Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 7. 2. 2006 18:16

Katka
Host

Ručení na půjčku

Můj přítel kdysi ručil kamarádovi na půjčku,kterou si vzal na koupi a rekonstrukci domu.Ten však půjčku nesplácel,dům přepsal na manželku,se kterou se rozvedl a odstěhoval se neznámo kam.Nyni chtějí splátky po mém příteli.Je to hodně vysoká částka,skoro 17 000,-měsíčně,které můj přítel ani za měsíc nevydělá.Platí tak výživné na dítě.
Zaplatil asi 2 splátky a na další bohužel nemá.Nyní na něj přišla exekuce,chtějí mu zabavit auto a byt a tak se ocitne na ulici. Prosím o radu,zda je tohle vůbec možné,zda je tonto postup správný.Zdá se mi to hrozně kruté,že vinou někoho přijde vlastně o všechen svůj majetek a jestě bude pomalu celý život na hranici životního minima,jelikož zbytek platu půjde na splátky.Děkuji za odpověď.Katka

 

#2 7. 2. 2006 18:17

Frigo
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12610

Re: Ručení na půjčku

Možné je všechno, ale myslím si, že s dobrým exekuterem je možné se domluvit.
Pak musí podat žalobu na "kamaráda". 
Ale nejsem právník


Motto ženy :  :-)  :-)
Všichni si myslí, že největším snem každé ženy je mít dokonalého muže...
Zbláznili jste se..?!     Největším snem ženy je žrát a nepřibrat!  :-)

Není tady

 

#3 7. 2. 2006 18:24

Misha
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 25. 1. 2006
Příspěvky: 2846

Re: Ručení na půjčku

samozřejmě je možné podat poté žalobu, ale platit musí pokud ručí. Je mi líto, ale tohle je standardní problém ručitelů. Pak ještě ty poplatky za soudy sad
bance je totiž jedno z koho ty peníze dostane a v tomto případě je to z přítele jednodušší než z dlužníka
Nevidím to růžově sad
(taky nejsem právník, tak snad existuje nějaká rada)


http://lbyf.lilypie.com/TikiPic.php/FPcAl2n.jpghttp://lbyf.lilypie.com/FPcAp1.png
         1. rok Veru              Další roky Veru

Není tady

 

#4 8. 2. 2006 0:45

Mgr.K
♥♥♥----
Registrovaný: 25. 1. 2006
Příspěvky: 174

Re: Ručení na půjčku

taktak, musi to zaplatit... nedostal se do toho cizi vinou, nybrz vinou vlastni... muze pak zazalovat toho "kamarada", aby mu ty penize zaplatil, ale to je asi tak vsechno... (jsem pravnik a jina rada neexistuje...)

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů