Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

  • Diskuse
  •  » Domov
  •  » Po všechny kdo začíná rekonstruovat domeček

#1 3. 6. 2009 11:13

verunielka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 1. 10. 2008
Příspěvky: 290

Po všechny kdo začíná rekonstruovat domeček

Ahojky.Je tu někdo kdo bude začínat v dohledné době rekonstrukci domečku?Ráda bych si psala a svěřovala své pocity big_smile Docela se toho bojím, všichni mě straší, že to bude katastrofa, co se týče fizické námahy tak i po psychické stránce dumbom
Chtěla bych rozdávat a dostávat zkušenosti gloria

Není tady

 

#2 3. 6. 2009 11:29

ajka
♥♥♥----
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 136

Re: Po všechny kdo začíná rekonstruovat domeček

Nazdar Veri. Tak my jsme sice nezačali letos ale už před rokem a doteď je pořád co dělat.
Máme rodinný domek asi 40 let starý, na střeše byl eternit, krov taky nic moc, a dispoziční řešení baráku ani nemluvím.
Takže jsme zhodili celé patro, znovu vyzdili, nechali udělat celý nový krov, položit tašku na střechu. TedĄdoděláváme sádrokartonové stropy a podlahy.
Zrušili jsme úplně i schodiště, protože nám jinak nevycházel dole záchod jinde než ve verandě, což jsem nechtěla. Teď budem dělat nové dřevěné.
No můžu říct , nechci tě strašit, po roce mám nervy v háji, barák není pořád dodělaný, vrazili jsme do toho už přes milion, bydlíme všech pět jen dole, taky na palici, pořád všude prach.
Nejhorší období asi bylo, když jsme sundali střechu a deset dní nám do toho lilo, měli jsme barák přikrytý foliemi, ale i tak , v noci jsme vstávali a vylívali vodu z kapes na folii, a se neprotrhne.
Naštěstí to dobře dopadlo a dolů nezateklo.
Držím moc palce, a vám přeje počasí a hlavně pevné nervy. Do jak velké rekonstrukce se poušíte, taky zbouráte půl baráku jako my?
Teď jen doufám, že letos uděláme schodiště a můžou mít děcka už svůj pokojík a netlučem se všichni dole.

Není tady

 

#3 3. 6. 2009 14:02

x56325
Host

Re: Po všechny kdo začíná rekonstruovat domeček

Tak jednu zcela čerstvou zkušenost ti můžu předat. Po rekonstrukci koupelny a WC v rodinném domku, která zahrnovala výměnu rozvodné skříně  a elektroinstalace, kompletní výměnu vodovodních trubek a odpadů, vybourání jedné příčky a přesun plynového kotle radím: zakoupit dostatek léků na uklidnění a mít po ruce číslo na dobrého psychiatra a klacek na řemeslníky, případně majitele stavební firmy - konkrétně u těch posledně jmenovaných bych možná doporučila i něco pádnějšího, než klacek...  dumbom
Konstatovala jsem, že tahle koupelna mě prostě přežije a už nikdy víc žádné další rekonstrukce.

 

#4 3. 6. 2009 20:59

majkafa
Host

Re: Po všechny kdo začíná rekonstruovat domeček

Už NIKDY bych nerekonstruovala starý dům.

 

#5 3. 6. 2009 21:04

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Po všechny kdo začíná rekonstruovat domeček

majkafa napsal(a):

Už NIKDY bych nerekonstruovala starý dům.

Mᚠpravdu, u starého domu s rekonstrukcí nikdy neskončíš. Opravíš jedno a druhé se po...e.  Ale starý dům má své kouzlo a duši wink .

Není tady

 

#6 3. 6. 2009 21:16

Definitiv
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 2. 2008
Příspěvky: 19475
Web

Re: Po všechny kdo začíná rekonstruovat domeček

Já vám nevím, žiju v reko  domě a problémy nemáme va jasně že to byla práce, ale to jsme věděly, ne? A ano první roky nebyly žádná extra sranda, ale že by bylo pořád co dělat, to ne va (teď teda předěláváme pokoj dědovi lol ale to z důvodu, že se k nám přestěhoval, tak aby tu byl jako doma a ne na návštěvě wink )
My bohužel do další reko nejdem hmm statik nám to neschválil, nᚠdalší barák by nám nejspíš spadl na hlavu lol takže ten přjde zbourat a bude novostavba wink

Jej, jak na to teď koukám, to vypadá jako kdybychom byli milionáři a měli tucet baráků, co? lol tak tak to není. První reko jsme pytlíkovali s mámou (já pouze fyzicky, finančně jsem nepřispěla ani korunu) a teď se chystáme s přítelem wink


MATYLDA
http://www.tickerclub.com/cache/0f00e26f70.png 22.10.2009 - 3389 g, 51 cm hjarta
ALŽBĚTA
http://www.tickerclub.com/cache/f19c85ecc3.png 22.6.2012 3 3780 G, 51 cm hjarta

Není tady

 

#7 3. 6. 2009 21:18

Blossom
Host

Re: Po všechny kdo začíná rekonstruovat domeček

Mám na starost a údržbu domy dva- jeden je takřka novostavba,druhý je 170 let starý. Ten starý bude za pár let potřebovat kompletní rekonstrukci. Na jednu stranu z toho mám strach, bude to náročné, vím. Ale já se starých domů zastávám- ony mají na rozdíl od novostaveb duši.
Třeba jsem si vlastníma rukama renovovala původní dubové  vyřezávané dveře. Starý oprýskaný nátěr jsem dostala dolů nejprve bruskou, pak opalováním a nakonec chemickým sajrajtem Lakostanem. Přála bych vám to vidět  va - já v gumovém kabátě, gumovém klobouku, na očích potapěčské brýle mého syna lol 
Ale kdykoli přicházím domů, dívám se na ty nádherné dveře, které dali kdysi udělat mí předkové, originál, lol jaký nikdo jiný nemá. A občas ty dveře při otvírání nejdřív pohladím.... stolt

 

#8 3. 6. 2009 21:21

majkafa
Host

Re: Po všechny kdo začíná rekonstruovat domeček

Na co jsme tenkrát sáhli, to se rozpadalo. Zvenčí to vypadalo OK a jen se na to sáhlo, zjistili jsme, že ještě i tohle i tohle a další a další je třeba opravit, vybourat, předělat. Rekonstrukce stála několikanásobně víc, než to vypadalo původně.
Už NIKDY bych si nekoupila starý dům a nepustila se do rekonstrukce. Ani za nic. Natož, kdybychom v takovém domě měli během rekonstrukce bydlet. Takový trest jsem prožila doma na Slovensku s rodiči a nebyla jsem poučena. dumbom
Ale teď už jsem. smile
Zlatý panelák. smile

 

#9 3. 6. 2009 21:32

Blossom
Host

Re: Po všechny kdo začíná rekonstruovat domeček

Majkafo,v mnohém mᚠpravdu, i já mám několik"veselých historek z natáčení": Když jsem se po rozvodu stěhovala zpět do tohoto 170 let starého domu, zorganizovala jsem řemeslíky aby to navazovalo, tak, že nastupovali v řadě po sobě: Nejprve elektrikáři, pak po dvou týdnech zedníci, pak podlahář, pak malíři pokojů atd. Řemeslníci nastupovali, jak měli, všechna čest. Ale jelikož každý brzy přišel s nějakou zásadní jobovkou, kvůli které se práce protáhly, tak ti řemeslníci neodcházeli, začali se mi tam hromadit!   lol lol  Takže nakonec elektrikář se vyhýbal podlaháři, ten zas uskakoval před zedníky, atd., atd. big_smile

Zedníci klofli do odfouklé omítky, a spadly jí tři metry čtvereční. Podlahář položil vodováhu na zem a chytl se za hlavu - Paní, víte, že  tu bydlíte z kopce? Vám když v tomhle rohu spadne jablko, tak se támhle do toho rohu  zakutálí, nemám pravdu? Měl. stolt 

Přesto bych svůj starý "hororový" baráček nevyměnila  ani zanic. Mám ho ráda a je mi tu dobře.

 

#10 3. 6. 2009 22:00

Definitiv
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 2. 2008
Příspěvky: 19475
Web

Re: Po všechny kdo začíná rekonstruovat domeček

Blossom - taky jsem opalovala okna wink sice nemáme doma takový skvosty ale  i tak mám všechny naše okna i dveře ráda wink a je taky fakt že bych radši rekonstruovala tummenupp
Majkafo - no panelák ani za nic lol holt co člověk to názor wink ano, i my jsme měly pět let v koupelně místo obkladů jen holý beton, ale co? lol vzaly jsme s mámou balakryl a vymalovaly si beton po svým, aby se z nějak alespoň neprášilo lol a první léto jsme spaly s postelí uprostřed místnosti, aby na peřiny nelezla plíseň lol a první zimu jsme měli v obýváku neustále cca pět čísel vody va (máme dlažbu), barák byl prostě strašně vlhkej a hrozně se potil lol a přežily jsme a už si jen lebedíme wink


MATYLDA
http://www.tickerclub.com/cache/0f00e26f70.png 22.10.2009 - 3389 g, 51 cm hjarta
ALŽBĚTA
http://www.tickerclub.com/cache/f19c85ecc3.png 22.6.2012 3 3780 G, 51 cm hjarta

Není tady

 

#11 3. 6. 2009 22:21

majkafa
Host

Re: Po všechny kdo začíná rekonstruovat domeček

Držím všem, kdo se do rekonstrukce starého domu pustí bez dostatečně velkého konta, palce. Aby to zdárně zvládli a nebyli zklamáni.

 

#12 4. 6. 2009 10:23

Lenka
♥♥♥----
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 230

Re: Po všechny kdo začíná rekonstruovat domeček

Tak my taky budeme rekonstruovat 100 let stary dum , ktery jsem ted koupili. Ma super velkou zahradu a podle mne ma taky dusi . V panelaku se dusim ja.   Moc se tesim ,ale zaroven se bojim. Uz jen ta povoleni . Nez je vyridime,  aby bylo mozno do toho kopnout, bude zima  sad .

Upravil(a) Lenka (4. 6. 2009 10:24)


Neukazuj světu slzy. Svět nemá slzy rád. Otočí se k tobě zády a nechá tě stát.

Není tady

 

#13 4. 6. 2009 11:03

PetrV
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 27. 2. 2006
Příspěvky: 1199

Re: Po všechny kdo začíná rekonstruovat domeček

Nejt잚í je sehnat dobré řemeslníky. Někdy mám pocit, že takové procento flákačů a nemehel jako je mezi řemeslníky a zedníky, to jsem snad v jiné profesi neviděl. Volbou správné firmy si ušetříte hrozně moc stresu i práce.

A držím palce. Já se rozhodl, že rekonstrukce starého domu je nad moje psychické síly, radši si našetřím na nový.

Není tady

 

#14 4. 6. 2009 13:07

jitulak
Zablokovaný
Místo: Jižní Morava
Registrovaný: 6. 12. 2007
Příspěvky: 2324
Web

Re: Po všechny kdo začíná rekonstruovat domeček

Souhlasím s Majkou,opravovat starší domek je neskutečna dřina a asi bych do toho už taky nešla.My se v tom placame už asi 8 roku.Nejdřív dum splatit,potom si vzít nějake uvěry na opravovaní.Před rokem jsem musela vyplatit byvaleho,takže je zase co splacet a na opravy toho moc nezbyva.Zaplat za to ,že současny přítel je šikulka,takže to tady začína byt už i vidět smile Ted přistavujeme místnost,pač to tady je 2+1 sad A neustale naražíme na překažky,tak musíme navíc řešit,jak se střechou,s topením.A nejsou to zrovna male investice sad  nejhorší je,pokud se dum opravuje a ještě k tomu tam bydlíte lol  Ale zase to tady mame radi a je nam tady dobře.Chce to jen počítat,že je to o praci/na jedne straně skončíš a mužeš opravovat druhou/ a pro Ty co mají radi vyzvy.


http://www.ticker.7910.org/an1cHgw0g410020MDQyODI0ZHwwMDAwMTExZGF8VGVyZXprYQ.gifhttp://http://
   Terezka se narodila 28.1. v 9.13.Važila 3250 a měřila 51 cm.6M-8,5 kg,69 cm,8 M-9,80kg,72 cm

Není tady

 

#15 4. 6. 2009 14:10

haiel
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 4. 2008
Příspěvky: 2960

Re: Po všechny kdo začíná rekonstruovat domeček

Tak my jsme nikdy nic velkýho nerekonstruovali, máme za sebou jen dílčí rekonstrukce v bytě (jádro) a na chaloupce (podlahy, okna, sprchový kout, WC, rozvody a přestavbu zděné kůlny), i tak velmi dobře chápu Surikatu, zřejmě je krátce po rekonstrukci big_smile  Já jsem tedy neužívala léky, ale pivo. Pivo mě uklidňuje, takže jsem ho vypila opravdu hodně. I na toho psychiatra jsem chvílemi pomýšlela, ale z nedostatku času k tomu nedošlo. Bylo třeba udělat tamto nebo tohle, čekat na řemeslníky, zajet tam a tam a oběhat s papíry to či ono,vyhnat  řemeslníky, hledat nové řemeslníky, dovézt materiál, odvézt bordel, čekat na řemeslníky, učit se se synkem, vozit na tréninky, hlídat řemeslníky, do toho normálně práce, vaření, poznámky ve škole a starat se, aby manžel někoho nezabil, psychiatr by byl zkrátka luxus nad poměry, něco jako kafe s kámoškou v kavárně. Hlavně je důležitý naučit se řemeslnickou hantýrku, třeba "Tohle bude hotový za tejden, mladá pani" znamená, že práce bude dokončena  během tří měsíců. Nebo "Tohleto taklenc děláme běžně, to je vyzkoušený" znamená, že daná činnost má vždy nečekaný výsledek. Vyplatí se také koukat řemeslníkům na ruce, hodí se to např. ve volném čase mezi odchodem jednoho obkladače a příchodem druhého obkladače, kdy je možno si větší část koupelny obložit vlastnoručně. Z doslechu i z vlastní zkušenosti vím, že výsledek v takovém případě nebývá horší než ten "profesionální".  Nejhorší není ta práce, kterou člověk dělá sám,i když je jí hodně, nejhorší je, když na něco nestačí a musí se na někoho spoléhat a ten buď nejde a nejde a když už přijde, tak to zvrže nebo přijde s tím, že to dnes dokončí a pak má telefon, že ho někde potřebujou a on odjede a vrátí se za týden a vám celý ten týden nepoteče voda......už toho raději nechám. No, když bych se dnes nadechovala na nějakou takovou rekonstrukci, už bych se k tomu stavěla jinak. Když se člověk nemůže dočkat, až to bude hotový a chce mít výsledek co nejdřív, tak si strašně vytrpí, protože....viz výše a to jsme na tom nebyli až tak zle. Postavila bych se k tomu tak, že teď zkrátka zbytek života budeme žít na staveništi s Patem a Matem. Pak už by se hrozba nepříjemností snížila na minimum smile
To se mi to kecá big_smile Přestavba podkroví nás čeká nejdřív tak za pět let. Když si představím, že by to mělo začít tohle léto, v duchu třímám v levici lahváč a v pravici kyj vissla

Není tady

 

#16 4. 6. 2009 22:04

verunielka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 1. 10. 2008
Příspěvky: 290

Re: Po všechny kdo začíná rekonstruovat domeček

ajka napsal(a):

Nazdar Veri. Tak my jsme sice nezačali letos ale už před rokem a doteď je pořád co dělat.
Máme rodinný domek asi 40 let starý, na střeše byl eternit, krov taky nic moc, a dispoziční řešení baráku ani nemluvím.
Takže jsme zhodili celé patro, znovu vyzdili, nechali udělat celý nový krov, položit tašku na střechu. TedĄdoděláváme sádrokartonové stropy a podlahy.
Zrušili jsme úplně i schodiště, protože nám jinak nevycházel dole záchod jinde než ve verandě, což jsem nechtěla. Teď budem dělat nové dřevěné.
No můžu říct , nechci tě strašit, po roce mám nervy v háji, barák není pořád dodělaný, vrazili jsme do toho už přes milion, bydlíme všech pět jen dole, taky na palici, pořád všude prach.
Nejhorší období asi bylo, když jsme sundali střechu a deset dní nám do toho lilo, měli jsme barák přikrytý foliemi, ale i tak , v noci jsme vstávali a vylívali vodu z kapes na folii, a se neprotrhne.
Naštěstí to dobře dopadlo a dolů nezateklo.
Držím moc palce, a vám přeje počasí a hlavně pevné nervy. Do jak velké rekonstrukce se poušíte, taky zbouráte půl baráku jako my?
Teď jen doufám, že letos uděláme schodiště a můžou mít děcka už svůj pokojík a netlučem se všichni dole.

Ahojky Ajko, no my budem taky dost rekonstruovat.Přibližnbě nás to vyjde tak na milion a čtvrt ale i s vybavením snad!Nevím jak too mám vysvětlit,bydlíme s přítelovou mamkou,dole bydlí ona a nahoře my.Za bárákem je garហna kterou cceme nadstavit patro a to propojit s naším vrchem,takže se nám to zvětší.Tak nějak zkráceně big_smile

Není tady

 

#17 4. 6. 2009 22:09

verunielka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 1. 10. 2008
Příspěvky: 290

Re: Po všechny kdo začíná rekonstruovat domeček

surikata napsal(a):

Tak jednu zcela čerstvou zkušenost ti můžu předat. Po rekonstrukci koupelny a WC v rodinném domku, která zahrnovala výměnu rozvodné skříně  a elektroinstalace, kompletní výměnu vodovodních trubek a odpadů, vybourání jedné příčky a přesun plynového kotle radím: zakoupit dostatek léků na uklidnění a mít po ruce číslo na dobrého psychiatra a klacek na řemeslníky, případně majitele stavební firmy - konkrétně u těch posledně jmenovaných bych možná doporučila i něco pádnějšího, než klacek...  dumbom
Konstatovala jsem, že tahle koupelna mě prostě přežije a už nikdy víc žádné další rekonstrukce.

Ahoj Suri,no,dobrá rada smile Ale u nás tojinak nejde, jinak by jsme bydleli tak jak bydlíme, není tošpatný,ale trubky jsou už zakvetený a voda jen takj crbká a celkově je to starý,omítky plesnivý na nějakým místěsmileA hlavně měli by jsme jen 2plus1 a to je nemožný když chceme rodinu a hlavně když máme možnost to spravit.
Ale ta rada s tím psychiatrem, tu asi pak využiju godlike

Není tady

 

#18 4. 6. 2009 22:11

verunielka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 1. 10. 2008
Příspěvky: 290

Re: Po všechny kdo začíná rekonstruovat domeček

aprill napsal(a):

majkafa napsal(a):

Už NIKDY bych nerekonstruovala starý dům.

Mᚠpravdu, u starého domu s rekonstrukcí nikdy neskončíš. Opravíš jedno a druhé se po...e.  Ale starý dům má své kouzlo a duši wink .

April mᚠpravdu že starý dům má své kouzlo,ale kdyby jsme měli víc peněz jako že nemáme tak by jsme asistavěli novej.ale bohužel, musíme opravovat!!

Není tady

 

#19 4. 6. 2009 22:13

verunielka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 1. 10. 2008
Příspěvky: 290

Re: Po všechny kdo začíná rekonstruovat domeček

Lenka napsal(a):

Tak my taky budeme rekonstruovat 100 let stary dum , ktery jsem ted koupili. Ma super velkou zahradu a podle mne ma taky dusi . V panelaku se dusim ja.   Moc se tesim ,ale zaroven se bojim. Uz jen ta povoleni . Nez je vyridime,  aby bylo mozno do toho kopnout, bude zima  sad .

Aho Leni, tak o tom začátku a čekání můžu jen vyprávět.My už teď čekáme na stavební povolení a pak budem žádat o úvěr.Pak už se to snad rozjede!

Není tady

 

#20 4. 6. 2009 22:17

verunielka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 1. 10. 2008
Příspěvky: 290

Re: Po všechny kdo začíná rekonstruovat domeček

PetrV napsal(a):

Nejt잚í je sehnat dobré řemeslníky. Někdy mám pocit, že takové procento flákačů a nemehel jako je mezi řemeslníky a zedníky, to jsem snad v jiné profesi neviděl. Volbou správné firmy si ušetříte hrozně moc stresu i práce.

A držím palce. Já se rozhodl, že rekonstrukce starého domu je nad moje psychické síly, radši si našetřím na nový.

Asi mᚠpravdu,ale my by jsme šetřili tak 25let a to nee.Takže se uvidí jaký to bude.Snad to přežijem jak fyzicky tak psychicky styrka

Není tady

 

#21 4. 6. 2009 22:22

Blossom
Host

Re: Po všechny kdo začíná rekonstruovat domeček

Holky,já vám některým i závidím, že jste se do toho pustily a rekonstruujete a vylepšujete. Ono to dá fůru práce,a nervů, ale zas potom ta radost, až to bude hotové....
Já bych do rekonstrukce měla chu, energii a dokonce i peníze, ale nemůžu jsem v patové situaci: V domě bydlí i můj 73 letý táta, a jak je jinak hrozně fajn, v těchto věcech je to s ním hrozné. Nesnáší jakékoli změny a z každého mého pokusu o vylepšování je až hysterický. Skoro natvrdo mi už párkrát řekl, že až tu nebude, tak a si s tím dělám, co chci. Ale teď - tohle se vyhodit nesmí, tamto spravovat není potřeba, a z řemeslníků je na nervy. Minule málem vyhodil kominíka, kterého jse přivedla, aby zkontroloval komín....

Takže - já bych tak ráda vylepšovala, ale nesmím... A tak se dívám na škvíry v oknech, opadávající omítku, a z peněz, které mám na opravy připravené, mi vesele užírá inflace.... sad

Upravil(a) Blossom (4. 6. 2009 22:23)

 

#22 4. 6. 2009 22:26

verunielka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 1. 10. 2008
Příspěvky: 290

Re: Po všechny kdo začíná rekonstruovat domeček

haiel napsal(a):

Tak my jsme nikdy nic velkýho nerekonstruovali, máme za sebou jen dílčí rekonstrukce v bytě (jádro) a na chaloupce (podlahy, okna, sprchový kout, WC, rozvody a přestavbu zděné kůlny), i tak velmi dobře chápu Surikatu, zřejmě je krátce po rekonstrukci big_smile  Já jsem tedy neužívala léky, ale pivo. Pivo mě uklidňuje, takže jsem ho vypila opravdu hodně. I na toho psychiatra jsem chvílemi pomýšlela, ale z nedostatku času k tomu nedošlo. Bylo třeba udělat tamto nebo tohle, čekat na řemeslníky, zajet tam a tam a oběhat s papíry to či ono,vyhnat  řemeslníky, hledat nové řemeslníky, dovézt materiál, odvézt bordel, čekat na řemeslníky, učit se se synkem, vozit na tréninky, hlídat řemeslníky, do toho normálně práce, vaření, poznámky ve škole a starat se, aby manžel někoho nezabil, psychiatr by byl zkrátka luxus nad poměry, něco jako kafe s kámoškou v kavárně. Hlavně je důležitý naučit se řemeslnickou hantýrku, třeba "Tohle bude hotový za tejden, mladá pani" znamená, že práce bude dokončena  během tří měsíců. Nebo "Tohleto taklenc děláme běžně, to je vyzkoušený" znamená, že daná činnost má vždy nečekaný výsledek. Vyplatí se také koukat řemeslníkům na ruce, hodí se to např. ve volném čase mezi odchodem jednoho obkladače a příchodem druhého obkladače, kdy je možno si větší část koupelny obložit vlastnoručně. Z doslechu i z vlastní zkušenosti vím, že výsledek v takovém případě nebývá horší než ten "profesionální".  Nejhorší není ta práce, kterou člověk dělá sám,i když je jí hodně, nejhorší je, když na něco nestačí a musí se na někoho spoléhat a ten buď nejde a nejde a když už přijde, tak to zvrže nebo přijde s tím, že to dnes dokončí a pak má telefon, že ho někde potřebujou a on odjede a vrátí se za týden a vám celý ten týden nepoteče voda......už toho raději nechám. No, když bych se dnes nadechovala na nějakou takovou rekonstrukci, už bych se k tomu stavěla jinak. Když se člověk nemůže dočkat, až to bude hotový a chce mít výsledek co nejdřív, tak si strašně vytrpí, protože....viz výše a to jsme na tom nebyli až tak zle. Postavila bych se k tomu tak, že teď zkrátka zbytek života budeme žít na staveništi s Patem a Matem. Pak už by se hrozba nepříjemností snížila na minimum smile
To se mi to kecá big_smile Přestavba podkroví nás čeká nejdřív tak za pět let. Když si představím, že by to mělo začít tohle léto, v duchu třímám v levici lahváč a v pravici kyj vissla

Jéžiš,nestraš,je fakt že to chci mít už moc za sebou,ale to jsme ještě taky ani nezačali,přítel je taky šikula takže si hromadu věcí udělá sám.A já to se uvidí,předpokládám,že budu lítat s kastrolama usch Ale jinak se už těším.Někdy se začít musí!

Není tady

 

#23 4. 6. 2009 22:32

verunielka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 1. 10. 2008
Příspěvky: 290

Re: Po všechny kdo začíná rekonstruovat domeček

Blossom napsal(a):

Holky,já vám některým i závidím, že jste se do toho pustily a rekonstruujete a vylepšujete. Ono to dá fůru práce,a nervů, ale zas potom ta radost, až to bude hotové....
Já bych do rekonstrukce měla chu, energii a dokonce i peníze, ale nemůžu jsem v patové situaci: V domě bydlí i můj 73 letý táta, a jak je jinak hrozně fajn, v těchto věcech je to s ním hrozné. Nesnáší jakékoli změny a z každého mého pokusu o vylepšování je až hysterický. Skoro natvrdo mi už párkrát řekl, že až tu nebude, tak a si s tím dělám, co chci. Ale teď - tohle se vyhodit nesmí, tamto spravovat není potřeba, a z řemeslníků je na nervy. Minule málem vyhodil kominíka, kterého jse přivedla, aby zkontroloval komín....

Takže - já bych tak ráda vylepšovala, ale nesmím... A tak se dívám na škvíry v oknech, opadávající omítku, a z peněz, které mám na opravy připravené, mi vesele užírá inflace.... sad

Ahoj Blou, neboj dočkᚠse.Tohle co vykldádᚠvidím na přítelovým dědovi ten taky nerad změny a na vše se blbě ptá a divý jako malé dítě.Mu je 75 let.Mají už rádi svůj klid.no. sova

Není tady

 

#24 4. 6. 2009 23:06

666salome
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Moravěnka
Registrovaný: 24. 8. 2006
Příspěvky: 6309
Web

Re: Po všechny kdo začíná rekonstruovat domeček

Jak vás tady pročítám holky jsem ráda že už to máme za sebou. My nejprve opravovali " z výplat" spodní patro kde jsme bydleli. Pomaloučku po jedné místnosti dumbom sami s kamarády tongue  Šlo to pomalu a než jsme dokončili mohli jsme na druhém konci začít dumbom
Před šesti lety, kdy jsme konečně s opravami skončili, jsme se rozhodli, že se prohodíme s rodiči a půjdeme bydlet do horního patra, které má i vlastní vchod. Byla jiná finanční situace a měli jsme našetřeno. Poslední týden v červnu jsme děti odstěhovali k babičce a dědovi a pustili se do bourání - tedy ne my ale najatá firma. Po týdnu zůstalo jen přízemí a vypadalo to fakt hrozivě. Udělal se věnec, vystavěly štíty, složila a pokryla střecha. Pak přišly na řadu podlahy a sádrokartony, elektrikáři, topenáři a vodaři - všechny rozvody jsou nové. Naštěstí to všechno dělala jedna firma a ti řemeslníci na sebe krásně navazovali. Když přišli položit podlahy a koberce, malíři sklidili své nádobíčko, elektrikář domontoval lustry a vypínače - "objednali" jsme si kamarády, kteří nám pomohli ustavit nábytek, který jsme si navrhli a vyrobili na míru - máme stolárnu. Bylo fajn sedět v uklizenám novotou čišícím bytě a nasávat tu úžasnou atmosféru staronového domu. My si otevřeli večer láhev vína storstark a byl první týden v září tummenupp a my vzpomínali jak jsme za deště běhali v noční košili po stavbě s baterkami v ruce a smetákem vyžďuchovali z kapes v plachtách vodu aby nám to neproteklo dolů do patra wink Přestavba - vystavění patra 5+1 i se střechou trvala všeho všudy 11 týdnů i se stěhováním - asi jde o to najít a mít štěstí na dobrou firmu tongue


************Žena bez muže je jako ryba bez jízdního kola ************
http://smajlici-1.ic.cz/znameni/1/rak.gifhttp://smajlici-1.ic.cz/zvirata/9/073.gif
************ Nevěřím na zázraky  -  spoléhám na ně ************

Není tady

 

#25 5. 6. 2009 7:54

ajka
♥♥♥----
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 136

Re: Po všechny kdo začíná rekonstruovat domeček

No Salome, tak to u vás bylo jak u nás, a na to noční lítání s baterkou, a co hodĄku vstávání v noci, kdy fakt pršelo a vyžďuchování kapes v plachtách asi v životě nezapomenu.
A to se mi ještě stalo, na zahradě byly uložené asi tak pěti metrové plechy, v noci přišla strašná bouřka, vítr, plech to zvedlo, ikdyž byl zatížený trámami, deskami, kamením....no a hodilo ho to přes nᚠplot, sousedův plot až na cestu.
Manžel měl noční a já jsem v noci v saténové košilce, celá promoklá tahala plech zpátky na zahradu, naštěstí mi pomohl soused.(nějak v tu chvíli jsem oblečení neřešila, hlavně uklidit plech než se o něj nabourá nějaké auto, a taky stál přes tři tisíce)
No jo to jsou zážitky.
Držím verunielce palce, my tě tu jen strašíme. Ale je fakt, že všichni jsme to přežili, a dnes máme aspoň o čem vyprávět.
A taky je to skvělé prověření vztahu, teď se teprve pozná jak se máte s přítelem rádi a jak moc umíte dělat kompromisy.

Není tady

 
  • Diskuse
  •  » Domov
  •  » Po všechny kdo začíná rekonstruovat domeček
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů