Oznámení

9.dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

9.dubna : Vaření na chatě či chalupě bez stresu: Tipy na vaření z jedné pánve nebo hrnce.

1.dubna : Jak vznikla záhada ďáblova trojúhelníku: Odhalil ji už Kolumbus?

#101 14. 5. 2009 12:57

majkafa
Host

Re: Život s nezodpovědným mužem

javena napsal(a):

Stačí mi, že si jen tak žiju. Nemusím bádat nad tím, proč.

Mně taky. big_smile

 

#102 14. 5. 2009 13:03

javena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 4274

Re: Život s nezodpovědným mužem

Kaliku... Napsala jsem svůj názor. Neberu ti tvůj. Můžu to vidět jinak.
Každý něco nebo někoho ovlivňuje, ale dějiny lidstva ovlivnilo jen pár lidí.
A prosím, neurčuj, kdo to vidí správně. Tvůj předpoklad, že se já mýlím může být mylný. big_smile
Může to být úplně jinak, než si myslíme... smile

Upravil(a) javena (14. 5. 2009 13:04)

Není tady

 

#103 14. 5. 2009 14:17

lady ZP
♥♥♥----
Místo: Praha
Registrovaný: 20. 6. 2006
Příspěvky: 191

Re: Život s nezodpovědným mužem

henrietta napsal(a):

V ostatních ohledech je všechno ok, nikdy nelže, nepodvádí, je zábavný, chytrý, vymýšlí aktivity, umí spravovat věci (nevím proč mě to stále tak fascinuje:) ) a vůbec, myslela jsem na něj jako na životního partnera ale tahle jeho nezodpovědnost mě začíná děsit.

Taky jsem si představovala před 40ti lety, že budu proplouvat životem jako ženuška, která se stará jen o děti, apod. jenže život se ukázal jinak a tak jsem se musela postarat o všechno, když jsem nechtěla utírat takzvaně už rozlité mlíko, když se na něco zapomnělo. Na to si zvykneš, horší je mít doma nešiku, který ti neopraví ani kohoutek na vodu a je s ním nuda.smile


Žít a nechat žít

Není tady

 

#104 14. 5. 2009 14:26

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40313

Re: Život s nezodpovědným mužem

majkafa napsal(a):

Nicolasi, jde jen o tvé nepochopení, co jsem tím myslela. Ty ses zeptal dotyčné, co ji ten vztah naučil. Určitě nás vše něčemu učí. Ale pro mě není nutné mermomocí přemýšlet a slovy definovat, co přesně mě něco naučilo. To bych se z toho zbláznila. Naco? Když momentálně nevím, co mě to naučilo, tak proč si nad tím lámat hlavu. Časem to vědět budu. Nebo taky ne. Ale abych si za každou situaci nutně zkoumala a definovala slovy - co mě to naučilo? To fakty ne.
Snad jsem to už napsala dost srozumitelně.

Ja to mám tak, že ak na to neprídem, čo mi dalo/ma to naučilo, tak sa mi rovnaká, resp. podobná situácia zopakuje a bude opakovať, kým ju nerozkľúčujem. Potom som prirpavneá ísť ďalej, robiť ďalšie chyby a zbierať ďalšie skúsenosti. Čo mi, samozrejme, nebráni si popritom aj "len tak žiť".


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#105 14. 5. 2009 14:40

majkafa
Host

Re: Život s nezodpovědným mužem

Seli, trebárs aj keď sa len večer prechádzaš po parku, kľúčuješ, čo si sa na tej prechádzke naučila? Toto myslím svojím písaním, že nie je treba všetko kľúčovať a hľadať v tom, čo ma to naučilo.

 

#106 14. 5. 2009 14:59

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40313

Re: Život s nezodpovědným mužem

Všekto určite nie, ale keď ukončím(alebo je ukončneý - nie mnou) nejakýu vzťah, určite rekapitulujem. A to je to, čo sa tu radí - pdoľa mňa. Vyhodnotiť to dobré aj zlé, dobré prevziať ďalej, zlé spracovať a zahodiť. A neopakovať. Keď som to nerobila, motala som sa dokola. Nejaký čas to bolo zábavné(ako kolotoč v lunaparku), potom už mi z toho bolo skôr na vracanie.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#107 14. 5. 2009 16:45

henrietta
♥♥♥♥---
Registrovaný: 25. 6. 2007
Příspěvky: 400

Re: Život s nezodpovědným mužem

Já nerekapituluju hned, ale třeba až někdy, v nějaké další podobné situaci. To, že mi moje dva předchozí vztahy daly spoustu ponaučení jsem si uvědomuji ještě stále i roky po té. Rozhodně jsem si den, dva, ani měsíc, rok po rozchodu nesedla a nespočítala si plusy a mínusy všeho co mě potkalo. Ale v průběhu občas vidím "a hele, tohle už tady bylo" nebo "teda, tehdy jsem se zachovala jako blbka ale teď už to takhle hloupě neudělám".

Nemyslím si, že by bylo (pro mě) dobré, strávit život analyzováním toho co bylo, kde mi to co dalo a co mě to naučilo.

Pročetla jsem si všechny vaše rady a usoudila jsem, že můj přítel na tom se svou nezodpovědností není zdaleka nejhůř. Navíc v pondělí se dozvěděl, že nejde ke státnicím a dneska už je v práci a "něco dělá". Taky jsem vzpomínala na spoustu věcí, kdy zařizoval věci a byl "zodpovědný", jako zařizování pojištění před dovolenou apod, takže momentálně jsem se poučila i o sobě, že nemůžu všechno vidět jako nejhorší scénář (skeptici řeknou, že jsem si zase zpátky nasadila růžové brýle - možná a nakonec proč Pro Teď ne).

Není tady

 

#108 14. 5. 2009 16:47

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40313

Re: Život s nezodpovědným mužem

tummenupp


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#109 14. 5. 2009 18:01

Nicolas
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 2752
Web

Re: Život s nezodpovědným mužem

henrietta napsal(a):

Já nerekapituluju hned, ale třeba až někdy, v nějaké další podobné situaci. To, že mi moje dva předchozí vztahy daly spoustu ponaučení jsem si uvědomuji ještě stále i roky po té. Rozhodně jsem si den, dva, ani měsíc, rok po rozchodu nesedla a nespočítala si plusy a mínusy všeho co mě potkalo. Ale v průběhu občas vidím "a hele, tohle už tady bylo" nebo "teda, tehdy jsem se zachovala jako blbka ale teď už to takhle hloupě neudělám".

Nemyslím si, že by bylo (pro mě) dobré, strávit život analyzováním toho co bylo, kde mi to co dalo a co mě to naučilo.

Pročetla jsem si všechny vaše rady a usoudila jsem, že můj přítel na tom se svou nezodpovědností není zdaleka nejhůř. Navíc v pondělí se dozvěděl, že nejde ke státnicím a dneska už je v práci a "něco dělá". Taky jsem vzpomínala na spoustu věcí, kdy zařizoval věci a byl "zodpovědný", jako zařizování pojištění před dovolenou apod, takže momentálně jsem se poučila i o sobě, že nemůžu všechno vidět jako nejhorší scénář (skeptici řeknou, že jsem si zase zpátky nasadila růžové brýle - možná a nakonec proč Pro Teď ne).

tummenupp
Minimálně je radost číst souvětí a sledovat myšlenkový vývoj.
To mě jen tak napadlo v kontrastu a v souvislosti s paní Val, která měla kolovrátkovský dar opakovat jednu větu.

Není tady

 

#110 14. 5. 2009 18:32

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: Život s nezodpovědným mužem

KALIK napsal(a):

Já bych řekl, že vztah je především o sebepoznávání, tedy já ve vztahu k nějakému protějšku poznávám sám sebe, tedy něco jako to oblíbeně a všude zmiňované zrcadlo. Tedy, ve vztahu se pořád učím. Vztah je tu pro tebe, aby ses něco naučila, něco si z toho vzala. Možná to zní hloupě, ale i ten nejnepovedenější vztah mi toho může hodně dát, ba možná o hodně víc, než ten povedenej big_smile

Pokud budeš vždycky přemýšlet jen o tom, co dal tobě, bude těch nepovedených přibývat


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#111 14. 5. 2009 18:36

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: Život s nezodpovědným mužem

majkafa napsal(a):

Noooo, když se jen tak večer procházím v parku, já si rozhodně v tu chvíli "jen tak" žiju. big_smile
A což teprve, když se miluju. big_smile

Fááákt jo ????? Ty si neděláš na partnerově těle během milování značky, kde se mu dotek líbil a kde ne a kolik decibelů měly jeho vzdechy při různých polohách, aby ses propříště vyvarovala chyb ? lol lol

Tak to jsi nějaká divná lol wink

Upravil(a) mashanka (14. 5. 2009 18:38)


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#112 14. 5. 2009 18:53

elena007
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 1622

Re: Život s nezodpovědným mužem

Ja bych mela jeste jednu praktickou. I kdyz se mi zda, ze to hodne chces, rozmysli si, jestli je pro vas nacvik spolecneho bydleni v malem kolejnim pokoji to prave.
Muj muz i ja mame pomerne velkou potrebu soukromi,  ruznou potrebu spanku, poslouchame jinou hudbu, on je skrivan, ja spis suva, on se vetsinou ucil ve dne, ja radeji vecer a v noci a tak dale a dale....  za chvili bychom si lezli na nervy a vyslo by nam, ze spolu zit nemuzeme. big_smile Pritom uz od 2+kk nam to jde krasne.

Není tady

 

#113 14. 5. 2009 18:57

elena007
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 1622

Re: Život s nezodpovědným mužem

Ja si zas i za cenu, ze me to tolik neobohati, radeji strihnu fungujici vztah. smile

Ale v podstate s Kalikem souhlasim.

Není tady

 

#114 14. 5. 2009 19:09

henrietta
♥♥♥♥---
Registrovaný: 25. 6. 2007
Příspěvky: 400

Re: Život s nezodpovědným mužem

elena007 napsal(a):

Ja bych mela jeste jednu praktickou. I kdyz se mi zda, ze to hodne chces, rozmysli si, jestli je pro vas nacvik spolecneho bydleni v malem kolejnim pokoji to prave.
Muj muz i ja mame pomerne velkou potrebu soukromi,  ruznou potrebu spanku, poslouchame jinou hudbu, on je skrivan, ja spis suva, on se vetsinou ucil ve dne, ja radeji vecer a v noci a tak dale a dale....  za chvili bychom si lezli na nervy a vyslo by nam, ze spolu zit nemuzeme. big_smile Pritom uz od 2+kk nam to jde krasne.

Vím, uvažovala jsem o tom, ale stejně bych to ráda zkusila. Ovšem teď to je mírně v nedohlednu, takže to nechám "osudu" jak to dopadne. Někdo jiný by zase mohl říct, když to nejde na kolejích, kde má člověk minimální starosti, jak to může jít jinde. Nebudu to hrotit, znovu si myslím, že obě dvě varianty, bydlení x nebydlení spolu, budou dobré smile

Jinak taky myslím, že takhle se schází každý rok tisíce studentů, kteří se ani neznají, na minimálním prostoru a musí se spolu naučit žít. Překvapivě další rok si pro soužití často vyberou znovu toho samého smile

Není tady

 

#115 14. 5. 2009 21:31

morpheus
Babinet Klub
Místo: Dolní Kotěhůlky
Registrovaný: 14. 2. 2009
Příspěvky: 8059
Web

Re: Život s nezodpovědným mužem

henrietta napsal(a):

Ahoj babinetky, v poslední době se na mě nahrnulo pár věcí, díky kterým jsem si konečně připustila, že můj přítel je neuvěřitelně nezodpovědný...

Dobra rada nad zlato : Kopni ho do zadku a najdi si zodpovednejsiho wink Hodne stesti pri hledani, pocitam tak do duchodu tummenupp


"Upozorňujeme, že neživé objekty, jako je Kamarádka, nemluví. Pokud mluví, doporučujeme neposlouchat jejich rady"

Není tady

 

#116 15. 5. 2009 0:18

elena007
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 1622

Re: Život s nezodpovědným mužem

Jinak taky myslím, že takhle se schází každý rok tisíce studentů, kteří se ani neznají, na minimálním prostoru a musí se spolu naučit žít. Překvapivě další rok si pro soužití často vyberou znovu toho samého smile

Boji se, ze by to eventualne mohlo byt jeste horsi. big_smile. Ale co, uvidis, mozna zrovna vy jste z tech, co by klidne prozili cely zivot v garsonce. smile.

Upravil(a) elena007 (15. 5. 2009 0:18)

Není tady

 

#117 15. 5. 2009 0:54

henrietta
♥♥♥♥---
Registrovaný: 25. 6. 2007
Příspěvky: 400

Re: Život s nezodpovědným mužem

elena007 napsal(a):

Jinak taky myslím, že takhle se schází každý rok tisíce studentů, kteří se ani neznají, na minimálním prostoru a musí se spolu naučit žít. Překvapivě další rok si pro soužití často vyberou znovu toho samého smile

Boji se, ze by to eventualne mohlo byt jeste horsi. big_smile. Ale co, uvidis, mozna zrovna vy jste z tech, co by klidne prozili cely zivot v garsonce. smile.

Tak o tom silně pochybuju už teď, to by asi opravdu nešlo, ale kdo ví smile

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

  • Turistické, populárně – naučné, dětské a zábavné e-knihy. Stáhněte si zdarma e-knihy Jiřího Gleta. Můžete si vytvořit vlastní knihovničku e-knih na svých mobilech a tabletech.

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů