Oznámení

21. října : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

21. října : Strašidelné čokoládové muffiny pro odvážné děti. Zabaví i zasytí!

21. října : Jak využít skořápky z vlašských ořechů? Odvar z nich dodá chybějící jód a pomůže i s kašlem

#1 16. 5. 2009 21:55

Muzikus
♥------

podezření na fyzické týrání

Ahoj
Pracuji jako poštovní doručovatelka.
Asi před 3 měsíci jsem byla s doporučeným dopisem u jedné maminy. Byla asi 1 měsíc před porodem a na oku měla monokla. To mě trochu zarazilo, ale řekla jsem si, že k monoklu může člověk přijít párkrát za život i když se na něm žádné násilí neděje.
Pak jsem u ní byla (opět s dopisem) ,když už měla čerstvé miminko a po monoklu nebylo památky.
Teď v týdnu jsem u ní opět byla a ona měla zase monokla. Tak to už mi bylo hodně divný, dělala jsem jako že nic nevidim a odešla jsem.
Teď nad tím docela přemýšlím, jestli jí někdo (asi manžel) nemlátí. Není normální mít 2x během 3 měsíců monokla. Nevím, jestli se do toho mám míchat, zeptat se jí jestli něco nepotřebuje apod. A nebo to pustit z hlavy, protože shodou okolností budu od  příštího týdne nosit poštu do jiných ulic. Kdybych se ji tedy chtěla zeptat, jestli nepotřebuje pomoc, musela bych to udělat ěhem následujícího týdne - pak už budu jinde. Nebo někam zavolat? Fakt nevím, nechci se nikomu míchat do života a dělat rozruch na úřadech, když se třeba nic neděje.
Co by jste dělaly? Díky

PS: Ten její manžel je Ital a ke mě jako k doručovatelce se chová mile a příjemně.

Není tady

#2 17. 5. 2009 11:26

VVeronika
♥♥-----

Re: podezření na fyzické týrání

Ahoj,já bych se jí určitě zeptala,jestli něco nepotřebuje.Řekla bych jí,že jsem si všimla těch monoklů a že úplně normální mi to nepřijde,tak jestli se neděje něco s čím by se chtěla třeba svěřit,nebo pomoct?Teď jde o to,pokud jí opravdu někdo ubližuje,jestli se svěří a nebo dotyčného-možná i ze strachu bude krýt...Nejhorší je,že tyrana ani člověk nemusí poznat,před okolím se tváří jako milej,fajn člověk a doma pak řádí butter Určitě se jí optej,nic tím nezkazíš.A lepší zjistit,že třeba vůbec o nic nešlo,než si pak vyčítat,že jsi nijak nezasáhla,hm? wink

Život je jak omalovánky. Je jen na člověku, jaké použije barvy!

Není tady

#3 17. 5. 2009 13:42

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Ja by som sa v prvom rade spýtaal jej. Ak ti odpovie, že nie - tak aa asi nedá pomôc. Čokožvek by si urobila, ona by zrejme poprela. Ak sa rozhovorí viac, možno sa bude da niečo urobi, minimálne jej podstrči číslo na Linku dôvery či Bílý kruh bezpečí alebo niečo také.

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

#4 17. 5. 2009 14:04

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥

Muzikus, určitě se jí zeptej.... za to nic nedáš.

Já jsem před léty zjistila, že spolužačku mého dítěte bije její nevlastní matka, a to fest. Nenechala jsem to tak, všecko se provalilo a naštěstí je dnes holka už zase u své biologické mámy, nad kterou kdysi její manžel vyhrál u soudu svěření dcery do své péče.
V souvislosti s tím jsem ale zažila dva "paradoxy":
1. ve škole učitelky o bití věděly už dlouho a nic s tím nedělaly
2. otec té dívčiny svou novou paní (trapitelku) naprosto zbožňuje a dělá pro ni, co může. (než by jí dal pár facek) hmm

Jak s oblibou říká můj kamarád: lidé jsou různé: blbé a pitomé. hmm

Není tady

#5 17. 5. 2009 15:07

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

Tercilo, než by ji dal pár facek ? tohle jsi nemyslela vážně, že ne wink

Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

#6 17. 5. 2009 15:40

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥

Myslíš, Pavli, že by ta nová ženská, která způsobovala rány na těle té nevlastní malé holky, pár facek nezasloužila? va Já myslím, že jo. Kdybys ty mázance na zádech té holky a vyškubaný vlásky viděla, myslela by sis to taky.

Upravil(a) Tercila (17. 5. 2009 15:41)

Není tady

#7 17. 5. 2009 15:48

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

a ty myslíš, že se tohle vyřeší pár fackama va ona asi ta baba taky řešila pár fackama, tak se budeme všichni fackovat, mlátit a bude ...

Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

#8 17. 5. 2009 20:40

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB

Takže bych udělala to, že bych se paní zeptala a přitom jí dala do ruky kontakty na bílý kruh bezpečí a dona linku. Jakocizí osobě ti určitě nic nepřizná, ale kontakty bude moct využít. Ty udělᚠmaximumj, dál už to bude na ní. Je dospělá....

Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

#9 17. 5. 2009 23:35

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥

Ale ježiš, Pavli, nemyslím to tak smrtelně vážně.... va
Ale když jsem u nás viděla tu bledou zmlácenuo holku, která se kvůli šlehancům na zádech nemohla opřít na židli, první, co mě napadlo, bylo, že jí půjdu lištit mezi dveřma, potvoru sprostou.
Docela by mě zajímalo, co bys dělala Ty. Nebo na co bys v té chvíli myslela. Já teda fakt na to, že u ní zazvoním a prásknu jí po hubě. Já se za ten svůj pocit nestydím a ještě dnes mě někdy napadne, že jsem to přece jen měla udělat. Nejhorší mi připadá promyšlené dlouhodobé násilí na bezbranným děcku.
A když dnes vidím toho chlapa, bl.ba, jak té babě všecko zajišuje, jak ji obletuje, jak s ní jede do práce, aby si promluvil s její šéfovou, jestli ji náhodou nezatěžuje pracovně příliš, dělá se mi zle od žaludku. Kvůli svýmu děcku tak aktivní nebyl, přestože věděl o tom, že ta ženská tu malou bije. Nebudu to už rozebírat, rozčílila bych se zas. Ač ateista, spoléhám na boží mlýny.
Napadlo mě: kdybys zjistila, že Tvůj syn je u svého táty pořádně bit jeho partnerkou, až mu zůstávají modřiny a vyrvaný vlasy, zůstala bys v klidu? Těžko. Lépe řečeno: já doufám, že ne. Dovolávání se "humanismu" a zastávání se lidí, kteří si to absolutně nezaslouží, moc ráda nemám.

Upravil(a) Tercila (17. 5. 2009 23:40)

Není tady

#10 18. 5. 2009 7:55

Blossom
Host

PavlaH napsal(a):

Takže bych udělala to, že bych se paní zeptala a přitom jí dala do ruky kontakty na bílý kruh bezpečí a dona linku. Jakocizí osobě ti určitě nic nepřizná, ale kontakty bude moct využít. Ty udělᚠmaximumj, dál už to bude na ní. Je dospělá....

Toto je podle mě nejlepší....

A nebo mě napadá ještě jedna věc: Pokud by sis netroufala s ní promluvit osobně ( je fakt, že by to i mohla brát jako nevyžádanou pozornost), tak bý tebou, sehnala bych na ten bílý kruh bezpečí a dona linku, případně podobné instituce letáčky (mají zcela jistě v nejbližší psychologické poradně) a normálně bych to vložila mezi poštu, když jsi doručovatelka.... Pokud by ty její monkly byly náhoda (což ale nevěřím), tak takto bys jí nepřivedla do trapné situace, prostě nosíš letáky, takových dnes chodí spousty...

#11 18. 5. 2009 8:00

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

tak mě Terci především zaráží, že kdyby to bylo ta zlé jak říkáš, že by opravdu nikdo nic neudělal. otec, učitelé, sousedi atd. to se mi zdá být divné.
jinak partnerky mého ex syna nikdy nebily, nemůžu říct, co bych dělala. myslím si, že pokud by byl on jako otec takovej, že by to dovolil - o čemž pochybuju, stejně nemám pocit, že bych ji šla jednu švihnout. udělala bych pěknej bugr, to ano, ale řešila bych to tak, že syn by tam prostě nechodil. vůbec. a šlus. nemám pocit, že bych něco vyřešila tím, že bych šla tý ženský nějákou hvizdnout. i kdybych v tu chvíli měla tisíc chutí.
mimochodem, když na tom byla ta holčina tak špatně jak říkáš, její matka tohle neviděla ? myslím, že se mohla vždycky obrátit na soud, sociálku a celou situaci řešit. nebo se na to jen dívala a nic neudělala ?

Není tady

#12 18. 5. 2009 13:34

Muzikus
♥------

Blossom napsal(a):

PavlaH napsal(a):

Toto je podle mě nejlepší....

A nebo mě napadá ještě jedna věc: Pokud by sis netroufala s ní promluvit osobně ( je fakt, že by to i mohla brát jako nevyžádanou pozornost), tak bý tebou, sehnala bych na ten bílý kruh bezpečí a dona linku, případně podobné instituce letáčky (mají zcela jistě v nejbližší psychologické poradně) a normálně bych to vložila mezi poštu, když jsi doručovatelka.... Pokud by ty její monkly byly náhoda (což ale nevěřím), tak takto bys jí nepřivedla do trapné situace, prostě nosíš letáky, takových dnes chodí spousty...

...to by snad šlo - šoupnout něco mezi letáky. Jenže co když to tam objeví ten její mužskej. Aby nezačal "větřit" a nesvezl se opět po své ženě. Oni bydlí v takovém tom developerském projektu - předělaná stará fabrika na byty. Je tam tady i recepce, kde se nechává pošta obyčejná i doporučená (která není do vlastních rukou). A právě pouze když je nějaký dopis do vlastních rukou, můžu jít dovnitř - přímo k bytům. Dnes jsem se na recepci ptala, jestli je paní doma, ale prý jsou všichni pryč - zrovna odjeli do Itálie k rodině manžela. V peněžence už jsem měla připravené kontakty na Dona linku a Bílý kruh bezpečí - jak jste mi zde poradily.
No - snad nic nezkazím, když jí ty kontakty pošlu normálně poštou v dopise na její jméno. On ten její je pracovně dost vytíženej, tak snad si svoji poštu otevře ona...

Není tady

#13 18. 5. 2009 14:15

Blossom
Host

Muzikus: No - snad nic nezkazím, když jí ty kontakty pošlu normálně poštou v dopise na její jméno. On ten její je pracovně dost vytíženej, tak snad si svoji poštu otevře ona...

tummenupp Tohle mi přijde jako nejlepší řešení. Poslat to jen jako odkazy v obálce, bez průvodního dopisu, bez zpáteční adresy. Odpadá trapnost situace pro ni (pokud je domácí násilí u nich pravda) i pro tebe (kdyby ses náhodou mýlila).
A jak s tím naloží ona sama, je už na ní.

Je dobře, že se domácímu násilí dnes věnuje i veřejná pozornost. Já sama znám ossbně 2 ženy, které ho zažívaly, a bohužel i 2, které ho zažívají .  Nejblbější je to, že ty týrané ženy to ani většinou řešit nechtějí nebo nemají sílu, snaží se to maskovat, co to jde... sad

#14 18. 5. 2009 17:25

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči

Blossom napsal(a):

Muzikus: No - snad nic nezkazím, když jí ty kontakty pošlu normálně poštou v dopise na její jméno. On ten její je pracovně dost vytíženej, tak snad si svoji poštu otevře ona...

tummenupp Tohle mi přijde jako nejlepší řešení. Poslat to jen jako odkazy v obálce, bez průvodního dopisu, bez zpáteční adresy. Odpadá trapnost situace pro ni (pokud je domácí násilí u nich pravda) i pro tebe (kdyby ses náhodou mýlila).

Je dobře, že se domácímu násilí dnes věnuje i veřejná pozornost. Já sama znám ossbně 2 ženy, které ho zažívaly, a bohužel i 2, které ho zažívají .  Nejblbější je to, že ty týrané ženy to ani většinou řešit nechtějí nebo nemají sílu, snaží se to maskovat, co to jde... sad

Nevím, ale mě se to jako dobrý nápad nezdá. Zkus se zamyslet co se stane jestli "náhodou" ten dopis přijde do rukou manžela.

Není tady

#15 18. 5. 2009 17:40

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

PPavlaa napsal(a):

a ty myslíš, že se tohle vyřeší pár fackama va ona asi ta baba taky řešila pár fackama, tak se budeme všichni fackovat, mlátit a bude ...

Asi tak... Zlos človek má, nie že nie(tú mám aj ja, keď to čítam), aby aby ju ventiloval ďalším násilím? To určite dámu presvedčí, že násilie na slabšom(napr. muža na žene, ženy na dieati) je FUJ... roll

Brita

Není tady

#16 18. 5. 2009 20:07

Muzikus
♥------

aprill napsal(a):

Blossom napsal(a):

Nevím, ale mě se to jako dobrý nápad nezdá. Zkus se zamyslet co se stane jestli "náhodou" ten dopis přijde do rukou manžela.

Tak já vážně nevím... Co bys dělala ty? Možností je víc, nevím k čemu se přiklonit. Navíc budu s poštou chodit na tuto adresu pouze do konce tohoto týdne a oni jsou v Itálii. Od příštího týdne budu doručovat poštu v jiné části města (asi rok) a na stávající rajon se vůbec nedostanu.

Není tady

#17 18. 5. 2009 20:26

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči

Muzikus napsal(a):

aprill napsal(a):

Blossom napsal(a):

Tak já vážně nevím... Co bys dělala ty? Možností je víc, nevím k čemu se přiklonit. Navíc budu s poštou chodit na tuto adresu pouze do konce tohoto týdne a oni jsou v Itálii. Od příštího týdne budu doručovat poštu v jiné části města (asi rok) a na stávající rajon se vůbec nedostanu.

Tady je každá rada drahá. Možná budeš mít štěstí a potkᚠji samotnou  na městě, ale nepředpokládám, že se ti svěří, že je účastníkem domácího násilí. DN se velmi těžce dokazuje, protože obě nemá ochotu vypovídat a spolupracovat s orgány činnými v trestním řízení butter .  Mladá paní pokud bude SAMA chtít, tak je schopna si pomoc vyhledat, ale to musí opravdu chtít.

Není tady

#18 18. 5. 2009 20:52

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Ja by som to skúsila poštou... ak už jej nebudeš nosi listy. To nie je nič proti ničomu. Pár letákov a zvyšok necha na ňu. Pácha dobro sa naozaj nedá proti vôli zainteresovaných.

Brita

Není tady

#19 18. 5. 2009 21:38

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB

Muzi - popřemýšlej, co udělat chceš a co udělat můžeš a pak to vykonej. Pro svůj pocit, že jsi udělala vše, co jsi považovala za správné. Zbytek je na té paní. Jestli se nechá... každá, každý týraný k tomu musí sám dospět a vědět o nějakých možnostech není na škodu. Hodnotit, jak celá situace dopadne stejně nemůžeš a výsledek se nikdy nedozvíš. A nepátrej po něm.

Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

#20 18. 5. 2009 22:09

taurus
♥♥♥♥♥♥-
Místo: cely svet

aprill napsal(a):

Blossom napsal(a):

Asi jsem zblblá z emerickejch filmů ale mě tohle taky napadlo. Co když je to kromě násilníka, taky psychopat, který jí otvírá všechnu poštu nebo, co když to do rukou dostane náhodou on a ona dostane další nakládačku. Toho bych se bála.
Mě se líbí ta varianta se jí zeptat přímo a dle její reakce se zachovat. Ale zase říkáš, že už tam chodit nebudeš kapitulation. Možná se domluvit s kolegyní a ujistit se, že on není stoprocentně doma a předat  přes ní leták.

I was still free: free to hate the men who were torturing me, or to forgive them. It doesn´t sound like much. I know. But in the flinch and bite of the chain, when it´s all you´ve got, that freedom is a universe of possibility.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí