Oznámení

25.ledna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

25.ledna : Směňování věcí provází lidstvo od jeho počátků.Nový SWAP Babinet pro všechny!

4.ledna : Dieta po vánocích? Leden, na váhu zásadně (ne)vlezem!

4.ledna : Účinný a ekologický domácí prostředek na mytí nádobí vyrobíte za zlomek ceny

#1 31. 5. 2009 11:05

Sirael
♥♥♥----
Registrovaný: 31. 5. 2009
Příspěvky: 107

Když dítě krade..

mám smutný případ ze svého okolí..
chlapec byl od malička živý, hodný ale trochu zbrklík, nejistý..měl milující rodiče.bratra který vyrostl v pořádku a slušně vychován.
ve škole se na sebe snažil upozornit, v páté třídě dost vyrušoval, v osmé se začínal kamarádit s největšími sígry školy. bůhví proč ???
nepustilo ho to, však. začínal vyhledávat společnost romů, feáků, povalečů.. možná je i dost ovlivnitelný a nestabilní a je pro ně tedy snadnýmterčem..to se nikdo nedozví, to ví jen on... rodina jej od toho zrazovala, vedla jej k poctivosti a podporovala a měla ráda jehonormální kamarády ze školy, ale on o ně nestál. bůhví proč.

v deseti letech poprvé ukradl padesátikorunu. bylo to hrozné, a myslelo se, že už to příště neudělá. na střední školeměl špatný prospěch - připisovalo se to jeho snížené schopnosti učit se, nedokázal vydržet u čtení, byl roztěkaný a nepozorný. byl však velmi manuálně zručný a bavilo jej spravovat věci.
šel na učiliště.dostal se opět do špatné party. přestal chodit domů, kradl peníze a vysoké částky. dnes toho lituje. pracuje, bydlí u rodičů, le když nemá peníze, doma si je vezme. rodiče před ním vše schovávají. domluvy ani řev ani pláč nepomohly. domů nedává z peněz nic.

rodiče mají jedinou možnost, vyhodit ho - jenžeto je velmi slepé a jednosmrné řešení - pokud to udělají, je na sto procent jisté, že skončí s bezdomovci pod mostem, u feťáků a možná i v base.
žije normálním životem, rád pomůže, poradí, vše opraví, stará se o sebe, dobře vypadá. ale krade eníze. kam strčí každý měsíc 30.000 korun, když bydlí u rodičů, nikdo netuší!

a já si říkám - jak tomuhle zabránit? byla chyba ve výchově? nebo jsou tyto věci dané geneticky? dáse to léčit? vězení či pasťák není řešení! Dítě vyrostlo ve spořádané milující rodině, jeho bratr je spravedlivý a v životě by nikomu nic nevzal.

kde se v dětech/lidech tohle bere? či jsou to poruchy které může odstranit lékař? či mají lidé takovou povahu?

existuje řešení jak něčemu takovému předejít ve výchově?

když to slyším, nemám chuť mít někdy děti..

Upravil(a) Sirael (31. 5. 2009 11:06)

Není tady

 

#2 31. 5. 2009 20:42

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: Když dítě krade..

Rodiče mají jen jednu volbu - ne ho vyhodit, ale pomoci mu osamostatnit se a převzít zodpovědnost za vlastní život.... a to je sakra těžké...


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 
NÁŠ TIP:

    Zápatí

    Powered by PunBB 1.2.24c
    © Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
    Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
    Ochrana osobních údajů