Oznámení

9.dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

9.dubna : Vaření na chatě či chalupě bez stresu: Tipy na vaření z jedné pánve nebo hrnce.

1.dubna : Jak vznikla záhada ďáblova trojúhelníku: Odhalil ji už Kolumbus?

#51 19. 5. 2009 15:39

janabas
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2008
Příspěvky: 15490
Web

Re: Těhotenská cukrovka

Azalko já taky na lačno měřit nemusím, jen 3 x týdně po každém hlavním jídle , ale až za 2 hodiny


http://lb3f.lilypie.com/jo6cp2.png
21.7.2009 v 14:05 - 47cm, 2900g, 18m-13kg, 85cm,2r-89cm, 13,5kg

http://lb2f.lilypie.com/rJeep2.png

Není tady

 

#52 19. 5. 2009 18:38

Elenai
♥♥-----
Registrovaný: 5. 5. 2009
Příspěvky: 55

Re: Těhotenská cukrovka

Azalko, ty proužky stojí kolem sedmi osmi stovek. Sestřička mi říkala, že si mám proužky šetřit a radši koupit něco miminkovi, ale taky si myslím, že si budu kupovat.

Není tady

 

#53 19. 5. 2009 18:43

janabas
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2008
Příspěvky: 15490
Web

Re: Těhotenská cukrovka

holky proč kupovat  proužky ? na to máte nárok - předepíše dr. na žádanku na zdrav. potřeby
jinak mě se taky stalo, že se glukometru vybíjely baterky a sežralo mi to těch proužků více, ale dr.  mi napíše další proužky
něco jiného je , jestli se chcete měřit více než dr. doporučil- tak pak asi bude třeba dokoupit


http://lb3f.lilypie.com/jo6cp2.png
21.7.2009 v 14:05 - 47cm, 2900g, 18m-13kg, 85cm,2r-89cm, 13,5kg

http://lb2f.lilypie.com/rJeep2.png

Není tady

 

#54 19. 5. 2009 18:48

Azalka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 7. 2007
Příspěvky: 4953

Re: Těhotenská cukrovka

Jani právě, že asi bubu měřit asi víc než řekla, určitě zezačátku  smile  abych vyzkoušela jak po čem na tom jsem smile
a hlavně abych se uklidnila smile   ted jsem snědla býlej jogur a tmavej rohlík s pomazánkovým máslem  smile
já totiž mám problém při držení dieta tak nějak opačnej a to přestat jíst, nebo to prostě přehnat... bubu se muset pustit do zeleniny  smile

Není tady

 

#55 19. 5. 2009 19:05

janabas
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2008
Příspěvky: 15490
Web

Re: Těhotenská cukrovka

AZi tak se zkus přeměřit párkrát víc a až půjdeš na kontrolu, tak řekni, že už  proužky nemáš, oni jsou celkem tolerantní, že než se to člověk naučí, tak pár proužku zkazí, já myslím, že s předepsáním by neměl být zasakový problém a  za 7OO můžeš koupit něco pškného  prckovi


http://lb3f.lilypie.com/jo6cp2.png
21.7.2009 v 14:05 - 47cm, 2900g, 18m-13kg, 85cm,2r-89cm, 13,5kg

http://lb2f.lilypie.com/rJeep2.png

Není tady

 

#56 19. 5. 2009 19:48

D.a.n.y.
♥------
Registrovaný: 17. 5. 2009
Příspěvky: 22

Re: Těhotenská cukrovka

Ahoj těhotné..nečetla jsem celou diskuzi, ale mám velmi zažité zkušenosti s diabetickou dietou a diabetem vůbec..je to dva roky co jsem skončila v nemocnici na kapačkách ( betěhotná) a diagnózou diabetu, vyfasovala jsem inzulín, brožurku, glukometr a po týdnu šla domů..Už je to dva roky..ale to není to chci napsat.
mylným dojmem u lidí je, že když přestanete jíst sladké, tak je to vlastně OK, ale tak to není. To co zvedá cukr v krvi jsou sacharidy a to : cukr, pečivo, rýže, těstoviny, brambory, ovesné vločky, mouka a vše z ní ztvořené jako jsou knedlíky atd.samozřejmě sladkosti a to z důvodu, že obsahují nejen cukr, ale sušenka i oplatku apod. To jsou potraviny, které zaručeně VŽDY zvednou cukr v krvi. A to jsou právě věci, které si musíte hlídat.

Veškeré maso - úplně všechno, párky, salámy,sýry jak tavené tak tvrdé NEZVEDAJÍ CUKR V KRVI - mohou obsahovat nějaké ty sacharydy, ale je to zanedbatelné množství.

Zelenina - úplně nez omezení.Nezvedá cukr v krvi.
Ovoce, ovocné šťávy, sladké limonády - VYHNOU SE JIM.Obsahují hodně cukru.Obvzláště banány, hroznové víno, hrušky..resp.ovoce ano, ale opatrně.

Luštěniny, ty tak pomalinku zvedají cukr, že to ani nestojí za řeč..

Glykemické hodnoty :
na lačno(ráno) je dobré se vejít do 5,5 .POkud to bude do šesti beďte absolutně v klidu.
Po jídle - do sedmi. To je ideální hodnota.Maříme se hodinu a půl po jídle.Pokud budete mít vyšší cukr, např.do 10, tak za půl hoďky změřit znova.Pokud to nejde dolů, tak jděte na procházku a zaručeně cukr klesne.

Jezte 5x denně, tak aby cukr nevylítnul moc vysoko..když se večer moc najíte, ráno bude cukr horší

Můj jídelníček coby diabetičky, která si hlídá velmi jídelníček : dneska :



Ráno :
lačná 6.3

celozrnný rohlík, rajče, vajíčko, paštika, šunka
sváča : mandarinka
Oběď : těstoviny s omáčkou a houbami - pak pohyb v práci, aby cukr spadnul
Svačina : nanuk míša ( poté opět pohyb - tím myslím, že pracuji v obchhodě, tak běhám sem tam)
Večeře: grilované maso, zelenina , kousek chleba)

A to jsem se dneska držela :-)

tutíž, chce to po každém hlavním jídle menší pohyb ( procházka ) a hlídat si porce jídla.
Měřit se a měřit..před jídlem a hodinu a půl po jídle.Neděsit se, když cukr bude vyšší.I u člověka bez diabetu se cukr po kalorické bombě vyšvyhne výš.
Vše ovlivníte hlavně jídlem...

Pokud by jste případně měly nějaké dotazy, ráda Vám je zodpovím. :-)
Dany

Není tady

 

#57 19. 5. 2009 20:12

Azalka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 7. 2007
Příspěvky: 4953

Re: Těhotenská cukrovka

Ahoj Dany, jsem ráda za zkušené rady  smile
mne tedy řekli, měřit hodinu po jídle  smile

jak jsem odpoledne psala tak byla hodnota po obědě, 6,3  pak se přiznám že jsem usnula a jedla až okolo 18 (bílý jogurt a celozdrný rohlík s pomazánkovým máslem a hodnota v 19.30  byla 5,3  tak si ještě ted dopřeju banán  smile
myslímš že se to po tom jednom banánu může zvednout až na těch 7 ?  já doufám, že ne ...  měla jsem na něj hroznou chuť  smile

Není tady

 

#58 19. 5. 2009 20:56

D.a.n.y.
♥------
Registrovaný: 17. 5. 2009
Příspěvky: 22

Re: Těhotenská cukrovka

Azalka napsal(a):

Ahoj Dany, jsem ráda za zkušené rady  smile
mne tedy řekli, měřit hodinu po jídle  smile

jak jsem odpoledne psala tak byla hodnota po obědě, 6,3  pak se přiznám že jsem usnula a jedla až okolo 18 (bílý jogurt a celozdrný rohlík s pomazánkovým máslem a hodnota v 19.30  byla 5,3  tak si ještě ted dopřeju banán  smile
myslímš že se to po tom jednom banánu může zvednout až na těch 7 ?  já doufám, že ne ...  měla jsem na něj hroznou chuť  smile

PO obědě je to SUPER hodnota!!Bílý jogurt moc cukru neobsahuje - mrkni se vždy na hodnotu sacharidů, které jsou uvedené na zadní straně, pokud je to do 12 sacharidů, tak je to úplně v pohodě!! Do 15 je to taky ok.A co je nad, tak je to vyloženě přeslazený jogurt :-)
Takže i s jogurtem ti cukr zvedal jenom rohlík a pokud jsi měla po jídle 5,3 tak je to naprosto ideální. I kdyby jsi si dala ty rohlíky 2, tak podle mého budeš mít cukr kolem sedmi.
Banán je hodně sladký.Já coby diabetička se jim vyhýbám, jelikož mi jde cukr po něm nahoru hodně.Osobně bych si ho dala spíše dopoledne a ne na večer, ale podle mě ti cukr moc nevyskočí :-)
Co se týče měření, tak nám na dia vtloukají hodinu a půl :-))

Ta těhu cukrovka je hlavně o jídle.Moje švagrová ji měla taky a ta teda píchala i inzulín.

Když si dám rohlík, tak vždy jen jeden a jakoukoliv přílohu. - pak je cukr ok
Rýže 3/4 pytlíku
Těstoviny uvařené 200g - je to docela kopa
Brambory tak 3 celé kusy rozkrájené
atd..

Neboj se ani sladkého, ale ne při hlavním jídle.Dopoledne nebo odpoledne.Co mám vychtané jsou kinder věci - maxi king, kinder pingue, ty kinder čokoládky - ty obsahují velmi přijatelné množství cukru.Navíc tím, že jsou hodně tučné, tak nezvedají rychle hladinu cukru. Taková tatranka je jako sníst 3 rohlíky. Zato např.kinder maxi king je jako jeden rohlík.
Nebo nanuk Míša je výborný - oproti např.kornetu má 2x méně cukru a opět je tučný a tím pádem nezvedá glymču.:-)

Není tady

 

#59 20. 5. 2009 8:45

Azalka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 7. 2007
Příspěvky: 4953

Re: Těhotenská cukrovka

Dobré ráno,
tak jsem vyzkoušela hroznové víno.. a to teda fakt nemůžu... po hodině 7,9  grater
jdu to rozchodit...

Není tady

 

#60 20. 5. 2009 8:48

janabas
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2008
Příspěvky: 15490
Web

Re: Těhotenská cukrovka

Azi v hroznovém víně je  moc cukru, to je jediné ovoce které omezuju, ale jahody ani meloun ani jablka mi nezvedají cukr skoro vůbec


http://lb3f.lilypie.com/jo6cp2.png
21.7.2009 v 14:05 - 47cm, 2900g, 18m-13kg, 85cm,2r-89cm, 13,5kg

http://lb2f.lilypie.com/rJeep2.png

Není tady

 

#61 20. 5. 2009 8:59

Azalka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 7. 2007
Příspěvky: 4953

Re: Těhotenská cukrovka

jj Jani já ho chtěla dojíst a rovnou to vyzkoušet...
už vím že ho vynechám a banány teda taka  (mám tu ještě jeden) smile   těším se až zlevní melouny  smile

Není tady

 

#62 20. 5. 2009 9:01

janabas
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2008
Příspěvky: 15490
Web

Re: Těhotenská cukrovka

jo banány teď nejím vůbec, to jsem ani nezkoušela


http://lb3f.lilypie.com/jo6cp2.png
21.7.2009 v 14:05 - 47cm, 2900g, 18m-13kg, 85cm,2r-89cm, 13,5kg

http://lb2f.lilypie.com/rJeep2.png

Není tady

 

#63 20. 5. 2009 9:12

Azalka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 7. 2007
Příspěvky: 4953

Re: Těhotenská cukrovka

Jani taky si je už odpustím  smile

Není tady

 

#64 20. 5. 2009 9:14

janabas
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2008
Příspěvky: 15490
Web

Re: Těhotenská cukrovka

já už jsem spíš natřepaná na  třešně a maliny, to si dám a jinak u nás melouny mají často v akci - abyly všechny moc dobré


http://lb3f.lilypie.com/jo6cp2.png
21.7.2009 v 14:05 - 47cm, 2900g, 18m-13kg, 85cm,2r-89cm, 13,5kg

http://lb2f.lilypie.com/rJeep2.png

Není tady

 

#65 20. 5. 2009 10:37

keks
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 25. 7. 2008
Příspěvky: 3509

Re: Těhotenská cukrovka

Dani, děkujeme moc za vyčerpávající informace...Já tedy mám měřit též hodinu po jídle...S těmi věcmi od Kinder jsi mě potěšila, Kinder maxi King miluju, tak určitě zkusím...a ten Míša by mě taky nenapadl...já se v podstatě všem zmrzlinám a čokoládám teď vyhýbám.

Jinak dnes na dia mi Dr. řekla, že hodnoty mám ukázkové a spíš nižší, takže mám jíst víc a mám zvedlý limit sacharidů až na 325...testík si dělat už jen 2x týdně po jídle a ráno na lačno...KO až za 4 týdny nebo kdyby se hodnoty zvedly.

U mě třeba zvedla hladinu cukru hruška...ty nemůžu...ale jablka a banány mám OK...a v podstatě jím téměř vše, tedy nedám si na posezení 3 rohlíky, ale jím ke snídani krajíc chleba se šunkou, sýrem, k obědu většinou maso a přílohu, večer nějaké pečivo nebo si uvařím těstoviny a k tomu tuňáka, maso, zeleninu, nebo míchaná vajíčka, párky, atd...na svačinky třeba Cottage sýr, jablko, chlebík s Almette a zeleninou a zatím dobré...teď jsem si koupila musli sušenky a asi 5 (malých kousků) jich snědla na svačinu s bílým jogurtem, tak uvidíme, kde bude cukr....smile Taky si ty přílohy jako brambory, těstoviny atd. nevážím, třeba na obědě v restauraci na menu to fakt nejde...smile

Ty proužky do glukometru by měly být na předpis...i kdybyste tu první dávku spotřebovali dříve...já taky na první a druhý pokus spotřebovala asi 6 proužků, než se mi to povedlo a sem tam testuju i mezi měřícíma dnama, takže spotřebu mám taky vyšší.

Upravil(a) keks (20. 5. 2009 10:40)


http://lb5m.lilypie.com/ddHCp1.png Jonášek 6.7.2009
http://lb2m.lilypie.com/5m6rp1.png Johanka 8.11.2012
http://lbdm.lilypie.com/vukyp1.png TP 18.5.2014

Není tady

 

#66 21. 5. 2009 13:23

Elenai
♥♥-----
Registrovaný: 5. 5. 2009
Příspěvky: 55

Re: Těhotenská cukrovka

Já jsem to teda nevydržela a včera jsem si dala čtyři čtverečky hořké čokolády. Ale výsledek byl naprosto v pohodě. Jinak já mám limit 275 g, ale taky si nijak extra nevážím přílohy. Asi bych zasloužila. dumbom

Není tady

 

#67 21. 5. 2009 13:34

Ališa
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Rokycany
Registrovaný: 3. 4. 2009
Příspěvky: 3464
Web

Re: Těhotenská cukrovka

Ahoj holky, prosím, chtěla bych se zeptat. Mně test na těhotenskou cukrovku teprve čeká. Nemám z toho strach, to ne. Ale chtěla bych vědět. Kdykoli mi dělali testy na cukr, nikdy jsem s tím neměla problémy. Sladké si tedy teď dopřávám, ale ne zas nějak extrémně. Je možné, že i přesto mi tu těhotenskou cukrovku najdou? Nebo k tomu musí být dispozice už z dřívějška? Díky za odpovědi.


http://premamy.sk/images/ticker/narodeniny/28719.png

19.10. v 13:45hod., 3050g, 50cm, po propuštění z porodnice 3100g, 6 neděl - 4100g, 2M - 5410g 55cm, 3M 6400g 62cm, 4M 7020g 65cm, 5,5M 7720g 66cm, 6,5M 8340g 68cm, 7M 8600g, 8M 9010g 70cm, 10M 9600g 72cm, 11M 9760g, 12M 10020g, 74cm, 18M 11850g, 81cm

Není tady

 

#68 21. 5. 2009 13:51

keks
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 25. 7. 2008
Příspěvky: 3509

Re: Těhotenská cukrovka

Ališko, těžko říct, zda u tebe cukrovku najdou nebo ne...u mě v rodině nikdo cukrovku nemá, ani já jsem nikdy žádné podézření na něco takového neměla ani se s ničím podobným neléčila....a pokaždé, když mi brali v poradně moč, tak taky nic...vyšlo mi to až právě na tom zátěžovém testu...problém těhotenské cukrovky je, že je vyvolaná růstem a prací placenty, takže je pouze v těhotenství a ve více jak 90 % případů po porodu vymizí...no říká se, že k ní mají větší sklon ženy po 30, ženy obéznější nebo ty, které se s tím léčily - ale není to pravidlem, může to postihnout kohokoliv... Nechci tě strašit, určitě na to teď nemysli, uvidíš až po testíku...navíc to postihuje jen menší procento těhotných.


http://lb5m.lilypie.com/ddHCp1.png Jonášek 6.7.2009
http://lb2m.lilypie.com/5m6rp1.png Johanka 8.11.2012
http://lbdm.lilypie.com/vukyp1.png TP 18.5.2014

Není tady

 

#69 21. 5. 2009 13:52

keks
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 25. 7. 2008
Příspěvky: 3509

Re: Těhotenská cukrovka

Elenai, já měla taky 275 g, teď mi to navýšili až na 325...taky nic nevážím...wink jo a po svačině se sušenkami jsem měla 4,8, takže krásně v limitu...dnes už jsem si je dopřála bez měření...smile


http://lb5m.lilypie.com/ddHCp1.png Jonášek 6.7.2009
http://lb2m.lilypie.com/5m6rp1.png Johanka 8.11.2012
http://lbdm.lilypie.com/vukyp1.png TP 18.5.2014

Není tady

 

#70 21. 5. 2009 14:27

Elenai
♥♥-----
Registrovaný: 5. 5. 2009
Příspěvky: 55

Re: Těhotenská cukrovka

Jo, malé procento těhotných... Fakt sranda, zrovna u těhotenské cukrovky jsem si byla jistá, že ji mít nebudu, a ono ejhle! big_smile Ale není to zase tak tragické, myslím s tím jídlem. Aspoň nebudu vypadat jak vzducholoď. big_smile Jinak jsem příteli sdělila, ať do porodnice místo s kytkou dorazí s paklem Horalek a upeče mi štrúdl. big_smile

keks: Dívala jsem se do tabulky, co mi dala diabetoložka. 325 gramů už je docela dost, co? Na tabulku čokolády nebo na tu vaničku plnou Míše to ještě není, ale třeba se dopracuješ k tomu, že Ti cukrovka zmizí úplně. I to se prý stává. tummenupp

Upravil(a) Elenai (21. 5. 2009 14:29)

Není tady

 

#71 21. 5. 2009 14:28

Ališa
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Rokycany
Registrovaný: 3. 4. 2009
Příspěvky: 3464
Web

Re: Těhotenská cukrovka

Díky za odpověď. Já tedy taky netrpím žádnou z těch příznaků, tedy nadváha atd. Ani v těhotenství moc nepřibírám, spíš naopak, tedy asi tak normálně. od začátku jsem přibrala něco okolou dvou kil. No uvidíme. Jste hrdinky.


http://premamy.sk/images/ticker/narodeniny/28719.png

19.10. v 13:45hod., 3050g, 50cm, po propuštění z porodnice 3100g, 6 neděl - 4100g, 2M - 5410g 55cm, 3M 6400g 62cm, 4M 7020g 65cm, 5,5M 7720g 66cm, 6,5M 8340g 68cm, 7M 8600g, 8M 9010g 70cm, 10M 9600g 72cm, 11M 9760g, 12M 10020g, 74cm, 18M 11850g, 81cm

Není tady

 

#72 21. 5. 2009 21:18

janabas
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2008
Příspěvky: 15490
Web

Re: Těhotenská cukrovka

Ališo já teda mám v rodině - babička a strejdové- mají diabetes 2 typu, ale já jsem štíhlá, nikdy jsem problém neměla, ddokonce jsem před pár lety zátěžový test měla ve škole- jako pokusná osoba- a naprosto v pohodě- nicméně těhotenství je něco jiného, tak jak psaly holky
a ve většině případů po porodu  zmizí , ale je do budoucna šance kolem 20-25% , že zvláště kolem přechodu se znovu  cukrovka a to  2. typu objeví

Upravil(a) janabas (22. 5. 2009 8:50)


http://lb3f.lilypie.com/jo6cp2.png
21.7.2009 v 14:05 - 47cm, 2900g, 18m-13kg, 85cm,2r-89cm, 13,5kg

http://lb2f.lilypie.com/rJeep2.png

Není tady

 

#73 22. 5. 2009 6:58

keks
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 25. 7. 2008
Příspěvky: 3509

Re: Těhotenská cukrovka

Ališo, mě je sice 30, ale jinak za celé toto těhu jsem přibrarala do teď jen 4,5 kg...takže fakt nelze říci bez toho zátěžového testu, jestli ji budeš nebo nebudš mít...ale nestraš se tím...je větší pravděpodobnost, že se ti to vyhne...a i kdyby jsi ji přece jen měla, dá se to zvládnout, není to nic hrozného, jen se to musí hlídat a dodržovat dieta. Inzulín je jen v těch těžších případech, kdy dieta nezabírá. A navíc, je to jen na cca 3 měsíce, to se dá zvládnout...wink

Holky, já si včera dala na svačinu toho Míšu - na špejli, tam je jen 12 g sacharidů !! Prostě jsem neodolala v tom parnu...A po hodině po něm jsem naměřila 4,6... Takže paráda....big_smile


http://lb5m.lilypie.com/ddHCp1.png Jonášek 6.7.2009
http://lb2m.lilypie.com/5m6rp1.png Johanka 8.11.2012
http://lbdm.lilypie.com/vukyp1.png TP 18.5.2014

Není tady

 

#74 22. 5. 2009 19:31

Elenai
♥♥-----
Registrovaný: 5. 5. 2009
Příspěvky: 55

Re: Těhotenská cukrovka

Já zase vyzkoušela Kinder mléčný řez a měla jsem 4,3. A dneska jsem měla dvě housky a velký hrnek kakaa na depresi, výsledné měření 6 celých. Docela dobré.

Není tady

 

#75 22. 5. 2009 20:35

Azalka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 7. 2007
Příspěvky: 4953

Re: Těhotenská cukrovka

Teda holky vám to jde  smile
mně se to zatím teda zvedlo jenom po tom víně a banánu, jinak co jsem měřila tak v poho  smile

zítra budu měřit celý den tak to písnu  smile   přečetla jsem si celé stránky na www.těhotenskacukrovka.cz  nebo tak nějak  smile  a jedině co doufám , že se mi vyhne to hladovění  smile  mívám k tomu sklony smile

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

  • Turistické, populárně – naučné, dětské a zábavné e-knihy. Stáhněte si zdarma e-knihy Jiřího Gleta. Můžete si vytvořit vlastní knihovničku e-knih na svých mobilech a tabletech.

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů