27. února : Váení uivatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to poruení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení! 27. února : Jednoduchá kefírová buchta na plech. Rychlý recept zcela bez vajec! 21. února : Jak vyuít skořápky z vlaských ořechů? Odvar z nich dodá chybějící jód a pomůe i s kalem |
|
|
U nás to dělá tak 1700 kč na osobu včetně obědů / kola, zaměstnání/.Je to moc nebo málo ?
Jsme bohuel "proraná rodina" take jsem to vzala průměrem kolik nechám za nákupy atd. a vylo mi tak 8000,-. Jsme tři a to nepočítám co zbatí zvířectvo, kdy pytel granulí na měsíc stojí 1800,-.
Není tady
Jsme tři a pes, 6000-8000, od oka, ale zhruba 2000 na týden včetně drobné drogeria a věcí běné spotřeby.
Není tady
Nás je pět a projíme tak ty 4000,- měsíčně.
Není tady
celkem na čtyři lidi 8 000 měsíčně, mám v tom i drobnou drogerii, jinam mi jsme celkem rozeraná rodina, tak nevím.
Není tady
My jsme dva, tedy já a můj 2 a půl letý prcek a projíme tak kolem 2200,- ale to se snaím etřit kde se dá:-(
Není tady
My jsme 4 a za měsíc je to tak těch 8000 včetně drogerie a zaplacených obědů ve kolách a v zaměstnání
Není tady
Bambulko a co kupuje, e s tímhle vyjde? Já bych potřebovala v tomto směru osvětu, anbych tolik neutrácela!
bambulka napsal(a):
Nás je pět a projíme tak ty 4000,- měsíčně.
Není tady
bambulka napsal(a):
Nás je pět a projíme tak ty 4000,- měsíčně.
Nic ve zlém, ale jak můe pět lidí projíst 4000,-? My jsme čtyři a na jídlo a drobné nákupy padnou téměř vekeré finance a pokud se musí něco koupit (boty, bunda, lyák) je to na rozpočtu hodně vidět.
Není tady
Tak jsem si to vydělila - 4000 : 5 = 800. 800 : 30 = asi 26 Kč na den pro jednoho. Umím poměrně sluně etřit, ale tohle se mi zdá fakt málo.
Není tady
Je nás pět a na týden na jídlo, drogerii a drobnosti do koly mám 2000 Kč. Z toho jetě dávám manelovi 500 Kč kapesný, jeliko on mi odevzdává celou výplatu . Ty peníze má na benzím a pivo, na obědy chodí domů. Vařím teplý obědy i večeře, ale děti si dají oběd ve kole. Ta pětistovka mi ale větinou na konci týdne chybí, take sahám do obálky na přítí týden
Není tady
My projíme také 8000, jsme 4 a z toho dva dospívající chlapci + obědy v práci a ve kole.
Není tady
Mi vychází taky tak 2000 Kč/osoba/měsíc včetně obědů, drobné drogerie a malých jiných výdajů.
Není tady
Vlaďka napsal(a):
bambulka napsal(a):
Nás je pět a projíme tak ty 4000,- měsíčně.
Nic ve zlém, ale jak můe pět lidí projíst 4000,-? My jsme čtyři a na jídlo a drobné nákupy padnou téměř vekeré finance a pokud se musí něco koupit (boty, bunda, lyák) je to na rozpočtu hodně vidět.
Otázka zněla kolik projíme ne kolik utratíme.Ale s naím rozpočtem 16000,-měsíčně si nijak vyskakovat nemůeme,take ty 4000,-jsou maximální limit na jídlo.Zbytek korun padne na plyn...... a taky půjčku.Jinak my bysme projedli určitě víc.
Není tady
Májajája napsal(a):
Bambulko a co kupuje, e s tímhle vyjde? Já bych potřebovala v tomto směru osvětu, anbych tolik neutrácela!
bambulka napsal(a):
Nás je pět a projíme tak ty 4000,- měsíčně.
Hlavně brambory,těstoviny a peču.Máme zahrádku,take zavařuju,zamrauju...Kluci jsou natěstí chápaví a ví,e si sladkosti můeme dovolit jen občas.Oni ví,e kdy můeme,koupíme jim co chtí.Take někdy utratíme cca o 1000,- víc,ale to je výjimka.
Není tady
helena napsal(a):
Tak jsem si to vydělila - 4000 : 5 = 800. 800 : 30 = asi 26 Kč na den pro jednoho. Umím poměrně sluně etřit, ale tohle se mi zdá fakt málo.
Bohuel je to realita.Samozřejmě se snaím co nejvíc vařit a větinou,aby se to dalo ohřát i druhý den.Někdy máme svíčkovou,jindy pečené brambory....S manelem se snaíme nejíst pokud to jde ovoce,sladkosti.....Spíe necháváme dětem.Taky jsem si myslela,e to není moné,ale ivot mi dal lekci....Těím se a seenu práci,e si taky budeme uívat.Věřte,e z toho mam u depky.
Není tady
bambulko, zahrádka je velká pomoc, buď ráda, e ji má. To ví, já dítě betonového města tohle netuila, kdy jsem to počítala
Není tady
Bambulko, v tom případě smekám, asi jsem u odvykla, vím e byly doby kdy na den jsem měla 84 korun a kupovala papírové pleny, ale je to u dávno a ceny byly jiné. Přeju ti, aby se to brzo změnilo k lepímu.
Není tady
Ty jo, eny, jste hvězdy. Nedokáu si představit mít 16000 Kč na vechno a jetě ke vemu pro tolik lidí najednou. To bych opravdu nezvládla. Nai to kdysi vůbec neměli lehký, take ti by si asi představili, ale já jsem měla dětství bohatý a fakt bych se musela hodně přizpůsobit, kdybych se měla v něčem omezovat. Opravdu smekám.
Není tady
My jsme dva dospělí a dvouleté dítě a projíme těch 6000 kdy počítám i drogerii a dobrůtky pro prcka
Není tady
My jsme dříve "projedli" opravdu málo, nebo maso z vlastního prasete, vejce od domácích slepic, brambory taky domácí- na zahrádku tedy nejsem, tak tam by se bývalo taky dalo uetřit, a svého času jsme měli taky vlasní mléko- to jsem byla na MD a tudí "měla čas" na zabezpečování tohoto veho domácí ( s manelem dohromady pochopitelně).
Take vím, euetřit se dá, záleí, co se i doma navaří, a hlavně jestli rodina to "zkousne".U nás např. "vyhláený "buřtgulá- tedy bramborový s jedním buřtíkem navrch....
Tak to bylo dřív, kolik toho projíme dnes, kdy pracuji na1,5 úvazku, tudí domácnost a vařeníprostě nestíhám, ale kupuji buď polotovary, či ji vařené jídlo v bufíku- ale bacha-vaří dobře za cca 50,-Kč-...tak to musím spočítat... jsme tři, já etřílek, tak se za měsíc ozvu :-)))
Není tady
My jsme 4+pes a jsou období,kdy jsme měli na jídlo a na ve třeba 5.000,- a museli jsme vyjít,take bez ovoce a sladkostí.Jídla,které jak jsme říkali la okolo masa procházkou.Na svačinu chleba s něčím atd.Teď jsme na tom o hodně lépe a kdy popustím uzdu naim rozeraným tlamičkám,tak utratíme za jídlo tak 8.000,- a nepočítám obědy ve kole ani drogerii.
Upravil(a) Ivča K. (12. 2. 2006 19:40)
Není tady
My jsme dva + pes + 7hlodavců celkově utratíme zhruba 2500 - 3000 i s drogerii. A to si nejíme vůbec patně a kupujeme si plno dobrůtek.
Uetřít se dá tím, e hlavně ena vaří a svačiny to je také velká uspora.
Bambulko ena jako jste vy si zaslouí velkou poklonu.
Není tady
Byla jsem sama překvapena,kdy jste mi to vypočítali,kolik projíme za denKč.Ale teď zjituji ve srovnání s vámi,e jetě do toho počítáte obědy pro děti a to já taky dvěma prckum platím.Take projíme cca 5000,-Kč.Ani mě nenapadlo,e vzbudim ve vás takovou diskusi.Ale určitě je víc lidí co musí etřit jetě víc ne my.Jen by tuto stránku měla číst i moje tchýně,aby změnila své názory.Díky děvčata za optimismus,kterým teď zas oplývám.Ahoj
Není tady
zÁLEÍ HODNĚ NA VĚKU DĚTÍ, U NÁS DOMA JSOU DVA DOSPÍVAJÍCÍ KLUCI, KTEŘÍ POSILUJÍ A JÍDLO MIZÍ NEZNÁMO KAM, JEDÍ, JAK JSEM SI VIMLA, I V NOCI, SVALY ROSTOU, ALE JÁ NESTAČÍM PÉCT A VAŘIT, POLOTOVARY BY BYLY DRAHÉ A NECHUTNAJÍ JIM, JEDNA NOHAVICE TRŮDLU JE JEN TAKOVÉ POLECHTÁNÍ, NĚKDY MNE TO BAVÍ NĚKDY NE, ALE ŘÍKÁM SI, E U MÁMY JSOU JEN JEDNOU, TAK A SE MAJÍ DOBŘE, KVALITA NENÍ MOC ZA DRAHO, ALE KVANTITA U NÁS MUSÍ BÝT, KDY JSME BYLI S MANELEM O PRÁZDNINÁCH MĚSÍC SAMI PROJEDLI JSME ASI 2000 A BUÍROVALI JSME JAKO NIDY.
Není tady