Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 12. 7. 2009 22:11

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Se psem do Vysokých Tater

....se chystáme v srpnu.Je poviné,aby měl pes na Slovensku svůj pas?Nestačí nám očkovací průkaz a průkaz PP případně?Zrovna tak není čipován ale má tetování v uchu,i když dost nečitelné?
Kontroluje to vůbec někdo nebo bychom mohli mít nepříjemnosti (a jaké?) jen v případě,kdyby se něco přihodilo?

Chceme tam jet do kempu vavrišovo -neznáte to tam někdo?měli bychom bydlet v chatkách a na netu jsem nic bližšího nenašla.Chtějí třeba i v kempu vidět nějaký doklad od psa?

Není tady

 

#2 13. 7. 2009 7:13

Britana
♥♥♥♥---
Místo: Praha
Registrovaný: 18. 1. 2006
Příspěvky: 268

Re: Se psem do Vysokých Tater

Minulý rok jsem byla také ve Vysokých Tatrách v hotelu Lesná,Stará Lesná.Musela jsem zařídit u veterináře pas,to je měsíc před cestou dostal nějakou injekci/kromě povinnéhu očkování/ a pak 3 dny před cestou jsem musela ještě na veterinu a pak ještě zajít pro potvrzení na veterinární správu.Na Slovensku nikdo nic po mně nechtěl.Nikdo nic nekontroloval.Nejlépe,když se zeptᚠna veterině.

Není tady

 

#3 13. 7. 2009 12:55

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: Se psem do Vysokých Tater

No právě,taky si myslím,že na slovensku nikdo nic po nás nebude chtít a tak mi připadá jaksi na hlavu padlé tuto anabázi podstupovat a určitě taky za to platit nemalé peníze.To očkování navíc teda taky vůbec nechápu-Slovensko přece není Afrika.To zas byl asi veterinář-bankéř,ne?Ale každopádně ti děkui za odpověď.
Jinak nikdo necestuje s pejskem s ousedům na Slovensko?

Není tady

 

#4 13. 7. 2009 13:25

Hani
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Olomouc
Registrovaný: 20. 6. 2006
Příspěvky: 3425
Web

Re: Se psem do Vysokých Tater

S pejskama jsem byla na Slovensku loni. Pejskům se dává do pasu razítko 3 dny předem. Sice tě nejspíš nikdo kontrolovat nebude, ale pokud bys měla smůlu a kontroloval, můžou ti psa odebrat do karantény a to by ti asi příjemné nebylo. Navíc pejsani nesmí do národních parků, což Vysoké Tatry jsou, takže pokud potkᚠochranáře na stezce, mᚠsmůlu.

Upravil(a) Hani (13. 7. 2009 13:26)


Nejušlechtilejší a nejhezčí věci na světě lze prožívat, poznávat, ale těžko se definují a popisují. (OSHO)

Není tady

 

#5 13. 7. 2009 13:43

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: Se psem do Vysokých Tater

Díky moc za tuto závažnou informaci.O těch nP jsem něco dřív slyšela a tys mi to potvrdila,takže pesa asi necháme doma.

Není tady

 

#6 26. 9. 2009 23:18

Britana
♥♥♥♥---
Místo: Praha
Registrovaný: 18. 1. 2006
Příspěvky: 268

Re: Se psem do Vysokých Tater

....i když tato reakce je už určitě passe..ale jen chci podotknout,že já se psem /Rotvajler/byla i na Skalnatém plese lanovkou,na Hrebienku- zubačkou,Štrbském plese apod.Samo,že do jeskyně nemohla ale do muzea TANAPU mohla.Všichni byli na nás hodní,všude pejskům dávali vodu a necitila jsem se omezená.
Jak to nakonec dopadlo?Brali jste pejsáka?...a jak to bylo?

Není tady

 

#7 29. 9. 2009 10:54

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: Se psem do Vysokých Tater

Britana napsal(a):

....i když tato reakce je už určitě passe..ale jen chci podotknout,že já se psem /Rotvajler/byla i na Skalnatém plese lanovkou,na Hrebienku- zubačkou,Štrbském plese apod.Samo,že do jeskyně nemohla ale do muzea TANAPU mohla.Všichni byli na nás hodní,všude pejskům dávali vodu a necitila jsem se omezená.
Jak to nakonec dopadlo?Brali jste pejsáka?...a jak to bylo?

Nakonec jsme do Tater nejeli-měli jsme tam dojet za tchánama na zbytek jejich dovolené,ale oni to nakonec zrušili.U svého veta jsem zjistila,že pas pro psa mi udělá na počkání za 100,-Kč a to že je celá operace.
Známá tam bylas trpaslíčími něm.pinči-hned se 3 najednou  a prý paráda.Jen je teda musela mít pořád uvázané,což mě docela štve,ale chápu to.Asi se psi nesmí pouštět hned tam nikde u Slováků,ani na fatře apod,že?Nemᚠs tím zkušeosti?Fatra od nás otiž není daleko a láká mě to tam na 1denní túrku se psem.

Není tady

 

#8 29. 9. 2009 16:17

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Se psem do Vysokých Tater

Kuty napsal(a):

Britana napsal(a):

....i když tato reakce je už určitě passe..ale jen chci podotknout,že já se psem /Rotvajler/byla i na Skalnatém plese lanovkou,na Hrebienku- zubačkou,Štrbském plese apod.Samo,že do jeskyně nemohla ale do muzea TANAPU mohla.Všichni byli na nás hodní,všude pejskům dávali vodu a necitila jsem se omezená.
Jak to nakonec dopadlo?Brali jste pejsáka?...a jak to bylo?

Nakonec jsme do Tater nejeli-měli jsme tam dojet za tchánama na zbytek jejich dovolené,ale oni to nakonec zrušili.U svého veta jsem zjistila,že pas pro psa mi udělá na počkání za 100,-Kč a to že je celá operace.
Známá tam bylas trpaslíčími něm.pinči-hned se 3 najednou  a prý paráda.Jen je teda musela mít pořád uvázané,což mě docela štve,ale chápu to.Asi se psi nesmí pouštět hned tam nikde u Slováků,ani na fatře apod,že?Nemᚠs tím zkušeosti?Fatra od nás otiž není daleko a láká mě to tam na 1denní túrku se psem.

Na Malou Fartu jezdíme se psy pravidelně, naši běhají bez vodítka, je pravda, že tam kde jsme my nejsou široko daleko žádní lidé wink  a když už sejdeme mezi lidi, tak jdou v rámci své bezpečnosti na vodítko.

Není tady

 

#9 1. 10. 2009 11:38

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: Se psem do Vysokých Tater

aprill napsal(a):

Kuty napsal(a):

Britana napsal(a):

....i když tato reakce je už určitě passe..ale jen chci podotknout,že já se psem /Rotvajler/byla i na Skalnatém plese lanovkou,na Hrebienku- zubačkou,Štrbském plese apod.Samo,že do jeskyně nemohla ale do muzea TANAPU mohla.Všichni byli na nás hodní,všude pejskům dávali vodu a necitila jsem se omezená.
Jak to nakonec dopadlo?Brali jste pejsáka?...a jak to bylo?

Nakonec jsme do Tater nejeli-měli jsme tam dojet za tchánama na zbytek jejich dovolené,ale oni to nakonec zrušili.U svého veta jsem zjistila,že pas pro psa mi udělá na počkání za 100,-Kč a to že je celá operace.
Známá tam bylas trpaslíčími něm.pinči-hned se 3 najednou  a prý paráda.Jen je teda musela mít pořád uvázané,což mě docela štve,ale chápu to.Asi se psi nesmí pouštět hned tam nikde u Slováků,ani na fatře apod,že?Nemᚠs tím zkušeosti?Fatra od nás otiž není daleko a láká mě to tam na 1denní túrku se psem.

Na Malou Fartu jezdíme se psy pravidelně, naši běhají bez vodítka, je pravda, že tam kde jsme my nejsou široko daleko žádní lidé wink  a když už sejdeme mezi lidi, tak jdou v rámci své bezpečnosti na vodítko.

April,není Malá Fatra brána jako CHKO,kde psi nemůžou vůbec nebo max.na vodítku-to se ptám hlavně kvůli příp.pokutě,kdyby nás ochranáři přistihli se psem na volno.Jinak to odporuje zdravé logice,takový pes neubližuje přírodě zdaleka tolik,jako člověk samotný.
Uvažujem jet do Ružombberoku,odtud lanovkou nahoru (teď už nevím,jak se to tam jmenuje) a udělat si nějakou hřebenovku.

Není tady

 

#10 19. 10. 2009 13:51

ADRIANA 1
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 1. 2006
Příspěvky: 7347

Re: Se psem do Vysokých Tater

my brávame našich psov všade s nami, aj do Tatier, aj do Fatry.... v Tatrách sú uzavreté niektoré doliny pre psov, ale priznám sa že to neriešime.zatiaž nám nikto pokutu nenaparil. ale do tých vyšších miest už psíkov bra nebudeme, boli sme s nimi minule na Hincovom plese a pre ich labky to bola ažká trasa po kameňoch, nechcem ho trápi. takisto vo fatre behá lieta uplne na vožno, je uviazaný len blízko ciest. smile


Natália   * 12.06.2010 *  3100g / 48cm
http://www.tickerclub.com/cache/fc254e0664.png
    http://mareckinblog.blogspot.com/

Není tady

 

#11 19. 10. 2009 23:56

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 16397
Web

Re: Se psem do Vysokých Tater

Psi nemají přístup především na území, kde žijí medvědi ... přinejmenším mají být na vodítku, ale většinou je jejich vstup do dané lokality zakázán. Pes samozřejmě medvěda ucítí dřív, než ho sami uvidíme a stihneme zareagovat ... Bohužel má často tendenci "seznamovat se s novým kamarádem", případně na něj zaútočit ... ani jedno není zrovna správná reakce při styku s "mackami". Takže ho vyprovokuje a následně přivede přímo k pánovi, bo tam byl vždycky v bezpečí ... někteří mají i výborný nápad schovat se za svého pána ...
Nooo ... osobně bych už pro jeho dobro respektovala daná pravidla.


"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

 

#12 18. 5. 2020 13:37

Vasikova
♥------
Registrovaný: 6. 5. 2020
Příspěvky: 1

Re: Se psem do Vysokých Tater

Co brát s sebou na jídlo pro psa, když s ním jedu na výlet?

Není tady

 

#13 18. 5. 2020 23:38

normální chlap
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 5. 2019
Příspěvky: 1282

Re: Se psem do Vysokých Tater

Jídlo pro psa? Snad naopak? https://www.youtube.com/watch?v=z5mugnOQDyg

Není tady

 

#14 19. 5. 2020 8:31

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Se psem do Vysokých Tater

lol......Ale fuj! gloria


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů