Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 17. 6. 2009 11:38

E.Ester
♥------
Místo: Děčín
Registrovaný: 16. 4. 2009
Příspěvky: 13

jak odnaučit v noci čůrání do plínky

Ahojky, mýmu synkovi je 3,5 roků a pořád na noc používáme plínky.Přes den je už rok v pohodě,ale na noc se bez ní neobejdeme.Doktorka pořád říká dokola a mu dám čas.Neřešila jsem to,ale myslím si, že si na tu plínku až moc zvyknul.Teď poslední dva dny plínky došly a já mu vysvětlovala, že už na tak velké děti plínky se nedělají.Ale jsem už nevyspalá, protože 3x za noc povlíkám postel.Chtěla jsem ho v tom nechat ležet do rána,ale on se vzbudí a začne brečet a ječet, že nechce být mokrý.Nechala jsem ho brečet půl hodiny,ale jelikož byla noc a vše je slyšet tak jsem vstala a převlékla.No všechny prostěradla jsou mokrý a žádný poučný výsledek.Poradí mi někdo nějakou fintu jak ho odnaučit od plínky a nočního počůrávání? Úspěch je vlastně jeden malinkej, že byl v noci jen jednou sám na nočníku.Předem děkuji za rady a tipy.

Není tady

 

#2 17. 6. 2009 12:00

klementýna
♥♥-----
Registrovaný: 25. 2. 2009
Příspěvky: 41

Re: jak odnaučit v noci čůrání do plínky

Syn byl stejný, je to už spoustu let. Pomohlo když jsem se zatvrdila a řekla, že tak velké plínky nejsou, když je chceš dobře, ale dostaneš plínku do klasických igelitových kalhot, jako bývaly. Ty ohavné šustivé nepohodlné. Vydržel je nosit tři dni, pak vzal nočník na milost.

Není tady

 

#3 17. 6. 2009 12:26

dinosaurus
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Jižní Morava
Registrovaný: 3. 10. 2008
Příspěvky: 3451
Web

Re: jak odnaučit v noci čůrání do plínky

Taky bych vydržela, a se počurá, pořve, ono ho to přestane bavit, sám bude z toho unavený a přestane se počůrávat, mluvím z vlastní zkušenosti.


Vítězí jen ten, kdo ve vítězství věří.

Není tady

 

#4 17. 6. 2009 12:42

haiel
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 4. 2008
Příspěvky: 2960

Re: jak odnaučit v noci čůrání do plínky

Jejda, Ester, vydrž. Tohle je noční pomočování, nikoliv denní, kdy si děcko třeba v zápalu hry neuvědomí, že by mělo na nočník. Tohle on uhlídat nemůže. Nemůže za to. Nᚠkluk se v tomto věku taky ještě sem tam počůral do postele. Jenže měl tak tvrdý spaní, že ho to mokro nevzbudilo. Převlíkala jsem až ráno. Ty to mᚠblbý, že musíš vstávat v noci. Jestli to jenom trochu ustojíš, nedávej najevo ,že ti to vadí. Ono by ho to neurotizovalo a bylo by to ještě horší. Brzy to přejde, ještě chvilku vydrž.  Jediná rada - pokud to trochu jde - hlídat mu množství pití před tím, než jde spát.  Poslední pití třeba hodinu před spaním a těsně před spaním vyčurat. Ale to asi děláš. Jinak nic než vydržet. neutral

Není tady

 

#5 17. 6. 2009 12:54

E.Ester
♥------
Místo: Děčín
Registrovaný: 16. 4. 2009
Příspěvky: 13

Re: jak odnaučit v noci čůrání do plínky

Pití mu kontroluju a i v noci jsme přestali pít.Ale před spaním mu dávám zapít prášek na imunitu,ale dávám mu jen malinko.Já se na něj nehněvám, že se počůrá, počítala jsem s tím.Ale hodně mě rozčiluje jak k tomu přistupuje.Sedí a brečí a chce obskakovat.Nechce se ani sám převléknout než já převlíknu postel.Když se v noci vzbudí posadí se a pak si lehne.V tom mžiku mu říkám a si dojde na nočník,ale jen protivně řekne néééééé a lehne si.Což se za chvilku počůrá.Zkoušela jsem i že jsem ho budila 2x za noc na nočník,ale od toho jsem hned upustila, protože byl protivnej a když jsem ho postavila, že ho svlíknu klepali se mu nohy.Udělala jsem i z papíru mašinku, že za každé vyčůrání do nočníku nalepíme na něj obrázek a za 5 obrázků dostane nějakou malou sladkost nebo odměnu.Zabíralo to týden a pak ho to nezajímalo.Snažím se vydržet a za počůrání mu nenadávám.Ale přiznám se, že moc v poklidu to asi není.

Není tady

 

#6 17. 6. 2009 13:11

haiel
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 4. 2008
Příspěvky: 2960

Re: jak odnaučit v noci čůrání do plínky

Aha, takže nějaké úspěchy už byly, ale vzbudit mamku je pohodlnější big_smile  No, zkusila bych třeba takový trik, že maminka si vzala prášek na spaní a celou noc bude tvrdě spát a nepůjde ji vzbudit. Kdyby ses náhodou probudil mokrej,Ne. Jinak. Kdybys byl náhodou v noci mokrej, tak tady mᚠnachystaný náhradní pyžamko a prostěradlo, nějak si s tím poraď, však jsi šikovnej pussa
  Čekala bych, že v takovém případě usoudí, že je pohodlnější jít se vyčurat.
To by nešlo?

Upravil(a) haiel (17. 6. 2009 13:25)

Není tady

 

#7 17. 6. 2009 13:48

keny
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 1. 8. 2006
Příspěvky: 882

Re: jak odnaučit v noci čůrání do plínky

No řekla bych že to je to přesné vydírání maminky a ono to na ní funguje supeeer tak hurá do toho proč ne???!!!!!!
Myslím že už je velký,a že by to teda měla zajistit trochu pevná domluva,pokud jste byli u urologa a neni to zapříčiněno nějakou poruchou ,nebo psychikou tak bych byla opravdu důsledná...v Po odjíždí naše děcka do školky v přírodě a jsou tam i 3,5 letí je to na 5 dní to by Vᚠprcek nemoh jet???
Malej se mi zas v noci dlouho budil,prostě 5x za noc jekot jen kontrola..no a pak jsem musela do nemocnice a byla jsem tam dlouho tak tatínek měl očr a hlídal,jenže nějaké zkoušení kníkání neslyšel a kluk zjistit že taka si nezláme nohy aby byl u postýlky hned a že na něj prdí a od tý doby to nedělá..tak co zkusit tohle??
Nebo opravdu nějaká motivace-asi to neni moc sice výchovné ale jednou už to zabralo ne?Tak měnit...
Jinak si myslím že dělat že se nezlobím neni až tak na místě,tak proč by se snažil když to mamka v klídku  převlíkně a ještě mi nic ani neřekne když jsem na ní hubatej a protivnej????!!!!!
Nevím budila bych v noci tvrdě na nočník-chce nechce-nezájem-já přece taky nechci převlíkat postele,nehledě na to kolik práce s praním....
Ty jo pokud opravdu nemá psych.nebo zdr.problém,tak bych asi upustila od usměvavé hospodyňky,která bude fungovat a pán vychrupávat v čisté postýlce...a bědu mu kdyby byl ještě protivný....


ono všeho moc škodí já vím dnes se razí že se na děti nesmí zvýšit hlas a šikana dětí a práva dětí...A KDE JSOU PRÁVA RODIČE????????????????????????????lollol
Nejsem zastánece řezání dětí hlava nehlava,ale nechat si zas víš co na hlavu to zas taky ne....


http://www.etickr.com/ticker.php?img=9,99,122,0,CD,MjAwNy8xMS8wNg==,QW5kZWxrYQ==http://www.etickr.com/ticker.php?img=9,111,130,0,CD,MjAwNC8wOC8yMQ==,TWlrdWzhcw==

Není tady

 

#8 17. 6. 2009 13:59

keny
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 1. 8. 2006
Příspěvky: 882

Re: jak odnaučit v noci čůrání do plínky

Koukám že máte ještě problémy  s ušima nemůže být celkově nastydlí?????????To by bylo samo uplně o ničem jiném...pokud má nějaký problém co¨se rýmy ,uší  apod týká šla bych i po tomhle.kopl.vyšetření tohle neni normální aby Vám dr.řekla a to neřešíte a kluk bude mít rýmu,pícháný uši a pročůraná záda...to bych a zašla někam jinam a chtěla vyšetření jak krve,moči,sona apod.
Tak snad najdete řešení....,ale pokud kluk neni zdr. v pohodě hledala bych proč...


http://www.etickr.com/ticker.php?img=9,99,122,0,CD,MjAwNy8xMS8wNg==,QW5kZWxrYQ==http://www.etickr.com/ticker.php?img=9,111,130,0,CD,MjAwNC8wOC8yMQ==,TWlrdWzhcw==

Není tady

 

#9 17. 6. 2009 15:15

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: jak odnaučit v noci čůrání do plínky

Napadlo mě to samo řešení jako Klementýnu-nedávat papírové pleny,kdy necítí chlad a není to nepříjemné,když se počůrá,ale používat na noc klasické látkové.
Vzpomínám si,že můj starší syn se v noci taky počůrával,nechala jsem ho vyšetřit na urologii a tam zjistili,že je třeba udělat tzv.plastiku močového měchýře.Je to lehký operativní zákrok,avšak velmi účinný,podstupuje ho mnoho dětí ročně.Hlavně nad tím nemávnout rukou,doporučuji zkusit toto vyšetření,je zcela bezbolestné a na odborné úrovni a možná se dozvíš mnohem víc.Ta plastika je nějak z toho důvodu,že moč se vrací zpět,tím dochází také k větší námaze ledvin a to dítě pak vlastně nemůže za to,že se počůrá,když není při vědomí,např.tedy ve spánku.

Upravil(a) Kuty (17. 6. 2009 15:16)

Není tady

 

#10 17. 6. 2009 16:12

clavel
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 8. 10. 2007
Příspěvky: 833

Re: jak odnaučit v noci čůrání do plínky

dneska o tom byla zrovna diskuze na radiu impuls.. jedna pani rikala, ze ji doktorka poradila davat pred spanim posoleny krajicek chleba, a ze to fakt pomaha... ze nevi proc, ale je to tak... doporucila to i znamym, a nikdo si nestezoval smile nebo jina pani rikala, ze svymu diteti davala na noc pyzamko ktery nesnasel... a vysvetlovala mu, ze to jeho oblibezny mu dat nemuze, kdyz se porad pocurava, ze by ho znicil...

Není tady

 

#11 17. 6. 2009 17:18

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: jak odnaučit v noci čůrání do plínky

Nevěřím svým očím,že takovýhle pověry můžou kolovat ještě v 21.století.Já jsem dítě svěřila do rukou odborníků a udělala jsem jenom dobře.Když si představím,že bych mu nutila chleba s nezdravou solí - to jako má místo čurání radši b.lít?

Není tady

 

#12 17. 6. 2009 20:16

E.Ester
♥------
Místo: Děčín
Registrovaný: 16. 4. 2009
Příspěvky: 13

Re: jak odnaučit v noci čůrání do plínky

Holky děkuji za rady či poznámky,ale Adík není nijak nemocnej.I když nápad je zajít k neurologovi.
Já k němu nevstávám jako poslušná služka.Ale nedovedu si představit, že by ležel v mokrém celou noc.Vynadáno dostal za to jak protivnej byl a nechtěl se podílet na převlékání a povlíkání.Samozřejmě, že jsem i utrousila poznámku na téma počůrávání.Psala jsem, že v klidu to neproběhlo.
Rozhodně mě šokoval ten chleba se solí.Možná něco na tom chlebu či soli bude,ale nedovedu si představit jak to do něj dostanu.Navíc na noc před spaním teda nejíme.Jíme hodinu či hodinu a půl před spaním.

Není tady

 

#13 17. 6. 2009 23:58

taurus
♥♥♥♥♥♥-
Místo: cely svet
Registrovaný: 5. 6. 2007
Příspěvky: 1758

Re: jak odnaučit v noci čůrání do plínky

E.Ester napsal(a):

Zkoušela jsem i že jsem ho budila 2x za noc na nočník,ale od toho jsem hned upustila, protože byl protivnej a když jsem ho postavila, že ho svlíknu klepali se mu nohy.

Když jsem učila děti bez plíny na noc, tak mi bylo doporučeno, a je předtím než jdu spát,  posadím na nočník bez toho, že bych je budila. Prý se vyčůrají úplně automaticky i když u toho spí. Je fakt, že jsem to praktikovat nemusela (zvládly to samy) ale prý to funguje.


I was still free: free to hate the men who were torturing me, or to forgive them. It doesn´t sound like much. I know. But in the flinch and bite of the chain, when it´s all you´ve got, that freedom is a universe of possibility.

Není tady

 

#14 18. 6. 2009 8:08

clavel
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 8. 10. 2007
Příspěvky: 833

Re: jak odnaučit v noci čůrání do plínky

Kuty napsal(a):

Nevěřím svým očím,že takovýhle pověry můžou kolovat ještě v 21.století.Já jsem dítě svěřila do rukou odborníků a udělala jsem jenom dobře.Když si představím,že bych mu nutila chleba s nezdravou solí - to jako má místo čurání radši b.lít?

kuty.... samozrejme s trosku soli... copak do jidla nedavas sul nebo co? smile

Není tady

 

#15 2. 8. 2009 10:22

vendulinda
♥♥♥----
Místo: ta naše Morava :-)
Registrovaný: 6. 2. 2009
Příspěvky: 164

Re: jak odnaučit v noci čůrání do plínky

tak co Ester, už se malý nepočůravá? Náhodou jsem na tohle vlákno narazila..mám úplně stejný problém sad . Malá bude mít za měsíc 3 roky a pořád jí musím dávat plínku. Pití před spaním jsem omezila, na nočník před spaním ji dávám dvakrát a o půl noci ji znova posadím a stejně má plínku počůranou. A zjistila jsem, že v mém okolí nejsem zdaleka sama. Jenže nikdo pořádně neví jak na to hmm . Tak kdyby jste ještě někdo měl nějakou tu radu, tak sem s ní smile

Není tady

 

#16 3. 8. 2009 9:02

mirka..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 1132

Re: jak odnaučit v noci čůrání do plínky

kuty, jen ten tvůj výpad na nějaký pověry,,sůl ovlivňuje hospodaření s vodou a s jinými ionty..tak bych řekla, že chleba se solí před spaním má zadržet vodu v těle aby se tvořilo méně moči. jinak vy doma blijete když si posolíte jídlo?

Není tady

 

#17 3. 8. 2009 9:20

Definitiv
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 2. 2008
Příspěvky: 19475
Web

Re: jak odnaučit v noci čůrání do plínky

Samo že sůl pomáhá hospodařit s vodou. Sodné ionty udržují rovnováku vody na buňěčné úrovni. Proto taky když je člověk dehydrovaný, nestačí pouze dát mu napít ale musí k tomu dostat i sodné ionty (sůl) aby tělo dokázalo vodu udržet wink Takže lehce posolený chleba či zelenina na večer jsou ideální. tříéletému to už ledviny nadměrně nezatíží a naopak v noci pomůže.
Mimochodem praktikuju to i já za dobu svého těhotenství a na rozdíl od jiných nelítám v noci šestkrát na záchod wink  a že přes den takových pět litrů vypiju tummenupp


MATYLDA
http://www.tickerclub.com/cache/0f00e26f70.png 22.10.2009 - 3389 g, 51 cm hjarta
ALŽBĚTA
http://www.tickerclub.com/cache/f19c85ecc3.png 22.6.2012 3 3780 G, 51 cm hjarta

Není tady

 

#18 3. 8. 2009 14:42

spunt
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 20. 1. 2006
Příspěvky: 17441
Web

Re: jak odnaučit v noci čůrání do plínky

No já nevím, ale když Jitka byla v necelých dvou letech v noci bez pleny, byla spíše za exota.

Lenka je v noci bez pleny asi 2 měsíce, ale občas se počůrá a já peru postel (musím někam vyrazit koupit prostěradlo co nepropustí moč). Jakmile je nachlazená, nebo má teplotu, tak v noci čůrá do pleny.....

Je sama z toho že se počůrala smutná a pláče, ale když jí postavím do vany a řeknu aby se svlékla, tak se svlékne, pak jí osprchuji, dám suché pyžamo a jde spát.
Plenu jsem jí na noc přestala dávat, protože jí měla počůranou 1x za týden až dva.

Ve třech letech je spousta dětí s plenou přes noc. Dokonce znám i spoustu dětí co nastoupily do školky ve 3 letech a chodily domů po obědě, protože nosily plenu i na odpolední spaní.

V noci bez pleny by měly být do 5ti let.


http://www.ticker.7910.org/as1cxJr0g411110MTAyZHwwMDAyMjNkfExlbmljY2UgamU.gif
http://www.ticker.7910.org/as1csEk0g410010MjkyZHwwMDAyNTdkfEppdHVzY2UgamU.gif

Stránky na téma: Poruchy pozornosti, hyperaktivita, hypoaktivita  http://www.adhd.denicek.eu/

Není tady

 

#19 3. 8. 2009 22:39

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: jak odnaučit v noci čůrání do plínky

mirka.. napsal(a):

kuty, jen ten tvůj výpad na nějaký pověry,,sůl ovlivňuje hospodaření s vodou a s jinými ionty..tak bych řekla, že chleba se solí před spaním má zadržet vodu v těle aby se tvořilo méně moči. jinak vy doma blijete když si posolíte jídlo?



to je ale hloupý argument!Nehledě na to,že správně u tak malých dětí se hospodaří se solí jinak než u jídla pro dospělé.A stále si stojím za svýmn názorem,že noční počůrávání žádný chléb se solí neovlivní(="rady babky kořenářky),spíš dostávají na frak už v tak ranném věku vnitřnosti dítěte.Pokud není dítě nějak nemocné a to třeba i po urologické stránce,vše se časem spraví,každé dítě je jiné a potřebuje k tomu jiný čas.
A taky si nedovedu představit jak tento pokrm cpu do dítěte.

Není tady

 

#20 4. 8. 2009 10:36

mirka..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 1132

Re: jak odnaučit v noci čůrání do plínky

kuty, tělo se sodnýmy kationty hospodaří rozhodně stejně tak jako tělo dospělého, pouze v jiném poměru. rady babky kořenářky? já sem teda ještě neslyšela žádnou kořenářku, aby vysvětlovala složení extracelulární a intracelulární tekutiny, o tom jak se sodné ionty vyměnují za draslíkové pomocí protonové pumpy. o tom jak se metabolismus iontů prolíná s acidobazickou rovnováhou, s tou zase souvisí vylučování vody. no a protože vysvětlovat tohle, co třeba v jednom předmětu na medicíně zabere dvě cvika a v knize třeba sto stránek, to se těžko bude vysvětlovat mamince v ordinaci, tak se prostě doporučí krajíček( tzn. malý kousek chleba) s trochou soli před spaním...ve tvých představách to je asi nějaký velký krajíc hustě posypaný solí. rozhodně mi to nepřijde jak od babky kořenářky, když si to sama můžeš dohledat v knihách, na jakým základě to funguje.
a ta občasná trocha soli žádný vnitřnosti zničit nemůže.

Není tady

 

#21 4. 8. 2009 10:39

mirka..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 1132

Re: jak odnaučit v noci čůrání do plínky

já sem neřekla že to ovlivní noční počůrávání, ale jen to že sůl ovlivnuje hospodaření těla s vodou, což není názor, ale fakt. to že když tělo bude produkovat mín moči a tím pádem se dítě třeba v noci nepočůrá, to se může vyvodit a nemusí. já jen napadám tvoje tvrzení že ta sůl je výmysl nějakýho šarlatánství.

Není tady

 

#22 4. 8. 2009 10:50

Definitiv
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 2. 2008
Příspěvky: 19475
Web

Re: jak odnaučit v noci čůrání do plínky

mirka.. napsal(a):

kuty, tělo se sodnýmy kationty hospodaří rozhodně stejně tak jako tělo dospělého, pouze v jiném poměru. rady babky kořenářky? já sem teda ještě neslyšela žádnou kořenářku, aby vysvětlovala složení extracelulární a intracelulární tekutiny, o tom jak se sodné ionty vyměnují za draslíkové pomocí protonové pumpy. o tom jak se metabolismus iontů prolíná s acidobazickou rovnováhou, s tou zase souvisí vylučování vody. no a protože vysvětlovat tohle, co třeba v jednom předmětu na medicíně zabere dvě cvika a v knize třeba sto stránek, to se těžko bude vysvětlovat mamince v ordinaci, tak se prostě doporučí krajíček( tzn. malý kousek chleba) s trochou soli před spaním...ve tvých představách to je asi nějaký velký krajíc hustě posypaný solí. rozhodně mi to nepřijde jak od babky kořenářky, když si to sama můžeš dohledat v knihách, na jakým základě to funguje.
a ta občasná trocha soli žádný vnitřnosti zničit nemůže.

jojo, nechtěla jsem to psát odborně, ale někdy to prostě je potřeba lol godlike takže díky Mirko, ušetřila jsi mi práci tummenupp i když, ono to možná tady nepomůže lol


MATYLDA
http://www.tickerclub.com/cache/0f00e26f70.png 22.10.2009 - 3389 g, 51 cm hjarta
ALŽBĚTA
http://www.tickerclub.com/cache/f19c85ecc3.png 22.6.2012 3 3780 G, 51 cm hjarta

Není tady

 

#23 4. 8. 2009 11:04

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: jak odnaučit v noci čůrání do plínky

A taky si nedovedu představit jak tento pokrm cpu do dítěte.
Tříletý dítě snad krajíček chleba sní bez "cpaní". Nebo mu dám slanej rohlík - ty mají většinou rády.
Někdy jsou "rady babky kořenářky" praxí ověřený - jenže holt nezní dostatečně vědecky, tak se šmahem odmítnou.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#24 4. 8. 2009 11:34

mirka..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 1132

Re: jak odnaučit v noci čůrání do plínky

není zač, já bych to ani jinak napsat neuměla, spoustu výrazu vůbec neumim česky. rozohnilo mě to, že bych se ve škole učila nějaký rady babky kořenářky:-) když mi doktorka něco poradí, pátrám po tom proč to radí, jestli to má nějaký logický základ. tohle podle mě má. jinak bych sem vůbec nepsala. kuty místo aby se zamyslela nad radou, šmahem jí odsoudila jako něco prastarého, aniž by se zkusila zamyslet, jestli to nemá něco do sebe a navíc jestli to není časem ověřené.

Není tady

 

#25 4. 8. 2009 12:20

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: jak odnaučit v noci čůrání do plínky

helena napsal(a):

A taky si nedovedu představit jak tento pokrm cpu do dítěte.
Tříletý dítě snad krajíček chleba sní bez "cpaní". Nebo mu dám slanej rohlík - ty mají většinou rády.
Někdy jsou "rady babky kořenářky" praxí ověřený - jenže holt nezní dostatečně vědecky, tak se šmahem odmítnou.

Heleno to není o vědě ale o selském rozumu a vzhledem k tomu,že jsem vychovala děti 2 vím o čem mluvím,i když to teď bude vypadat třeba nadutě a namyšleně.Když dᚠdítěti slaný rohlík, pak zas přijde dřív či později žízeň a furt ten klid prostě nebude.A po žízni řůrání....Jak říkám,vše má svůj čas a nechápu čeho významného tím chcete dosáhnout se slaným rohlíkem či chlebem.Dítě na to musí přijít samo věkem,není-li tam urologický problém.

Ale klidně si myslete a dělejte co chcete,je to můj názor.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů