Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 25. 5. 2009 18:13

luce
♥------
Registrovaný: 25. 5. 2009
Příspěvky: 2

Zmena prijmeni na muzsky tvar

Po svatbe jsem si nechala rodne prijmeni,ted si ho chci zmenit na manzelovo. Manzel je cizinec,brali jsme se v cizine pred 5 lety.Zazadala jsem min.tyden o povoleni zmeny prijmeni na muzsky tvar.Poplatek 1000,-

Musela jsem odevzdat cesky oddaci list-bude poslan do brna po povoleni zmeny prijmeni,poslou mi novy s mym novym prijmenim
Zarazi me ale to, ze pry potrebuji i novy rodny list, ktery mi ma vystavit matrika v miste narozeni.. a dostanu nove rodne cislo, pak teprve mi udelaji OP... Budu mit v rodnem liste jmeno manzela, ktere jsem prijala az nyni!

Mate s timto nekdo zkusenosti?vasjukskurtyikesalbert
DIKY

Není tady

 

#2 25. 5. 2009 19:50

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Zmena prijmeni na muzsky tvar

luce napsal(a):

Po svatbe jsem si nechala rodne prijmeni,ted si ho chci zmenit na manzelovo. Manzel je cizinec,brali jsme se v cizine pred 5 lety.Zazadala jsem min.tyden o povoleni zmeny prijmeni na muzsky tvar.Poplatek 1000,-

Musela jsem odevzdat cesky oddaci list-bude poslan do brna po povoleni zmeny prijmeni,poslou mi novy s mym novym prijmenim
Zarazi me ale to, ze pry potrebuji i novy rodny list, ktery mi ma vystavit matrika v miste narozeni.. a dostanu nove rodne cislo, pak teprve mi udelaji OP... Budu mit v rodnem liste jmeno manzela, ktere jsem prijala az nyni!

Mate s timto nekdo zkusenosti?vasjukskurtyikesalbert
DIKY

Budeš trvale žít v zahraničí?

Není tady

 

#3 25. 5. 2009 19:51

Musim
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 1. 2007
Příspěvky: 1406

Re: Zmena prijmeni na muzsky tvar

NO, to taky koukám. Taky koketuji s myšlenkou vynechat ze svého života pro mne obtěžující "ová". Nerozumím tomu, proč ti změní RL, když je to tvůj manžel a ne OTEC.  To se snad úřednice spleta, ne????

Upravil(a) Musim (25. 5. 2009 19:51)

Není tady

 

#4 25. 5. 2009 21:19

luce
♥------
Registrovaný: 25. 5. 2009
Příspěvky: 2

Re: Zmena prijmeni na muzsky tvar

budu zit trvale v zahranici.
oni to berou na urade jako zmenu prijmeni, ktera nevznikla posvatbe, a znaji na to jen jeden model - ze zmeni i rodny list.. je to teda sila, ale je to zacarovanej kruh,

Není tady

 

#5 26. 5. 2009 12:14

zuzacka
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 12. 1. 2009
Příspěvky: 649
Web

Re: Zmena prijmeni na muzsky tvar

no to je teda divne. beztak se zenska spletla.
zavolej primo na tu matriku v brne a zeptej se primo zenskych tam.


http://www.tickerclub.com/cache/201afa2f64.png
Phillippa 27.10. 3000gr + 50cm; 6 mesicu 06.05 7500 gr + 69 cm

http://www.tickerclub.com/cache/a82fdfa393.png
William 27.6.12 - 3,65 kg, 7 mesicu 27.1.13 10kg

Není tady

 

#6 26. 5. 2009 14:40

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: Zmena prijmeni na muzsky tvar

No to je opravdu nějaké divné. Něco jiného je změna pohlaví a pak s tím spojená změna jména a něco jiného je změna z důvodu svatby. Rozumím tomu tak, že poplatek je zato, že jsi nevyužila práva se jmenovat po manželovi hned po svatbě....ale proč by ti měli měnit rodné číslo a vše kolem toho? To nemá ani logiku, ty jsi přece ta samá osoba, s tím samým rodným číslem...jen jsi zažádala o pozdější změnu příjmení - z důvodu svatby. To asi levá ruka neví, co dělá pravá. No bodejd by v tom pak neměli takový binec.......

Není tady

 

#7 28. 5. 2009 12:17

Simonas
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 15. 1. 2008
Příspěvky: 833

Re: Zmena prijmeni na muzsky tvar

Zmena rodneho listu je blbost. Ty jsi se narodila svym rodicum, kteri jsou zadani v rodnem liste a neses jejich prijmeni. Ja mam taktez muzsky tvar prijmeni meho manzela a ted jsem si sla vyrizovat obcanku a nikdo mi o rodny list nezadal. A jmeno jsme mela puvodne v zenskem tvaru a pak po svatbe jsem zazadala o zmenu, protoze muzsky tvar prijmeni musis vyplnit formular, proc chces pouzivat takove jmeno a na vyber mas: 1/ manzel cizinec, 2/ jina narodnost, mensina, 3/ rodic cizinec, 4/ trvaly pobyt v zahranici


http://lb1f.lilypie.com/DZuYp2.png

Není tady

 

#8 28. 5. 2009 13:13

Macex
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 24. 3. 2006
Příspěvky: 6970

Re: Zmena prijmeni na muzsky tvar

Ona ale nemění koncovku ová, název vlákna je zavádějící.... Luce si nechala svoje jméno Nováková a teď se chce jmenovat např. Smith. Že se tak jmenuje její manžel, to už dodatečně nikoho nezajímá.... Je jedno zda si chce změnit jméno na Smith, Dvořákovou nebo Vopršálkovou, už je to zkrátka za poplatek a změna se eviduje do nového rodného listu atd.... Známá si takhle nedávno bez svatby chtěla přivlastnit jméno svého přítele a taky dostala nový rodný list, kde jí zmizelo její rodné jméno a místo něj má teď jméno svého přítele...

Není tady

 

#9 28. 5. 2009 13:15

Macex
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 24. 3. 2006
Příspěvky: 6970

Re: Zmena prijmeni na muzsky tvar

K dodatečným změnám jména na zcela jiné, což je přesně tento případ, se přistupuje, jako změně na vlastní žádost např. z důvodu vulgárního či směšného příjmení.... Oni toho původního člověk zakonzervují a v podstatě vyrobí identitu nového.

Není tady

 

#10 10. 10. 2009 15:02

křižnice
♥------
Registrovaný: 10. 10. 2009
Příspěvky: 1

Re: Zmena prijmeni na muzsky tvar

I já bych se chtěla prosím zeptat jestli nevíte jak to je,když bych si chtěla změnit teď už druhý rok po svatbě příjmení.Ráda bych dala pryč ová.Asi se zato bude dost platit.
Pěkný den smile

Není tady

 

#11 11. 10. 2009 10:53

tříska
♥♥♥♥---
Místo: jižní Morava
Registrovaný: 15. 7. 2009
Příspěvky: 327

Re: Zmena prijmeni na muzsky tvar

křižnice napsal(a):

I já bych se chtěla prosím zeptat jestli nevíte jak to je,když bych si chtěla změnit teď už druhý rok po svatbě příjmení.Ráda bych dala pryč ová.Asi se zato bude dost platit.
Pěkný den smile

Ono to nebude tak jednoduché - zkus na zkoušku změnit zdejší nick z křižnice na ... no co vlastně?
Křižník?
vissla

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů