Oznámení

30. listopadu : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

30. listopadu : Pracny, zázvorky a anýzky. Trojice voňavého cukroví, bez kterého nejsou Vánoce!

30. listopadu : Originální vánoční dekorace. Stačí pár klacíků a bílá barva.

#1 16. 6. 2009 10:43

lenuska1234
♥♥-----

žárlivost

Ahoj, ráda bych znala Váš názor. Mám přítele, již 2 roky a nyní po několika měsících plánování si budeme stavět domek, což je úžasné, ale to co mě trápí je jeho žárlivost. Např. mi příjde sms, nebo já posílám někomu zprávu a přítel ihned reaguje, ptá se - kdože nám to píše, zda-li můžu prozradit, komu píšu apod. Když jdu s kamarádkou na kafe, tak je z toho špatný a taky se stalo, že se sám opil z představy, co kde vyvádím. Předesílám, že nikdy neměl důvod, nikdy jsem nic neprovedla ani nic podobného. Když jsme spolu o tom hovořili, řekl mi, že to ví, ale nemůže si pomoci. Teď ještě více než jindy mě to trápí, budeme si brát úvěr, takže pak nás již bude vázat společný dluh a dům. Máte některá z vás zkušennosti se žárlivým chlapem a jak to dopadlo? Je možnost nápravy, nebo to má někdo zakódované a už se toho nikdy nezbaví? Velká žárlivost  je hrozně omezující a moc mi to vadí, ale nevzdám se přeci dobrovolně i občasného času pro sebe a své známé. Díky ......smile

Není tady

#2 16. 6. 2009 11:39

ARZINOE
♥♥-----

Re: žárlivost

Mám taky zkušenost se žárlivým partnerem a byl to děs.Taky bylo pořád kdo ti psal sms a tak...Kdysi odjel na školení a volal mi ve 3.30 jestli jsem doma a prý co dělám?Měl asi strach ze samoty.Matka se o něho moc nezajímala a vychovala ho babička.S ním jsem si připadala jak pes na krátkém vodítku.A mohla jsem ho pořád  ujišťovat,že nikoho jiného nechci.Říkala jsem mu ať vyhledá psychologa,ale nechtěl.Na konec jsme se rozešli .Žárlivost je hrobem každého vztahu.
Můj otec byl taky žárlivý.Máma se nesměla na chlapa ani podívat.Nejednou od něj dostala facku,protože se mu něco nezdálo.

Upravil(a) ARZINOE (17. 6. 2009 8:45)

Není tady

#3 16. 6. 2009 11:55

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha

Není možnost nápravy - bude se to zhoršovat. Já bych s takovým mužem svůj život nesvazovala.

Jinak, žárlivost (tedy, ta chorobná) není o tom, jestli ty "něco děláš" nebo nebo ne. Žárlivost je projev vlastní nejistoty a vlastních komplexů - právě proto s tím Ty nic neuděláš. Mohl by se chovat jinak, nedávat to najevo, ale stejně to v něm bude

Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

#4 16. 6. 2009 12:04

dixina
♥♥♥♥♥♥-

Není možnost nápravy - bude se to zhoršovat.

Souhlasím s Mashankou, manžel kamarádky došel tak daleko, že jí, když šla nakoupit do marketu a kvůli zácpám a frontám se zdržela, kontroloval i kalhotky, no humus -nyní jsou v rozvodovém řízení.

Jsem něžný, jsem krutý, ale jsem ŽIVOT. Pláčeš? I v slzách je síla, tak jdi a žij....!

Není tady

#5 16. 6. 2009 12:06

Petruša
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha-východ

bohužel taky souhlasim

Není tady

#6 16. 6. 2009 12:13

ViktorkaLove
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Brno

Kamarádka měla žárlivce, byli nádherný pár, všichni jim fandili..., ale jenom já jsem věděla, jak to s ním má těžký. Ještě i když si dávala třeba na krk šátek, řval na ňu, pro koho se tak strojí, komu se chce líbit..., a ona byla opravdu moc hezká a přitažlivá, chlapi se po ní otáčeli, měla z toho peklo. Byl na ňu fakt zlej. Já nevim, mně se nezdálo, že by mu chybělo sebevědomí, taky byl krásnej, chytrej, z vysoce postavené rodiny, to spíš obráceně - byl namyšlenej. Byl z dvojčat, ti kluci byli jak Jekyl a Hyde, jeden krásnej a zlej a druhej škaredej a hodnej. Ona ho aj tak milovala, a když to začlo už vylejzat na povrch (přestal se na veřejnosti ovládat a dělal jí scény aj před lidma), všichni ji ukecávali, ať ho nechá, měla s tim velký problém. Vyhrožoval, aj sebevraždou, plakal..., těžce se od něj "odmilovala"... Je to nemoc. Ale nejsem si jistá, jestli léčitelná. Dr. Plzák myslím někde zmiňoval tři druhy muže, kterému se vyhnout: alkoholik, hysterik a žárlivec...

Není tady

#7 16. 6. 2009 12:25

mashanka
Zablokovaný

dixina napsal(a):

Není možnost nápravy - bude se to zhoršovat.

Souhlasím s Mashankou, manžel kamarádky došel tak daleko, že jí, když šla nakoupit do marketu a kvůli zácpám a frontám se zdržela, kontroloval i kalhotky, no humus -nyní jsou v rozvodovém řízení.

Být to můj muž, rozvodového řízení by se nedožil lol

Není tady

#8 16. 6. 2009 12:31

lenuska1234
♥♥-----

Pořád jsem si říkala, až mě pozná víc, že to bude lepší, bude vědět, že se na mě může spolehnout, ale máte pravdu, je to v něm, bohužel. Na začátku vztahu se mi líbilo, když mi 10x denně volal, ale už se přesně začínám cítit, nebo vlastně už se delší dobu cítím,  jako ten pes na krátkém vodídku. Na druhé straně se na něm můžu v čemkoliv spolehnout, je velmi spolehlivý, ale toto to stejně nemůže kompenzovat.

Není tady

#9 16. 6. 2009 12:31

Wiki
♥♥♥♥♥♥-

Já bych si (to víš, já už jsem asi podstatně starší a bez mnoha iluzí) zajistila zejména právní stránku věci.
´Žárlící partner je hodně špatný začátek nové životní etapy. Byla bych velmi ostražitá a s plánováním celé společné budoucnosti bych počkala.  Společný úvěr se Vás bude dotýkat nějakých 20-30let, což není legrace. Zvládnete úvěr i kdyžbudeš na mateřské apod...

Ale vzhledem k tomu, že jsi to sama nastínila, tak máš malinko taky obavu. Je oprávněná. Vztah může za rok, dva skončit (žárlivost nebo ne) a co pak. Jen společné dluhy. Nic moc růžového nenabízím. Může to být i jinak. to poznáš ale nejlépe sama.smile

Není tady

#10 16. 6. 2009 12:35

mashanka
Zablokovaný

lenuska1234 napsal(a):

Pořád jsem si říkala, až mě pozná víc, že to bude lepší, bude vědět, že se na mě může spolehnout, ale máte pravdu, je to v něm, bohužel. Na začátku vztahu se mi líbilo, když mi 10x denně volal, ale už se přesně začínám cítit, nebo vlastně už se delší dobu cítím,  jako ten pes na krátkém vodídku. Na druhé straně se na něm můžu v čemkoliv spolehnout, je velmi spolehlivý, ale toto to stejně nemůže kompenzovat.

Věř tomu, že na světě existuje nespočet mužů, na které se můžeš spolehnout a nejsou při tom chorobně žárliví.
A nebo existuje varianta, najít si partnera, se kterým je ti jen dobře a necítíš žádné vodítko a spoléhání dát na druhé místo - spoléhat hlavně sama na sebe.
U tohoto pána se můžeš spolehnout hlavně na to, že ti časem udělá ze života peklo - sice budou při tom včas zaplacené složenky,..........................

Upravil(a) mashanka (16. 6. 2009 12:37)

Není tady

#11 16. 6. 2009 12:41

Natálie
♥♥♥♥♥--
Místo: Severní Čechy

Mám taky zkušenost s žárlivcem(měl i jiné chyby). Podezříval mě, že v práci mám milence, když jsem někoho pozdravila, tak u toho měl připomínky, o sms ani nemluvím... A jak to dopadlo? Nakonec on to v práci táhnul s tzv. kamarádkama. Od této doby, když slyším slovo "kamarádka" a už mám  alergii.

Změna přichází pomalu.
Paul McCartney

Není tady

#12 16. 6. 2009 13:09

sandra
♥♥♥♥♥♥-

zarlivci se nemeni...jen se to bude zhorsovat. jeste bych nejaky cas pockala a do spolecnyho uveru se s nim nehrnula...

Není tady

#13 16. 6. 2009 13:36

ARZINOE
♥♥-----

sandra napsal(a):

zarlivci se nemeni...jen se to bude zhorsovat. jeste bych nejaky cas pockala a do spolecnyho uveru se s nim nehrnula...

Já bych taky počka,spíš teda podívala bych se po někom, kdo ti dá volnost.Bude se to stupňovat.Zatím nemáte spolu nic,ale až by přibyl úvěr a dítě mohla bys být ne na vodítku,ale v kleci!

Není tady

#14 16. 6. 2009 13:54

lenuska1234
♥♥-----

Děkuji za reakce, je mi z toho pořádně ouvej, stále si to nějak omlouvám, jeho omlouvám, protože tomu chci věřit, že to lepší bude, zvlášť když jsme už tisíckrát o tom mluvili, že přece mi může věřit a že neúměrná žárlivost jen všechno zničí, tak to i vypadalo, že se z toho ponaučil, ale včera jsem mu schválně neřekla, komu píšu sms, protože jsem to po několika situacích už aby nedošlo ke konfliktu, říkat začala... no a přesně přišlo, co jsem čekala. "Smím se zeptat, komu píšeš?" Tak jsem se ho zeptala, jestli si myslí, že taková neustálá kontrola se mu zdá normální a on to bohužel vůbec nepochopil, protože podle jeho hlediska, se slušně zeptal, tak já bych na to měla odpovědět... tak jsem odpověděla, ale je to jako házet hrách na zeď...

Není tady

#15 16. 6. 2009 13:57

mashanka
Zablokovaný

No, já nevím - asi bych odpověděla - no milenci přece - neříkal jsi, že jdeš dneska večer na hokej ? Nic jiného se snad ani dělat nedá. Možná to nějaký čas zkus, takhle reagovat, možná ho to otuží - ale moc bych na to nespoléhala. Jedině snad tím můžeš urychlit sled vašeho vztahu - je jen otázka času, a tímhle bys to urychlila, kdy si "vykoleduješ" první facku - a to by snad byla pro tebe konečná. Pokud ne, není ti pomoci

Upravil(a) mashanka (16. 6. 2009 14:00)

Není tady

#16 16. 6. 2009 14:00

lenuska1234
♥♥-----

Tak to je dobrý smile, tak já to zkusím, diskuze stejně nepomáhají, pak Ti dám vědět stoltbig_smile

Není tady

#17 16. 6. 2009 14:01

mashanka
Zablokovaný

OK smile

Není tady

#18 16. 6. 2009 14:11

Lilith380
♥♥-----

Jsem někde četla, že žárlivci jsou sami nespolehliví co se týče věrnosti, mají rozpory oddolat erotickým svodům a nástrahám a ví, že se na sebe spolehnout v tomto nemohou, .....a to samé očekávají  u partnera, že teda se důvěřovat nedá a proto prověřují... usch

Není tady

#19 16. 6. 2009 14:11

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Takhle nějak to říká (nejen) doktor Plzák - Věrnost je nedokazatelná. Běžný partner žárlí v situacích reálného ohrožení vztahu, chorobný žárlivec toto nepotřebuje. Zcela bez objektivní příčiny prohlíží tomu druhému kapsy, aktovky a kabelky, odposlouchává telefonické hovory, sleduje jej v nedůstojném převlečení, čte soukromou korespondenci... Pokud na nic nepřijde, není to pro něj dokladem toho, že pátral zbytečně, ale toho, že pátral málo.

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#20 16. 6. 2009 14:14

mashanka
Zablokovaný

Lilith380 napsal(a):

Jsem někde četla, že žárlivci jsou sami nespolehliví co se týče věrnosti, mají rozpory oddolat erotickým svodům a nástrahám a ví, že se na sebe spolehnout v tomto nemohou, .....a to samé očekávají  u partnera, že teda se důvěřovat nedá a proto prověřují... usch

Na tom něco bude - podle sebe soudím tebe...

Není tady

#21 16. 6. 2009 14:16

ARZINOE
♥♥-----

mashanka napsal(a):

No, já nevím - asi bych odpověděla - no milenci přece - neříkal jsi, že jdeš dneska večer na hokej ? Nic jiného se snad ani dělat nedá. Možná to nějaký čas zkus, takhle reagovat, možná ho to otuží - ale moc bych na to nespoléhala. Jedině snad tím můžeš urychlit sled vašeho vztahu - je jen otázka času, a tímhle bys to urychlila, kdy si "vykoleduješ" první facku - a to by snad byla pro tebe konečná. Pokud ne, není ti pomoci

Na takové řeči pozor!Kdysi se vrátil dřív z práce a já jsem mu řekla,že nemůže jezdit tak brzo a končila jsem větou:Co kdybych tu někoho měla?Mně to přišlo směšné,jemu evidentně ne.dumbom
Následovala hádka spojená s výslechem a druhý den omluva/od něj/ s tím, že jinak zareagovat nemohl.
TO lenuska 1234:opravdu si vztah se žárlivým partnerem  pořádně rozmysli!kapitulation

Není tady

#22 16. 6. 2009 14:42

mashanka
Zablokovaný

Tak proč se omlouval, když si myslel, že reagoval správně ? Kecy, kecy, kecy..... to jim jde

Není tady

#23 16. 6. 2009 14:55

amba
♥♥♥♥♥--

Moje příbuzná má žárlivce. Bydlí na samotě, kde široko daleko není živáčka, přesto nemůže vyjít sama ani na zahradu, protože tam určitě  na ni čeká milenec. ( V jejích 60ti letech). 
Zezačátku to byla také jen nenápadná kontrola.  Celoživotně se to jen zhoršuje, nepomůže jí nic.Nesmí se ani normálně obléknout nebo nějak šik upravit, hned jsou strašné žárlivé scény.(Vypadá o mnoho let starší).  Otrávil jí tak celý život. Dokud žily její rodiče, tak se ještě držel, hlavně se bál jejího otce, tak si moc nedovolil. Když její otec nedávno zemřel, tak má ona peklo. Děti jsou už samostatné a mimo domov, kdyby se rozvedla, nemá kam jít, ani peníze na samostatný podnájem jinde, má minimální důchod.  Řeší to tak, že dělá, jako když tam on není a jeho žárlivé scény ignoruje - jako by nic neříkal. Jsou to ale nervy, já bych tak žít nemohla.

Není tady

#24 16. 6. 2009 15:08

Natálie
♥♥♥♥♥--
Místo: Severní Čechy

Lilith380 napsal(a):

tummenupp   ze zkušenosti mohu jen potvrdit

Změna přichází pomalu.
Paul McCartney

Není tady

#25 16. 6. 2009 15:23

ARZINOE
♥♥-----

mashanka napsal(a):

Tak proč se omlouval, když si myslel, že reagoval správně ? Kecy, kecy, kecy..... to jim jde

Žárlivci často chtějí ukázat,že to mysleli dobře a byli vyprovokováni.gloria
Na rčení podle sebe soudím tebe je kus pravdy.
Ten můj exmiláček několikrát nedokázal odolat ženským svodům.Nejednou se mu rozestýlala postel u nějaké jiné .
Dnes je ženatý a dělá tohle své ženě.Aby jí měl trošku jistější pořídil jí dvě děti brzy po sobě.dudlikdudlik

Upravil(a) ARZINOE (16. 6. 2009 15:28)

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí