Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 4. 6. 2009 21:58

Blossom
Host

Jdete zítra volit? A JAK volíte? (pozor, tím se neptám, koho volíte).

Docela by mě zajímal vᚠpřístup k volbám. Chodíte volit? A podle čeho, jak vybíráte?

Nejprve na tuhle otázku odpovím sama: Volit chodím a vždycky volit budu. Vím sice, že  můj hlas ovlivní výsledky jen miniaturně, ale aspoň takhle miniaturně to chci ovlivňovat. Dobu, kdy volby byly fraška absolutní, mám ještě totiž v paměti.

Způsobem KOHO ANO jsem volila naposled krátce po revoluci. Nyní čím dál tím víc volím způsobem, KOHO NE. Probíhá to asi takto: Na stůl rozložím volební lístky a vybírám: Tak tohodle ne. A tohoto už tedy vůbec ne! A z tohoto se mi rovnou dělá usch . A tak postupně vyházím skoro všechny, až mi tam jeden, dva lístky zůstanou. Ve smyslu - tak tedy když není nic lepšího tak tedy možná vyberu tyhle, ach jo... A jdu volit.

Upravil(a) Blossom (4. 6. 2009 21:59)

 

#2 4. 6. 2009 22:00

majkafa
Host

Re: Jdete zítra volit? A JAK volíte? (pozor, tím se neptám, koho volíte).

Jdu volit.
Vybírám taky systémem - koho ne. smile

 

#3 4. 6. 2009 22:11

PetrV
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 27. 2. 2006
Příspěvky: 1199

Re: Jdete zítra volit? A JAK volíte? (pozor, tím se neptám, koho volíte).

Volit chodím vždycky, je to povinnost. Jak kdy, někdy mám už dávno jisto, jindy ne. Tentokrát jsem vůbec neměl jisto a když jsem vyházel všechny nenáviděné nebo zprofanované strany, zbyly tam z třiceti asi dvě smile Jedna z nich to bude.

Není tady

 

#4 5. 6. 2009 7:00

PetaZ
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 3668

Re: Jdete zítra volit? A JAK volíte? (pozor, tím se neptám, koho volíte).

Ano chodím volit a dnes jdu taky.. Veřejný kampaně jsem se žádný nezůčastnila a spoty v TV byly akorát nudnou reklamou.. Letem světem jsem prohlédla web stránky stran. A opět budu volit stranu, kterou volím od r. 1999.

Není tady

 

#5 5. 6. 2009 8:06

Bláža..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 13. 1. 2006
Příspěvky: 1053

Re: Jdete zítra volit? A JAK volíte? (pozor, tím se neptám, koho volíte).

Jdu volit a budu volit Evropskou demokratickou stranu paní Hybáškové, 9. , protože jsem došla k názoru, že čím více se přiblížíme Evropě, tím více se můžeme oddálit od našich vlastních bezkoncepčních hádek.
Dále se mi líbí, že jsou v té straně zastoupeni muži i ženy. Připadá mi nejlidštější.
Takže volím 9
(protentokrát)
Bláža..

Není tady

 

#6 5. 6. 2009 9:49

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 7. 1. 2007
Příspěvky: 13354

Re: Jdete zítra volit? A JAK volíte? (pozor, tím se neptám, koho volíte).

Volit nejdu ,nevím koho..
stejně nevím na co ty volby jsou..k ničemu to nevede!!!
akorát jsem z nich unavená dumbomdumbom


http://www.inglene.dk/billed.asp?PrivatBilled=7195271

Není tady

 

#7 5. 6. 2009 10:06

hhanca
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 31. 10. 2008
Příspěvky: 2343

Re: Jdete zítra volit? A JAK volíte? (pozor, tím se neptám, koho volíte).

Tentokrát k volbám nejdu, jsem mimo domov a jen kvůli volbám teda domů nepojedu. Jinak včera tu v Praze měla ČSSD nějakou akci, že rozdávali oranžové růže, asi si myslí, že jim to pomůže smile
Tak těm kdo volit jdou, přeji aby zvolili dobře smile


http://lb1f.lilypie.com/TikiPic.php/cW3AKDk.jpghttp://lb1f.lilypie.com/cW3Ap1.png

Není tady

 

#8 5. 6. 2009 10:07

hhanca
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 31. 10. 2008
Příspěvky: 2343

Re: Jdete zítra volit? A JAK volíte? (pozor, tím se neptám, koho volíte).

sisi21 napsal(a):

Volit nejdu ,nevím koho..
stejně nevím na co ty volby jsou..k ničemu to nevede!!!
akorát jsem z nich unavená dumbomdumbom

Nemᚠchodit házet vajíčka big_smile


http://lb1f.lilypie.com/TikiPic.php/cW3AKDk.jpghttp://lb1f.lilypie.com/cW3Ap1.png

Není tady

 

#9 5. 6. 2009 10:18

javena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 4274

Re: Jdete zítra volit? A JAK volíte? (pozor, tím se neptám, koho volíte).

Jdu volit, chodím pravidelně, i když jako Blossom, mám pocit, že to ovlivním jen minimálně.
Několik let volím systémem - ty ne, tohle by šlo... zbydou dvě - tři strany a jedna jde do urny...

Nedávno jsem odposlechla hovor dvou studentů, hluboce filozofický big_smile, o vajíčkový aféře, našich politicích, co má cenu, co ne, koho by volili... a ten jeden povídá - já ale volit nepůjdu, protože evropskej parlament je naprosto zbytečná instituce a já ji neuznávám... yikes
Napadlo mě, použít to na poště - bych vám tu měla zaplatit ňáký složenky, ale páč vás nuznávám, nic platit nebudu. big_smile
Fakt mě chlapci dostali. Jo, platit eurem a jezdit po světě, to jo, to je bezva, ale hodit lístek do schránky, to je proti mému přesvědčení. dumbom

Není tady

 

#10 5. 6. 2009 10:33

Jeňýk
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 25. 1. 2006
Příspěvky: 2792
Web

Re: Jdete zítra volit? A JAK volíte? (pozor, tím se neptám, koho volíte).

sisi21 napsal(a):

akorát jsem z nich unavená dumbomdumbom

ale jo, já to celkem chápu......... teda pokud je ta "21" ročníkem narození.


Psychiatři říkají, že každá čtvrtá osoba má nějakou mentální poruchu, pokud jste se třemi přáteli a nepozorujete nic zvláštního, pak ten blbec jste Vy.

Není tady

 

#11 5. 6. 2009 10:48

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Jdete zítra volit? A JAK volíte? (pozor, tím se neptám, koho volíte).

Jeňýk napsal(a):

sisi21 napsal(a):

akorát jsem z nich unavená dumbomdumbom

ale jo, já to celkem chápu......... teda pokud je ta "21" ročníkem narození.

I má babi ročník 22 se pravidelně voleb zúčastňuje tummenupp a   nevolí levici .

Není tady

 

#12 5. 6. 2009 10:51

PetrV
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 27. 2. 2006
Příspěvky: 1199

Re: Jdete zítra volit? A JAK volíte? (pozor, tím se neptám, koho volíte).

javena napsal(a):

Jdu volit, chodím pravidelně, i když jako Blossom, mám pocit, že to ovlivním jen minimálně.
Několik let volím systémem - ty ne, tohle by šlo... zbydou dvě - tři strany a jedna jde do urny...

Nedávno jsem odposlechla hovor dvou studentů, hluboce filozofický big_smile, o vajíčkový aféře, našich politicích, co má cenu, co ne, koho by volili... a ten jeden povídá - já ale volit nepůjdu, protože evropskej parlament je naprosto zbytečná instituce a já ji neuznávám... yikes
Napadlo mě, použít to na poště - bych vám tu měla zaplatit ňáký složenky, ale páč vás nuznávám, nic platit nebudu. big_smile
Fakt mě chlapci dostali. Jo, platit eurem a jezdit po světě, to jo, to je bezva, ale hodit lístek do schránky, to je proti mému přesvědčení. dumbom

Koneckonců od toho jsou euroskeptické strany. Podle mě je hloupost nevolit, protože tím dotyčný říká, že ho vůbec nezajímá, kdo bude vládnout a jakým směrem se země bude ubírat. A řeči, že "je to stejně jedno" neberu.

Není tady

 

#13 5. 6. 2009 15:07

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Jdete zítra volit? A JAK volíte? (pozor, tím se neptám, koho volíte).

PetrV napsal(a):

Podle mě je hloupost nevolit, protože tím dotyčný říká, že ho vůbec nezajímá, kdo bude vládnout a jakým směrem se země bude ubírat. A řeči, že "je to stejně jedno" neberu.

Jít k volbám není žádná popvinnost - nebo mi ušlo, že je tu zase nějaká totalita? - ale právo každého člověka.
Pokud usoudí, že je to sice každej pes jiná ves, ale ve finále jedna a ta samá smečka, je jeho právo tu smečku prostě nenakrmit.

Nu a pokud opravdu žijeme v demokracdii, nemᚠto co hodnotit, ale musíš to prostě respektovat.


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#14 5. 6. 2009 17:19

PetrV
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 27. 2. 2006
Příspěvky: 1199

Re: Jdete zítra volit? A JAK volíte? (pozor, tím se neptám, koho volíte).

Pandorro, někdo být zvolen musí. A pokud je to pro někoho všechno stejná banda, tak má právo do toho vstoupit a změnit. A pokud ani to neudělá, tak nemá sebemenší právo kritizovat.

Není tady

 

#15 5. 6. 2009 18:28

Bláža..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 13. 1. 2006
Příspěvky: 1053

Re: Jdete zítra volit? A JAK volíte? (pozor, tím se neptám, koho volíte).

Tak už jsem odvolila.

Není tady

 

#16 5. 6. 2009 18:31

Blossom
Host

Re: Jdete zítra volit? A JAK volíte? (pozor, tím se neptám, koho volíte).

PetrV napsal(a):

Pandorro, někdo být zvolen musí. A pokud je to pro někoho všechno stejná banda, tak má právo do toho vstoupit a změnit. A pokud ani to neudělá, tak nemá sebemenší právo kritizovat.

Taky to Petře cítím podobně. I když volit je pochopitelně právo, nikoli povinnost. Tedy i to je svobodná volba - volit nebo nevolit.  Ale i tak nechápu, že někdo nemá zájem ovlivnit alespoň to minimum, co může.

K právu tu smečku nenakrmit říkám jediné- ano, kdyby to šlo tu smečku nějak vyhladovět, a místo nich tam pak dosadit nějaké dokonalejší lidi, taky bych to asi udělala. Jenže nějací dokonalejší jaksi nejsou k mání...takže nezbývá než pracovat s tímto "materiálem".
Ale blbé je, že pokud ty stávající totiž nenakrmíme alespoň trošičku řízeně, oni se nakrmí sami = sežerou nás.

Konec slov - odcházím si to odbýt... stolt

 

#17 5. 6. 2009 18:53

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Jdete zítra volit? A JAK volíte? (pozor, tím se neptám, koho volíte).

PetrV napsal(a):

Pandorro, někdo být zvolen musí. A pokud je to pro někoho všechno stejná banda, tak má právo do toho vstoupit a změnit. A pokud ani to neudělá, tak nemá sebemenší právo kritizovat.

Petře, já si myslím, že právě v tomhle se mýlíš.
Politikové, pokud vůbec mají černé sny, tak ten jejich nejčerněší je nejspíš o tom, že k volbám nepříjde vůbec nikdo, protože lidé konečně přijdou na to, že je nepotřebují, protože si svoje věci opravdu umějí a chtěji spravovat sami.

Co si myslíš, že se asi tak stane, když nebude zvolen vůbec nikdo?
Mᚠopravdu dojem, že parlament, a už národní nebo evropský, zvolený  nějakými 20 +- % voličů má vůbec nějaký seriozní mandát?
A opravdu se domníváš, že ta většina, která zase na volby hodí bobek  jsou všechno hlupáci, kterým je jedno, jak se spravují jejich věci?

Taky jsem se domnívala, že účast ve volbách je moje povinnost. A že když budu volit, vstupovat do věcí veřejných, tak všechno změním. To, co kolem sebe posledních dvacet let vidím, některé srážky s elementární a čistou esencí lidské blbosti, závisti a hlouposti, mne ale z téhle naivity vyléčily.


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#18 5. 6. 2009 20:39

Jeňýk
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 25. 1. 2006
Příspěvky: 2792
Web

Re: Jdete zítra volit? A JAK volíte? (pozor, tím se neptám, koho volíte).

Lidé si umějí spravovat věci sami........ co se asi stane když nebude zvolen nikdo. Zajímavý myšlenky Pandorro. smile

Náhodou by mě fakt zajímala situace kdy by nepřišel k volbám opravdu nikdo, prakticky se to nestane protože minimálně já a PetrV se dostavíme pokaždý. wink
Jen by mě vážně zajímalo co by se pak dělo. To teda bychom najednou si všechno jako spravovali sami, jak říkáš? Nebyli by žádný samosprávy nebo i do nich by museli být zvoleni nějací ti "politici". Zákony by úplně přestali platit, teď platí alespoň trochu. Přestali by fungovat policajti, vojáci, hasiči, zdravotníci protože i těch se dotýkají volby.
Zajímavá situace by nastala....... ale třeba bychom fakt dosáhnuli toho všeobjímajícího přátelství mezi lidmi o kterém tady někteří stále píšou. Nebo spíš bych rychle oprášil to co jsem se učil dva roky v armádě?

Já osobně to zítra zajdu hodit SSO, přestože to bude nejspíš mít podobný význam jako kdybych hlasovací lístek hodil do WC.
Co když ale ne a stejně se nás zachová víc? Co když ODS spolu s ČSSD utrpí drtivou porážku od těchto malých stran a smetou Paroubka spolu s Topolánkem do propadliště dějin? Co když se teď do europarlamentu a na podzim do vlády, dostanou konečně ti SPRÁVNÍ a ČESTNÍ lidé? Není to hezká naděje? Ty ráda nesníš Pandorro?

...... no a pak se probudim s rukama v nočníku........ já vim. roll


Psychiatři říkají, že každá čtvrtá osoba má nějakou mentální poruchu, pokud jste se třemi přáteli a nepozorujete nic zvláštního, pak ten blbec jste Vy.

Není tady

 

#19 5. 6. 2009 20:44

majkafa
Host

Re: Jdete zítra volit? A JAK volíte? (pozor, tím se neptám, koho volíte).

To by byla anarchie, kdyby nebyl stát a lidé by si spravovali obzvláště některé své věci sami.
Nu, zajímací názor. big_smile
Nevěřím, že by ho kdokoliv myslel vážně.

Mé dítě bylo kdysi dávno operováno, narodilo se se srdeční vadou. Navždy budu vděčná státu, že nám tohle umožnil.

Upravil(a) majkafa (5. 6. 2009 20:47)

 

#20 5. 6. 2009 21:27

Slavek17
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 25. 8. 2007
Příspěvky: 1348

Re: Jdete zítra volit? A JAK volíte? (pozor, tím se neptám, koho volíte).

Parlamentní strany se v národu snaží vzbudit přesvědčení, že jsou to jen ONY, kdo rozhoduje, vládne...
A národ jim to až dosud žral. - Vlastně možná žere dosud, soudě podle paní, která dnes byla vidět
ve zprávách - prý chtěla volit někoho jiného, ale její hlas by byl prý tak miniaturní, že by propadl - a tak zase
volila tak, aby její hlas nepropadl... chjo!

Chacháááá....  dumbom
Ano - to je právě ta největší LEŽ, kterou nám velké strany vnukly.
To je ta největší lež, kterou nás drží v šachu, v bludném kruhu...
A tak český národ, který má v rukou změnu, na poslední chvíli zase sáhne k tomu,
co se mu v muinulých letech, měsících a dnech tak dokonale přejídalo........................... !!!!!!!!!!!!!!!
kapitulation ... Sáhne? ... kapitulation

U nás tedy rozhodně NE ... protože my si řekli:  Volit budeme kohokoli, jenom ne dosavadní parlamentní strany.
No, kohokoli samozřejmě ne, chce to přece jen si trochu vybrat. tummenupp

Ale stejně: Toto je ta jediná VOLBA, která může přinést nějakou změnu. stolt stolt stolt stolt stolt

Upravil(a) Slavek17 (5. 6. 2009 21:31)

Není tady

 

#21 5. 6. 2009 21:45

Blossom
Host

Re: Jdete zítra volit? A JAK volíte? (pozor, tím se neptám, koho volíte).

Tak mám odvoleno.... a bylo to docela zajímavé.... Když si mě paní úřednice odfajfkovávala, viděla jsem stránku naší ulice. A musela jsem se trošku smát: I s mojí přítomností odfajfkováno 5lidí. Z toho tři z našeho baráku (to máme zatím 75 % ní účast, protože dcera jde volit až zítra).
Napadlo mě, že je to možná paradoxně dobře,že tolik lidí na to kašle.Protože pak hlas nás, kdo jsme se na to nevykašlali, má několikanásobnou hodnotu. Rozhodne to nás pár, kteří jsme šli. A to mě těší, ráda si o svých věcech rozhoduju sama.
A  radost mi dělá i to, že to KSČSSD na plné čáře projela, aspoň tedy v naší ulici  big_smile vissla

 

#22 5. 6. 2009 22:00

Bláža..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 13. 1. 2006
Příspěvky: 1053

Re: Jdete zítra volit? A JAK volíte? (pozor, tím se neptám, koho volíte).

Pandorraa napsal(a):

PetrV napsal(a):

Pandorro, někdo být zvolen musí. A pokud je to pro někoho všechno stejná banda, tak má právo do toho vstoupit a změnit. A pokud ani to neudělá, tak nemá sebemenší právo kritizovat.

Petře, já si myslím, že právě v tomhle se mýlíš.
Politikové, pokud vůbec mají černé sny, tak ten jejich nejčerněší je nejspíš o tom, že k volbám nepříjde vůbec nikdo, protože lidé konečně přijdou na to, že je nepotřebují, protože si svoje věci opravdu umějí a chtěji spravovat sami.

Co si myslíš, že se asi tak stane, když nebude zvolen vůbec nikdo?
Mᚠopravdu dojem, že parlament, a už národní nebo evropský, zvolený  nějakými 20 +- % voličů má vůbec nějaký seriozní mandát?
A opravdu se domníváš, že ta většina, která zase na volby hodí bobek  jsou všechno hlupáci, kterým je jedno, jak se spravují jejich věci?

Taky jsem se domnívala, že účast ve volbách je moje povinnost. A že když budu volit, vstupovat do věcí veřejných, tak všechno změním. To, co kolem sebe posledních dvacet let vidím, některé srážky s elementární a čistou esencí lidské blbosti, závisti a hlouposti, mne ale z téhle naivity vyléčily.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
V současné době vlády slábnou a místo nich rozhodují lobistické, často nadnárodní skupiny.
Víš, Blossom, nevolila jsem pro to, že bych byla tak přesvědčená, volila jsem pro to, že jsem si hodila korunou a padl orel.

Není tady

 

#23 5. 6. 2009 22:18

majkafa
Host

Re: Jdete zítra volit? A JAK volíte? (pozor, tím se neptám, koho volíte).

Blossom, stránku vaší ulice? va
Seznam voličů je dle zákona podle abecedy. A ne podle bydliště.

 

#24 5. 6. 2009 22:22

leny.wood
♥♥♥♥♥♥-
Místo: kladensko
Registrovaný: 11. 5. 2007
Příspěvky: 1492
Web

Re: Jdete zítra volit? A JAK volíte? (pozor, tím se neptám, koho volíte).

tak jsem si to dneska taky odvolila, mám pocit, že za ty necelý 4 roky, co mám volební právo, jsem byla u volebních uren vícekrát jak rodiče lol

většinou mám jasno v tom, koho volit. ze seznamu vyhodím ty velké strany, kt. mi pomalu ale jistě vlezly na nervy, pak následují další, které se mi nelíbí názorově a na tu hrstku, kt. mi zbyde, mrknu na netu... vybrala jsem si stranu, jež mi je nejvíce sympatická a pokud takhle bude pokračovat dál, má mojí přízeň -> ale to ukáže čas...


Člověk míní, život mění.
Život je krásný, ale přesto končí smrtí.
http://leny-wood.wp.cz/wp-content/uploads/wp.cz/leny-wood/horse.jpg

Není tady

 

#25 5. 6. 2009 22:34

Blossom
Host

Re: Jdete zítra volit? A JAK volíte? (pozor, tím se neptám, koho volíte).

majkafa napsal(a):

Blossom, stránku vaší ulice? va
Seznam voličů je dle zákona podle abecedy. A ne podle bydliště.

V té volební místnosti pro naši čtvr sedělo asi 6 úředníků, každý před sebou cedulku se jménem ulice ( nebo více ulic- asi podle lidnatosti ? ). Šla jsem tedy k té "své" úřednici. Jednotlivá jména lidí kromě naší rodiny jsem v jejím archu nečetla, ale předpokládám, že to tedy byl seznam za naši ulici, podle domů (či domácností). Protože my čtyři jsme byli psáni u sebe, a bylo u nás myslím psáno i číslo domu.
Nevím, třeba možná ve velkých městech to řadí jinak, ale u nás je to takhle...

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů