Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 2. 5. 2009 17:23

zvířátko
♥------
Registrovaný: 2. 5. 2009
Příspěvky: 3

modřiny bez příčiny

Dobrý den milé slečny a dámy,

už delší dobu, asi dva roky, mám problém s malýma podlitinkama a modřinkama převážně na pažích a nohou. Několikrát jsem byla na vyšetření krve a vždy bylo vše vpořádku. Nicméně problém je tu stále. Nejsem si vědoma toho, že bych se uhodila. Modřinky se mi dělají neustále. Jedna se objeví, týden trvá než se zahojí a zmizí. Jakmile zmizí oběví se někde jinde další. Máte někdo podobnou zkušenost? Potřebuji poradit kde se obrátit popř. jak si pomoci sama. Nikdy předtím jsem tímto netrpěla.

Děkuji

Není tady

 

#2 2. 5. 2009 19:01

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: modřiny bez příčiny

měla jsem to taky, už od dětství, co si vzpomínám, asi tak do 25  let ... aniž bych si byla vědoma, že bych se někde bouchla, byla jsem pořád samá modřina, ruce, nohy ... v létě mi bylo blbý jít v sukni, kraasích, vypadala jsem, jakoby mě někdo mlátil roll nikdy jsem s tím u dr nebyla, nepátrala po tom, čím to je.
pak to postupně odeznělo samo ...


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#3 2. 5. 2009 21:00

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: modřiny bez příčiny

Já jsem se s tím setkala u příležitosti hledání nějaké nemoci, ale určitě tonení normální, je to příčina něčeho, nebo nedostatark.Nejsem lékař, ale mirka,co  studuje, tak by to mohla vědět!

Není tady

 

#4 2. 5. 2009 21:38

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: modřiny bez příčiny

Našla jsem jen, že to mohou způsobovat i léky, např. PhenaemalŽ 0,1 je to  antiepileptikum, hypnotikum, sedativum.Takže příčin bude asi víc, hledat ! Zoufalé je, že to neví lékaři !

Není tady

 

#5 2. 5. 2009 22:49

zvířátko
♥------
Registrovaný: 2. 5. 2009
Příspěvky: 3

Re: modřiny bez příčiny

Léky žádné neužívám, takže toto bych vyloučila. Bohužel nevím kde hledat.

Není tady

 

#6 2. 5. 2009 23:22

mirka..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 1132

Re: modřiny bez příčiny

takže to není ani nedostatek vit. K,E,rutinu, Mg, Ca?jaké vyšetření krve ti dělali?hematolku,biochemku?
aneri staň se lékařem a uvidíme jestli budeš znát odpověd na všechno.

Není tady

 

#7 2. 5. 2009 23:59

Irik
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 20. 2. 2009
Příspěvky: 680

Re: modřiny bez příčiny

Také se mi dělají modřiny, aniž jsem si vědoma nějaké uknutí apod. Také jich mám celé tělo. Budu sledovat tuto diskuzi, jsem zvědavá na rady.

Není tady

 

#8 3. 5. 2009 9:22

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: modřiny bez příčiny

zvířátko napsal(a):

Dobrý den milé slečny a dámy,

už delší dobu, asi dva roky, mám problém s malýma podlitinkama a modřinkama převážně na pažích a nohou. Několikrát jsem byla na vyšetření krve a vždy bylo vše vpořádku. Nicméně problém je tu stále. Nejsem si vědoma toho, že bych se uhodila. Modřinky se mi dělají neustále. Jedna se objeví, týden trvá než se zahojí a zmizí. Jakmile zmizí oběví se někde jinde další. Máte někdo podobnou zkušenost? Potřebuji poradit kde se obrátit popř. jak si pomoci sama. Nikdy předtím jsem tímto netrpěla.

Děkuji

Mᚠkřehké žilní stěny, zkus více konzumovat potraviny s rutinem (pohanku, pohankové čaje) nebo přímo rutinový  potravinový doplněk.

Není tady

 

#9 3. 5. 2009 10:59

mirka..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 1132

Re: modřiny bez příčiny

no vidite, diagnostika jako vítr a na dálku:-)

Není tady

 

#10 3. 5. 2009 11:01

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: modřiny bez příčiny

mirka.. napsal(a):

no vidite, diagnostika jako vítr a na dálku:-)

Psala jsem z vlastní zkušenosti a fakt mi to pomohlo wink .

Není tady

 

#11 3. 5. 2009 11:04

mirka..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 1132

Re: modřiny bez příčiny

šak já obdivuju lidi co dokážou hned napsat je to tohle. já si potřebuju vyptat anamnézu:-)

Není tady

 

#12 3. 5. 2009 11:08

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: modřiny bez příčiny

mirka.. napsal(a):

šak já obdivuju lidi co dokážou hned napsat je to tohle. já si potřebuju vyptat anamnézu:-)

Zvířátko psalo, že bylo na vyšetření a má všechno v pořádku,ledaže  by to byly infekce, chlamýdie, borélie apod vissla ? A ty žádný lékař na celém světě není schopen rozpoznat tongue .

Upravil(a) aprill (3. 5. 2009 11:09)

Není tady

 

#13 3. 5. 2009 18:52

mirka..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 1132

Re: modřiny bez příčiny

jenže nenapsalo, jaký vyšetření jí dělali, tak sme se ptala. když se řekne vyšetření může jít o cokoli.

Není tady

 

#14 6. 5. 2009 19:46

zvířátko
♥------
Registrovaný: 2. 5. 2009
Příspěvky: 3

Re: modřiny bez příčiny

Všem moc děkuji za odpovědi.

Rhutinem to nejspíš nebude z pohanky doma vaříme relativně často.

Na vyšetření mi dělali sedimentaci, srážlivost a krevní obraz. Vždy u obvodní, ta mě nikam jinam neposlala. Vždy to vyšlo negativně takže vlastně nebyl ani důvod. Jednou byly sice výsledky hemolytické, ale to bylo pouze jednou. Další odběr toto nepotvrdil. Mirko můžeš prosím více rozepsat co je to hemolka a biochemka?

Každá infekce se projeví zvýšeným množstvím leukocitů a tu u mne nenašli. Nechám se ale vyšetřit na boreliozu (loni mě kouslo klíště a zmodraly mi nohy během pár hodin). Navíc od září trpím vracející se infekcí krku. Diagnoza vždy akutni tonsilitida a pokaždé ATB - takže už mám narušenou imunitu. Kontrolní odběry vždy OK. U ženského jsem už také byla. Mám být vpořádku nicméně na vysledky stěrů čekám. Co se týče chlamýdií, příznaky nemám žádné a stěr by to měl odhalit. Tak uvidíme.

Pokud Vás ještě něco napadne, sem s tím. Každý podnět je užitečný. Děkuji.

Upravil(a) zvířátko (6. 5. 2009 19:47)

Není tady

 

#15 7. 5. 2009 22:01

mirka..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 1132

Re: modřiny bez příčiny

hematologie je vyšetření krve právě to co dělali tobě- krevní obraz, biochemický vyšetření krve je vyšetření třeba albuminu,bílkoviny,ureázu,ALT,AST...
pokud mívᚠopakovaný anginy, který se vracejí po dobrání atb, to by ukazovalo na nedostatečnost imunitního systému, takže bych asi chtěla aby mi udělali imunologický vyšetření krve.
pokud se neví, jestli ti něco chybí a dělali ti jen klasický krevní obraz, tak bych apelovala at dr vyloučí nedostatek nějakého vitamínu nebo minerálu.

Není tady

 

#16 14. 9. 2010 10:34

sblanka
♥------
Registrovaný: 14. 9. 2010
Příspěvky: 1

Re: modřiny bez příčiny

:kapitulation:Ještě jedna možnost vzniku modřin je: kandidóza! Ale u té jsou ještě další doprovodné příznaky, o kterých zde tazatelka nepíše...

zvířátko napsal(a):

Všem moc děkuji za odpovědi.

Rhutinem to nejspíš nebude z pohanky doma vaříme relativně často.

Na vyšetření mi dělali sedimentaci, srážlivost a krevní obraz. Vždy u obvodní, ta mě nikam jinam neposlala. Vždy to vyšlo negativně takže vlastně nebyl ani důvod. Jednou byly sice výsledky hemolytické, ale to bylo pouze jednou. Další odběr toto nepotvrdil. Mirko můžeš prosím více rozepsat co je to hemolka a biochemka?

Každá infekce se projeví zvýšeným množstvím leukocitů a tu u mne nenašli. Nechám se ale vyšetřit na boreliozu (loni mě kouslo klíště a zmodraly mi nohy během pár hodin). Navíc od září trpím vracející se infekcí krku. Diagnoza vždy akutni tonsilitida a pokaždé ATB - takže už mám narušenou imunitu. Kontrolní odběry vždy OK. U ženského jsem už také byla. Mám být vpořádku nicméně na vysledky stěrů čekám. Co se týče chlamýdií, příznaky nemám žádné a stěr by to měl odhalit. Tak uvidíme.

Pokud Vás ještě něco napadne, sem s tím. Každý podnět je užitečný. Děkuji.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů