Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 1. 7. 2009 17:34

eliselis
♥------
Registrovaný: 1. 7. 2009
Příspěvky: 6

velmi složitý vztah aneb odmítám to vzdát

Dobrý den všem,
potřebuju se vypovídat a poradit od někoho nezávislého, na tomto fóru jsem našla mnoho rad, jak zlepšit svůj vztah s partnerem, zejména v kontextu jeho a vlastně i mého vztahu k jeho mamince.
Ale od začátku. S přítelem jsme spolu přes 4 roky, na začátku našeho vztahu mi bylo pouhých 19 let a byla jsem mladá a blbá. Ve vztazích jsem neuměla chodit, byl to můj první opravdovej/dlouhodobej vztah. Byla jsem moc zamilovaná, jak jen 19 letá holka umí být. Už zezačátku začalo vyplouvat, že se přítel topí v dluzích (on je o 7 let starší). Pochází z rodiny, kde nikdy nefungovaly rodinné vztahy, normou bylo vše tajit a zatloukat, ztaloukat, zatloukat. Žil v dvougeneračním domku, kde v přízemí žije babička (matka přítelova otce) a na víkendy přijížděl i otec, v patře žil přítel se svoji mámou. A pozor, teď to přijde - přítelovi rodiče se rozvedli, když mu byli 3! Tehdy ještě žil dědeček, zřejmě velmi milovaný a silná osobnost, přítelovu maminku přesvědčil, aby zůstala. No, každopádně, ač se např. maminka starala o zahrádku, o všechno kolem domu, bylo ji od babičky často (ve vyhrocených situacích) zdůrazňováno, že jí v baráku nepatří ani klika od dveří atd. S maminkou jsem ze začátku měla velmi pěkný vztah. Povídaly jsme si, "drbali"... Ale já to vždy brala jako povídání s přítelovou maminkou, ne jako s nej kamarádkou. Ona bohužel žádné vlastní kamarádky nemá, takže nenápadně a pomalu mě poutala k sobě. Po několika měsících chození jsem stále častěji přespávala u přítele, až jsem tady v podstatě začala bydlet. Mezitím se stupňovali problémy s dluhy, doma zvonili exekutoři, chodili dopisy s červeným pruhem... Já pocházím z úplně jiné rodiny. Ne že bychom byli bohatí, ale naši vdy šetřili, dávali stranou, aby bylo na dovolenou, spořili stavebko...Když nám přítelovy dluhy začali přerůstat přes hlavu, zjisstila jsem, že stejně a možná i víc je zadlužená i jeho maminka (ćástečně přítelovou vinou, například Telecomu dlužili něco kolem 70 000 za dloooouhé hovory s jeho bejvalkou apod.) Do toho přítel střídavě neměl práci a byl zaměstnán někde bez smlouvy (zatímco já studuji VŠ, on je vyučen a bohužel v oboru, který už snad ani neexistuje). Došlo to tak daleko, že jsem přemluvila své rodiče, aby přítelovi a jeho mamince půjčili. Jednalo se asi o 200 000. Domluvili se na nějakých pravidůech, splátkách a několik měsíců to bylo OK, pak mi rodiče volají, že jim nepřišli peníze... No prostě problémy. A stále se vynořovali další dluhy. Dpteď vlastně nevím, na co přesně ty peníze př. mama vlastně použila. A postupně se nᚠidylický vztah přeměňoval v hrůzu. Ona je starší a navíc doma, proto jsem se vždy snažila vyjít jí vstříc a dodržovat její pravidla. ALe prostě nejsem z těch, kteří když věší prádlo, tak nejdřív trička, pak kalhotky, pak ponožky po párech a všechny paty napravo... Když jsem vešela prádlo, ona šla za mnou a dělala to "správně" (říkala: co by řekli sousedi, kdy by viděli tak "nepořádně" pověšené prádlo). Brzo jsem proto ztratila chu zde cokoliv dělat, protože když to stejně ona udělá znova po mně a lépe, proč bych to měla dělat já. Kdykoliv jsem vyšla z našeho pokoje, stála za mnou a radila: jak mám usmažit vajíčka a jak vyluxovat, kterým hadrem utírat prach a kde všude...Hlasuju všema deseti pro úctu mladších k těm starším, ale stejně i naopak. Vzala jsem si na sebe další půjčku, aby přítel mohl zaplatit další dluh, kvůli kterému byl dokonce pravomocně odsouzen, dostal roční podmínku. No a pak se začali objevovat lži. Tam jsem nebyl...A byl... A pak přišlo to nejhorší. Zase lži, tentokrát kvůli alkoholu. Prý nepil, ale já ho znám a poznám kdy pil, většinou to pak začas i přiznal...

A teď už se  spřítelem nějakou dobu jen každý hrabeme vw svý bolístce, každej jsme chudinka a ten druhej nás nechápe. On nechápe, jak je těžký pro mě tady bydlet, argumentuje pořád, že kdybycom bydeli u našich, tak je to stejný, ale obráceně ALE mi tam nebydlíme. S tou situací se ale nevyrovnáváme, bydlíme u jeho příbuzných.

Já student, on věčně bez práce a peněz, těžko bychom uplatili vlastní bydlení, on navíc se odstěhovat nechtěl, protiže tady přwece maminku nenechá.

A teď babo raď. Jsem nešastná, řeším zdravotní problémy (mám roztroušenou sklerózu - a zrovna takovouhle bombu jsme s přítelem zvládli úplně v pohodě)a nemám na to bejt silná za nás oba, zvl᚝ když nemám tu oporu v něm, protože mi lže a pak se do toho zamotává a pak mi zase lže...

Není tady

 

#2 1. 7. 2009 20:49

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: velmi složitý vztah aneb odmítám to vzdát

eliselis napsal(a):

(mám roztroušenou sklerózu - a zrovna takovouhle bombu jsme s přítelem zvládli úplně v pohodě)

no jistě - JEHO skleróza to přece není tak co by se vzrušoval. Tvůj přítel je totiž to, čemu se u nás říká "vych.cánek"


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#3 1. 7. 2009 20:51

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: velmi složitý vztah aneb odmítám to vzdát

A taky bych ještě chtěla dodat, že z tebe napřed ještě vytáhne nějaký prachy a pak tě pošle, jak se krásně říká na Slovensku, "kade žahšie" ale u nás se tomu říká jinak.


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#4 1. 7. 2009 20:57

majkafa
Host

Re: velmi složitý vztah aneb odmítám to vzdát

eliselis napsal(a):

A pozor, teď to přijde - přítelovi rodiče se rozvedli, když mu byli 3!

Tohle jsem nepochopila. Mᚠs tím problém ty? Ukazuješ to tu jako nějakou atrakci. dumbom
Bohužel, mnozí rodiče se rozvedou, když je děátku dokonce ještě méně.
A tebe vůbec nechápu, proč v dnešní době tak mladá se takhle zahrabeš. Místo aby sis užívala života a hledala k sobě toho správného partnera.

Upravil(a) majkafa (1. 7. 2009 20:58)

 

#5 1. 7. 2009 21:08

leenka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Severní Čechy..
Registrovaný: 2. 10. 2008
Příspěvky: 6332
Web

Re: velmi složitý vztah aneb odmítám to vzdát

ahojky.. tak ze začátku tvého psaní jsem si připadala jako když píšeš o mé první lásce s tím rozdílem,že já si půjčku nikdy nevzala,tak "hloupá" jsem nebyla.. jsi trdlo,jsi mladá a asi bych se snažila se trošku "odpoutat" a zřejmě hledat novou lásku,je tolik chlapů co jsou fain a tyhle problémy nemají.. je to tvůj první vztah a ty většinou nevyjdou.. ty peníze,že vaši půjčili je fakt obrovská konina akorát jste si zadělali na trable,ale chybama se člověk učí,že tak nevěš hlavu a okoukni okolí třeba se najde někdo s kým ti bude mnohem lépe.. smile


http://lb5f.lilypie.com/TikiPic.php/AtbGKQm.jpghttp://lb5f.lilypie.com/AtbGp2.png

http://lb1f.lilypie.com/TikiPic.php/RJi6hkf.jpghttp://lb1f.lilypie.com/RJi6p2.png

Není tady

 

#6 2. 7. 2009 0:04

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: velmi složitý vztah aneb odmítám to vzdát

Že to odmítᚠvzdát? Vzdej to a hodně rychle.

Není tady

 

#7 2. 7. 2009 10:17

Kavasaki
♥♥♥♥---
Místo: Zlínsko
Registrovaný: 21. 11. 2008
Příspěvky: 269

Re: velmi složitý vztah aneb odmítám to vzdát

Jo,velice rychle to vzdej.
Přítel je pořádný hajzlík (s prominutím).
Přece ho nebudeš stále tahat z průšvihů.Jednou se to může stát každému,ale to,co předvádí on,je pěkná sviňárna a ne jenom vůči tobě.
Buď ráda,že to není tvůj manžel a že nemáte spolu děti.

Není tady

 

#8 2. 7. 2009 10:32

eliselis
♥------
Registrovaný: 1. 7. 2009
Příspěvky: 6

Re: velmi složitý vztah aneb odmítám to vzdát

Radíte mi to vzdát? Já jsem si jistá, že on je tím pravým pro mě. Kdybych si to nemyslela, vzdala bych to dávno a neměla bych výčitky.

to majkata: nechci nic ukazovat jako atrakci. CHtěla jsem na tomto příkladě ukázat, že to přítel a v tomto případě hlavně jeho maminka neměli lehké. Vždy přece žije v jednom domě (který není rozdělen, např společné WC) se svoji rozvedenou tchýní a v současnosti i s bývalým manželem. CHtěla jsem vám tímto přiblížit moji/naší situaci. Přítel byl jako 10 letý vážně nemocen a jeho maminka mu v té době obětovala svůj život. A on má zřejmě pocit, že jí v tom teď nemůže nechat. V tom se právě naše názory zásadně rozcházejí. Já si myslím, že děti nejsou zodpovědní za rozhodní svých rodičů, jeho maminka si svůj život vybrala a volila podle sebe, ale myslím, že by podle sebe měl šanci volit i on.

Hodně mě překvapilo, že  mi všichni radíte utéct. Já nechci utíkat, chci za svůj život a svoji lásku bojovat.

to bety: asi neviš, co přesně RS znamená a přináší. A to nejen nemocnému, ale i jeho okolí. Nemoc se u většiny projevuje v tzv. atakách - náhlém zhoršení nemoci. A mě když bylo nejhůř, tak on mě držel nad vodou. Léky se ve většině případů podávají injekčně, a to já nebyla schopna sama sebe bodnout, takže mě injekce dával on. Já vždy plakala a on mě držel v náručí a uklidňoval. Diagnóza přišla asi po 2 letech anšeho vztahu. A co vím, tak hodně vztahů se tím položí. Partner (ano, většinou muž) si nedokáže představit, že někdy v budoucnu (za rok, za 5, možná za 20; kdo ví?) bude jeho druhá polovička naprosto závislá na jeho pomoci. Zvl᚝ hodně mladých mužů uteče, protože oni nechtějí strávit život péčí o někoho jiného. A můj přítel zůstal, a co víc, podporoval mě, chodil se mnou po doktorech...

Mám pocit, že jsem ve svém přípěvku asi nepopsala všechno úplně správně a objektivně. Není to tak, že já bych tahala přítele z jeho problémů. Ve vztahu podle mě neexistují jeho a její problémy, ale naše problémy. Přítel kolem 20 holt nadělal spoustu chyb. A bohužel s jejich následky se potýkáme doteď. \Přítelova maminka bohužel naučila přítele jednu věc - neřešit věci než opravdu hoří. A on tímhle způsobem bohužel jedná.

No každopádně děkuji za odpovědi. Našla jsem tady spoustu rad jak řešit problémy se svou (skoro) tchýní, můj příspěvek měl být původně vlastně spíš o ní, než o něm.

Není tady

 

#9 2. 7. 2009 10:49

Jessika
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 30. 10. 2007
Příspěvky: 4571

Re: velmi složitý vztah aneb odmítám to vzdát

Elis... tak především bych tě chtěla pochválit, jak hezky mluvíš o svých blízkých.
Taky ti držím palce, abys se svou nemocí dobře vycházela, vypadá to, že umíš a že víš, co a jak.
Jenom mi připadá, že díky své nemoci se cítíš tak handicapovaná (vlastně, kdo by ne), že jaksi "bereš vše".
Zřejmě se bojíš, že nejsi dost dobrá, abys našla ještě nějakou lásku, rodinu atd.
Věřím tomu, že tvůj přítel i jeho rodina to neměli a nemají lehké (a kdo má?  wink ) , ale v podstatě si to ulehčují na tvůj úkor. A ty, beruško malá, statečně neseš svoji nemoc a ještě si nechᚠnakládat od jiných.
A věřím také tomu, že ti, kdo tě využívají, tak nečiní ze zlé vůle. Oni jsou prostě "jiná nátura". Oni svoje dluhy nepovažují za problém - koneckonců, vždy se najde nějaký dobrák, který vypomůže.
Obávám se, holka, že s penězi se můžeš rozloučit. Teď ještě přemýšlej, zda se chceš rozloučit i se svojí sebeúctou.
Zkus se na problém podívat tak, jak bys jednala, být úplně zdravá.
Teda - pokud to jde, mně se ro radí...
každopádně, jsi určitě prima holka a drž se smile
pa, Jess.


Člověk je moudrý, ale lidstvo je hloupé...

Není tady

 

#10 2. 7. 2009 15:56

Tiina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 3170
Web

Re: velmi složitý vztah aneb odmítám to vzdát

Tedy nezlob se na mě, ale ty víš, že mᚠdluhy kam se podívá, nic pořádně nesplácí a první co udělᚠje, že do toho zatáhneš svoje rodiče a pak si na sebe vezmeš další půjčku ?????  To si tak naivní nebo tak - promiň - blbá ?

Jo jinak být tebou tak zdrhám, než se do toho zamotᚠještě víc. Přítel je nespolehlivý, věčně zadlužený lhář se sklony k alkoholismu a k tomu mᚠvěčně za zadkem prudící tchýni, tak co těm tam ještě drží ?????

Není tady

 

#11 2. 7. 2009 15:59

Tiina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 3170
Web

Re: velmi složitý vztah aneb odmítám to vzdát

Radíte mi to vzdát? Já jsem si jistá, že on je tím pravým pro mě.

Jo ?  A jak se to projevuje ? Že tě utěšuje, když je ti špatně ? To by snad měla být samozřejmost ne ?

Není tady

 

#12 2. 7. 2009 16:10

sandra
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2784

Re: velmi složitý vztah aneb odmítám to vzdát

Ahoj Eli, co vlastně chceš od nás slyšet? Většina tady bude mít asi stejný nebo podobný názor - sbalit si saky paky a opustit "přítele". Ale to ty slyšet nechceš, jelikož to odmítᚠvzdát. Takže co vlastně "potřebuješ"? Nějak tomu opravdu nerozumím. BI (Babinet slang - Bez Ironie).

Není tady

 

#13 2. 7. 2009 16:19

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: velmi složitý vztah aneb odmítám to vzdát

majkafa napsal(a):

eliselis napsal(a):

A pozor, teď to přijde - přítelovi rodiče se rozvedli, když mu byli 3!

Tohle jsem nepochopila. Mᚠs tím problém ty? Ukazuješ to tu jako nějakou atrakci. dumbom
Bohužel, mnozí rodiče se rozvedou, když je děátku dokonce ještě méně.
A tebe vůbec nechápu, proč v dnešní době tak mladá se takhle zahrabeš. Místo aby sis užívala života a hledala k sobě toho správného partnera.

Ja som to pochopila tak, že ju to udivilo, keďže ešte stále - priatež je medzičasom už dospelý - bývajú spolu...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#14 2. 7. 2009 16:30

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: velmi složitý vztah aneb odmítám to vzdát

eliselis napsal(a):

Radíte mi to vzdát? Já jsem si jistá, že on je tím pravým pro mě. Kdybych si to nemyslela, vzdala bych to dávno a neměla bych výčitky.

to majkata: nechci nic ukazovat jako atrakci. CHtěla jsem na tomto příkladě ukázat, že to přítel a v tomto případě hlavně jeho maminka neměli lehké. Vždy přece žije v jednom domě (který není rozdělen, např společné WC) se svoji rozvedenou tchýní a v současnosti i s bývalým manželem. CHtěla jsem vám tímto přiblížit moji/naší situaci. Přítel byl jako 10 letý vážně nemocen a jeho maminka mu v té době obětovala svůj život. A on má zřejmě pocit, že jí v tom teď nemůže nechat. V tom se právě naše názory zásadně rozcházejí. Já si myslím, že děti nejsou zodpovědní za rozhodní svých rodičů, jeho maminka si svůj život vybrala a volila podle sebe, ale myslím, že by podle sebe měl šanci volit i on.

Hodně mě překvapilo, že  mi všichni radíte utéct. Já nechci utíkat, chci za svůj život a svoji lásku bojovat.

to bety: asi neviš, co přesně RS znamená a přináší. A to nejen nemocnému, ale i jeho okolí. Nemoc se u většiny projevuje v tzv. atakách - náhlém zhoršení nemoci. A mě když bylo nejhůř, tak on mě držel nad vodou. Léky se ve většině případů podávají injekčně, a to já nebyla schopna sama sebe bodnout, takže mě injekce dával on. Já vždy plakala a on mě držel v náručí a uklidňoval. Diagnóza přišla asi po 2 letech anšeho vztahu. A co vím, tak hodně vztahů se tím položí. Partner (ano, většinou muž) si nedokáže představit, že někdy v budoucnu (za rok, za 5, možná za 20; kdo ví?) bude jeho druhá polovička naprosto závislá na jeho pomoci. Zvl᚝ hodně mladých mužů uteče, protože oni nechtějí strávit život péčí o někoho jiného. A můj přítel zůstal, a co víc, podporoval mě, chodil se mnou po doktorech...

Mám pocit, že jsem ve svém přípěvku asi nepopsala všechno úplně správně a objektivně. Není to tak, že já bych tahala přítele z jeho problémů. Ve vztahu podle mě neexistují jeho a její problémy, ale naše problémy. Přítel kolem 20 holt nadělal spoustu chyb. A bohužel s jejich následky se potýkáme doteď. \Přítelova maminka bohužel naučila přítele jednu věc - neřešit věci než opravdu hoří. A on tímhle způsobem bohužel jedná.

No každopádně děkuji za odpovědi. Našla jsem tady spoustu rad jak řešit problémy se svou (skoro) tchýní, můj příspěvek měl být původně vlastně spíš o ní, než o něm.

Podža mňa môže by zlatý strieborný, ale ak má problémy s prácou, s financiami, nepracujúcu maminku a sklon rieši veci až keď má súd na krku... tak nohy na ramená. SM je blbá choroba a je dobré ma spojenca, ale nie za cneu toho, že si jeho "ošetrovatežstvo" budeš kupova vlastnými dlhmi a dlhmi svojich rodičov.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#15 2. 7. 2009 16:40

majkafa
Host

Re: velmi složitý vztah aneb odmítám to vzdát

Elis, jak píše Selima. Ty si jeho "lásku" kupuješ. Ale každý asi musí spadnout na pusu sám, než mu dojde. Jenže u tebe je to příliš velká cena už teď za procitnutí, a tos ještě stále neprocitla. sad

 

#16 2. 7. 2009 16:43

majkafa
Host

Re: velmi složitý vztah aneb odmítám to vzdát

eliselis napsal(a):

A teď babo raď. Jsem nešastná, řeším zdravotní problémy (mám roztroušenou sklerózu - a zrovna takovouhle bombu jsme s přítelem zvládli úplně v pohodě)a nemám na to bejt silná za nás oba, zvl᚝ když nemám tu oporu v něm, protože mi lže a pak se do toho zamotává a pak mi zase lže...

Nevidíš? Ty sama jsi napsala, že v něm oporu nemáš. Myslím, že tady jsi, třeba nechca, napsala, jak to doopravdy je. Tak proč se nechᚠzahrabat? sad

 

#17 2. 7. 2009 18:51

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: velmi složitý vztah aneb odmítám to vzdát

eliselis napsal(a):

to bety: asi neviš, co přesně RS znamená a přináší.

to vím naprosto přesně z vlastní rodiny


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#18 2. 7. 2009 21:23

leenka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Severní Čechy..
Registrovaný: 2. 10. 2008
Příspěvky: 6332
Web

Re: velmi složitý vztah aneb odmítám to vzdát

jak říkaj holky,je nám jasné,že chceš bojovat,ale opravdu si tu pusu nabiješ..


http://lb5f.lilypie.com/TikiPic.php/AtbGKQm.jpghttp://lb5f.lilypie.com/AtbGp2.png

http://lb1f.lilypie.com/TikiPic.php/RJi6hkf.jpghttp://lb1f.lilypie.com/RJi6p2.png

Není tady

 

#19 3. 7. 2009 11:21

eliselis
♥------
Registrovaný: 1. 7. 2009
Příspěvky: 6

Re: velmi složitý vztah aneb odmítám to vzdát

Tak ještě jednou se pokusím trochu upřesnit moji/naši situaci.

1) přítelova maminka pracuje, má stále zaměstnání, ale jak slyšíte v televizi o lidech, kteří se dostali do dluhové pasti - tak to je pčesně ten případ. Existuje dluh, nemám na jeho splácení, protože splátky jsou příliš vysoké, tak si vemu další půjčku na splacení té první, ale splátky jsou ještě vyšší/horší úrko a znova... Přítelova maminka udělala chybu, že se zadlužila, ale SNAŽÍ se to řešit, ale příjem má prostě jen jeden. Teď by se to snad mělo pomalu zlepšovat, nějakej dluh teď právě doplatila.

2) přítel je ve stejné situaci jako jeho maminka, ale bohužel s jeho kvalifikací se těžko hledá zaměstnání. Ale snaží se, většinou.

3) Bety: jestli víš co přináší RS, tak určitě víš, jak důležitá je pro nemocného podpora bízkých. A v tomhle ohledu si nemám na co stěžovat. Moje skleróza se mimojiné projevuje téměř absolutní ztrátou zájmu o sex. Prostě na to nemám chu a to skoro nikdy. A přítel vymýšlí a snaží se a chápe mě, ale je to zdravej chalp a sex ve vztahu potřebuje. Tuhle věc mi řekl na začátku vztahu, že to tak má. Já v té době jsme to považovala také za velmi důležitou součást vztahu, ale nějak mi nejde se přemáhat. Tak se teď kvůli sexu trápímě oba. U mě hlava chce, ale tělu poručit nejde a on je z toho doslova fyzicky vyřízený.

Nᚠproblém ve vztahu jsou jen a jen peníze. To, že jich máme málo. Kdybychom měli penízky, odstěhovali bychom se (přítel už tuto myšlenku přijal za svou, dokonce sám hledá bydlení, které bychom uplatili) a tím by zmizel/zmenšil se problém s tchýní.
Prostě nechci skončit vztah jen a jen kvůli tomu, že nemáme peníze. Veškeré problémy (lhaní...) jsou spojwené= s nedostatkem peněz. Jsem optimista, proto věřím, že se tohle může jednou zlepšit.

Asi nejsem schopná popsat, proč (aspoň z mého pohledu) je přítel takový jaký je. Co se týče vztahu k penězům, tak od mlada jen přejímá vzorové chování jeho matky. On prostě jedná stejně. Přítel je velmi manuálně zručný, pořád něco vyrábí, ale celá jeho rodina ho považuje za lempla, ketrý nic nedokončí. Já když jsem si jako malá i větší něco vymyslela (co budu dělat, vyrábět atd) tak moji rodiče, pokud to bylo v jejich možnostech, tak mě vždy podpořili (nemyslím finančně, ale říkali: Ano, to je skvělý nápad, určitě se ti to povede a bude to moooc hezký). Přítel když se vrhne na novou věc, tak jeho maminka i babička stojí nad nim a říkají, to stejně nedoděláš, to nezvládněš, stejně to nebude fungovat... Takovýhle přístup k němu mi připadá nefér, protože on je na spoustu věcí opravdu šikovný. Teď například vyrábí skluzavku pro mého malého bratrance!!!

Mít vlastní bydlení a jistý příjem, tak si myslím že 80% problémů prostě nebude a zbytek můžeme řešit, vždy v každém vztahu jsou problémy. A mě se opravdu nechce utíkat. Když uvažuji s chladnou hlavou (ten úplně první přáípsěvek zas tak s chladnou hlavou psán nebyl), tak prostě nechci, aby zrovna peníze hráli v mém životě tu nejdůležitější roli. Co je přítel se mnou, tak se snaží splácet co může, další dluhy nevznikají, ale s minimálním platem se toho prostě moc splácet nedá, zvl᚝ víc věcí najednou.

Není tady

 

#20 3. 7. 2009 11:28

eliselis
♥------
Registrovaný: 1. 7. 2009
Příspěvky: 6

Re: velmi složitý vztah aneb odmítám to vzdát

To Jess - děkuji, ale člověk není silný jen proto, že je nemocnýsmile Prostě to nějak zvládat musim, tak to nějak zvládam. Někdy líp, někdy hůř.
A není to tak, že by přítel a maminka čakali, že když půjde opravdu do tuhýhu, tak někdo vypomůže. V případě př. maminky je to spíš tak, že protože nikoho nemá (krom syna - přítele), tak už nečeká na nic a jenom doufá, že opravdu do tuhýhu nepůjde. Protože ona už nemá kapacitu něco dělat. Když jí daj exekuci na plat, tak holt asi nebude jíst, protože je jí jasný, že půjčovat si už asi nejde, jenomže když si vybrat mezi tím, že mi a) vypnou elektřinu b) nebude co jíst c) vypnou vodu... No tak hurá další provident, protože jíst se musí.

Není tady

 

#21 3. 7. 2009 11:58

Kukačka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 1. 2006
Příspěvky: 4246
Web

Re: velmi složitý vztah aneb odmítám to vzdát

elis, prosím tě, když studuješ VŠ, mᚠpřece na to, aby ses rozumně podívala na vᚠvztah.
To není jen o penězích, ale o diametrálně rozdílném pohledu na život. Na práci, bydlení, sex. Teď ti to nepřipadá důležité, ale je to tak, věř tomu. Do budoucna vztah "žena VŠ - muž vyučen" není moc bezproblémový. Zvl᚝ s postojem, který zaujímají příbuzní tvého přítele i on sám.

nehezky se poslouchají (čtou) ty věty, abys rychle vzala nohy na ramena, chápu. Ale jestli dobře počítám, je ti 23? V tomhle věku mᚠplné právo, ba řekla bych povinnost přiznat si, že by vám bylo lépe, kdyby jste byli přátelé. Já to vidím jako povahové  a jiné propasti, které jsou mezi vámi, není ani třeba je pojmenovávat, ony prostě jsou.
V čem jsi tak přesvědčená, že on je pro tebe ten pravý? V tom, že ty nemᚠmomentálně žádné libido a on je na sex více orientovaný? Přijde ti to jako dobrý společný bod?
Já od partnera očekávám, že pro mne bude jakousi nevysychající studnicí poznání, zkušeností, vědomostí a schopností, které mi předává a mě to posouvá, naplňuje mě to a baví...Čím tě naplňuje vᚠvztah? Co tě na něm baví, kam tě posouvá?
V tuto chvílí někam do... (dosaď dle vlastní úvahy)

Není tady

 

#22 3. 7. 2009 12:26

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: velmi složitý vztah aneb odmítám to vzdát

Veškeré problémy (lhaní...) jsou spojené= s nedostatkem peněz.
Děvěčko, tohle tvůj veliký omyl... píšeš, že ti lže nejen o penězích, ale taky o tom, kde byl, že nepil - obávám se, že ti říká to, co bys chtěla slyšet, jenom proto, aby si (možná i s mámou) udržel alespoň nějaký zdroj peněz. Vždy to je půjčka tvoje, tvých rodičů... velmi pravděpodobně nevratná viď? Jen se o tom tak nějak nesluší mluvit, když je to skoro v rodině. I to "s jeho kvalifikací se těžko hledá zaměstnání" je výmluva - jestli je šikovnej na ruce, tak by se neměl snažit "většinou", ale holt jít makat mimo svůj obor, udělat si rekvalifikaci a pod.
Ty bys chtěla jinam, on údajjně něco hledá - ale vždy píšeš, že "těžko bychom uplatili vlastní bydlení, on navíc se odstěhovat nechtěl, protiže tady přwece maminku nenechá" - že by další mazání medu, aby tě načas ukolíbal?
Teď máte i problémy v sexu - tys ho předem upozornila a on ti (na začátku vztahu!) oznámil, že "zdravej chalp a sex ve vztahu potřebuje", což zavání dalším prů.serem.
Do toho tě buzeruje skorotchýně, mᚠškolu, nejsi zdravá - fakt si potřebuješ dokázat, že mᚠna normální vztah, ausgerechnet na tomhle všem? Vždy jediný, co pro tebe udělal bylo píchání injekcí, doprovázění k doktorům a držení v náručí - to mi od zdravýho chlapa přijde dost málo.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#23 3. 7. 2009 14:41

Jessika
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 30. 10. 2007
Příspěvky: 4571

Re: velmi složitý vztah aneb odmítám to vzdát

eliselis napsal(a):

To Jess - děkuji, ale člověk není silný jen proto, že je nemocnýsmile Prostě to nějak zvládat musim, tak to nějak zvládam. Někdy líp, někdy hůř.
A není to tak, že by přítel a maminka čakali, že když půjde opravdu do tuhýhu, tak někdo vypomůže. V případě př. maminky je to spíš tak, že protože nikoho nemá (krom syna - přítele), tak už nečeká na nic a jenom doufá, že opravdu do tuhýhu nepůjde. Protože ona už nemá kapacitu něco dělat. Když jí daj exekuci na plat, tak holt asi nebude jíst, protože je jí jasný, že půjčovat si už asi nejde, jenomže když si vybrat mezi tím, že mi a) vypnou elektřinu b) nebude co jíst c) vypnou vodu... No tak hurá další provident, protože jíst se musí.

elis,  dluhová past je svinstvo, ale je třeba se tedy včas zastavit
i při exekuci na plat musí zůstat minimální prostředky na obživu, to je jasné i providentu - dlužník bez jídla=mrtvý dlužník=nesplácející dlužník
pro takové případy je tady snad nějaké řešení - vyhlásit osobní krach a po 5ti letech škudlení  se z toho dostat
neznám podrobnosti, ale na právním by věděli víc


Člověk je moudrý, ale lidstvo je hloupé...

Není tady

 

#24 3. 7. 2009 14:45

Tiina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 3170
Web

Re: velmi složitý vztah aneb odmítám to vzdát

Eli no tak když všechno víš, ve všem mᚠjasno a nechceš nic vzdát tak co tady vlastně dělᚠ? Co si čekala, že si tady přečteš ?  Jasně, je to zlatíčko, on vlastně za nic nemůže, je obět okolností, má špatnou kvalifikaci, rodina ho nepodporuje...fakticky chudák ?

Tak hodně štěstí, budeš ho potřebovat.

Není tady

 

#25 3. 7. 2009 16:15

eliselis
♥------
Registrovaný: 1. 7. 2009
Příspěvky: 6

Re: velmi složitý vztah aneb odmítám to vzdát

Proč jsem sem psala? Protože jsem ze v danou chvíli potřebovala vypovídat. S tím sexem, asi jste to všichni špatně pochopili, nᚠsex vždy byl moc pěkný, ale protože poslední dobou mojí vinou (nebo spíše vinou mé nemoci) není moc často, tak to přináší jisté komlikace. Nám oboum, já se trápím, protože by hlava chtěla a tělo ne, přítel se trápí, protože to v něm vytváří napětí, se kterým se špatně vyrovnává.

Píšete o rekvalifikaci jako možnosti pro přítele, ale ony ty kurzy něco stojí, a ne málo a na to nemáme. Osobní bankrot nepřipadá v úvahu, protože pokud se nepletu, tak člověk musí uhradit alespoň 30% svých dluhů, což je dost problematické, když nejsou peníze.

Já nečekala, že mi napíšete, jo-to je ten pravý pro tebe a pro tvůj život, ale spíš něco ve smyslu, když si myslíš, že je to ten pravý, tak já bych zkusila tohle a tohle, vyvarovala bych se tohoho a tamtoho, já si myslím, že bys udělala líp kdybys se s ním rozešla, ale pokud chceš vztah zachránit, možná by mohlo pomoc toto.

Na tyto stránky jsem narazila, když jsem hledala, jak řešit vztahy s tchýní. Byl to jediný web, kde diskutující nepředpokládali rovnou dopředu, že tchýně je lempl, zlá a potvora, která svou snachu terorizuje tak nějak ze sportu. Našla jsem tady spoustu rad, které zdá zabírají. Proto jsem chtěla slyšet názor od vás, diskutujích, i na širší problém mého vztahu.

To kukačka: s názorem, že vztah /žena VŠ - muž vyučen/ nemůže fungovat zásadně nesouhlasím. Znám dost případů, kdy to funguje moc pěkně, daleko líp než v "rovnocenějším" vztahu. Tohle opravdu není problém. Nemusím se svým partnerem řešit strukturu národního rozpočtu, když máme spoustu jiných témat, které nás baví oba, a kde se shodnem. Tenhle předsudek je opravdu chybný.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů