|
9.dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení! 9.dubna : Vaření na chatě či chalupě bez stresu: Tipy na vaření z jedné pánve nebo hrnce. 1.dubna : Jak vznikla záhada ďáblova trojúhelníku: Odhalil ji už Kolumbus? |
|
|
Můžete mi prosím napsat, jak vaříte krupicovou kaši?
Já: mléko, vanilkový cukr, krupice.
Přítel: mléko, sůl, krupice.
Posýpka - dle chuti - skořice, kakao, cukr a samozřejmě máslo
Včera jsme se málem kvůli krupicové kaši zabili 

Upravil(a) dixina (12. 5. 2009 8:24)
Není tady

mléko, cukr krupicový, dětská krupička, posýpka většinou skořicový cukr
Není tady
mléko, špetka soli, krupice - pak cukr, kakao,nebo strouhaná čokoška,máslo
Není tady
Hmmm, takže není ta sůl neobvyklá 
Musím se tedy miláčkovi omluvit 
Není tady
Dixino, taky dávám špetku soli, stejně jako do všeho sladkého pečiva, buchet. Cukr nedávám při vaření, více se krupice připaluje. Nahoru dávám granko (to už je slazené), nebo taky nic 
Není tady
Dixino, ja tam tu sul davam, prijde mi ze je ta chut krupice pak vyraznejsi. Ale jenom speticku
Jinak maslo, cukr, skorice nebo kakao



Není tady
Každý má jiné chutě, a tak jsem měla pocit, že si to můj drahý tou solí prostě jen přikrášlil k obrazu svému, ale jak sleduju, tak je to zažité i jinde. Ráda se nechám poučit a určitě příště zkusím taky
(včera jsem nemohla - to je logické - ženská ješitnost 
)
Tak děkuju vám děvčata.
Není tady
:-) o ješitnosti - chápu:-) a k soli, mi tam ta sůl vyloženě chybí:-) když zapomenu, tak to nějak není ono...
Není tady
Ajax, přesně jak píšeš. pro mě i sladké jídla bez špetky soli nemají tu správnou chuť. I u buchet hned poznám, když někdo nedává do těsta sůl...je to pro mě jakési plané.
Není tady
Ajax napsal(a):
:-) o ješitnosti - chápu:-) a k soli, mi tam ta sůl vyloženě chybí:-) když zapomenu, tak to nějak není ono...
tak tak 
Není tady

No, do buchet, vánočky apod. taky dávám sůl a chyběla by mi tam, ale do krupičky jsem to ještě nezkoušela. Člověk se učí celý život ... 
Není tady

Špetka soli samo,stejně jako do palačinek.
Není tady
Ivča K. napsal(a):
Špetka soli samo,stejně jako do palačinek.
jj, palačinky to je jasan, to dávám sůl, ale ta kaše mi nějak nešla dohromady se solí, ale už vím, už vím ... !!! 
Není tady
Myslím, že může a nemusí být, jak je kdo zvyklý a jak mu chutná. Kdo sůl nedává, tak mu nepříjde bez soli divná, ale mně jo. Obě varianty jsou možné, ve sporu o krupici jste měli pravdu oba.
Není tady
ve sporu o krupici jste měli pravdu oba.
Tohle je pro mě směrodatné, díky to jsem potřebovala slyšet (vidět) 

Není tady