Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 15. 7. 2009 11:25

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: jak moc je výhodné pronajímat byty?

Také se opět připojím k zajímavé výměně názorů.Musím dát za pravdě Bloosom v tom,že si rovněž jako ona nemyslím,že o byty a zvláště o ty menší by v budoucnu nebyl zájem-je to přesně tak jak píše:lidé teď víc žijí jako single,hodně se rozvádějí a zas je potřeba byty,nemluvě o studentech,kteří nedostanou ubytování na kolejích a těch je taky čím dál více.A i když se to nezdá dle zpráv na Nově o jakési krizi,stále mají také firmy zájem o pronájem bytů pro své manažery
Další fakt zájmu obyty i v budoucnu bude i ten,že už dnes si opravdu málokteří lidé mohou dovolit koupit na úvěr i tu pidigarsonku;zkrátka nemohou prokázat ofic.příjmy,je spousta tzv.socek,kteří žijí od výplaty k výplatě,další lidi jsou zas líní si něco takového vyřizovat,jiní se stěhují celý život a tak se nechtějí vázat v jednom městě.

Takže jsem všema deseti pro investice do perspektiních nemovitostí,které nemůže ohrozit ani žádná inflace.Byt vám zrkátka zůstane a nech je více takových,kterým nezbývá nic jiného než pronájem,pokud nechtějí bydlet rovnou pod mostem.

Není tady

 

#27 15. 7. 2009 11:44

Blossom
Host

Re: jak moc je výhodné pronajímat byty?

Tak ve většině s Kuty souhlasím. Ale s tou poslední větou tedy vůbec.
Nevím Kuty, zda jsi to jen tak bezmyšlenkovitě napsala, ale vyznívá to hrozně...

Za mě řečeno: Ano, já pronajímám, ale mým přáním není, aby lidí bez vlastního bytu (= potenciálních mých zákazníků) bylo  za každou cenu co nejvíc.
Přála bych každému jeho vlastní byt. A těm, kteří vlastní byt nemají nebo třeba z nějakého důvodu ani nechtějí mít , s těmi ráda uzavřu oboustranně výhodný obchod - oni mají střechu nad hlavou, já zas nějaký nájem z momentálně prázdného bytu, než ho budou děti potřebovat.
Takhle to pojímám já.

Upravil(a) Blossom (15. 7. 2009 11:46)

 

#28 15. 7. 2009 12:00

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: jak moc je výhodné pronajímat byty?

Bloosom,možná že má posl.věta vyznívá "hrozně",ale je to tak.Pokud mᚠbyt pořízený jako investici,tak potřebuješ,aby se pronajímal.Já si teda zatím nemohu dovolit ten luxus jen tak nakupovat byty bez okamžitého zhodnocení a držet ho pro děti,kteří možná jednou....Takže dnešní situace,kdy spousta lidí na úvěry dílem nedosáhne a dílem se jim nechce něco vyřizovat je pro nás velmi příznivá a přeji si,a není horší.

Není tady

 

#29 15. 7. 2009 12:41

bedrich
♥------
Registrovaný: 12. 7. 2009
Příspěvky: 4

Re: jak moc je výhodné pronajímat byty?

Dobry den,

Blossom napsal(a):

Také bylo zmíněno, že nyní je ekonomická sebevražda kupovat byt za účelem pronájmu. Možná NYNÍ ano.

To slovo 'nyni' je tam extremne dulezite. Pokud je nyni blbost byt kupovat, protoze jsou byty drahe, tak pokud mate moznost, je stejna blbost jej neprodat. Jestlize ma Zlatynka moznost nyni byt draze prodat (a o tom by zde mela byt cela diskuze), plati hypoteku a vynos z bytu je velice maly, tak je nesmysl to neudelat.

Blossom napsal(a):

Trefila jsem se na začátek velkého růstu cen nemovistostí. Takže cena bytu se za těch 7 let zhruba zdvojnásobila, a navíc z toho máme nájemné.

Mela jste stesti, ze jste se trefila na zacatek bubliny, nicmene to nic nemeni na tom, ze stejne jako stromy nerostou do nebes, nerostou tak ani ceny nemovitosti vzhledem k moznostem obyvatelstva.

Blossom napsal(a):

Ve hře je hodně neznámých a ani největší odborníci to nevědí přesně.

Rozhodne. Paradoxne je ale tezke rict, kdo je vlastne na ceskem trhu realit odbornik. Stavitele/developeri jiste ne, jejich jedinym zajmem je z pochopitelnych duvodu rust cen nemovitosti. Realitni kancelare maji zajem na rustu/stagnaci cen z toho prosteho duvodu, ze v pripade predpokladu poklesu cen nemovitosti potencialni zakaznici nenakupuji (vicemene ala deflacni spirala) a realitky nemaji provize. Domnivam se, ze banky a jejich hypotecni experti v tomto ohledu maji nejvyssi zajem na co nejpresnejsich predikcich budoucich cen nemovitosti - protoze jejich penize jsou 'kryte' hodnotou nemovisti. Neni jiste v tomto kontextu bez zajimavosti, ze ochota bank pujcovat vysoke LTV v CR vyrazne klesa.

Kuty napsal(a):

Další fakt zájmu obyty i v budoucnu bude i ten,že už dnes si opravdu málokteří lidé mohou dovolit koupit na úvěr i tu pidigarsonku;zkrátka nemohou prokázat ofic.příjmy,je spousta tzv.socek,kteří žijí od výplaty k výplatě,další lidi jsou zas líní si něco takového vyřizovat,jiní se stěhují celý život a tak se nechtějí vázat v jednom městě.

Uhodila jste hrebicek na hlavicku - lide si dneska proste jen stezi muzou dovolit bydlet. Podle webu CSU se zvedly ceny od roku 2005 za tri roky o (podle lokality) 50-95%. Jestli toto neznamena, ze se zde vytvorila enormni cenova bublina (za kterou z velke casti muzou levne hypoteky z let 2005-7), pak skutecne nevim, co jineho by to mohlo znamenat. Obcane v CR (a tedy potencialni kupujici) v zadnem pripade takto rychle nebohatli. Uz jen z tohoto prosteho duvodu se domnivam, ze je propad cen nemovitosti v CR nevyhnutelny.

Kuty napsal(a):

Byt vám zrkátka zůstane a nech je více takových,kterým nezbývá nic jiného než pronájem,pokud nechtějí bydlet rovnou pod mostem.

Kuty napsal(a):

Takže dnešní situace,kdy spousta lidí na úvěry dílem nedosáhne a dílem se jim nechce něco vyřizovat je pro nás velmi příznivá a přeji si,a není horší.

Doufam, ze nebudu nikdy Vasim sousedem.

Není tady

 

#30 15. 7. 2009 14:35

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: jak moc je výhodné pronajímat byty?

Bedřichu nebojte, to nebudete ani kdybyste moc chtěl-pozemky kolem nás jsou beznadějně vyprodané a zastavěné luxusními domečky.

Jinak já ze sebe nerada dělám beránka a strašného lidumla,fakt jím nejsem no a co;abych přála všem bleble ble to nejlepší,když je mi to vlastně fuk- jinak se tomu říká pokrytectví a to já nesnáším.Nebo se k tomu hodí přísloví: na jazyku med,v srdci jed.Víme to všichni o sobě moc dobře,že naším zájmem hlavním je prosperita našich nejbližších,pak dlouho nic a pak možná ten "milovaný" lid.pussa

Není tady

 

#31 15. 7. 2009 18:14

Blossom
Host

Re: jak moc je výhodné pronajímat byty?

Kuty napsal(a):

Bedřichu nebojte, to nebudete ani kdybyste moc chtěl-pozemky kolem nás jsou beznadějně vyprodané a zastavěné luxusními domečky.

Jinak já ze sebe nerada dělám beránka a strašného lidumla,fakt jím nejsem no a co;abych přála všem bleble ble to nejlepší,když je mi to vlastně fuk- jinak se tomu říká pokrytectví a to já nesnáším.Nebo se k tomu hodí přísloví: na jazyku med,v srdci jed.Víme to všichni o sobě moc dobře,že naším zájmem hlavním je prosperita našich nejbližších,pak dlouho nic a pak možná ten "milovaný" lid.pussa

Kuty, asi by bylo lepší negeneralizovat, a mluvit jen každý sám za sebe.

Za sebe já říkám, že opravdu si nepřeju, aby bylo co nejvíc lidí bez střechy nad hlavou, abych tím měla co nejlepší pozici pro pronajímání - pro můj zisk.
Pro mě je to oboustranně výhodné využití momentálně prázdného bytu. (Myslím, že i pro mé nájemníky je lepší, když dobře a příjemně bydlí - by i za nájem, než kdyby ten byt zůstal léta prázdný. A zatím myslím i moji nájemníci vždy byli spokojení, myslím, že jsem vždy byla dobrá bytná. smile  )

Možná to ty pojímᚠjako pokrytectví, ale já vnímám svět jinak, než jsi to tu popsala.

 

#32 17. 7. 2009 17:13

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Re: jak moc je výhodné pronajímat byty?

V současné době, za sebe - za středočeský kraj - pronájem bytů jde , ceny pronájmů poklesly, ale ne tak výrazně.

Ovšem pronajímat byty není legrace.

Předně člověk nemůže počítat s tím, že 12měsíců v roce bude mít pronajato, tudíž nemůže spolehnout na to, že jen ze zisku z pronájmu uhradí hypotéku. (rovná -li se výše nastaveného měs.nájemného výši měsíční hyp.splátky)

Rozdíl bude  v typu pronajímané nemovitosti - úrovni, protože je důležité přihlédnou k opotřebovanosti bytu po skončení nájmu

Péče o nájemní byt a jeho správa pohltí dost času a energie. I peněz. Inzerce, prohlídky, smlouvy - opět čas a energie. A ani sebelépe udělaná smlouva vás nemusí uchránit před poškozením.

S tímto vším a s mnohými dalšími úskalími musí budoucí pronajímatel počítat a zvážit, zda-li je tato cesta pro něj vůbec schůdná.

Já za sebe - nedovedu si představit diskomfort bydlení, tedy nového bydlení, které si záměrně pro klidné bydlení pořizuji. Tam bych kompromis dělat nechtěla. Proto bych jeden byt prodala a zčásti umořila hypotéku, druhý byt bych pronajímala za adekvátně stanovené tržní nájemné

Není tady

 

#33 23. 7. 2009 11:40

Zlatynka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Plzeň
Registrovaný: 18. 8. 2006
Příspěvky: 1042
Web

Re: jak moc je výhodné pronajímat byty?

děkuji všem za příspěvky, byt tedy prodáváme, dnes jsme si plácly se sousedkou tummenupp tummenupp


jen potřebuji ještě jednu radu....jedná se o družstevní byt.....budu platit nějakou daň? A kolik....převod členských práv stojí asi 5000,-...............a ještě jak by jste to vyřešili.....přepíšem to na družstvu a pak si nechám poslat peníze na účet...nebo nejdřív peníze a pak nechat přepsat......????


http://premamy.sk/images/ticker/narodeniny/16533.png

Není tady

 

#34 23. 7. 2009 12:09

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: jak moc je výhodné pronajímat byty?

prachy napřed!


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#35 23. 7. 2009 12:48

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Re: jak moc je výhodné pronajímat byty?

Já bych chtěla také peníze předem, to každý, ale oni je určitě zase nebudou chtít dát. Variantou je depozitum notáře či nějaké solidní RK. Ovšem notář bude drahý. Vy nemáte sml o budoucím převodu??Kde by byly všechny podmínky - kdy se co stane a jak...??

Daň z převodu nemovbitostí neplatíš, páč nemovitost nepřevádíš. (je-li to skutečně družstevní byt) Není tvoje. Poplatek za převod má každé družstvo svoje určené. Je to různé. Znám od 3tis. do cca 10tis. (praha). Podmínky (i finanční) najdeš na www stránkách - družstva.

Není tady

 

#36 23. 7. 2009 12:59

Zlatynka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Plzeň
Registrovaný: 18. 8. 2006
Příspěvky: 1042
Web

Re: jak moc je výhodné pronajímat byty?

smouvu zatím nemáme žádnou, prodej proběhne tak do max 5ti měsíců, my tady ještě potřebujeme bydlet, než bude baráček hotov a sousedka si taky potřebuje dát peníze dohromady....když jsem tento byt kupovala, tak jsme to šli přepsat všichni na družstvo a pak jsme předali peníze v autě, žádná smlouva nebyla.........taky byla jiná doba......nevím, co přesně by měla smlouva obsahovat a jestli je nutná.....jedná se o velice solidní lidi.....


http://premamy.sk/images/ticker/narodeniny/16533.png

Není tady

 

#37 23. 7. 2009 14:23

Zlatynka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Plzeň
Registrovaný: 18. 8. 2006
Příspěvky: 1042
Web

Re: jak moc je výhodné pronajímat byty?

tak já budu ještě chvíli otravovat tongue .....ted jsem se dočetla na netu - dan z převodu nemovitosti neplatím a neměla bych platit ani dan z příjmu, protože jsme členem družstva déle než 5 let......nicméně budu muset podávat danové přiznání a nějakým způsobem to tam rozvádět????? jsem tímto docela nepolíbená, tak aby mne jednoho krásného dne nezavřeli lol


http://premamy.sk/images/ticker/narodeniny/16533.png

Není tady

 

#38 24. 7. 2009 9:54

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Re: jak moc je výhodné pronajímat byty?

Zlato,
jestliže prodej (převod) proběhne až za několik měsíců, tím spíš je nutné udělat tzv. "smlouvu o budoucím převodu...blabla", kde budou popsány podmínky převodu. přesně. Nacionále, oprávnění, předmět sml, kdo co komu jak a kdy uhradí a samozřejmě i sankce. Je obvyklé žádat i zálohu. Ta by ovšem spravedlivě měla být složena na depozitu...
Víš, já v této branži dělám a stále mě udivuje naivita lidí. Jedná se o miliony, ale sml si profesionálně lidé udělat nenechají. Můžeš se dostat do problémů atd..

Tady bych na tvém místě neváhala a šla k právníkovi, aby nám tuto sml o budocím převodu čl. práv a povinn... ) napsal. Solidní realitka - nemáš? Neznáš? Ti by se toho ujali taktéž.
Ve sml by bylo i závazně napsáno, dokdy kupující (nabyvatel) doplatí celou kupní cenu (odstupné za převod)a práve by to měli vyskládat (třeba i postupně - nevímjak..)na ono depozitum a ve chvíli, kdy jsou fin prostředky složeny (v termínu)na účtu v depozitu, jde se převádět na družstvo. Tam se ověří bezdlužnost, zapíšou si nové nájemce,zaplatíte polatek za převod (třeba napůl - spravedlivě, bo dle dohody) uzavřou se stavy tepla (necháte změřit ), vody,TUV, pak el. a plyn na dodavatelích. (ty odhlasíš, on přihlásí)..

Věřím, že jsou nabyvatelé (budoucí) solidní lidé, vy jste také solidní lidé, ale jedná se o obchod. Dovedeš si nedejbože (!)představit, že do průběhu tohoto řízení (na ústním základu) vstoupí dědictví??!

Daně z příjmu nikdo neplatí,(pst) páč to nikdo nikam nevykazuje. Ale samozřejmě to příjem je, takže bys ho zdanit měla! smile , 15% (bléé)

Těch 5 let to toho neple  - neprodávᚠnemovitost!

Není tady

 

#39 24. 7. 2009 10:13

Zlatynka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Plzeň
Registrovaný: 18. 8. 2006
Příspěvky: 1042
Web

Re: jak moc je výhodné pronajímat byty?

wiki, asi mᚠpravdu, nicméně pokud z toho sousedka z důvodů nějakých vnějších okolností vycouvá, tak si myslím, že mám stejně smůlu a byt budu muset nabízet dál.


http://premamy.sk/images/ticker/narodeniny/16533.png

Není tady

 

#40 3. 8. 2009 7:31

Marienka
♥------
Registrovaný: 31. 1. 2009
Příspěvky: 13

Re: jak moc je výhodné pronajímat byty?

[Náhodou jsem se dostala i na tuto stránku a nedá mi to nepřipojit svůj názor. Vzhledem k tomu, že jsem pracovala ve stavební firmě, tak mám údaje přímo od zdroje. Takže v únoru 2007 byl otištěn v HN článek o bublině na trhu nemovitostí v USA. Hned po jeho přečtení jsem radila kolegům, aby své byty prodaly, šly do podnájmu s tím, že během pár let ty byty koupí o milon levněji. Skutečně došlo na má slova, byt v Letňanech s dobudovaným metrem šel za rok o 800 tis. níže. Krize, která už je zde a bude daleko horší, bude pro lidi s hypotékou mít hrozivý dopad, jelikož ceny nemovitostí se dostanou na jejich skutečnou hodnotu. Namátkově domy od Central Gr. už nikdo nekoupí za 6-7 milionů, protože prostě banky už na tyto nepůjčí, budou mít dost domů v zástavě a mimochodem ty na tom nejvíce vydělaly, dovedete si představit, že byste s normálního průměrného platu bez masivní reklamy a i nahrávajících podmínek (mám tím na mysli drahé nájmy bytů v Praze, to přece je lepší mít vlastní vzít si hypotéku) se rozhodli, že budete cca 20 - 30let splácet x tisíc měsíčně. Takže dnes se vyplatí byty prodat a ne je kupovat. Zde nastane opačný trend.

Není tady

 

#41 19. 8. 2009 8:25

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: jak moc je výhodné pronajímat byty?

Mně jen hlava nebere, proč jste si brali hypotéku na stavbu dvou bytů, abyste ji pak umořili tím, že jeden prodáte. Pokud už bych ho měla, určitě bych ho neprodávala. Nemovitost ti nikdo nevezme a jednou se může hodit. A navíc, cizí lidi, kterých už se nezbavíte,  v baráku. Pronájem je alespoň zrušitelný, ale prodej je definitivní........

Upravil(a) mashanka (19. 8. 2009 8:35)


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#42 19. 8. 2009 12:41

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: jak moc je výhodné pronajímat byty?

Oni staví společný dům, přičemž každý z nich vlastní jeden byt... hypotéku si brali na dům


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#43 20. 8. 2009 11:45

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: jak moc je výhodné pronajímat byty?

no právě - v jednom baráku dva byty a v jednom z těch bytů cizí lidi. Nevím, já bych se toho bála


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#44 25. 8. 2009 17:33

Zlatynka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Plzeň
Registrovaný: 18. 8. 2006
Příspěvky: 1042
Web

Re: jak moc je výhodné pronajímat byty?

Stavíme dům a byty jsou úplně někde jinde mashanko......

jinak hlásím prodej uskutečněn....sousedka z toho nakonec vycouvala, nevím proč...naštěstí se našla druhá sousedka, která chtěla byt pro syna a to klaplo....jsem spokojena maximálně.....a děkuji vám všem za cenné rady


http://premamy.sk/images/ticker/narodeniny/16533.png

Není tady

 

#45 14. 10. 2013 23:11

MiNova
♥------
Registrovaný: 14. 10. 2013
Příspěvky: 2
Web

Re: jak moc je výhodné pronajímat byty?

Ahoj,
zvažuji, jestli je výhodnější pronájem bytu, nebo pořídit vlastní jako investici a pronajímat pokoje. Potíž je s tím, že nemám dostatečný obnos na základ hypotéky, takže bych musel ještě k hypotéce řešit půjčku - nejspíše přes stavební spoření. Co byste mi doporučili? Hypotéku, nebo pronájem bytu? Uvažoval jsem o něčem do 12.000 - něco jako  Pronájem bytu Praha, 3+1

Upravil(a) MiNova (14. 10. 2013 23:52)

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů