Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 25. 5. 2009 9:08

Dey
♥♥♥♥♥--
Místo: obývák
Registrovaný: 1. 12. 2008
Příspěvky: 570
Web

rekonstrukce koupelny

ahojky, prosím o radu, máme docela blbou koupelnu, kterou se chystáme rekonstruovat a já se trápím s návrhy, chci mít tak nějak dopředu představu.. jestli se v tom někdo vyznáte, uvítám jakékoliv rady..

zatím jsou moje nápady zhruba takové:
http://fotoalba.cz/fotky/19647814
http://fotoalba.cz/fotky/19647813

Upravil(a) Dey (25. 5. 2009 9:09)


http://lb2f.lilypie.com/OxQ6p2.png

Není tady

 

#2 26. 5. 2009 11:35

misha88
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 4. 2006
Příspěvky: 15639

Re: rekonstrukce koupelny

no rozhodne to vypadá zajímave:)!! wc máte zvlášt ?


http://lbyf.lilypie.com/jGYVp1.png

https://lb4f.lilypie.com/wxkxp2.png

https://lbdf.lilypie.com/V2Y7p2.png

Není tady

 

#3 26. 5. 2009 12:32

janísek
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 7. 3. 2007
Příspěvky: 600

Re: rekonstrukce koupelny

noo, je to hodně zvláštní.. smile
já osobně bych asi vyměnila rohovou vanu za normální...získá se tím víc prostoru a podle obrázku mi i přišlo, že je tam jakoby schod na té zdi, tak že by to vyšlo hezky zarovnaný.... pochopila jsem správně, že vedle té pračky je umyvadlo, které ale z desky přečuhuje?

Není tady

 

#4 26. 5. 2009 12:34

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: rekonstrukce koupelny

Dey,pračka zbytečně zabírá místo v koupelně,ani to není žádná ozdoba.Já ji mám teda v komoře a co mohu vřele doporučit jsou 2 jednotlivá umývadla v koupelně,je to supr,máme umývadla vč.dolní skříňky,fin.nenáročná investice a to pohodlíčko,i když budem s manželem jednou jen sami 2. U Tebe v té koupelně,na to,že je tak malá,vidím dost plýtvání s místem,velká odkládací plocha u umýávadla,vč.vany,kde koutek např.na sklenky od šampaňa zabírá hodně jinak cenného místa.
Nebo mě taky napadá jestli by technikcy šlo dát nad pračku 2.umývadlo.A co takhle místo vany sprcháč?Nebude zacákaná podlaha.A zbytečně velké místo na koš-ten má být na špínu?Jestli jo,tak to nebude moc pěkný pohled,o smrádku nemluvě.Vše tohle mám v komoře.

Není tady

 

#5 26. 5. 2009 16:05

Dey
♥♥♥♥♥--
Místo: obývák
Registrovaný: 1. 12. 2008
Příspěvky: 570
Web

Re: rekonstrukce koupelny

ahojky, my právě bohužel máme dost blbě řešený byt a tu pračku nemáme kam dát, jinak to umyvadlo na tom jendom návrhu opravdu přečuhuje a jak je ta vana, tak tam bych to viděla na nějakou polici - neumím to zase tak dobře s tím programem, abych to tam zakreslila.. sad umývadlo by nad pračku nejspíš šlo dát, kdyby byl celý ten pult vysoký, ale to by ztrácelo smysl, protože koupelna bude i pro dítě a už takhle je to ve výšce 85cm... Samozřejmě mě to taky napadlo, ale neumím si to moc představit..
jinak s tou vanou - tím, že je v jednom místě asi pouze 30cm šířka, tak si nám tam vejde pračka i umyvadlo s odpadem a místo koše klidně může být skříňka..
sprcháč nechceme, na tom jsme se opravdu shodli, občas se rádi naložíme do vany, a ve vaně se člověk i osprchne, kdežto ve sprše se nenaloží smile Spíš jsem myslela, že bych tam dala ještě takovou tu skleněnou sprchovou zástěnu..

Samo že jsem ráda za vaše nápady, Kuty, tvoje rady zní opravdu logicky, jen kdybych měla tu pračku kam dát sad Zatím ji máme v komoře, ale tam mám i věci na úklid a zásoby pití a jídla, i některé spotřebiče a bohužel tam není k hnutí - teď je tedy otázka, zda se radši nehnu v komoře a budu mít superkoupelnu, nebo obětuju koupelnu pro komoru že.. s tím košem na prádlo nevím, ale do komory už se mi fakt nevejde big_smile a přívod na vodu máme právě vedený pod vanou do koupelky, takže to je velký kámen úrazu, to bych si mohla nechat udělat vývod v té komoře a bylo by to mnohem lepší..

zkusila bych to předělat a hodím další obrázek, jestli se vám to bude zdát praktičtější wink


http://lb2f.lilypie.com/OxQ6p2.png

Není tady

 

#6 26. 5. 2009 18:28

Dey
♥♥♥♥♥--
Místo: obývák
Registrovaný: 1. 12. 2008
Příspěvky: 570
Web

Re: rekonstrukce koupelny

tak přidávám další návrhy - není to ip op, je to jen takovej "náčrt" tak budu ráda když opět někdo poradíte wink

http://fotoalba.cz/fotky/19671207

http://fotoalba.cz/fotky/19671206


http://lb2f.lilypie.com/OxQ6p2.png

Není tady

 

#7 26. 5. 2009 18:30

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: rekonstrukce koupelny

Dey napsal(a):

tak přidávám další návrhy - není to ip op, je to jen takovej "náčrt" tak budu ráda když opět někdo poradíte wink

http://fotoalba.cz/fotky/19671207

http://fotoalba.cz/fotky/19671206

Nejvíce se mi líbí ten poslední návrh  wink.

Není tady

 

#8 26. 5. 2009 19:44

Iveta X
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1548

Re: rekonstrukce koupelny

Určitě taky poslední návrh.S obyčejnou vanou moc elegantní koupelna. Méně je někdy více.


Iveta X

Není tady

 

#9 27. 5. 2009 9:57

Dey
♥♥♥♥♥--
Místo: obývák
Registrovaný: 1. 12. 2008
Příspěvky: 570
Web

Re: rekonstrukce koupelny

holky, díky wink taky se mi líbí


http://lb2f.lilypie.com/OxQ6p2.png

Není tady

 

#10 27. 5. 2009 11:41

Fidorka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: mater urbium
Registrovaný: 4. 8. 2007
Příspěvky: 8271
Web

Re: rekonstrukce koupelny

Za sebe říkám návrh č.5. ale ani to furt není ono.

A 2 umyvadýlka bych doporučila jen do větší koupelny. Do té tvé bych dala jedno větší a hlubší, už protože budeš mít prcka, budeš ho chtít strčit pod proud vody a pořádně umýt od nálože v plenkách, potom budeš často něco předepírat v ruce apod. Když se budeš ohýbat nad vanu tak si oddělᚠzáda.
Taky budeš potřebovat odkládací plochu vedle umyvadla.
A dobře vybírej baterii, ty na obrázku jsou předpokládám jen ilustrační. Jsou dost krátké (mělké), tkaže proud vody bude téct úplně u stěny umyvadla a ani si pořádně neopláchneš ruce, naotž dětskou pr.delku.

Osobně bych v takto prostorově skromné koupelně udělala větší sprchový kout s hlubší vaničkou na koupání dítěte a namáčení prádla a na zbytek místa dala pračku (na ní zřídila dočasný přebalovák) a pořádné umyvadlo. Protože v praktickém životě to oceníš každodenně mnohonásobně víc než sváteční naložení do vany (to bude příští léta hodně vzácný okamžik wink)

Není tady

 

#11 27. 5. 2009 12:44

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: rekonstrukce koupelny

Dey,máme vanu od firmy RAVAK ve tvaru kapky-je to velmi pohodlná vana,160 cm,taky nemáme koupelnu moc velkou a tato je perfektní jako vychytávka místa.Dělají pravé i levé,zkus se kouknout.

Zástěnu na vanu doporučuji.

Jinak-koupelna a wc jsou 2 nejpoužívanější místnosti v bytě a čím je vás víc,tím je na těchto místech větší frekvence-mám to odsledováno ze své domácnosti.Takže radši se uskrovni v komoře (vidíš,že ji máte,na pračku je to až moc dobrý),ale a to máte co nejpohodlnější v koupelně.
Vidím všude na tvých návrzích hodně poliček - no nevím jak ráda šůruješ,ale jsou tověci,které se musí udržovat a čím víc jich je,tím větší binec je na nich.Já mám postaveny šampon a podobné věci přímo na vaně na okraji a v rohu (kapka od ravaku),kde je nejvíc místa.
Nad umývadla - zase z vl.zkušenosti doporučuji umístit skříňky se zrcadly(vznikne navíc další fajn ukládací prostor).pozor na sady s umývadlem,kde zrcadlo začíná hned u umývadla-budeš ho mít věčně zaprskané!Lidi na to pak nadávají.

A můj názor na umývání miminka - podle toho bych si teda koupelnu nezařizovala,nebo je to velice krátkodobá záležitost a novorozence můžem koupat i v kuchyni v dětské vaničce,netřeba kvůli tomu kupovat kout s hlubší vanou.Co pak s tím?Já teda peru v automatce a něco jako namáčení prádla neprovozuju,je to zbytečné při dnešních dobrých prášcích a výkonných pračkách.
V umývadle taky nic nepřepírám,jen snad nějakou tu hadru po čištění něčeho.Přepírání bytostně nesnáším,mám radši víc věcí a pak to najednou vyperu v pračce.

Není tady

 

#12 27. 5. 2009 13:05

Fidorka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: mater urbium
Registrovaný: 4. 8. 2007
Příspěvky: 8271
Web

Re: rekonstrukce koupelny

Kuty večerní koupání a omývání podělané prdky jsou dvě odlišné věci. Já Sama strkám pod spršku aspoň tak 5x denně, strkat ho do vany dost dobře nejde a jednorázové ubrousky já považuju za nouzovku, kterou ho dostanu zjen z toho nejhoršího a pak umyju vodou a mýdlem.
No a jelikož mi občas taky slušně proteče, tak předepírám věci v mýdle s jelenem, jako za krále klacka, s tím si totiž neporadí nic. A to jsme ještě nezačeli s příkrmama. Jo, taky se na to můžu vykašlat a nedělat to, strčit to do pračky, ale pak budu mít všechno flekaté a zaprané jako moje švagrová, po které nenosíme nic z toho co nám věnovala po dětech sad
Nebo kvůli dvěma kojícím podprsenkám, které potřebuji mít na druhý den pračku pouštět nepouštím, natož abych si při jejich pořizovací ceně (900) kupovala do zásoby na každý den jednu - mám 3 a točím je dokola.

Takže tím jenom doplňuji proč já, jako ženská s čerstvym miminem vidím důležitost v takto uspořádané koupelně. protože chci ještě aspoň jedno dítě, tak příštích 5 let budu jenom umejvat zadky a předepírat a z umyvadla jako plivátko u zubaře bych se brzo zvencla.

Jinak ve všem ostatním souhlasím wink

Upravil(a) Fidorka (27. 5. 2009 13:06)

Není tady

 

#13 27. 5. 2009 13:23

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: rekonstrukce koupelny

Fidorko, mám taky 2 děti,a řešila jsem totéž co Ty,ale v pohodě s normální vanou se sprchou.V tom umývadle se to fakt dá řešit u nejmenšího miminka,ale abys tam strčila třeba roční dítko,to abys už měla troky.A než se otočíš,dítko má roky 3,už nepotřebuje umývat pr... takto nouzově většinou,ale koupelna zůstává.Ale chápu že tohle vše jsou velice indi vindi záležitosti.Hlavně když je každá ženská spokojená s tím,jak si to sama zařídí a dál není co řešit.

Není tady

 

#14 28. 5. 2009 10:18

Dey
♥♥♥♥♥--
Místo: obývák
Registrovaný: 1. 12. 2008
Příspěvky: 570
Web

Re: rekonstrukce koupelny

holky, musím teda říct, že rady od vás mě určitě hodně inspirují - kapku od ravaku jsem viděla, v prográmku ale není, jinak ty baterie samo budou delší, aby voda tekla doprostřed umyvadla, ty moje jsou ilustrační a co se týče poliček, tak já zrovna toho v koupelně mám spoustu, takže poliček mám neustále nedostatek - vím, že s údržbou je to horší, ale jsem už na to zvyklá, tak budu uklízet i dál, jinak to nepůjde. To s tím zrcadlem slyším poprvé, ještě jsem to neviděla, ale určo si na to dám pozor - taky doufám, že snad firma, která nám to má dělat, nějakou tou radou přispěje a snad by mi tam nedali nějakou úplnou blbost smile no hodím sem potom schválně fotky a můžem o tom debatit, ale např. co se týče té pračky, manžel je proti tomu, aby byla v koupelně, takže si určitě budeme přizpůsobovat "kumbálek" tak, abychom tam udělali krok a dáme si místo pračky do koupelky radši tu skříňku, je pravda,  že zase spoustu těch mých věcí můžu dát tam a tím bude o několik polic méně, což je určitě fajn wink


http://lb2f.lilypie.com/OxQ6p2.png

Není tady

 

#15 28. 5. 2009 10:40

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: rekonstrukce koupelny

Já mám třeba v jedné skříňce v koupelně ručníky-a se pro ně nemusí až do ložnice do skříně,když někdo zapomene,že si chtěl vzít čistý.
Jinak Dey tě chci varovat před tím,že chceš něco nechávat na firmě,co ti poradí.Můžeš trefit na šikovné chlapy,ale mnohem častěji jsem se setkala se "stádním" a ne zrovna praktickým řešení typu :rohovou vanu si dává hodně lidí apod.Když u nás elektrikář dělal světla v koupelně velmi se divil,že nechci centrální světlo,protože máme dvě 50 žárovky nad zrcadly a nevelkou koupelnu,takže osvětlení v pohodě stačí.jeho argument byl:"ale všichni si to tak dávají".Měj připravenou svoji koncepci a žádné řeči typu ostatní to taky tak mají neposlouchej.Protože koupelnu budeš používat především ty a ne ty ostatní,kteří na tysvé chyby přijdou později,ale už je to většinou nevratné.a to už ti chytří řemeslníci neřeknou a ani neví.

Není tady

 

#16 28. 5. 2009 11:26

Dey
♥♥♥♥♥--
Místo: obývák
Registrovaný: 1. 12. 2008
Příspěvky: 570
Web

Re: rekonstrukce koupelny

Kuty, tak nějak jako ty to chci mít taky - ručníky v koupelně a světla jen nad zrcadlama, ani nevím jak by nám tam dělali centrální osvětlení - máme stropy 3,5m big_smile ale opravdu to takhle stačí, právě proto se tu poptávám na rady, abych měla představu a odůvodnění určitých věcí


http://lb2f.lilypie.com/OxQ6p2.png

Není tady

 

#17 28. 5. 2009 11:40

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: rekonstrukce koupelny

Světla opravdu dostatečně,je to dohromady 100W a světlo potřebuješ nejčastejí hlavně u zrcadel.
Ještě k omývání miminkovské pokakané prdélky - vlastně jsem vzala pos..ané mimčo nad vanu a pustila vodu z kohoutku,ne ze sprchy,páč nemám 3 ruce no a pod tekoucí voou jsem je pěkně opláchla.bydleli jsme ve starém RD,takže než se roztekla teplá voda,zvládli jsme to ve studené!

Není tady

 

#18 31. 5. 2009 14:13

Fidorka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: mater urbium
Registrovaný: 4. 8. 2007
Příspěvky: 8271
Web

Re: rekonstrukce koupelny

Kuty napsal(a):

Já mám třeba v jedné skříňce v koupelně ručníky-a se pro ně nemusí až do ložnice do skříně,když někdo zapomene,že si chtěl vzít čistý.
Jinak Dey tě chci varovat před tím,že chceš něco nechávat na firmě,co ti poradí.Můžeš trefit na šikovné chlapy,ale mnohem častěji jsem se setkala se "stádním" a ne zrovna praktickým řešení typu :rohovou vanu si dává hodně lidí apod.Když u nás elektrikář dělal světla v koupelně velmi se divil,že nechci centrální světlo,protože máme dvě 50 žárovky nad zrcadly a nevelkou koupelnu,takže osvětlení v pohodě stačí.jeho argument byl:"ale všichni si to tak dávají".Měj připravenou svoji koncepci a žádné řeči typu ostatní to taky tak mají neposlouchej.Protože koupelnu budeš používat především ty a ne ty ostatní,kteří na tysvé chyby přijdou později,ale už je to většinou nevratné.a to už ti chytří řemeslníci neřeknou a ani neví.

Jéé naprosto souhlasím! Šikovných řemeslníků s praktickým mozkem je jako šafránu, fakt od nich návrhy na zlepšení nečekej, budou dělat to co "se dělá" a "lidi si nechávaj". Jakmile vymyslíš něco netradičního, tak "to nepůjde paninko", mě se osvědčila taktika: "ale proč by to nešlo, pojďte dáme si pivko - mám ho nachlazený jak ze sedmýho schodu - a probereme to do detailu...." a hned to dostalo jinej švih wink

Ručníky v koupelně jsou fajn, taky jich tam pár mám, ale fakt jen pár, v koupelně je vlhkost a ta jde i do zavřených skříněk.
Jinak sarapatičky a jiné lapače prachu bych dala do skříněk, jak radila Kuty. Nic se neudržuje hůř než umyvadlo a zrcadlo osázené lahvičkami. Takhle jsem to měla ve staré koupelně a šílela jsem, pořád jsem to musela sundavat, utírat prach a zase rovnat. Teď mám skříňky (komínky po každé straně zrcadla nad umyvadlem) a výsuv pod umyvadlem a za prvé je všechno schované před prachem, cákanci, ale třeba i zrakem návštěv) a za druhé koupelna vypadá pořád pěkně upravená.

Není tady

 

#19 18. 9. 2009 23:21

Romana.P
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 6. 2007
Příspěvky: 2090

Re: rekonstrukce koupelny

Ahoj, poradíte mi jak si vytvořit návrh koupelny?Děkuju.

Není tady

 

#20 26. 9. 2009 16:56

verunielka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 1. 10. 2008
Příspěvky: 290

Re: rekonstrukce koupelny

Kuty napsal(a):

Dey,pračka zbytečně zabírá místo v koupelně,ani to není žádná ozdoba.Já ji mám teda v komoře a co mohu vřele doporučit jsou 2 jednotlivá umývadla v koupelně,je to supr,máme umývadla vč.dolní skříňky,fin.nenáročná investice a to pohodlíčko,i když budem s manželem jednou jen sami 2. U Tebe v té koupelně,na to,že je tak malá,vidím dost plýtvání s místem,velká odkládací plocha u umýávadla,vč.vany,kde koutek např.na sklenky od šampaňa zabírá hodně jinak cenného místa.
Nebo mě taky napadá jestli by technikcy šlo dát nad pračku 2.umývadlo.A co takhle místo vany sprcháč?Nebude zacákaná podlaha.A zbytečně velké místo na koš-ten má být na špínu?Jestli jo,tak to nebude moc pěkný pohled,o smrádku nemluvě.Vše tohle mám v komoře.

Taky budeme mít dvě umyvadla.Přítel si stěžuje, že mu tam zavazím, když si chce vymačkat beďary lollollollol

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů