Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 6. 2. 2006 13:03

lenicka
Host

Pomoc autohavarie co dál?

prosím o radu,
známý si před 2 roky vzal bez vědomí mého otce jeho automobil. na auto nebyla placena pojistka pov. ručení, ( původně chodila na mé jméno a pak pro neplacení byla vypovězena). pod vlivem alkoholu způsobil dopr. nehodu při cestě do zaměstnání v zahraničí. Poškodil zdraví dalšího řidiče.
Za toto byl také v zahraničí odsouzen mimo jiné i k zaplacení bolestného a ušlého zisku poškozenému.
Ten je v současné době v invalidním důchodu ( a je rád ). Nyní si nárokuje další peníze. Vše řeší Česká pojistitelská kancelář v Praze. Ta ovšem chce abych já  a řidič podepsala uznání dluhu, což se mi v mém případě nezdá. Známý zatím nepodepsal, ale dluh splácí. Ví prosím někdo, jak je to s dílem odpovědnosti? Známý přiznává celou vinu na sebe, nechce dělat problémy ani mě ani otci. Zatím platí, ale čeká další nároky, na které v budoucnu třeba ani nebude mít peníze. Jakým způsobem a na koho padá zodpovědnost v případě jeho neplacení? Prosím o radu.Děkuji

 

#2 7. 2. 2006 11:01

Lenička
Host

Re: Pomoc autohavarie co dál?

Ne, ne my jsme nic nehlásili. Prostě to auto bylo u mne doma, a známý si ho půjčil, když jsem byla na služební cestě. Tohle jsem nepovažovala vůbec za nějakou krádež.

 

#3 8. 2. 2006 14:03

Lenička
Host

Re: Pomoc autohavarie co dál?

Ano, hovořila jsem s právníkem. Ten navrhuje vyvolat soudní proces s tím, že já a můj otec jsme opravdu nevěděli, že auto použil. To je prostě pravda a proto se chceme bránit. a poté se uvidí.
Zničený život mám, tak se snažím alespoň ještě bojovat.

 

#4 9. 2. 2006 10:00

Lenička
Host

Re: Pomoc autohavarie co dál?

Já čisté svědomí mám, ale jde především o to, jak je to dnes se soudy. Nevěřím na spravedlivé právo u nás, a mám hrůzu z toho, že při prokazování zodpovědnosti se bude poškozeny maximálně mne nebo otce do všeho zatáhnout. Otec má chatu a auto a já auto a pole. Škůdce nemá nic. Takže až ucítípeníze, bude právo hned na jiné straně. A z toho mám hrůzu. Jinak to není o tom, že by známý byl závislý na alkoholu. Prostě měl špatný den, , napil se a jel. A zničil nám život. Uvidím co dál.

 

#5 9. 2. 2006 11:50

Buba
♥♥♥----
Registrovaný: 22. 1. 2006
Příspěvky: 131

Re: Pomoc autohavarie co dál?

Lenička napsal(a):

Já čisté svědomí mám, ale jde především o to, jak je to dnes se soudy. Nevěřím na spravedlivé právo u nás, a mám hrůzu z toho, že při prokazování zodpovědnosti se bude poškozeny maximálně mne nebo otce do všeho zatáhnout. Otec má chatu a auto a já auto a pole. Škůdce nemá nic. Takže až ucítípeníze, bude právo hned na jiné straně. A z toho mám hrůzu. Jinak to není o tom, že by známý byl závislý na alkoholu. Prostě měl špatný den, , napil se a jel. A zničil nám život. Uvidím co dál.

Lenicka, vas znamy mal"proste spatny den" a" znicil vam zivot". Ale on znicil zivot este dalsim ludom! Neverim, ze nietko je rad, ze je mrzak!!! Ako pisete vo svojom prvom prispevku.

Není tady

 

#6 10. 2. 2006 8:01

Lenicka
Host

Re: Pomoc autohavarie co dál?

Nemyslím si , že člověk který měl několik zlomenin je celý život mrzák. Spíš jde o to, že mrzákem chce být.
A to je na tom to nejsmutnější.

 

#7 10. 2. 2006 11:49

Buba
♥♥♥----
Registrovaný: 22. 1. 2006
Příspěvky: 131

Re: Pomoc autohavarie co dál?

Lenicka napsal(a):

Nemyslím si , že člověk který měl několik zlomenin je celý život mrzák. Spíš jde o to, že mrzákem chce být.
A to je na tom to nejsmutnější.

To najsmutnejsie je, ze tie zlomeniny mu sposobil OZRATY vodic[ ktory mal len zly den]. Pred asi 12 rokmi mal zlomeny prostredny prst na ruke moj syn. Dodnes ten prst poriadne neohne, a sluzi mu na predpoved zmeny pocasia. On je taka nasa sukromna rosnicka.

Není tady

 

#8 10. 2. 2006 12:04

Dana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Východní Čechy
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 6252

Re: Pomoc autohavarie co dál?

Lenička určitě chtěla vyjádřit tím, že neměl svůj den skutečnost, že se napil příležitostě a že to není alkoholik, nic víc, nic míň. Pravda je taková, že a byl úraz vážný nebo ne, stal se a dokonce pod vlivem alkoholu, takže sankce jsou na místě. Pak už záleží na tom, jak se s tím vypořádá Lenička, jestli opravdu má tak čisté svědomí, vzít někomu auto bez dovolení, bez zaplacení pojistky, jet opilý, to neudělá zodpovědný člověk, ani když má svůj den. Lidé jsou postiženi za míň. Můžete se samozdřejmě bránit a já bych to na vašem místě udělala, přece jenom platit za chybu někoho jiného by se mi nechtělo.


http://www.gify.nou.cz/divky_mini1_soubory/49.gif
Problémy přicházejí v řadě za sebou a při zvláště příznivých okolnostech i v dvojstupech.
Opravdoví přátelé jsou ti, kteří vám nikdy nezmizí ze srdce, i kdyby na čas zmizeli ze života....

Není tady

 

#9 22. 2. 2006 12:30

tonda
Host

Re: Pomoc autohavarie co dál?

Mam zas sebou take nemaly nervovy problem. Cyklistka, ktera jela za levym okrajem rychlejsiho pruhu vozovky, klidne si to slape, mine ji auto, ktere jelo v rychlejsim - levem pruhu prede mnou a ja si to jedu za tim autem v zavestu a nejednou mi cyklistka vjizdi do cesty. Prehlidla me - myslela si, ze kdyz ji minulo auto, ktere asi zaregistrovala drive, ma volno k prejeti dvou rychlostnich pruhu a k zarazeni se tam, kde patri - na krajnici. Meli jsme vsak oba smulu - ja neubrzdil, kolo srazil a zenskou poranil. Byl jsem obzalovan z ublizeni na zdravi - nastesti provedenymi odhady a testy i pres jeji pravni a policejni konexe - byla prokazana jednoznacne jeji vina. Znalecky posudek na skodu na mem aute zni na 30 000. Pani jsem pisemne s dorucenkou vyzval aby mi po roce od nehody tuto skodu uhradila - protoze nemela zadne pojistky, skodu mi nezaplatila. Dal jsem zalobu k soudu a ten to po 4 mesicich podstoupil jinemu okresu- dle mista jejiho trvaleho bydliste. Pani mi vsak pred 2 mesici poukazala pouze 15000 ze si mysli, ze je to na tu skodu az az, ze vetsi skodu mi urcite nezpusobila. Poradi mi prosim nekdo, zda mam stahnout celou zalobu a dat novou na zbytek dluzne castky anebo mam napsat nejakou zadost na ponizeni castky o castku jiz zaplacenou? A jake uroky si vlastne mohu narokovat?
Dekuji moc za radu - bude-li nekdo vedet.
Preji krasny den.
Tonda

 

#10 22. 2. 2006 17:37

ABC
♥♥♥♥---
Registrovaný: 30. 1. 2006
Příspěvky: 338

Re: Pomoc autohavarie co dál?

Tondo, pokud jste podal žalobu na částku podle znaleckého posudku (30.000 Kč) a po podání žaloby žalovaná částečně částku uhradila, v žádném případě neberte žalobu zpět, pouze k podané žalobě podejte soudu doplnění návrhu, kde uvedete datum a výši částky, která byla uhrazena. Soud potom žalovanou částku sníží. Máte samozřejmě i nárok na zaplacení úroků z prodlení ode dne následujícího po splatnosti náhrady škody (měl jste je požadovat už při podání žaloby - v současné době myslím 8,75 % ročně ze žalované částky), kromě toho požadujte zaplacení všech nákladů (soudní poplatek, znalecký posudek, případně náklady na advokátní zastoupení), což musí být v návrhu také. Možná jste si měl vzít alespoň advokáta na sepsání žaloby, aby to bylo v pořádku.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů