Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 10. 7. 2009 9:01

x256987
Host

Re: Duchní drb-árna

Akorát jsem trochu zrozpačitěla, když jsem zabrouzdala po stránkách Karmelitánského vydavatelství - mají třeba knihy o tom, "jak vyhnat ze srdce smyslnost" - uff, to mi moc dobře nezní, ale kdoví jak je to myšleno.

Já jsem vždycky měla problém s koncepcemi, které zdůrazňovaly, jak se má člověk dívat na to pozitivní a všechno ostatní zmizí. Takové to echt pozitivní myšlení, jaké pro mě reprezentuje třeba Luisa Hay, Peale nebo Jampolsky. Podle mě stíny dodávají obrazům hloubku a ani bych je nutně vždycky všechny neprosvětlovala. Některé stránky lidské duše je podle mě potřeba spíš respektovat než vyhánět.

 

#52 10. 7. 2009 9:12

x256987
Host

Re: Duchní drb-árna

Mezitím zazvonil pošák, takže Tippinga už mám doma. Na tuhle knížku mě nalákalo, že slibuje mimo jiné práci s tím, jak jsme si interpretovali určitou část reality - tohle mě zajímá, protože každý si tvoří svůj životní příběh, má určitou zažitou interpretaci událostí, které ho potkaly, více či méně výběrovou a zabarvenou projekcemi na základě předchozích zážitků. (Když si uvědomím, že jsem psala diplomku o vypravěčské perspektivě lol )

Tuhle tendenci vidět život jako příběh pociuju hodně silně. Potřebu hodnotit (spíš ve významu vyhodnocovat), co byla příčina a co následek, jaká byla motivace, v extrémním případě až kdo je klaďas a kdo záporák. Hodně lidí takhle přemýšlí, potřebují, aby jim události do sebe zapadaly. Prozaik Jiří Kratochvil dokonce říká, že pokud člověka potká něco, co nedokáže začlenit do svého životního příběhu, zblázní se z toho. Nevím, může to být i cesta k osvícení, řekla bych.

 

#53 10. 7. 2009 9:16

Hani
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Olomouc
Registrovaný: 20. 6. 2006
Příspěvky: 3425
Web

Re: Duchní drb-árna

Já včera kamarádce koupila Svět bez hranic od Vitaleho a už ji mám skoro přečtenou. smile Pomalu mi všechno začíná krásně zapadat do sebe, a to, co jsem kdysi dávno prožívala, když jsem si začínala uvědomovat některé věci a pomalu meditovat, se mi vlastně dnes ukazuje jako to nejjednodušší a správné. smile Nějak se mi všechno zrychluje - nejčastěji do jednoho dne mi život přihrává opačné póly. Jeden den se mi nelíbí něco u kamarádky a druhý den totéž někdo vysloví o mně, jeden den požádám nahoru o radu a druhý den se něco stane, co mi ukáže cestu... je to krásné a dost poučné. Občas to bolí, to když si naryju kokos. big_smile

Jinak bych Judit řekla, že vyhánět asi není ten nejlepší termín a tak to asi žádný autor nemyslel. Řekněme spíš kultivovat, čistit, vylaďovat...... co? smile


Nejušlechtilejší a nejhezčí věci na světě lze prožívat, poznávat, ale těžko se definují a popisují. (OSHO)

Není tady

 

#54 10. 7. 2009 9:20

x256987
Host

Re: Duchní drb-árna

Možná spíš přehlížet. Soustřeďte se na lásku, nic než láska neexistuje... a bum, pak na tebe něco skočí zezadu. Nejspíš jsem to tenkrát dělala špatně, dneska bych Hayovou vnímala jinak, ale nemám potřebu ji číst znova. Jsou tady jiné obzory k objevení smile

Jinak, Hani, to, co píšeš, je moc hezké par

 

#55 10. 7. 2009 9:23

D.
♥♥♥♥---
Místo: Praha-východ
Registrovaný: 18. 3. 2008
Příspěvky: 438

Re: Duchní drb-árna

Tak člověk si musí vybrat, do čeho se chce začíst, vyhánění smyslnosti nebrat tongue Je to teda trochu "jiná kategorie", ale nedávno jsem si koupila knížku od mladého kněze Marka Orko Váchy Poslední země a nadchla mě. M. Vácha kromě teologie vystudoval i molekulární biologii a genetiku a ta kniha je o Antarktidě, jeho pobytu na ní, zvířectvu, soužití lidí v těchto podmínkách, samozřejmě i o vnímání světa smile Jako malá jsem ráda četla o objevitelských cestách a díky této knížce jsem si na to hezky zavzpomínala smile

No, díky L. Hay jsem přišla na to, že se fakt, ale fakt můžu mít ráda, jen jsem k tomu díky ní nedokázala dospět(ale netvrdím, že je závada u Hay wink ). Když se teď dívám i na stíny a začínám s nimi pracovat, tak se mi to snad daří.

Včera jsem po tom listování v L. Viilma chvilku cestovala smile a viděla jsem se nejdříve jako arabská tanečnice v tom krásném zvonivém barevném vlnícím se oblečení a tancovala jsem jedna báseň, pak jsem se viděla na pozadí pyramid jako energií sršící Arabka, pak jako indián, který štve koně préií a za ním sedí zachumlaná indiánka a nakonec jako mořská víla.. do té doby bylo vše nádherně barevné, azurová, modrá a všude spousta energie a jako ta mořská víla jsem najednou nemohla dýchat a k hladině šly jenom bublinky.. a pak jsem najednou vyskočila z vody a vzlétla na skálu nad mořem a tam byla jako nějaká slovanská Živa. No, nakonec jsem viděla všechny ty tváře okolo dítěte, které mělo na hlavě slavnostní čepici z fialové a zlaté barvy( to dítě jsem možná byla já..)
Tak tohle se mnou dělá Luule Viilma, čímž všechny varuju wink


Lidé jsou tak svobodní, jak chtějí. James Baldwin

Není tady

 

#56 10. 7. 2009 9:26

Hani
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Olomouc
Registrovaný: 20. 6. 2006
Příspěvky: 3425
Web

Re: Duchní drb-árna

Já nad Luisičkou kdysi taky pěkně prskala, ale v podstatě to byla jedna z prvních knížek, kdy jsem si i přes ten americký přeřvaný styl uvědomila, že jdou věci dělat/prožívat jinak. Obzorů je spousta, to mᚠpravdu, ale když ono - ten obzor je jen jeden, jen cesty k němu jsou různé, nicméně snad všechny nás tam dříve či později zavedou. A to je právě ta krása. smile
P.S. Já vím, že to víš, že to víte všichni - to já jen tak. smile


Nejušlechtilejší a nejhezčí věci na světě lze prožívat, poznávat, ale těžko se definují a popisují. (OSHO)

Není tady

 

#57 10. 7. 2009 9:27

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Duchní drb-árna

Jó, Hani, já se obávám, že klidně myslel grater Ale je blbej: vyženeš ze srdce a usadí se ti - ty víš kde gloria
Holky, neblbněte, nelákejte! Já nemám čas číst (nebo možná spíš klid)
Ale aspoň se do nich mrknu, až budu v Praze u Dobry - ono se to vystříbří, žejo....
Tak to se mi taky líbí, Judito, to o těch příbězích - však mě znáte lol Naprosto souhlasím s Ruth Randallovou, že "svět není vystavěn z atomů, ale z příběhů". Mmch,holky, všimly jste si, kolik bab píše detektivky? A jak dobrejch? Tuhle jsem narazila na jden z nejlepších českých příběhů poslední doby: napsala ho žena, invalidní, jestli jsem dobře pochopila těch pár strohých poznámek na netu - a je to detektivka. Už jak se to jmenuje: Pes a boží mlýny tummenupp


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#58 10. 7. 2009 9:27

Hani
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Olomouc
Registrovaný: 20. 6. 2006
Příspěvky: 3425
Web

Re: Duchní drb-árna

D., to nedělá Vilma, to dělᚠty. stolt


Nejušlechtilejší a nejhezčí věci na světě lze prožívat, poznávat, ale těžko se definují a popisují. (OSHO)

Není tady

 

#59 10. 7. 2009 9:31

D.
♥♥♥♥---
Místo: Praha-východ
Registrovaný: 18. 3. 2008
Příspěvky: 438

Re: Duchní drb-árna

Však to bylo varování k zasmání smile


Lidé jsou tak svobodní, jak chtějí. James Baldwin

Není tady

 

#60 10. 7. 2009 9:31

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Duchní drb-árna

No vidíte to: a mně Luizička přišla hodná, něžná a laskavá až na půdu - a vůbec ne falešně pozitivní va
Ježíš...tak to abych si tu Viilmu taky radši nekupovala? jelikož mně se tyhle věci dějou docela běžně i bez Viilmy :smajlik se zježenými vlasy:


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#61 10. 7. 2009 9:33

Hani
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Olomouc
Registrovaný: 20. 6. 2006
Příspěvky: 3425
Web

Re: Duchní drb-árna

Lupi, jestli myslel, tak za čas přijde, že to tak není. Navíc - ony jsou knihy, s kterými nesouhlasíme, taky k lecčemu dobré. smile

Se mi teď dějí tak krásné věci - včera jsem úplně bezmyšlenkovitě vzala v knihkupectví Poznání do ruky kámen a když jsem si ho uvědomila, už jsem se s ním nedokázala rozloučit. Od té doby mi zavolala kamarádka, kterou jsem dvacet let neviděla, že by se se mnou chtěla moc sejít, pak jsem zase já volala holce, kterou jsem viděla jednou v životě a měly jsme si moc co říct a spousta dalšího. Když ten kámen držím v ruce, je za chvíli úplně rozžhavenej. Je zelenej a jmenuje se nějak na A, ale to je jedno... smile


Nejušlechtilejší a nejhezčí věci na světě lze prožívat, poznávat, ale těžko se definují a popisují. (OSHO)

Není tady

 

#62 10. 7. 2009 9:35

D.
♥♥♥♥---
Místo: Praha-východ
Registrovaný: 18. 3. 2008
Příspěvky: 438

Re: Duchní drb-árna

No, vyšlo by Ti to(místo na L. V.) na pár koblih wink Uzemní Tě koblihy nebo rozdovádí, aby to nebylo horší než ta knížka? lol


Lidé jsou tak svobodní, jak chtějí. James Baldwin

Není tady

 

#63 10. 7. 2009 9:42

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Duchní drb-árna

Koblihy? Koblihy mě.........tak jako přitlučou....moc je nemůžu, leda by byly z krámku naproti hřbitovu v Jaroměřicích nad Rokytnou lol Teda - jestli je tam ještě smažej tak dobrý.
Hani, já mám takhle podobně turmalín ze Smolných Pecí na karlovarsku (dobrý, co?) Což mi připomíná, že jsem ho dlouho nečistila va


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#64 10. 7. 2009 9:45

Hani
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Olomouc
Registrovaný: 20. 6. 2006
Příspěvky: 3425
Web

Re: Duchní drb-árna

Lupinko - v tom případě, do jedné ruky koblihu, do druhé Vilmu a nic se ti nemůže stát. Dokonalá rovnováha! big_smile

Už jsem si vzpomněla - aventurín to je. smile Kameny prý stačít omýt vodou z kohoutku.


Nejušlechtilejší a nejhezčí věci na světě lze prožívat, poznávat, ale těžko se definují a popisují. (OSHO)

Není tady

 

#65 10. 7. 2009 9:50

D.
♥♥♥♥---
Místo: Praha-východ
Registrovaný: 18. 3. 2008
Příspěvky: 438

Re: Duchní drb-árna

Rovnováha, to je to.. oč tu běží!lol Jdu pro koblihy, přeji krásný den smile


Lidé jsou tak svobodní, jak chtějí. James Baldwin

Není tady

 

#66 10. 7. 2009 9:51

Hani
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Olomouc
Registrovaný: 20. 6. 2006
Příspěvky: 3425
Web

Re: Duchní drb-árna

... a dobrou chu! pussa


Nejušlechtilejší a nejhezčí věci na světě lze prožívat, poznávat, ale těžko se definují a popisují. (OSHO)

Není tady

 

#67 10. 7. 2009 9:52

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Duchní drb-árna

To snad stačí, ale lepší je naložit je do soli, nebo aspoň slaný vody, nechat tam 24 hodin a tu sůl pak opatrně vylejt. A dle přání můžeš nechat pár dnů na sluníčk, případně na měsíčku, dle toho, jakou energii mu potřebuješ dodat.
Nech si chutnat, Dí!


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#68 10. 7. 2009 14:13

Hani
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Olomouc
Registrovaný: 20. 6. 2006
Příspěvky: 3425
Web

Re: Duchní drb-árna

Rozpuštěná sůl, měsíček, sluníčko, kameny.... jéééé, já bych si tak zaplavala v móři! A kdybych si vzala šnorchl, mohla bych se aji potápět a spatřit jiné světy..... oj, ty jsi mě navnadila! stolt


Nejušlechtilejší a nejhezčí věci na světě lze prožívat, poznávat, ale těžko se definují a popisují. (OSHO)

Není tady

 

#69 10. 7. 2009 15:10

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Duchní drb-árna

No dy se budeš šnorchlit v Indickým nebo jakým oceánu, ne? rock


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#70 10. 7. 2009 19:22

D.
♥♥♥♥---
Místo: Praha-východ
Registrovaný: 18. 3. 2008
Příspěvky: 438

Re: Duchní drb-árna

Moře.. Každý rok se k němu snažím podívat, protože mě dobíjí energií, letos ji holt budu muset nachytat jinde(po čaji maté jsem se dívala a zatím nic).

Děkuji za přání dobé chuti, koblih-y jsem si užila, i když k pročištění organismu to "asi" moc nepomohlo(tak ani onak lol ).. a tak nic se nemá přehánět tongue


Lidé jsou tak svobodní, jak chtějí. James Baldwin

Není tady

 

#71 12. 7. 2009 10:41

x256987
Host

Re: Duchní drb-árna

Čtu to Radikální odpuštění a hodně mi to zapadá třeba s příběhem o malinké duši -

Tradiční odpuštění (to, které je v lidských silách) vychází z předpokladu, že se stalo něco špatného, že někdo někomu ublížil. Máme viníka a obě.

Radikální odpuštění pracuje s předpokladem, že není co odpouštět, protože svou realitu si vytváříme sami (přitahujeme do svého života lidi a události) a druhá duše pouze odpověděla na naše volání a umožnila nám zažít situaci, kterou právě teď potřebujeme pro svůj růst (neposlal jsem ti nikoho než anděly)

Radikální odpuštění není otázkou úsilí, ale je otázkou ochoty jej zažít (vzdát se role oběti a hodit všchno ke zdroji, který si s tím poradí).

Bingo.

Ještě píše, že lidský a duchovní svět existují zároveň a my si uvědomujeme jeden nebo druhý podle úrovně svých vibrací (meditace, dechová cvičení, jóga - podle mě i umění nebo prostě jen ochota vnímat věci jinak). A uznává, že v akutním traumatu člověk těžko bude děkovat tomu, kdo ho opustil nebo znásilnil - ale pokud jsme se s opuštěním či znásilněním nevyrovnali ani za pět, deset, padesát let, ubližujeme tím nadále jen a jen sami sobě.

 

#72 12. 7. 2009 10:50

D.
♥♥♥♥---
Místo: Praha-východ
Registrovaný: 18. 3. 2008
Příspěvky: 438

Re: Duchní drb-árna

Ona ta "ochota zažít" nejspíš funguje u všeho. Osobně se zatím pohybuji v "úsilí" smile


Lidé jsou tak svobodní, jak chtějí. James Baldwin

Není tady

 

#73 12. 7. 2009 12:04

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Duchní drb-árna

Jo, taky tak....mᚠtotiž traumata rodová, opakovaná po staletí a tudíž už prakticky zakódovaná v genech hmm
Hergot, já jsem dneska nějaká nenaložená - neděje se něco venku? Turbulence, slunce, hvězdy....abych to měla na co svést? grater


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#74 12. 7. 2009 12:26

x256987
Host

Re: Duchní drb-árna

Lupi, co se na chvíli naložit na lože, aby ta nenaloženost odplula? Dy je neděle...

Nebo mᚠmožná naopak absák po procházkách - co kolínko?

 

#75 12. 7. 2009 13:39

Somaia
Host

Re: Duchní drb-árna

lupina montana napsal(a):

Jo, taky tak....mᚠtotiž traumata rodová, opakovaná po staletí a tudíž už prakticky zakódovaná v genech hmm
Hergot, já jsem dneska nějaká nenaložená - neděje se něco venku? Turbulence, slunce, hvězdy....abych to měla na co svést? grater

prý nějaká výrazná vyjímečná sluneční aktivita je, ale nic bližšího tom nevím...
taky jsem nějak unavená a nechce mi ... ničehož nic... (ale u mě nic nového pod sluncem lol)

Upravil(a) Somaia (12. 7. 2009 13:40)

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů