Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 19. 6. 2009 9:07

xixao
♥------
Registrovaný: 25. 5. 2009
Příspěvky: 8

Jorkšír na klíček

Zdravím všechny,po dlouhoměsíčním pročítání Vašeho celého fóra musím konstatovat, že tolik nápadů a názorů na jednom místě je výbornéstolt
Můj dotaz, nebo přípěvek do diskuze-námět k zamyšlení....
Pořídili jsme si Jorkšírka a nyní mu je 2.5měsíce...a potřeboval bych prozkoumat jestli jeho chování je normální.On totiž pořád, ale opravdu pořád chodí a šmejdí.Samozřejmně že jsme si jej nepořídili z toho důvodu aby s náma koukal na telenovely a pořád jen spal, ale jeho aktivita je opravdu divná.Vyrůstal ve smečce, ve které měl jednu ségru a další příbuzné Jorky různého věku ale bylo jich tam 7.Což je docela dost. A takové štěndo,které jsme odtrhli od smečky může být "postiženo" neustálým hledáním?Když příkladně stojíme venku a snažíme se vykonat potřebu, tak neustále pobíhá dokola okolo mých nohou a jeho rychlost se stupňuje až nakonec brkne a pak zpomalí.Chodíme pořád na stejné místo, takže s hledáním značky asi nebude problém. Taky má otočený rytmus, protože přes den spí (nechceme ho zbytečně budit, je přeci jenom mrňous a musí spát) ale v noci si opět hraje na Sherlocka, takže by bylo asi dobré mu ten rytmus upravit tím, že ho nenecháme spát přes den?va
Předpokládám, že chození asi souvisí s jeho hyperaktivitou, ale dá se nějak "léčit"?Myslím změna stravy, unavující procházky atd...???Co myslíte?Za Vaše názory a přípomínky děkuji!Jo jinak je to kluk a u veterináře jsme byli včera a ten naznal, že "asi" bude hyper. A shledal jeho vývoj zcela v pořádku.

Není tady

 

#2 19. 6. 2009 13:19

Iwetta
♥♥-----
Registrovaný: 7. 4. 2009
Příspěvky: 57

Re: Jorkšír na klíček

Ahoj xixao. my máme fenku jorka, je jí 2,5 roku. ale jako štěně byla taky dost aktivní. Dokonce ve 2 měsících nám začala "ojíždět" nohy - fenka (!!!). Chvíli jsme měli strach, jestli nemá problémy s orientací big_smile Přes den spala, v noci řádila. To trvalo tak do půl roku. Pak se trošku zklidnila. Ale mívá období kdy je hyperaktivní a pak zas strašně líná. Občas si dokáže do 5hod do rána hrát s míčkem:( A pravidelně večer, když my zalehneme do postele, tak začne šmejdit po bytě. Jorkšíři mají svojí hlavu a jsou strašně urážlivýwink

Není tady

 

#3 19. 6. 2009 14:04

xixao
♥------
Registrovaný: 25. 5. 2009
Příspěvky: 8

Re: Jorkšír na klíček

mno ono pokud by si hrál tiše jako myška, tak bych to ani neřešil, ale to jeho apkání a škrábání na linoleu a občasné štěknutí, když s sebou praští o zem dumbom je ve 2ráno jaksi opravdu divné. Ale třeba pomůže když si i my otočíme den a noc:-))) V pondělí jdeme na očkování, tak mu nechám udělat důkladnou prohlídku.

Není tady

 

#4 25. 6. 2009 17:39

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Re: Jorkšír na klíček

Já mám jednoha psa, kterému říkám "energizer". Je v neustálém pohybu. I když spí sebou mele. Má 7 roků. Jet s ním autem nikomu nepřeju. Člověk by řekl, že je to výchovou, že má nervozní paničku...big_smile ale, máme ještě z téhož plemene jednoho psa, a ten je víceméně v klidu. (má zase jiné mouchy- tak se to srovná)

Energeizer přešlapuje, motá se a k tomu kvičí i ve vaně, kde se mu 3xdenně (již 7let! )sprchují tlapy a podvozek. Přičemž vodu miluje a nevynechá jedinou kaluž. Nikdy nevím, kdy mi skočí za krk, nikdy nevím kde na něj šlápnu, kde ho zalehnu, zasednu. ten pes je všude! lol

Je aktivní při jakékoliv činnosti. Měla jsem možnost vidět jeho bráchu na nějaké výstavě (působí coby mezinárodní šampion v Kanadě) a je to stejný pako.Takže...já pokud bych ještě jednou měla (nedejbože) vybírat štěně, tak si vezmu zaručeně toho nejposlednějšího, nejméně bystrého, spíš opožděného až zabržděného netvora. big_smile
Možná to zní cynicky, ale uhlídání holého života tohoto psíka (celých 7 let)mě stálo tolik síly, že si myslím, že  bych zvládla spíš stádo mastifů.

Nerada tě děsím, ale je možné , že se zklidní. Alespoň mᚠjistotu, že je pejsánek zdravý. smile

Není tady

 

#5 25. 6. 2009 19:57

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Jorkšír na klíček

přes den spí = páníčkové hlídají, můžu se konečně klidně vyspat,  v noci páníčkové spí (nebo rádi by spali lol )= musím hlídat...  neboj zvyknete si, on si vás převychová


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#6 8. 7. 2009 20:16

xixao
♥------
Registrovaný: 25. 5. 2009
Příspěvky: 8

Re: Jorkšír na klíček

tak když už jsem sem napsal, když jsem žádal o radu, tak Vám všem napíšu "JAK TO VŠE DOPADLO s Jorkem na klíček......"
Kluk si už u nás začal zvykat připomínám, že jsme si ho přivezli 11.06.2009 (narozen 9.04) a tak jsme jeho zvláštní chování pustili celkem z hlavy protože TO přestal dělat-intezivně.ALE když jsme začali podnikat různé výlety a procházky situace s nočním chozením se začali objevovat znovu. Vše vyvrcholilo v noci z pondělí na úterý, kdy nás vzbudilo otřesné bouchání do dveří od ložnice (spí na chodbě) tak jsem ho šel pozorovat a co jsem viděl byla děs a hrůza.Bloudil po místnostech bez jako bez duše,do všeho narážel, s tlamičky sliny, hrozný pohled. Ikdyž jsem na něj mluvil nevnímal a nožkama pořád kmital. Pozoroval jsem ho od 2 do 5:30 než konečně usnul (stylem že se zapíchl do rohu místnosti a tak dlouho tam funěl, než se zcela vyčerpal a upadl a usnul.
Hned ráno jsem ho vzal na kliniku a tam nastal boj o jeho záchranu, protože byl vyčerpaný, bez energie. Jakmile ho stabilizovali, udělali krevní testy a testy na žlučové kyseliny.No nestačili jsme se divit.
                                N E F U N G O V A L I    M U    J Á T R A
Takže amoniak, který se v játrech filtruje odcházel přímo do mozku a ten se omámil.
Takže, teď Vás napadne co dál. No mě napadla ta samá otázka, ale jedná se GENETICKÉ poškození jater, tudíž léčba NULOVÁ, anebo možná nějaká, ale s hodně nejistým výsledkem finančně dosti nákladná.
MNO jsem dosti vyčerpanej s dnešního dne, proto reakci paní majitelky (ohledně reklamace v zákonné době 6ti týdnů na skrytou vadu) Vám napíšu zase jindy. A to se teda máte na co těšit:(

Není tady

 

#7 9. 7. 2009 6:49

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Jorkšír na klíček

mad to je hrozný... chudáček, a na reklamaci máte nárok, nedej se odbýt... chudák pejsek a vy taky.


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#8 9. 7. 2009 14:57

xixao
♥------
Registrovaný: 25. 5. 2009
Příspěvky: 8

Re: Jorkšír na klíček

...tak jsem se vrátil z reklamace pesáčka....
paní chovatelka (budu ji ode dneška říkat množitelka) zprvu měla zájem o pejska, tak jsem si říkal, jaká je to sqwělá chovatelka, které není jedno do jakých jde rukou a co se s pesáčkem děje.
Ale opak je pravdou. Po oznámení, že se štěndem NĚCO je (první verze byla, že je přehřátý a má oteklej mozeček), a že je to vážné se přestala vyptávat (jinak volala cca 1x denně) a když jsem jí neformálním hlasem oznámil, že má vrozenou vadu a že jeho život je po 3měs. na sklonku, tak se odmlčela úplně.
Po potvrzení diagnózy jsem jí znovu telefonicky kontaktoval s tím, že by bylo dobrý se nějak domluvit co se s pesáčkem provede. Tak první její reakce byla abych HO nechal utratit...tak to jsem teda striktně odmítl, ne kvůli financím, nebo kvůli ztrátě důkazů, ale TO prostě nejde, když se na Vás pořád dívá těma kuličkovejma očima....gloria Ale hovořila o tom, že bychom se nějak vyrovnat mohli. Tak jsem navrhl, že by mi mohla vrátit peníze za nákup štěnda+polovinu nákladů na záchranu života+ty testy. Tak řekla, že ano a že mám přijet v 17hodin. No bláhově jsem si myslel, že to máme za sebou....za 10minut sms, že pesa vozit nemám, že to jiné štěně a že za 4týdny co jsem ho měl se mu mohlo cokoliv stát...!!!!!!!!!!!No mazec. Jo abych nezapomněl, množitelce jsem taky oznámil, že jsme plánovali se štěndem DOVOLENOU a že jsme chtěli odjíždět v sobotu a tudíž, jestli bychom TO nemohli vyřešit do pátku. No první reakce byla, že ano, že to není problém. Ale opět bohužel. Neodpovídala na sms a po té její esemesce už jsem jí nic nevěřil. Tudíž jsem si začal shánět informace, jak a hlavně kam dát štěndo, které je dosti nemocné aby neumřelo v době než se s množitelkou domluvíme. Naštěstí jsem zavolal jedné moc šikovné právničce, která mi poradila, že mám napsat paní sms, že jedu z toho a toho důvodu vrátit štěndo a pokud nebude přítomna nechám jej umístit do útulku na její náklady. Protože představa, že odjedu na dovolenou se štěndem, které mi tam umře, anebo odjedu bez něj a nechám ho někde hlídat u příbuzných byla nemyslitelná. No naštěstí množitelka přestala poslouchat asi nějakou sousedku napovídačku a přišla k rozumu a dneska jsem jí štěndo vrátil oproti vrácení kupní ceny. Ale teď co dál s tou cenou za rozbory krve, za kapačky aby se stabiizovalo? Máte někdo podobné hrůzostrašné příbehy, zkušenosti? Chci to ještě probrat s právníkem až se vrátí z dovolené, ale je nějaká šance?Z množitelky něco vymámit? Nejde mi an itak sumu, ale o to aby si rozmyslela s kým připustí svoji fenečku aby nedocházelo k podobným úhynům krásných pesáčků.
Jeden odkaz je tady ale jestli se přibližuje realitě, tak by snad určitá šance být mohla...

http://www.ct24.cz/ekonomika/poradna/49 … eho-zbozi/

Jinak chystám na množitelku poslat finanční kontrolu, namáte někdo tucha jak se TO dělá?Nějaké oznámení kde, jak?Lze elektronicky?

Není tady

 

#9 9. 7. 2009 15:07

xixao
♥------
Registrovaný: 25. 5. 2009
Příspěvky: 8

Re: Jorkšír na klíček

Bety napsal(a):

mad to je hrozný... chudáček, a na reklamaci máte nárok, nedej se odbýt... chudák pejsek a vy taky.

je to děsný, jsou to tak nádherní tvorové jak exteriérem tak povahovavě, že by jim normální člověk neublížil....nejste náááhodou BETY z La...????va

Není tady

 

#10 9. 7. 2009 16:12

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Jorkšír na klíček

Nejsem, to bude jiná Bety... já mám belgické ovčáky, malinoise


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#11 13. 7. 2009 19:19

konstance
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 3. 2008
Příspěvky: 755

Re: Jorkšír na klíček

teda to je hroznej pribeh a celkem se vsadim ze pani mnozitelka to s pejskem lehce vyresila utracenim..
asi bych na tvym miste pejska nabidla zadarmo na inzerat urcite by se nasla nejaka duse ochotna se o nej postarat i za cenu nakladu, timhle sis usetril penize, ale pejsek nejspis o zivot prisel ze.. usch

Není tady

 

#12 28. 7. 2009 10:19

xixao
♥------
Registrovaný: 25. 5. 2009
Příspěvky: 8

Re: Jorkšír na klíček

konstance napsal(a):

teda to je hroznej pribeh a celkem se vsadim ze pani mnozitelka to s pejskem lehce vyresila utracenim..
asi bych na tvym miste pejska nabidla zadarmo na inzerat urcite by se nasla nejaka duse ochotna se o nej postarat i za cenu nakladu, timhle sis usetril penize, ale pejsek nejspis o zivot prisel ze.. usch

Pošli mi SZ s Tvým emailem a já Ti na oplátku přepošlu fotky jak pejsek při záchvatech vypadal....
a kdybych mohl popsat moje pocity při tom když jsem ho v tu dobu fotil, tak je klidně přiložím taky...dumbom
Nemám žaludek se na ty fotky podívat ani po cca 3týdnech. A dokonce si dovolím tvrdit, že bych tento stav nepřál nikomu, natož bych opravdu rád poznal člověka kterej by tohle všechno psí trápení snesl...
Jo kdyby se jednalo o epilepsii, tak by jistá šance byla (na život pejska) ale s touhle chorobou bohužel ne...a to rozhodně množitelku nechci omlouvat....sad

Není tady

 

#13 14. 10. 2009 17:41

verunielka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 1. 10. 2008
Příspěvky: 290

Re: Jorkšír na klíček

To je fakt strašný!Taky jsem přemýšlela o pejskovi, taky o Yorkšírovi, ale ted stavíme tak bych na něj neměla čas a bůhví co bude pak.Tchýně si koupila před dvěma dny jí přivezli čivavu.Krásný štěňátko, ale jako dospělej pes s emi nelíbí.Prej má i špatné vlastnosti.Je yorkšír dobře udržovatelný?

Není tady

 

#14 14. 10. 2009 18:30

xixao
♥------
Registrovaný: 25. 5. 2009
Příspěvky: 8

Re: Jorkšír na klíček

verunielka napsal(a):

To je fakt strašný!Taky jsem přemýšlela o pejskovi, taky o Yorkšírovi, ale ted stavíme tak bych na něj neměla čas a bůhví co bude pak.Tchýně si koupila před dvěma dny jí přivezli čivavu.Krásný štěňátko, ale jako dospělej pes s emi nelíbí.Prej má i špatné vlastnosti.Je yorkšír dobře udržovatelný?

Jako myslíte jak se udržuje?No s tím problém nebyl, sice jsme jej neměli dlouho, ale podle nás je to plemeno, které potřebuje totální "dohled" alespoň co se týče prvních měsíců.A už doma, anebo venku. Není to typ psa, kterého vypustíte a vrátí se až bude mít hlad....
Koupali jsme ho cca 1x za deset dní a to byl hodně malinkej...ale prostě už to bylo potřeba...
Ale bylo potřeba ho česat, nebo delsí chloupky se měli tendenci chundelatět a zacuchávat.

Není tady

 

#15 16. 10. 2009 10:21

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: Jorkšír na klíček

je to plemeno, které potřebuje totální "dohled" alespoň co se týče prvních měsíců.A už doma, anebo venku.

- doela ráda se poučím,které plemeno tohle nepotřebuje a to nejen ze začátku,ale i průběžně,aby se z něj nestala nezvladatelná příšera a postrach rodiny a okolí.
Myslím,že kdo uvažuje tak,že se bude psovi věnovat alespoň pár prvních měsíců,tak by si měl koupit nejlépe plyšového.

Není tady

 

#16 16. 10. 2009 13:04

xixao
♥------
Registrovaný: 25. 5. 2009
Příspěvky: 8

Re: Jorkšír na klíček

Kuty napsal(a):

je to plemeno, které potřebuje totální "dohled" alespoň co se týče prvních měsíců.A už doma, anebo venku.

- doela ráda se poučím,které plemeno tohle nepotřebuje a to nejen ze začátku,ale i průběžně,aby se z něj nestala nezvladatelná příšera a postrach rodiny a okolí.
Myslím,že kdo uvažuje tak,že se bude psovi věnovat alespoň pár prvních měsíců,tak by si měl koupit nejlépe plyšového.

Pokud jste cetla dotaz "verunielky" ktery znel z obavy z nedostaku casu, protoze se chystaji stavet, tak byste i pochopila moji odpoved a nemusite zde placat cosi o plysovych psech.
Prispivejte prosim prinosnymi komentari.

Není tady

 

#17 16. 10. 2009 14:57

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: Jorkšír na klíček

xixao napsal(a):

Kuty napsal(a):

je to plemeno, které potřebuje totální "dohled" alespoň co se týče prvních měsíců.A už doma, anebo venku.

- doela ráda se poučím,které plemeno tohle nepotřebuje a to nejen ze začátku,ale i průběžně,aby se z něj nestala nezvladatelná příšera a postrach rodiny a okolí.
Myslím,že kdo uvažuje tak,že se bude psovi věnovat alespoň pár prvních měsíců,tak by si měl koupit nejlépe plyšového.

Pokud jste cetla dotaz "verunielky" ktery znel z obavy z nedostaku casu, protoze se chystaji stavet, tak byste i pochopila moji odpoved a nemusite zde placat cosi o plysovych psech.
Prispivejte prosim prinosnymi komentari.

Ano prosím,příště si to nechám speciálně od Vás nejdřív schválit,jestli je můj komentář dosti přínosný,ehmehm.

A přesto ste neodpověděl(a) na moji otázku,tudíž ste nic nepochopil(a) - kterou rasu máte konkrétně na mysli,když píšete toto:Není to typ psa, kterého vypustíte a vrátí se až bude mít hlad....

Není tady

 

#18 30. 10. 2009 19:34

Nuni
♥♥♥----
Registrovaný: 17. 11. 2008
Příspěvky: 162

Re: Jorkšír na klíček

to xixao: Byl to pes s průkazem původu?? Nikde jsem to nepostřehla??


Život je boj, tak se klidně pozabíjejte a já bych s dovolením prošla ..........

Není tady

 

#19 29. 11. 2009 17:37

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Jorkšír na klíček

Xixao: Pošli mi SZ s Tvým emailem a já Ti na oplátku přepošlu fotky jak pejsek při záchvatech vypadal....

No nechci být nijak jedovatá, ale vy jste stihli vašeho domácího mazlíka fotit při záchvatu? va
Tak to se přiznám, že když nᚠpes měl problémy, měli jsme vždycky docela jiné fofry, když jsme utíkali do auta a rychlostí blesku uháněli k veterináři. Jeden držel deku se psem, druhej volant a třetí utíral krev... příště neutíral, ale držel jeho vypadlý jazyk a hladil psa, který byl v křeči... Možná jsme malá rodina, kdybych měla ještě jedno dítě, mohlo by tehdy fotit... hmm
Připomnělo se mi tím, jak jsem asi před 23 lety jela vlakem a jistá upovídaná důchodkyně z Prahy mi ukazovala fotky svého právě zemřelého muže, kterak sedí v křesle...

Není tady

 

#20 9. 12. 2009 17:36

Teru99
♥♥♥----
Místo: Praha
Registrovaný: 6. 6. 2009
Příspěvky: 187

Re: Jorkšír na klíček

Je mi moc líto pejska. Kdyby se to stalo nám, nikdy bych ho nevrátila a pokud by opravdu nešlo léčit popř. bych opravdu nebyla schopná dát dohromady potřebné peníze, zajistila bych mu maximálně hezký zbytek života.
Myslím, že je celkem jasné, že ho "množitelka" dá utratit a to ještě kdo ví jakým způsobem...
Vím, že tohle jste asi slyšet nechtěl, ale mnohem víc než chování množitelky mne zaráží chování Vaše. Pes není vysavač..

Není tady

 

#21 9. 12. 2009 19:11

taurus
♥♥♥♥♥♥-
Místo: cely svet
Registrovaný: 5. 6. 2007
Příspěvky: 1758

Re: Jorkšír na klíček

No, přispivatel se do toho pustil s vervou ale zase až tak se nedivím. Ségra si kdysi jako jedenáctiletá vysnila kokršpaněla. Tak ho s velkou slávou dovezla domů a po pár měsících se z kokršpaněla vykulubala jezevčice se slabými rysy kokříka. Bylo to na pěst ale nijak jsme to neřešili, protože ségra do ní byla zamilovaná.
Kažodpádně si myslím, že chovatelé, kteří produkují nemocné psy, by měli nést zodpovědnost. Za sebe říkám, že kdybych zjistila, že moje štěně je na tom tak špatně vinou chovatele, tak ho vrátím.


I was still free: free to hate the men who were torturing me, or to forgive them. It doesn´t sound like much. I know. But in the flinch and bite of the chain, when it´s all you´ve got, that freedom is a universe of possibility.

Není tady

 

#22 9. 12. 2009 19:42

Teru99
♥♥♥----
Místo: Praha
Registrovaný: 6. 6. 2009
Příspěvky: 187

Re: Jorkšír na klíček

Jenže Taurus, je otázka, nakolik je to skutečně vina chovatele a na kolik je tohle problém, který se prostě holt vyskytne, i kdyby se chovatelka rozkrájela.
My měli čaua, který měl problémové klouby, byla jsem dítě, když jsem ho dostala, vím, že máma nějaké peníze chtěla zpět.. to dokážu pochiopit, ale nedokážu pochopit, že někdo svého malíčka vrátí do prostředí, o kterém má vážné pochybnosti..

Není tady

 

#23 9. 2. 2010 17:35

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Re: Jorkšír na klíček

Možná že už téma není aktuální...
přečetla jsem si ho se zatajeným dechem.

Napadá mě, jak je možné, že jste ty problémy nepoznali či neidentifikovali dříve? Nebo byly zaměnitelné za to "šmejděni" ? Nebo se stupňovaly a vystupňovaly tak, jak jste popsal?? Já jsem zase extrém a určitě psa v noci sleduju. Pořád. Léta. Na jednoho jsem i sahala, jestli dýchá.. to je extrém, pravda, ale prodelal záchvat (neidentifikovatelný) a já se budila ještě po měsících a sledovala jeho dech. Dělám to dodnes.

Chudák zvířátko. Může to být skutečně vrozená vada a vina "nikoho". Chovatelka by se k tomu samozřejmě měla postaviz čelem.

Já ze svého pohledu, ač je to to nejt잚í řešení (doufám, že se takového nedožiju!), pejska bych pryč nedala, udělal max pro záchranu, a nešlo by-li dochovala bych ho sama, aby měl "mě" stále u sebe. Těžko bych mohla odjet na dovolenou..

Neodsuzuji majitele, že by ho neměl rád...to ne, ale nedala bych ho z ruky.
Peníze či reklamaci, o níž jsem ani nevěděla bych řešila později, pokud bych se to nějak dozvěděla.

A fotky, to bych řekla, že jestli byl s psíkem 2 hodiny vzhůru ( ale proč jste nejeli HNED na veterinu???!)tak třeba fotil pro lékaře, jako zachycení akutního stavu.
To je smutné. Moc smutné. Zvířata nedokážu rozumově "pustit" grater

Když je psovi něco, panikařím, držím ho, ječím,   a neudělám nic smysluplného, jen dojedu na veterinu. přitom jsem pracovala i na ARU ..sad  takže pochopím když někdo nejedná racionálně..

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů