Oznámení

21. března : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

21. března : Od slaného těsta děti neodtrhnete. Tvoření fosílií si zamilují.

21.března : Téměř bez práce: Sekaná z domácí pekárny.

#26 4. 8. 2009 13:14

misulinka21
♥♥♥♥---
Místo: Střední Čechy - Neratovice

Re: jak odnaučit v noci čůrání do plínky

Nechci prudit, ale mně na urologii bylo vysvětleno, že noční pomočování u zdravého dítěte je normální. To, kdy se dítě přestane v noci pomočovat závisí na zralosti močového měchýře a nijak to ovlivnit nejde. Prostě až bude zralé, vydrží celou noc!
Normálně jsem plenku nechala a sebrala ji, až jsem viděla, že většinu času ji ráno sundaváme suchou. Samozřejmě v noci bez pití a hlídali jsme, kdy a co dítě naposledy pije. K večeři míváme čajík, později
je-li ještě žízeň mají čistou vodu. A obě děti před nástupem do MŠ tj. do 3 let byli bez pleny.

http://www.ticker.7910.org/an1cxzS0g410010Mjg4ZHw0NzQ3NTE3amF8SmVuaWNrb3ZpIGpl.gif

http://www.ticker.7910.org/an1cqk60g410010Mjg3ZHw0MjAwNzlqYXxFbGluY2UgamU.gif

Není tady

#27 10. 8. 2009 23:36

E.Ester
♥------
Místo: Děčín

Ahojky holky, Adík se stále počůrává a vrátili jsme se k plínkám a raději o tom už doma nemluvíme.Nechci ho nějak stresovat.Ale příjde mi, že se ani nesnaží.Nic se ho nedotkne.Ani poznámka typu, že je poslední z party dětí.Ale netlačím na pilu. Hold mu to bude trvat déle. Očekávala jsem různé rady jak to kdo zkoušel a pomohlo to.
Ale souhlasím s Kuty. Není to o vědě ale o selském rozumu. Sůl všeobecně neprospívá ani dospělému natož dítěti. Adík nikdy se teda neolizoval po slaném. Po klasické večeři se mi vyprdne na suchej chleba se solí. A jako večeři bych mu to teda nedala.Chleba teda jo,ale se sýrem či medem. Adíkovi jsou skoro 4 roky a dodnes dělám zvlášť polévku či omáčky a solím mu méně nebo skoro vůbec. A kdybych mu najednou dávala před spaním sůl byla by vniveč moje snaha mu nezatěžovat ochucovadlama tělíčko.

Není tady

#28 14. 8. 2009 10:57

misulinka21
♥♥♥♥---
Místo: Střední Čechy - Neratovice

A co pozitivní motivace? Co má rád nebo by si hroooozně moc přál? A když je ráno plena suchá, halasně chválit, že je šikovný .... podle mně mu to buď opravdu nejde a v noci ho to nutkání na čůrání fakt nevzbudí a nebo je to jen o psychice, kluci jsou línější, jen tak se nenechají rozházet ... jedné známé klučík ještě v 5-ti letech kakal zásadně JEN do pleny ... prostě jinak to držel, až mu bolelo bříško, dělal šílené scény a na nočník ani WC nešel ... pak mu tatínek slíbil veliké auto, které si kluk moc přál a on se najednou sbalil a šel se normálně vykakat ... a už to tak zůstalo ...bylo to ze dne na den. Nezoufala bych a nekomentovala .... určitě se nebude počůrávat věčně .... pokud ano, pak už bych to viděla na zdravotní problém ..

http://www.ticker.7910.org/an1cxzS0g410010Mjg4ZHw0NzQ3NTE3amF8SmVuaWNrb3ZpIGpl.gif

http://www.ticker.7910.org/an1cqk60g410010Mjg3ZHw0MjAwNzlqYXxFbGluY2UgamU.gif

Není tady

#29 24. 8. 2009 13:52

Romin
♥♥♥♥---

Mi máte ten samý problém s tím rozdílem ,že malýmu byly v červnu 4roky.Taky nevim co dnim,zkoušeli jsme taky všechno a nic.A taky mi příde,že je mu to jedno,má plenu ráno je počůraná jako bejk a on si jí pomalu ani nejde sundat,nevadí mu to,že jí má.zkoušeli jsme bez pleny vystlala jsem postel a taky se v noci vždycky vzbudil a brečel,že je počůranej.Navíc mám doma 5měsíční holčičku a už jsem z toho byla vyřízená vstávat k mimi a ještě k němu,tyk jsme se vrátili k těm plenám.Nevim co s nim.Někde se tady píše ,že do 5let je to normální tak nevim.Přes den ,když usne tak se nepočůrá.a přes den je bez plen od 2let.Asi už bych to možná měla říct doktorce,nebo na tu urologii můžu i bez doktorky?

Není tady

#30 24. 8. 2009 23:13

E.Ester
♥------
Místo: Děčín

Snažím se ho motivovat pořád.Nejdříve měl oblíbenou mašinku Tomáš  a tak jsem mu za to slíbila celý kufřík malých mašinek.Byl nadšenej,ale nic.Po delším čase začal šetřit na čtyřkolku elektrickou a tak jsem mu jí slíbila hned jak bude plína suchá.Ale stále nic. Vymyslela jsem i mašinku na který budeme lepit obrázky za každou suchou plínku a az tři obrázky odměna. Stále nic. Asi ho zatím nic natolik nemotivovalo. Je prostě línej.I když je plínka jen jednou počůraná chválím ho pořádně. Ale druhý den je zase zečůraná celá. Asi ho nechám do těch 4 let a pak bych to řešila s mudr. Snad nám pomůže školka.

Není tady

#31 24. 8. 2009 23:23

x56325
Host

Ester, netlač na něj a buď v klidu. Měli jsme s klukem totéž, a pak to prostě najednou šlo. Neztrácej nervy a vydrž.
Má prostě svoje tempo a potřebuje k tomu dozrát. Držím palce.

NÁŠ TIP:

Zápatí