Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 29. 5. 2009 15:30

macík*
♥♥♥♥---
Registrovaný: 30. 8. 2008
Příspěvky: 272

Re: Nemám rodinu

Blossom: Je jasný, že radit někomu kdo chce mít miminko, rodinu a nedaří se, aby si vzal na sebe něco blejskavýho a šel na disko je asi na nic.
Myslím si ale, že je škoda sedět doma a trápit se. Prostě to teď nejde. Tak se zkusím smířit s tím, že teď ještě ne, že počkám. A ten čas využít pro sebe, nějak hezky.

Není tady

 

#27 29. 5. 2009 15:45

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Nemám rodinu

Blossom, jasné, že to nie sú žahké rady, ale zasa úprimne: Mužsko-ženské vzahy a túžba po deoch je presne tá oblas, kde prílišný tlak vyvoláva protitlak a je kontraproduktívny. Z mojej vlastnej skúsenosti...  Akýkožvek kŕč(v oboch smeroch) je naho... nahouby.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#28 29. 5. 2009 16:06

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Nemám rodinu

Kalma: ale stýkej se dál i s těma vdanýma-ženatýma, když tě někam pozvou si zajít, nebo dokonce si někam společně zajet, oni můžou mít nezadanýho bráchu, kámoše, ten brácha (kámoš) taky může mít nezadanýho kámoše... hlavně se neizoluj! Nebo zkus ty uspořádat nějakou akci, stačí malá - posezení u ohýnku nebo grilování a objednejte si bečku a "přiveďte si klidně svoje známé..." atd., zkus sama něco vymyslet? Může to být i na odpoledne, když mají děti, aby to zvládli i s dětma, na pěknou chvilku...


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#29 29. 5. 2009 16:12

Blossom
Host

Re: Nemám rodinu

Macíku a Selimo, obě máte pravdu.

Já jsem vlastně chtěla vyjádřit tak trochu to, že jsme každý jiný: někdo tuhle pravěkou touhu po rodině v sobě má, vychází to zevnitř a je to těžko rozumem ovlivnitelné, a jiný zas to vůbec takhle necítí a je mu dobře samotnému. Každý jsme prostě úplně jiný a někdy je těžké jinému porozumět a vcítit se do něj.
Kalma zjevně patří do té první skupiny. Já taky, tak mám silný pocit, že vím, o čem mluví a rozumím jí. Někteří další mám pocit naprosto neví, o čem Kalma mluví. Třeba Martinka - to bez vší ironie či urážky, ty jsi Martinko prostě jiná nátura, mᚠto v sobě nastavené jinak. Neříkám líp, neříkám hůř, prostě jinak.

Tohle téma tu probleskává i ostatními vlákny. Občas jsou ženské se silnou touhou po rodině a  partnerství těmi ostatními tázány "a to fakt nevydržíš bez chlapa? To nejsi schopná existovat spokojeně samostatně? To se fakt neumíš nějak smysluplně zabavit?"
Jen chci říct, že touha po rodině nemá nic společného se samostatností či nesamostatností, se schopností či neschopností, jak je někdy mylně prezentováno.

 

#30 29. 5. 2009 16:27

21SOPTIK
♥♥♥----
Registrovaný: 22. 3. 2009
Příspěvky: 168

Re: Nemám rodinu

Blossom napsal(a):

Kalmo, neumím poradit, jen chci říct, že ti úplně rozumím a že s tebou soucítím... Teď nevím, jestli to nepíšu blbě, bojím se aby to nevyznělo jako povýšenecká lítost, prostě ti rozumím, tvým pocitům..
Já kdysi chtěla strašně rodinu a děti, a měla jsem tehdy to obrovské štěstí, že bylo s kým a povedlo se (aspoň na čas,ale to je zasjiná kapitola). Ale dodnes si vzpomínám, jak ta touha po rodině a dětech byla neuvěřitelně  silná. Víš, to se těžko vysvětluje jiným lidem, kteří to prostě necítí nebo cítí jinak. Takové to "najdi si kamarády a užívej si svobody dokud můžeš" je v téhle situaci asi totéž, jak se říká - nabízet jídlo člověku umírajícímu žízní...
A že je složité seznámit se, když kolem je většina zadaných, to potvrzuju. Jenomže já si můžu dovolit vyčkávat, děti už mám a tak na nějakém tom roce čekání nesejde.

Neumím a nemůžu ti pomoct, ale chci aspoň napsat, že ti rozumím strašně moc držím palce  pussa

Kalmo Blossom to napsala úplně skvěle.Mám přesně stejný pocity jako ona.Jsem sice mladší,ale měla jsem období kdy jsem byla rok a půl sama.Do tý doby jsem přecházela z jednoho vztahu do druhého.(po roce,většinou) a za ten rok a půl jsem narážela s prominutím na samý pitomce,samolibí frajírci,nebo kluci co by pro vztah možná byli,ale zase jsem je nechtěla já.Až jsem i začala slýchat ze svýho okolí,že jsem náročná a abych náhodou nepřebrala.A ještě teda chci dodat,že jsem dost brouzdala po internetových seznamkách.A co si budem povídat,tam je snad 90%těch,co by jen rádi sex bez závazků.No natloukla jsem si dost nos .Ale chtěla jsem říct,že s tím tlakem na pilu a takový to,že tu lásku potkᚠve chvíli kdy to nejmín čekáš,je asi pravda.Já už pak měla plný zuby seznamek,tak jsem tam přestala chodit.Hlavně jsem v tý době začala řešit jiný problémy a to s bydlením.Hledala jsem si novej podnájem a nemohla jsem nic najít.Tenkrát jsme chodila na net do knihovny.No a tenkrát když jsem zase hledala podnájem,nebo podávala inzerát,já už nevím,tak mi tenkrát zbylo drobet času,tak jsem koukla po dlouhý době zase na seznamku a tentokrát jsem místo odpovědí projela pár profilů a našla fotku kluka,kterej mi byl celekm sympatickej,tak jsem mu napsala s tím,že jsem ani nečekala,že odepíše a on odepsal.Chvíli jsme si psali, pak dali  rande,na který se mi ani moc nechtělo a chtěla ho dokonce  i zrušit,ale pak jsem se přinutila a dopadlo to dobře.S přítelem jsme spolu už 2,5 roku.A náhoda to byla i v tom,že přítel mi pak později říkal,že on už tam taky moc nechodil a zrovna v době,kdy jsem mu já napsala,tak se přihlásil.Takže je to fakt zajímavý,jak "náhody" fungují :-)

Takže nevěš hlavu...ono totiž v dnešní době najít normálního kluka pro život,není sranda.A je jedno jestli je člověku 20 nebo 40.Kdyby to bylo tak jednoduchý,tak není třeba pak seznamek.Držím ti pěsti.Jo a ty pocity beznaděje a depek jsem si prožila taky.Už jsem si pak taky říkala,že jsem možná nějaká divná....:-)

Není tady

 

#31 29. 5. 2009 17:49

anais.de
♥♥♥♥♥--
Místo: Deutschland
Registrovaný: 23. 7. 2008
Příspěvky: 503

Re: Nemám rodinu

Blossom napsal(a):

Macíku a Selimo, obě máte pravdu.

Já jsem vlastně chtěla vyjádřit tak trochu to, že jsme každý jiný: někdo tuhle pravěkou touhu po rodině v sobě má, vychází to zevnitř a je to těžko rozumem ovlivnitelné, a jiný zas to vůbec takhle necítí a je mu dobře samotnému. Každý jsme prostě úplně jiný a někdy je těžké jinému porozumět a vcítit se do něj.
Kalma zjevně patří do té první skupiny. Já taky, tak mám silný pocit, že vím, o čem mluví a rozumím jí. Někteří další mám pocit naprosto neví, o čem Kalma mluví. Třeba Martinka - to bez vší ironie či urážky, ty jsi Martinko prostě jiná nátura, mᚠto v sobě nastavené jinak. Neříkám líp, neříkám hůř, prostě jinak.

Tohle téma tu probleskává i ostatními vlákny. Občas jsou ženské se silnou touhou po rodině a  partnerství těmi ostatními tázány "a to fakt nevydržíš bez chlapa? To nejsi schopná existovat spokojeně samostatně? To se fakt neumíš nějak smysluplně zabavit?"
Jen chci říct, že touha po rodině nemá nic společného se samostatností či nesamostatností, se schopností či neschopností, jak je někdy mylně prezentováno.

Ono je to i naopak - viz vedlejsi vlakno Simonas, kde se objevily nazory, ze bezdetna tricatnice musi nejspis doma v prazdnem byte kazdy vecer brecet do polstare. Ja napriklad patrim k tem, ktere to maji trochu jinak, spis se ted musim ucit zit s pritelem (byla jsem sice dlouho vdana, ale manzel-cizinec travil hodne casu v zahranici), takze jsem na samotu zvykla a vyhovuje mi. Ohromne me vytaci, kdyz mi nekdo predhazuje jaka jsem "chudinka" (nemyslim tim, Blossom, Tve prispevky, byli tam jini, kteri psali timto tonem).

To Kalma - rozesla jsem se s manzelem po 12 letech, bylo mi kratce po 30, deti jsme nemeli a taky me napadaly myslenky, tak, ted uz nikdy rodinu mit nebudu, chlapi primereni vekem jsou uz zadani nebo nestoji za nic. A vidis, uz planuji dalsi svatbu smile.


Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it. (Richard P. Feynman)

Není tady

 

#32 29. 5. 2009 17:51

annie
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 7. 2. 2006
Příspěvky: 2920

Re: Nemám rodinu

kalmo - moje kamarádka prožívala naprosto totéž, co Ty.
Navíc ještě měla mindrák ze své postavy.
Pořád jsem jí říkala, že všechny ty svoje kamarádky a spolužačky může dohnat, ne-li předehnat - i když o to tu nejde.
Nevěřila.
Nakonec šla asi na sedmé rande přes seznamku, zajiskřilo to, po necelém roce spolu začali bydlet, minulý měsíc se brali a na první pokus je těhotná.
Bude dobře. wink

Není tady

 

#33 29. 5. 2009 18:22

Blossom
Host

Re: Nemám rodinu

Když to tady čtu, taky jsem si vzpoměla na příběh jedné mé kamarádky (možná jsem ho tady už někdy psala):
Bylo jí "už" 33 a byla bezdětná, což tehdy za hlubokého totáče už bylo fakt bráno tak, že  jí ujel vlak, že už děti nestihne.
Pak se seznámila, dost fofrem přišla do jiného stavu, porodila chlapečka, a snad ještě v šestinedělí otěhotněla znovu... a byla to dvojčata, a narodila se jak už to bývá v sedmém měsíci.
Takže tahle má kamarádka pak měla tedy tři kluky během jednoho kalendářního roku...fakt mazec, jak nás ostatní "dohnala a předehnala  " tongue  big_smile 
Dnes jsou spokojená rodinka se třemi studenty, jen je to trochu záhul finanční, protože třeba kluci nic nemohli nosit po sobě, jako v ostatních rodinách, vše se muselo kupovat vždycky trojmo.

 

#34 29. 5. 2009 18:52

anais.de
♥♥♥♥♥--
Místo: Deutschland
Registrovaný: 23. 7. 2008
Příspěvky: 503

Re: Nemám rodinu

Blossom napsal(a):

Když to tady čtu, taky jsem si vzpoměla na příběh jedné mé kamarádky (možná jsem ho tady už někdy psala):
Bylo jí "už" 33 a byla bezdětná, což tehdy za hlubokého totáče už bylo fakt bráno tak, že  jí ujel vlak, že už děti nestihne.
Pak se seznámila, dost fofrem přišla do jiného stavu, porodila chlapečka, a snad ještě v šestinedělí otěhotněla znovu... a byla to dvojčata, a narodila se jak už to bývá v sedmém měsíci.
Takže tahle má kamarádka pak měla tedy tři kluky během jednoho kalendářního roku...fakt mazec, jak nás ostatní "dohnala a předehnala  " tongue  big_smile 
Dnes jsou spokojená rodinka se třemi studenty, jen je to trochu záhul finanční, protože třeba kluci nic nemohli nosit po sobě, jako v ostatních rodinách, vše se muselo kupovat vždycky trojmo.

To  je bomba, inspirace pro me smile. Je fakt, ze vicecetna tehotenstvi jsou ve "vyssim" veku castejsi ...


Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it. (Richard P. Feynman)

Není tady

 

#35 29. 5. 2009 22:22

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Nemám rodinu

Anais.de: " viz vedlejsi vlakno Simonas, kde se objevily nazory, ze bezdetna tricatnice musi nejspis doma v prazdnem byte kazdy vecer brecet do polstare. "

Anais, to ale nejsou "názory", to jsou popisy faktických situací. Sama mám velmi mladé kamarádky, které mám opravdu ráda, záleží mi na nich, dost se svěřujeme....a je mi jich moc líto. Protože se sice vyžijí v práci, ale doma mají fakt pusto. Jedna má velmi zaměstnaného abnormálně úspěšného přítele, který si skoro nevšimne, když není doma - prostě bydlí "vedle sebe"; druhá má přítele, který žije desítky kilometrů daleko a při vší úctě podle jejích zážitků s ním, nemyslím si, že by měl jen ji. Přítel té třetí holky nesnese pocit, že ona je úspěšná - takže sice zábavu s ní - to jooo, ale společný každodenní život se všemi starostmi- to nééé.
Ty mᚠrozvedeného muže, který už má svoje děti; on asi uvažuje o společné domácnosti s Tebou poněkud jinak - byl už léta zvyklý na rodinu a společné bydlení... Prostě on uvažuje jinak, než tihle mladí kluci, kteří váhají s "prvním" založením rodiny. Přitom ty moje kámošky jsou velmi hezké, vtipné, chytré holky...

Kalmo, zkus  tu svoji situaci brát tak, že dnes je opravdu trend žít delší dobu single, není to žádná tragédie; jak psala Wiki, netlač na pilu, nech to plynout. Jednou je líp, jednou je hůř. Všecko zvládneš, uvidíš smile

Není tady

 

#36 29. 5. 2009 23:03

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: Nemám rodinu

kalma napsal(a):

Je mi zase smutno, ale tak smutno, že z toho zařizuju nové vlákno. Jak přežít, když  se moji vrstevníci žení, vdávají, rodí děti a já stále nic. Je mi přes 30 a nemám ani s kým tu rodinu založit. Jsem normální veselá holka, troufám si říct, že i oblíbená, ale tohle už nezvládám. Řeči typu taky se dočkáš, ten pravej někde běhá a určitě taky budeš mít hodnýho manžela a děti a blabla, tak za ty bych vraždila. Poslední dobou je toho čím dál víc, no není divu. Ale já už nemůžu, fakt že ne. Jsem trpělivá, optimistická, nebráním se schůzkám přes inzeráty, pořád někde lítám, nefňukám doma. Omlouvám se, ale zase to nějak nedávám. grater

Užívej toho, co je a co mᚠteď, momentálně. Čekáním ti utíká život. A nehledej nikoho - potkᚠho, až to budeš nejméně čekat


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#37 30. 5. 2009 7:18

kalupinka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 28. 4. 2006
Příspěvky: 1367

Re: Nemám rodinu

Kalmo, Tvůj problém nespočívá v tom, že je Ti přes třicet a nemᚠvážnou známost. Tvůj problém je ten, že si to moc bereš a koukᚠna to ze špatného úhlu. Zkus se srovnat s uštvanou mámou ve Tvém věku, která má babičku na hlídání daleko, právě se rozvedla, z bývalého nemůže dostat alimenty a jako na potvoru přišla o práci. Když jsem byla na střední škole, byla jsem na tom podobně jako Ty. Trápila jsem se, proč nemám kolem sebe kupu kamarádek a houf ctitelů. Říkala jsem si, snad nejsem o tolik horší, než ostatní. Bylo to zbytečné, nebylo to počtem mých známých, ale nedostatečnou sebedůvěrou. No a když jsem najednou vážného ctitele a budoucího muže měla, začal ve mně hlodat pocit, zda jsem se neunáhlila. Zda by nebylo lépe nechat život plynout, zdokonalovat se a promyslet si, co vlastně vůbec je pro mě důležité a počkat si v pohodě, co přinese. Protože ty moje chytřejší vrstevnice šly studovat nebo se věnovaly svým koníčkům, případně pracovaly a stávaly se nezávislými, zatímco já měla mezi plenkami den jeden jako druhý a manžel mě a dítě za prioritu ani zdaleka nepovažoval. O tom, jak je podvědomí důležité, jsem se přesvědčila o mnoho let později. Došlo k tomu, čeho jsem se vlastně celé manželství obávala: zůstala jsem sama za nelehké zdravotní a finanční situace...Některá by se možná sesypala a zbylou energii věnovala chozením po doktorech a hledáním zázračné léčby, pochybným berličkám typu alkohol či věčným steskům u příbuzných a známých...Cítila jsem, že musím té situaci nějak čelit a pár nejhorších měsíců se pokoušela zklidnit, uvažovat, plánovat...co je v mých silách a co ne...oč se mohu pokusit a na co se radši vykašlat...Začalo se mi dařit ve všech směrech...Je to asi tím, že jsem si ujasnila priority a nepropadla panice a beznaději...Pak se stal malý soukromý zázrak: Když jsem to nejméně čekala...a snad nejvíce potřebovala, potkala jsem fajn "kluka". Ve srovnání s dlouhou dobou předtím bych měla litovat, že jsem si na někoho takového nepočkala..nebo si ho nenašla...ale je zbytečné to řešit. Je mi prima  na světě a věř mi nebo ne, dneska mám tu svou nezávislost, práce i koníčky mě baví, okruh mých známých je nesrovnatelně větší..mohla bych se trápit, že jsem nejlepší léta zahodila s člověkem, který za to pravděpodobně nestál, ale komu by to prospělo....A tak zatímco Ty by ses na mém místě asi týrala myšlenkami typu...ŽIVOT MI NĚJAK RYCHLE UTEKL TAK, JAK JSEM NECHTĚLA A NEZASLOUŽILA SI TO...já si říkám.....JE MI FAJN NA SVĚTĚ, PROTOŽE JDU, KAM CHCI JÁ SAMA A VŠECHNO, CO DĚLÁM, MĚ BAVÍ.
A tak Kalmo, když mᚠpocit, že Ti prší, nelamentuj, že si namočíš lodičky. Spíš si řekni, je to fajn, smyje se prach a zase bude svítit sluníčko...!

Není tady

 

#38 30. 5. 2009 8:52

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: Nemám rodinu

Nejsi sama, kdo chce rodinu a začíná chytat paniku. Problém je asi v tom, že potencionální partner si to přečte na tvém čele hned první den - je to poznat - nemusí přitom o tom padnout ani slovo.
V první fázi vztahu mᚠbýt zamilovaná a smyslů zbavená, přiblble se usmívat, být veselá a ze všeho nadšená, jen proto, že jste spolu. Pokud si hned od prvního okamžiku představuješ dotyčného, jaký by byl otec, dumáš, jestli se k sobě hodíte, a vůbec UVAŽUJEŠ, on to vycítí a prchá.


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#39 30. 5. 2009 14:47

anais.de
♥♥♥♥♥--
Místo: Deutschland
Registrovaný: 23. 7. 2008
Příspěvky: 503

Re: Nemám rodinu

Tercila napsal(a):

Anais.de: " viz vedlejsi vlakno Simonas, kde se objevily nazory, ze bezdetna tricatnice musi nejspis doma v prazdnem byte kazdy vecer brecet do polstare. "

Anais, to ale nejsou "názory", to jsou popisy faktických situací. Sama mám velmi mladé kamarádky, které mám opravdu ráda, záleží mi na nich, dost se svěřujeme....a je mi jich moc líto. Protože se sice vyžijí v práci, ale doma mají fakt pusto. Jedna má velmi zaměstnaného abnormálně úspěšného přítele, který si skoro nevšimne, když není doma - prostě bydlí "vedle sebe"; druhá má přítele, který žije desítky kilometrů daleko a při vší úctě podle jejích zážitků s ním, nemyslím si, že by měl jen ji. Přítel té třetí holky nesnese pocit, že ona je úspěšná - takže sice zábavu s ní - to jooo, ale společný každodenní život se všemi starostmi- to nééé.
Ty mᚠrozvedeného muže, který už má svoje děti; on asi uvažuje o společné domácnosti s Tebou poněkud jinak - byl už léta zvyklý na rodinu a společné bydlení... Prostě on uvažuje jinak, než tihle mladí kluci, kteří váhají s "prvním" založením rodiny. Přitom ty moje kámošky jsou velmi hezké, vtipné, chytré holky...

Kalmo, zkus  tu svoji situaci brát tak, že dnes je opravdu trend žít delší dobu single, není to žádná tragédie; jak psala Wiki, netlač na pilu, nech to plynout. Jednou je líp, jednou je hůř. Všecko zvládneš, uvidíš smile

Promin, nejspis jsem byla zbytecne vztahovacna. Na tom, co jsi napsala neco je, muj manzel byl mladsi a po detech nijak netouzil, spis mu vyhovovalo, ze se to odsouvalo donekonecna (me to v te dobe netrapilo, taky jsem se do toho nehnala). Se soucasnym rozvedenym pritelem jsem mela trochu strach, ze uz rodinu ma a dalsi nebude chtit, jeho deti jsou odrostle (stredoskolaci), takze z nejhorsiho "vypiplane". A kdyz jsem o tom zacala mluvit, tak se jen zeptal : "kdy?"

Kalmo, nezoufej, tady v Nemecku rodi zeny v 35 a pozdeji uplne bezne (nekolik takovych znam osobne a denne vidam "starsi" maminky s kocarky na ulici). Zdravotni rizika tu jsou, ale nemusis je mit zrovna Ty. Na druhou stranu, problemy muze mit i 20leta obezni kuracka. Nejaky cas jeste mas. Hlavne se zbav (jak Ti jiz vyse radili ostatni) toho "zoufaleho" postoje. Je to spolehlivy repelent.


Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it. (Richard P. Feynman)

Není tady

 

#40 30. 5. 2009 16:46

sugar
♥♥♥♥---
Registrovaný: 21. 1. 2009
Příspěvky: 457

Re: Nemám rodinu

Martinka1 napsal(a):

kalmi - ale nemysli si, že všechny rodinky s kočárkem jsou ŠATNÝ... to že budeš mít chlapa a dítě Ti nezaručí, že budeš šastná a spokojená!!!

Klidně  můžeš být NEŠASTNÁ A NESPOKOJENÁ MAMINKA S PŘÍTELEM SE KTERÝM SI NEROZUM͊

Souhlasím s Martinkou, ikdyž je to snad prvně, od té doby, co jsem na babinetu. (promiň, Marti smile )

Není tady

 

#41 30. 5. 2009 16:58

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: Nemám rodinu

sugar napsal(a):

Martinka1 napsal(a):

kalmi - ale nemysli si, že všechny rodinky s kočárkem jsou ŠATNÝ... to že budeš mít chlapa a dítě Ti nezaručí, že budeš šastná a spokojená!!!

Klidně  můžeš být NEŠASTNÁ A NESPOKOJENÁ MAMINKA S PŘÍTELEM SE KTERÝM SI NEROZUM͊

Souhlasím s Martinkou, ikdyž je to snad prvně, od té doby, co jsem na babinetu. (promiň, Marti smile )

lol když bysme měli všichni stejný názory, tak by to byla nuda ne? gloria

Není tady

 

#42 30. 5. 2009 17:03

sugar
♥♥♥♥---
Registrovaný: 21. 1. 2009
Příspěvky: 457

Re: Nemám rodinu

Martinka1 napsal(a):

sugar napsal(a):

Martinka1 napsal(a):

kalmi - ale nemysli si, že všechny rodinky s kočárkem jsou ŠATNÝ... to že budeš mít chlapa a dítě Ti nezaručí, že budeš šastná a spokojená!!!

Klidně  můžeš být NEŠASTNÁ A NESPOKOJENÁ MAMINKA S PŘÍTELEM SE KTERÝM SI NEROZUM͊

Souhlasím s Martinkou, ikdyž je to snad prvně, od té doby, co jsem na babinetu. (promiň, Marti smile )

lol když bysme měli všichni stejný názory, tak by to byla nuda ne? gloria

tummenupp

Není tady

 

#43 30. 5. 2009 23:23

Leri
♥♥♥♥♥♥-
Místo: střední Morava
Registrovaný: 16. 4. 2008
Příspěvky: 1011

Re: Nemám rodinu

Já to měla takhle: taky mě v mládí neobletovali kluci, vždycky měli zájem o mé kamarádky a o mně ne, tak jsem si tak nějak řekla, když nemůže být kluk, nemůže být ani dítě a žila s myšlenkou, že prostě rodinu mít nebudu, protože mě nikdo nechce. Žilo se mi s tím celkem dobře, netrápila jsem se tím, že ostatní se žení a vdávají a mají děti. Prostě když nemám toho chlapa, tak nemůžu mít ani dítě, že? Byla jsem dlouhá léta s rozvedeným chlapem, taky jsem se tím netrápila, prostě to tak přislo do mého života, tak jsem to brala. Brala jsem to, co mi život přinesl. Taky jsem pak byla sama, pak jsem se seznámila s bezva chlapem (mimochodem taky oba dva docela náhodou na seznamce), zamilovala se hrozně moc a ve 40 se vdala a máme mimčo. Nikdy předtím bych si nepomyslela, že mě tohle v životě potká. CHce to prostě brát tak, co tě v životě potká. Předtím by mě ani nenapadlo chtít dítě, ale když jsi s tím pravým pro tebe...
Chci tím říct, můžeš být docela dobře šastná sama bez manžela i třeba bez přítele, bez dítěte, ale taky nešastná s manželem a dítětem. Dítě a manžel ti samo o sobě štěstí nepřinese, navíc, když to člověk urputně chce. Ber svůj život, takový jaký je, všechno má svůj smysl, co tě nezabije, to tě posílí. Bez rodiny není tvůj život o nic horší. Tvoje štěstí si tě také najde, vlastně najít si ho musíš ty, a to v jakékoliv životní situaci, která tě potká.
Netrap se a žij svůj život takový jaký je!


Co mě nezabije, to mě posílí.

Není tady

 

#44 30. 5. 2009 23:52

Ivana*M
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 17. 4. 2006
Příspěvky: 1935
Web

Re: Nemám rodinu

Blossom napsal(a):

Macíku a Selimo, obě máte pravdu.

Já jsem vlastně chtěla vyjádřit tak trochu to, že jsme každý jiný: někdo tuhle pravěkou touhu po rodině v sobě má, vychází to zevnitř a je to těžko rozumem ovlivnitelné, a jiný zas to vůbec takhle necítí a je mu dobře samotnému. Každý jsme prostě úplně jiný a někdy je těžké jinému porozumět a vcítit se do něj.
Kalma zjevně patří do té první skupiny. Já taky, tak mám silný pocit, že vím, o čem mluví a rozumím jí. Někteří další mám pocit naprosto neví, o čem Kalma mluví. Třeba Martinka - to bez vší ironie či urážky, ty jsi Martinko prostě jiná nátura, mᚠto v sobě nastavené jinak. Neříkám líp, neříkám hůř, prostě jinak.

Tohle téma tu probleskává i ostatními vlákny. Občas jsou ženské se silnou touhou po rodině a  partnerství těmi ostatními tázány "a to fakt nevydržíš bez chlapa? To nejsi schopná existovat spokojeně samostatně? To se fakt neumíš nějak smysluplně zabavit?"
Jen chci říct, že touha po rodině nemá nic společného se samostatností či nesamostatností, se schopností či neschopností, jak je někdy mylně prezentováno.

No já, jako 20 let vdaná, vám zavídím samostatnost a schopnost se o sebe postarat . určitě je to zajímavější život než s manželem a dětma. Já bych to vyměnila.

Není tady

 

#45 31. 5. 2009 0:22

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Nemám rodinu

Ivana: "No já, jako 20 let vdaná, vám zavídím samostatnost a schopnost se o sebe postarat . určitě je to zajímavější život než s manželem a dětma. Já bych to vyměnila."

Nooo, Ivo, já Ti teda nevím - neměla by ses rouhat smile. Myslím, že se nutně tyto dvě "věci" - rodina a práce - nemusejí striktně dělit "buď a nebo".
Jsem vdaná přes 20 let a nikdy jsem si nepřipadala na manželovi závislá (kromě doby, kdy bylo dítko opravdu malé, protože babičky nefungovaly a cizímu člověku bych ji nesvěřila - když jí byly 2 roky, nabídku udělat doktorát jsem odmítla, chtěla jsem se věnovat jenom jí a samozřejmě nelituji, "vyplatilo" se to smile ), veškerá zaměstnání jsem si hledala sama, nikdy nic pracovního za mě manžel nevyřizoval, a protože pracuje v oboru, kde nikdy neexistovaly pouhé osmihodinovky a volné víkendy, neměla jsem při dítěti toho času vyloženě "pro sebe" - tedy pro studium a práci příliš, ale jednak mi stačí málo spánku, jednak jsem na sebe docela tvrdá v organizaci času, a jednak jsem byla od něj ve všech svých aktivitách a nápadech big_smile podporovaná až tak, že mi to kolegyňky "záviděly" (když jsem třeba měla před zkouškou v zimě, vstal dřív a odházel mi sníh z auta, když jsem měla na služebku odcestovat brzkým autobusem, odvezl mě i kolegyně k dalšímu spoji on naším autem; když mám před konferencí nebo před zkouškami, "zodpovědnost" za nádobí apod. přebírá on smile... ). 
Já bych tedy neměnila. Myslím, že lze skloubit hodně věcí - když se chce.

Není tady

 

#46 31. 5. 2009 8:33

baba.jaga
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Prazska ves
Registrovaný: 13. 5. 2008
Příspěvky: 2089

Re: Nemám rodinu

chjo, touha po rodine. Neznam.
Spis me ta predstava rodiny v mych 31 letech cim dal vic desi.

Upravil(a) baba.jaga (31. 5. 2009 8:56)


42!

Není tady

 

#47 31. 5. 2009 9:12

anais.de
♥♥♥♥♥--
Místo: Deutschland
Registrovaný: 23. 7. 2008
Příspěvky: 503

Re: Nemám rodinu

Ja myslim, ze rodicovstvi se v nasi spolecnosti neumerne idealizuje a naopak singl zivot zbytecne demonizuje.

Ono je to vsechno krasne, kdyz vam vyjde manzelstvi (a tento faktor muzete ovlivnit jen z 50%), kdyz mate zdrave deti (muzete ovlivnit minimalne) a dostatek financi. Ale jaka cast populace to vse opravdu ma? Vubec nezavidim ustvane matce nekolika deti, ktera dre bidu s nouzi, protoze ji ten jeji hajzlik neplati alimenty, anebo zenske (ci chlapovi), kteri prezivaji ve vyhorelem vztahu bez lasky tzv. "kvuli detem". A ze vam to deti vynahradi? No, ne vzdycky. Nemalo lidi, kteri deti meli, nakonec na stari skoncili stejne sami (viz prispevek Selimy). A nemusi to byt vzdy dusledek chyby ve vychove.

A vubec nezavidim rodicum teto holcicky, priznam se, ze si nedovedu predstavit jak bych takovou situaci zvladala.

http://mimapa.blog.cz/0709/v-mekaci-jse … ejich-pult

Spousta rodin, ktere maji deti s handicapem, se rozpadne (a vetsinou pece o nemocne ci postizene dite zustane na zene).

Jinak, souhlasim s prispevky Martinky a Leri.

Upravil(a) anais.de (31. 5. 2009 9:20)


Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it. (Richard P. Feynman)

Není tady

 

#48 31. 5. 2009 9:15

anais.de
♥♥♥♥♥--
Místo: Deutschland
Registrovaný: 23. 7. 2008
Příspěvky: 503

Re: Nemám rodinu

Sorry, ten prispevek Selimy, ktery zminuji, byl na vedlejsim vlakne:

Ja zasa poznám matku troch detí, z nich dve sa jej rozleteli po svete, tretie sa zdarne prepíja na druhý svet, a tá plače, že dve vnúčatá vída 2x do roka, keď priletia z uSA lebo ona letí za nimi, a dve VOBEC, lebo nevesta po rozvode s ožranom odstrihla celú exovu rodinu. (A to nespomínam, že jednej dcére diagnostikovali mozgový tumor...) Našastie je to skvelá žena, po ovdovení 2.krát vydatá a má svoj život, ale pri slove "deti" alebo "vnúčatá" sa vždy doslova, nielen symoblicky rozplače. A čo? Treba by na základe tohto príbehu bezdetný? Asi nie...


Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it. (Richard P. Feynman)

Není tady

 

#49 31. 5. 2009 9:22

baba.jaga
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Prazska ves
Registrovaný: 13. 5. 2008
Příspěvky: 2089

Re: Nemám rodinu

Ja vam zase nevim, kazdy touzi po necem, co nemuze mit.
Dost dlouho, do mych 28 let jsem nemela trvaly vztah. Pak jsem nekoho potkala, s kym jsem doposud.  Takze ja duverne dobre znam single/nesingle. A musim rict, ze byt single neni o moc lepsi/horsi, nez byt ve vztahu. Ted vzpominam na to, jake to bylo vynikajici byt sama, jooo! Zaroven je dobre byt ve vztahu, uz protoze pravidelny sex je vec velmi dobra ;-)))
Kdyz jsem byla sama, bylo mi velmi fajn, nikoho jsem vubec nehledala. On se nejak nasel sam.  Zaroven jsem rada, ze jsem ho potkala a ze ho mam. Zaroven si  uvedomuju, ze kdybych ho nemela, tak bych urcite dokazala byt sama a fungovat jako plnohodnotna jednotka. Zaroven jsem ale rada, ze ho mam ;-)))
No  kdo se v tom ma vyznat....


42!

Není tady

 

#50 31. 5. 2009 9:22

Heřmanka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 17. 8. 2008
Příspěvky: 2535

Re: Nemám rodinu

Tercila napsal(a):

Ivana: "No já, jako 20 let vdaná, vám zavídím samostatnost a schopnost se o sebe postarat . určitě je to zajímavější život než s manželem a dětma. Já bych to vyměnila."

to Ivana : to, že jsi vdaná znamená, žes nesamostatná a ztratila jsi schopnost se o sebe postarat ?????? to nemyslíš vážně...spíš se zamysli a najdi se.... můžeš to vyměnit za vzrušující život s manželem po boku a vašimi dětmi wink...zvlášt, jestli mᚠděti starší 10ti let smile

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů