Oznámení

6. ledna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

6. ledna : Nejzdravější a nejchutnější rybou je losos. Jak si ho snadno, rychle a pokaždé jinak připravit?

6. ledna : Zima přeje infarktům. Kardiologové vyzývají: volejte záchranku hned při prvních příznacích!

#26 12. 5. 2009 16:51

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Re: když nejsou peníze.

PetrV napsal(a):

Jsou extrémně nákladné operace, na které skoro žádné zdravotnictví světa peníze nemá, natož to naše, kde se plýtvá, kde se dá. Nicméně určitě to není tak, že by stát nechal někoho zemřít. Maximálně nejsou peníze na drahou léčbu nebo se jedná o zákrok, který v ČR prováděn není. Ale pokud se jedná pouze o operaci, tak tu určitě lékaři udělají. Spíš v tom bude něco jiného.

Jistě, pokud přežiješ období, kdy dlíš na čekací listině a pokud tě neustále nepředbíhají perspektivnější a prominentnější, tak tě stát umřít nenechá hmm .... stejně tak, pokud jsi schopen vyžebrat dostatek prostředků na potřebné léky, páč doplatky u některých z nich jsou stále ještě mimo možnosti většiny pacientů ... zkus si na ně našetřit z nemocenské nebo invalidního důchodu hmm. No, hlavně, že má solidární většina levnej paralen hmm

"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

#27 12. 5. 2009 17:15

majkafa
Host

truhlik napsal(a):

už jsem vyčerpal své finanční možnosti a další půjčku si nemůžu dovolit
neměl bych ji s čeho platit..

Ty už jsi jí peníze dal? va

#28 12. 5. 2009 19:04

Bety
♥♥♥♥♥♥♥

truhlik napsal(a):

ale část jí platí pojišovna a část si musí zaplatit.

to je ale blbost, žejo? Tak a jí udělají tu část, kterou platí pojišovna a v půlce operace a se  seberou a jdou na kafe... ?

Strach je malá smrt...

Není tady

#29 12. 5. 2009 20:02

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥

Martinka1 napsal(a):

aprill napsal(a):

Martinka1 napsal(a):

Ohledně českého zdravotnictví. Kamarádka má nevyléčitelnou nemoc, ale v počátečním stádiu. A léky, které by jí pomohly, nedostane, protože na tom není zas až tak špatně.
Takže já si velké iluze nedělám...

RS?

Jo.

To je hrůza, i já vím o takovým případu, proto mě pak vytočí, že někdo, kdo si zničil zdraví drogama, pobírá plný invalidní důchod, dostal papíry na hlavu a má po starostech. Z toho je mi nanic. Tak funguje jak čský zdravotnictví a tak i sociálka, která o tom rozhoduje. Já k tomu nemám slov. A taky vím o případu, kdy si musela jedna paní zaplatit operaci páteře v Německu, protože tady jí odmítli operovat. Co k tomu říct uschuschgrater

Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

#30 12. 5. 2009 20:23

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči

Modroočka napsal(a):

Martinka1 napsal(a):

aprill napsal(a):

RS?

Jo.

To je hrůza, i já vím o takovým případu, proto mě pak vytočí, že někdo, kdo si zničil zdraví drogama, pobírá plný invalidní důchod, dostal papíry na hlavu a má po starostech. Z toho je mi nanic. Tak funguje jak čský zdravotnictví a tak i sociálka, která o tom rozhoduje. Já k tomu nemám slov. A taky vím o případu, kdy si musela jedna paní zaplatit operaci páteře v Německu, protože tady jí odmítli operovat. Co k tomu říct uschuschgrater

Já bych taky neléčila alkoholiky, feáky, obézní lidi, bulimičky, anorektičky - protože si za to můžou sami, ale bohužel nejde to . To by bylo ušetřených peněz, co!

Není tady

#31 12. 5. 2009 21:42

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥

Jo, u nás v baráku bydlely dvě alkoholičky, nikdo je chlastat nenutil, cirhózu si působily vědomě, obě požívaly plný ID, vysmátý byly jako chocholouš a já si pak říkám, že tohle živím. Myslím, že by měli dostávat ti, co jsou skutečně nemocní, mladá holka s RS, nebo jiná, po obrně, sotva chodí, ale důchod jí vzli, dali jí částečný, prý ruce má v pořádku. Jen se neudrží na nohám. Síla. A u nás v oklí jsou dva mladí narkomani, kteří mají plný ID, celý dnny se válí doma a baví se. Kde je teda nějaká spravedlnost v tomhle směru. Pak někde čtu, že nějaká maminka nedosáhla na sociální dávku, aby mohla být s postiženým malým dítětem doma, protože to dítě se samo nají a napije. Je mi z otho divně, protože na jedné straně někdo má úlevy i ze známostí, někdo je nedostane, i když je viditelné, že není úplně v pořádku.

Není tady

#32 12. 5. 2009 22:04

Fatima
♥♥♥♥♥--

Radu nemám, ale jsem docela udivená názorem (nejen) aprill... to bys nechala zemřít všechny, kdo si za svou nemoc "mohou sami"? Takže všechny lidi s infarktem, mozkovou mrtvicí, rakovinou tlustého střeva, člověka, který dobíhá vlak, upadne a ten mu pak ujede nohy - všechny nechat zemřít, protože si svůj stav způsobili hloupostí / nezdravou stravou atp.? Wow, to by se ušetřilo peněz, kdyby se ze státních peněz léčili jen vzácné degenratrivní poruchy jejichž příčina je neznámá nebo geneticky zapřičiněná ;o)
Úplně to vidím, lékař diagnostikuje rakovinu a ještě než zahájí léčbu, začne zkmoumat, jak se pacient stravuje, zda někdy kouřil...

Není tady

#33 12. 5. 2009 22:07

majkafa
Host

Fatimo, týý jo. Když to domyslím do důsledků, žil by vůbec ještě někdo? smile

#34 12. 5. 2009 22:21

Nharte
♥♥♥♥♥♥-

aprill napsal(a):

Modroočka napsal(a):

Martinka1 napsal(a):

Jo.

Já bych taky neléčila alkoholiky, feáky, obézní lidi, bulimičky, anorektičky - protože si za to můžou sami, ale bohužel nejde to . To by bylo ušetřených peněz, co!

Takhle to vypadá, když někdo přemejšlí pomalu jenom na úrovni první signální... To já bych zas neléčila dostatečně nepřemýšlející, to by byl teprv pokrok. Bohužel -bohudík i ti jsou součástí společnosti, stejně jako závislí. A kdo ví co dobrého přinášejí. Někdy je těžký to vidět, to je fakt.

PS: Nic proti podpoře zdravého pohledu na sebe a svět, který úspěšně zamezí- fetování, obžerství, kouření a dalším psychickým potížím. cool

Fly or Die. Punk je od punkevních jeskyní? smile

Není tady

#35 12. 5. 2009 22:28

Nharte
♥♥♥♥♥♥-

Míša Kulička napsal(a):

PetrV napsal(a):

Jsou extrémně nákladné operace, na které skoro žádné zdravotnictví světa peníze nemá, natož to naše, kde se plýtvá, kde se dá. Nicméně určitě to není tak, že by stát nechal někoho zemřít. Maximálně nejsou peníze na drahou léčbu nebo se jedná o zákrok, který v ČR prováděn není. Ale pokud se jedná pouze o operaci, tak tu určitě lékaři udělají. Spíš v tom bude něco jiného.

Jistě, pokud přežiješ období, kdy dlíš na čekací listině a pokud tě neustále nepředbíhají perspektivnější a prominentnější, tak tě stát umřít nenechá hmm .... stejně tak, pokud jsi schopen vyžebrat dostatek prostředků na potřebné léky, páč doplatky u některých z nich jsou stále ještě mimo možnosti většiny pacientů ... zkus si na ně našetřit z nemocenské nebo invalidního důchodu hmm. No, hlavně, že má solidární většina levnej paralen hmm

S tímhle částečně souhlásím. Na druhou stranu, když vzpomenu, že moje babi zobala třeba dvacet léku...Bohužel tohle je systémová změná..a zdravotnictví je zatraceně složitej rezort.

Není tady

#36 12. 5. 2009 22:33

Nharte
♥♥♥♥♥♥-

Martinko,
můžeš k tomu Rettovu syndromu a problému dostat kvalitní léky napsat něco podrobnějšího? Proč je nedostává? Jaké dostává? Kolik by musela měsíčně doplatit, aby je dostala atp..?

Není tady

#37 12. 5. 2009 22:55

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha

Nharte napsal(a):

Martinko,
můžeš k tomu Rettovu syndromu a problému dostat kvalitní léky napsat něco podrobnějšího? Proč je nedostává? Jaké dostává? Kolik by musela měsíčně doplatit, aby je dostala atp..?

RS = roztroušená skleróza.
Podrobnosti nevím, prý jsou to injekce a stojí půl miliónu ročně.

Na podrobnosti bych se musela vyptat - nebavíme se pořád jenom o té nemoci...

Není tady

#38 13. 5. 2009 0:12

Nharte
♥♥♥♥♥♥-

Martinko,
takže vlastně nevíš nic? Ale úsudek mᚠjasný- je to chyba státu. Hledala nějaké alternativní cesty jak se k léku dostat? Jak ty se jako její kamarádka angažuješ, když tak strašně jednoduše ukazuješ na "stát", který by jí měl přeci automaticky vysolit půl miliónu ročně. Ani mě nenapadlo, že to je roztroušená skleróza, protože pro tu  a konkrétně pro mladé holky existuje speciální výzkumný program na Karláku. V rámci je dokonce i psychoterapie.
Nebo aspoň existoval před pěti lety, kdy u mojí známe RS propukla těsně před svatbou. V životě jsem ji neslyšela si stěžovat tímhle způsobem- že by jí někdo něco dlužil. A to měla obovské deprese.

Jediné co v téhle děbatě vidím je- "jedna paní povídala", koukání do talířů "líným feákům" a pocit automatického práva na sociální jistoty bez vlastního přičinění. Já neříkám, že je všechno v pořádku- vůbec ne, ale stěžovat si bez vlastní aktivity a přičinění a před tím než si alespoň dám tu práci zjistit o co skutečně jde a jak mohu já pomoci- to snad ne... V Evropě?

Není tady

#39 13. 5. 2009 0:26

Nharte
♥♥♥♥♥♥-

I tohle je cesta..
http://www.ereska.cz/

viz článek- Léky, ke kterým se nedostanete.

Není tady

#40 13. 5. 2009 4:43

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥

No, v případě Truhlíkovy přítelkyně aso fakt jedině nějaká sbírka. Jenže lidi už dnes taky moc nevěří těmhle sbírkám. Pojišovna většinou platí standardní zákrok, něco navíc si pacient buď zaplatí nebo musí jinam. Ale nevím, jak to je doopravdy.pokud je dostačující pro toho konkrétního pacienta. Aspoň myslím, že to tak je.
Co se týká RS, tak tam je to smutný, že na tohle pojitovny nemají pro pacienty tabuky, už tak doplácejí za léky děsný sumy. Přitom ty léky můžou zpomalit progresi té nemoci.

Není tady

#41 13. 5. 2009 7:36

majkafa
Host

Modroočko, truhlík přeciž psal, že vlastně vůbec neví, co jeho KAMARÁDCE je. Tak z čeho takové závěry?

Cituji:
Asi to bude nějaké divné, kamarádka mi taky nechce říci více.Pokusím se dozvědět něco  jinak to bude bouda..

O RS tady píšou jiní, jestli jsi myslela tohle.

Upravil(a) majkafa (13. 5. 2009 7:39)

#42 13. 5. 2009 7:45

truhlik
♥♥-----

Ona mi říkala co jí je jenže já ji  ze začátku moc neposlouchal ,nejsem doktor .Věřím ,že lékař ke kterému chodí
ví co dělá.
Prostě někde uvnitř něco někde tlačí a mohlo by se to protrhnout. a má velké bolesti . Je ji špatně nic nejí.Musí na to užívat léky ,které stojí docela dost peněz.Jenže diagnozu mi teď  nechce říct.A snad  to není jen výmysl jak přijít k penězům.
truhlik

Není tady

#43 13. 5. 2009 10:08

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥

Nharte napsal(a):

Martinko,
takže vlastně nevíš nic? Ale úsudek mᚠjasný- je to chyba státu. Hledala nějaké alternativní cesty jak se k léku dostat? Jak ty se jako její kamarádka angažuješ, když tak strašně jednoduše ukazuješ na "stát", který by jí měl přeci automaticky vysolit půl miliónu ročně. Ani mě nenapadlo, že to je roztroušená skleróza, protože pro tu  a konkrétně pro mladé holky existuje speciální výzkumný program na Karláku. V rámci je dokonce i psychoterapie.
Nebo aspoň existoval před pěti lety, kdy u mojí známe RS propukla těsně před svatbou. V životě jsem ji neslyšela si stěžovat tímhle způsobem- že by jí někdo něco dlužil. A to měla obovské deprese.

Jediné co v téhle děbatě vidím je- "jedna paní povídala", koukání do talířů "líným feákům" a pocit automatického práva na sociální jistoty bez vlastního přičinění. Já neříkám, že je všechno v pořádku- vůbec ne, ale stěžovat si bez vlastní aktivity a přičinění a před tím než si alespoň dám tu práci zjistit o co skutečně jde a jak mohu já pomoci- to snad ne... V Evropě?

Kamarádka není z Prahy.
Léky si obstarala na 2 roky jiným způsobem - když jí je "stát" nechtěl proplatit.
Našla si farmaceutický výzkum... na testování právě toho léku. Takže ho měla 2 roky zadarmo - jako testovací "králík". První půlku testu nevěděla, kolik léku dostává (kvůli testování) a druhá půlka byla "srovnávací".
Ale, už jsou to víc než 2 roky, co tu nemoc dostala.
Musím se jí zeptat, jak to řeší teď :-)

Moje "stížnost" byla v podstatě reprodukovaná od kamarádky... jakože, když ona je v počáteční fázi nemoci, a mohla by dostat léky, které by jí pomohly - tak nedostane. A to zatím normálně pracuje atd. - asi ji nechají dojít do fáze, až pracovat nebude moct...

Léčí se i jinak, alternativními způsoby, životospráva, homeopatika, bylinky a jiné.

Takže neřvi, když nemᚠinformace, jak jsou ostatní blbý jo? Laskavě. dumbom

Není tady

#44 13. 5. 2009 10:21

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥

... tu nemoc dostala tak cca před 5-ti lety... - a pokaždý se jí neptám "tak co, jak to pokračuje" - bavíme se o normálních věcech, nejsem její doktor...

Není tady

#45 13. 5. 2009 10:52

PetrV
♥♥♥♥♥♥-

Už jsem to říkal jednou. Žádný stát na světe nemá peníze na léčbu pro všechny. To je prostě fakt a nedá se nic dělat. Stát se postará o "akutní" léčbu, ale pokud jsou drahé léky, které zabírají lépe, tak to už je na každém z nás si je sehnat. Z patnácti stovek za povinné zdravotní pojištění prostě nejdou čekat zázraky.

Stejně tak že feáci dostávají důchod nebo že je stát léčí. To je nespravedlivé, ale svět není spravedlivý. Taky platím dvakrát větší daně než Franta odvedle a přitom od státu nic nechci, zatímco Franta ho přímo vysává. Bohužel, stejně jako jsou odstupňované daně, aby se chudí nebouřili, tak je péče zdarma pro feáky, aby nepřepadali lidi na ulicích. Je to nespravedlivé, ale asi nutné.

Není tady

#46 13. 5. 2009 10:56

truhlik
♥♥-----

jestli si dobře vzpomínám říkala něco  o tom ,že se může utopit asi nějaká tekutina jí může zahltit ..nevím
a když mi nic víc nechce říct  tak budu nucen počkat jak to dál půjde..
třeba si chce nechat jen zvětšit prsa ?jenže já ji stále věřím a myslím si ,že není taková a si vymýšlela..

Není tady

#47 13. 5. 2009 11:38

mirka..
♥♥♥♥♥♥-

aprill, ty kdyby sis někdy něco promyslela než napíšeš krávovinu, tak bys dobře udělala..o bulimii,anorexii a jiných nemocech souvisejících s psychikou víš evidentně velký prd(přestaň číst bulvár). spousta nemocí může mít původ třeba v depresích...takže to neléčit?vyvraždíme všechny co mají slabší psychickou odolnost, a díky tomu snáze podlehnou nemocem, které se odehrávají primárně hlavně v hlavě( viz anorexie,bulimie a další). bravo

Není tady

#48 13. 5. 2009 11:46

mirka..
♥♥♥♥♥♥-

zahltit tekutina? že by měla hydrothorax(tekutina v hrudní dutině)?jenže to by lékaři určitě řešili. tekutina v tělních dutinách bývá v posl stadiích nádorů. a že něco může prasknout..cysta..hele pokud chce někdo pomoct, nebude dělat cavyky s diagnozou. nebudu někomu pomáhat když mi tají o co jde.

Není tady

#49 13. 5. 2009 11:55

truhlik
♥♥-----

když mi řekla ,že musí na  operaci a potřebuje peníze  a já věděl ,že peníze nemáme ,tak jsem se snažil
něco zjistit a ona mi pak řekne ,že raději už nic po mně nechce jen peníze nebo nic.A prý nemá čas
někde něco řešit to raději umře .Takže to vypadá podivně já vím .Snad se mi podaří se od ní dozvědět něco víc.
Nechám ji pár dnů vychladnout a pak se zeptám znovu.

Není tady

#50 13. 5. 2009 12:07

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥

truhlik napsal(a):

když mi řekla ,že musí na  operaci a potřebuje peníze  a já věděl ,že peníze nemáme ,tak jsem se snažil
něco zjistit a ona mi pak řekne ,že raději už nic po mně nechce jen peníze nebo nic.A prý nemá čas
někde něco řešit to raději umře .Takže to vypadá podivně já vím .Snad se mi podaří se od ní dozvědět něco víc.
Nechám ji pár dnů vychladnout a pak se zeptám znovu.

To vypadá opravdu hodně podivně kapitulation

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí