Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#101 28. 5. 2009 17:31

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Re: dite nebo kariera

Blossom napsal(a):

Trochu zafilozofuju: co si kdo představujete pod pojmem kariéra?
Já práci, která mě baví, naplňuje, dobře živí, přináší seberealizaci a upřímně - přináší i uznání mého okolí.

Jak to vidíte vy ostatní? Mě se zdá, že někdo to chápe jako neustálý proces jít výš a výš a výš (platově, místně -malé město-velké město-hlavní město-zahraničí, i profesně - asistent -zástupce ředitele, ředitel, generální ředitel). Je fakt, že tento typ kariéry asi s dítětem nebo  více dětmi dělat nejde. To si pak asi opravdu musí člověk vybrat.

Blosom, ale ty nemᚠfakt poňatia, čo to vôbec je BY ZAMESTNANÝ a závisie od rozmarov zamestnávateža. Moja švagrináý nie je vyslovene kariéristka, ale pôvodne po jendnom roku, nakoniec - s vyhrážkou vyhadzovu na krku - po dvoch rokoch MUSELA nastúpi spä do firmy, inak by jej nielen dali výpoveď, ale asi s dos nepríjemným posudkom a  vtedy sa už hžadala práca dos zle. Bola na materskej spokojná, ale proste musela do práce.
Ďalšia vec je, že ja som po dvoch rokoch PRÁCE DOMA (rozumej - za PC) prchala do kolektívu, lebo som bola sociálne frustrovaná aj bez materskej. Potrebujem svoj každodenný pracovný stereotyp a žudí okolo seba, aj bez zváratnej kariéry(ktorú som zrejme neurobila... smile ).

Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

#102 28. 5. 2009 17:32

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči

Simonas napsal(a):

Ohledne meho manzela - je cilevedomy, pracovity, ve sve profesi odbornik, ktery umi dobre vyjednavat a za to je nalezite ohodnoceny. Jeho novy plat bude v castkach, ktere chce Paroubegg danit. Takze neni zadny problem kdybych byla doma. Jenze ja nechci, nenaplnuje me to. Ano je tu moznost krouzkou, ale k cemu mi budou, kdyz v budoucnu to nevyuziji? Toto je mozna dobre jako terapie, uklidneni. A navic sama vidim sve kamaradky, ktere maji male miminka jaka je to drina a kdo jim vsechno pomaha jak jim prijde mamka vyzehlit, uklidit pripadne male povozit.  Ja si myslim, ze spis to nezvladnu psychicky. Ano dite je radost, ale taktez neuveritelna starost, prace atd.

Silvi, já bych na tvém místě ještě let počkala, myslím, že nejsi na dítě připravena .

Není tady

#103 28. 5. 2009 17:33

Heřmanka
♥♥♥♥♥♥-

Bára smile napsal(a):

Tak jsem nějak nepochopila, jestli Síma ví, zda děti někdy chce nebo nechce...? Holt jestli je chce tak se bude muset trochu obětovat a ne jen honit kariéru.

a co kdyby se obětoval manža ? wink...když ve finále domů nosí méně korunek cool

Není tady

#104 28. 5. 2009 17:37

Simonas
♥♥♥♥♥--

A co je pro me kariera? Nemusi to byt posun smerem nahoru, ale muze to byt zmena pozice v praci, kde jsem spokojena. Zazila jsem praci, ktera byla vyborne placena, ale casove narocna - vysledek - nemela jsem cas na nic a penize jsem si nemohla uzit. Pak jsem praci zmenila a mela jsem podstatne nizsi ohodnoceni, ale bajecny kolektiv, fantastickeho sefa. A nyni jsem v praci, kde je stred. Pro me kariera znamena neco dokazat, prosadit to co umim a byt za to nalezite ohodnocen (nemusi to byt jen financne). Chci firmu, ktera ma dobre jmeno - misto na trhu a ktera mi otevre dalsi moznost neco se naucit, posunout dal, ziskat kontakty.

http://lb1f.lilypie.com/DZuYp2.png

Není tady

#105 28. 5. 2009 17:37

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha

Simonas napsal(a):

Napadlo mě, jak se cítí dítě, když vnímá, že je pro maminku "překážkou kariéry" :-(

dite to nevnima, nebot pro nej zaneprazdnenost rodicu bude beznou zalezitosti.

to ale neznamená, že mu pozornost rodičů nechybí!

Když to tak čtu... tak bych Ti poradila, abyste si dítě vůbec nepořizovali... můžete se pak oba v klidu věnovat kariéře, a nebudete mít takovéhle problémy gloria

Upravil(a) Martinka1 (28. 5. 2009 17:38)

Není tady

#106 28. 5. 2009 17:38

Simonas
♥♥♥♥♥--

Manzel posledni dva roky nenosi min penez domu nez ja. To bylo driv kdyz jsme pracovali ve stejne firme, kam me diky stehovani dotahl.

Není tady

#107 28. 5. 2009 17:39

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥

aprill napsal(a):

Simonas napsal(a):

Ohledne meho manzela - je cilevedomy, pracovity, ve sve profesi odbornik, ktery umi dobre vyjednavat a za to je nalezite ohodnoceny. Jeho novy plat bude v castkach, ktere chce Paroubegg danit. Takze neni zadny problem kdybych byla doma. Jenze ja nechci, nenaplnuje me to. Ano je tu moznost krouzkou, ale k cemu mi budou, kdyz v budoucnu to nevyuziji? Toto je mozna dobre jako terapie, uklidneni. A navic sama vidim sve kamaradky, ktere maji male miminka jaka je to drina a kdo jim vsechno pomaha jak jim prijde mamka vyzehlit, uklidit pripadne male povozit.  Ja si myslim, ze spis to nezvladnu psychicky. Ano dite je radost, ale taktez neuveritelna starost, prace atd.

Silvi, já bych na tvém místě ještě let počkala, myslím, že nejsi na dítě připravena .

Souhlas.

Není tady

#108 28. 5. 2009 17:40

REŇAS
Host

Heřmanka napsal(a):

Bára smile napsal(a):

Tak jsem nějak nepochopila, jestli Síma ví, zda děti někdy chce nebo nechce...? Holt jestli je chce tak se bude muset trochu obětovat a ne jen honit kariéru.

a co kdyby se obětoval manža ? wink...když ve finále domů nosí méně korunek cool

No,ale to se Simonas nedozví,zda by to viděl jako řešení a chtěl tohleto podstoupit,pokud mu ona sama nevyloží karty na stůl,jak to vše cítí. wink

#109 28. 5. 2009 17:41

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥

Simonas napsal(a):

Manzel posledni dva roky nenosi min penez domu nez ja. To bylo driv kdyz jsme pracovali ve stejne firme, kam me diky stehovani dotahl.

No ještě můžeš zkusit se s manželem domluvit, aby na mateřskou (rodičovskou) dovolenou šel on... hned jak přestaneš kojit lol

Není tady

#110 28. 5. 2009 17:42

Simonas
♥♥♥♥♥--

Ja mam deti rada a samozrejme pro sve dite jako matku budu chtit to nejlepsi. Ale je pro dite dobre, kdyz matka je ve stesu, frustrovana, ze nema pozornost manzela ani ona a ani dite, protoze on na ne vydelava?

Není tady

#111 28. 5. 2009 17:43

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči

Simonas napsal(a):

Ja mam deti rada a samozrejme pro sve dite jako matku budu chtit to nejlepsi. Ale je pro dite dobre, kdyz matka je ve stesu, frustrovana, ze nema pozornost manzela ani ona a ani dite, protoze on na ne vydelava?

Není!

Není tady

#112 28. 5. 2009 17:45

anais.de
♥♥♥♥♥--
Místo: Deutschland

Blossom napsal(a):

anais.de: Znam zeny uspesne ve vede, ktere jsou i matkami. Snad bez vyjimky mely deti v pozdejsim veku (tedy ty, ktere znam osobne, jinak nevim). Uprimne receno neznam (osobne) ani jednu, ktera by zasvetila zivot mezi 20-30 rodine a detem a pak to vsechno "dohnala" (netvrdim, ze nejaka takova nemuze existovat, pokud ano, rada bych ji poznala).

Tak to se ti anais.de hlásím, tedy až na to, že nepracuji  ve vědě.

Mᚠasi pravdu, že věda to je asi jiný svět...

To je prave to. Verim, ze se spoustou veci jde zacit v pozdejsim veku (treba muzes klidne vydat svuj prvni roman v 60 a pozdeji, viz napr. Kveta Legatova), ale v nekterych oborech to proste nejde. Mam jeste stesti, ze nejsem matematik, ti jsou udajne "za zenitem" uz ve triceti. Ale zase nemusi vysedavat v laboratori smile.

Vlastne si ted vzpominam, ze jsem kdysi cetla rozhovor s jednou profesorkou-chirurgem, ktera mela v mladem veku po dokonceni mediciny 2 deti. Nejak zvlast po materstvi netouzila, ale premluvila ji maminka, ze kdyz nebude mit deti, bude toho litovat, ze ji pomuze atd. V rozhovoru priznala, ze mozna udelala chybu (ac sve deti velmi milovala), citila se provinile, ze detem nevenovala tolik casu, kolik by byvala mela. Coz je tedy spis argumentem pro to, aby zeny oddane svemu povolani nemely deti vubec. Nicmene to uz jsem off-topic.

Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it. (Richard P. Feynman)

Není tady

#113 28. 5. 2009 17:46

Heřmanka
♥♥♥♥♥♥-

Simonas napsal(a):

Takze neni zadny problem kdybych byla doma. Jenze ja nechci, nenaplnuje me to.

no vidíš jaká jsi šikovná holka smile...svou odpověd jsi našla .... smile

Není tady

#114 28. 5. 2009 17:48

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Kamoška vyštudovala hardware na elektrofakulte a nejaký čas robila v PC firme, ale na materskej skonštatovala, že po 5 rokoch jej "ušiel vlak" a urobila si najprv rekvalifikáciu na inner decorator a neskôr začala pracova v úplne inej oblasti(project management), kde už aj zostala. Nie je životom sklamaná, ale občas si zanadáva, že jej celá ažká VŠ bola na dve veci. usch

Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

#115 28. 5. 2009 17:50

Simonas
♥♥♥♥♥--

No ještě můžeš zkusit se s manželem domluvit, aby na mateřskou (rodičovskou) dovolenou šel on... hned jak přestaneš kojit

Kdyz toto tema doma padlo, tak on souhlasil s podminkou, ze do prace pujde ten z nas, kdo vydela vic. Tudiz mam smulu, ackoliv mame stejne vzdelani, temer stejne firmy v zivotopisech, tak on bude jako chlap vzdy lepe hodnoceny nez ja. Zaroven on je stastny doma, samota mu nevadi,  dokaze se zabavit, navic ma jeste praci na doma, kterou diky sve stabilni pracovni vytizenosti lehce flinka - tudiz kdyz by byl doma na materske tak by byl i rad. Rano by udelal praci, pak by neco uvaril sobe i diteti a nasledne by ho hodil dite do kocarku, sel by s nim na golfove hriste na prochazku, pak by neco uvaril, zavolal rodicum a ja bych prisla z prace....  Toto je jeho predstava - on by to bral jako dlouhou dovolenou, kde by melo misto dite, golf a prace.

Není tady

#116 28. 5. 2009 17:50

Heřmanka
♥♥♥♥♥♥-

REŇAS napsal(a):

Heřmanka napsal(a):

Bára smile napsal(a):

No,ale to se Simonas nedozví,zda by to viděl jako řešení a chtěl tohleto podstoupit,pokud mu ona sama nevyloží karty na stůl,jak to vše cítí. wink

to já přeci vím smile

Není tady

#117 28. 5. 2009 17:51

Blossom
Host

Selimo, je fakt, že v pozici zaměstnance jsem byla jen dva roky. Tedy to co nazývᚠzáviset na rozmarech zaměstnavatele znám. Vlastně byly ty dva roky v pozici zaměstnance mé nejklidnější v životě. Rozmary zaměstnavatele nebyly totiž nic proti rozmarům zákazníků, kteří jsou mými skutečnými šéfy nyní. Když někdo zavolá že si přijede pro zboží v 10 večer, jdu do práce v 10 večer. Ano, samozřejmě bych ho mohla poslat do háje, ale protože mi záleží na výsledku, jdu nakonec ráda, prostě beru to jako normální součást mé práce.

Ty jsi naznačila případ, kdy tvá známá do práce z MD jít musela. To je ale přeci úplně jiný případ, než je Simonas. Ta do práce pod žádnou pohrůžkou zpět z MD nemusí.

#118 28. 5. 2009 17:51

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Simonas napsal(a):

No ještě můžeš zkusit se s manželem domluvit, aby na mateřskou (rodičovskou) dovolenou šel on... hned jak přestaneš kojit

Kdyz toto tema doma padlo, tak on souhlasil s podminkou, ze do prace pujde ten z nas, kdo vydela vic. Tudiz mam smulu, ackoliv mame stejne vzdelani, temer stejne firmy v zivotopisech, tak on bude jako chlap vzdy lepe hodnoceny nez ja. Zaroven on je stastny doma, samota mu nevadi,  dokaze se zabavit, navic ma jeste praci na doma, kterou diky sve stabilni pracovni vytizenosti lehce flinka - tudiz kdyz by byl doma na materske tak by byl i rad. Rano by udelal praci, pak by neco uvaril sobe i diteti a nasledne by ho hodil dite do kocarku, sel by s nim na golfove hriste na prochazku, pak by neco uvaril, zavolal rodicum a ja bych prisla z prace....  Toto je jeho predstava - on by to bral jako dlouhou dovolenou, kde by melo misto dite, golf a prace.

va A prečo si to tak nezariadiš na materskej aj ty?

Brita

Není tady

#119 28. 5. 2009 17:53

Heřmanka
♥♥♥♥♥♥-

Simonas napsal(a):

a co ti na jeho představě vadí ?---ty bys měla svou práci co chceš a on svůj domov, co chce...jo, ale taky bys chtěla, aby vypral a uklidil a budeš tak velkorysá, že vyžehlíš sama big_smilebig_smilebig_smilebig_smile....mě fascinuje, že on má podmínky a nějak ho vůbec nebere co ty na to.... tak měj ty podmínky a je to...

Upravil(a) Heřmanka (28. 5. 2009 17:53)

Není tady

#120 28. 5. 2009 17:56

Simonas
♥♥♥♥♥--

To: Selima
Golf nesnasim, nejde mi. Prace na doma - ja ji flinkam a myslim si, ze kdyz jsem doma tak lenivim. Zaujal me pribeh tve kamaradky, ktera se stala interierovou designerkou. To se mi libi. A zcela chapu jeji pocity, ze clovek ktery drel na vysoke - a ona ji mela opravdu tezkou, tak pak kdyz vypne - vynecha, tak ujede vlak a je to nanic.

Není tady

#121 28. 5. 2009 17:56

Heřmanka
♥♥♥♥♥♥-

a nebo to můžeš udělat jako já...od půl roku dítěte jsem ho tahala do práce všude s sebou.... panečku, to byl mazec wink...když by tě to doma teda nenaplnovalo...no prostě...rozhodnutí je na tobě...jak dítě - mateřská, tak kde budeš žít, tak i to, jestli budeš doma či ne... M asi dost těžko otěhotní...

Není tady

#122 28. 5. 2009 17:58

Simonas
♥♥♥♥♥--

ale on nema problem vyprat, vyzehlit, uklidit - to on to dokonce dela lip nez ja. A demonstrativne to predvadi. Kdyz vyzehlil naposled, tak schvalne nechal kupicku obleceni v uhlednem kominku uprostred obyvaku. Samozrejme, ze vi kam obleceni patri, ale on chtel abych si toho vykonu vsimla a nasledne ho VELMI POCHVALILA JAK JE SIKOVNY a jak ty zenske prace zvlada.

Není tady

#123 28. 5. 2009 18:00

Heřmanka
♥♥♥♥♥♥-

tak já teda nevím co řešíš...zjevně on je víc máma a ty holt táta...no tak to tak nech a je to...porodíš dítě a půjdeš do práce a on bude doma pečovat o hnízdo a ty si užiješ ten komplet servis pro muže se ženuškami na MD... spíš mi fakt přijde jako spoustě ostatním tady, že problémek je jinde a ne vůbec dítě nedítě, práce nepráce....

Není tady

#124 28. 5. 2009 18:02

REŇAS
Host

Simonas napsal(a):

A jde vážně o tu pozornost manžela nebo o to,že ty bys s dítětem doma,ještě k tomu déle než by ti bylo milé a navíc sama v novém městě byla o to víc frustrovaná? Že takový život tě nenaplňuje? On bude přece vás bude chtít zajistit finančně pořád? Psala jsi,že se hodně věnuje práci a šplhá za kariérou,přece? Myslím,že jsi si odpověděla,v Praze  raději zatím bez dítěte.. Nezlob se,ale tak to vidím já.. V rodném městě by jste svou práci mohli dělat oba,ty zatím z domu a o volných zbyvajících chvílích se věnovat dítěti,posléze,už větší dítě přenechat babičkám k hlídání. A vrátit se brzy do  normální práce(nejen té z domu). Kterou možnost si vybereš je na tobě,ale manžel se zřejmě Prahy vzdát nehodlá,tak se hold ty budeš muset "zatím" asi vzdát dítěte. vissla

#125 28. 5. 2009 18:02

Blossom
Host

Simonas napsal(a):

Simonas, mám pocit, že jak tu už řekly jiné přede mnou, pro tebe bude ještě lepší buď počkat, nebo si dítě nepořizovat. Je to znát z toho, že už dopředu řešíš všechny možné nevýhody.  Hledᚠdůvody, proč NE.
Vlastně sis na svou otázku odpověděla sama: Nechci být doma, nenaplňuje mě to.
To asi nemá cenu. Trápila by ses ty a nakonec i to dítě.

NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí