Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#1 23. 5. 2009 21:19

Koza
♥♥-----

HA místo postinoru

Dobrý den,

ráda bych znala Vᚠnázor a zkušenosti.
Včera nám s přítelem praskl kondom. Místo postinoru jsem využila HA, četla jsem, že ve větším množství má stejný účinnek- 3tablety a další 3 za 12hod. Máte s tím někdo (nejlépe pozitivní) zkušenost?

A pak ještě jedna věc, krvácely jste po tom?
Chystám se znovu brát HA a vzhledem k tomu, že se má brát 1.den nového cyklu, čekám, až začnu menstruovat. Vzhledem k tomu, že to mám dostat v následujících dnech se bojím, abych nekrvácela po té vyšší dávce HA a nezačla brát tabletky znovu s pocitem, že je to menses a on to bude jen dopad té vyšší dávky.

Díky moc za každý příspěvek.

Není tady

#2 23. 5. 2009 21:51

sandra
♥♥♥♥♥♥-

Re: HA místo postinoru

Koza napsal(a):

Dobrý den,

ráda bych znala Vᚠnázor a zkušenosti.
Včera nám s přítelem praskl kondom. Místo postinoru jsem využila HA, četla jsem, že ve větším množství má stejný účinnek- 3tablety a další 3 za 12hod. Máte s tím někdo (nejlépe pozitivní) zkušenost?

A pak ještě jedna věc, krvácely jste po tom?
Chystám se znovu brát HA a vzhledem k tomu, že se má brát 1.den nového cyklu, čekám, až začnu menstruovat. Vzhledem k tomu, že to mám dostat v následujících dnech se bojím, abych nekrvácela po té vyšší dávce HA a nezačla brát tabletky znovu s pocitem, že je to menses a on to bude jen dopad té vyšší dávky.

Díky moc za každý příspěvek.

Kozo, proč jsi se nešla poradit do lékárny? Nejsem si jista, zda 3 prášky HA mají stejný účinek jako Postinor....

Není tady

#3 23. 5. 2009 22:08

Koza
♥♥-----

Upřímně mě to ani nenapadlo, ale někde jsem na takovýhle diskusích četla, že to tak funguje... Ups sad

Není tady

#4 23. 5. 2009 22:13

sandra
♥♥♥♥♥♥-

Koza napsal(a):

Upřímně mě to ani nenapadlo, ale někde jsem na takovýhle diskusích četla, že to tak funguje... Ups sad

Kozo, jde přeci o tebe a tvoje tělo... jak je to dlouho od doby, kdy vám praskl kondom? jestli jsem to pochopila správně, tak HA momentálně nebereš...Postinor ti dají jak v lékárně a když je nejhůř tak i v nemocnicích...

Není tady

#5 23. 5. 2009 22:23

Koza
♥♥-----

Je to necelý den. Je stále ještě na předpis?

Není tady

#6 23. 5. 2009 22:30

sandra
♥♥♥♥♥♥-

Koza napsal(a):

Je to necelý den. Je stále ještě na předpis?

nevím, já ho naposledy sháněla s kámoškou v nemocnici, lékárny už byly zavřený...tam dostala předpis a pak šla do jejich lékárny a Postinor si hned vyzvedla a začala užívat....
nevím, odkud jsi, ale např. v Pze jsou nonstop lékárny, určitě bych toho využila a když už nic, tak se jela poradit, co a jak...třeba to s těmi prášky HA bude pravda, ale kdo ví...na tvém místě bych ale určitě už začala nějaké kroky podnikat...myslím, že Postinor si mᚠvzít nějpozději do 72 hod po nechráněném styku...jistá si ale nejsem...mrkni se třeba na net. A nebo bych zkusila tu nemocnici, tam ti info dají taky a případně i ten předpis. Nebo tam zkus jen zavolat a poraď se s nima.

Držím palce.

S.

Není tady

#7 23. 5. 2009 22:40

Koza
♥♥-----

Díky za rady, volala jsem na ambulanci a bylo mi řečeno, a to ,,radši nechám na postinoru"...
Tak si tam ráno zajedu. (paní říkala, že to stačí)

Díky moc

Není tady

#8 24. 5. 2009 7:29

Natálie
♥♥♥♥♥--
Místo: Severní Čechy

Čím déle si vezmeš Postinor, tím menší účinnost. Já ho užila až třetí den ráno(ale vešla jsem se do těch 72 hodin) a narodila se mi krásná dcera.

Změna přichází pomalu.
Paul McCartney

Není tady

#9 24. 5. 2009 8:33

majkafa
Host

Kozo, takový neověřený pokus bych se svým tělem nikdy nedělala. Ty si zahráváš.

Upravil(a) majkafa (24. 5. 2009 9:00)

#10 24. 5. 2009 8:57

Leila
♥♥♥♥♥♥-

Užití HA funguje tak, jak popisuješ, ale musí se vzít 4 tabletky, ne 3.
A ta antikoncepce musí bát monofázická, tzn. ve všech tabletách musí být stejný obsah hormonů.
Pá.

Není tady

#11 24. 5. 2009 9:04

anais.de
♥♥♥♥♥--
Místo: Deutschland

Zalezi na tom, jaky ma Tvoje antikoncepce obsah a pomer hormonu. V principu to mozne je, ale nelze rict, ze zrovna 6 tablet jakekoli hormonalni kontracepce budou mit tento ucinek.

Pokud sis je jiz vzala a ted na to pripadne jeste postinor, nejspis sis radne rozhodila hormonalni hladiny, takze by bylo asi lepsi pockat na pristi normalni menstruaci. Nejlip Ti ale samozrejme poradi Tvuj gynekolog.

Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it. (Richard P. Feynman)

Není tady

#12 24. 5. 2009 10:01

host5522
Host

Kozo, o tomhle skutečně psali před několika lety v Cosmopolitanu. 4 tablety monofazické HA ihned a 4 za 12 hodin.

Osobní zkušenost s tím mám. Před rokem a půl jsem byla "jednou v životě" nezodpovědná a řešila jsem to právě takto. (Ještě jsem na internetu koukla, jestli je obsah hormonů dostatečný, aby se to vyrovnalo postinoru.)

Mám zdravou 9 měsíční dceru. A s tím krvácením - po užítí té vyšší dávky HA jsem krvácela až při porodu wink

Takže být tebou pádím tryskem pro ten postinor. Ale tak už ses asi rozhodla. Když pokládᚠtakové dotazy, tak myslím, že je pro tebe lepší totálně rozhozená hormonální hladina než dítě.

Upravil(a) yellow108 (24. 5. 2009 10:06)

#13 24. 5. 2009 11:20

Tonička
♥♥-----

www.sexus.cz: "Do 72 hodin lze použít antikoncepční pilulku ve vyšší dávce - Yuzpeho metoda (tj. obvykle 2x4 tablety po 12 hodinách). Je třeba, aby každá z obou dávek obsahovala 0,1 mg etinylestradiolu a 0,5 mg levonorgestrelu. Selhání metody je 1,8%." Tyhle hormony obsahují jen některé HA - Minisiston, Microgynon, bílé tablety Tri-Regolu atd.

Není tady

#14 24. 5. 2009 11:40

anais.de
♥♥♥♥♥--

Dle odborne literatury snizuje metoda Yuspe pravdepodobnost otehotneni o 75%. Pravdepodobnost otehotneni pri jednom nechranenem styku (bez ohledu na dalsi okolnosti) je ale pomerne mala, odtud zrejme uvadena spolehlivost 98.2%.

Z techto cisel je videt, ze se nejedna o zavratne spolehlivou metodu. Ovsem i klasicky Postinor ma celkem vysoke riziko selhani, zejmena se zvysujicim se casovym intervalem po styku.

To yellow - ja to nemyslela tak, ze by Koza nemela delat nic a cekat na menstruaci. Ptala se, zda muze potom od prvniho dne krvaceni zacit zase brat HA. Ja si nejsem jista, zda lze takto vyvolane menstruaci "duverovat" (krvaceni se muze objevit mimo termin a buhvi jak ji budou litat hladiny hormonu). Mozna, ze by bylo pak lepsi jeden cyklus pockat a chranit se jinak. Nejsem ale gynekolog, zabyvam se mozkem. smile

Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it. (Richard P. Feynman)

Není tady

#15 24. 5. 2009 11:46

anais.de
♥♥♥♥♥--

sorry, Yuzpe

pro exaktne zalozene jedince viz link nize

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1038 … rom=pubmed

Není tady

#16 24. 5. 2009 11:47

host5522
Host

Toničko, přesně tyhle informace jsem si našla, a jelikož jsem měla doma zbytek té správné HA, byla jsem "v klidu". Navíc mám dvě kámošky, které tento způsob v minulosti (a jedna i opakovaně) využily - bez otěhotnění. O to větší to pak pro mě bylo překvapení.

Upravil(a) yellow108 (24. 5. 2009 11:56)

NÁŠ TIP:

Zápatí