Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#51 21. 5. 2009 7:45

marina
♥♥-----

Re: Nevěra, co s tím?!

Ahoj Wewe, rozumím, co právě prožívᚠa moc ráda bych Ti napsala něco povzbudivého, ale...

Tvůj manžel se nezmění, Ty s ním na 99,9% zůstaneš a jeho nevěry budeš tolerovat a ještě se klepat hrůzou, aby Tě neopustil, když do toho rýpneš. Tvoje sebevědomí klesne každý den ještě víc pod bod mrazu. (Vím, že holky radí začít si budovat sebevědomí, ale ve chvíli, kdy jsi podváděná, to prostě není možné). Tvůj manžel bude mít časem (pokud už nemá) zřejmě několik nemanželských dětí. .

Pokud se pletu, budu ráda. Já Ti jen ve stručnosti popsala svých 8let s podobným typem muže. Naštěstí už je to dávná historie, připomínají mi ho jen jednou za měsíc alimenty, když je náhodou nezapomene poslat :-)

Možná mě teď za můj příspěvek nenávidíš. Taky jsem nenáviděla lidi, kteří mi to samé kdysi říkali...

Přeju hodně štěstí a síly, budeš jí potřebovat.

Není tady

#52 21. 5. 2009 7:46

majkafa
Host

wewe napsal(a):

Myslíte, že chlap, který by mě přestával milovat by mi přinesl oblíbené bonbony po dni, který jsem měla mít pracovně těžký a celý večer by dělal narážky na společnou budoucnost? Co když je to jen chvilkové povyražení... Samozřejmě jsem si vědoma možnosti opakování...

Když už posuzuješ podle toho, tak ano - přinesl. Dokonce i tehdy, když by měl bokovku už dlouhou dobu. V bonbonech to fakt není. smile

Já si taky myslím, že se tvůj muž nezmění. Jednou je nikdy, dvakrát je vždycky. Má manžel děti s předchozí manželkou? Asi to má prostě v sobě, když si našel o tolik let mladší - tebe a jde opět níž. Jak už tu někdo psal, asi má pořád rád stejnou věkovou kategorii, možná bude stále měnit za studentky, až mu původní studentka "zestárne" o pár let. Jestli ho nějaké studentky pak ještě budou chtít. I když - jestli má peníze, proč ne, nějaké se najdou. Někdo to tak prostě má.

Upravil(a) majkafa (21. 5. 2009 7:49)

#53 21. 5. 2009 7:52

wewe
♥------

javena napsal(a):

wewe - co povaha, to názor. Tak to bývá.
Když se provalila manželova Vendulka utěšitelka a on řešil, jak je blbej, že mě má rád, že to prostě po...., řekla jsem mu, že je to deb..
Kdyby to líp utajil, zjistil, co chce a pak to elegantně ukončil, nic bych nevěděla.
Někdo by ho vyrazil.
Někdo by to ustál, ale dal by mu to sežrat.
Někdo by si našel partnera a vyrazil ho pak.
Já to ustála a nic mu nevyčítala.

Co udělᚠje na tobě. Jen bych asi na tvém místě zvážila miminko. Jsou partneři, co se o dítě i partnerku postarají i když odejdou, ale ustát rozchod s miminem nebo jako těhulka...
A pracovat na své samostatnosti, to ti chválím. To se hodí vždycky. wink

Javeno, obdivuju Tě, kde jsi našla sílu ustát a nevyčítat? To je asi to, co se chystam udělat, teda pokud to ustojim... Neumim si představit lepšího manžela pro život - teda po všech ostatních stránkách... :tesi:mohu se o něj opřít a ve svém vztahu ke mně je dokonalým gentlemanem...

Jak jsem psala to o tom, že kdybych to na něj teď vybalila, že to vim, měl by takový strach z toho, že bych mu to vyčítala, že by odešel, protože to je to, o čem jsem psala, chlapi, i když udělají chybu, nesnáší (teda ženy taky) když jim je to vyčítáno... A to byl důvod konce jeho předchozích vztahů - teda podle toho, co mi bylo řečeno :-)

Není tady

#54 21. 5. 2009 7:54

helena
♥♥♥♥♥♥♥

jestli nebudu nahrazena tak, jako jsem nahradila kdysi já...(jen jsem nahradila přítelkyni, ne manželku...)
Troufla bych si říct, že i ta předchozí přítelkyně nahradila nějakou jinou... Byl pán někdy ženatý? A pokud ano - pročpak se rozvedl?
do včerejška jsem si myslela, že ho vlastním
Ale fuj - vděčnej za to, že je vlastnictví, bude tak maximálně pes. Jestli to dávᚠnajevo manželovi, tak sis možná do těsta tohohle průšvihu aspoň pár lžic mouky přisypala.
chlap, který by mě přestával milovat by mi přinesl oblíbené bonbony
Klidně. Právě proto.

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#55 21. 5. 2009 8:19

javena
♥♥♥♥♥♥-

wewe, já ti ani nevím. Nějak jsme začali znovu, jinak a líp a bylo to jako kdysi, báječný. Něměla jsem asi proč se v tom hrabat. To není tím, že jsem taková "frajerka". smile
Taky mě to bolelo, když se to provalilo. Jenže, jak nad tím člověk bádá, jako proč, tak mi došlo, že se to dalo čekat. Žili jsme po letech spíš vedle sebe, vlastně jsem věděla, že to takhle nejde, nebyla jsem spokojená. Ale nějak jsem to sama nemohla vyřešit a jemu zdánlivě nic nescházelo. Zdánlivě. sad
Tak jsme si pak řekli, jací jsme blbouni, prožili druhou mízu a asi po, já teď nevím - dvou, třech letech sklouzli do stejných kolejí. Tak jsem to chtěla řešit dřív, než zas nějaký bude tlačit, jak má strašný manželství, ale on nic řešit nechtěl. Jemu to vyhovovalo. No a já si řekla, že takhle žít nechci a šli jsme od sebe.
Takže idila se nekoná, ale znám i dost těch, co to táhnou dál a jsou v pohodě. Na vztahu se musí pracovat a musí pracovat oba. Je to jako na pramici. Aby plula rovně, musí veslovat oba. Když jen jeden, točí se. A mě už z tý centrifugy bolela hlava a od veslování ruce. lol

Není tady

#56 21. 5. 2009 8:47

wewe
♥------

helena napsal(a):

[b]do včerejška jsem si myslela, že ho vlastním

Já myslela ten recept na štastné manželství... :-) ne manžela... :-) možná jsem to tam blbě napsala

jinak, heli, ženatý je se mnou podruhé a mezi 1. a druhým manželstvím bylo intermezzo :-)

Když tady tak čtu tyhle ostřejší názory - ale děkuju za ně! tak si připadam jako naninka s růžovými brýlemi, která si stejně musí nabít nos sama...

A taky děkuju těm jemnějším názorům ze včerejška, pomohli mi vyhrabat se z šoku. Dnes kritiku snáším skoro bez slz, jo čas je nejlepší lékař

Není tady

#57 21. 5. 2009 9:04

majkafa
Host

Možná jsi to, wewe, přehlídla, ptala jsem se, jestli má partner děti.
Přejde to, i když tomu teď možná těžko uvěřit. Všechny nás to přebolelo, a jsme zůstali spolu, nebo ne. Ale jizvy zůstanou.

#58 21. 5. 2009 9:34

wewe
♥------

má dítě z prvního manželství... vím, že dítě není lék na nevěru. Otázkou zůstává, jesli by u nich zůstal, kdyby nepodala žádost o rozvod... :-( I když on tvrdí, že když se ten vztah jednou zkazí - i když jeho vinou, nejde to slepit a radši bere roha...
proto vyčkávam a zatím jsem mu neřekla, že o tom vím, to můžu udělat vždycky... Nehledě na to, že když se z toho vyhrabu, najdu si nový život a nového partnera, mám opět 50% šanci na úspěch i neúspěch...
A manžela, který má větší předpoklady k monogamii - řekněme, podpantofláčka nebo ňoumu... to bych asi nemohla...
a najít si stejně okouzlujícího a charizmatického chlapa, je za prvé nedostatkové zboží a za druhé je tam vyšší šance, že se budee opakovat to samé...
Co myslíte, namlouvám si to, nebo to zní reálně???

Není tady

#59 21. 5. 2009 9:51

Kuty
♥♥♥♥♥♥-

A manžela, který má větší předpoklady k monogamii - řekněme, podpantofláčka nebo ňoumu... to bych asi nemohla... -
-wewe,zdaleka ne všichni monogamní muži jsou podpantofláci,to je ti snad jasný.Ale tohle,co si napsala je typické pro nás ženské - my vlastně toužíme po těch lumpeh,výrazných krásných chlapech,kteří se chovají jak čmeláčci.A těch nenápadných,monogamních,ale ne tak atraktivních,těch si skoro nevšímáme.No ap ak píšem stesky všude možně.Člověk nemůže mít vždy bohužel vše.

Není tady

#60 21. 5. 2009 9:55

Kukačka
♥♥♥♥♥♥-
Web

já to poočku sleduji. Jsem asi jiná věková kategorie, než ty, taky mám nějakou zkušenost. Když jsi napsala "ona je ještě na SŠ", úplně jsem se viděla. Tedy sebe a svého exmana a jeho studentku. Ovšem my byli 20leté manželství...tam došlo i jiným věcem, únava ze vztahu, podnikání, odrostlé děti, změna mojí práce...
Jinak byl Ex taky takový věčný sukničkář, ale rozvádět se nikdy nechtěl. Já teprve zpětně pochopila, co které situace znamenaly - novou krev, zamilování. Ale když přišlla na scénu Blběna, byl velký třesk, hlavně u něj.
Tak má teď mladou partnerku (věkový rozdíl 22 let), která ho masíruje, chtěla by svatbu a dítě, on už zřejmě ne. A tak se rozchází a schází stále dokola.
Já už jsem jinde.

V tobě, wewe, citím velký kus naivity - odpus. Ber to ajko komentář od nezúčastněné pozorovatelky středního věku. Co sisi myslela, že ti manželství s ním přinese? že se změní? ty budeš teď jediná? Až si pořídíte mímo, tak bude líp?
Jsem skeptik, lidi se moc nemění, zvl᚝ ne ve vyšším věku.
A ještě další věc. Partner se sklonem k monogamii nemusí být nutně ňouma nebo podpantoflák. Může to být inteligentní chlapík, který si své partnerky váží a jiná pro něj neexistuje. Přitom z něj testoteron a jiskry můžou lítat na všechny strany. Žádnýho takovýho neznáš?

Není tady

#61 21. 5. 2009 9:57

majkafa
Host

wewe vzhledem k tomu, že jsi ještě mladá, nemᚠděti, nemyslím si, že by tvé rozhodnutí, pokud se opravdu ukáže, že tvůj manžel má milenku, bylo správné.
Teď to je, jak je. Ale - budete mít dítě, ty budeš s ním doma a on třeba bude doma míň a míň až nakonec u nějaké zakotví nastálo. Ostatně už to tak zřejmě nejednou udělal.
Zmínila jsi se o jednom jeho dítěti. Možná se mýlím, ale zní mi to tak chladně. Jsi jeho manželka, ty se s jeho dítětem nijak nestýkáš? Jaký mají vztah? Co když ... i s tím vaším ...
Kdyby ti bylo 70, a i to kdoví jestli, bych tvé rozhodnutí chápala. Ale zahrabat se už teď, zvl᚝ když tě jeho údajná nevěra takhle rozhodila - nemyslím, že by bylo správné rozhodnutí. Myslím, že bys to jeho chování napořád neunesla.
Ale je to POUZE na tobě, jak se rozhodneš. Píšeme ti jen naše osobní pohledy dle našich zkušeností.
Dobře si to zvaž.

#62 21. 5. 2009 10:02

Anda
♥♥♥♥♥♥-

wewe napsal(a):

má dítě z prvního manželství... vím, že dítě není lék na nevěru. Otázkou zůstává, jesli by u nich zůstal, kdyby nepodala žádost o rozvod... :-( I když on tvrdí, že když se ten vztah jednou zkazí - i když jeho vinou, nejde to slepit a radši bere roha...
proto vyčkávam a zatím jsem mu neřekla, že o tom vím, to můžu udělat vždycky... Nehledě na to, že když se z toho vyhrabu, najdu si nový život a nového partnera, mám opět 50% šanci na úspěch i neúspěch...
A manžela, který má větší předpoklady k monogamii - řekněme, podpantofláčka nebo ňoumu... to bych asi nemohla...
a najít si stejně okouzlujícího a charizmatického chlapa, je za prvé nedostatkové zboží a za druhé je tam vyšší šance, že se budee opakovat to samé...

Mně osobně to celé moc reálně nezní.
1)mezi tím, co tvrdí a dělá může být diametrální rozdíl.
2)větší předpoklad k monogamii nemusí nutně znamenat podpantoflák nebo ňouma
3)okouzlení a charisma se nenajíš a je hodně vysoká pravděpodobnost, že uslzených večerů nad klávesnicí bude přibývat.
Já bych asi těžko zkousávala už jen to, že předvádím prapodivné tanečky okolo něj a věcí, které se nás bezprostředně týkají a přemýšlím nad tím, jestli náhodou po některé z hádek nenazná, že se nᚠvztah zkazil a on musí vzít roha. Promiń, wewe, ale chlapa, který při první průšvihu bere nohy na ramena, nepokusí se cokoliv spravit, zlepšit, narovnat, bych vedle sebe vážně nechtěla, i když by byl jak Adonis.
Z mého pohledu by si všechno svoje kouzlo mohl narvat víš kam.

Upravil(a) Anda (21. 5. 2009 10:10)

Není tady

#63 21. 5. 2009 10:09

Anda
♥♥♥♥♥♥-

Jo a se skutečností, že jeho tajná milá není až tak tajná, bych ho obeznámila. Stát se můžou jen dvě věci  a v obou případech poznáš, jaký je vlastně vᚠvztah a jestli je ochotný pro něj něco udělat. V negativním případě jsi o nic zvláštního nepřišla. Kromě iluzí.

Není tady

#64 21. 5. 2009 10:20

Blossom
Host

wewe napsal(a):

Wewe, nečetla jsem celé vlákno, jen část. Ale tento tvůj příspěvek je podle mě klíčový, reálný. Vše platí na 100%, kromě té věty o podpantofláčcích.   Na jedné straně extrému jsou chlapi - charismatičtí, permanentní  lovci ( to je asi ten tvůj), na druhé straně jsou i monogamní podpantofláčci. Ale mezi tím je i široké spektrum - mix všeho ostatního. Např.i charismatičtí a věrní,  bohužel  je to  hóóóódně vzácná kombinace, ale existuje.

Myslím, že dělᚠmoc dobře, že zatím o tom důkladně přemýšlíš a ještě jsi do toho ukvapeně neřízla. Nech si to v hlavě srovnat a třeba se o tom poraď i s nějakou psycholožkou.
Pravda je, že i v jakémkoli dalším vztahu to může být 50 na 50 šance na hezký vztah.

Znám i takové případy kolem, velmi podobné, kdy si manželka sama v sobě řekla - ano, vím, nikdy mi absolutně věrný nebude. Vždy budou občasné bokovky. Ale jinak je to skvělý chlap, já ho chci, a hlavně vím, že já jsem mezi těmi ženami vždycky ta první a hlavní. Zůstávám s ním i s tímhle vědomím a vím, že mi to za to stojí.

Toto neber jako radu, jen jako jeden z náhledů. Dokonce i pro mou vlastní psychiku by to nebylo, uznávám.
Ale prostě vím, že některá taková manželství existují. Charismatický, jinak moc faj chlap, co prostě tu a tam nějakou bokovku mít bude, ale s manželkou přesto zůstává, ona je tam tou hlavní, ke které se on vždycky vrací. Z těch co znám budu jmenovat aspoň nějaké  slavné osobnosti - herec Kopecký, spisovatel Ludvík Vaculík, bývalý prezident Havel, vlastmě i současný prezident Klaus... je jich mnoho...

#65 21. 5. 2009 10:28

wewe
♥------

Děkuji Blossom za její, pro můj stav mysli v této chvíli pozitivní názor. Ale děkuji i za ty radikální, proto jsem Vám psala, protože jsem chtěla slyšet spoustu názorů a zkušeností na tohle věčné téma. Děkuju všem, co strávili čas mým problémem a byli ochotni mi napsat svůj názor! Je to lepší než jakákoli psychologie, i když, na psychoterapii jsem byla a dost mi to pomohlo se trochu uklidnit! :-) Abych mohla věci vnímat trošku s odstupem a ne v afektu

Není tady

#66 21. 5. 2009 10:31

sandra
♥♥♥♥♥♥-

Blossom napsal(a):

wewe napsal(a):

Wewe, nečetla jsem celé vlákno, jen část. Ale tento tvůj příspěvek je podle mě klíčový, reálný. Vše platí na 100%, kromě té věty o podpantofláčcích.   Na jedné straně extrému jsou chlapi - charismatičtí, permanentní  lovci ( to je asi ten tvůj), na druhé straně jsou i monogamní podpantofláčci. Ale mezi tím je i široké spektrum - mix všeho ostatního. Např.i charismatičtí a věrní,  bohužel  je to  hóóóódně vzácná kombinace, ale existuje.

Myslím, že dělᚠmoc dobře, že zatím o tom důkladně přemýšlíš a ještě jsi do toho ukvapeně neřízla. Nech si to v hlavě srovnat a třeba se o tom poraď i s nějakou psycholožkou.
Pravda je, že i v jakémkoli dalším vztahu to může být 50 na 50 šance na hezký vztah.

Znám i takové případy kolem, velmi podobné, kdy si manželka sama v sobě řekla - ano, vím, nikdy mi absolutně věrný nebude. Vždy budou občasné bokovky. Ale jinak je to skvělý chlap, já ho chci, a hlavně vím, že já jsem mezi těmi ženami vždycky ta první a hlavní. Zůstávám s ním i s tímhle vědomím a vím, že mi to za to stojí.

Toto neber jako radu, jen jako jeden z náhledů. Dokonce i pro mou vlastní psychiku by to nebylo, uznávám.
Ale prostě vím, že některá taková manželství existují. Charismatický, jinak moc faj chlap, co prostě tu a tam nějakou bokovku mít bude, ale s manželkou přesto zůstává, ona je tam tou hlavní, ke které se on vždycky vrací. Z těch co znám budu jmenovat aspoň nějaké  slavné osobnosti - herec Kopecký, spisovatel Ludvík Vaculík, bývalý prezident Havel, vlastmě i současný prezident Klaus... je jich mnoho...

hm, myslím, že umět si to takhle srovnat vyžaduje silnou osobnost....já bych se ale po mých zkušenostech hlavně bála toho, aby mi manžel po jednom takovém nevinném úletu nepřinesl nějakou nemoc....Ano, je pravda, že se to může stát i u někoho, kdo podvedl svého partnera/partnerku jen jednou....ale vědět, že on to tak prostě má a bude spát i s jinými a tak trochu s tím tedy počítat, by pro mě bylo dost velký sousto...ale to mluvím opravdu jen za sebe.

Není tady

#67 21. 5. 2009 10:32

lady ZP
♥♥♥----
Místo: Praha

Amriana napsal(a):

wewe... nezlob se , ale to co píšeš, že by mu vadilo, že Ti ublížil a tak by nepřišel je podle mě nesmysl...
Víš já bych i možná pochopila, že ho budeš holt brát jakej je - dívkař atd a a dokážeš to tolerovat ...Ale dokážeš tolerovat i tu absolutní neúctu co k Tobě má ???
Protože podle mě to neúcta je ... bere milenku mezi partu - ukazuje jak tě má na háku ...
a ukládá foto do PC kde jsou snadno k nalezení ... podle mě opět důkaz, že Tě má na háku ...mimochodem mě napadlo .. nechtěl on náhodou, abys ty fotky našla ? A musela řešit ? A nebo našla vidí , že řešit nebudeš, tak už ví, že si může vůči Tobě cokoliv dovolit ??
Víš být holt dívkař je jedna věc, ale aby mu partnerka nestála ani za utajení ???Nevím ... opravdu to takhle chceš ?

taky bych to tak viděla, přece když nechci, tak se dají fotky schovat pod několik adresářů, do adresáře, kam by normální člověk nešel.
Něco na tom by mohlo být.hmm

Žít a nechat žít

Není tady

#68 21. 5. 2009 10:34

Wiki
♥♥♥♥♥♥-

PPavlaa napsal(a):

Slavek17 napsal(a):

Ty jsi ta, kdo si dělá starosti? Ta, kdo se trápí? - Chyba !!!

Změň to ! - Pamatuj, co se říká: V lásce vyhrává ten, kdo má rád míň.
Zdá se to divné, ale je to tak.
Tak to v životě funguje.

Ty mᚠnárok být uražená. A on má dolejzat. - Ne naopak!!! tummenupp

stolt

mno, s tímto já jaksi nesouhlasím.

Také si nemyslím  , že by mělo , a že jde o nějaké vítězství. Tudíž nemůže být vítěz - moje verze..

A nárok být uražená? - to jo, jasně, taky jsi byla určitě uražená, když ti sebrali bábovičku na písku ve 4letech...Ale dnes? Coby dospělý a soudný člověk vím, že nemám právo nikoho nutit k jakémukoliv jednání, nemám právo vyžadovat lásku, cit, důkazy (vyjma kriminální policie) a vlastně mám právo tvarovat a hejbat  jen sama sebou. Nikdo není povinen mi ničím. - myslím v párovém soužití , ne v právní souvislosti big_smile  A taky nikdo není zodpovědný za to, jak já se cítím. Žádné " "ty jsi mě připravil o spokojený život, ty jsi mi zkazil..."... Pouze já jsem si zkazila, já se připravila o...
Mám být uražená proto, že někdo nedělá přesně to, co chci já????! va

A jak to v životě funguje?
Život, lidé, okolnosti - všechno žije svým vlastním životem, bez ohledu na to, co bych si přála, co chci, co očekávám, co je mi líto, co mě bolí. To prostě nikoho a nic nezajímá. Tudíž já - ve své životaschopnosti a pudu sebezáchovy - toto musím mít na zřeteli a z tohoto vycházet a podle toho se zařídit. Přiznám se - bylo to pro mě nepříjemné zjištění, lepší bylo obviňování okolí..big_smile

Proto pro nás všechny plyne - buď vezmeme partnera takového jaký je, a budeme ho takto milovat nebo ho prostě nevezmeme a nebudeme s ním žít. Jistěže mezi tím může běžet spousta komunikace, která nám pomáhá růst oběma po boku člověka, kterého máme rádi..

Toto jsou vykrystalizované potřehy mého x desetiletí párového soužití, kdy jsem se pokoušela o svou osobní spokojenost různými formami, i formou pokusů a omylů...lol
Nepřesvědčuju, píšu za sebe svoji zkušenost. Možná ti to k něčemu bude, možná ne. smile

Není tady

#69 21. 5. 2009 10:35

helena
♥♥♥♥♥♥♥

jesli by u nich zůstal, kdyby nepodala žádost o rozvod... :-( I když on tvrdí, že když se ten vztah jednou zkazí - i když jeho vinou, nejde to slepit a radši bere roha...
Kdoví, proč se chtěla rozvádět (to, co ti řekne M může a nemusí být pravda).
A programově opouštět zkažený vztah bez snahy o jeho "slepení" mi přijde jako (pro něho) dobré odůvodnění rozchodu a otevřenou cestu k jiné... I kdyby "hrdinně" přiznal, že je to jeho vina, nebude řešit či napravovat, ale zdrhne od něj. Napadlo tě někdy, že i vaše plánované mimi by se mohlo na "zkažení" vztahu podílet? Ubyde času na manžela, možná i peněz, s čerstvým novorozencem tě jeho charizma příliš zajímat nebude... a on ti klidně může říct, že už to není takové, jako kdysi...

Není tady

#70 21. 5. 2009 10:44

wewe
♥------

...vaše plánované mimi by se mohlo na "zkažení" vztahu podílet? Ubyde času na manžela, možná i peněz, s čerstvým novorozencem tě jeho charizma příliš zajímat nebude... a on ti klidně může říct, že už to není takové, jako kdysi...

Heli, tohle bolí, ale mᚠpravdu...

Není tady

#71 21. 5. 2009 10:47

majkafa
Host

Já bych si hledala pro naše dítě jiného tatínka.
Já vlastně taky věděla, že má můj muž spoousty kamarádek, už když jsme studovali. Kamarádů míval poskrovnu. A to mu zůstalo celý život, až se z některých kamarádek staly nejenom kamarádky. Jen já to 20 let nechtěla vidět a vždy jsem ho omlouvala, že takový prostě je, že si prostě víc rozumí se ženami, než s muži, a vždy mu věřila, protože jsem chtěla, že jsou to JENOM kamarádky.
Ale když mi byly servány růžové brýle, to jsem čuměla jak puk.

#72 21. 5. 2009 10:53

Amriana
♥♥♥♥♥♥-

wewe když pominu možnost, že je to "supersamec" kterej holt odchází a vrací se a Ty to takhle budeš tolerovat, což třeba já bych asi nezvládla psychicky (ale to je má věc ne Tvá) ... tak si myslím, že mi tam stejně něco u vás nesedí.
Za prvý pánská jízda říkᚠbyla asi jen zástěrka ? Jakože ostatní pánové měli sebou taky milenku? nebo že se na pánskou jízdu jen vymluvil a byl teda se slečnou ?
A druhá věc .. když on tvrdí, že když se ten vztah jednou zkazí - i když jeho vinou, nejde to slepit a radši bere roha... tohle co píšeš ... nezlob se je natvrdo vydírání ... bud budeš hodná a nebudeš mě prudit - řešením a rozebíráním a to, že Tě milenky bolí a víš o nich, si nechᚠpro sebe NEBO já jdu, protože to nemá cenu slepovat ... má Tě hezky vycvičenou- už ted se bojíš že odejde .. nicméně pokud jsi smířená , že takhle je to ok, a že Ti to takhle vyhovuje ..proč ne .. je to vᚠživot a lidi jsou různí, žijí, jak jim vyhovuje. Já se jen ptám a odpověz si sama za sebe, mě nemusíš ... bude Ti to takhle vyhovovat ? Vědět... bolet, ale mít strach se ozvat - aby se náhodou neurazil a neodvlál za jinou? Co když to sebepopření bude ale k ničemu ..a stejně Ti zamává a odvlaje- připouštíš tu možnost? Jak to bude pak dál s tebou ? Nebudeš litovat těch let třeba, těch slziček třeba? Co Tvý sebevědomí ?

Upravil(a) Amriana (21. 5. 2009 11:01)

Žena bez muže je jako ryba bez jízdního kola. (Gloria Steinemová)

Není tady

#73 21. 5. 2009 10:58

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Web

wewe napsal(a):

že vyhrává ten, kdo má rád míň už vim, a i jsem věděla, ale taky se říká: lásce neporučíš a láska je slepá... :-)
A to na mě sedí dokonale... :-(

kdybych udělala to, co řekl Slávek, nepřišel by, to vím.
Jsem 2. manželka... Jeho ješitnost by nedokázala přenést, že mi ublížil, já to vím a můžu mu to kdykoli omlátit o hlavu. To vy chlapi přece nesnášíte, když vám ženská vyčte, že jste ji před 5 lety nepolíbili pod rozkvetlou třešní...

Osobně si myslím, že tu větu o tom, že v lásce vyhrává ten, kdo miluje míň, vymyslel někdo, kdo postrádal elementární úctu ke druhým lidem,ale především ji postrádal sám k sobě. Neuměl zpracovat zklamání a proto si vymyslel tuhle říkanku, která jen měla ospravedlnit jeho strach z dalších zklamání, zbabělost "do toho jít" zase naplno a bez přetvářky.
V lásce nevyhrává nikdo, prostě proto, že láska NIENÍ boj smile

Je to můj názor, nemusíte s ním souhlasit.

Wewe,
myslím, že tvůj partner má hrůzu ze stáří, ze samoty, bojí se ztráty životních sil, konkurence mladších, úspěšnějších.... stále mladšími partnerkami sám sobě dokazuje, že je pořád borec. Někde uvnitř něho tiká "časovaná bomba", kterou se nepokouší hledat a zneškodnit, spíš jen ukecávat, aby ještě nebouchla.

Ty samozřejmě můžeš přijmout roli první ženy v jeho "harému" a myslím, že pokud nebudeš dělat "potíže", jako manželku tě nikdy nevymění. Taky proč by to dělal. Sám musí cítit, že si tím nijak nepomůže. Časem, jak bude stárnout, a to bude, protože čas se ukecat prostě nedá, tak se bude tvá pozice jen upevňovat.

Otázkou ale je, zda tohle všechno skutečně chceš. Hrošánek se tu už dotkla toho, že ty sama vedle něj rosteš v ženu.
Nejsi už asi ta okouzlená holka, omámená úžasným partnerem, který splňuje všechny "princovské" parametry.
Pokud bude tvoje sebevědomí, sebeúcta a sebeláska v pořádku, budeš se muset časem rozhodnout - je tohle opravdu to, co chci?

Pokud se jako sebevědomá žena rozhodneš, že ano, přestaneš se trápit a tvůj muž si dá přinejmenším pozor, aby nešlápl vedle. Bude mu sakra záležet na tom, aby nepřestal být tvým princem.
Pokud se ale rozhodneš, že ne, budeš to ty, kdo ho s láskou opustí.
Asi tak jako Sára opustila svého Saudka, přitom je mu stále na blízku smile

Rozhodnutí je prostě na tobě.

Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

#74 21. 5. 2009 11:00

helena
♥♥♥♥♥♥♥

wewe - on se se svým dítkem stýká? Jako táta, myslím. Stará se, bere si ho, znᚠho vůbec? Nebo se jim taky "pokazil vztah" (nejlépe díky bývalce)?

Není tady

#75 21. 5. 2009 11:18

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

wewe napsal(a):

Nie všetci monogamní sú ňoumovia... wink Na druhej strane - nie všetci neverníci to robia takýmto(sorry, ale...) deb.i.l..ným spôsobom. stolt Škála je väčšia a život pestrejší, než to ty teraz vidíš, Ak si ale odhodlaná zabarikádova sa vo svojom strachu a necha ho robi s tvojou hrdosou a sebaúctou čokožvek, môžem ti akurát zažela veža šastia... budeš ho potrebova, podža mňa.
A ja za seba ti odporúčam tzv. "proutníkov ve výslužbě"... t.j. chlapov, ktorí majú sklon  k ne-monogamii, ale už pochopili isté životné zákonitosti a napríklad aj čaro pevnejšieho a rovnocenného partnerského vzahu. stolt tummenupp

Upravil(a) Selima (21. 5. 2009 11:21)

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí