Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#1 23. 5. 2009 2:03

Bláža..
♥♥♥♥♥♥-

Lisabonská smlouva

Lisabonská smlouva má prý 365 stran. Nečetla jsem jí.
Často se setkávám s názorem politiků, kteří napadají druhé politiky, že nám Ti druzí o Lisabonské smlouvě neříkalí pravdu.
Je zde někdo, kdo ji četl?
Dívala jsem se na politickou satiru paní Bubílkové, kde figurovala i paní Bobošíková. Pí Bobošíková se vyjadřovala o nevýhodnosti Lisabonské smlouvy pro Českou republiku. Je v ní prý možnost otevření Benešových dekretů a tím i sudetské otázky, možnost, že lidé žijící v pohraničí mohou přijít o střechu nad hlavou.
Četla jsem, že Česká republika snad jako jediná nežádala od Spolkové republiky Německo válečné reparace za obrovské lidské i majetkové újmy, které díky fašismu nᚠnárod utrpěl a že válečné újmy by mohly být cca stejné jako majetky sudetských Němců. A že měla být nějaká úmluva mezi tehdejšími poválečnými vládami. Proč se o takových věcech nemluví otevřeně? Lže nám zase někdo?
Co si o tom myslíte?

Upravil(a) Bláža.. (9. 6. 2009 18:55)

Není tady

#2 23. 5. 2009 21:29

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha

Není tady

#3 24. 5. 2009 13:58

mag
♥♥♥♥♥♥♥

Re: Lisabonská smlouva

Není tady

#4 26. 5. 2009 16:52

Bláža..
♥♥♥♥♥♥-

Díky Mag,
sice nemám moc času číst Lisabonskou smlouvu, ale po zhlédnutí nedělního pořadu asi budu přeci jen volit
SNK evropské demokraty, no ale ještě zvážím.

Není tady

#5 8. 6. 2009 19:50

Ota
Moderátor(ka)

Klaus podepsal Lisabonskou smlouvu lol
http://www.novinky.cz/koktejl/170791-st … epsal.html

Ota
------------------------------------------------------
Nechceš-li si hubu spálit, musíš mlčet, nebo chválit.
K. H. Borovský.

Není tady

#6 8. 6. 2009 19:53

Bláža..
♥♥♥♥♥♥-

Oto, ty jsi zlato.
Díky,
Bláža..

Není tady

#7 8. 6. 2009 20:09

Jeňýk
♥♥♥♥♥♥-
Web

Ota napsal(a):

Klaus podepsal Lisabonskou smlouvu lol
http://www.novinky.cz/koktejl/170791-st … epsal.html

Jo tak tohle mě taky dost pobavilo. big_smile
Jak říkám, po vajíčkách a tomhle se dívám na nastupující generaci s nadějí že už nebudou takový trubky jako my.

Mimochodem, přestože o smyslu pro humor pana presidenta si nedělám příliš velký iluze, tak opět se mi líbí jeho reakce. wink
Obávám se že udělat něco podobnýho pánovi v růžovém tričku s oranžovou šálou na krku, tak holky dostanou pořádnou nakládačku od náhodných kolemjdoucích příznivců ČSSD. smile

Upravil(a) Jeňýk (8. 6. 2009 20:21)

Psychiatři říkají, že každá čtvrtá osoba má nějakou mentální poruchu, pokud jste se třemi přáteli a nepozorujete nic zvláštního, pak ten blbec jste Vy.

Není tady

#8 8. 6. 2009 20:17

Bláža..
♥♥♥♥♥♥-

Hmm, hmm, že já těm chlapům všechno věřím. Ani mě nenapadlo to rozkliknout.
To je teda fór.

Upravil(a) Bláža.. (8. 6. 2009 20:18)

Není tady

#9 8. 6. 2009 20:23

Jeňýk
♥♥♥♥♥♥-
Web

Bláža.. napsal(a):

Hmm, hmm, že já těm chlapům všechno věřím. Ani mě nenapadlo to rozkliknout.
To je teda fór.

Blážo zase neblbni. lol Myslim že na ten vopravdickej podpis není třeba pospíchat. wink

Psychiatři říkají, že každá čtvrtá osoba má nějakou mentální poruchu, pokud jste se třemi přáteli a nepozorujete nic zvláštního, pak ten blbec jste Vy.

Není tady

#10 8. 6. 2009 20:30

Bláža..
♥♥♥♥♥♥-

Lepší blbnout ale svým mozkem.
Jeňýku, Ty mᚠtakovou dobrotivě-bezelstnou ikonu.
Můžeš mi vysvětlit proč? Mě se ta Lisabonská smlouva fakt nechce číst, to bych si na to musela vzít dovolenou kterou si nemohu dovolit, mě zaměstnává vláda protože musím studovat úplně jiné zbytečně složité předpisy, které jsou na nic, ale možná že mě budou živit.

Upravil(a) Bláža.. (8. 6. 2009 20:39)

Není tady

#11 8. 6. 2009 20:48

Jeňýk
♥♥♥♥♥♥-
Web

Teď nevim jestli ti mám vysvětlit tu mojí ikonu nebo proč by neměl president pospíchat s tou smlouvou. va

Ikonu jsem dlouho vybíral a tahle je mi nejvíc podobná.... dobrotivý primitiv. wink

Nu a Lisabonská smlouva? Já jí taky samozřejmě nestudoval ale tak nějak se snažim poslouchat argumenty příznivců i odpůrců a nějak víc věřím právě odpůrcům.
Nejvíc mi připadá podivný to jak si EUparlament odhlasoval nějaký pravidla přijetí smlouvy a najednou je teď pořád chtějí upravovat a upravovat, hlavně a je smlouva přijatá. Takže v Irsku těch referend bude klidně ještě deset.....
To je podobný jako kdyby se hrálo MS ve fotbale a v průběhu turnaje by se pořád upravovali pravidla tak, jen aby vyhrála např. Francie.
Divný ne?

Není tady

#12 8. 6. 2009 21:52

Bláža..
♥♥♥♥♥♥-

Já to čtu, několik stránek zabralo vyjmenování jejich veličenstev, pak je to podobné částkám Sbírky zákonů, něco se někam vkládá, dělá to dojem, že tu Evrospkou Unii nemáme tak úplně založenou, je to napínavé, ale vyplývá z toho, že je to pro naše dobro.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
TL/cs 4
PŘEJÍCE SI dokončit proces započatý Amsterodamskou smlouvou a Niceskou smlouvou s cílem
posílit účinnost a demokratickou legitimitu Unie, jakož i zlepšit soudržnost její činnosti,
SE DOHODLI změnit Smlouvu o Evropské unii, Smlouvu o založení Evropského společenství
a Smlouvu o založení Evropského společenství pro atomovou energii,

Upravil(a) Bláža.. (8. 6. 2009 22:04)

Není tady

#13 8. 6. 2009 22:47

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Bláža.. napsal(a):

Já to čtu, několik stránek zabralo vyjmenování jejich veličenstev, pak je to podobné částkám Sbírky zákonů, něco se někam vkládá, dělá to dojem, že tu Evrospkou Unii nemáme tak úplně založenou, je to napínavé, ale vyplývá z toho, že je to pro naše dobro.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
TL/cs 4
PŘEJÍCE SI dokončit proces započatý Amsterodamskou smlouvou a Niceskou smlouvou s cílem
posílit účinnost a demokratickou legitimitu Unie, jakož i zlepšit soudržnost její činnosti,
SE DOHODLI změnit Smlouvu o Evropské unii, Smlouvu o založení Evropského společenství
a Smlouvu o založení Evropského společenství pro atomovou energii,

No, mě teda prvotně vadí, že Evropskou ústavu jsme smetli ze stolu, že je příliš obsáhlá, nepřehledná, pro jednotlivé občany EU těžce nesrozumitelná a v jednotlivých národních překladech jsou faktické chyby. Byla nám tedy slíbena náprava v podobě Lisabonské smlouvy ... ta je ještě obsáhlejší a nesrozumitelnější ... a každý, kdo ji nejen přečetl, ale i pochopil význam jednotlivých článků, tak od ní dává ruce pryč nebo se aspoň tváří, že to teda "nejni úplně košér, ale my to musíme schválit, vite panííí?"

"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

#14 9. 6. 2009 10:12

Bláža..
♥♥♥♥♥♥-

Lisabonská smlouva na mne stále působí pozitivně i když se mi systém řízení rozplývá, zatím nerozumím, kdo bude vlastně vládnout.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

cs 19
ČLÁNEK 8b
1. Orgány dávají vhodnými způsoby občanům a reprezentativním sdružením možnost
projevovat a veřejně si vyměňovat své názory na všechny oblasti činnosti Unie.
2. Orgány udržují otevřený, transparentní a pravidelný dialog s reprezentativními
sdruženími a s občanskou společností.
3. Za účelem zajištění soudržnosti a transparentnosti činností Unie vede Evropská komise
s dotčenými stranami rozsáhlé konzultace.
4. Nejméně jeden milion občanů Unie pocházejících z podstatného počtu členských států
se může ujmout iniciativy a vyzvat Evropskou komisi, aby v rámci svých pravomocí
předložila vhodný návrh k otázkám, k nimž je podle mínění těchto občanů nezbytné přijetí
právního aktu Unie pro účely provedení Smluv.
Postup a podmínky požadované pro tuto iniciativu jsou stanoveny v souladu s čl. 21 prvním
pododstavcem Smlouvy o fungování Evropské unie.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
čtu dál, ale ztrácím naději že to pochopím

Upravil(a) Bláža.. (9. 6. 2009 10:12)

Není tady

#15 9. 6. 2009 10:29

Bláža..
♥♥♥♥♥♥-

To snad nemyslí vážně. Pyšná princezna hadr. Odvolávám co jsem odvolal, jinak se to nedá říct.

b) dosavadní odstavec 2 se stává druhým pododstavcem odstavce 1, v jeho první větě se
slova „společné akce“ nahrazují slovy „rozhodnutí podle odstavce 1“ a slova „této akce“
se nahrazují slovy „tohoto rozhodnutí“ a poslední věta se zrušuje;
c) dosavadní odstavec 3 se označuje jako odstavec 2 a slova „Společné akce“ se nahrazují
slovy „Rozhodnutí podle odstavce 1“;
d) dosavadní odstavec 4 se zrušuje a dosavadní odstavce 5, 6 a 7 se označují jako odstavce
3, 4 a 5;

Upravil(a) Bláža.. (9. 6. 2009 10:30)

Není tady

#16 9. 6. 2009 10:41

Bláža..
♥♥♥♥♥♥-

Je to FAKT JASNÝ !!!!!!!!!!!!!
41) Dosavadní článek 22 se stává článkem 15a a mění se podle bodu 33.
42) Dosavadní článek 23 se stává článkem 15b a mění se podle bodu 34.
43) Článek 24 se nahrazuje tímto:
„ČLÁNEK 24
Unie může uzavřít dohody s jedním nebo více státy nebo mezinárodními organizacemi
v oblastech spadajících do této kapitoly.“

Není tady

#17 9. 6. 2009 12:20

Bláža..
♥♥♥♥♥♥-

Pokračuji v přímém přenosu ze čtení Lisabonské smlouvy.
To by chtělo, na dva týdny se izolovat, vše si zapamatovat aby zapadly jednotlivé vsuvky. Je to pro mne nemožné.
Ale vyplývá mi z toho, že je to přímý krok k vytvoření Evropského státu, kde se centrálně, na základě subsidiarity a též proporcionálně podle počtu obyvatel v jednotlivých zemích a nedotčením se práv menšin vládne  společně z důvodu sjednocení a posílení postavení ve světě.
To je snad nemožné obsáhnout. Nedivím se, že se jim to nedaří. Chtělo by to přepsat.
Dále jsem zjistila, že z Evropské Unie by bylo možno i vystoupit, ale neví se co to stálo.

Upravil(a) Bláža.. (9. 6. 2009 12:23)

Není tady

#18 9. 6. 2009 14:28

Jeňýk
♥♥♥♥♥♥-
Web

Teda Blážo ty mᚠlibůstky........ roll mě dělá problém přelousknout jen ty odstavečky co sem píšeš. big_smile

Není tady

#19 9. 6. 2009 14:36

Bláža..
♥♥♥♥♥♥-

Jeňýku, žádné libůstky.
Jako mzdovka jsem dva měsíce strhávala exekuci, o níž jsem obdržela pravomocný rozsudek soudu. A  kterou jsem obdržela na poslední chvíli. Na štěstí ještě nenabyla právní moci. Teprve potom jsem se začetla a zavolala dotyčnému, aby šel k právníkovi. Oba mi vynadali, že v rozsudku je procesní chyba, tudíž je nepravomocný a že jsem neměla právo peníze strhávat. Ještě, že jsem peníze neposlala exmanželce, to už by se manžel soudil i se mnou.
To víš, naše vláda něco schválí a mě pak někdo vynadá. Já už nevěřím nikomu a divíš se?

Upravil(a) Bláža.. (9. 6. 2009 14:36)

Není tady

#20 9. 6. 2009 14:57

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Blážo a nepřipadá ti divné, že někdo stvořil dokument, který by mělo schválit sedmadvacet států a nedá si ani tu práci, aby ho sestavil uceleně jako souvislý jednolitý text bez takovýchto vsuvek a dodatků? Ve mě budí nedůvěru už ta nedotaženost ... taky jsem se pokoušela to číst, ale je to ještě horší jak Bratři Karamazovi va ... Tehdy mě napadlo, jestli ta nesrozumitelnost není účelová ... hmm

A v poslední době mi nešlo na rozum, proč to chtějí tak rychle schválit socdemáci, jejichž voliči po tom až tak netouží, zatímco ódéeska se tomu brání, ačkoliv její voliči jsou Evropě více otevření va

"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton

Není tady

#21 9. 6. 2009 15:03

Slavek17
♥♥♥♥♥♥-

Právě pro to sáhodlouhé vyjmenovávání a ty vsuvky to na mě působí dojmem,
že je to tak sepsáno úmyslně - zamlžit a skrýt to podstatné...

Nemohu si pomoci, ale když má být něco zásadním dokumentem, tak tam žádné vsuvky nemají co dělat.
Má to být sepsáno jasně, stručně a srozumitelně.

LS je pravým opakem těchto zásad. - Proč asi? dumbom

Není tady

#22 9. 6. 2009 15:06

Slavek17
♥♥♥♥♥♥-

LS je sepsaná podobně jako smlouvy takových společností jako je Zepter apod. - sáhodlouhý nudný úvod
který nic neříká, jen donekonečna vyjmenovává, aby pak někde malým písmem či mezi řádky skrýval
podstatné kličky pro budoucí právní spory...

Tak!

Není tady

#23 9. 6. 2009 15:14

Bláža..
♥♥♥♥♥♥-

Tak tohle podezření mám taky.
Bratry Karamazovi jsem vzdala hned ze začátku, to jsi dobrá Míšo.
Ale ty vsuvky dělají dnes všude. Prostě se jim to rozjede a sami nevědí co bylo na začátku.
Zavřela bych je do jedné místnosti a domů teprve, až to sepíšete tak, že tomu bude rozumět člověk se základním vzděláním.
Nemám moc ráda Klauze, ale v tomhle ho začínám brát.
Fakt je, že podpisem se vláda neodvolatelně vzdává velké části své moci a když podepisuje něco, co není jasné, no nevím.

Upravil(a) Bláža.. (9. 6. 2009 15:16)

Není tady

#24 9. 6. 2009 15:22

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Bláža.. napsal(a):

Bratry Karamazovi jsem vzdala hned ze začátku, to jsi dobrá Míšo...

Nejsem, začla jsem je číst asi 5x a nikdy jsem se nedostala dál, než na stranu 15, bo se mi začaly klížit oči a sova ... jako uspávanka fakt dobrý, ale jinak va ... smile

Není tady

#25 9. 6. 2009 19:05

Bláža..
♥♥♥♥♥♥-

No,
já jsem nedočetla ani Babičku od Boženy Němcové, já jsem tomu prostě nevěřila že to tak bylo, protože ty babičky co jsem znala, měly od babičky Boženy Němcové ale hodně daleko.
No a teď čtu Lisabonskou smlouvu i když tomu nevěřím a je to samé Veličenstvo.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí