Oznámení

1. prosince : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

1. prosince : Maraton pečení cukroví začíná. Finty, jak jednoduše upéct to nejlahodnější cukroví!

1. prosince : Začínají adventní svátky. Připomeňme si je všechny a také tradice s nimi spojené.

#26 17. 6. 2009 2:09

kukulin
♥♥-----

Re: Otcova o 25 let mladší partnerka po mámině smrti

Bety napsal(a):

Nyní by ti mělo být tedy 31 let, ale tohle je chování 13ti letého...  fracka. Otázky ohledně majetku jsi měl řešit v pozůstalostním řízení.

Otcovi je 55 let a podle tebe se nechová jako třeba 15 letý fracek? Nebo třeba jeho partnerka, to je ještě lepší příklad. Ale nevím na co přesně narážíš?

Co se týče majetku, ano je to pravda, měli jsme to řešit v řízení. Budeme ho znovu otevírat a bohužel jsme s bratrem zjistili, že podle současného zákona jsme v právu my, ponechám-li etiku stranou, kterou se tady halda lidí ohrazuje.

Můj dotaz se, ale netýkal ani tak majetkových sporů, ale toho co si lidi myslí o takových vztazích a o jejich normalitě. Halda názorů tady už je, takže za ně díky.

Není tady

#27 17. 6. 2009 7:01

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Otec se snažil nás seznámit. Odmítl jsem se s ní seznámit a vůbec k ní promluvit. Sbalil jsem si beze slova své věci do práce a odešel přespat k tetě. Ráno mi otec volal, proč jsem se tak zachoval a že Markéta (jeho partnerka) je z toho celá vyděšená. Na to jsem mu neodpověděl a myslel jsem si své.
Skutečně reakce hodná dospělého chlapa... Během nějakých 12 hodin urazit a vyděsit Markétu, a ještě stihnout ublížit tátovi a oběma "ukázat", jak jsou nemorální, že si vůbec dovolili...
Jo, měl a mohl sis myslet své - ale co takhle zachovat základní zdvořilost k návštěvě, kterou si tvůj dospělý otec přivedl do svého domu? Mohl bys mi odpovědět, jak by ses zachoval v opačném případě - kdyby se  táta takto zachoval k tvojí partnerce?
Nᚠvztah je čím dál horší a podle mého názoru jediné co ho zajímá je, jak zabezpečit sebe a partnerku na úkor nás.... Já si samozřejmě mysliím, že to normální není. Můj názor je ten, že on i ona, připravovali početí dítěte a svůj vztah velmi pečlivě právě kvůli majetku.
Moment - jak "na úkor"? Nějak zapomínáš, že do tebe s bráchou už byly nějaké "investice" vloženy. Navíc je celkem reálná možnost, že až očekávanému miminku bude tolik, jako vám, tátu už mít nebude - skutečně si myslíš, že mu to majetek nahradí? Ani na okamžik si nepřipustíš možnost, že se lidem rodí děti i z jiných důvodů, než aby "odrbali" starší sourozence?
Otcovi je 55 let a podle tebe se nechová jako třeba 15 letý fracek? Nebo třeba jeho partnerka, to je ještě lepší příklad.
Jak by se měl podle tebe člověk v těchto letech chovat? Jsem v podobném věku a můžu tě ujistit, že skutečně nepřemýšlím o tom, jak bych svůj majetek rozdělila mezi potomky, uchýlila se do přístřeší a jako jedinou zábavu chodila do parku krmit ptáčky - kdyby mi teda zbylo na další rohlík.
A co dělá jeho partnerka tak špatného - teda krom toho, že si dovolila otěhotnět s tvým otcem bez tvého schválení?

mě by se také nelíbilo, kdyby se mi někdo cizí, byt by to byl nový partner rodiče, roztahoval v domě. Navíc je na cestě další dědic... Nechápu, proč bych po své mrtvé matce měla vše nechávat někomu jinému?!
Aneri - rodič nemá právo přivést si nového partnera? Není ten dům "tak trochu" i jeho? Včetně zařízení a dalších věcí? Většinou to bývá tak, že rodiče seženou bydlení, byt zařídí... a děti se na tom nijak zvl᚝ nepodílí, spíš do určité doby jenom berou - ale pak přijdou s nataženou rukou a "nezpochybnitelnými" nároky, protože ony přece "mají právo". Prd a vořech - kde je právo rodiče na normální život? Včetně toho dalšího dědice - jak kdybys jed plivala...

Všem, kdo nečetli, vřele doporučuju "Děti těch druhých" (Joanna Trollopeová). Na tuhle situaci téměř učebnice :-)

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#28 17. 6. 2009 7:38

majkafa
Host

kukulin napsal(a):

Otcovi je 55 let a podle tebe se nechová jako třeba 15 letý fracek? Nebo třeba jeho partnerka, to je ještě lepší příklad. Ale nevím na co přesně narážíš?

Co se týče majetku, ano je to pravda, měli jsme to řešit v řízení. Budeme ho znovu otevírat a bohužel jsme s bratrem zjistili, že podle současného zákona jsme v právu my, ponechám-li etiku stranou, kterou se tady halda lidí ohrazuje.

Můj dotaz se, ale netýkal ani tak majetkových sporů, ale toho co si lidi myslí o takových vztazích a o jejich normalitě. Halda názorů tady už je, takže za ně díky.

Takže - já si myslím, že jakýkoliv vztah, kdy se dva lidé milují, je normální.
A o tobě (a možná bratrovi) jsem nezměnila názor. Že vás hanba nefackuje. Maminka vám umřela a vy se chováte jako supi. Dospělí soběstační lidé.

Upravil(a) majkafa (17. 6. 2009 7:39)

#29 17. 6. 2009 7:39

javena
♥♥♥♥♥♥-

Kukuline, tohle je přece normální. Otec se znovu ožení - to ale neznamená, že maminku nemiloval nebo, že jeho nová partnerka je zlatokopka. A věkový rozdíl? Neřeš ho. Naopak, přeci by jste si mohli s "macechou" líp rozumět. Představ si, že by žil s ženou o 20 let starší... tongue
Bývalý kolega (28 let) měl partnerku, které bylo 45 a měla dvě děti přibližně ve věku partnera. Soužití to nijak nenarušovalo, jen tchýně jí dávala "sežrat", že nebude mít vnoučata. Tedy vlastní...
Když ovdověl tchán, bylo mu hloupé říct manželovi, že má přítelkyni. Ani jsme to doma nějak neprobírali, padla věta, alespoň nebude na baráku sám, to je dobře a novou babičku jsme prostě normálně přijali do rodiny.
Ano, dědictví dořešte. Ale co se týká otcova vztahu, pěkně bych si s ním zašla na pivo a přiznala, že mě to rozhodilo. Měl vám to s bratrem říct, nebo nastínit dřív, než přišla přespat... Je to ale jeho život. On ti taky nebude vybírat partnerku...
Docela by mě zajímalo, jak na to nahlíží bratr.

Není tady

#30 17. 6. 2009 8:02

Aneri
♥♥♥♥♥♥-

Vy nechápete, že Kukulínovi a mě jde o majetek !!!  On se nebude kamarádit s nikým, když se cítí ohrožen, že mu ho může vzít, to jasně píše, že otec chce zajistit hlavně budoucí dítě a ženu ! Proč by se Kukulín měl něčeho vzdávat,co mu náleží po jeho jediné mamince ??? Majetky jsou asi rozděleny špatně! Já myslím, kdyby Kukulín byl spokojen a dostal po mámě to, co mu patří, určitě by mu jeho masecha byla šuma fuk.
Ano, existuje opravné řízení! Dědictví lze dodatečně, po zjištění doplňovat.
Kukulíne, nemᚠtady pochopení, to jsou asi ty druhé manželky.....jen já jsem taková dračice, proto jsem své dědictví po své mamince dala svému synovi, aby jel do ciziny.......jinak, co k životu potřebuji mám a sama si na to vydělávám!

Není tady

#31 17. 6. 2009 8:09

Kerrin
♥♥♥♥---

Kukulíne.....tobě také tatínek mluví do vztahů? nebo pokud nějaký máš, tak nemá rád přítelkyni a zakazuje ti to? Asi by se to tobe i brachovi také nelíbilo, kdyby tatka nafoukl pusu a nebavil se s tebou jen kvůli tomu, že se mu nebude "libit tva partnerka. A nikdy nevíš, stejně tak jako tatka má mladší, ty nebo bratr můžete mít zase třeba starší. nebo aspoň soudím z toho cé píšeš, že nějaký vztah nemáš. To by jsi určitě tatínkovi dopřál, aby nebyl sám.
Byl zvyklý žít ve dvou, to co se stalo s maminkou je smutné.Ale dopřej mu ještě také tu radost v životě.
A majetek?to vyrovnání už tady někdo psal, narok na pulku ty a bracha a druhá polovina tata.To je v rá co pozůstalosti.
A ještě chci uvést příklad...tchyni zemřel manžel cca 17let....nemá nikoho a je to smutné taky.Pak je fixovaná na své děti a ti zase už mají jiný život, ale samota je samota.

Není tady

#32 17. 6. 2009 8:11

majkafa
Host

Aneri napsal(a):

Vy nechápete, že Kukulínovi a mě jde o majetek !!!  On se nebude kamarádit s nikým, když se cítí ohrožen, že mu ho může vzít, to jasně píše, že otec chce zajistit hlavně budoucí dítě a ženu ! Proč by se Kukulín měl něčeho vzdávat,co mu náleží po jeho jediné mamince ??? Majetky jsou asi rozděleny špatně! Já myslím, kdyby Kukulín byl spokojen a dostal po mámě to, co mu patří, určitě by mu jeho masecha byla šuma fuk.
Kukulíne, nemᚠtady pochopení, to jsou asi ty druhé manželky.....jen já jsem taková dračice, proto jsem své dědictví po své mamince dala svému synovi, aby jel do ciziny.......jinak, co k životu potřebuji mám a sama si na to vydělávám!

Já teda plně chápu, že vám jde o majetek !!! lol

#33 17. 6. 2009 8:20

Aneri
♥♥♥♥♥♥-

Já jen nechápu - proč je dědic ze zákona/ syn po matčině smrti/  nazýván supem.......tak to mi hlava nebere......tak asi svůj díl Kukulín  nedostal, nebo ho užívá někdo jiný/možná macecha, kterou dotáhl domů otec/. Láska je něco jiného, než majetek. Já myslím, že tam sehrálo nesouhlas s macechou mnoho faktorů najednou.
Jasně, že má otec právo na svůj život, ale jinak by to vypadalo, kdyby tak brzy po smrti matky nenutil syny k seznámení a nevodil novou paní domů.

Není tady

#34 17. 6. 2009 8:22

Kavasaki
♥♥♥♥---
Místo: Zlínsko

Ahoj Kukulíne,
původ všeho je(dle mě),že ti vadí,otcova známost UŽ PO 5 MĚSÍCÍCH po smrti maminky.
Majetek a věk jeho nové partnerky je asi až na dalším místě.
Zeptej se otce,co ho k tomu vedlo.
A pak už bude záležet na tobě,co bude dál.
Vzpomeň jsi,jaký měli vztah rodiče mezi sebou i dětmi.
Snaž přijít na to proč si tak brzy otec našel novou ženu.To jestli je mladší neřeš,to není podstatné.
Majetek určitě vyřešíte ku prospěchu všech,ale neokládej to,pokud jste to už neudělali.
Držím vám všem palce

Upravil(a) Kavasaki (17. 6. 2009 8:23)

Není tady

#35 17. 6. 2009 8:25

majkafa
Host

Aneri napsal(a):

Já jen nechápu - proč je dědic ze zákona/ syn po matčině smrti/  nazýván supem.......tak to mi hlava nebere......tak asi svůj díl Kukulín  nedostal, nebo ho užívá někdo jiný/možná macecha, kterou dotáhl domů otec/. Láska je něco jiného, než majetek. Já myslím, že tam sehrálo nesouhlas s macechou mnoho faktorů najednou.
Jasně, že má otec právo na svůj život, ale jinak by to vypadalo, kdyby tak brzy po smrti matky nenutil syny k seznámení a nevodil novou paní domů.

Já to vnímám tak, že Kuklínovi nejde POUZE o část, která patřila jeho mamince. Tam jistě dědické řízení proběhlo, obzvláště jestli se jedná o nemovitosti. wink Už jen "další dědic" mi říká, že se s nějakým "novým" děátkem odmítá dělit o to, co by mu případně zbylo po tatínkovi. wink
A jestli má problém s tím, že "JEHO DÍL" užívá "macecha", není problém dohodnout se o vyplacení, myslím.

Upravil(a) majkafa (17. 6. 2009 8:27)

#36 17. 6. 2009 8:33

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Vy nechápete, že Kukulínovi a mě jde o majetek !!! On se nebude kamarádit s nikým, když se cítí ohrožen, že mu ho může vzít, to jasně píše, že otec chce zajistit hlavně budoucí dítě a ženu !
Ale chápeme... sakra chápeme o co jde. Kukulínův táta (možná i pod dojmem toho, že už není nejmladší) se chce postarat o manželku a nové dítě - no a chlapci se nelíbí, že by se měl dělit s někým dalším. Dokonce mu přijde jaksi nepatřičné, že táta, namísto aby se jel podívat do Pelhřimova, si drze a bez konzultace s dětmi pořídil novou rodinu.
Majetky jsou asi rozděleny špatně! tak asi svůj díl Kukulín  nedostal, nebo ho užívá někdo jiný/možná macecha, kterou dotáhl domů otec/
Majetek se měl rozdělit při dědickém řízení. Synci už byli dostatečně dospělí na to, aby se o své nároky uměli postarat - nevíme, proč to neudělali. Že by i znovuotevření řízení bylo důsledkem tátova chování? Mmch - nebylo by lepší namísto "macecha, kterou dotáhl domů otec" používat třeba "partnerka, kterou si přivedl"?
Nezdá se, že by nutil - spíš by byl rád, kdyby se k ní chovali přinejmenším zdvořile a slušně. Bývá dobrým zvykem seznámit své okolí s tím, s kým chceme žít a mít rodinu. Ostatně mohla bys mi říci, KAM by si ji měl vodit? Do hotelu nebo do přírody?

Není tady

#37 17. 6. 2009 8:36

Vanda
Host

Tak jsem to taky celé přečetla, a považuju za ne.s.po*né, že otec má právo na vlastní život, a s kým a jak ho prožije, do toho by mu dospělé děti neměly mluvit, i kdyby se jim to nelíbilo.
Druhá věc je ten majetek: Kukulin píše, že byl po mamince a otec s ním disponuje. Zřejmě nedošlo k vyrovnání v dědickém řízení, a syn se cití ošizený....třeba otce nechal majetkem disponovat v dobré víře a nečekal takovýhle zvrat. Pak by to chtělo právníka, poradit se s odborníkem, jak to napravit...pokud jde třeba o dům, je možné jej prodat a peníze rozdělit mezi dědice, ten dům by ale v dědickém řízení proběhl určitě. Stejně tak peníze na účtech, ve fondech a podobně. Pokud je to hotovost nebo šperky, tam je to asi horší dokazovat. To ale jen fabuluju, protože máme málo (žádné) informací.
Spory o majetek už ale rozložily nejednu rodinu tak, že jsou z nich nepřátelé.

Upravil(a) Vanda (17. 6. 2009 8:37)

#38 17. 6. 2009 8:36

Aneri
♥♥♥♥♥♥-

Vidíš, Majkafo, já mám zase pocit, že věci nemají dotaženy do konce a nejsou rozděleni. Jasně, jak naloží se svým majetkem otec, je jen jeho věc. S tím Kukulín nic neudělá. No, neznáme celý příběh a pouze se domníváme........
Jasně, pokud je tam majetek, bude víc lidí na dělení, to asi také vadí Kukulínovi....ale neznáme vztahy, poměry......ale pokud vyvolá s bratrem opravné řízení /nebo jak se to jmenuje/ nedělá to dobrý dojem a že ty vztahy jsou narušeny , je vidět.

Není tady

#39 17. 6. 2009 10:16

kukulin
♥♥-----

helena napsal(a):

1) Otec se snažil nás seznámit. Odmítl jsem se s ní seznámit a vůbec k ní promluvit. Sbalil jsem si beze slova své věci do práce a odešel přespat k tetě. Ráno mi otec volal, proč jsem se tak zachoval a že Markéta (jeho partnerka) je z toho celá vyděšená. Na to jsem mu neodpověděl a myslel jsem si své.
Skutečně reakce hodná dospělého chlapa... Během nějakých 12 hodin urazit a vyděsit Markétu, a ještě stihnout ublížit tátovi a oběma "ukázat", jak jsou nemorální, že si vůbec dovolili...
Jo, měl a mohl sis myslet své - ale co takhle zachovat základní zdvořilost k návštěvě, kterou si tvůj dospělý otec přivedl do svého domu? Mohl bys mi odpovědět, jak by ses zachoval v opačném případě - kdyby se  táta takto zachoval k tvojí partnerce?
2) Nᚠvztah je čím dál horší a podle mého názoru jediné co ho zajímá je, jak zabezpečit sebe a partnerku na úkor nás.... Já si samozřejmě mysliím, že to normální není. Můj názor je ten, že on i ona, připravovali početí dítěte a svůj vztah velmi pečlivě právě kvůli majetku.
Moment - jak "na úkor"? Nějak zapomínáš, že do tebe s bráchou už byly nějaké "investice" vloženy. Navíc je celkem reálná možnost, že až očekávanému miminku bude tolik, jako vám, tátu už mít nebude - skutečně si myslíš, že mu to majetek nahradí? Ani na okamžik si nepřipustíš možnost, že se lidem rodí děti i z jiných důvodů, než aby "odrbali" starší sourozence?
3) Otcovi je 55 let a podle tebe se nechová jako třeba 15 letý fracek? Nebo třeba jeho partnerka, to je ještě lepší příklad.
Jak by se měl podle tebe člověk v těchto letech chovat? Jsem v podobném věku a můžu tě ujistit, že skutečně nepřemýšlím o tom, jak bych svůj majetek rozdělila mezi potomky, uchýlila se do přístřeší a jako jedinou zábavu chodila do parku krmit ptáčky - kdyby mi teda zbylo na další rohlík.
A co dělá jeho partnerka tak špatného - teda krom toho, že si dovolila otěhotnět s tvým otcem bez tvého schválení?

4) mě by se také nelíbilo, kdyby se mi někdo cizí, byt by to byl nový partner rodiče, roztahoval v domě. Navíc je na cestě další dědic... Nechápu, proč bych po své mrtvé matce měla vše nechávat někomu jinému?!
Aneri - rodič nemá právo přivést si nového partnera? Není ten dům "tak trochu" i jeho? Včetně zařízení a dalších věcí? Většinou to bývá tak, že rodiče seženou bydlení, byt zařídí... a děti se na tom nijak zvl᚝ nepodílí, spíš do určité doby jenom berou - ale pak přijdou s nataženou rukou a "nezpochybnitelnými" nároky, protože ony přece "mají právo". Prd a vořech - kde je právo rodiče na normální život? Včetně toho dalšího dědice - jak kdybys jed plivala...

Všem, kdo nečetli, vřele doporučuju "Děti těch druhých" (Joanna Trollopeová). Na tuhle situaci téměř učebnice :-)

ad 1) No heleno musím říct, že jsi zřejmě nepochopila proč jsem to udělal. Ano mᚠpravdu, pokud přijde návštěva je slušnost se představit. Ale taky není nikde psáno, že se jí musím představit, když je neohlášená a přijde stylem "ahoj já jsem Markéta dneska tady přespíme a já budu spát v posteli tvé mámy." No věřím tomu, že ty by jsi k tomu byla ochotná a ráda by ses jí představila, ale prostě takový nejsem a nikdy nebudu.  A mimochodem to, že jsem odešel, myslím bylo dost asertivní a gentlemanské vůči otcovi i Markétě. I já mám své ego a osobnost a nemusím se zdravit s kdekým kdo zná otce.
A co se týče opačné situace - tj. kdyby to byla moje partnerka - rozhodně bych se snažil takovým situacím vyhnout nebo je aspoň předvídat a rozhodně bych se nesnažil jí tomu vystavit. Já si myslím, že otec ani Markéta nejsou tak hloupí a nepředvídaví, aby nemohli předpokládat moji reakci a navíc si myslím, že zahráli pěkné divadlo. Řek bych, že otec mě zná už dost dlouho. A co se týče námitek, že to je otcův byt - není je pořád družstva - platba šla i z máminých peněz a já tam mám pořád trvalé bydliště a pořád to považuju ještě do určité míry za svůj domov, ale tohle jsem předtím neuved a nemohla jsi to tušit a navíc to není podstatné.

ad 2) Ano to mᚠpravdu, investice do nás vloženy nějaké byly. Ale já se přece si nenárokuju otcův majetek. A pokud to bereš, že on nás živil, šatil a pod. a my bysme mu měli svůj dluh splatit - to co do nás investoval. O tom se nepřu, ale taky nevidím důvod proč bych to měl vlastně splácet Markétě. Mimochodem máma měla víc majetku než on, který mu nepatřil a její rodiče to ani nechtěli. A navíc nejde jen o peníze,  ale jsou to věci - vzpomínky a pro Markétu by měli čistě spotřebitelskou hodnotu nebo téměř nulovou.   
Podívej to už není můj problém, že jeho potomek nebude mít tátu, aspoň okusí to co teď my s bráchou. A navíc já jsem to dítě nepočal a moje dítě to není a nebude, ale je zajímavé, že mám pocit, že se mě kdekdo snaží jakoby přitáhnout k jakési zodpovědnosti. A proto jsem položil tu otázku, jestli si myslíte, že tenhle vztah je vůbec normální a dovolím si znovu tvrdit, že není. A za to, že je můj otec roztěkaný a nezodpovědný a Markéta je frocek, kterému asi v hlavě nedošlo (nebo právě, že možná došlo), co tím může sobě i druhým způsobit, já nemůžu. A pokud tvrdíš, že majetek mému "sourozenci" otce nenahradí, tak na co ten majetek potom potřebují?

ad 3) Tahle věta je trošku vytržená z kontextu odpovědi na betinu připomínku. Rozhodně jsem nenapsal, že bych chtěl, aby otec zůstal sám, ale vážně jsem nečekal, že si domů přivede něco takového jako Markéta a ještě to, že s ní bude mít dítě. A že ve svém věku bude tak nezodpovědný. A to se vracíme zpět k předešlému. Mám obavy, že později se projeví zákonitě Markétin kalkul a nejen její, ale i její matky (protože jí teď asi ještě nedochází anebo právě naopak už jí to dochází, co může v budoucnu nastat). A zase se ptám, jsou tyto vztahy normální?

ad 4) Rodič má právo na partnera, pokud svého ztratí, ale nemůže tím manipulovat své potomky. A navíc jak říká aneri, proč bych měl nechávat majetek mámy někomu cizímu? V momentě umrtí mámy mámin majetek otcův nebyl. Takže myslím, že máme s bratrem na něj stejný nárok jako otec bez ohledu na to, jestli nás živil nebo ne.
Já bych řekl, že Markéta taky dostala od svých rodičů dost a ještě žijí, takže dám na to krk, že se budou starat určitě o jejího potomka. Já a brácha jsme o tuto možnost přišli a s otcem už počítat nemůžu. Takže to, že mě tady někdo označuje za supa, sobečka a fracka a nevím ještě co - ignoruju, protože z mého úhlu pohledu je to samé můj vlastní otec a jeho partnerka. A rád bych viděl ty lidi, co to o mě napsali na mém místě, jestli by se tak vážně chovali jak píší - tu lásku a vřelost k bližnímu svému. No radost pohledět. I když v té sobeckosti mají možná mnozí pravdu. Ale a hodí kamenem, ti co jsou bez viny.

Není tady

#40 17. 6. 2009 10:52

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Milý kukuline - pochopila jsem. Jen mám pořád dojem, že nechápeš ty - "ahoj já jsem Markéta dneska tady přespíme a já budu spát v posteli tvé mámy." - slečna je v tvém věku, cos očekával? Že se bude chovat přiměřeně submisivně a spát nejlíp v kuchyni na kanapi? Ta postel už dávno NENÍ tvojí mámy - smiř se s tím.
Už tu bylo mockrát řečeno, že na vyrovnání z maminčina dědictví jste měli času dost, ale pořád nevíme, proč jste to neudělali. A že by s otcem nebyla dohoda o věcech-vzpomínkách? Že by vám opravdu nechtěl nic dát? Nehledě k tomu, že pro něj můžou mít tuhle hodnotu taky - nemluv pořád jen o Markétě-zlatokopce.
Nijak jsi ji nespecifikoval. Co to znamená "něco takového jako Markéta"? A jak vás otec "manipuluje Markétou"?
Nikdo tě nenutí k jakési "zodpovědnosti", ale to dítě bude tvůj sourozenec, a se ti to líbí nebo ne a místo velkýho bráchy (bráchů? co na to tvůj bratr?) bude mít kliku, když ho vůbec nepozná... ale spíš se obávám, že to ještě dostane sežrat.
Ptᚠse "majetek mému "sourozenci" otce nenahradí, tak na co ten majetek potom potřebují?" Lehká odpověď - aby sourozenec měl i bez táty relativně slušný život. To, jestli se jeho prarodiče ne/budou starat nebudiž tvojí starostí - prvotně tuto povinnost mají rodiče.

Co takhle roztěkaného, nezodpovědného a senilního pětapadesátníka nechat zbavit svéprávnosti s tím, že zjevně nevěděl, co dělá, když si dovolil počít s "něčím takovým"? Posléze by bylo lze odložit jej do státního pečovatelského zařízení (vyjde levněji) a spravovat jeho majetek s péčí řádného hospodáře.

Není tady

#41 17. 6. 2009 10:55

dinosaurus
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Jižní Morava
Web

Kukulin já jsem byla v tém postavení, neli v ještě z tvého pohledu horším, pač mě zemřel otec když mě bylo 11let, a matka si znovu našla přítele, nastěhoval se k nám v mých 14letech, a taky užíval dům mého otce, no a co? Mě fakt připadá, že ti jde jen o majetek.
Taky nechápu z čeho soudíš, že je tátova partnerka špatná, když ses ani neuráčil ji poznat.
Píšeš a hodí kamenem kdo je bez viny...každý dělá v životě nějaký ten kopanec, ale chce si to taky přiznat a postavit se k tomu, což ty zřejmě nedokážeš, že?

Vítězí jen ten, kdo ve vítězství věří.

Není tady

#42 17. 6. 2009 11:03

haiel
♥♥♥♥♥♥-

Holky, já nevím hmm .. jsem si to četla ještě jednou. Teď bez ohledu na to, do jaké míry je Kukulínovo pohoršení zákonně či morálně opodstatněné, on píše: "Otce samozřejmě nepřešly snahy nás seznámit." To je dost podstatné tvrzení. Vyplývá z něj, že po celou tu dobu je role jeho nové partnerky jaksi pasivní nebo vyčkávací. Kukulínovi je vytýkán infantilní postoj, ale toto není o nic dospělejší. Jestli dobře počítám, je to déle než 2 roky, co se zná s jejich otcem a přibližně stejnou dobu také zná důvod odmítavého postoje jeho syna. Měla dost času na to, aby dala jasně najevo svůj postoj a své úmysly.  Ono přibýt do něčího života po smrti matky je trochu něco jiného než třeba po rozvodu. Bez ohledu na to, co stojí v zákonech o dělení majetku, mně osobně by se příčilo užívat část majetku, která náležela jejich matce, by nyní dle zákona náleží mému nastávajícímu.  Líp bych se cítila, kdyby se se syny buď vyrovnal už za svého života, nebo alespoň tu část po matce jakkoliv zachoval do dědictví pro ně.  Za naše, a tedy z poloviny moje, bych pokládala jen to, co v začátku patřilo jen muži, jen mně,  a to, k čemu se domůžeme za našeho společného života. Že se tím jaksi umenší hmotný základ pro novou rodinu, to snad nevadí. Vždy ona toho jejich tátu miluje čistou láskou a o majetek jí vůbec nejde  no ne? gloria

Není tady

#43 17. 6. 2009 11:12

haiel
♥♥♥♥♥♥-

Kukulíne, než jsem to dopsala, vidím tady tvůj nový příspěvek. Jestli ode mne vezmeš radu - to budoucí dítě na celé situaci nenese nejmenší vinu a bude to tvůj napůl vlastní sourozenec. Nepřenášej na něj tu averzi, bude líp, když si s ním vytvoříš vztah neodvislý od vztahu k otci a jeho matce.

Není tady

#44 17. 6. 2009 11:19

dinosaurus
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Jižní Morava
Web

Haiel, ale oni neužívají majetek stále, přijely na návštěvu.
Ale teda jinak fakt je, že sourozec nemůže za vztahy mezi váma. Které by při troše tvé dobré vůle nemusely být takové.

Vítězí jen ten, kdo ve vítězství věří.

Není tady

#45 17. 6. 2009 11:21

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

kukulin napsal(a):

V roce 2006 mi umřela máma na rakovinu pankreatu v 52 letech (když umírala bylo mi 28 let, bratrovi 26). Byla to hrozná rána, a dost těžko se s tím smiřuju vzhledem k podmínkám jak umírala a jak se taky v této situaci zachoval otec před smrtí a po smrti mámy.
3 dny před máminou smrtí (když už jsme věděli od doktorů, že nepřežije) jsem odešel do Brna vyřídit si novou práci a sehnat si bydlení. S tím, že budu pravidelně dojíždět domů za otcem a to jsem taky splnil. A domů  taky dojížděl můj mladší bratr.
Otec si asi 5 měsíců po mámině smrti našel nové zaměstnání a hned taky novou partnerku. Partnerka je o 25 let mladší než otec, otcovi bylo v té době 53 let, jí 28 let. Teď s ní čeká dítě.

První setkání s ní proběhlo u nás doma, když jsem byl doma jen já. Přijela s otcem na večer a že tu přespí. Otec se snažil nás seznámit. Odmítl jsem se s ní seznámit a vůbec k ní promluvit. Sbalil jsem si beze slova své věci do práce a odešel přespat k tetě.
Ráno mi otec volal, proč jsem se tak zachoval a že Markéta (jeho partnerka) je z toho celá vyděšená. Na to jsem mu neodpověděl a myslel jsem si své.

Od té doby, co se nás otec snažil seznámit, vedu s otcem názorovou válku ohledně jeho vztahu s danou partnerkou a o tom jakou budoucnost nám připravil. Nᚠvztah je čím dál horší a podle mého názoru jediné co ho zajímá je, jak zabezpečit sebe a partnerku na úkor nás.
Máma měla taky určitý majetek a s tím po její smrti disponoval otec. To se samozřejmě mě a bratrovi nelíbí, protože si myslíme, že mámin majetek měl přejít na nás. Některé věci, jak jsme později zjistili, otec do dědictví nepřiznal.
Naše spory došly tak daleko, že se pořád osočujeme a urážíme de facto jen kvůli Markétě.
Já jsem v této věci zaujmul pozici odmítače - vyhýbám se jakékoliv komunikaci s ní a snažím se setkat v minimech případů. Otce samozřejmě nepřešly snahy nás seznámit.

Chtěl bych se zeptat, jestli v této věci jednám aspoň trochu správně a chtěl bych taky znát názor, jestli je tohle normální v rámci společnosti. Otec mi totiž už několikrát vytkl, že v dnešní době jsou takové vztahy normální záležitostí.
Já si samozřejmě mysliím, že to normální není. Můj názor je ten, že on i ona, připravovali početí dítěte a svůj vztah velmi pečlivě právě kvůli majetku. Otec tvrdí, že to tak není. Ale já mu nevěřím už ani slovo.

Otec si asi našiel partnerku priskoro a priskoro začal rieši aj majetkové a iné veci, ale - úprimne povedané - chápem, že nechce osta do smrti sám... Ak ste v to dúfali, tak to bolo dos naivné. A že je jeho žena mladšia? No, nie je to asi ideálne, ale môj brat má zasa ženu o dos staršiu(podža vešobecných merítok) a akí sú spolu šastní... Prečo si mylsíš, že by sa otec mal s tebou radi ohžadom výberu partnerky? Ty by si sa rozišiel s milovnaou ženou, keby ti ju otec neschválil? A ako by si sa cítil, keby ju otec okázale ignoroval a odmietal sa s ňou bavi?
Ak mᚠobavy ohžaodm majetku, porozprávaj sa s otcom... a inak by som tú nevraživos voči nej trochu miernila aspoň na obyčajnú žudskú slušnso. Milova ju nemusíš, rešpektova by si mohol.

Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

#46 17. 6. 2009 11:24

haiel
♥♥♥♥♥♥-

dinosaurus napsal(a):

Haiel, ale oni neužívají majetek stále, přijely na návštěvu.
Ale teda jinak fakt je, že sourozec nemůže za vztahy mezi váma. Které by při troše tvé dobré vůle nemusely být takové.

Dino, já jsem psala s odvoláním na Kukulínův úvodní příspěvek a tedy jen v souvislosti s tou novou ženou, nikoliv s její rodinou.

aha, nedorozumění, už to vidím. To ona tehdy přijela na návštěvu. Sama. Kukulín to jen v tom posl. příspěvku napsal v množném čísle. No to nic,  na podstatě věci to nic nemění.

Upravil(a) haiel (17. 6. 2009 11:30)

Není tady

#47 17. 6. 2009 11:28

agewa
♥♥♥♥♥♥-

"ahoj já jsem Markéta dneska tady přespíme a já budu spát v posteli tvé mámy."

opravdu TOHLE řekla?nebo jsi to tak cítil ty, možná proto že jsi byl zaskočen?kromě toho tady nevidím, že by jsi řešil něco jiného než ten majetek.pokud dotyčnou neznáš( nemᚠzájem jí poznat), jak víš , jaká je, co si myslí?

Není tady

#48 17. 6. 2009 11:28

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Aneri napsal(a):

Vůbec mě hanba neplácá! Nechápu, proč bych po své mrtvé matce měla vše nechávat někomu jinému?! Snad bych podle některých mohla i chodit žebrat, protože starý pán chce dítě lásky s mladou ženou...ale o tom to je, že jsme každý jiný a máme na různé situace různé názory. Nebo snad ne? Proč Kukulína odsuzujete, třeba je také sup, jako já / a proto nic nemám/ Nevěřím, že tak vážně narušené vztahy se dají urovnat, snad jedině tím, že by se Kukulín všeho vzdal, nic nepožadoval a kamarádil se s macechou......

Po každom mŕtovm je dedičské konanie, kde sa majetok podža yákona rozdleí... &Bey ožhadu na to, kožkokrát s apotom ešte dedičia oženia, vydajú alebo kožko detí majú. Zmenší sa podiel o otcovi, ale otec ešte žije a má právo ich aj úplne vydedi(a ekby boli mimoriadne po*ní, ani by som sa nečudovala). Zrejme sa mal Kukulín modli, aby aj otec zomrel čo najskôr a nestihol už založi novú rodinu aj s dedičom roll , aby mu zostalo čo najviac majetku. Zvláštny pohžad na rodinu, som rada, že mám iný...

Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

#49 17. 6. 2009 11:36

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Aneri napsal(a):

Ten majetok ale nie je VÁŠ(ani tvoj, ani jeho)  - je nebojej matky, ten sa rozdelí, a žijúceho otca, ktorý by ho mohol trebárs prehajdáka na hracích automatoch alebo ís na cestu okolo sveta a vám supom by nezostalo nič.. .NO A ČO? Rodič nie je kasička na peniaze... big_smile Nmeusí sa kamaráti s nikým, ale môže sa mu sta, že po smrti otca aj tak príde o "svoje" peniaze a navyše nebude ma kontakt s nevlastným súrodencom a možno sa ešte rozháda aj s vlastným(ak je ten iného názoru). Fakt tie prachy za to stoja?

Brita

Není tady

#50 17. 6. 2009 11:46

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Kukulín, je zbytočné ti čokožvke písa, si úplne zaslepený sebažútosou siroty, ktorú ešte "opustil" aj otec. Asi ti je žúto, že otec netrúchli s vami, ale: vám to bola matka, jemu manželka. Vy už inú matku ma nebudete, on inú ženu ma môže. Je to kruté, ale je to holý prirodzený fakt. Pokiaž ide o penizae. Otvorte dedičské konanie, bojujte o majetok po matke, na ktorý máte podža svojho pocitu nárok, ale nebuďte nespravodliví a nestrate pritom aj toho durhého rodiča vinou svojej chamtivosti. Aby sa snaha po spravodlivosti nezvrhla v číru nespravodlivos a obyčajnú nízku chamtivos. Ustrážte si to. MMch, teba je houby s octom po tom, kožko majetku má Markéta, jej rodičia, pes, bratranec alebo ktokožvek iný.
A ty konečne uznaj, že otec má právo robi so svojím životom, čo chce, pokiaž ho len nedáte vyhlási za nesvojprávneho. Môžete sa vám to nepáči, ale čím skôr sa s tým zmierite, tým skôr sa môžu obnovi dobré vzahy v rodine. Ak chceš by zaatý, v poriadku, buď, ale nečakaj, že ti tu my nezaujaté budeme všetky slepo pritakáva. Niektorí ti pritaakaú, iní a rozoberú na čiastočky. big_smile

Brita

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí