Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 12. 7. 2009 21:15

moneta
♥♥♥♥---
Registrovaný: 13. 4. 2009
Příspěvky: 306

Re: Dobrý psycholog v Praze

Damila napsal(a):

moneta napsal(a):

4 měsíce,ale třeba tam nepatřím, protože,když zavřu dveře,tak nevím, že jsem někde byla, já totiž racionálně dokážu vysvětlit věci a pocity kolem vztahu s ženatým mužem ,ale neumím si je převést do srdce,neumím se s tím vyrovnat, jestli mě chápeš,a s tím mi stejně psycholog nepomůže? jaký mᚠna to názor?

Racionalizace je obranná reakce. Potřebuješ zjistit, co Tě vlastně ohrožuje.
Rozum je překážka, taky s tím bojuji.
Mᚠdvě možné cesty.
Přes přiznání pocitů skrze jejich verbalizaci nebo skrze řeč těla.

nerozumím této větě, myslíš ve vztahu k psychol.nebo ženáčovi??

Není tady

 

#52 12. 7. 2009 21:34

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Dobrý psycholog v Praze

Ve vztahu k sobě. Jde o Tebe.

Verbalizace pocitů-slovní vyjádření, slovní opis pocitů
řeč těla-to je jasné, ne? Když něco říkáš, nějak se u toho cítíš. Uvědomit si, co cítíš, ve které části těla, kdy se to objevuje jindy v životě...a spojit to se situacemi v životě.

Často už ono UVĚDOMĚNÍ a přiznání si pocitů přináší ohromnou úlevu, přijetí sebe sama. Dovolit si být taková.

Dej si ještě čas.

Jak často tam chodíš, každý týden?

Upravil(a) Damila (12. 7. 2009 21:41)

Není tady

 

#53 12. 7. 2009 21:48

moneta
♥♥♥♥---
Registrovaný: 13. 4. 2009
Příspěvky: 306

Re: Dobrý psycholog v Praze

cca co 14 dnů
já si pořád nedokážu představit,jak myslíš tu verbalizaci pocitů, ne z hlediska překladu,ale z hlediska praxe a použití
např. jako že já si mám sama sobě popsat co ted cítím? to já ale vím.

Není tady

 

#54 12. 7. 2009 22:01

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Dobrý psycholog v Praze

Verbalizace?

Mᚠpocit. A co nejlépe se ho snažíš popsat. ten pocit. Ne situaci, ale jen ten pocit. Není to tak snadné, jak to vypadá.

Ty víš, co cítíš, ale zkus to říct tak, abys vystihla podstatu toho pocitu...mně to tedy moc nejde. Příliš málo slov obsahuje lidský jazyk.

Není tady

 

#55 12. 7. 2009 22:15

moneta
♥♥♥♥---
Registrovaný: 13. 4. 2009
Příspěvky: 306

Re: Dobrý psycholog v Praze

Damila napsal(a):

Verbalizace?

Mᚠpocit. A co nejlépe se ho snažíš popsat. ten pocit. Ne situaci, ale jen ten pocit. Není to tak snadné, jak to vypadá.

Ty víš, co cítíš, ale zkus to říct tak, abys vystihla podstatu toho pocitu...mně to tedy moc nejde. Příliš málo slov obsahuje lidský jazyk.

ě

mᚠpravdu,ted už chápu, je to hodně složitá věc, popsat pocity, sama sobě ještě ano,ale aby je pochopil přesně druhý, to je fuška

Není tady

 

#56 3. 9. 2009 10:43

lavský
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 23. 8. 2007
Příspěvky: 747

Re: Dobrý psycholog v Praze

Ahoj, tak opět píši. Měly jste pravdu, určitě bych k tomu psychologovi/psycholožce měl jít.
nevíte tedy v Praze o nějakém dobrém, který je A) na pokladnu
                                                                       B) nemusím mít doporučení?

Není tady

 

#57 3. 9. 2009 13:51

lavský
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 23. 8. 2007
Příspěvky: 747

Re: Dobrý psycholog v Praze

Prosim, uz sem vic psat nebudu, odpovite mi?

Není tady

 

#58 3. 9. 2009 14:22

lavský
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 23. 8. 2007
Příspěvky: 747

Re: Dobrý psycholog v Praze

Vite, nekdy mam pocit, ze pro samotnou frustraci ani nevydrzim v kolektivu, ze me to znici! Nic neumim, svaly nemam, jsem tezce prumerny, a v podstate absolvent. To, ze nemam svaly, tak mi vadilo uz v 17, ale nemohl jsem tam jit, uz tehdy jsem byl nula :-(

Není tady

 

#59 3. 9. 2009 14:54

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Dobrý psycholog v Praze

lavský napsal(a):

Prosim, uz sem vic psat nebudu, odpovite mi?

www.znamylekar.cz

Do vyhledávače zadᚠpsycholog Praha a vyjede Ti hafo jmena a komentářů ke každému z nich.
Můžeš oslovit (telefonicky, mailem) některé z nich a poptat se na podmínky.
Kdo hledá, najde. držím pěsti.

Není tady

 

#60 9. 9. 2009 14:59

lavský
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 23. 8. 2007
Příspěvky: 747

Re: Dobrý psycholog v Praze

Prosim jeste radu; to kazdy psycholog potrebuje doporucenku od obvodniho lekare??
dovolal jsem se tam a snad vsude to potrebuji. To maji tak vsichni, co jsou na pojistovnu?

Není tady

 

#61 9. 9. 2009 18:54

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: Dobrý psycholog v Praze

Tohle nevím, ale u obvodáka můžeš uvést, že mᚠted nejaké pochyby a ty změny pobytu a pracovního místa tě vykolejily a že bys to potřeboval řešit. na to ti doporučeí určo napíše. Když k tomu přidᚠsvoje depresivní pocity, že nic nejsi....


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#62 9. 9. 2009 20:49

lavský
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 23. 8. 2007
Příspěvky: 747

Re: Dobrý psycholog v Praze

PavlaH napsal(a):

Tohle nevím, ale u obvodáka můžeš uvést, že mᚠted nejaké pochyby a ty změny pobytu a pracovního místa tě vykolejily a že bys to potřeboval řešit. na to ti doporučeí určo napíše. Když k tomu přidᚠsvoje depresivní pocity, že nic nejsi....

Ano, tak mi doporučí ještě k tomu psychouše ... tillfreds

Ne, nikdo nemáte zkušenosti, jestli všichni chtějí doporučení?

Není tady

 

#63 9. 9. 2009 21:09

Rozmarila
Zablokovaný
Registrovaný: 20. 7. 2009
Příspěvky: 1407

Re: Dobrý psycholog v Praze

lavský napsal(a):

PavlaH napsal(a):

Tohle nevím, ale u obvodáka můžeš uvést, že mᚠted nejaké pochyby a ty změny pobytu a pracovního místa tě vykolejily a že bys to potřeboval řešit. na to ti doporučeí určo napíše. Když k tomu přidᚠsvoje depresivní pocity, že nic nejsi....

Ano, tak mi doporučí ještě k tomu psychouše ... tillfreds
Ne, nikdo nemáte zkušenosti, jestli všichni chtějí doporučení?

Poprvé ho chtějí, pokud jsou přes pojišovnu .......zavolej si na krizovku kamkoliv a oni ti poradí nejlíp, kdo by se pro tebe hodil, možná ti i dají doporučení.........já chodím celej život zadarmo k psychologům........... ale říct dobrej psycholog se nedá, pze každýmu sedne někdo jinej.


A si komplikujete život sebevíc, on sám se zjednoduší.

Není tady

 

#64 10. 9. 2009 6:00

lavský
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 23. 8. 2007
Příspěvky: 747

Re: Dobrý psycholog v Praze

A na jakou krizovku??

stejne nevim, zda mi ten psycholog pomuze, frustrace jsem mel uz v devatenacti, ale o X let pozdeji, kdyz jsem stale nula, je to tezsi, ale vypada to jeste vic divne ... Prijde mi, ze jsem na urovni lecjakeho ditete. Vecne vydeseny. Nezodpovedny a ja nevim co jeste, ale to byt musim, protoze jsem si nechtel ani uvedomit, jak velke "prd" jsem a kde jsou jini. A nechtel jsem si pripadat horsi nez ostatni, tak jsem ztravil sest let doma nebo v praci, kde jsem byl sam

Není tady

 

#65 10. 9. 2009 8:17

Rozmarila
Zablokovaný
Registrovaný: 20. 7. 2009
Příspěvky: 1407

Re: Dobrý psycholog v Praze

lavský napsal(a):

A na jakou krizovku??

stejne nevim, zda mi ten psycholog pomuze, frustrace jsem mel uz v devatenacti, ale o X let pozdeji, kdyz jsem stale nula, je to tezsi, ale vypada to jeste vic divne ... Prijde mi, ze jsem na urovni lecjakeho ditete. Vecne vydeseny. Nezodpovedny a ja nevim co jeste, ale to byt musim, protoze jsem si nechtel ani uvedomit, jak velke "prd" jsem a kde jsou jini. A nechtel jsem si pripadat horsi nez ostatni, tak jsem ztravil sest let doma nebo v praci, kde jsem byl sam

Jasně že ti pomůže ...........proč by ses měl trápit ??Na první pohled potřebuješ pomoct, dej si do Google :krizové centrum Praha, nebo linka důvěry Praha, vyber si nějakou........řekni jim to co nám tady a žádej o schůzku a oni ti tam všechno poradí .


A si komplikujete život sebevíc, on sám se zjednoduší.

Není tady

 

#66 10. 9. 2009 13:33

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Dobrý psycholog v Praze

Lavský,
a jaký je problém s tím doporučením?
Dá Ti ho každý obvoďák.
Psycholog, co, je "na pojišovnu", to doporučení opravdu potřebuje. Byrokracie.

Tam, kde si to platíš sám, je to služba jako třeba holič, a oni nikde nemají povinnost dávat zprávy ostatním lékařům, platíš si to, ale zůstane terapie čistě soukromá záležitost mezi vámi dvěma.

I mezi klinickými psychology najdeš perly. neboj.

Není tady

 

#67 11. 9. 2009 5:50

lavský
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 23. 8. 2007
Příspěvky: 747

Re: Dobrý psycholog v Praze

Damila napsal(a):

Lavský,
a jaký je problém s tím doporučením?
Dá Ti ho každý obvoďák.
Psycholog, co, je "na pojišovnu", to doporučení opravdu potřebuje. Byrokracie.

Tam, kde si to platíš sám, je to služba jako třeba holič, a oni nikde nemají povinnost dávat zprávy ostatním lékařům, platíš si to, ale zůstane terapie čistě soukromá záležitost mezi vámi dvěma.

I mezi klinickými psychology najdeš perly. neboj.

no a co kdyz obvodakovi posle zpravu buhvi jakou?? To neni psycholog bez doporuceni?

Není tady

 

#68 11. 9. 2009 5:52

lavský
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 23. 8. 2007
Příspěvky: 747

Re: Dobrý psycholog v Praze

Damila napsal(a):

Lavský,
a jaký je problém s tím doporučením?
Dá Ti ho každý obvoďák.
Psycholog, co, je "na pojišovnu", to doporučení opravdu potřebuje. Byrokracie.

Tam, kde si to platíš sám, je to služba jako třeba holič, a oni nikde nemají povinnost dávat zprávy ostatním lékařům, platíš si to, ale zůstane terapie čistě soukromá záležitost mezi vámi dvěma.

I mezi klinickými psychology najdeš perly. neboj.

no a co kdyz obvodakovi posle zpravu buhvi jakou?? To neni psycholog bez doporuceni?

Není tady

 

#69 11. 9. 2009 6:33

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Dobrý psycholog v Praze

lavský napsal(a):

no a co kdyz obvodakovi posle zpravu buhvi jakou?? To neni psycholog bez doporuceni?

Jsou psychologové i bez doporučení.
Zatelefonuj, a on Ti každej řekne, co potřebuje k tomu, aby Tě přijal.

A čeho se furt bojíš?
Co tak strašného by Ti mohl napsat?
Proč by měl chu Tě nějaký psycholog poškodit?

Ale jak říkám, můžeš chodit soukromně, ani doktor se to nedozví, avšak budeš to muset platit.
Podle lokality 300-600 kč za konzultaci (50 min).

Není tady

 

#70 11. 9. 2009 8:13

Rozmarila
Zablokovaný
Registrovaný: 20. 7. 2009
Příspěvky: 1407

Re: Dobrý psycholog v Praze

lavský napsal(a):

Damila napsal(a):

Lavský,
a jaký je problém s tím doporučením?
Dá Ti ho každý obvoďák.
Psycholog, co, je "na pojišovnu", to doporučení opravdu potřebuje. Byrokracie.
Tam, kde si to platíš sám, je to služba jako třeba holič, a oni nikde nemají povinnost dávat zprávy ostatním lékařům, platíš si to, ale zůstane terapie čistě soukromá záležitost mezi vámi dvěma.
I mezi klinickými psychology najdeš perly. neboj.

no a co kdyz obvodakovi posle zpravu buhvi jakou?? To neni psycholog bez doporuceni?

Ale on mu nic posílat nebude , už nikdy s ním nepřijde do styku ..............jde o to, že ten psycholog když nemá doporučení, tak něco musí jít z jeho kapsy ......prostě něco musí platit on, nevím přesně co ........tak nějak jsem to pochopila ...........a dál už se o obvodáka nezajímá.......ani nesmí nikomu vynášet cos mu řek, ani obvodákovi, jedině s tvým souhlasem.


A si komplikujete život sebevíc, on sám se zjednoduší.

Není tady

 

#71 11. 9. 2009 13:39

lavský
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 23. 8. 2007
Příspěvky: 747

Re: Dobrý psycholog v Praze

Aha, ja myslel, ze s nim pak komunikuje. Jinak jednou kdysi davno jsem uz u psycholozky byl a jednani nic moc a otazku, zda kombinuji jeji sezeni a sezeni u psychiatra, podala takto: "a jste v péci nejakeho psychiatra?", tak mi to prislo neprijemne. Prisla mi i trosku jako neintuitivni, neempaticka, ale mozna takova byt musi, aby videla objektivne.
navic jsem se ji az tak neotevrel, jednala na me razne, prudce, dost to odsypalo ... Je to vlastne vubec k necemu?

Není tady

 

#72 11. 9. 2009 13:43

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Dobrý psycholog v Praze

Rozmarila napsal(a):

....ani nesmí nikomu vynášet cos mu řek, ani obvodákovi, jedině s tvým souhlasem.

To není tak docela pravda, klinický psycholog dělá co tři měsíce zprávu pro pojišovnu, kde popisuje průběh terapie. Jinými slova obhajuje, že je terapie nadále nutná.
Jinak své zápisky ze sezení, co si psycholog píše, ty jsou jen pro něj a to nikam nevynáší.
Takže pokud by podával zprávu obvoďákovi, pak bude obsahovat jen průběh léčení, fakta, jestli se to lepší a  nebo se onjevují nové komplikace. Čistě o zdravotním (psychickém) stavu. Žádné drby nesmí ven.

Není tady

 

#73 11. 9. 2009 13:50

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Dobrý psycholog v Praze

lavský napsal(a):

Aha, ja myslel, ze s nim pak komunikuje. Jinak jednou kdysi davno jsem uz u psycholozky byl a jednani nic moc a otazku, zda kombinuji jeji sezeni a sezeni u psychiatra, podala takto: "a jste v péci nejakeho psychiatra?", tak mi to prislo neprijemne. Prisla mi i trosku jako neintuitivni, neempaticka, ale mozna takova byt musi, aby videla objektivne.
navic jsem se ji az tak neotevrel, jednala na me razne, prudce, dost to odsypalo ... Je to vlastne vubec k necemu?

Pokud mᚠchu se sebou něco dělat, budeš muset zkusit přijmout nějakou nepříjemnou skutečnost.
Nedokážu posoudit nakolik ta psycholožka byla nepříjemná, a nakolik to bylo jen Tvé zklamání z toho, že se nechovala tak, jak bys rád.
Vím, že existují i takové , se kterými bych nepracovala.
Psycholog by ale aspoň při prvních setkáních měl především naslouchat a nehodnotit.
Postupně se o sobě ale určitě dovíš i věci, co se Ti nebudou líbit.
Prosím Tě, zvol někoho osvědčeného, s praxí, a Tě to neodradí. a hlavně už se někde objednej.
Držím pěsti.

Není tady

 

#74 11. 9. 2009 22:27

Rozmarila
Zablokovaný
Registrovaný: 20. 7. 2009
Příspěvky: 1407

Re: Dobrý psycholog v Praze

lavský napsal(a):

Aha, ja myslel, ze s nim pak komunikuje. Jinak jednou kdysi davno jsem uz u psycholozky byl a jednani nic moc a otazku, zda kombinuji jeji sezeni a sezeni u psychiatra, podala takto: "a jste v péci nejakeho psychiatra?", tak mi to prislo neprijemne. Prisla mi i trosku jako neintuitivni, neempaticka, ale mozna takova byt musi, aby videla objektivne.
navic jsem se ji az tak neotevrel, jednala na me razne, prudce, dost to odsypalo ... Je to vlastne vubec k necemu?

Já si myslím že tu péči potřebuješ , podle toho co tu o sobě píšeš.........možná mᚠi malinko psychický potíže  a to psycholožka pozná ........ovšem já jsem poznala řadu neschopných psychologů, kteří mě pomalu nepustili ke slovu a mleli pořád o sobě ......každýmu sedne někdo jiný a ty si toho svýho musíš trpělivě najít . Nemá cenu, aby ses trápil takovýma komplexama a ničil si tím mládí .Sám to nedokážeš odbourat.


A si komplikujete život sebevíc, on sám se zjednoduší.

Není tady

 

#75 12. 9. 2009 7:42

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Dobrý psycholog v Praze

Rozmarila napsal(a):

......ovšem já jsem poznala řadu neschopných psychologů, kteří mě pomalu nepustili ke slovu a mleli pořád o sobě .....

No nazdar, to fakt dělali?
Bože, to snad není možné...

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů