|
9.dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení! 9.dubna : Vaření na chatě či chalupě bez stresu: Tipy na vaření z jedné pánve nebo hrnce. 1.dubna : Jak vznikla záhada ďáblova trojúhelníku: Odhalil ji už Kolumbus? |
|
|
Můj přítel kdysi ručil kamarádovi na půjčku,kterou si vzal na koupi a rekonstrukci domu.Ten však půjčku nesplácel,dům přepsal na manželku,se kterou se rozvedl a odstěhoval se neznámo kam.Nyni chtějí splátky po mém příteli.Je to hodně vysoká částka,skoro 17 000,-měsíčně,které můj přítel ani za měsíc nevydělá.Platí tak výživné na dítě.
Zaplatil asi 2 splátky a na další bohužel nemá.Nyní na něj přišla exekuce,chtějí mu zabavit auto a byt a tak se ocitne na ulici. Prosím o radu,zda je tohle vůbec možné,zda je tonto postup správný.Zdá se mi to hrozně kruté,že vinou někoho přijde vlastně o všechen svůj majetek a jestě bude pomalu celý život na hranici životního minima,jelikož zbytek platu půjde na splátky.Děkuji za odpověď.Katka

Možné je všechno, ale myslím si, že s dobrým exekuterem je možné se domluvit.
Pak musí podat žalobu na "kamaráda".
Ale nejsem právník
Není tady
samozřejmě je možné podat poté žalobu, ale platit musí pokud ručí. Je mi líto, ale tohle je standardní problém ručitelů. Pak ještě ty poplatky za soudy 
bance je totiž jedno z koho ty peníze dostane a v tomto případě je to z přítele jednodušší než z dlužníka
Nevidím to růžově 
(taky nejsem právník, tak snad existuje nějaká rada)
Není tady
taktak, musi to zaplatit... nedostal se do toho cizi vinou, nybrz vinou vlastni... muze pak zazalovat toho "kamarada", aby mu ty penize zaplatil, ale to je asi tak vsechno... (jsem pravnik a jina rada neexistuje...)
Není tady