Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 24. 6. 2009 21:10

Kate
♥------
Registrovaný: 23. 2. 2008
Příspěvky: 10

Menstruace dvakrát??

Ahojki,
můj problém se týká menstruace...Měsíčky mám nepravidelné, jednou pátého, jindy 28....ale tento měsíc je mám už podruhé!!!! To přeci není normální, nebo ano?? fakt nevím, co  s tím..je všechno v pořádku? dostala jsem to 5. a teď v sobotu zase...
neděje se se mnou něco? prosím poraďte, docela se toho bojím...

Není tady

 

#2 24. 6. 2009 22:04

Zuzina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 4. 2006
Příspěvky: 3459

Re: Menstruace dvakrát??

Myslím, že to normální je. Jelikož se cyklus počítá od prvního dne menstruace, tak jestli se nepletu, tak jsou to tři týdny.
Mé spolužačky ze začátku menstruovaly i co 50 dnů, já patřila mezi ty, co to měly každou chvíli. Co tři týdny úplně běžně.
Neboj, ono se to srovná. A když ne, tak zajdi ke gynekologovi.


http://lbyf.lilypie.com/GeGpp2.png


http://lb1f.lilypie.com/NL4lp2.png

Není tady

 

#3 1. 7. 2009 17:59

Myška
♥♥♥----
Místo: Ostrava
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 243

Re: Menstruace dvakrát??

Kate: záleží i na tom, jak dlouho už menstruaci máš. Pravda je, že se to nějakou dobu ustaluje a normální délka je cca 25-35 dní (ale někdo má velmi krátké cykly, třeba jen 21 dní a někdo velmi dlouhé, třeba 43 dní, pokud je má ale takto pokaždé, nebývá to problém. )
Já sama mám cykly dost nepravidlené v rozmezí 30-40 dní, ale problém to není.
Když jsem ještě chodila na základku (menstruaci mám od 12 let) pamatuju si, že jsem taky najednou začala krvácet co 14 dní+-. Byla jsem s tím na dětské gynekologii, dostala jsem na to kapky pokud si pamatuju a pak už bylo vše v pohodě. Nedávno jsem se o tom bavila s jinoou doktorkou a ta říkala, že pokud to bylo krvácení slabší a kratší, tak to mohlo být ovulační krvácení a ne to "normální". To už se zpětně zjistit nedá. Každopádně, pro svůj klid se poraď s doktorem, ničemu to neublíží a aspoň budeš klidnější.

Není tady

 

#4 2. 7. 2009 23:46

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Menstruace dvakrát??

Myško, moje dr tvrdí, že normální cykly jsou 25 - 35 dní .. co je nad 35 už není tak úplně normální, nedochází k ovulaci ...


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#5 3. 7. 2009 15:05

Myška
♥♥♥----
Místo: Ostrava
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 243

Re: Menstruace dvakrát??

Pavla: Ale dochází. A co je a není normální - vždy každá žena je jiná, nedá se napasovat do tabulky. A největší výkyvy jsou prvních pár let po první menstruaci a pak po vysazení HA. Kamarádka vysadila, první cyklus měla 28 dní, druhý 70 a ve třetím otěhotněla při ovulaci 53 den cyklu. Jiná kamarádka mívá ovulaci už kolem 10-12 dne cyklu, takže celkově mívá klidně i jen 21 nebo 23 dnů. A je naprosto v pořádku.
Já mám poslední rok cykly 30-43 dní a ovulaci jsem měla pokaždé. Je to po vysazení. U doktora jsem byla na preventivce, tabulku s cykly mu ukázala a nevidí v tom problém, pokud vždycky ovuluju. Vypadá to, že mám asi málo progesteronu, tak se to snažím upravit bylinkama.
Pokud žena pravidleně ovuluje později, třeba kolem 25-30 dne cyklu, tak těžko může mít celkovou délku do 35 dnů. Není důležitá ani tak délka, jako pravidelnost. a o nepravidelných cyklech se mluví až když rozdíl mezi nejkratším a nejdelším je víc jak 7 dní.

Není tady

 

#6 3. 7. 2009 15:20

Myška
♥♥♥----
Místo: Ostrava
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 243

Re: Menstruace dvakrát??

Jen pro úplnost - není to názor jednoho doktora (mého), ale z vícero zdrojů a hlavně ze zkušeností. Opravdu do tabulky se ve skutečnosti nevleze všechno a to co vypadá jako problém, vůbec problém být nemusí. Můj doktor si taky myslel, že mám povětšinou anovulační cykly a že budu mít problém otěhotnět, protože nebudu vědět, kdy je nejlepší se snažit. Ale uklidnila jsem ho, že za rok a půl jsem měla anovulační cyklus jen jeden (ze stresu) a že blížící se ovulaci poznám. Když sem se ptala, jestli by se s tou nepravidelností dalo něco dělat, říkal, že preventivně dopředu ne. Že jedině až by nám početí rok nešlo, nasadily by se léky. Ty já ale beru jako poslední možnost. Takže asi tak. Pokud žena sama sebe zná, dokáže i doktora přesvědčit, že to není tak horké jak to vypadá.

Není tady

 

#7 4. 7. 2009 11:38

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Menstruace dvakrát??

myško, celé tohle sis mohla odpustit, já nejsem 14 letá holčička, která neví, že nějákou dobu trvá, než se srvoná cyklus jak po HA, tak po té, co menstruace přijde. opravdu nepotřebuju poučit big_smile

jinak jsi dobrá, že dokážeš dr kterej studuje a má nějákou tu praxi přesvědčit, že je všechno jak má být :-)

Upravil(a) PPavlaa (4. 7. 2009 11:40)


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#8 6. 7. 2009 21:13

Myška
♥♥♥----
Místo: Ostrava
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 243

Re: Menstruace dvakrát??

Pavla:No tak nebuď nabručená, já nepoučuju, jen píšu jaké zkušenosti mám já. Od toho je diskuze, ne? Tebe to možná nezajímá, nebo tohle všechno víš, ale možná se další názor a zkušenost budou někomu jinému hodit. Názory doktorů se taky různí, řekla bych, že pravda je někde uprostřed :-)
Reagovala jsem na toto: "Myško, moje dr tvrdí, že normální cykly jsou 25 - 35 dní .. co je nad 35 už není tak úplně normální, nedochází k ovulaci ..."
to prostě není pravda
Ano, dokážu ho přesvědčit a to argumenty. Když vyjádřil obavu, že podle délky a nepravidelnosti cyklů neovuluju, vysvětlila jsem mu, že ovuluju a taky jak jsem na to přišla, což uznal. A znám hodně žen, které dokážou svého lékaře vyvést z míry tím, jak samy sebe a své tělo znají. Zvl᚝, pokud je to muž.

Není tady

 

#9 12. 7. 2009 11:20

x256987
Host

Re: Menstruace dvakrát??

Myško, ale tohle není debata o tvé ovulaci, promiň  hmm

Kate, málokdo dostává menses pravidelně stejný den v měsíci. On i ten měsíc s velkým M má za jeden kalendářní rok cyklů 13, ne 12, akorát že nekrvácí, ale obíhá kolem Slunce big_smile

Kolik ti je? V kolika letech jsi dostala MS poprvé? Vedeš si menstruační kalendář? Délka cyklu se opravdu počítá od prvního dne krvácení do posledního dne před dalším krvácením. Když si to budeš psát do kalendáře (nebo si dělat nějakou značku do diáře), můžeš vysledovat, jestli délka cyklů s něčím souvisí - úplně normální je, pokud se ti cyklus rozhází třeba před zkouškami, při cestování...

 

#10 13. 7. 2009 21:09

Myška
♥♥♥----
Místo: Ostrava
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 243

Re: Menstruace dvakrát??

Judita: jen jsem vlastní zkušeností ilustrovala, nic víc. Tohle téma snad je o menstruaci, které ovulace jaksi předchází a většinou ta dělá neplechu v cyklu. Jen jsem chtěla něco dovysvětlit, což si myslím není na škodu, trochu info navíc.

Není tady

 

#11 14. 7. 2009 13:00

x256987
Host

Re: Menstruace dvakrát??

Jenže píšeš -náctileté holce a ne snažilkám  wink  Tu nějaké anovulační cykly ještě nějakou dobu nebudou zajímat.

 

#12 14. 7. 2009 14:35

Myška
♥♥♥----
Místo: Ostrava
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 243

Re: Menstruace dvakrát??

Judit: No to ano, je pravda, že se těžko "vypadává z role". Na druhou stranu, tyhle informace by měly mít už náctileté holky. Někdy je ta nevědomost až tristní. Neříkám, že já jsem v té době věděla víc (taky nebyl internet), ale proč by měly jít dnešní mladé slečny v našich šlépějích, ne?

Není tady

 

#13 14. 7. 2009 14:39

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Menstruace dvakrát??

holky, já byla dneska na gyndě, chcete slyšet i o mojí ovulaci, když už se to tady tak rozebírá madmadwinkbig_smilevissla


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#14 14. 7. 2009 16:00

Myška
♥♥♥----
Místo: Ostrava
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 243

Re: Menstruace dvakrát??

Pavla: Jasně že jo, dy je to holčičí věc, ne? My se o tom taky s kamarádkama bavíme, doháníme dobu, kdy jsme se v nízkých - nácti styděly a ve vyšších -nácti jsme byly zregulované antikoncepcí :-)) Pendrek jsme o fungování těla věděly a teď to doháníme na stará kolena:-))

Není tady

 

#15 14. 7. 2009 16:05

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Menstruace dvakrát??

to měl být fftip - blbej. svou ovulaci považuju za ryze soukromou věc, nechci ji tady rozebírat dumbom


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#16 14. 7. 2009 16:21

Myška
♥♥♥----
Místo: Ostrava
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 243

Re: Menstruace dvakrát??

Když nechceš tak nemusíš, každýho věc. Já tě nutit nebudu. od toho je diskuze, ne? Kdo chce napsat napíš, kdo nechce napsat, nenapíše. Kdo chce psát v obecné rovině, a píše, kdo chce psát konkrétně osobně, taky tak. a kdo to chce číst, tak si to přebere. Zas taková cenzura tu snad není,ne?

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů