nehoda....ale určitě největší lekcí je transexualita mého dítětě - to mě posunulo někam jinam a od té doby má můj život zcela jiný směr....až tahle zkušenost mi otevřela oči.


Život je vzdušný vír, který nám občas zvedne prach u cesty, po které jdeme...........

Není tady

 

#11 19. 7. 2009 8:46

majkafa
Host

Re: Tvrdé životní lekce

Pul roku po maturitě smrt mé celoživotní kamarádky, byly jsme spolu prakticky od narození.
Po narození dcerky zjištění, že má vrozenou srdeční vadu a následná operace.
Když od nás odešel muj BM. Tahle zkušenost mi převrátila život naprosto zásadně.

 

#12 19. 7. 2009 10:00

agewa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 2. 2008
Příspěvky: 4341

Re: Tvrdé životní lekce

bylo toho určitě víc, takže zjištění, že mě moje matka měla za svobodna a dodnes mi to podvědomě dává za vinu, takže mě odmítá, sexualní obtěžování od nevlastního dědy několik let, manželství s mužem, který pak začal pít a hrál automaty, rozvod a život bez partnera jen s dětmi
všechno mě posunulo a změnilo., říkám si že bych nic neměnila, přesto bych raději lehčí a jednodušší život uvítala, alespon ted, jako odpočinek

Není tady

 

#13 19. 7. 2009 10:07

Ivana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 1. 2006
Příspěvky: 3806

Re: Tvrdé životní lekce

Musím říct, že mně život vycházel vždycky skvěle. Maminka mi říkala, že je to tím, že jsem nedělňátko, ty mají v životě štěstí. Měla jsem ale pár mezníků, které mi obrátily život naruby - smrt mé milované babičky v osmi letech, narození mých dětí, smrt táty ve 33, deprese a smrt mojí maminky letos. Největší ránu a obrat v životě o 180 stupňů mi však způsobil odchod mého milovaného manžela, rozvod a nutnost žít sama. To jsem si uvědomila věci (a nejen zápo*né), které jsem dříve nevnímala nebo jsem úplně změnila přístup k nim.

Není tady

 

#14 19. 7. 2009 10:38

Liška
♥♥-----
Místo: Brno
Registrovaný: 15. 2. 2009
Příspěvky: 41

Re: Tvrdé životní lekce

Žádné lekce,přímo smrš ...smrt dvou mých dětí hned po narození...moje zhoubná nemoc-naštěstí vyléčená s úspěchem.Zavrhnula mě matka a celá moje rodina z malicherných důvodů a kvůli žabomyším válkám ve vztazích..dcera a její pokus o sebevraždu,....vše završeno tím,že tento týden se mě pokusil uškrtit můj manžel.Je s podivem,co ženská všechno vydrží....


Jede autobus z kostela a vybourá se.Nevím co si o tom myslet.Řekla bych že autobus jedoucí z kostela má tu nejdokonalejší ochranu.Není to tak.Tak koukám kolem sebe a říkám si:Ty vole,Bůh bude asi pěknej drsňák....

Není tady

 

#15 19. 7. 2009 11:32

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Tvrdé životní lekce

Liško vava to s tím manželem myslíš vážně va


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#16 19. 7. 2009 11:35

Liška
♥♥-----
Místo: Brno
Registrovaný: 15. 2. 2009
Příspěvky: 41

Re: Tvrdé životní lekce

PPavlaa napsal(a):

Liško vava to s tím manželem myslíš vážně va

Smrtelně.Mrkni do právní diskuze,Trestní oznámení na manžela


Jede autobus z kostela a vybourá se.Nevím co si o tom myslet.Řekla bych že autobus jedoucí z kostela má tu nejdokonalejší ochranu.Není to tak.Tak koukám kolem sebe a říkám si:Ty vole,Bůh bude asi pěknej drsňák....

Není tady

 

#17 19. 7. 2009 11:37

Káča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 2802

Re: Tvrdé životní lekce

Poprvé smrt syna...ale nevím, jaké poučení bych z toho měla mít(byl to ale mezník, od kterého jsem už byla jiná) a pak rozvod mého manželství a manželství mého druhého manžela....můj 1.manžel to bohužel psychicky neunesl a už nežije-to byl můj druhý velký mezník v životě, o kterém budu do konce života uvažovat a který mě zase o něco změnil.

Není tady

 

#18 19. 7. 2009 11:43

Káča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 2802

Re: Tvrdé životní lekce

Taky bych ještě dodala, že má nehoda, kdy mě srazilo na kole auto a byla jsem poté na 5 operacích, synova (druhého)celiakie...ale to jsou vlastně už malé věci :-). Ale člověka vždy něco takového jaksi posouvá dál....

Není tady

 

#19 19. 7. 2009 11:45

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4741
Web

Re: Tvrdé životní lekce

Natálie,
tak to je mi fakt moc líto, že jsi s dcerkou zůstala sama. Je jen o málo mladší než Davídek, viď?

Já ti bohužel asi nedám zatím žádné povzbuzení, že ostatní jsou na tom ještě hůře. On totiž každý nese ten svůj problém jako nejhorší, dokud se neobjeví ještě horší. Takže pro někoho může být tragédie to, že ho šikanují v práci a může se trápit úplně stejně jako člověk, kterému zemřel tragicky partner s dítětem.

A mé nejhorší mezníky? Když jsem dostala dětskou cukrovku v 9 letech, pak dobrovolné mučení na VŠ, kdy se mě všichni snažili celkem bez skrupulí vyhodit a já tvrdě vzdorovala a naposledy jsem brečela v pátek, kdy jsem zjistila, že manžela donutili podepsat výpověď v práci, manžel zatím nové zaměstnání nemá, já jsem na rodičovské, máme hypotéku a žádné úspory, protože nám zkrachovala firma, co stavěla dům a my do něho museli dát vše, co jsme měli, aby se dostavěl.


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 

#20 19. 7. 2009 11:45

Liška
♥♥-----
Místo: Brno
Registrovaný: 15. 2. 2009
Příspěvky: 41

Re: Tvrdé životní lekce

Káča napsal(a):

Poprvé smrt syna...ale nevím, jaké poučení bych z toho měla mít

Jak to myslíš ponaučení?Přece na takovou věc se nemůžeš připravit a i dybys mohla tak to stejně nepomůže.Tohle není o ponaučení.Je to o tom že člověk musí být silný a vydržet to.Vyjdeš z toho silnější,ale ne ponaučenější.


Jede autobus z kostela a vybourá se.Nevím co si o tom myslet.Řekla bych že autobus jedoucí z kostela má tu nejdokonalejší ochranu.Není to tak.Tak koukám kolem sebe a říkám si:Ty vole,Bůh bude asi pěknej drsňák....

Není tady

 

#21 19. 7. 2009 11:46

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Tvrdé životní lekce

Liška napsal(a):

PPavlaa napsal(a):

Liško vava to s tím manželem myslíš vážně va

Smrtelně.Mrkni do právní diskuze,Trestní oznámení na manžela

jdu se podívat, si sem po ránu sednua skoro mě trefí šlak.


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#22 19. 7. 2009 11:51

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Tvrdé životní lekce

liško, to je mi líto. je moc dobře, že jdeš od něj pryč, držím palečky, at jde všechno dobře a co nejmíň bolestivě. kolik ti je, jestli to není tajný ?


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#23 19. 7. 2009 11:52

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Tvrdé životní lekce

Káčo, já ani nevím, co na to říct, aby to neznělo blbě pussa


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#24 19. 7. 2009 11:59

Liška
♥♥-----
Místo: Brno
Registrovaný: 15. 2. 2009
Příspěvky: 41

Re: Tvrdé životní lekce

PPavlaa napsal(a):

liško, to je mi líto. je moc dobře, že jdeš od něj pryč, držím palečky, at jde všechno dobře a co nejmíň bolestivě. kolik ti je, jestli to není tajný ?

Je mi 44.A když tak o otm přemýšlím tak všechno to co mě potkalo mě svým způsobem asi potkat mělo.Bude to znít blbě,ale já se cítím jako silný člověk.Vím že se nepoložím hned tak na lopatky a že zvládnu skoro všechno...
A ještě poznámka obecně,ne k tobě. Není dobrý koukat na někoho přes prsty jen proto,že třeba neměl v životě takový pech jako já a že pro někoho je třeba životní mezník to,že mu umře kočka.Tohle umím pochopit a myslím si,že nezbývá než dotyčnýmu držet palečky aby to tak i zůstalo.


Jede autobus z kostela a vybourá se.Nevím co si o tom myslet.Řekla bych že autobus jedoucí z kostela má tu nejdokonalejší ochranu.Není to tak.Tak koukám kolem sebe a říkám si:Ty vole,Bůh bude asi pěknej drsňák....

Není tady

 

#25 19. 7. 2009 12:03

agewa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 2. 2008
Příspěvky: 4341

Re: Tvrdé životní lekce

určitě zvládneš, já taky nakonec zjistila, že mě vlastně všechno posílilo, jen to někdy trvalo dost dlouho než jsem se k tomu závěru propracovala a "lekci odžila " a zpracovala.
a s tím manželem, možná to byla jen poslední kapka, já když jsem přemýšlela o rozvodu, tak u mě to byla ta poslední, co mě přesvědčilo, že mám od něj odejít.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů