Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 23. 6. 2009 11:42

anais.de
♥♥♥♥♥--
Místo: Deutschland
Registrovaný: 23. 7. 2008
Příspěvky: 503

Teenageri sami doma - odkdy?

Rada bych znala vas nazor. Pritel zrusil nase vikendove plany, jezto byvala zena musi odjet a nemuze pry nechat deti ve veku 14 a 17 a pul roku doma samotne. Nijak jsem to nekomentovala (a ani nebudu), protoze mu nechci mluvit do toho, jak vychovavat deti, ale jen by me zajimalo, jak je to u vas. Zduraznuji, ze se snazim o to, aby mel pritel bezproblemovy vztah s byvalou zenou, ze deti vida kdy se mu zachce (rozhodne s nimi travi vice casu nez se mnou, coz je castecne i dusledkem meho i jeho narocneho povolani), a ze s nimi prave stravil skoro 2 tydny. To zminuji jen proto, aby se na me nesesypaly vztekle matky. Zajima me POUZE zda si myslite, ze je OK aby deti v tomto veku byly o vikendu doma bez rodicu. Sama jsem byla ve 14 letech uz dost samostatna (ale samozrejme vim, ze je to individualni). Diky za nazory.


Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it. (Richard P. Feynman)

Není tady

 

#2 23. 6. 2009 11:50

javena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 4274

Re: Teenageri sami doma - odkdy?

No, vzhledem k tomu, že jsem coby 14-ti letá slečna trávila víkendy v kempu s vrstevníky a bez dozoru, taky jsem byla samostatná a víkend bych sama zvládla. Takže bych hlasovala pro samostatný víkend s navařeným obědem a napěchovanou ledničkou.
Ale vzhledem k tomu, že vím, jak takový víkend probíhal vissla, zajistila bych takovou - no, nenápadnou kontrolu... Je to možná hnusný, ale nikdy nevíš, co přijde za kamarády a jestli někomu z rodičů nebude vadit, že se jejich dítko vrátilo z návštěvy od vás lehce "v náladě"... wink
Čili - možná to není o samostatnosti, ale o prevenci...

Upravil(a) javena (23. 6. 2009 11:51)

Není tady

 

#3 23. 6. 2009 11:53

dixina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 3. 2008
Příspěvky: 2750

Re: Teenageri sami doma - odkdy?

jj, jak píše javena, navařit, napéct a nechat doma. Pro jednou by to zvládly.
Já osobně jsem ve 14-ti byla taktéž veeelmi samostatná a zodpovědná, ale přiznám se, že u svého synka v tomhle věku jsem oplývala trochou nedůvěry, měla jsem ovšem podporu prarodičů, kteří dohlédli na řádný chod.
Za sebe: určitě ne pravidelně, ale jednou za čas proč ne!

Upravil(a) dixina (23. 6. 2009 11:59)


Jsem něžný, jsem krutý, ale jsem ŽIVOT. Pláčeš? I v slzách je síla, tak jdi a žij....!

Není tady

 

#4 23. 6. 2009 11:53

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Teenageri sami doma - odkdy?

Já si myslím, že je OK aby takhle velké "děti" byly doma samotné, a pokud se někdo obává nepřístojností, tak chyba se stala už jindy a jinde.


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#5 23. 6. 2009 11:57

VVeronika
♥♥-----
Registrovaný: 5. 5. 2009
Příspěvky: 79

Re: Teenageri sami doma - odkdy?

Tak já si pamatuji,že od nějakých 13.-ti-14.-ti let jsem trávila letní prázdniny sama doma,protože rodiče museli chodit do práce.Je pravda,že občas dohlídnul o pět let starší brácha,ale to byla spíše výjímka,protože pořád někde lítal.Kolikrát jsme byli v tu dobu sami s bráchou přes celý víkend (od soboty ráno do neděle večer)a nebyl žádný problém.Naši nám navařili,dali nějaký penízky,několikrát za den nás zkontrolovali po telefonu,ale spíš bych řekla,že nám prostě věřili,takže se nebáli a vše bylo OK.Myslím si,že ve 14.-ti a 17.-ti letech už mají "děti" docela rozum,ne...? wink


Život je jak omalovánky. Je jen na člověku, jaké použije barvy!

Není tady

 

#6 23. 6. 2009 12:00

VVeronika
♥♥-----
Registrovaný: 5. 5. 2009
Příspěvky: 79

Re: Teenageri sami doma - odkdy?

"určitě ne pravidelně, ale jednou za čas proč ne!"

A s tímhle souhlasím tummenupp Myslím,že oběma stranám to jednou za čas prospěje wink


Život je jak omalovánky. Je jen na člověku, jaké použije barvy!

Není tady

 

#7 23. 6. 2009 12:02

Definitiv
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 2. 2008
Příspěvky: 19475
Web

Re: Teenageri sami doma - odkdy?

ve čtrnácti jem běžně zůstávala sama na víkend lol nejlepší prevencí a kontrolou byla moje povinnost navařit nedělní oběd pro dědu a babičku, kteří jezdili na návštěvu, protože po nějaký velký kalbě mít ve dvanáct oběd na stole - to prostě nešlo lol Takže máma mi ani nevyvařovala, měla jsem dokonce možnost se vyjádřit, zda chci aby mi nakoupila, nebo nechala peníze. Samo že u nás občas nějaká pařba proběhla, ale vždycky bez problémů wink


MATYLDA
http://www.tickerclub.com/cache/0f00e26f70.png 22.10.2009 - 3389 g, 51 cm hjarta
ALŽBĚTA
http://www.tickerclub.com/cache/f19c85ecc3.png 22.6.2012 3 3780 G, 51 cm hjarta

Není tady

 

#8 23. 6. 2009 12:02

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: Teenageri sami doma - odkdy?

Anais,tak mi přijde,že tenhle problém není vůbec o samostatnosti puberáků,ale o tom,že tvůj přítel tráví radši svůj volný čas s nimi než s tebou a co tohle znamená si už snad domyslíš.Svou snahu upírᚠzcela špatným směrem ,když se snažíš,aby měl tvůj přítel bezva vztah s bývalkou,co takhle se snažit,jestli teda o to vůbec stojíš,aby měl ten prima vztah s tebou.

Není tady

 

#9 23. 6. 2009 12:06

leontyna
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Severni morava
Registrovaný: 29. 12. 2007
Příspěvky: 6962

Re: Teenageri sami doma - odkdy?

..

Upravil(a) leontyna (9. 9. 2011 22:17)


http://lb4f.lilypie.com/CNhEp2.png

http://lb3f.lilypie.com/88Yhp1.png

Není tady

 

#10 23. 6. 2009 12:16

Blossom
Host

Re: Teenageri sami doma - odkdy?

Teoreticky vzato, měly by  děti 14 a 17 let jeden víkend doma samy zvládnout. V jejich věku jsem také občas své děti nechala přes den nebo i přes víkend samotné - a nic zlého se nestalo. Ale klidná jsem nebývala, pravda.

Na druhou stranu vím, že kamarádka mé dcery bývala od 16ti pravidelně sama doma, rodiče jezdili na víkendy na chatu, a tento byt o víkendech tedy sloužíval jako milenecký azyl pro všechny známé i pro tu holčinu samotnou.

 

#11 23. 6. 2009 12:55

anais.de
♥♥♥♥♥--
Místo: Deutschland
Registrovaný: 23. 7. 2008
Příspěvky: 503

Re: Teenageri sami doma - odkdy?

Diky vsem za reakce. Chtela jsem se jen presvedcit, ze nejsem sama, kdo ma podobny nazor.

Kuty: myslim, ze pritel travi se mnou volny cas rad, hacek je v tom, ze momentalne zijeme kazdy z nas z pracovnich duvodu v jinem meste (to by se melo doufam brzy zmenit). Takze kdyz chceme byt spolu, musime to aktivne zorganizovat a udelat si na sebe cas. Dalsim problemem je jeho "pohodlnost", proste se v nekterych vecech radeji podridi byvale zene, nez aby se s ni hadal. Mne v principu nevadi, kdyz se ji vyhovi, pokud se mi jeji pozadavky zdaji rozumne, ale je fakt, ze v minulosti udelala par veci, ktere mi z meho pohledu pripadaly jako naschvaly. Ten vikend me trochu mrzi, ale vycitat mu to nebudu. Udelam si jiny program.

Co si o tom mysli ostatni? Jsem naivni smile?


Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it. (Richard P. Feynman)

Není tady

 

#12 23. 6. 2009 12:58

Definitiv
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 2. 2008
Příspěvky: 19475
Web

Re: Teenageri sami doma - odkdy?

anais - o tom i myslím to, že by sis neměla Kuty všímat lol lol její rychlé soudy na základě jednoho odstavečku mluví samy za sebe lol Jinak mi chování tvého přítele přijde normální, zvl᚝ když jou ve hře děti a bývalka je tedy může lehce použít (zneužít) jako trumf. Možná se ona snaží manipulovat, ale to rozhodně nic nevypovídá o tom, co on cítí k tobě va


MATYLDA
http://www.tickerclub.com/cache/0f00e26f70.png 22.10.2009 - 3389 g, 51 cm hjarta
ALŽBĚTA
http://www.tickerclub.com/cache/f19c85ecc3.png 22.6.2012 3 3780 G, 51 cm hjarta

Není tady

 

#13 23. 6. 2009 13:00

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Teenageri sami doma - odkdy?

Nechala bych samotné puboše doma v případě, že by to vyžadovala nějaká neočekávaná a neokladná událost (hospitalizace, školení) , ale určitě bych je nenechala samotné a jela si někam užívat tongue .

Není tady

 

#14 23. 6. 2009 13:00

erace
♥♥♥♥---
Registrovaný: 7. 6. 2008
Příspěvky: 444

Re: Teenageri sami doma - odkdy?

Bety napsal(a):

Já si myslím, že je OK aby takhle velké "děti" byly doma samotné, a pokud se někdo obává nepřístojností, tak chyba se stala už jindy a jinde.

Naprostý souhlas...naše děti byly samy v tomto věku (jednu noc) na chatě v odlehlém údolí, zcela bez problému ( na mobilu pochopitelně) , doma taky, nevidím problém

Není tady

 

#15 23. 6. 2009 13:06

D.
♥♥♥♥---
Místo: Praha-východ
Registrovaný: 18. 3. 2008
Příspěvky: 438

Re: Teenageri sami doma - odkdy?

Anais, pokud budeš spokojená, když vše nechᚠtak jak je, udělej to. Jenom mě ještě napadá, že se přítel bude možná divit, až budete jednou bydlet spolu a Ty budeš předpokládat, že věci budou automaticky jinak. Ale to je jenom můj pohled odtud wink


Lidé jsou tak svobodní, jak chtějí. James Baldwin

Není tady

 

#16 23. 6. 2009 13:12

anais.de
♥♥♥♥♥--
Místo: Deutschland
Registrovaný: 23. 7. 2008
Příspěvky: 503

Re: Teenageri sami doma - odkdy?

D. napsal(a):

Anais, pokud budeš spokojená, když vše nechᚠtak jak je, udělej to. Jenom mě ještě napadá, že se přítel bude možná divit, až budete jednou bydlet spolu a Ty budeš předpokládat, že věci budou automaticky jinak. Ale to je jenom můj pohled odtud wink

Jak to myslis, D.?


Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it. (Richard P. Feynman)

Není tady

 

#17 23. 6. 2009 13:14

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: Teenageri sami doma - odkdy?

anais.de napsal(a):

Diky vsem za reakce. Chtela jsem se jen presvedcit, ze nejsem sama, kdo ma podobny nazor.

Kuty: myslim, ze pritel travi se mnou volny cas rad, hacek je v tom, ze momentalne zijeme kazdy z nas z pracovnich duvodu v jinem meste (to by se melo doufam brzy zmenit). Takze kdyz chceme byt spolu, musime to aktivne zorganizovat a udelat si na sebe cas. Dalsim problemem je jeho "pohodlnost", proste se v nekterych vecech radeji podridi byvale zene, nez aby se s ni hadal. Mne v principu nevadi, kdyz se ji vyhovi, pokud se mi jeji pozadavky zdaji rozumne, ale je fakt, ze v minulosti udelala par veci, ktere mi z meho pohledu pripadaly jako naschvaly. Ten vikend me trochu mrzi, ale vycitat mu to nebudu. Udelam si jiny program.

Co si o tom mysli ostatni? Jsem naivni smile?

No mě by takový vztah neuspokojoval ale každý je svého štěstí strůjcem. Ale zeptám se tě-proč třebas v tomhle konkr.případě třeba nestrávítě víkend pohromadě všichni 4.

Není tady

 

#18 23. 6. 2009 13:17

tina
Moderátor(ka)
Místo: Brno
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 10967
Web

Re: Teenageri sami doma - odkdy?

Kuty, já jsem tu nikde nenašla poznámku, že nebudou všichni čtyři pohromadě -jenom že zrušil jejich společné plány...

jinak myslím, že v tomhle věku můžou klidně zůstat na víkend sami


http://lb4m.lilypie.com/TikiPic.php/gndx.jpghttp://lb4m.lilypie.com/gndxp2.png
http://lbym.lilypie.com/TikiPic.php/JTqs.jpghttp://lbym.lilypie.com/JTqsp2.png

Není tady

 

#19 23. 6. 2009 13:18

D.
♥♥♥♥---
Místo: Praha-východ
Registrovaný: 18. 3. 2008
Příspěvky: 438

Re: Teenageri sami doma - odkdy?

Vycházím z toho, jak jsem pochopila svůj předchozí příspěvek(jak jinak). Podle Tebe je vše o tom, že bydlíte v jiném městě, až budete blíž, tak spolu budete trávit víc času(blíž=automaticky). Ale možná to takhle příteli vyhovuje, stejně jako trávit tolik času s dětmi? Ale možná jste o tom mluvili a pochopila jsem to špatně smile


Lidé jsou tak svobodní, jak chtějí. James Baldwin

Není tady

 

#20 23. 6. 2009 13:19

anais.de
♥♥♥♥♥--
Místo: Deutschland
Registrovaný: 23. 7. 2008
Příspěvky: 503

Re: Teenageri sami doma - odkdy?

Kuty napsal(a):

anais.de napsal(a):

Diky vsem za reakce. Chtela jsem se jen presvedcit, ze nejsem sama, kdo ma podobny nazor.

Kuty: myslim, ze pritel travi se mnou volny cas rad, hacek je v tom, ze momentalne zijeme kazdy z nas z pracovnich duvodu v jinem meste (to by se melo doufam brzy zmenit). Takze kdyz chceme byt spolu, musime to aktivne zorganizovat a udelat si na sebe cas. Dalsim problemem je jeho "pohodlnost", proste se v nekterych vecech radeji podridi byvale zene, nez aby se s ni hadal. Mne v principu nevadi, kdyz se ji vyhovi, pokud se mi jeji pozadavky zdaji rozumne, ale je fakt, ze v minulosti udelala par veci, ktere mi z meho pohledu pripadaly jako naschvaly. Ten vikend me trochu mrzi, ale vycitat mu to nebudu. Udelam si jiny program.

Co si o tom mysli ostatni? Jsem naivni smile?

No mě by takový vztah neuspokojoval ale každý je svého štěstí strůjcem. Ale zeptám se tě-proč třebas v tomhle konkr.případě třeba nestrávítě víkend pohromadě všichni 4.

Nevim jak by se byvale zene libilo, kdybych se nakvartyrovala do jejiho bytu (pro coz mam pochopeni). A myslim ze jet na vylet ke mne by se jim asi nechtelo smile, nehlede k tomu, ze u me neni dost mista.

Upravil(a) anais.de (23. 6. 2009 13:21)


Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it. (Richard P. Feynman)

Není tady

 

#21 23. 6. 2009 13:23

anais.de
♥♥♥♥♥--
Místo: Deutschland
Registrovaný: 23. 7. 2008
Příspěvky: 503

Re: Teenageri sami doma - odkdy?

D. napsal(a):

Vycházím z toho, jak jsem pochopila svůj předchozí příspěvek(jak jinak). Podle Tebe je vše o tom, že bydlíte v jiném městě, až budete blíž, tak spolu budete trávit víc času(blíž=automaticky). Ale možná to takhle příteli vyhovuje, stejně jako trávit tolik času s dětmi? Ale možná jste o tom mluvili a pochopila jsem to špatně smile

My jsme spolu predtim bydleli, stehovani byla moje volba, protoze jsem dostala velkou profesni sanci. A je pravda, ze casteji dojizdi pritel za mnou nez naopak (ma prece jen vetsi svobodu nez ja, co se tyce prace).


Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it. (Richard P. Feynman)

Není tady

 

#22 23. 6. 2009 13:30

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: Teenageri sami doma - odkdy?

anais.de napsal(a):

Kuty napsal(a):

anais.de napsal(a):

Diky vsem za reakce. Chtela jsem se jen presvedcit, ze nejsem sama, kdo ma podobny nazor.

Kuty: myslim, ze pritel travi se mnou volny cas rad, hacek je v tom, ze momentalne zijeme kazdy z nas z pracovnich duvodu v jinem meste (to by se melo doufam brzy zmenit). Takze kdyz chceme byt spolu, musime to aktivne zorganizovat a udelat si na sebe cas. Dalsim problemem je jeho "pohodlnost", proste se v nekterych vecech radeji podridi byvale zene, nez aby se s ni hadal. Mne v principu nevadi, kdyz se ji vyhovi, pokud se mi jeji pozadavky zdaji rozumne, ale je fakt, ze v minulosti udelala par veci, ktere mi z meho pohledu pripadaly jako naschvaly. Ten vikend me trochu mrzi, ale vycitat mu to nebudu. Udelam si jiny program.

Co si o tom mysli ostatni? Jsem naivni smile?

No mě by takový vztah neuspokojoval ale každý je svého štěstí strůjcem. Ale zeptám se tě-proč třebas v tomhle konkr.případě třeba nestrávítě víkend pohromadě všichni 4.

Nevim jak by se byvale zene libilo, kdybych se nakvartyrovala do jejiho bytu (pro coz mam pochopeni). A myslim ze jet na vylet ke mne by se jim asi nechtelo smile, nehlede k tomu, ze u me neni dost mista.

Anais-to je mi jasné,že se nanakvartýruješ k bejvalce (a co třeba tam tak umýt okna,ne:D)a u Tebe v bytě to samo.Ovšem co takhle společný výlet,zážitky?Zvl᚝ pokud jste takoví workholíci,tak finančně to být problém nemůže,jen zapojit tu fantazii.Ale chápu,že nemyslíme všichni stejně,dle tvých příspěvků je u tebe práce priorita nejvyšší,u mě je to zas něco jiného a tak logicky se každý chováme tak,jak to cítíme a ty si spíš pro ten program samostatné bojové jednotky.

Není tady

 

#23 23. 6. 2009 13:37

anais.de
♥♥♥♥♥--
Místo: Deutschland
Registrovaný: 23. 7. 2008
Příspěvky: 503

Re: Teenageri sami doma - odkdy?

Kuty: spolecny vylet neni spatny napad a me to jiz taky napadlo, ale trochu se bojim, ze se budu vnucovat, byla bych radeji, kdyby s tim prisel pritel sam.


Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it. (Richard P. Feynman)

Není tady

 

#24 23. 6. 2009 13:42

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: Teenageri sami doma - odkdy?

anais.de napsal(a):

Kuty: spolecny vylet neni spatny napad a me to jiz taky napadlo, ale trochu se bojim, ze se budu vnucovat, byla bych radeji, kdyby s tim prisel pritel sam.

Za zeptání nic nedᚠa jako ženská i při kladné jeho odpovědi určitě poznáš,jestli to co říká,myslí skutečně vážně.Ještě tu spíš je otázka,jestli by se ty jeho děti taky byly ochotny někam přesouvat-jiné zájmy,a tak.

Není tady

 

#25 23. 6. 2009 13:45

Anda
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 21. 9. 2006
Příspěvky: 1630

Re: Teenageri sami doma - odkdy?

Vzhledem ke skutečnosti, že dotaz zněl poměrně jasně, si dovolím nehodnotit číkoliv přístup ke společnému víkendu, stupeň workoholismu ani příjem z něj plynoucí, pouze odpovím.. Mám 13 letou slečnu, zatím sama doma nebyla (v případě potřeby mám dostatek hlídačů), ale kdyby bylo třeba, klidně ji samotnou nechám. Asi ne úplně samotnou v celém baráku - zřejmě by u nás nocovala její kamarádka.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů