Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 29. 6. 2009 15:17

zuzi777a
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 21. 4. 2008
Příspěvky: 3596
Web

Re: Soudruzi JZĎáci blokovali dálnice a silnice, co vy nato????

Klubko napsal(a):

Zuzi, to byly ty nutrie teď v Nymburce? Myslím že jsem něco takového taky zahlédla. LIdi je tam chodí krmit. Vůbec netuší, že za měsíc budou mít místo říčky koryto, jak vyžerou ty stromky co drží břeh a budou se divit. Nutrie je chovné zvíře do volné přírody nepatří. Na chalupě máme přes silnici říčku a sousedovi utekly právě nutrie z chovu. Téměř celá vesnice je lapala a vracela zpět, protože zrovna se na potoku usadili mladé kachny a čápi a oni by jim sežrali totálně všechnu potravu.
Tak jsem si ukala na hlavu,když jsem viděla tu zprávu.

Ne tohle byli norci- norek severoamerický, šelmička podobná  fretce. Dravá množivá,  absolutně vychytralé zvířátko- sežere všechno živé, co povalí...  Byli na  kožešinových farmách v Polsku, v Rakousku i  u nás.  PAk je  ekologové začli pouštět na "svobodu" ...Blbečci.....
Nutrie se dají aspoň postřílet. Norek je chytřejší, bohužel pro  místní faunu....  grater
 
Jeňýk- tragedie je , že na takové žvásty  jako mají lidičky ala  LukᚠKraus lidi skáčí jak slepice na flusanec...

Není tady

 

#27 29. 6. 2009 15:22

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 18. 9. 2007
Příspěvky: 7441

Re: Soudruzi JZĎáci blokovali dálnice a silnice, co vy nato????

Norky jsem nezaznamenala.
Já už jsem tady psala asi ten postřeh s Kozou  Bezoarovou (nevím zda to nepíšu blbě, tak se omlouvám)
Nějaký farmář si dovezl tento typ koz , které u něj na Pálavě, kde je drsná půda sežrali všechno. I ty bodláky. Pak nějací aktivisté mu to zatrhli, že se na jeho pastvině vysyktla nějaká vzácná květena, tak aby to ty kozy nespásly. Tak děda je prodal. Za půl roku nebylo po kytkách ani vidu a slechu. NO a nějaký odborný botanik zjistil, že právě jak ty kozy spásaly ten bodlák a stále kypřily nohama tu půdu, měla šanci tam ta kytka vyrůst... No tak děda si zase kozy koupil... Prostě Kocourkov dumbom


"Osud zkouší nejvíce ty, které má nejvíce rád, aby z nich něco bylo."

Není tady

 

#28 29. 6. 2009 15:28

zuzi777a
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 21. 4. 2008
Příspěvky: 3596
Web

Re: Soudruzi JZĎáci blokovali dálnice a silnice, co vy nato????

Klubko napsal(a):

Norky jsem nezaznamenala.
Já už jsem tady psala asi ten postřeh s Kozou  Bezoarovou (nevím zda to nepíšu blbě, tak se omlouvám)
Nějaký farmář si dovezl tento typ koz , které u něj na Pálavě, kde je drsná půda sežrali všechno. I ty bodláky. Pak nějací aktivisté mu to zatrhli, že se na jeho pastvině vysyktla nějaká vzácná květena, tak aby to ty kozy nespásly. Tak děda je prodal. Za půl roku nebylo po kytkách ani vidu a slechu. NO a nějaký odborný botanik zjistil, že právě jak ty kozy spásaly ten bodlák a stále kypřily nohama tu půdu, měla šanci tam ta kytka vyrůst... No tak děda si zase kozy koupil... Prostě Kocourkov dumbom

Zato se klidně mlčí, když  jsou honitby plné přemnožené srnčí zvěře... Aby si měli papaláši do čeho střílet, když je chytnou touhy... usch
To nikoho nedrtí... Ony jsou srnečky táááák roztomilé... ŽE zblajznou  potravu spoustě  méně roztomilých zvířat , to už  nikoho dvakrát nebere... Prostě ekologií se ohání kdekdo( pak mu dělá problém vědět , co je biomasa), ve skutečnosti se dělají svinstva proti přírodě, i proti lidem a podepisují se pod to fanatici z obou břehů a  odhmotněnci sedící na teplých postech v Bruselu , kteří kývou  zásadně tak aby je to  bezpečně protáhlo příštími volbami zpátky k plnému korýtku......

Není tady

 

#29 29. 6. 2009 16:10

Macex
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 24. 3. 2006
Příspěvky: 6970

Re: Soudruzi JZĎáci blokovali dálnice a silnice, co vy nato????

Ti co tady schvalují stávkování a blokování na dálnicích, ti asi nejsou řidiči dálkové dopravy, řidiči náklaďáků s živými zvířati, masem či lidé, co denně dojíždějí třeba 90 km do práce, že?
Co je těmto lidem potom, že jsou zemědělci nespokojení a jim příjde zajímavé zatarasit hlavní cesty např. do Brna a na dálnici poslat náklaďáky, aby zpomalily všechny pruhy tak, že se za nima udělá několikakilometrová kolona?
Tihle lidé jim nic neudělali, nijak jim nepomůžou a díky těmto aktivistům např. příjdou o prémie, protože někam nepřivezou lidi, náklad včas, lidé dostanou pokutu, že přijeli pozdě do práce, musí si to nadělat a navíc, kdo si zodpoví zvýšené riziko nehod a možná i zranění či úmrtí, která se dějí i bez uměle vyvolaných zácp na dálnici?
Takové stávkování dle mého nemá vůbec žádný význam, protože vládu, ministry, poslance, senátory ani jiné předsedy Agrárních komor či europoslance nijak neohrozí, neomezí, neosloví to, že někde u Brna stála doprava, možná se stala i nějaká nehoda a že se tam demonstrovalo kvůli nízké ceně za výkup mléka.... Mávnou rukou a řeknou, a si stávkují.
Když se stávkuje na letišti, přestanou lítat letadla, když se stávkuje ve škole, přestane se učit, když se stávkuje na železnici přestanou jezdit vlaky... tak proč by měli chovatelé krav zatarasovat cesty na dálnicích? Co to s tím má společného?

Není tady

 

#30 29. 6. 2009 17:33

Bláža..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 13. 1. 2006
Příspěvky: 1053

Re: Soudruzi JZĎáci blokovali dálnice a silnice, co vy nato????

Několikrát jsem si koupila mléko od soukroméhpo zemědělce. Chutnalo báječně, jediná škoda, že si ho již nemůžu koupi, nemám kde.
Sáčkované mléko mě vůbec nechutná, cítím příměs cizorodé látky, jsem ještě zhýčkaná z dětství prožitého na venkově.
Se stávkou souhlasím i s tím že u nás se stávkuje málo. Vědí proč, jen a stávkují.
A to "soudruzi JZďáci "mě taky nevadí. Znám dost slušných lidí kteří proto aby splnili nějakou povinnost do KSČ právě proto museli vstoupit a zrovna tak znám pár lidí pravicových demokratů kteří mají přímo třídní nenávist a
hrdí se tím že oni nikdy nikam nevstoupili, ale pravda je taková že, se tam cpali ale z obavy aby nikomu neublížili, je tam právě lidé co je znali radši nepustili a . Je mi to fuk.

Upravil(a) Bláža.. (29. 6. 2009 17:34)

Není tady

 

#31 29. 6. 2009 19:16

zuzi777a
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 21. 4. 2008
Příspěvky: 3596
Web

Re: Soudruzi JZĎáci blokovali dálnice a silnice, co vy nato????

Macex napsal(a):

Ti co tady schvalují stávkování a blokování na dálnicích, ti asi nejsou řidiči dálkové dopravy, řidiči náklaďáků s živými zvířati, masem či lidé, co denně dojíždějí třeba 90 km do práce, že?
Co je těmto lidem potom, že jsou zemědělci nespokojení a jim příjde zajímavé zatarasit hlavní cesty např. do Brna a na dálnici poslat náklaďáky, aby zpomalily všechny pruhy tak, že se za nima udělá několikakilometrová kolona?
Tihle lidé jim nic neudělali, nijak jim nepomůžou a díky těmto aktivistům např. příjdou o prémie, protože někam nepřivezou lidi, náklad včas, lidé dostanou pokutu, že přijeli pozdě do práce, musí si to nadělat a navíc, kdo si zodpoví zvýšené riziko nehod a možná i zranění či úmrtí, která se dějí i bez uměle vyvolaných zácp na dálnici?
Takové stávkování dle mého nemá vůbec žádný význam, protože vládu, ministry, poslance, senátory ani jiné předsedy Agrárních komor či europoslance nijak neohrozí, neomezí, neosloví to, že někde u Brna stála doprava, možná se stala i nějaká nehoda a že se tam demonstrovalo kvůli nízké ceně za výkup mléka.... Mávnou rukou a řeknou, a si stávkují.
Když se stávkuje na letišti, přestanou lítat letadla, když se stávkuje ve škole, přestane se učit, když se stávkuje na železnici přestanou jezdit vlaky... tak proč by měli chovatelé krav zatarasovat cesty na dálnicích? Co to s tím má společného?

Macex dovolím si nesouhlasit.
Když se stávkuje ve škole, tak mají rodiče plnou hlavu starostí kam s dětmi, pokud by to vzali kantoři doslova.
Když stávkuje železnice či letecké společnosti, spousta lidí se nedostane tam kam by měla ( chtěla)..
Když se zatarasí dálnice, zase to postihne  víc lidí, kterých se "to netýká" . Jenže  pokud  někdo chce upozornit společnost na problém, musí  upozornit i ty , kterých se to ZATÍM netýká.....
Můj manžel je bývalý kamioňák. Zná  blokády silnic  zemědělců v Evropě. To co je tady, je zatím  čajíček.  Jasně , že si zanadává na prostoje- ale  poněvadž  je zároveň vesničan, tak ví, že  ti zemědělci až tak moc  možností jak  se projevit nemají.....
A pokud se některý zaměstnavatel  "hojí" na někom, kdo uvíznul na dálnici kvůli  předem ohlášené stávce, tak to opět svědčí spíš o   nepříčetnosti naší společnosti,  totálním chybění odborů, které by se  v těhle případech měly za své lidi postavit. Pokud si zaměstnavatel dělá se zaměstnancem  co mu libo, to svědčí o tom že se nacházíme v období raného kapitalismu, nebo otrokářství.... To by si tak někdo  třeba vedle na západě mohl troufnout!  Odboráři by ho vynesli na lopatě.....

Není tady

 

#32 29. 6. 2009 19:59

Macex
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 24. 3. 2006
Příspěvky: 6970

Re: Soudruzi JZĎáci blokovali dálnice a silnice, co vy nato????

Trpělivost zaměstnavatele s dojíždějícími je různá, ale nemůže být nekonečná, ač jsem ten zaměstnanec, musím se jich zastat... Nezapomeň, že od jara do podzimu je neustále nějaká část silnic a dálnic zúžená, rozkopaná, v zimě zase hůře průjezdná z důvodu sněhu nebo ledu. A když nejsou kolony z oprav, tak se vždycky najde nějakej chytrák, kterej napomůže nehodě, nejlépe řetězové a stojíš zase...
Takže pokud x-krát do měsíce přijedeš pozdě kvůli tomuhle, tak zaměstnavatel už nebude řešit, zda to bylo kvůli traktoru nebo kvůli rozkopané silnici.

Kterých se to zatím netýká? - Jak si to myslela, že se mne bude jednou týkat stávka chovatelů krav a výkupní cena mléka? Já myslím, že je třeba tlačit na mlékárny a zpracovatele mléka, Ti určují cenu výrobků a jejich distribuci do sítí dál. Nevlastním ani mlékárnů ani sýrárnu. Mléčné výrobky kupujeme párkrát do měsíce, častěji snad jedině máslo či tvrdý sýr. Když ho vybírám, rozhodně nevybírám podle toho, zda je výrobce ten nebo onen, ale podle složení a podle toho, který výrobek se nám osvědčil chutí a vlastnostmi.
Tak jak ukázaly nedávné uveřejněné testy, jako jedno z nejlepších másel prodáváné v Česku bylo máslo polské. Nejhůř dopadly všechny biomásla.  A to za to někdo je schopen zaplatit třeba i 50,-- Kč.
Já si klidně připlatím za kvalitní mléčné výrobky vyšší cenu, ovšem to, co se kolikrát schovává pod názvem sýr, mléko nebo pomazánkové máslo, to by člověk plakal. Jenže tohle opět neovlivní spotřebitel, protože to, jestli si koupím takový nebo takový sýr, neovlivní cenu, za kterou si mlíkárna koupí mlíko od toho zemědělce nebo přespolního zemědělce atd...
No. a teď to bylo ve zprávách, stávka proběhla, naštěstí se snad nikomu nic nestalo, ministr je zklamaný, že nebyla odložena kvůli záplavám, že žádal odklad, až po povodních. A co? STalo se něco? Nic, nezasedá žádný krizový štáb, který se třese strachy před zemědělci. To je ten problém.... Jim je to úplně putna... Možná vyvolají někdy po prázdnichách jednání mezi mlíkárnama a zemědělci, aby zkusili usmlouvat nějakej ten padesátník.

Není tady

 

#33 29. 6. 2009 20:07

Macex
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 24. 3. 2006
Příspěvky: 6970

Re: Soudruzi JZĎáci blokovali dálnice a silnice, co vy nato????

Jinak k té řepce, jak byla debata...
Já jako rodilej Horák, tak neznám nic jiného na poli než brambory, brambory  a brambory. Jako malá si pamatuji, že občas i nějaké to obilí se našlo, ale zcela vyjímečně a pak malé políčko kukuřice či pelušky (ta se chodila školně odplevelovat... big_smile)
Dlouho ve svém mládí jsem netušila, že existují u nás kraje, kde se na celých polích slunečnice, mák a spoustu jiných krásných a barevných věcí. Pořád se takové kraje a místa dají najít, ale té řepky je všude fakt moc a jak smrdí, když se zapaří po dešti....usch
Znovu se snažili zemědělci na Horácku zkusit krom brambor a event. řepy třeba i nějaké to obilí, jenže když před sklizní ze země trčí asi 20 cm rostliny, celé takové opelichané, tak se nedá očekávat, že do toho půjdou ještě někdy znovu. Sucho je sucho.

Není tady

 

#34 29. 6. 2009 20:27

zuzi777a
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 21. 4. 2008
Příspěvky: 3596
Web

Re: Soudruzi JZĎáci blokovali dálnice a silnice, co vy nato????

Macex napsal(a):

Trpělivost zaměstnavatele s dojíždějícími je různá, ale nemůže být nekonečná, ač jsem ten zaměstnanec, musím se jich zastat... Nezapomeň, že od jara do podzimu je neustále nějaká část silnic a dálnic zúžená, rozkopaná, v zimě zase hůře průjezdná z důvodu sněhu nebo ledu. A když nejsou kolony z oprav, tak se vždycky najde nějakej chytrák, kterej napomůže nehodě, nejlépe řetězové a stojíš zase...
Takže pokud x-krát do měsíce přijedeš pozdě kvůli tomuhle, tak zaměstnavatel už nebude řešit, zda to bylo kvůli traktoru nebo kvůli rozkopané silnici.

Kterých se to zatím netýká? - Jak si to myslela, že se mne bude jednou týkat stávka chovatelů krav a výkupní cena mléka? Já myslím, že je třeba tlačit na mlékárny a zpracovatele mléka, Ti určují cenu výrobků a jejich distribuci do sítí dál. Nevlastním ani mlékárnů ani sýrárnu. Mléčné výrobky kupujeme párkrát do měsíce, častěji snad jedině máslo či tvrdý sýr. Když ho vybírám, rozhodně nevybírám podle toho, zda je výrobce ten nebo onen, ale podle složení a podle toho, který výrobek se nám osvědčil chutí a vlastnostmi.
Tak jak ukázaly nedávné uveřejněné testy, jako jedno z nejlepších másel prodáváné v Česku bylo máslo polské. Nejhůř dopadly všechny biomásla.  A to za to někdo je schopen zaplatit třeba i 50,-- Kč.
Já si klidně připlatím za kvalitní mléčné výrobky vyšší cenu, ovšem to, co se kolikrát schovává pod názvem sýr, mléko nebo pomazánkové máslo, to by člověk plakal. Jenže tohle opět neovlivní spotřebitel, protože to, jestli si koupím takový nebo takový sýr, neovlivní cenu, za kterou si mlíkárna koupí mlíko od toho zemědělce nebo přespolního zemědělce atd...
No. a teď to bylo ve zprávách, stávka proběhla, naštěstí se snad nikomu nic nestalo, ministr je zklamaný, že nebyla odložena kvůli záplavám, že žádal odklad, až po povodních. A co? STalo se něco? Nic, nezasedá žádný krizový štáb, který se třese strachy před zemědělci. To je ten problém.... Jim je to úplně putna... Možná vyvolají někdy po prázdnichách jednání mezi mlíkárnama a zemědělci, aby zkusili usmlouvat nějakej ten padesátník.

Macex- říkám úmyslně zatím netýká...  Protože  soběstačnost ve  výrobě a zpracování potravin je náplní každého programového prohlášení  všech vlád...Protože když klekne totálně naše zemědělství, za hranicemi už čekají a  eurovkama šustí  movití   zájemci, kteří skoupí  půdu, na které se nebudeš moct ani projít, natož si tam něco vypěstovat ...
Sama říkáš, že jsi ochotná si za kvalitu připlatit- přitom kvalitní české produkty jsou meteny do hnoje a nᚠtrh zavaluje potravinářský brak dovezený  bůhvíodkud.  Konkrétně pomazánková másla, vejce, maso...
Můžeš tvrdit, že nic z toho nekupuješ, pak asi nejíte doma vůbec nic.  Kvalitní sýr nebo kvalitní jogurt neudělá nikdo z nekvalitního mléka.  Když naši zemědělci začali vyvážet mléko do příhraničních mlékáren v zahraničí,kde byli  ochotni naši kvalitu také kavalitně zaplatit, zemědělci se tam bleskurychle  postavili proti  konkurenci. My by s kvalitnějším potenciálem jsme zaháni do rohu a    zemědělství bez zájmu  vlády( nebo i ostatních lidí) nemá šanci to udýchat... Těch pár prosperujících  ekofarmářů dřoucích od rána do večera 365 dní v roce  zemědělství neudrží....
A že tě to nezajímá v obchodě? Pochybuji, že se budeš usmívat až tvůj nákupní košík  zvedne cenu o 50-75 %. A to se stane. Pokud  budeš chtít dál kupovat kvalitu, zaplatíš po   devastaci naší produkce všechen ten dovoz ty a ostatní  "obyčejní" lidé  co jen "občas nakupují". Třeba smetánek pro dítě za 35Kč- to je běžná cena obdobného produktu venku(Holandsko, Dánsko)...  Nebo pohanka pro  makrobiotiky - 150Kč za 1/2kg, nebo 1kg krůtího prsního  z domácí kvalitní produkce 300-350kč
Nebo budeš kupovat asijský   a jihoamerický brak. Protože na výběrové maso   si budeš muset připlatit. Ony i ty přemražená bledězelená kuřata   podraží v okamžiku až se nebudou jejich dovozci muset obtěžovat s hmyzem zvaným "domácí"produkce...

Prostě  je blbost nechat zemědělství ve štychu a  pokud stávkují za to, co proklamují- já jim fandím a případnou ztrátu pár hodin si klidně nechám omlátit o hlavu a napracuju. Tedy já ne , já bych si od zaměstnavatele nadávat nenechala, spíš bych se  otázala  , jestli poslouchá rádio a TV,když mě tepe za to, co neovlivním....

Mmch- daleko víc problémů než stávkující, nadělají na dálnicích denodenně bezohlední blbci,kteří ušpérují i  odstavné pruhy a blokují dopravu někdy  víc než vlastní nehody...

Není tady

 

#35 29. 6. 2009 20:30

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Soudruzi JZĎáci blokovali dálnice a silnice, co vy nato????

javena: "Názor - za tu dřinu a to ho..., co z toho mají, mají právo se vyjádřit.
Já kupuju většinou české výrobky, mám takovej ten blbej pocit, že dávám práci krajanům... každej to máme jinak Petře.
Za sebe je chápu. smile"

Naprostý souhlas, Javeno. Je tady skutečně nepoměr mezi odměnami skoro za nic (různí manažeři, bez jejichž práce by se dokonce i dalo žít) a mezi platy lidí, kteří dřou jak mezci.
Určitě je nepříjemná nějaká zácpa na dálnici, ale jak jinak na sebe mohli upozornit, když je vládnoucí šoumeni neposlouchají? hmm
Macex, myslím, že cenu mléka nejvíc určují zahraniční řetězce, které tady prý ani neodvádějí daně.... A mluvila jsem s "jézéďákem", který mi říkal, že mají  státem určené jakési "kvóty" a nadbytek mléka MUSÍ lít do kanálu, jinak by dostali pokuty - no je to normální? sad
Zemědělci neměli zastavit někde provoz, oni měli dát někomu, kdo o tom rozhoduje, pořádně po čumáku.

Není tady

 

#36 29. 6. 2009 20:50

Nick3594
Host

Re: Soudruzi JZĎáci blokovali dálnice a silnice, co vy nato????

No Petře, být ty v jejich kůži tak bych tě chtěla vidět..... Zkus si pročíst pár odborných článků, co je pro chov dojnic potřeba, opravdu si myslíš, že litr mléka za 7,50 Kč je adekvátní nákladům???? Jako spotřebitel jsem samozřejmě za levné mléko ráda, ale zemědělce naprosto chápu smile

 

#37 29. 6. 2009 21:09

xxxx
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 9. 2006
Příspěvky: 3804

Re: Soudruzi JZĎáci blokovali dálnice a silnice, co vy nato????

Jeňýk napsal(a):

Obávám se že bude hůř, oni se tihle zelení komsomolci nebo žeby už zelené gardy(?),  začínají šikovat.......  říkají si Green revolution.

http://www.facebook.com/group.php?gid=85815389065

http://www.lidovky.cz/olga-olga-skandov … s=090620_0

Na tom Facebooku stačí pročíst ty názory a člověku se udělá vélmi blivno.

Naprosto "dokonalej" je jakýsi LukᚠKraus. To je fakt materiál...... nejdřív jsem doufal že si dělá srandu a ono ne. roll

LukᚠKraus napsal(a)
26. Červen 2009 v 16:05
Říkám jediné...bude lépe...už se na tom v ČSSD pracuje...už se to hýbe...konečně...Je mi smutno z těch záplav...a i proto klimatická koalice...i proto rudozelená koalice...jako odpověď na tornáda, záplavy....kdy jindy to začít řešit a vysvětlovat, kdy? Už té politiky „po nás potopa“ bylo dost. Levice se musí začít chovat zodpovědněji k naší společné, krásné planetě…Více vizí, více etiky, více humanity, méně konzumu, více kvality života a kultury. Práce pro všechny na kompletní rekonstrukci společnosti ve směru růstu kvality života celé společnosti bez vedlejších, nevratných efektů na přírodě, která nás obklopuje a které jsme nedílnou součástí.

ježiš marjá doufám že pan Kraus už je nad hrobem to jediné by ho omlouvalo - stařecká demence sad


dum spiro spero

Není tady

 

#38 30. 6. 2009 7:57

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 18. 9. 2007
Příspěvky: 7441

Re: Soudruzi JZĎáci blokovali dálnice a silnice, co vy nato????

Mám strach, že pan Kraus bude mladší ročník.
Souhlasím s Topolánkem, který se vyjádřil v tom smyslu, že ČSSD v dobře záplav parazituje na lidském neštěstí. Jasně, za potopu můžou modří, za špatné zemědělství a klima taky:))))

Úplně nejvíce žeru takové ty pubescenty alá Greenpeace, kteří se přivážou na věž Temelína, nejedí maso, žijí bio, nepoužívají žádnou testovanou kosmetiku na zvířatech...
Pak střih televize a slečna Greenpeace vytahuje z kosmetické taštičky rtěnku značky Loreál, bašti hranolky s tatarkou, které jsou určitě dělané na biooleji a v té tatarské omáčce je náhrada vajec big_smile big_smile big_smile


"Osud zkouší nejvíce ty, které má nejvíce rád, aby z nich něco bylo."

Není tady

 

#39 30. 6. 2009 8:38

Jeňýk
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 25. 1. 2006
Příspěvky: 2792
Web

Re: Soudruzi JZĎáci blokovali dálnice a silnice, co vy nato????

Jojo Klubíško tvůj strach je bohužel oprávněnej........ pan Kraus je velmi mladý obdivovatel levice roll Tak jen doufám že podobní exoti budou už navěky jen malou skupinkou neškodných pomatenců.
Nerad bych se na starý kolena dožil nějaký jejich "Green revolution"....... přeci jen v pokročilém věku už nemusím mít přesnou mušku. cool


Psychiatři říkají, že každá čtvrtá osoba má nějakou mentální poruchu, pokud jste se třemi přáteli a nepozorujete nic zvláštního, pak ten blbec jste Vy.

Není tady

 

#40 30. 6. 2009 8:58

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 18. 9. 2007
Příspěvky: 7441

Re: Soudruzi JZĎáci blokovali dálnice a silnice, co vy nato????

přeci jen v pokročilém věku už nemusím mít přesnou mušku.

Neboj, pravidelně trénuji na cíl. A těch je furt dost...
A kdyby něco, tak si objednáme solidního snajpra:)


"Osud zkouší nejvíce ty, které má nejvíce rád, aby z nich něco bylo."

Není tady

 

#41 30. 6. 2009 9:10

Jeňýk
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 25. 1. 2006
Příspěvky: 2792
Web

Re: Soudruzi JZĎáci blokovali dálnice a silnice, co vy nato????

Klubko napsal(a):

Neboj, pravidelně trénuji na cíl. A těch je furt dost...
A kdyby něco, tak si objednáme solidního snajpra:)

to jsme tady ale už zase na vééélmi tenkém ledě.......... lol


Psychiatři říkají, že každá čtvrtá osoba má nějakou mentální poruchu, pokud jste se třemi přáteli a nepozorujete nic zvláštního, pak ten blbec jste Vy.

Není tady

 

#42 30. 6. 2009 9:13

zuzi777a
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 21. 4. 2008
Příspěvky: 3596
Web

Re: Soudruzi JZĎáci blokovali dálnice a silnice, co vy nato????

Klubko napsal(a):

Mám strach, že pan Kraus bude mladší ročník.
Souhlasím s Topolánkem, který se vyjádřil v tom smyslu, že ČSSD v dobře záplav parazituje na lidském neštěstí. Jasně, za potopu můžou modří, za špatné zemědělství a klima taky:))))

Úplně nejvíce žeru takové ty pubescenty alá Greenpeace, kteří se přivážou na věž Temelína, nejedí maso, žijí bio, nepoužívají žádnou testovanou kosmetiku na zvířatech...
Pak střih televize a slečna Greenpeace vytahuje z kosmetické taštičky rtěnku značky Loreál, bašti hranolky s tatarkou, které jsou určitě dělané na biooleji a v té tatarské omáčce je náhrada vajec big_smile big_smile big_smile

Zapomněla  jsi, že tihle  ekologičtí a vegetariánští aktivisti chodí v kožených botách ( nejspíš z kukuřičného šustí, že tongue).... To mě vždycky rozesměje...

Není tady

 

#43 30. 6. 2009 10:03

Macex
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 24. 3. 2006
Příspěvky: 6970

Re: Soudruzi JZĎáci blokovali dálnice a silnice, co vy nato????

Nene, na fotkách mají ti zelení šílenci přes kytičky všichni zelené gumové crocksy, event. žluté.... A v zimě si do nich vsunou chlupatou vložku, asi.... lol

Není tady

 

#44 30. 6. 2009 10:41

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 18. 9. 2007
Příspěvky: 7441

Re: Soudruzi JZĎáci blokovali dálnice a silnice, co vy nato????

crocksy z umělé hmoty,hmmm, tak ta se vyrábí asi ze vzduchu...smile
Aby to nevypadalo že nejsem pro ochranu životního prostředí. To je jasné, že ano. Třídím odpad, používám ekologicky odbouratelné čistící prostředky, prací prostředky, katalizátor v autě je samozřejmostí, většinou stejně jezdím na kole po městě, nebo pěšky. Neexistuje,abych někde myla auto u potoka, při stanování v přírodě neexistuje,abych nechala papírek nebo pet lahev někde v křoví.
Ale rozhodně nežiju totálně bio. Alespon si to ale přiznám.


"Osud zkouší nejvíce ty, které má nejvíce rád, aby z nich něco bylo."

Není tady

 

#45 2. 7. 2009 13:49

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 16397
Web

Re: Soudruzi JZĎáci blokovali dálnice a silnice, co vy nato????

zuzi777a napsal(a):

Prostě  je blbost nechat zemědělství ve štychu a  pokud stávkují za to, co proklamují- já jim fandím a případnou ztrátu pár hodin si klidně nechám omlátit o hlavu a napracuju. Tedy já ne , já bych si od zaměstnavatele nadávat nenechala, spíš bych se  otázala  , jestli poslouchá rádio a TV,když mě tepe za to, co neovlivním....

Tak o zemědělství něco vím, bo jsem v mládí z pouhé mladické nerozvážnosti a naivních představ o zdravém životě na venkově šla dělat do kravína. S manželem jsme měli na starosti 25 krav a měli se střídat - jeden ráno, druhej odpoledne. My to dělali dohromady. Je fakt, že jsme vstávali ve tři ráno, ale v 6 ráno jsme už byli doma a mohli se věnovat našemu hospodářství. To samé bylo odpoledne - od 3 do 6. A protože o zviřátka se musíš starat denodenně, ale i zaměstnanci v zemědělství (neplést s farmáři) musí mít ze zákona občas nějakej ten víkend nebo dovolenou, přebírali jsme někdy i dalších 25 krav za kolegy. Ani to nebyl problém, poklízení a krmení trvalo o hoďku déle, na dojení jsme měli dvakrát tolik dojaček, takže trvalo stejně dlouho, jen se člověk musel trochu víc otáčet.
Ale i to se dalo bez problémů zvládat.
Byla jsem se tam nedávno podívat - po 15 letech se nezměnilo lautr nic, jen dojačky tam mají výkonnější.
Z tohoto pohledu se opravdu vysokým cenám za mléko nedivím.

Tak jsem se zajímala o to, jak to jde jinak a dnes už bývalý manžel mi dal odpověď. Ve vsi, kde bydlí, má stádo krav jeden soukromý farmář. Opravdu mu to vychází tak, jak říkal Petr, že se mu jeden člověk stará o cca 150 krav. V sezóně jsou na pastvě, čímž mu odpadá poklízení a krmení. Na dojení už mu holky samy postávají v určenou hodinu před kruhovou dojačkou ... kdo kojil, ten se jim nediví smile ... Mimo sezónu (v zimě) je s nimi samozřejmě práce víc, protože to jsou v kravíně, ale to se zase mohou zapojit i ti, co se přes léto zabývají rostlinnou výrobou, že... Prostě, když vede farmu člověk se zdravým selským rozumem, který ví, že čas od času musí jednu výrobu dotovat druhou a naopak, tak zas až takové problémy nemá smile ...

A třebas můj bejvalej na to šel ještě jinak - nakoupil koně a živí se agroturistikou. Taky si nestěžuje, sice se neřadí mezi bohaté, ale dělá, co ho baví a je spokojen smile

Jo a ty umělý boty mě taky děsí ... dneska ráno jsem viděla babku v elegantním šedém kostýmku a v oranžových kroksech se zářivými  zelenými kytičkami ... va

Upravil(a) Míša Kulička (2. 7. 2009 13:50)


"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

 

#46 2. 7. 2009 20:25

Petr100
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 3. 3. 2007
Příspěvky: 18843

Re: Soudruzi JZĎáci blokovali dálnice a silnice, co vy nato????

KALIK napsal(a):

Petr100 napsal(a):

Ano napsala jsi to správně. Kolem FARMÁŘU v jiných státech se chodí po špičkách. Mᚠpocit, že demonstrovali soukromí farmáři nebo zaměstnanci JZD? Jo ještě dotaz. Co je to SEKÁĆ? Neznám!

U nás už nejsou žádná JZD.

Ale jsou. JZD s.r.o.! Komunističtí předsedové se svými soukmenovci založili s.r.o. , z původních družstev převedli pozemky, budovy a stroje v dobrém stavu na s.r.o. Dluhy, rozpadlé budovy a nepojízdné stroje nechali v původních JZD, které šly potom do bankrotu. Mafiáni byli vysmátí.


Zvýšíme daně, zlepšíme lidem život, věří expert ČSSD.
Margaret Tatcherová: "Problém socialistů je, že nakonec jim dojdou i peníze druhých."

Není tady

 

#47 3. 7. 2009 14:59

Jeňýk
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 25. 1. 2006
Příspěvky: 2792
Web

Re: Soudruzi JZĎáci blokovali dálnice a silnice, co vy nato????


Psychiatři říkají, že každá čtvrtá osoba má nějakou mentální poruchu, pokud jste se třemi přáteli a nepozorujete nic zvláštního, pak ten blbec jste Vy.

Není tady

 

#48 3. 7. 2009 15:32

mirka..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 1132

Re: Soudruzi JZĎáci blokovali dálnice a silnice, co vy nato????

Míša Kulička..jenže 150 krav je docela málo...ve velkým podniku, kde jich je mnohem víc krávy většinou ven nechodí, venku se většinou chovají masná plemena skotu..mléčná plemena jsou celou dobu zavřená a všechno se točí jen kolem toho, aby u nich byla dosažena co největší konverze krmiva(přeměna živin na méko). přesně vypočítaná krmná dávka( vypuštěním na pastvu by se značně tohle rozhodilo, navíc kravský zažívací systém si na změnu krmiva musí pomalu zvykat-cca týden, z důvodů funkcí v bachoru, což tady nebudu vypisovat). stresem se taky snižuje produkce, takže se jim musí neustále zajišovat správné mikroklima, což zvlášt v létě je dost těžký,skot je háklivý na vedro. péče o 150 krav se mi zdá jako sranda. pokud tady budeme mít pár farmářů, který tady bude mít malé stádečko  na pastvě, čili s malou produkcí..a za hranicema velký kravíny, v nich stovky holštýnek( plemeno se zatím největší schopností produkce mléka), tak ani nemusim být nějak moc inteligentní , abych mi došlo, odkud se sem bude dovážet to nejlevnější mlíko.

Není tady

 

#49 23. 7. 2009 6:34

Petr100
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 3. 3. 2007
Příspěvky: 18843

Re: Soudruzi JZĎáci blokovali dálnice a silnice, co vy nato????

Nějak jsem přehlédl článek v MfD z 30.6., tak závěr cituji a můžeme tuto trapnou frašku ukončit.

…..Boj za vyšší dotace odmítají soukromí farmáři z Asociace soukromého zemědělství. Hospodaří většinou na svém a od svých předků vědí, že nejbližší pomocnou ruku mají na konci svého ramene. A tím, že sami osobně orají, sklízejí a dojí, splňují definici zemědělec. I pro ně je nízká cena mléka trýzeň. Neprotestují, pracují. No a pak jsou zde naši protestující z řad zaměstnanců bývalých JZD, kteří jedou na traktorech hlásat moudra v zákrytu čekajících šéfů. To jsou zpravidla předlistopadoví předsedové kdysi na zlodějině vzniklých JZD, jejichž programem je udělat z dotací nárok. Boj o dotace je v jejich podání boj o vlastní ruku. Podniky ani půda jim totož zpravidla nepatří /restituentům stále dluží přes deset miliard korun/ a nemají k tomuto majetku valný vztah.  Ne náhodou jsou to však největší příjemci dotací /desátky milionů na podnik za rok/. Pánové, kdo z vás to má?


Zvýšíme daně, zlepšíme lidem život, věří expert ČSSD.
Margaret Tatcherová: "Problém socialistů je, že nakonec jim dojdou i peníze druhých."

Není tady

 

#50 23. 7. 2009 10:23

zuzi777a
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 21. 4. 2008
Příspěvky: 3596
Web

Re: Soudruzi JZĎáci blokovali dálnice a silnice, co vy nato????

Petře, považuji za frašku, pokud někdo mluví do něčeho o čem prd ví....
Jsem v pozici restituenta, bývalého "Jézďáka", nyní jsem v zemědělství tak nějak "okrajove". Na svoji situaci si ani náhodou nestěžuji.  Mám pozemky dobře obhospodařované, nikdo mě nenutí s motyčkou vyběhnout do řepy.  Ale nechtěla bych ani  náhodou být v kůži  soukromého  zemědělce starajícího se o 150 krav v jedné osobě.  grater   
Počet  členů zmíněné asociace rozhodně nevypovídá o podmínkách u nich pracujících ( obvykle načerno) brigádníků ( Ukrajina to jistí), ani o tom, jak jsou ti, kteří poctivě makají totálně vyšaveni.
Celá tahle "fraška" nemá jiný účel , než zničit to, co funguje. A´t už to jsou drobnější poctiví soukromníci, nebo přežívající družstva,kde se většinou  hospodaří  a hlavně pracuje  alespoň na  hraně  podmínek  zákoníku práce a  technologickým  způsobem odpovídajím začátku 21 století.
Naše zemědělství bylo na světové úrovni ( přes chyby , které  byly v každém odvětví hospodářství , zemědělství nevyjímaje), je bohužel  BÝVALÁ pravda. 
To že si dneska dám  v restauračce za 180 Kč  steak z  charolaiského  býčka ,vychovaného na pastvě, nenahradí  škody napáchané vybíjením  dobytka, který měl produkci na úrovni nejlepších dánských a holandských chovů.  Tamnější soukromníci  chovají dosud ve velkém, ekonomicky ,s dotacemi, na které  my odtud  můžeme jen mlsně pokukovat.
A to , že si pár soukromníků myslí , že se svými 20kravkami a ručním dojením  a prodejem "z farmy" to tu zachrání je směšné.. 
Až se budou  produkty   nakupovat  zvenku bez dumpingu, možná si na to někdo vzpomene a zamáčkne slzu. Jenže zase se najdou ti, kteří to schválí.... 
Dneska se ZATÍM vyplatí být  zeměděůlcem v rostlinné výrobě. ZATÍM. Až  se přestane vybíjet dobytek, dojde i na zdejší producenty  těchhle komodit.... Jen slepý nevidí..... stolt

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů