Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#351 9. 9. 2009 16:34

Ivana*M
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 17. 4. 2006
Příspěvky: 1935
Web

Re: Potencionální tchýně

helena napsal(a):

Ivano, i vaření pro nedělku POUZE na požádání big_smile a líp uvařit doma a donést, než se jí motat v domácnosti. V týhle době s čerstvým miminem jsou i seberodinnější návštěvy jaksi navíc. Takže předat kastrůlky, zeptat se, jestli něco nepotřebuje, pohejčkat prcka a fofrem domů nebo s kámoškou na kafe - protože i to je líp uvařit a vypít jinde big_smile

Doufam, ze mne o to nikdo zadat nebude. Ja moc nevarim ani doma natoz pro nekoho jineho . A ja se rozhodne nikam cpat nebudu , budou mne muset pozvat , jinak mne to ani nenapadne.

Není tady

 

#352 9. 9. 2009 23:22

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Potencionální tchýně

BB napsal(a):

Daniela S. napsal(a):

Kdyz mne vadi, kdyz se nekdo pohybuje v dome v me nepritomnosti, natoz kdyz mi saha na spodni pradlo a postel. Jsem uz takova. A protoze deleni domacich praci na ty, ktere uvitam, a ty, ktere me irituji, neproslo, radeji se obejdu docela bez pomoci. Vsak mam 5 mistnosti, to zvladnu i pri praci. Rozdil mezi nami je v tom, ze kdyz mne se luxovat nechce, tak neluxuju, coz ona si vylozi jako agonii bezmocnosti a nakluse pomahat...

Danielo, naprosto tě chápu ... přistěhovali jsme si tchýni domů, protože se sama bála bydlet, bála se usnout -  že ve spánku umře a nikdo ji nenajde, cpala se práškama .... a teď   místo hodné bábinky mám doma revizora, který mi hlásí kde našla psí chlupy( v sedačče v záhybu ... OMYLEM !) , že synek přišel ve 3 ráno ( je mu 25 !), že MUSELA vyleštit okno na které se nedalo dívat a jak se u toho nadřela, že krájím blbě cibuli, protože ONA ji celý život krájela jinak, že ta buchta, co jsem upekla je sice dobrá ale ONA, že na ni vždycky ješě dávala drobenku, že jsem jí  odcizila syna ( odcizila si ho sama, protože pořád na něm něco viděla a nelenila mu to  říct), že jí dělám naschvály a schovávám ji kabelky, šití a další věci, které si někam založí a nemůže je najít a nepřizná si, že si je zaharaburdila sama, protože ONA byla vždycky pořádná a dávala věci na své místo ( ZÁSADNĚ do jejích prostor nechodím, pokud je něco potřeba, tak tam jde manža) a tisíc dalších věcí. Ani bych to sem nepsala, nemá to řešení - ale nějak jsem měla potřebu tě podpořit  a sobě ulevit . Někdy se může člověk snažit a dělat věci jak nejlíp umí a stejně to nestačí ...  je to asi můj "bolavej zoubek", že se mě to dotklo ....  styrka styrka styrka

a není to u tchýně prostě už i stářím ? někdy se věkem lidi mění. znám paní, co bývala skvělá a dneska obviňuje - i veřejně své děti, snachy, vnoučata - dospělá, jak ji kradou rádio, peníze, jak ji bijí atd, což je samozřejmě blbost.
stáří bývá někdy smutný, možná za to ani nemůžou. kdo ví, jak na tom jednou budeme my, jestli nebudem stejní nebo i horší.


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#353 10. 9. 2009 9:06

Daniela S.
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 26. 11. 2006
Příspěvky: 914

Re: Potencionální tchýně

U te "moji" to rozhodne starim je, jeste pred peti lety pry takova zdaleka nebyla. To se realizovala na svem manzelovi. Co manzel umrel, nema do ceho pichnout. Poslednich 50 let zila pro rodinu, ted ma syny odstehovane a manzela na hrbitove a nevi, co by. Jen se desim, ze bychom si ji jednou museli vzit k sobe natrvalo, az to nebude zvladat sama. Nejsem staraci typ, fakt ne.

Není tady

 

#354 10. 9. 2009 14:28

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Potencionální tchýně

No, ale stara sa o niekoho zjavne bezmocného(hoci frflajúceho) je podža mňa diametrálne odlišné od aktívnej gerily s čulou a protivnou svokrou. big_smile


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#355 12. 9. 2009 16:59

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: Potencionální tchýně

Tak jsem se vrátila z dovolené. Syn se svojí dívčinou po tu dobu samozřejmě vegetovali u nás.
Po návratu jsem nevěřila vlastním očím. Čekala jsem bordel, ale měla jsem byt jako klícku a ještě na sporáku uvařený lehce začátečnický, ale celkem poživatelný gulášek.

Tak tuhle snášku už si asi necháme big_smile


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#356 15. 9. 2009 11:47

marg
♥♥♥----
Registrovaný: 20. 3. 2009
Příspěvky: 158

Re: Potencionální tchýně

Daniela S. napsal(a):

U te "moji" to rozhodne starim je, jeste pred peti lety pry takova zdaleka nebyla. To se realizovala na svem manzelovi. Co manzel umrel, nema do ceho pichnout. Poslednich 50 let zila pro rodinu, ted ma syny odstehovane a manzela na hrbitove a nevi, co by. Jen se desim, ze bychom si ji jednou museli vzit k sobe natrvalo, az to nebude zvladat sama. Nejsem staraci typ, fakt ne.

Teď jsem si vzpomněla na tchýni, když jednou pronesla: "Co já tady budu dělat, až tady děda nebude?". Nejdřív jsem málem smíchy spadla pod stůl, ale s přibývajícícm věkem tchýně i tchána mne ten smích celkem přechází.


Nuzota z lidí vlky činí a vlky z lesů žene hlad.
F. Villon

Není tady

 

#357 15. 9. 2009 12:26

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Potencionální tchýně

mashanka napsal(a):

na sporáku

godlike to já když jsem se vrátila vloni z dovolené, tak jsem měla na novým sporáku vyleptaný velký flek nevím od čeho...  yikes


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#358 15. 9. 2009 18:13

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: Potencionální tchýně

Bety napsal(a):

mashanka napsal(a):

na sporáku

godlike to já když jsem se vrátila vloni z dovolené, tak jsem měla na novým sporáku vyleptaný velký flek nevím od čeho...  yikes

Možná ti taky chtěli uvařit guláš, ale trošku se nepovedl big_smile


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#359 15. 9. 2009 19:37

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Potencionální tchýně

hmm byl úplně novej, a tak jsem se z něj těšila! Ještě teď mě ten flek štve pokaždé když ho otírám lol no ale babička vždycky říkávala: "Neplač pro nic, co nemůže plakat pro tebe" myslím že měla pravdu i když to někde vyčetla a já jsem to tehdy moc nechápala...


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#360 15. 9. 2009 19:43

Olympia
Host

Re: Potencionální tchýně

.

Upravil(a) Olympia (14. 4. 2010 18:52)

 

#361 15. 9. 2009 20:11

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: Potencionální tchýně

Bety napsal(a):

hmm byl úplně novej, a tak jsem se z něj těšila! Ještě teď mě ten flek štve pokaždé když ho otírám lol no ale babička vždycky říkávala: "Neplač pro nic, co nemůže plakat pro tebe" myslím že měla pravdu i když to někde vyčetla a já jsem to tehdy moc nechápala...

těšila ????????? na sporák ??????? ježíši, já budu asi fakt nějaká divná yikes


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#362 15. 9. 2009 21:30

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Potencionální tchýně

Ne - já píšu že jsem se těšila z něj = z toho nového sporáku = měla jsem radost, že mám novej sporák! Nepíšu že jsem se těšila na něj! Předtím jsem měla starou hrůzu koupenou z druhé ruky...my jsem museli dlouho šetřit, protože jsme koupili předtím domek = zříceninu a opravovali


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#363 15. 9. 2009 21:32

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Potencionální tchýně

Nojo já když mám něco nového, třeba i do kuchyně tak z toho mám radost! storstark


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#364 15. 9. 2009 21:35

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Potencionální tchýně

Bety napsal(a):

Nojo já když mám něco nového, třeba i do kuchyně tak z toho mám radost! storstark

Jsem na tom stejně wink .

Není tady

 

#365 15. 9. 2009 21:40

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: Potencionální tchýně

Já mám taky radost, když mám něco nového, ale v kuchyni, to ne. Pokud je starý funkční, přišlo by mi těch peněz líto - já vím, jako hospodyňka jsem na zabití. Umím uvařit všechno, občas i upeču, ale klidně by mi na to stačilo indiánské ohniště. Ale nový monitor, bezdrátová klávesnice nebo třeba slušné repro bedny, to je něco jiného................ ještě, že mám prsa, jinak bych si myslela, že jsem chlap

Můj syn, heterosexuální kuchař, měl zase včera radost, že sehnal gen na vlasy, který, když na ně dáte, není poznat, že ho tam máte. Ještě, že on ta prsa nemá lol

Jsme nějaká pošahaná rodina lol

Upravil(a) mashanka (15. 9. 2009 21:45)


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#366 15. 9. 2009 21:48

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Potencionální tchýně

já mám pocit, že poté co jsme dlouho žili, jedli, vařili, spali, prali, sušili prádlo...no celkově žili  4členná rodina v jediné místnosti a měli s cizí osobou společnou koupelnu a WC, tak že mám tak nějak radost ze všeho, já mám fakt radost pořád ze všeho! dokonce mám pocit, že mi fakt z movitých věcí ani nic nechybí, já jsem šatnej člověk


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#367 15. 9. 2009 22:11

Blossom
Host

Re: Potencionální tchýně

mashanka napsal(a):

Já mám taky radost, když mám něco nového, ale v kuchyni, to ne. Pokud je starý funkční, přišlo by mi těch peněz líto - já vím, jako hospodyňka jsem na zabití. Umím uvařit všechno, občas i upeču, ale klidně by mi na to stačilo indiánské ohniště. Ale nový monitor, bezdrátová klávesnice nebo třeba slušné repro bedny, to je něco jiného................ ještě, že mám prsa, jinak bych si myslela, že jsem chlap

Můj syn, heterosexuální kuchař, měl zase včera radost, že sehnal gen na vlasy, který, když na ně dáte, není poznat, že ho tam máte. Ještě, že on ta prsa nemá lol

Jsme nějaká pošahaná rodina lol

Probůh - k čemu jeto teda dobrý, když není poznat žádná změna? va big_smile

 

#368 15. 9. 2009 22:57

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: Potencionální tchýně

Blossom napsal(a):

mashanka napsal(a):

Já mám taky radost, když mám něco nového, ale v kuchyni, to ne. Pokud je starý funkční, přišlo by mi těch peněz líto - já vím, jako hospodyňka jsem na zabití. Umím uvařit všechno, občas i upeču, ale klidně by mi na to stačilo indiánské ohniště. Ale nový monitor, bezdrátová klávesnice nebo třeba slušné repro bedny, to je něco jiného................ ještě, že mám prsa, jinak bych si myslela, že jsem chlap

Můj syn, heterosexuální kuchař, měl zase včera radost, že sehnal gen na vlasy, který, když na ně dáte, není poznat, že ho tam máte. Ještě, že on ta prsa nemá lol

Jsme nějaká pošahaná rodina lol

Probůh - k čemu jeto teda dobrý, když není poznat žádná změna? va big_smile

Zeptej se mého malého (183 cm) metrosexuála - taky nevím.
Jedině snad, technicky vzato, že snad ty vlasy drží v poloze, v jaké je chci, ale není vidět, že tomu něco dopomohlo.vissla
Ale kdo ví něco o fyzikálních zákonech, přece musí tušit, že vlasy nestojí jen tak, samy od sebe, takže stejně ví, že na nich nějaký gel má. Ale za tento argument se mi dostalo jen pohrdavého pohledu a žádného vysvětlení, takže, fakt nevím lol Řekl, že to nemá cenu vysvětlovat člověku, který na dovolené fotí veteránské hasičské auto. No, ale byla to fááákt jen jedna fotka a bylo fááákt strašně krásný rodna

No, už asi zacházíme příliš daleko k vědě. lol

Upravil(a) mashanka (15. 9. 2009 23:03)


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#369 16. 9. 2009 9:40

BB
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1767

Re: Potencionální tchýně

PPavlo, moje tchýně byla vždycky ten typ "co by tomu řekli sousedi" , starost o tchána byl její  životní program a jak umřel, tak prostě "vypla mozek "  -  jediné, co  dokáže uvařit, je čaj a i  vodu  na něj občas vyvaří. To  všechno chápu, jen nechápu tu zlobu, kterou nás pořád zahrnuje. Nadává i na kamarádky, že jsou to potvory vypočítavé a jen ji zneužívají, není to prostě taková ta milá bábinka, kterou jsem měla já   -  jaksi do sebe natlačila zlobu a tou se asi dusí. V zásadě mi je jí líto,  bydlí s námi, nemá žádné finanční starosti a místo aby si užívala a obrážela lázně a zábavy, tak se zlostí. Už jsem jí navrhovala a vyrazí do lázní, že jí to udělá dobře, přijde na jiné myšlenky, pomůže to kloubům a tak všelijak podobně - na to mi jen odvrkla, že ona nikam nepojede, že by ji URČITĚ dali na pokoj s někým, s kým ona by se nesnesla. Na moji připomínku, že za příplatek by mohla bydlet sama řekla, že by zaplatila ale stejně by jí na pokoj někoho nesnesitelného strčili a pak si vzala do hlavy, že se jí chceme zbavit  a tím nás bombardovala asi čtvrt roku. Uf uf


BB

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů