Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 7. 2. 2006 17:55

Luuca
Host

Frappe-jak na to?

Ahojda,strašně mi v kavárně zachutnalo vanilkové frappé (a když má hoodně pěny je to jestě lepšítongue a chtěla bych si ho občas udělat i doma,můžete mi poradit recept?Děkuji;)

 

#2 7. 2. 2006 18:11

Pešta
♥♥♥♥---
Registrovaný: 30. 1. 2006
Příspěvky: 490

Re: Frappe-jak na to?

Frappe koupíš instantní v sáčku a zaleješ mlékem rozmixuješ a přidᚠvanilkovou zmrzku.

Není tady

 

#3 7. 2. 2006 18:14

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Frappe-jak na to?

Hodně pěny se dosáhne, když kávu rozpustíš jenom v trošce vody, dᚠdrcený led a napěníš elektrickým "udělátkem" pokud mᚠpřímo na Frappé nebo když ne tak ponorný mixér, a pak už dolévᚠmléko a ochucovadla podle chuti, ta pěna zůstane zachovaná. Cukr taky podle chuti.


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#4 14. 2. 2006 8:55

Jarmila
♥♥♥----
Místo: Praha a jinde
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 146

Re: Frappe-jak na to?

Ja si delam dietni v mixeru:
(na dve velke sklenice)
1 studenou kavu (kdyz si delam Turka, udelam jednoho navic na pozdeji)
hrst ledu
sladidlo
dolit odstredenym mlekem

Z mixeru je to napenene a je to jako zmrzlina skoro bez kalorii. Piji to brckem.

Ovsem jinak muzes delat s cukrem a plnotucnym mlekem jestli jsi hubena. A muzes pridat trochu vanilky ci vanil. prichute (a nebo rum atd)

Není tady

 

#5 25. 2. 2006 21:52

Eva01
Host

Re: Frappe-jak na to?

Originál frappé se dělá z Nescafé.Nejlepší je Clasic, nejlépe se napění. Stačí ho hodit do šejkru. V řecku to pijou na žízeň. Studená káva se napění a přidá se led. Já to mám ráda i s mlékem. Zmrzlina může být super, ale to bych měla tak k večeři:-)))
E.

 

#6 26. 2. 2006 10:14

sinyk
♥♥-----
Registrovaný: 17. 2. 2006
Příspěvky: 41

Re: Frappe-jak na to?

Většinou si dělám frappé v létě. Do šejkru (klidně i dětského z granka) dám 2 lžičky rozpustné kávy (cukr i van. dle chuti) zaliji trochou stud. vody (kdo chce může dát i led hned), zatřepu, přidám stud. mléko a znovu třepu. Do sklenice dám led nebo zmrzlinu a  naliji směs ze šejkru. Apak už mám jen pohodu a  vychutnávám. TIP: pokud nemáte šejkr nebo mixér vemte kojeneckou láhev a třepejte to v ní.  A Vám chutná

Není tady

 

#7 26. 2. 2006 11:12

Jarmila
♥♥♥----
Místo: Praha a jinde
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 146

Re: Frappe-jak na to?

Cim nizsi obsah tuku v mlece tim vice se vam napeni.

Není tady

 

#8 27. 2. 2006 19:13

Luuca
Host

Re: Frappe-jak na to?

Dekuji za uzitecne rady,urcite to vyzkousim:P

 

#9 21. 5. 2006 9:44

Májajája
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 3756

Re: Frappe-jak na to?

Už se těším na léto až sio to budu chystat, vždycky mívám v lednici jedno  kafe navíc, kdybych dostala chu :-D


Mája

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů