Oznámení

9.srpna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

9.srpna : Bleskový koláč jako od babičky. Jednoduchý recept, který se nedá pokazit!

10.července : Potřebujete pomoc, nebo pomoci někomu v nouzi chcete? Dejte o sobě vědět na Pomahejtesi.cz!

#1 9. 2. 2006 7:36

Macik1
♥------

Bydlení po rozvodu

Dobrý den, poradil by mi někdo jak dostat bývalého manžela z domu? Jsme rozvedeni, bydlíme u rodičů, máme tam oba trvalé bydliště, rozvedli jsme se a manžel se nechce odstěhovat. Po majetkovém vyrovnání má peníze na jiný byt. Na společné bydlení přispívá pouze minimální částkou necelých 500kč, nemá s rodiči žádnou nájemní smlouvu a rodiče  nesouhlasí s jeho dalším bydlením v jejich domě. Myslím si,že na žádné náhradní bydlení (jak si myslí a po mě či po rodičích žádá) nemá nárok, tak jak jej donutit k vystěhování?Předem děkuji za případnou radu.

Není tady

#2 9. 2. 2006 9:53

Frigo
♥♥♥♥♥♥♥

Re: Bydlení po rozvodu

žalobou na vystěhování ..
A v majetkovém vyrovnání to nemáte ošetřeno, že se do tohoto a tohoto data vystěhuje
a kde bude po rozvodu bydlet ?

Motto ženy :  :-)  :-)
Všichni si myslí, že největším snem každé ženy je mít dokonalého muže...
Zbláznili jste se..?!     Největším snem ženy je žrát a nepřibrat!  :-)

Není tady

#3 9. 2. 2006 19:19

Steffi
♥♥-----

Dobrý den,prosila bych o radu: Jsem rozvedená matka dvou dětí,bývalý manžel již dva roky s námi nebydlí,má novou rodinu,problém je,že je nadále hlášen u mě.Jelikož se jedná o cizince-má slov.občanství,bylo mi na MÚ sděleno,že ho nemohu odhlásit,prý to musí řešit Cizinecká policie,tam jsem dostala odpověď,že si mám napsat žádost,a že se uvidí.Největší problém je,že bývalý manžel často mění adresy,podniká a neplní si povinnosti,proto mu stále chodí pošta ke mně,bohužel,tady se dostáváme do dalšího problému-můj syn má stejné křestní jméno-a často až po otevření zjistí,že dopis není určen jemu,musíme pak obvolávat úřady a vysvětlovat tuto situaci.Často jsem kontaktována úřady,abych sdělila jeho adresu,nebo nějaký kontakt,později se dozvídám,že tam už nebydlí.Začínám si připadat jako v začarovaném kruhu.Zatím co bývalý manžel si žije v klidu,dělá dluhy a já mám strach,že přijde exekutor-já se dostávám do zdravotních problémů,mám psychicky náročné povolání,nevím,co dál.Vrcholem všeho byl dopis adresovaný bývalému manželovi a jeho nynější manželce na adrese mého bydliště.Podotýkam,že byt v kterém bydlím,je výlučně v mém osobním vlastnictví.Za každou radu předem moc děkuji

Není tady

#4 10. 2. 2006 14:16

Frigo
♥♥♥♥♥♥♥

A nemůžete vy sama zajít na cizineckou policii, doložit tam papír, že jste rozvedení i majetkově vyrovnáni ?
Ať si ho přihlásí třeba tam.

Motto ženy :  :-)  :-)
Všichni si myslí, že největším snem každé ženy je mít dokonalého muže...
Zbláznili jste se..?!     Největším snem ženy je žrát a nepřibrat!  :-)

Není tady

#5 10. 2. 2006 15:05

Steffi
♥♥-----

Frigo napsal(a):

A nemůžete vy sama zajít na cizineckou policii, doložit tam papír, že jste rozvedení i majetkově vyrovnáni ?
Ať si ho přihlásí třeba tam.

Také jsem to udělala-doložila rozsudek o rozvodu-vyřídila jsem si nové doklady,mám podezření,že býv.manžel používa neplatné doklady-nejsem si jistá,zda nahlásil,že se rozvedl a opět oženil,na ciz.policii mi řekli,že si nás oba mohou předvolat a tam se to nějak vyřeší-jenže,úředníci mého bývalého neznají,tak jako já,je to alkoholik a násilník,děti se s ním kvůli jeho chování nestýkají-máme za sebou těžké období,kdy mě fyzicky napadal před dětmi,choval se vulgárně,bohužel,on nechápe,proč ho děti neberou-myslí si,že je to moje msta.Žádost o rozvod jsem podávala já právě kvůli zmíněným problémům a mé děti jsou natolik inteligentní,že mají svůj názor a nejsou ovlivnitelní.Jenže-vysvětlujte tyto problémy úředníkům,nechci se k tomu vracet,kdybych se sním na CP sešla-začal by opět ten samý kolotoč,výhružky,telefonáty,atd.Zažila jsem to a proto se vyhýbám kontaktu s ním,mám strach.
Před rokem a půl mě fyzicky napadl,zpúsobil mi zlomeninu nosu-dostal za to tisícikorunovou pokutu a byl vysmátý.

Není tady

#6 10. 2. 2006 21:30

Steffi
♥♥-----

Macik1 napsal(a):

Dobrý den, poradil by mi někdo jak dostat bývalého manžela z domu? Jsme rozvedeni, bydlíme u rodičů, máme tam oba trvalé bydliště, rozvedli jsme se a manžel se nechce odstěhovat. Po majetkovém vyrovnání má peníze na jiný byt. Na společné bydlení přispívá pouze minimální částkou necelých 500kč, nemá s rodiči žádnou nájemní smlouvu a rodiče  nesouhlasí s jeho dalším bydlením v jejich domě. Myslím si,že na žádné náhradní bydlení (jak si myslí a po mě či po rodičích žádá) nemá nárok, tak jak jej donutit k vystěhování?Předem děkuji za případnou radu.

Dobrý den,je to zvláštní číst něco takového,k čemu je potom majetkové vyrovnání,když nechce odejít?Byla nějaká lhůta pro majetkové vyrovnání?Dům vašich rodičů obývá neoprávněně,pětistovka na bydlení-při současném vysokém růstu cen za bydlení,to je pohádka,je mi líto Vás i Vašich rodičů,ale první krok by měli udělat oni,jelikož je to jejich dům.Je namístě soudní výpověď z bytu.Držím Vám palce.

Není tady

#7 10. 2. 2006 21:53

LinaB
♥♥-----

V dohodě o vypořádání vzájemných majetkových práv pro dobu po rozvodu by mělo být uvedeno, že do výlučného vlastnictví manželky přechází ze SJM byt / dům / na adrese ...., vybavení ....,. Manžel prohlašuje, že má zajištěno bydlení na jiné adrese než ...., současně se manžel zavazuje, že nejpozději do ...  měsíců od právní moci rozsudku o rozvodu manželství vyklidí byt / dům / a zároveň se administrativně přehlásí k trvalému pobytu na adrese jiné než je .... Zkontroluj si znění dohody, pokud jste si ji nechali napsat před rozvodem. Jinak jsou zde dobré příspěvky pisatelů. Držím palce pro rychlé vyřešení situace.

Není tady

#8 12. 2. 2006 19:30

ABC
♥♥♥♥---

tasse, žádný soud vás s malým dítětem nevystěhuje na ulici. Máte nárok na vypořádání všeho, čím byl dům manžela za trvání manželství zhodnocen (zrekonstruován) a máte nárok na náhradní byt. Bohužel, ale nebudete moct v domě zůstat, je manžela, takže pouze s jeho souhlasem (třeba uzavřením nájemní smlouvy).

Není tady

#9 13. 2. 2006 10:18

Týna
♥♥-----

Jen bych poopravila vaši informaci. Soud jí sice může v soulau s dobrými mravy přikázat bytovou náhradu, ale už není přesně stanoveno jakou. Podle mého právníka, který mi dal přečíst rozhodnutí Nejvyššího soudu, může jít o byt s tržním nájemným a může být jen smlouva na dobu určitou. Pokud jí bude stanoveno nějaké vyrovnání v rámci SMJ, tak ani nemůže argumentovat tím, že je pro ni byt drahý.  takže s dobrým právníkme jejímu manželovi stačí najít 2+1 třeba za 15 tiscí měsícně se smlouvou na dva roky a podmínky splnil. Mluvím z vlasntí zkušenosti.

Není tady

#10 14. 2. 2006 8:27

Týna
♥♥-----

Nevím, jak je to s místem. Pokud je to ve stejném městě, či obci, tak nemůžete nic namítat. Na zřetel se bere většinou jen u dětí školoupovinných docházka do školy. Ani tržní nájem není problém. U soudu bude váš manžel jistě argumentovat tím, že budete nějak finančně kompenzována při rozdělování SJM. Jak s tím budete hospodařit, je vaše věc. Navíc si uvědomte, že teoreticky na bytovou náhradu nemáte nárok, protože se jí domáháte na úkor manželových vlastnických práv jen z principu dobrých mravů. Zkuste si tu situaci vzít opačně. Když by dům byl váš, vy jste musela manžela komnezovat za jeho zhodnocení a ještě mu dát byt. Odvolání se dobré mravy jepodle mě jen klička, aby ženy jako vy, nekončily na ulici. Cynik by vám patrně řekl, že jste měla myslet nato, že se stěhujete do cizího. Upřímně řečeno je v těchto dnech takřka nemožné sehnat nájemní smlouvu na byt s regulovaným nájemným. A pokud vás má manžel vyplatit, tak si asi taky další byt pro uspokojení vaší bytové potřeby nekoupí.
Navíc se  připravte na těžkosti s dokazováním, o kolik se dům zhodnotil za dobu manželství. Jedná se jen o finanční hodnoty. Například vaše práce se nepočítá. Tedy zhodnotili jste jen finančně. Pokud jste napříkald vše sama zařizovala, natírala, malovala, nebere na to soud zřetel. Po mně chtěl jen faktury a účty. Pokud je nemáte, budete vše těžko dakazovat. Chce to buď šikovného právníka, nebo soucitnou soudkyni.

Není tady

#11 14. 2. 2006 13:49

Steffi
♥♥-----

Díky moc za radu,určitě toho využiji

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí