|
9.dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení! 9.dubna : Vaření na chatě či chalupě bez stresu: Tipy na vaření z jedné pánve nebo hrnce. 1.dubna : Jak vznikla záhada ďáblova trojúhelníku: Odhalil ji už Kolumbus? |
|
|
Ahoj,
chtěla bych vás moc poprosit o recepty na cokoli nepečeného, nevařeného (pracuji v domově důchodců a ujalo se "vaření". Už mi dochází recepty, protože tady nemáme k dispozici troubu).
Dělali jsme nějaké nepečené cukroví, nepečený dort z piškotů, ale co dál???
Budu vděčná za jakýkoli recept.
Díky 
Není tady

Pokud to nemusí být sladké, tak je dobrá vaječná tlačenka. Koupíš želetinu v prášku přímo s tímto názvem a na sáčku je i návod. Jestli nemáte ani sporák, vajíčka můžeš uvařit doma.
Není tady
NEJRYCHLEJŠÍ DORT
2 šlehačky, 2 malé konzervy mandarinkového kompotu, 2 pudingy bez vaření - Dr. Oetker Créme Olé (ne jiné!),
hotový dortový korpus nebo piškoty
Do většího hrnce s dobře těsnící poklicí nalijeme obě šlehačky, mandarinkové kompoty i se šťávou a nasypeme oba pudingy. Nic nemícháme, jen hrnec přikryjeme poklicí a několikrát zatřeseme. Po chvilce se tekutý obsah změní na krémový a je to hned poznat, protože se s hrncem třese hůř. Pak už jen náplň natřeme na korpus nebo piškoty, ozdobíme klasickou šlehačkou, Grankem nebo skořicovým cukrem ...
PANANCOTTA
1 plátek želatiny, půl vanilkové tyčinky, 100g bílé čokolády, 2dl šlehačky, 2 lžíce mléka
Marinované lesní plody - 4 dl lesních plodů ( maliny, ostružiny, jahody…), 2-3 čajové lžičky pískového cukru,
1 limetka
Malinové pyré - 250g malin
Plátek želatiny namočíme do studené vody na 5 minut. Vanilkovou tyčinku přepůlíme a vyškrábeme obsah. Čokoládu nakrájíme na menší kousky. Uvedeme do varu šlehačku, mléko a vanilkovou tyčinku. Pak sejmeme z tepla a vyjmeme vanilku. Vložíme želatinu a čokoládu. Necháme rozpustit za stálého míchání.Smĕs rozdĕlíme do 4 pohárů, které dame na asi 4 hodiny do chladu. Lesní ovoce smísíme v misce s cukrem a limetkovou šťávou,maliny rozmixujeme a přesijeme přes cedník.Poháry ozdobíme ovocem a podáváme s malinovým pyré.
Není tady
Střecha z BE BE sušenek
Co potřebujeme?
- 2 balíčky BE BE sušenek, nejlepší je koupit jedny tmavé a jedny světlé, ale nemusí to tak být, jen to lépe vypadá po nakrájení
- 150 g moučkového cukru
- 250 g másla
- 500 g netučného tvarohu baleného do kostek, ne vaničky!!
- libovolné ovoce, je možné i ovoce z kompotu, které ale dáme dobře okapat
- trošku rumu nebo jiného likéru – nepovinně !
- čokoládu na polevu
- alobal na zabalení
Postup:
Utřeme máslo s cukrem, přidáme tvaroh a nepovinně trošku rumu, nebo jiného likéru. Je lepší hmotu šlehat šlehačem, hmota je trošku tuhá. Já osobně jsem to nikdy nemíchala rukou, ale jistě je to s troškou námahy taky možné....
Na pracovní ploše rozprostřeme alobal, na který ukládáme BE BE sušenky tak, že vytvoříme 3 řady po 7 kusech sušenek, střídáme vždy jednu tmavou a jednu světlou jako na šachovnici.
Na tyto tři řady sušenek rozprostřeme polovinu umíchané hmoty.
Nezalekneme se toho, že hmota je tuhá a sušenky se po alobalu pohybují, přidržíme si vždy 2 u sebe a natíráme, sušenky se tou vrstvou náplně spojí.
Na tuto náplň ukládáme zase sušenky, tentokrát opačně - tmavou na světlou atd.
Natřeme druhou vrstvou náplně - tentokrát už se nepohybují a natírá se nám dobře.
Na prostřední řadu položíme ovoce podle vlastního výběru - nedáváme ho příliš mnoho, střecha by se nám nahoře nezavřela (ale kdyby se to stalo, tak žádná katastrofa, i tak bude vypadat hezky a chutnat dobře).
Pomocí alobalu přiklopíme delší strany k sobě tak, že se sušenky spojí do střechy. Na délku bude měřit cca 40cm, to je na jeden plech.
Zabalíme a na plechu uložíme do chladna, necháme odpočívat, nejlépe přes noc, aby sušenky pěkně nasákly.
Nakonec polijeme čokoládou, necháme ztuhnout a krájíme - nejlépe nožem namočeným v horké vodě, pak bude řez pěkně hladký.

Není tady

nebo BEBE řezy ale nevím jestli můžeš vařit? Dává se tam i puding:
Řezy s BE BE sušenkami
160 g moučkového cukru
4 vejce
160 g polohrubé mouky
1/2 balíčku prášku do pečiva
Upečeme piškot, polejeme krémem, poklademe BE BE sušenkami, spotřeba asi 1 1/2 balíčku, pokapeme rumem a potřeme čokoládou.
Krém:
1 litr mléka
3 vanilkové pudingy – uvařit, vychladit
150 g másla - vmíchat
A pak kráje zešikma. Můžeš použít kterékoliv BEBE, nebo střídat světlé a tmavé...
A co klasická sýrová roláda - kus sýra se nahřeje v mikrotenovém sáčku, rozválí, a plní se co dům dal, zamotá, vychladí, nakrájí, sní...
Není tady
tiramisu - recept jsem tu kdysi psala
Střecha je výborná
vaječná tláča 
Není tady
Střecha je dobrý nápad a tiramisu taky. Máme "pečení" den před oslavou narozenin, tak se sladké bude hodit. Vaječná tláča taky super! Ta bude za měsíc :-) Sýrová roláda je fajn, ale nemám sýr kde nahřát :-/ Jediné, co tady je je předpotopní mikrovlnka, ve které se bojím ohřát i oběd.
Není tady