Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 23. 6. 2009 18:36

anais.de
♥♥♥♥♥--
Místo: Deutschland
Registrovaný: 23. 7. 2008
Příspěvky: 503

Re: Teenageri sami doma - odkdy?

anais.de napsal(a):

Ahoj, diky vsem za prispevky a jsem rada, ze se debata (zatim smile ) nezvrhla ve stylu "zla macecha si chce s otcem deti uzivat zatimco ty chudinky samotne doma trpi" smile.

Jasne, ze zmenu programu pro jednou prezijeme (a mmch., kdyz jsem prve psala o "vnucovani se" se spolecnym vyletem, mela jsem na mysli vnucovani se pubertakum, nikoli priteli - a jiste vite, ze pubertakum neni snadno se zavdecit smile.

Osobne si myslim, ze zejmena starsi ditko by nad vidinou vikendu bez rodicu nepokryte zajasalo, ale zrejme se mu to v nejblizsi dobe nepostesti smile. No, co uz nadelame ...

Modroocce preji vse nejlepsi k narozeninam!


Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it. (Richard P. Feynman)

Není tady

 

#52 23. 6. 2009 18:37

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Teenageri sami doma - odkdy?

Modroočka napsal(a):

Já to až tak neřeším, když kluk bude chtít jít na mejdan a opít se, udělá to, i když budu doma. Může chodit vena musí být do půlnoci doma. Ale jestli se opije, to neovlivním, nejsem venku s ním. Když mi tak přijde domů a už se to stalo, poslala jsem ho spát a až se z toho vyspal, jen jsem mu řekla, že je pitomec. Když mu to zakážu, nic platný mi to nebude, musel bych ho vodit za ruku, koneckonců, kdo se neiopil dřív než mu bylo 18? Málokdo, každej nebo skoro každej, to zkusil i dřív. Já jsem dost benevolentní a zatím se mi to nevymstilo.

já v 15 na svém prvním vinobraní bez našich, blbě je mi ještě dneska,když si na to vzpomenu. nemohla jsem ani chodit, kamarád mě nesl hozenou přes rameno, u ženský hnus, vím ... prostě jsem seděla, bylo to sladký, dobrý a když jsem si stoupla, bylo hotovo usch ale synátorovi to samozřejmě přiznávat nebudu, že vissla


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#53 23. 6. 2009 18:37

anais.de
♥♥♥♥♥--
Místo: Deutschland
Registrovaný: 23. 7. 2008
Příspěvky: 503

Re: Teenageri sami doma - odkdy?

sorry, chtela jsem jen upravit a klikla omylem na "citovat" tak tu cituji sama sebe.


Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it. (Richard P. Feynman)

Není tady

 

#54 23. 6. 2009 18:40

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: Teenageri sami doma - odkdy?

PPavlaa napsal(a):

Modroočka napsal(a):

Já to až tak neřeším, když kluk bude chtít jít na mejdan a opít se, udělá to, i když budu doma. Může chodit vena musí být do půlnoci doma. Ale jestli se opije, to neovlivním, nejsem venku s ním. Když mi tak přijde domů a už se to stalo, poslala jsem ho spát a až se z toho vyspal, jen jsem mu řekla, že je pitomec. Když mu to zakážu, nic platný mi to nebude, musel bych ho vodit za ruku, koneckonců, kdo se neiopil dřív než mu bylo 18? Málokdo, každej nebo skoro každej, to zkusil i dřív. Já jsem dost benevolentní a zatím se mi to nevymstilo.

já v 15 na svém prvním vinobraní bez našich, blbě je mi ještě dneska,když si na to vzpomenu. nemohla jsem ani chodit, kamarád mě nesl hozenou přes rameno, u ženský hnus, vím ... prostě jsem seděla, bylo to sladký, dobrý a když jsem si stoupla, bylo hotovo usch ale synátorovi to samozřejmě přiznávat nebudu, že vissla

Proč ne? :-)
Děcka bývají po rodičích, tak se aspoň nebudeš divit, až v 15-ti přijde opilej gloria BI

Myslím, že jsem se opíjela až v 16-ti - trochu, a pak v 19-ti (víc, i s trávou)... od té doby jsem téměř abstinent gloria

Není tady

 

#55 23. 6. 2009 18:41

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: Teenageri sami doma - odkdy?

anais.de napsal(a):

Ahoj, diky vsem za prispevky a jsem rada, ze se debata (zatim smile ) nezvrhla ve stylu "zla macecha si chce s otcem deti uzivat zatimco ty chudinky samotne doma trpi" smile.

Jasne, ze zmenu programu pro jednou prezijeme (a mmch., kdyz jsem prve psala o "vnucovani se" se spolecnym vyletem, mela jsem na mysli vnucovani se pubertakum, nikoli priteli - a jiste vite, ze pubertakum neni snadno se zavdecit smile.

Osobne si myslim, ze zejmena starsi ditko by nad predstavou vikendu bez rodicu nepokryte zajasalo, ale zrejme se mu to v nejblizsi dobe nepostesti smile. No, co uz nadelame ...

Modroocce preji vse nejlepsi k narozeninam!

Anais, dík za přání smile
Jasně, to starší by už doma samo být mohlo a určitě by bylo raději než trávit víkend s tatínkem, ale to mladší, to by to možná taky uvítalo, ale ještě to není až tak ono. A spolu by být mohli, ale ...... no, až tomu staršímu bude 18, tak může mít mladšího na zodpovědnost, ale zatím asi ne. Chápu, že tě to mrzí, nesoudím tě za to, mě by to mrzelo taky, ale pro jednou se to snad dá vydržet. Takže asi tak, tyhle dva v tomhle věklu bych asi doma taky raději nechala ještě pod dozorem. Buď budete všichni spolu nebo to pežiješ sama. Ale je to celkem normální, že je maminka nechce nechat úplně samotný.


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#56 23. 6. 2009 18:50

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Teenageri sami doma - odkdy?

Martinka1 napsal(a):

PPavlaa napsal(a):

Modroočka napsal(a):

Já to až tak neřeším, když kluk bude chtít jít na mejdan a opít se, udělá to, i když budu doma. Může chodit vena musí být do půlnoci doma. Ale jestli se opije, to neovlivním, nejsem venku s ním. Když mi tak přijde domů a už se to stalo, poslala jsem ho spát a až se z toho vyspal, jen jsem mu řekla, že je pitomec. Když mu to zakážu, nic platný mi to nebude, musel bych ho vodit za ruku, koneckonců, kdo se neiopil dřív než mu bylo 18? Málokdo, každej nebo skoro každej, to zkusil i dřív. Já jsem dost benevolentní a zatím se mi to nevymstilo.

já v 15 na svém prvním vinobraní bez našich, blbě je mi ještě dneska,když si na to vzpomenu. nemohla jsem ani chodit, kamarád mě nesl hozenou přes rameno, u ženský hnus, vím ... prostě jsem seděla, bylo to sladký, dobrý a když jsem si stoupla, bylo hotovo usch ale synátorovi to samozřejmě přiznávat nebudu, že vissla

Proč ne? :-)
Děcka bývají po rodičích, tak se aspoň nebudeš divit, až v 15-ti přijde opilej gloria BI

Myslím, že jsem se opíjela až v 16-ti - trochu, a pak v 19-ti (víc, i s trávou)... od té doby jsem téměř abstinent gloria

protože práskat na sebe vlastním dětem se prostě nedělá :-)
co by mi tak asi řekl, když mu tluču do halvy, jak se má chovat, aby se učil, kdyby věděl, že maminka měla na střední ve třeáku ředitelskou dutku a ve čtvráku ji pro plno zameškaných - a neomluvených hodin nechtěli pustit ani k maturitě ? tenhle fakt se mi podařilo ututlat i před vlastním otcem, synovi se svěřovat nebudu :-)
a já věřím, že nepřijde, nebo ne hned v 15, je jinej, než jsem byla já :-)


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#57 23. 6. 2009 21:28

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 7. 1. 2007
Příspěvky: 13354

Re: Teenageri sami doma - odkdy?

Ppavli, tak to já na sebe práskla dětem všechno a mám klid!!lollollol

jinak jsem je nechala o samotě dceru myslím ve 14 a v neděli někdo to tady psal měla za úkol udělat oběd. Syn ten se do toho nijak nehrnul,být sám doma!!


http://www.inglene.dk/billed.asp?PrivatBilled=7195271

Není tady

 

#58 23. 6. 2009 21:32

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: Teenageri sami doma - odkdy?

No, dětem jsem na sebe něco práskla, ale víc jsem šokovala maminku, kdy jsem na sebe práskla něco jí. Tak jen žasla, i brácha jí na sebe něco řekl a to hleděla taky. Ale říkali jsme jí, že aspoň toho byla tehdy ušetřená a teď už je to jedno, řešit to nemusí. No jo, no.


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#59 23. 6. 2009 21:38

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Teenageri sami doma - odkdy?

sisi21 napsal(a):

Ppavli, tak to já na sebe práskla dětem všechno a mám klid!!lollollol

jinak jsem je nechala o samotě dceru myslím ve 14 a v neděli někdo to tady psal měla za úkol udělat oběd. Syn ten se do toho nijak nehrnul,být sám doma!!

tak to mᚠdobrý, já bych to měla na talíři pokaždé, když bych se snažila ho nějákým způsobem vychovávat smile
synek mně má za slušnou, dokonce byl vykulenej, jak to, že umím hvízdat na prsty. prý by to do mně neřekl big_smile ... asi zapomněl, že jsem taky byla kdysi mladá vissla


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#60 23. 6. 2009 22:11

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 7. 1. 2007
Příspěvky: 13354

Re: Teenageri sami doma - odkdy?

jéééé..joó tak tím písknutím to přesně začalo godlike. no už jsem musela s pravdou ven .Kde jsem se to naučila bla,bla....a další a další..lollol ufff,jsem ráda,že nemusím nic tajit.

Jsem zvědavá na dceru až jednou bude vyprávět ona dětem co vyváděla. lol


http://www.inglene.dk/billed.asp?PrivatBilled=7195271

Není tady

 

#61 23. 6. 2009 23:32

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: Teenageri sami doma - odkdy?

Kluk byl celkem bezproblémový, takže bych neměla strach ani dřív, ale samotného o víkendu jsem ho nechala až v době, kdy se stal občanem, tj, v patnácti. Do té doby má za něj plnou odpovědnost rodič, takže by měl mít o něm přehled.


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#62 24. 6. 2009 6:52

Mikeš
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 23. 10. 2007
Příspěvky: 8369

Re: Teenageri sami doma - odkdy?

mashanka napsal(a):

Kluk byl celkem bezproblémový, takže bych neměla strach ani dřív, ale samotného o víkendu jsem ho nechala až v době, kdy se stal občanem, tj, v patnácti.

Jj, my taky. Teď je klukovi 16, a jelikož je to takovej ten typ, co "bez internetu ani ránu", tak občas ze soboty na neděli spí doma sám (my bydlíme od května do října na chatě), a může se tak dosytosti vyřádit u online her, ICQ, a podobných "vymožeností"...


Too old to Rock'n'roll, too young to die (Ian Anderson)

Není tady

 

#63 24. 6. 2009 7:45

dixina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 3. 2008
Příspěvky: 2750

Re: Teenageri sami doma - odkdy?

Jj, my taky. Teď je klukovi 16, a jelikož je to takovej ten typ, co "bez internetu ani ránu", tak občas ze soboty na neděli spí doma sám (my bydlíme od května do října na chatě), a může se tak dosytosti vyřádit u online her, ICQ, a podobných "vymožeností"...

Mikši a jsi si jistý, že jsou to "jenom" online hry a ICQ lolwink


Jsem něžný, jsem krutý, ale jsem ŽIVOT. Pláčeš? I v slzách je síla, tak jdi a žij....!

Není tady

 

#64 24. 6. 2009 8:40

Mikeš
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 23. 10. 2007
Příspěvky: 8369

Re: Teenageri sami doma - odkdy?

dixina napsal(a):

Mikši a jsi si jistý, že jsou to "jenom" online hry a ICQ lolwink

Jsem smile
Takže když nám oznámil, že pozítří, tedy z pátka na sobotu, budou mít se spolužáky rozlučkový večírek na ukončení základní školy, tak jsme mu nijak nebránili, i když je mi jasný, že to bude pro něj první akce tohoto druhu, ale jednou to zkusit musí a já mu věřím, že tam nebude chlastat, hulit trávu či páchat něco podobného...


Too old to Rock'n'roll, too young to die (Ian Anderson)

Není tady

 

#65 24. 6. 2009 9:35

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: Teenageri sami doma - odkdy?

PPavlaa napsal(a):

Modroočka napsal(a):

Já to až tak neřeším, když kluk bude chtít jít na mejdan a opít se, udělá to, i když budu doma. Může chodit vena musí být do půlnoci doma. Ale jestli se opije, to neovlivním, nejsem venku s ním. Když mi tak přijde domů a už se to stalo, poslala jsem ho spát a až se z toho vyspal, jen jsem mu řekla, že je pitomec. Když mu to zakážu, nic platný mi to nebude, musel bych ho vodit za ruku, koneckonců, kdo se neiopil dřív než mu bylo 18? Málokdo, každej nebo skoro každej, to zkusil i dřív. Já jsem dost benevolentní a zatím se mi to nevymstilo.

já v 15 na svém prvním vinobraní bez našich, blbě je mi ještě dneska,když si na to vzpomenu. nemohla jsem ani chodit, kamarád mě nesl hozenou přes rameno, u ženský hnus, vím ... prostě jsem seděla, bylo to sladký, dobrý a když jsem si stoupla, bylo hotovo usch ale synátorovi to samozřejmě přiznávat nebudu, že vissla

Ale proč ? Já jsem tohle synátorovi klidně přiznala. Jednou se mu to stalo, to mu ale bylo už skoro 18, a on se druhý den divil, že nejsem naštvaná a nenadávám. Zasmála a řekla jsem - tohle si musí prožít každý, i já to zažila. Prostě to patří k věku, tak to mᚠza sebou. Příště nelemtej bez rozmyslu. Hlavně proto, že když jsi tak našrot, že o sobě pořádně nevíš, může se ti něco stát - někam spadnout, přejede tě auto................. on se o sebe dost bojí, takže tohle na něj účinkuje.
Od té doby mi domů opilý nepříšel - stejně říká, že mu to nechutná - asi je po mně

Upravil(a) mashanka (24. 6. 2009 9:37)


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#66 24. 6. 2009 9:50

javena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 4274

Re: Teenageri sami doma - odkdy?

Mikeš napsal(a):

dixina napsal(a):

Mikši a jsi si jistý, že jsou to "jenom" online hry a ICQ lolwink

Jsem smile
Takže když nám oznámil, že pozítří, tedy z pátka na sobotu, budou mít se spolužáky rozlučkový večírek na ukončení základní školy, tak jsme mu nijak nebránili, i když je mi jasný, že to bude pro něj první akce tohoto druhu, ale jednou to zkusit musí a já mu věřím, že tam nebude chlastat, hulit trávu či páchat něco podobného...

Já bych moc nevěřila, vím, jak probíhal nᚠvečírek a to nám nebylo 16... na druhou stranu, já tenkrát nezvracela z toho balkonu... takže svým dětem budu věřit v mezích - vím, že popijí, zahulí, ale snad to ukočírují... Naštěstí je to ještě daleko. dumbom

Není tady

 

#67 24. 6. 2009 9:53

dixina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 3. 2008
Příspěvky: 2750

Re: Teenageri sami doma - odkdy?

Mikeš napsal(a):

dixina napsal(a):

Mikši a jsi si jistý, že jsou to "jenom" online hry a ICQ lolwink

Jsem smile
Takže když nám oznámil, že pozítří, tedy z pátka na sobotu, budou mít se spolužáky rozlučkový večírek na ukončení základní školy, tak jsme mu nijak nebránili, i když je mi jasný, že to bude pro něj první akce tohoto druhu, ale jednou to zkusit musí a já mu věřím, že tam nebude chlastat, hulit trávu či páchat něco podobného...

tummenuppstolt


Jsem něžný, jsem krutý, ale jsem ŽIVOT. Pláčeš? I v slzách je síla, tak jdi a žij....!

Není tady

 

#68 24. 6. 2009 10:11

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 18. 9. 2007
Příspěvky: 7441

Re: Teenageri sami doma - odkdy?

Byla jsem doma sama i ve 14ti,protože vzhledem k práci na směny mých rodičů to jinak nešlo. Vždy jsem měla přikázáno se hlásit v nějakou dobu telefonem, dostala jsem na víkend automaticky nějakou práci (umýt nádobí, vyluxova, utřít prach....atd.). Většinou jsem si ty volna užívala sama se sebou. Že můžu být sama doma a nikdo po mě nic nechce. Měla jsem ještě o 2 roky starší segru.
Ve 14ti jsem neměla potřebu dělat nějaké mejdany. To až v 18t,ale to už jsem nebydlela u rodičů, tak to jim mohlo být šumák.


"Osud zkouší nejvíce ty, které má nejvíce rád, aby z nich něco bylo."

Není tady

 

#69 24. 6. 2009 10:24

Mikeš
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 23. 10. 2007
Příspěvky: 8369

Re: Teenageri sami doma - odkdy?

javena napsal(a):

Já bych moc nevěřila, vím, jak probíhal nᚠvečírek a to nám nebylo 16...

Já jsem se v 16 letech na chmelové brigádě ožral tak, že mě museli spolužáci táhnout na ubytovnu, kde jsem se několikrát pozvracel, tak doufám, že synek nepůjde v mých šlépějích... big_smile


Too old to Rock'n'roll, too young to die (Ian Anderson)

Není tady

 

#70 24. 6. 2009 11:25

javena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 4274

Re: Teenageri sami doma - odkdy?

No, právě, Mikši. smile Ten rozlučkovej mejdánek byl takovej - no rozjezd...
Brigády - kapitola sama pro sebe a moc hezký okna mám z mixely... kterej idiot to tenkrát přines už nevím big_smile, ale vím, že ten idiot, co to pil jsem byla já... dobrá limoška. dumbom
To, svým dětem vcelku věřím už teď v jiných věcech, neznamená, že budu zbytečně naivní. Pokud vytáhnu paty ze svýho bytu, tak stačí, když v noci nepřijedou policajti kvůli rušení nočního klidu, kamarádi se nezpijí do bezvědomí nebo neodejdou domů oknem (my bydlíme ve druhým patře a ta pařba tenkrát byla v přízemí..), nebo nepozvrací půl baráku. wink Jestli budou pařit jinde, tak chci jen, aby to přežili se zdravou kůží... vissla
Prostě, mám za sebou dost mejdánků, kde tohle a víc bylo k vidění... a že jsem to třeba nedělala já neznamená, že to nebudou dělat moje děti... wink
A že by byla jiná doba? Hmm, mám dost kámošek, co už s dětma pubertou jedou, takže platí, co jsem napsala...

Není tady

 

#71 24. 6. 2009 11:30

Kukačka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 1. 2006
Příspěvky: 4246
Web

Re: Teenageri sami doma - odkdy?

na mixelu má "příjemné" vzpomínky mnoho vrstevníků big_smile, spíš byl idiot ten, kdo ten líh s rádoby džusem vymyslel

Není tady

 

#72 24. 6. 2009 11:33

agewa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 2. 2008
Příspěvky: 4341

Re: Teenageri sami doma - odkdy?

můj syn byl "chytrý" , oslavil 18 jinde, u kamaráda a domů dorazil až za dva dny(to bylo domluvené) a v pořádku, již střízliv:-))

Není tady

 

#73 24. 6. 2009 11:37

majkafa
Host

Re: Teenageri sami doma - odkdy?

Děti byly samy doma o prázdninách od dcerčiny první třídy, když jsme byli v práci. Zvládaly to dobře.
Můj syn byl sám doma celý týden, když mu bylo 15. Nechtěl s námi jet na dovču.
A pak byl doma sám 7 týdnů, když mu bylo 17 a já jsem byla v nemocnici, staral se o celý dům a zahradu, vařil si, jezdil za mnou do nemocnice. To už dcerka bydlela jinde.

Upravil(a) majkafa (24. 6. 2009 11:39)

 

#74 24. 6. 2009 11:40

dixina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 3. 2008
Příspěvky: 2750

Re: Teenageri sami doma - odkdy?

jj mixela, taky mám vzpomínky: vždycky jsme se s holkama načly z mixely na autobusové zastávce a potom valily na diskošku, kde nám bohatě stačila padesátikoruna na vstupné a na doraz rodnatongue


Jsem něžný, jsem krutý, ale jsem ŽIVOT. Pláčeš? I v slzách je síla, tak jdi a žij....!

Není tady

 

#75 24. 6. 2009 11:41

dixina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 3. 2008
Příspěvky: 2750

Re: Teenageri sami doma - odkdy?

Kdyby můj syn dělal jen z ploviny to co já v 17-ti, tak ho asi zabiju lollollol
Naštěstí je zlatej tongue Anebo o tom nevím, tak jako naši nevěděli kdysi vavastolt

Upravil(a) dixina (24. 6. 2009 11:42)


Jsem něžný, jsem krutý, ale jsem ŽIVOT. Pláčeš? I v slzách je síla, tak jdi a žij....!

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů