Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 4. 5. 2009 23:16

Irik
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 20. 2. 2009
Příspěvky: 680

Re: výživné při denním studiu VŠ

Tak to není můj případ. Se svým přítelem jsem žila coby studentka, ale jako absolventce bez práce mi nedali soc. podporu ve smyslu doplatku do životního minima, protože jsme žili ve společné domácnosti. Řekli mi, že má můj přítel (tehdy ne ještě manžel) na mě vyživovací povinnost, pokud žijeme v jednom bytě. Ptala jsem se tehdy,co by bylo, kdybych v bytě žila s cizím člověkem jen kvůli dělení nájmu a bylo mi řečeno, že by to bylo stejné, že by se zase posuzoval nᚠspolečný příjem.

Není tady

 

#27 5. 5. 2009 14:30

pavli
♥♥♥♥♥--
Místo: Valmez
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 713

Re: výživné při denním studiu VŠ

děkuji všem za odpovědi :-)
trošku to upřesním : dcera žije s přítelem (tedy ani se mnou, ani s otcem), pokud by tedy začla denní studium, měl by jí platit výživné nejen otec, ale i já....?
zatím sama nevím, jak se k tomu postavit? jsem na MD s dvouletou dcerkou, žije se mnou 15letý syn, neboli živí nás v současné době můj druhý manžel.
dcera ovšem nemá v ůmyslu se soudit, ani s otcem, natož se mnou


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10726;104/st/20070315/n/Karin/dt/-6/k/8568/age.png

Není tady

 

#28 5. 5. 2009 14:34

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: výživné při denním studiu VŠ

pavli napsal(a):

děkuji všem za odpovědi :-)
trošku to upřesním : dcera žije s přítelem (tedy ani se mnou, ani s otcem), pokud by tedy začla denní studium, měl by jí platit výživné nejen otec, ale i já....?
zatím sama nevím, jak se k tomu postavit? jsem na MD s dvouletou dcerkou, žije se mnou 15letý syn, neboli živí nás v současné době můj druhý manžel.
dcera ovšem nemá v ůmyslu se soudit, ani s otcem, natož se mnou

Ano, požadovala by výživné po obou rodičích.

Není tady

 

#29 5. 5. 2009 15:23

Irik
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 20. 2. 2009
Příspěvky: 680

Re: výživné při denním studiu VŠ

pavli napsal(a):

děkuji všem za odpovědi :-)
trošku to upřesním : dcera žije s přítelem (tedy ani se mnou, ani s otcem), pokud by tedy začla denní studium, měl by jí platit výživné nejen otec, ale i já....?
zatím sama nevím, jak se k tomu postavit? jsem na MD s dvouletou dcerkou, žije se mnou 15letý syn, neboli živí nás v současné době můj druhý manžel.
dcera ovšem nemá v ůmyslu se soudit, ani s otcem, natož se mnou

Ano, samozřejmě, výživné by dcera dostávala od obou rodičů vymezené soudně.

Pokud si dcera nerozšiřuje kvalifikaci ve svém oboru (bakalářské studium na diplomovanou sestru, lélkařská fakulta), nemá nárok na opětovné placení výživného od rodičů (z tvého příspěvku nevyplývá, jaký obor chce dcera studovat na VŠ).

V jejím případě, pokud již má zaměstnání a samostatnou domácnost, prokázala již nepopiratelně, že je samostatná a schopná (způsobilá) si uživit sama ve smyslu zákona. Chápu dceru, že se v takovém případě nechce soudit, protože si je jistě vědoma toho, že na výživné již nemá nárok a že by to bylo i nenetické, jak už to tu někdo psal.

Není tady

 

#30 5. 5. 2009 15:30

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: výživné při denním studiu VŠ

Irik napsal(a):

pavli napsal(a):

děkuji všem za odpovědi :-)
trošku to upřesním : dcera žije s přítelem (tedy ani se mnou, ani s otcem), pokud by tedy začla denní studium, měl by jí platit výživné nejen otec, ale i já....?
zatím sama nevím, jak se k tomu postavit? jsem na MD s dvouletou dcerkou, žije se mnou 15letý syn, neboli živí nás v současné době můj druhý manžel.
dcera ovšem nemá v ůmyslu se soudit, ani s otcem, natož se mnou

Ano, samozřejmě, výživné by dcera dostávala od obou rodičů vymezené soudně.

Pokud si dcera nerozšiřuje kvalifikaci ve svém oboru (bakalářské studium na diplomovanou sestru, lélkařská fakulta), nemá nárok na opětovné placení výživného od rodičů (z tvého příspěvku nevyplývá, jaký obor chce dcera studovat na VŠ).

V jejím případě, pokud již má zaměstnání a samostatnou domácnost, prokázala již nepopiratelně, že je samostatná a schopná (způsobilá) si uživit sama ve smyslu zákona. Chápu dceru, že se v takovém případě nechce soudit, protože si je jistě vědoma toho, že na výživné již nemá nárok a že by to bylo i nenetické, jak už to tu někdo psal.

Jsi z oboru, že tak odborně radíš?

Není tady

 

#31 5. 5. 2009 19:33

lea64
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 2. 2009
Příspěvky: 1130

Re: výživné při denním studiu VŠ

Syn mé kamarádky je elektrikář s maturitou. Po maturitě 2 roky pracoval a pak začal studovat pedagogickou fakultu. Výživné bylo soudem stanoveno. To, že by záleželo na oboru, jsem nikdy neslyšela.

Není tady

 

#32 5. 5. 2009 21:33

Irik
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 20. 2. 2009
Příspěvky: 680

Re: výživné při denním studiu VŠ

Leo, již jsem zde jednou vkládala zkopírovaný výňatek z právní literatury, tak jej vkládám znovu:

Výživné upravuje zákon o rodině (zák.č. 94/1963 Sb., v platném znění), úprava vyživovací povinnosti rodičů k dětem je obsažena v §§ 85 – 86 citovaného předpisu. §85 odst. 1 zákona o rodině stanoví, že „vyživovací povinnost rodičů k dětem trvá do té doby, pokud děti nejsou samy schopny se živit.“
Soudní praxe i právní doktrína shodně zaujímají názor, že jestliže si dítě po ukončení vzdělání začalo zajišovat finanční prostředky vlastním přičiněním, tj. vstoupilo do zaměstnání, přičemž teprve později tuto formu výdělečné činnosti ukončilo za účelem studia, jímž chce nabýt kvalifikace pro jiné povolání, neobnovuje se tím v zásadě vyživovací povinnost k dítěti (např. Holub, M. - Nová, H.: Zákon o rodině a předpisy souvisící, Linde, Praha, 1998).

Jak psala Zklamaná, posuzuje se případ od případu. Něco jiného je, když se dítě po SŠ na VŠ na zvolený obor nedostane nebo zdravotní důvody, něco jiného pak je, když zcela mění svoji profesi apod. Moje sestra byla nucena řešit stejnou situaci u syna, výživné obnoveno nebylo a bylo to zdůvodněno tak, že syn je plně kvalifikovaný pro své povolání (odborná SŠ), kterým se živil, a další studium - odlišná profese- je jen spíše realizací jejích zálib. Vyživovací povinnost se v takovém případě neobnovuje (citace z rozhodnutí).

Měla s tím šíleně mnoho vyřizování...musela doložit veškeré příjmy své nové rodiny, manžela, příjmy rodiny BM, soc. dávky, výpis z FÚ a jiné. Obě rodiny měly další vyživovací povinnosti na nezletilé děti, k čemuž soud především přihlížel. Celá soudní tahanice proběhla zcela zbytečně. Výživné nebylo obnoveno ani u odvolacího soudu.

Aprill, to je také odpověďna tvou otázku. Pomáhala jsem sestře celou situaci řešit, takže jsem si spoustu věcí na toto téma pozjišovala a postahovala z netu. Nerada bych zde ale situaci sestřiny rodiny na veřejných stránkách propírala, to jistě chápeš.

Není tady

 

#33 5. 5. 2009 22:25

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: výživné při denním studiu VŠ

"ps jINAK MNE TAKÉ ZARAZILO, ŽE AUTOMATICKY PLATÍ ALIMENTY POUZE OTEC/TEN ZLÝ/.pODLE MNE BY TO MĚL NEBO MĚLI BÝT RODIČE"

A proč Tě nezarazilo, že mnohé rozvedené matky, s nimiž dítě bydlí,  AUTOMATICKY s tím dítětem řeší dennodenní starosti, zdravotní potíže, prádlo, jídlo.... zatímco rozvedený tatínek se může v pohodě a bezstarostně válet u televize sám s pivíčkem, případně s novou partnerkou? hmm 
"Podle mě" nějaké zaslání trochy peněz poštou či netbankou vlastnímu děcku je snad pro toho otce to nejmenší, co pro děcko může udělat, nemyslíš? wink

Není tady

 

#34 5. 5. 2009 22:27

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: výživné při denním studiu VŠ

Irik: "znám i několik "studentů", kteří si prodlužují status studenta léta(v září se zapíší, rok prolezou, na konci je vyhodí a oni znovu opakují ročník)"

Milá Irik, já naopak neznám žádného takového studenta, a to je učím už několik let. Všichni se joooo snaží, aby tu zkoušku dostali wink. Ono taky vyřizování opakování ročníku zas není tak jednoduché, jak se nezasvěcenému může zdát.
Pauli, zeptala bych se na sociálce, případně nějakého právníka.

Upravil(a) Tercila (5. 5. 2009 22:29)

Není tady

 

#35 5. 5. 2009 23:16

_s_
♥♥♥♥---
Registrovaný: 8. 2. 2006
Příspěvky: 259

Re: výživné při denním studiu VŠ

ad citace v komentáři: to slovíčko "v zásadě" v právní nauce znamená : "rozhoduje se zpravidla takto, ale žádný právní předpis nezakazuje rozhodnout jinak - čili odchylky jsou možné s přihlédnutím ke konkrétním okolnostem" Pro představu přidávám např. rozhodnutí odvolacího soudu (odvolával se otec): "Přijetím dítěte ke studiu na vysoké škole až po čtyřech letech od ukončení jeho středoškolského vzdělání se vyživovací povinnost rodičů k tomuto dítěti (studentu) již neobnovuje."

Není tady

 

#36 5. 5. 2009 23:19

Irik
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 20. 2. 2009
Příspěvky: 680

Re: výživné při denním studiu VŠ

Tercilo, no vidíš, já osobně znám takové dva.
Že svými příspěvky jen slepě útočíš na rozvedené chlapy-otce hlava nehlava, i když to není předmětem vlákna, s tím už si hlavu nelámu. Ale že dokonce zpochybňuješ to, že oba rodiče mají vyživovací povinnost, to už je fakt síla. Nechceš jít do parlamentu trošku si pohrát se zákony? Rétotiku bys na to měla dobrou. Asi ti uniklo, co psala zakladatelka tohoto vlákna...a to, že její dospělá dcera nežije s žádným z rodičů, ale s přítelem. Takže podle tebe má na dceru vyživovací povinnost jen otec, jo?

Není tady

 

#37 5. 5. 2009 23:32

_s_
♥♥♥♥---
Registrovaný: 8. 2. 2006
Příspěvky: 259

Re: výživné při denním studiu VŠ

Pokud bude dcera žádat výživné jen po otci (za těchto okolností), pak je pravděpodobné, že soud návrhu nevyhoví v plném rozsahu právě z toho důvodu, že vyživovací povinnost mají k dítěti oba dva rodiče. Kolik bude platit otec a kolik matka bude stanoveno na základě majetkových poměrů všech účastníků (prokáže-li se, že dcera bydlí s přítelem, bude to soud posuzovat jako společnou domácnost)

Není tady

 

#38 5. 5. 2009 23:56

PetrHl
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 12. 2006
Příspěvky: 3175

Re: výživné při denním studiu VŠ

Tercila napsal(a):

Irik: "znám i několik "studentů", kteří si prodlužují status studenta léta(v září se zapíší, rok prolezou, na konci je vyhodí a oni znovu opakují ročník)"

Milá Irik, já naopak neznám žádného takového studenta, a to je učím už několik let. Všichni se joooo snaží, aby tu zkoušku dostali wink. Ono taky vyřizování opakování ročníku zas není tak jednoduché, jak se nezasvěcenému může zdát.
Pauli, zeptala bych se na sociálce, případně nějakého právníka.

Tercilo, já mám 2 takové bývalé spolužáky ze střední co se přihlásili na vysokou filosofickou, na nic jiného neměli a prodlužovali studia jak jen se dalo, dokonce prý pak přelezli na jinou školu, ručičky měli dozadu a rodiče je vydatně podporovali. Pokud jim to rodiče trpěli, tak není problém.

Není tady

 

#39 5. 5. 2009 23:59

PetrHl
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 12. 2006
Příspěvky: 3175

Re: výživné při denním studiu VŠ

Irik napsal(a):

Tercilo, no vidíš, já osobně znám takové dva.
Že svými příspěvky jen slepě útočíš na rozvedené chlapy-otce hlava nehlava, i když to není předmětem vlákna, s tím už si hlavu nelámu. Ale že dokonce zpochybňuješ to, že oba rodiče mají vyživovací povinnost, to už je fakt síla. Nechceš jít do parlamentu trošku si pohrát se zákony? Rétotiku bys na to měla dobrou. Asi ti uniklo, co psala zakladatelka tohoto vlákna...a to, že její dospělá dcera nežije s žádným z rodičů, ale s přítelem. Takže podle tebe má na dceru vyživovací povinnost jen otec, jo?

Irik, bohužel takových je spousta a nejenom zde. Když chybí smysl pro spravedlnost, je diskuze na taková témata naprosto zbytečná sad

Není tady

 

#40 6. 5. 2009 5:08

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: výživné při denním studiu VŠ

_s_ napsal(a):

Pokud bude dcera žádat výživné jen po otci (za těchto okolností), pak je pravděpodobné, že soud návrhu nevyhoví v plném rozsahu právě z toho důvodu, že vyživovací povinnost mají k dítěti oba dva rodiče. Kolik bude platit otec a kolik matka bude stanoveno na základě majetkových poměrů všech účastníků (prokáže-li se, že dcera bydlí s přítelem, bude to soud posuzovat jako společnou domácnost)

Přítel nemá k dceři žádnou vyživovací povinnost a pokud dcera prohlásí, že s přítelem nežije a nehospodaří tak je soud společeně pozuvat nebude .

Irik, odpověd na mou otázku je ano/ne.

Není tady

 

#41 6. 5. 2009 7:59

Zklamaná
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: u nás v Galaxii :-))
Registrovaný: 7. 12. 2007
Příspěvky: 8755
Web

Re: výživné při denním studiu VŠ

Irik napsal(a):

Tercilo, no vidíš, já osobně znám takové dva.
Že svými příspěvky jen slepě útočíš na rozvedené chlapy-otce hlava nehlava, i když to není předmětem vlákna, s tím už si hlavu nelámu. Ale že dokonce zpochybňuješ to, že oba rodiče mají vyživovací povinnost, to už je fakt síla. Nechceš jít do parlamentu trošku si pohrát se zákony? Rétotiku bys na to měla dobrou. Asi ti uniklo, co psala zakladatelka tohoto vlákna...a to, že její dospělá dcera nežije s žádným z rodičů, ale s přítelem. Takže podle tebe má na dceru vyživovací povinnost jen otec, jo?

Ale no tak Iriku, tobě ta Tercila leží v žaludku, viď? Všimni si, že nereagovala na autorku vlaákna právě tímto příspěvkem, ale na Petra a na to jeho AUTOMATICKY lol A že to tak občas bývá, to snad nechceš popřít, nebo ano? Podívej se jinde po vláknech na právním a uvidíš tam plno těch "skvělých" otců. co se můžou přetrhnout, jen aby svému dítěti pomohli postavit se na nohy a udělali jim start do života o něco lehčí. Malý příklad stejné otcovské lásky - syn - dostal k 18-tým narozenimám od otce Škodu Octavii Combi v plné super výbavě a stříbrné metalíze, dcera dostala k 18-tým narozeninám 200,- Kč (slovy dvěstě korun českých). Takže ano, jsou otcové, co start do života dětem ulehčí, jsou otcové, co by si nechali pro korunu vrtat koleno - nejhorší jsou ti, co tímhle způsobem selektují sourozence. Tohle je příklad ze života. Podotýkám, že se jedná o jedno otce a dva sourozence - oba vlastní po obou stranách - tzn. mají stejného otce i matku. Co myslíš, že z těch dvou mladých vyroste a co jim jejich vlastní otec ukazuje?
Joo, jsou otcové, co se fakt snaží a BM jim háží klacky pod nohy, nebo jak sama píšeš, udělají si z něho peněženku, ale v tom případě bych se víc podívala na to, kolik vlastně přispívají na tu obživu v alimentech, pak si sedla, a hodila na papírjednoduché počty. Kolik to dítě opravdu nutně potřebuje k PŘEŽITÍ,  kolik potřebuje k tomu, aby normalně žilo a pak, kolik by potřebovalo na to, aby si žilo opravdu bez jakéhokoliv omezení. Částka, kterou dostávají matky pro děti na výživném od otců není zdaleka ani na to PŘEŽITÍ. Kdyby matky nedotovaly ostatní výdaje, je tu každé druhé dítě "chudák"


IDIOT SE UČÍ VLASTNÍMI CHYBAMI, MAGOR SE UČÍ DEBILITĚ OD IDIOTA…….JÁ SE UČÍM CIZÍMI CHYBAMI lol
Kdybych to, co mi tu někteří říkáte, proměnila na stravu, nežral by to ani můj pes!
Svět nekonečných možností - ten tvoří F+F+F+F+F+F {přesně v tomto pořadí}.
http://www.youtube.com/watch?v=uVR-jLWz_7A

Není tady

 

#42 6. 5. 2009 8:21

Irik
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 20. 2. 2009
Příspěvky: 680

Re: výživné při denním studiu VŠ

Zklamaná napsal(a):

Irik napsal(a):

Tercilo, no vidíš, já osobně znám takové dva.
Že svými příspěvky jen slepě útočíš na rozvedené chlapy-otce hlava nehlava, i když to není předmětem vlákna, s tím už si hlavu nelámu. Ale že dokonce zpochybňuješ to, že oba rodiče mají vyživovací povinnost, to už je fakt síla. Nechceš jít do parlamentu trošku si pohrát se zákony? Rétotiku bys na to měla dobrou. Asi ti uniklo, co psala zakladatelka tohoto vlákna...a to, že její dospělá dcera nežije s žádným z rodičů, ale s přítelem. Takže podle tebe má na dceru vyživovací povinnost jen otec, jo?

Ale no tak Iriku, tobě ta Tercila leží v žaludku, viď? Všimni si, že nereagovala na autorku vlaákna právě tímto příspěvkem, ale na Petra a na to jeho AUTOMATICKY lol A že to tak občas bývá, to snad nechceš popřít, nebo ano? Podívej se jinde po vláknech na právním a uvidíš tam plno těch "skvělých" otců. co se můžou přetrhnout, jen aby svému dítěti pomohli postavit se na nohy a udělali jim start do života o něco lehčí. Malý příklad stejné otcovské lásky - syn - dostal k 18-tým narozenimám od otce Škodu Octavii Combi v plné super výbavě a stříbrné metalíze, dcera dostala k 18-tým narozeninám 200,- Kč (slovy dvěstě korun českých). Takže ano, jsou otcové, co start do života dětem ulehčí, jsou otcové, co by si nechali pro korunu vrtat koleno - nejhorší jsou ti, co tímhle způsobem selektují sourozence. Tohle je příklad ze života. Podotýkám, že se jedná o jedno otce a dva sourozence - oba vlastní po obou stranách - tzn. mají stejného otce i matku. Co myslíš, že z těch dvou mladých vyroste a co jim jejich vlastní otec ukazuje?
Joo, jsou otcové, co se fakt snaží a BM jim háží klacky pod nohy, nebo jak sama píšeš, udělají si z něho peněženku, ale v tom případě bych se víc podívala na to, kolik vlastně přispívají na tu obživu v alimentech, pak si sedla, a hodila na papírjednoduché počty. Kolik to dítě opravdu nutně potřebuje k PŘEŽITÍ,  kolik potřebuje k tomu, aby normalně žilo a pak, kolik by potřebovalo na to, aby si žilo opravdu bez jakéhokoliv omezení. Částka, kterou dostávají matky pro děti na výživném od otců není zdaleka ani na to PŘEŽITÍ. Kdyby matky nedotovaly ostatní výdaje, je tu každé druhé dítě "chudák"



Zklamaná, to přece nemůžeš tvrdit takto obecně. Navíc tvoje věta vyznívá, jako by matky neměly vyživovací povinnost. Já své děti přece také živím (na polovinu s mým manželem hradíme vše) a myslím, že je to správné.

Aprill, na co se ptáš? Jestli jsem právník? Ne nejsem, ale pracuji v oblasti, která s tímto tématem úzce souvisí, takže trochu přehled v této problematice musím mít, proto mě také zajímají diskuze na toto téma.

Není tady

 

#43 6. 5. 2009 8:59

Zklamaná
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: u nás v Galaxii :-))
Registrovaný: 7. 12. 2007
Příspěvky: 8755
Web

Re: výživné při denním studiu VŠ

Iriku - něco jiného je živit děti, když jste manželé a něco zcela jiného, když jste rozvedeni. Podívej - mnohdy se ty částky na výživné stanovené otcům pohybují od 1000 do 2000 průměrně - někde je to samozřejnmě víc, pokud si ten platící rodič vydělává víc, tak mu je předepsáno, že platí i na dítě víc. A ted mi řekni, jako tedy matka - mᚠdítě na SŠ - bude ti na něj stačit jen těch 2000 od otce - nebude - takže dodávᚠ(rádi muži polemizují, že by matky měly taky platit stejně) takže dodᚠdalší 2000 - to jsou 4 tisíce na měsíc pro dítě -  4x12=48000 narok pro dítě. Ted si začni z toho odpočítávat - nebudeš dítě šidit na stravě, budeš mu chtít dopřát zdravou a vyváženou stravu, nebudeš slídit po "slevách" kdy už v obchodě bude docházet záruční doba a prodejce tam nahodí slevu 50% wink takže já to počítala pro mou dceru - SŠ - byla na internátě, o víkendech dojížděla domů a vyšlo mi jen základ 7500 měsíčně - tj. jídlo, internát, doprava. Není tam započítáno: ošacení, drogerie, léky a vitamíny (některé děti musí mít nutnou dávku léků každý měsíc, děj se co děj, jiné mají třeba brýle, apd. u holek prosím počítej, že nebudou jeptišky a když nechceš být bábou, tak je nutná antikoncepce) nejsou tam započítány energie (plyn, elektřina, voda) není tam započítán domácí servis (praní, žehlení, úklid) co takhle telefon, kapesné (min. 250 na týden) kultura, zájmová činnost, některé školy odborného charakteru pořádají výměnné stáže a dovednostní soutěže (na ně musíš také přispět), a kde je na dovolenou (letní a zimní). No takže mě při tom úplně obyčejné základě pro přežití vyšlo, že potřebuju pro dítě 90 tisíc na rok. Odečetla jsem těch 2000 odotce a 2000 odmatky a vyšlo mi, že mi chybí pro přežití toho dítěte 42 tisíc. Kde je asi vezmu, když nechci, aby mi dítě "umřelo hlady" a dodělalo školu? Hele, a to ji nebudu moct dopřát ani telefon, natož měsíc, co měsíc hygienické potřeby pro ženskou.
A perlička na konec - jen jsem si pohrála, kdybych chtěla dopřát - ale žádný luxuxs - jen letní dovču za 15000 a zimní dovču za 7500, k tomu spoření na byt a ročně stហna odborné dovednosti v zahraničí....vyšlo mi to na krásných cca 350 tisíc - odečtu-li těch 48 tisíc (půl otec, půl matka)...kdo asi zapaltí těch 300 tisíc ročně, aby se to dítě opravdu měla dobře? hele, a není v tom započítáno auto a benzín do něj - se podívej, kolik 18-ti letých má už svoje auto, nejsou v tom započítány značkové hadry....prostě fakt jsem se držela těsně nad zemí...
Takže dávám za pravdu Tercile, že je mnohem jednodušší od televizního ovladače zacálovat (někdy a dost často nepravidelně) to výživné a pak mít leháro. No a nedej bože, ještě v pozadí do toho začne šourat nová squaw, jestli náhodou ten gaučový přeborník neplatí na toho nevycválanýho a nenažranýho pubescenta nějak moc a kdo ví, zda si z těch jeho udřenejch 2000. co posílá, nedělá jeho bývalka pravidelné páteční mejdany pro stejně vysmáté a dávno za vodou BM.


IDIOT SE UČÍ VLASTNÍMI CHYBAMI, MAGOR SE UČÍ DEBILITĚ OD IDIOTA…….JÁ SE UČÍM CIZÍMI CHYBAMI lol
Kdybych to, co mi tu někteří říkáte, proměnila na stravu, nežral by to ani můj pes!
Svět nekonečných možností - ten tvoří F+F+F+F+F+F {přesně v tomto pořadí}.
http://www.youtube.com/watch?v=uVR-jLWz_7A

Není tady

 

#44 6. 5. 2009 9:16

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: výživné při denním studiu VŠ

No, jestli dvě dovolené do roka za víc než 20 tisíc nepovažuješ za luxus, pak je celkem pochopitelné, že dvoutisícové výživné se ti zdá málo. Jenže ani v mnoha nerozvedených rodinách o moc víc než ty 4 tisíce na jednoho nemají - stačí, aby byly tři děti na škole a vydělával jenom jeden z rodičů. A taky žijou - nepřežívají.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#45 6. 5. 2009 9:20

Irik
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 20. 2. 2009
Příspěvky: 680

Re: výživné při denním studiu VŠ

Zklamaná, já jen psala, že to nemůžeš zobecňovat na všechny otce - platiče. Zřejmě mám štěstí, ale v mém okruhu známých platí rozvedení chlapi tak 4000-6000 a to na děti poměrně malé, předškolní nebo na ZŠ, jak jsem zjistila a to hradí i spoustu výloh nad rámec výživného. Samozřejmě ale nechci zase tvrdit naopak já, že nejsou tací, co platí málo nebo nic. I takového bohužel znám, ale ten už za to pyká v base.
Jen nemám ráda zobecňování, že všichni chlapi platí málo a jen to co musí. Není to pravda. Na druhou stranu netvrdím, že se většina chlapů v placení předhání. Jsou prostě chlapi takoví a makoví a velká skupina něco mezi  big_smile
Je jasné, že každý je pod vlivem svých osobních zkušeností, ale snažme se být trochu objektivní.

Co se týká financí v rozvedených rodinách, za sebe už toto téma odpískávám, protože by se zase toto vlákno zvrhlo jen ve finance, potažmo ve fungující či nefungující vztahy, a o to myslím zakladatelce tohoto vlákna nešlo. Nebudu zahlcovat vlákno příspěvky mimo téma.

Není tady

 

#46 6. 5. 2009 9:22

PetrHl
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 12. 2006
Příspěvky: 3175

Re: výživné při denním studiu VŠ

Bože, to snad není ani možný kam se to "diskuze" zase přetáčí. Autorka vlákna snad napsala jasně jak to je, s kým dcera žije. Tak přestaň Zklamčo s tím coby kdyby, protože jsi to uplně mimo mísu. Měla by sis založit vlastní vlákno, na tomto se diskutuje o trochu jiném případu. Např. tady jsou ty vaše AUTOMATICKÉ předpoklady o zlé a hodné půlce bývalé rodiny opravdu mimo.

Není tady

 

#47 6. 5. 2009 9:26

Irik
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 20. 2. 2009
Příspěvky: 680

Re: výživné při denním studiu VŠ

Pane bože, už jsem zjistila, kde je zakopaný pes!!! Já mám asi chlapské myšlení, když se stále svými názory shoduji s Petrem...no toto?!   big_smilereta

Není tady

 

#48 6. 5. 2009 9:35

PetrHl
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 12. 2006
Příspěvky: 3175

Re: výživné při denním studiu VŠ

Zklamaná napsal(a):

Iriku - něco jiného je živit děti, když jste manželé a něco zcela jiného, když jste rozvedeni. Podívej - mnohdy se ty částky na výživné stanovené otcům pohybují od 1000 do 2000 průměrně - někde je to samozřejnmě víc, pokud si ten platící rodič vydělává víc, tak mu je předepsáno, že platí i na dítě víc. A ted mi řekni, jako tedy matka - mᚠdítě na SŠ - bude ti na něj stačit jen těch 2000 od otce - nebude - takže dodávᚠ(rádi muži polemizují, že by matky měly taky platit stejně) takže dodᚠdalší 2000 - to jsou 4 tisíce na měsíc pro dítě -  4x12=48000 narok pro dítě. Ted si začni z toho odpočítávat - nebudeš dítě šidit na stravě, budeš mu chtít dopřát zdravou a vyváženou stravu, nebudeš slídit po "slevách" kdy už v obchodě bude docházet záruční doba a prodejce tam nahodí slevu 50% wink takže já to počítala pro mou dceru - SŠ - byla na internátě, o víkendech dojížděla domů a vyšlo mi jen základ 7500 měsíčně - tj. jídlo, internát, doprava. Není tam započítáno: ošacení, drogerie, léky a vitamíny (některé děti musí mít nutnou dávku léků každý měsíc, děj se co děj, jiné mají třeba brýle, apd. u holek prosím počítej, že nebudou jeptišky a když nechceš být bábou, tak je nutná antikoncepce) nejsou tam započítány energie (plyn, elektřina, voda) není tam započítán domácí servis (praní, žehlení, úklid) co takhle telefon, kapesné (min. 250 na týden) kultura, zájmová činnost, některé školy odborného charakteru pořádají výměnné stáže a dovednostní soutěže (na ně musíš také přispět), a kde je na dovolenou (letní a zimní). No takže mě při tom úplně obyčejné základě pro přežití vyšlo, že potřebuju pro dítě 90 tisíc na rok. Odečetla jsem těch 2000 odotce a 2000 odmatky a vyšlo mi, že mi chybí pro přežití toho dítěte 42 tisíc. Kde je asi vezmu, když nechci, aby mi dítě "umřelo hlady" a dodělalo školu? Hele, a to ji nebudu moct dopřát ani telefon, natož měsíc, co měsíc hygienické potřeby pro ženskou.
A perlička na konec - jen jsem si pohrála, kdybych chtěla dopřát - ale žádný luxuxs - jen letní dovču za 15000 a zimní dovču za 7500, k tomu spoření na byt a ročně stហna odborné dovednosti v zahraničí....vyšlo mi to na krásných cca 350 tisíc - odečtu-li těch 48 tisíc (půl otec, půl matka)...kdo asi zapaltí těch 300 tisíc ročně, aby se to dítě opravdu měla dobře? hele, a není v tom započítáno auto a benzín do něj - se podívej, kolik 18-ti letých má už svoje auto, nejsou v tom započítány značkové hadry....prostě fakt jsem se držela těsně nad zemí...
Takže dávám za pravdu Tercile, že je mnohem jednodušší od televizního ovladače zacálovat (někdy a dost často nepravidelně) to výživné a pak mít leháro. No a nedej bože, ještě v pozadí do toho začne šourat nová squaw, jestli náhodou ten gaučový přeborník neplatí na toho nevycválanýho a nenažranýho pubescenta nějak moc a kdo ví, zda si z těch jeho udřenejch 2000. co posílá, nedělá jeho bývalka pravidelné páteční mejdany pro stejně vysmáté a dávno za vodou BM.

Hmm Zklamčo, jak to tak čtu, samé životní potřeby. Už ti tam chybí jen 50 tisíc na povyražení mladýho/mladé v kasinu a povinnost rodiče zajistit mládeži vilu s bazénem na mejdany.
Chápu, že tě štve ten "gaučový přeborník" co má těžkej veget po 12hodinový šichtě a přejíždí v telce svých 65programů s fotbalem a hasí to 12°plzní wink

Není tady

 

#49 6. 5. 2009 9:47

Tajgr
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Mars
Registrovaný: 29. 1. 2008
Příspěvky: 1287

Re: výživné při denním studiu VŠ

Zklamaná napsal(a):

Iriku - něco jiného je živit děti, když jste manželé a něco zcela jiného, když jste rozvedeni. Podívej - mnohdy se ty částky na výživné stanovené otcům pohybují od 1000 do 2000 průměrně - někde je to samozřejnmě víc, pokud si ten platící rodič vydělává víc, tak mu je předepsáno, že platí i na dítě víc. A ted mi řekni, jako tedy matka - mᚠdítě na SŠ - bude ti na něj stačit jen těch 2000 od otce - nebude - takže dodávᚠ(rádi muži polemizují, že by matky měly taky platit stejně) takže dodᚠdalší 2000 - to jsou 4 tisíce na měsíc pro dítě -  4x12=48000 narok pro dítě. Ted si začni z toho odpočítávat - nebudeš dítě šidit na stravě, budeš mu chtít dopřát zdravou a vyváženou stravu, nebudeš slídit po "slevách" kdy už v obchodě bude docházet záruční doba a prodejce tam nahodí slevu 50% wink takže já to počítala pro mou dceru - SŠ - byla na internátě, o víkendech dojížděla domů a vyšlo mi jen základ 7500 měsíčně - tj. jídlo, internát, doprava. Není tam započítáno: ošacení, drogerie, léky a vitamíny (některé děti musí mít nutnou dávku léků každý měsíc, děj se co děj, jiné mají třeba brýle, apd. u holek prosím počítej, že nebudou jeptišky a když nechceš být bábou, tak je nutná antikoncepce) nejsou tam započítány energie (plyn, elektřina, voda) není tam započítán domácí servis (praní, žehlení, úklid) co takhle telefon, kapesné (min. 250 na týden) kultura, zájmová činnost, některé školy odborného charakteru pořádají výměnné stáže a dovednostní soutěže (na ně musíš také přispět), a kde je na dovolenou (letní a zimní). No takže mě při tom úplně obyčejné základě pro přežití vyšlo, že potřebuju pro dítě 90 tisíc na rok. Odečetla jsem těch 2000 odotce a 2000 odmatky a vyšlo mi, že mi chybí pro přežití toho dítěte 42 tisíc. Kde je asi vezmu, když nechci, aby mi dítě "umřelo hlady" a dodělalo školu? Hele, a to ji nebudu moct dopřát ani telefon, natož měsíc, co měsíc hygienické potřeby pro ženskou.
A perlička na konec - jen jsem si pohrála, kdybych chtěla dopřát - ale žádný luxuxs - jen letní dovču za 15000 a zimní dovču za 7500, k tomu spoření na byt a ročně stហna odborné dovednosti v zahraničí....vyšlo mi to na krásných cca 350 tisíc - odečtu-li těch 48 tisíc (půl otec, půl matka)...kdo asi zapaltí těch 300 tisíc ročně, aby se to dítě opravdu měla dobře? hele, a není v tom započítáno auto a benzín do něj - se podívej, kolik 18-ti letých má už svoje auto, nejsou v tom započítány značkové hadry....prostě fakt jsem se držela těsně nad zemí...
Takže dávám za pravdu Tercile, že je mnohem jednodušší od televizního ovladače zacálovat (někdy a dost často nepravidelně) to výživné a pak mít leháro. No a nedej bože, ještě v pozadí do toho začne šourat nová squaw, jestli náhodou ten gaučový přeborník neplatí na toho nevycválanýho a nenažranýho pubescenta nějak moc a kdo ví, zda si z těch jeho udřenejch 2000. co posílá, nedělá jeho bývalka pravidelné páteční mejdany pro stejně vysmáté a dávno za vodou BM.

Hm,tak si to dítě hold musí vystačit s tím na co prostě je,no tak nebude mít značkové oblečení za tisíce,nejposlednější typ mobilu na trhu a takové ty věci.Myslím že to co je tady vyjmenované není životně důležité a když se bez toho obejdou ostatní tak to asi jde.


http://sign.kards.ru/images/sign/0a/00/10.jpg?rnd=6500
Člověk se narodí nahý,mokrý a hladový.Pak se věci začnou zhoršovat.

Není tady

 

#50 6. 5. 2009 9:48

Tajgr
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Mars
Registrovaný: 29. 1. 2008
Příspěvky: 1287

Re: výživné při denním studiu VŠ

PetrHl napsal(a):

Zklamaná napsal(a):

Iriku - něco jiného je živit děti, když jste manželé a něco zcela jiného, když jste rozvedeni. Podívej - mnohdy se ty částky na výživné stanovené otcům pohybují od 1000 do 2000 průměrně - někde je to samozřejnmě víc, pokud si ten platící rodič vydělává víc, tak mu je předepsáno, že platí i na dítě víc. A ted mi řekni, jako tedy matka - mᚠdítě na SŠ - bude ti na něj stačit jen těch 2000 od otce - nebude - takže dodávᚠ(rádi muži polemizují, že by matky měly taky platit stejně) takže dodᚠdalší 2000 - to jsou 4 tisíce na měsíc pro dítě -  4x12=48000 narok pro dítě. Ted si začni z toho odpočítávat - nebudeš dítě šidit na stravě, budeš mu chtít dopřát zdravou a vyváženou stravu, nebudeš slídit po "slevách" kdy už v obchodě bude docházet záruční doba a prodejce tam nahodí slevu 50% wink takže já to počítala pro mou dceru - SŠ - byla na internátě, o víkendech dojížděla domů a vyšlo mi jen základ 7500 měsíčně - tj. jídlo, internát, doprava. Není tam započítáno: ošacení, drogerie, léky a vitamíny (některé děti musí mít nutnou dávku léků každý měsíc, děj se co děj, jiné mají třeba brýle, apd. u holek prosím počítej, že nebudou jeptišky a když nechceš být bábou, tak je nutná antikoncepce) nejsou tam započítány energie (plyn, elektřina, voda) není tam započítán domácí servis (praní, žehlení, úklid) co takhle telefon, kapesné (min. 250 na týden) kultura, zájmová činnost, některé školy odborného charakteru pořádají výměnné stáže a dovednostní soutěže (na ně musíš také přispět), a kde je na dovolenou (letní a zimní). No takže mě při tom úplně obyčejné základě pro přežití vyšlo, že potřebuju pro dítě 90 tisíc na rok. Odečetla jsem těch 2000 odotce a 2000 odmatky a vyšlo mi, že mi chybí pro přežití toho dítěte 42 tisíc. Kde je asi vezmu, když nechci, aby mi dítě "umřelo hlady" a dodělalo školu? Hele, a to ji nebudu moct dopřát ani telefon, natož měsíc, co měsíc hygienické potřeby pro ženskou.
A perlička na konec - jen jsem si pohrála, kdybych chtěla dopřát - ale žádný luxuxs - jen letní dovču za 15000 a zimní dovču za 7500, k tomu spoření na byt a ročně stហna odborné dovednosti v zahraničí....vyšlo mi to na krásných cca 350 tisíc - odečtu-li těch 48 tisíc (půl otec, půl matka)...kdo asi zapaltí těch 300 tisíc ročně, aby se to dítě opravdu měla dobře? hele, a není v tom započítáno auto a benzín do něj - se podívej, kolik 18-ti letých má už svoje auto, nejsou v tom započítány značkové hadry....prostě fakt jsem se držela těsně nad zemí...
Takže dávám za pravdu Tercile, že je mnohem jednodušší od televizního ovladače zacálovat (někdy a dost často nepravidelně) to výživné a pak mít leháro. No a nedej bože, ještě v pozadí do toho začne šourat nová squaw, jestli náhodou ten gaučový přeborník neplatí na toho nevycválanýho a nenažranýho pubescenta nějak moc a kdo ví, zda si z těch jeho udřenejch 2000. co posílá, nedělá jeho bývalka pravidelné páteční mejdany pro stejně vysmáté a dávno za vodou BM.

Hmm Zklamčo, jak to tak čtu, samé životní potřeby. Už ti tam chybí jen 50 tisíc na povyražení mladýho/mladé v kasinu a povinnost rodiče zajistit mládeži vilu s bazénem na mejdany.
Chápu, že tě štve ten "gaučový přeborník" co má těžkej veget po 12hodinový šichtě a přejíždí v telce svých 65programů s fotbalem a hasí to 12°plzní wink

tummenupp


http://sign.kards.ru/images/sign/0a/00/10.jpg?rnd=6500
Člověk se narodí nahý,mokrý a hladový.Pak se věci začnou zhoršovat.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů