Oznámení

30. listopadu : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

30. listopadu : Pracny, zázvorky a anýzky. Trojice voňavého cukroví, bez kterého nejsou Vánoce!

30. listopadu : Originální vánoční dekorace. Stačí pár klacíků a bílá barva.

#1 26. 5. 2009 11:35

Sára6
♥♥♥♥---

přítelovy děti a......je to normální

ahojte, tato diskuse je pro ty, kteří žijí s přítelem ,který má děti....

s manželem jsem se rozvedla, odstěhovala se z krásného rodinného domu do rodného města (cca 8km), žila jsem v prostředí, kde jsem měla rodiče, sestry, kamarádky a syn kámoše....vše jsem v pjoho zvládala , byla jsem zvyklá, dělala jsem ve SS,tak jsem 2x chodila po 17hod., tak mi tento čas pomáhali rodiče, práci jsem měla 5 minut od bydliště, takže jsem moc neprojela, práce byla dobrá a finančně jsem si nemohla ztěžovat.
můj přítel se tedy kvůli mě rozvedl, já to po něm nikdy nechtěla, milenecký vztah mi vyhovoval, jednoho krásného dne přijel ke mě domů a bylo to. docela jsem byla v šoku. Chtěl ale aby jsem se přestěhovala k němu (cca 30km) ,dům s rodiči, aby své děti mohl vidět kdy chce a kdykoliv si je na nějaké výlety chce vzít, ta jeho BM má ráda dle mě své pohodlí a je doma, mě se vše dost změnila, dojíždění do práce (projedu 2tis.), nemám tam nikoho, peníže menší, a na synka jsem převážně také sama.
došlo k výměně názorů, já se ohradila tím, že náš vztah je nevyrovnaný, že já přišla o vše a on jen přestěhoval děti vedle do bytu i s BM, když jsme jeli k mým rodičům na den matek, tak on když to slavíme u našich , tak musíme i u jejich, já tam jela kvůli tomu,že je moc nevidím, on mám mamiku a tatínka v baráku.

On chudák nevidí své děti vyrůstat každý den a sakra co otec mého dítěte, ten měl syna kousek od sebe a teď kdyžtak musí jet 40 km. ten můj je prostě chudák, má děti jen 4 minuty cesty pěšky, řekl vám to někdy ten váš.
tak jsem mu řekla,ať se vrátí k tvé svojí a že se neměl rozvádět, jestli viděl rozvedenéh chlapa,který je s dětmi každý den, já jsem předtím byla zvyklá jezdít se synem na dovolené k moři 2x do roku a taky mu to necpu.
Je to normální??? Stará se finančně jen o své děti...

Není tady

#2 26. 5. 2009 11:52

Blossom
Host

Re: přítelovy děti a......je to normální

Mě přijde úplně normální, když se se rozvedenému chlapovi stýská po svých dětech.

Nenormální mi naopak připadá, když se kvůli mě někdo rozvede (a já to přitom tak nechci - ale připustím), když se pak ke mě najednou přistěhuje (a já to přitom tak nechci - ale připustím), když se  přestěhuji za ním se spoustou nevýhod (a já to přitom tak nechci- a přitom to udělám).
Chci říct, že mě připadá nenormální hlavně jednání tvé....

A že se finančně stará jen o své děti? Co je na tom divného? Proč by se měl starat finančně o tvé? Ty tvé děti máš finančně na starost ty a tvůj bývalý manžel přeci....

Upravil(a) Blossom (26. 5. 2009 11:58)

#3 26. 5. 2009 11:54

Wiki
♥♥♥♥♥♥-

Sáro, tady určitě nejde ol přítelovy děti.

Tady jde o vás. Oba. O váš vztah, toleranci, priority a jejich seřazení pokud možno u obou stejně.

Není tady

#4 26. 5. 2009 12:09

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha

Sáro, a co Ti brání se odstěhovat zpátky?
Myslím, že jsi udělala něco, co jsi nechtěla (nebo aspoň Tvoje část nechtěla) a celý svůj život sis nechala řídit přítelem.
Začlo to už tehdy, když ses k němu přestěhovala. Proč jsi to dělala, když Ti to nevyhovovalo?
To, že se přítel kvůli Tobě rozvedl - to je jeho věc.
Ale to, kam vztah zajde (jak daleko) - o tom by měla rozhodovat ŽENA...
Proč necháš chlapa, aby rozhodovat o Tvém životě?

Řešení je:
1. stěžovat si a neudělat nic pro změnu
2. udělat změnu - tak, abys Ty byla spokojená - bez ohledu na něho (je dospělej chlap a unese to)

Tj. viděla bych to na odstěhování se zpátky. Bez něj.

Jinak z jeho pohledu je to v pořádku, dělá co mu vyhovuje a protože Ty ses neohradila a na všechno DOBROVOLNĚ kývla (nebo Ti vyhrožoval?) - tak proč by něco měnil, že :-)

Není tady

#5 26. 5. 2009 12:10

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥

... my ženský jsme takový, že uděláme něco, co vlastně nechceme a pak to chlapovi vyčteme :-) Nežije se s námi zrovna jednoduše :-)

Není tady

#6 26. 5. 2009 12:22

Anda
♥♥♥♥♥♥-

Pořád stejný příspěvek, Sáro. Myslíš, že odpovědi budou jiné? Když si to po sobě přečteš, najdeš samé "on se" (rozvedl, přistěhoval atd., rozhodl přestěhovat mě...) Ty jsi nesvéprávná nebo Ti drží u spánku nabitou zbraň? Co vyměnit "on se" za "já jsem"

Není tady

#7 26. 5. 2009 12:24

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥

Anda napsal(a):

Pořád stejný příspěvek, Sáro. Myslíš, že odpovědi budou jiné? Když si to po sobě přečteš, najdeš samé "on se" (rozvedl, přistěhoval atd., rozhodl přestěhovat mě...) Ty jsi nesvéprávná nebo Ti drží u spánku nabitou zbraň? Co vyměnit "on se" za "já jsem"

Přesně tak, připadá mi to že píše nesvéprávná osoba, která si stěžuje, co jí "tatínek" (pardon: přítel) udělal... Ale ona za to nemůže lol (s prominutím)

Není tady

#8 26. 5. 2009 12:25

Atevi
♥♥♥----
Místo: Plzeň

Sáro Sáro, na co pořád čekáš? Tak kopni do vrtule, zvedni krovky a pryč.... žere Tě to už  dlouho. Nejsi spokojená, nikdo jiný to za Tebe nevyřeší. Myslíš, že máš hodně co ztratit? O co přijdeš, když odejdeš? O co si polepšíš, když zůstaneš?

Není tady

#9 26. 5. 2009 12:32

Sára6
♥♥♥♥---

Martinka1 napsal(a):

Sáro, a co Ti brání se odstěhovat zpátky?
Myslím, že jsi udělala něco, co jsi nechtěla (nebo aspoň Tvoje část nechtěla) a celý svůj život sis nechala řídit přítelem.
Začlo to už tehdy, když ses k němu přestěhovala. Proč jsi to dělala, když Ti to nevyhovovalo?
To, že se přítel kvůli Tobě rozvedl - to je jeho věc.
Ale to, kam vztah zajde (jak daleko) - o tom by měla rozhodovat ŽENA...
Proč necháš chlapa, aby rozhodovat o Tvém životě?

Řešení je:
1. stěžovat si a neudělat nic pro změnu
2. udělat změnu - tak, abys Ty byla spokojená - bez ohledu na něho (je dospělej chlap a unese to)

Tj. viděla bych to na odstěhování se zpátky. Bez něj.

Jinak z jeho pohledu je to v pořádku, dělá co mu vyhovuje a protože Ty ses neohradila a na všechno DOBROVOLNĚ kývla (nebo Ti vyhrožoval?) - tak proč by něco měnil, že :-)

díky za reakci, máš právdu, já řekla na začátku roku přiteli,že mě to nebaví, že to není,co jsem od života chtěla.....nic, pak ještě jednou, nějakás snaha byla, ale dočasná, pak to bylo ve stejných kolejí. On nic nezmění..... Před měsícem jsem mu řekla,že nejsem šťastná, že odcházím, byl z toho dost špatný, ale mě to nechalo fakt chladnou, vůbec nepochopil co jsem tím řekla. Musím z někama jinam, ukončit nájem bytu....a pak...

Není tady

#10 26. 5. 2009 12:36

Petruša
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha-východ

a vrátit se do bývalého bytu nemůžeš?

Není tady

#11 26. 5. 2009 12:37

Petruša
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha-východ

aha, už jsem to pochopila... Otázku beru zpět smile

Upravil(a) Petruša (26. 5. 2009 12:38)

Není tady

#12 26. 5. 2009 12:37

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥

Sára6 napsal(a):

díky za reakci, máš právdu, já řekla na začátku roku přiteli,že mě to nebaví, že to není,co jsem od života chtěla.....nic, pak ještě jednou, nějakás snaha byla, ale dočasná, pak to bylo ve stejných kolejí. On nic nezmění..... Před měsícem jsem mu řekla,že nejsem šťastná, že odcházím, byl z toho dost špatný, ale mě to nechalo fakt chladnou, vůbec nepochopil co jsem tím řekla. Musím z někama jinam, ukončit nájem bytu....a pak...

Já sice nechápu, proč musíš TY ukončovat nájem bytu, když bydlíš U NĚJ... gloria
Ale jinak souhlasím wink

Není tady

#13 26. 5. 2009 12:42

mashanka
Zablokovaný

Ne, není to normální. Ale nejen to. Nepřipadá mi normální ani to, že k tobě dorazil bez varování s hotovou věcí. Připadá mi to spíš tak, že mu manželka přišla na nevěru, vykopla ho a rozvedla se ona s ním. On to pak prezentoval, že to udělal on - navíc, kvůli tobě, aby v tobě vzbudil pocit závazku.
Ale hlavně mi nepřijde normální, že ty sis všechny ty věci neuvědomovala, než ses odstěhovala. Přece ti muselo být jasné, že se všeho vzdáváš na jeho úkor.

Na Tvém místě bych se vrátila do svého a nechala ho tam, kde je - vždyť jsi psala, že ti to vyhovovalo

Upravil(a) mashanka (26. 5. 2009 12:42)

Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

#14 26. 5. 2009 12:48

Kukačka
♥♥♥♥♥♥-
Web

mému příteli se po dětech stýská hodně a hodně se jim snaží být nablízku, a jeho touha je, aby bydleli blízko nás. Rád by přestěhoval děti, ne mě.

Není tady

#15 26. 5. 2009 13:51

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Ja som bývala s rozvedeným človekom, ktorý sa o syna staral, takže ho MAL dennodenne pri sebe - až mu to liezlo na nervy(ale to je iný príbeh), a keby som narazila na chlapa, ktorý o svoje deti nestojí, pobrala by som sa "o dúm dál". Iná vec je, ako je to medzi vami a to, že ty si nespokojná. Zjavne si sklamaná z vášho vzťahu a zo svojho "nového života". Tak to rešpektuj a pokús sa o nejakú zmenu, ktorá by ti priniesla spokojnosť(netuším, čo by to malo byť, ale ty by si na to mohla prísť). Deti to určite za teba nevyriešia, ani ich vzťah s tvojím partnerom, ver mi. wink

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

#16 26. 5. 2009 15:25

sunyata
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Mama Earth

Martinka1 napsal(a):

... my ženský jsme takový, že uděláme něco, co vlastně nechceme a pak to chlapovi vyčteme :-) Nežije se s námi zrovna jednoduše :-)

Martinko, proc mluvis za vsechny zeny? va

Není tady

#17 26. 5. 2009 16:03

Tiina
♥♥♥♥♥♥-
Web

Martinka1 napsal(a):

Sára6 napsal(a):

Já sice nechápu, proč musíš TY ukončovat nájem bytu, když bydlíš U NĚJ... gloria
Ale jinak souhlasím wink

Pokud si dobře pamatuju, tak Sára svůj byt pronajala to ukončení nájmu se týká nájemníků v něm v současné době bydlících.

Není tady

#18 26. 5. 2009 16:38

Damila
♥♥♥♥♥♥-

Tak, Sáro, co uděláš?

Není tady

#19 26. 5. 2009 18:06

Sára6
♥♥♥♥---

děkuji děkuji za upřímné názory. Já už na něj byla fakt drsná, bez emocí jsem mu řekla své pocity a názory, slušně, jak to přesně cítím. Toto kdybych řekla někomu jinému..... tak jsem z baráku ven!!!

Tenkrát byla má chyba, že jsem se tam nastěhovala (taky jsem mu řekla,že kdybych mohla vrátit čas, tak se sem už nestěhuji), byla jsem hozená přede hotovou věc.
Tenkrát nic neřekl, zavolal, že je na cestě ke mě, docela šok pro mě i syna. Moc nadšená jsem nebyla, nic mi nescházelo. Naivně jsem se domnívala,že budu šťastná, že tedy začnu nový život (vůbec jsem nepomýšlela na to,že s někým budu žít) .......ale to není pravé ořechové.¨Ale srdce mé to tak necítilo a teď to také necítí. Já se dívala kolem a kolem jak tedy žijí rozvedení, jak to mají, myslela jsem,že já jsem divná......ale když to srdíčko necítí...

K těm financím: já mu nevyčítám,že se finančně stará o své děti, to neřeším, jen si kdysi ztěžoval,že jeho vydělávala málo a že on vše musel táhnout, teď jen děti, mi řekl,že na dovču mám našetřit ze synových alimentů,což mě docela urazilo. Některé věci jsem mu řekla co a jak,ale každý máme jiný názor......prostě já o koze a on o voze.
Navrhovala jsem mu řešení, že mi bude vyhovovat,když bude bydlet každý sám, budeme se stýkat.....ale už jsem pochopila,že nemá cenu diskutovat...nechápe mě, postavit ho před hotovou věc, bude to drsné, ale bude to tak. Chtěla jsem se slušně domluvit, kdy se odstěhuji....vůbec nechápe... Připadá mi,že mě vůbec nechce akceptovat,připustit si realitu.....
Já svůj byt pronajímám, proto musím zrušit nájemníka.

a upřímně nemám čisté svědomí, bojím se totiž zpětné reakce: já mu nikdy neslibovala,že s ním chci být a ať se rozvede, nikdy ani slovo,

Není tady

#20 26. 5. 2009 20:15

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥

sunyata napsal(a):

Martinka1 napsal(a):

Martinko, proc mluvis za vsechny zeny? va

Oprava: NĚKTERÉ ženy big_smilebig_smile

Není tady

#21 26. 5. 2009 20:15

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥

Tiina napsal(a):

Martinka1 napsal(a):

Sára6 napsal(a):

Ale jinak souhlasím wink

Pokud si dobře pamatuju, tak Sára svůj byt pronajala to ukončení nájmu se týká nájemníků v něm v současné době bydlících.

Aha... to jsem přehlídla. V tom  případě to chápu.

Není tady

#22 27. 5. 2009 13:29

Sára6
♥♥♥♥---

Blossom napsal(a):

Mě přijde úplně normální, když se se rozvedenému chlapovi stýská po svých dětech.

Nenormální mi naopak připadá, když se kvůli mě někdo rozvede (a já to přitom tak nechci - ale připustím), když se pak ke mě najednou přistěhuje (a já to přitom tak nechci - ale připustím), když se  přestěhuji za ním se spoustou nevýhod (a já to přitom tak nechci- a přitom to udělám).

A že se finančně stará jen o své děti? Co je na tom divného? Proč by se měl starat finančně o tvé? Ty tvé děti máš finančně na starost ty a tvůj bývalý manžel přeci....

Máš ještě dotaz, jaký máš na to názor: v mém vztahu jsou dost velkés sociální rozdíly, já odešla od dost bohatého chlapa, proto jaký byl-měla jsem z něj zdravotní problémy-nervy atd., ale brala si chlapa,kde jsme si byli finančně rovni, za manželství podnikání,já pomáhala jak mohla, chodila jsem jak spící pana:-)), to jen na upřesnění,že by tady panovaly názory, vzala si bohatého chlapa...... co jsem vysoudila-dost drsné obchodí-mám auto a byj 2+1, o syna se otec stará=alimenty posílá a i pomůže, dovolená v Dubaji, Dominikánská republika, Haway......, víkeny v Itálii či Rakousku, mě strašně mrzí,že nemůžu se synem letecky k moři, myslím třeba nějakou pěknou dovlenou,abych si mohla syna užít jako jeho otec, děti od přítele bohužel tu možnost nemají, za to ale já nemůžu, samozřejmě syna mrzí,že já s ním k moři nemůžu, myslím,že by mohlo dojít k situaci,že by otec synovi vyšel vstříc a zaplatil mu moře i mě,aby si to mohl užít i s matkou, řešila jsem to s psychologem......je to přání synovo (já jsem se synem byla u moře tak před 5 lety, s otecm jezdí tak 3x do roka+ještě hory + víkendové pobyty mimo ČR) a otec chce vyjít vstříc synovi, já jen lítám mezi prací, školou, obchodem a fotbalovým hřištěm:-)), synovi je 11 let a tak cca 2 roky se mnou nikam asi jet už nebude chtít
Teď se tedy o syna stará a chce, aby si to užil i s matkou...... nejde tady o mě, ale o syna

Není tady

#23 27. 5. 2009 13:40

javena
♥♥♥♥♥♥-

Sáro, mě jsi se neptala, ale...
Já bych nejela za peníze BM se synem k moři. Jela bych se synem tam, kde mi stačí peněženka.
Pokud tvůj syn srovnává, že s taťkou jede k moři a stebou jenom na Lipno, tak je to podle mě špatně. Až bude dospělý, bude jezdit taky za cizí, nebo za svoje - vydělaný?
Prostě je to tak, že taťka na to má, tak ať si to s ním užije a vy si vyražte někam jinam a taky si to užijte, ne?
Já si s dětmi dovču i víkendy užívám a u moře jsem byla naposledy... no, už se nepamatuju. smile
Ono to totiž není o tom moři, ale o zážitcích. smile
A ty máme, i když nejsou slané. wink

Není tady

#24 27. 5. 2009 13:43

Blossom
Host

Sára6 napsal(a):

Blossom napsal(a):

Máš ještě dotaz, jaký máš na to názor: v mém vztahu jsou dost velkés sociální rozdíly, já odešla od dost bohatého chlapa, proto jaký byl-měla jsem z něj zdravotní problémy-nervy atd., ale brala si chlapa,kde jsme si byli finančně rovni, za manželství podnikání,já pomáhala jak mohla, chodila jsem jak spící pana:-)), to jen na upřesnění,že by tady panovaly názory, vzala si bohatého chlapa...... co jsem vysoudila-dost drsné obchodí-mám auto a byj 2+1, o syna se otec stará=alimenty posílá a i pomůže, dovolená v Dubaji, Dominikánská republika, Haway......, víkeny v Itálii či Rakousku, mě strašně mrzí,že nemůžu se synem letecky k moři, myslím třeba nějakou pěknou dovlenou,abych si mohla syna užít jako jeho otec, děti od přítele bohužel tu možnost nemají, za to ale já nemůžu, samozřejmě syna mrzí,že já s ním k moři nemůžu, myslím,že by mohlo dojít k situaci,že by otec synovi vyšel vstříc a zaplatil mu moře i mě,aby si to mohl užít i s matkou, řešila jsem to s psychologem......je to přání synovo (já jsem se synem byla u moře tak před 5 lety, s otecm jezdí tak 3x do roka+ještě hory + víkendové pobyty mimo ČR) a otec chce vyjít vstříc synovi, já jen lítám mezi prací, školou, obchodem a fotbalovým hřištěm:-)), synovi je 11 let a tak cca 2 roky se mnou nikam asi jet už nebude chtít
Teď se tedy o syna stará a chce, aby si to užil i s matkou...... nejde tady o mě, ale o syna

Četla jsem tento tvůj příspěvek Sáro asi 3* za sebou, ale přesto mu nerozumím...tak se zeptám:

1/ Na dovolenou k moři se svým synem nemůžeš, protože na to nemáš peníze?
2/ Rozumím tomu dobře, že si přeješ, aby ti dovolenou u moře (ty + syn) tedy zaplatil bývalý manžel? va
3/ Nebo snad na dovolenou se synem k moři nemůžeš jet proto, že tvůj současný přítel a jeho děti na toto nemají a tobě je hloupé odjet se svým synem sama a je nechat doma?

V předchozím příspěvku sis stěžovala, že tvůj přítel se finančně stará jen o své děti, v tomto zas namítáš, že by tvou a synovu dovolenou měl platit tvůj bývalý manžel... nechápu, proč by ti pořád někdo z tvého okolí měl něco financovat tobě??... Copak si na tu dovču (ty+ syn) nedovedeš vydělat sama?

Přiznám se, z tvých příspěvků nějak nechápu, o co ti jde. Jediné, co z nich jasně vyplývá je to, že jsi se svým životem nespokojená.

Ptala ses na můj názor: Na ucelený názor mám málo informací, ale z tvých příspěvků mám pocit, že sama vlastně nevíš, co chceš....

#25 27. 5. 2009 13:58

Kuty
♥♥♥♥♥♥-

Sáro,pokud tak strašně chceš jet se synem k moři,tak ti v tom přeci nic nebrání - určitě dostáváš nemalé alimenty,tvůj syn je často s otcem pryč a ty tudíž nemusíš kupovat jídlo pro něj po tuto dobu,nemáš velký byt a pracuješ.navíc dnes jsou běžné zájezdy k moři,kdy třeba děti do 12 či 15 let,někdyi do 18 jedou zadarmo.
Spíš si ale myslím,aby si pak z takové dovči nebyla sama zklamaná-pro tvého syna naprostý standard.Spíš bych se snažila vymyslet něco tady a trochu jiného,než je zvyklý s otcem,jak píšou ostatní.Tady se aspoň nemusíš tak ohlížet na ceny za zmrzky apod.,s čímž by si asi,podle toho co píšeš,mohla mít v cizině problém.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí