|
9.dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení! 9.dubna : Vaření na chatě či chalupě bez stresu: Tipy na vaření z jedné pánve nebo hrnce. 1.dubna : Jak vznikla záhada ďáblova trojúhelníku: Odhalil ji už Kolumbus? |
|
|
Je fakt, že ta hodina stačila,
hodím sem i ceník, jetli vás to zajímá a na co si vzpomenu.
lávové kameny 40 Eur
shiatsu 20 Eur
Reflex. masáž
chodidla 6,5 Eur
thajská 20
joga a Reiki po 10 Eur rašelinový zábal 6 Eur a víc si nepamatuji, ale bylo tam toho hodně, třeba čínská tlaková, nebo indická masáž hlavy, to se přítel smál, že ho terapeutka poklepávala ,masírovala a hladila po hlavě.
Taky tam byl pro ženy zkrášlovací program s lymfodrenážemi a dalšími blaženostmi pro náš vzhled.
Tyhle léčebné pobyty by měly být v popisu povinností zaměstnavatele. 
Hotel Flora v Trenčianských Teplicích, co víc tady budu vypisovat. 
Není tady
Tak to jsem ráda, že hodina stačí. Ceny vypadají podobně u nás - jen v Praze jsou dvojnásobný 
Není tady
Tak snad to není reklama, když řeknu, že mnou zmíněná masérka si říká za dvouhodinové lávové kameny částku, která má na konci dvě nuly a na začátku číslo odpovídající počtu dnů v týdnu.



Teda Judit, ty bys mohla překládat reklamy do povolený podoby na kšeft 
To je ale nejlevnější masérka v Česku, počítám!
U nás tutéž částku, navýšenou o sedminu částky tebou zmíněné, žádají za polovinu tebou zmíněného času 

Není tady
Judit tak to platíš stejně jako já za dvouhodinovou celkovou masáž
. Většinou je malinko kratší
, ale jednou měsíčně si ji dopřeju a slastně si ji užívám
.
Lupi, možná mám protekci a ani o tom nevím
Už jsem u ní dlooouho nebyla... ty lávové kameny jsou příjemné spíš v zimě, není to podle mě moc letní záležitost.
S tím kšeftem pouvažuju 
Kamarádka taky masíruje a jak! a bere, ať dělá co dělá, 400 na hodinu, takže pohoda. Páč ona to stejnak vždycky natáhne nejmíň o půlhoďku a nechce víc, jak za hodinu. 
Není tady
A není kamarádka ouplně náhodou z Olomouce?
Není tady
To je náhodička
, mohu poprosit o kontakt? Děkuji
Není tady
Tulipánko, ty ses tu někde ptala, jaké změny pozorujueme po meditaci a já chci tu otázku připomenout, protože mě to taky zajímá 
Jsem trubka přes počítače a prostě si neumím vyhledat jednotlivé příspěvky. Vždycky mi to najede na tisíc příspěvků na jedné stránce a já jsem tam kde jsem byla, takže prosím o trpělivost


Není tady
A ono to jde - vyhledat konkrétní příspěvek?
Ptá se tady soutrubka 
Tuli, žabomyší spory snad zrovna ne, ale leccos jiného určitě. Co bys taky chtěla - na vlastní nos si viděj leda šilhavý 
Není tady
Když si pamatuješ nějaké slovní spojení, proč ne...
Judita napsal(a):
Když si pamatuješ nějaké slovní spojení, proč ne...
a to tam to slovní spojení někde zadám? 

Není tady

Holky, nechce se mi zakládat téma, tak jsem se jen chtěla zeptat, co si představujete pod pojemem neprožívat emoce. Nějak jsem na to narazila a peru se s tím a nevím, kudy na to. Mě naopak příjde, že emoce prožívám až moc
.
Není tady
taurus napsal(a):
Holky, nechce se mi zakládat téma, tak jsem se jen chtěla zeptat, co si představujete pod pojemem neprožívat emoce. Nějak jsem na to narazila a peru se s tím a nevím, kudy na to. Mě naopak příjde, že emoce prožívám až moc
.
No to mi připadá jako zapřít sama sebe. Emoce bych nepotlačovala, spíš bych si všímala, jaké emoce prožívám a co to se mnou dělá 

Není tady
Taurus, třeba jeden příklad z mnoha: Zemře ti někdo blízký, jsi smutná, obrečela bys to, ale nedovolíš si to (zakážeš si to, třeba proto, že ti doma říkali, že musíš být silná holka), nepřijmeš ten smutek, neprožiješ
Není tady
Ono jde o to, že abys nějaký stav mohla pustit, musíš ho napřed prožít. Takže odžít si svůj vztek, smutek, cokoli (tzn. připustit si ten pocit, vyjádřit ho, ventilovat), pak to přijmout a pak to nechat být. Žádná z těch fází se nedá přeskočit (ale můžou se překrývat).
Zároveň je potřeba dát si pozor, abys v té emoci neuvízla - speciálně vztek nebo lítost se dokážou živit samy ze sebe a je potřeba odhadnout ten moment, kdy už nedáváš najevo svůj existující vztek, ale vlastně si vyrábíš další.
ale někdy člověk potřebuje prožít smutek, aby se tím dušením ho v sobě nezbláznil a líp pochopil...

Není tady
Ideální je, když se člověk naučí uvědomovat si své pocity a prožívat je ve chvíli, kdy vzniknou. A pokud se rozhodne, že chce situaci řešit - řešit ji ve chvíli, kdy probíhá, a s těmi, kterých se to týká.
Jenže většinou je navíc potřeba prokousat se horou toho, co jsme si vyrobili v minulosti. Ale zase - stačí to řešit postupně, jak se to vynořuje. Když si člověk uvědomí, že ho šéf v práci vytáčí ze stejného důvodu, jako ho vytáčel třeba jeho otec - dá se to zpracovat a uvolnit při jednom.

Holky dík, narazila jsem na to, že neprožívám emoce a čuměla jsem jako puk. Ona je to možná záležitost minulosti, kdy jsem pár věci skutečně neprožila.
Není tady
Taurus, takových neprožitých máme pr*ele tři skoro všichni - však proto všechny ty konstelace, kinezky, cesty a jánevímco všechno.... 
Judit, já mám zkušenost (z Cest) že jak se člověku v tý emoci začíná líbit, jak se v tom začne rochňat, tak pryč. Taky se je učím prožívat a ventilovat ve chvíli, kdy vzniknou - pomáhá mi, když si to řeknu. Hezký je to kolečko -dopis, kolečko - něco člověka rozhodí, tak si sedne, jak má chvilku a řekne si třeba: "Rozčílilo mě to, že....." a pokračuje: "udělalo by mi v tu chvíli radost, kdyby....mrzí mě, že....jsem smutná z toho,že....bojím se,že...." čímž se kolečko uzavře. Ale to jen pro ty, kdo mají čas 
A ta momentální ventilace samozřejmě jde, jen když člověk není v přetlaku, žejo.... 
Není tady
Tak duchní drbny, musím se s Vámi podělit o radost
Kdysi jsem sháněla přes net práci v zahraničí a ten člověk byl podvodník, dnes jsem byla na policii(předvolali mě), kde chtěli vědět kolik peněz, kdy, jak a proč. To je ale nedůležité, důležité je, že jsem tam šla víceméně s klidem a úsměvem(dokonce myslím, že jsem byla vtipná
) a když mi policistka řekla, že nechce, abych ta výpověď vypadala jako.. odmlčela se, tak jsem řekla: Abych nevypadala jako idiot? A víte, že mi to je úplně jedno? Kdybyste to dole přišpendlila s tím, jaký jsem idiot, tak tohle mi je srdečně jedno.
Prostě jsem někdo jiný, než ta včerejší ztracená holčička se sociální fobií, která potřebuje, aby ji měli rádi a která kvůli tomu musí splňovat 952 věcí.
Mám krááásný večer a přeji ho i Vám! 
Není tady