Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 17. 4. 2009 9:10

poletucha
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2535

Re: Duch doby...

Kaliku, kde je ten bejk, bejk do smrti smroucí, ha?
Ty jsi nám ale vyzrál, koukám va už delší dobu.

předpokladem je že strach tvoří spojitou nádobu s láskou, a na téhle planetě tyto dvě strany spolu bojují a budou bojovat než vyhraje co? Dobro vždy vítězí, nejen v pohádkách.

Nemělo by tohle téma "duch doby" být spíš na duchovním?

Není tady

 

#27 17. 4. 2009 9:25

Andromeda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno
Registrovaný: 19. 11. 2006
Příspěvky: 2245
Web

Re: Duch doby...

KALIK napsal(a):

Andromedo, já chápu, co se tím snažíš říct a mᚠsamozřejmě pravdu. Manipulován se cítí ten, co je na manipulaci citlivější smile Co to vlastně říká? Může to říkat to, že ti, co mají sklony k tomu být manipulován se mohou cítit manipulováni i věci, co manipulací nejsou. Nebo to může být tak, že lidé citliví na manipulaci prostě mají větší rozlišovací schopnost na manipulaci. Teď si vyber smile Manipulace je vesměs chápána jako špatná, ale to je diskutabilní. smile Jasné je to, že na manipulace se u těchto jedinců projevuje strachem (obavami) z manipulace. Nemyslím si však, že strach je něco primárně špatného. Strach je emoce, která říká, že je něco špatně. Negativní je až přemíra strachu.

No, myslím, že jsme si nerozuměli wink

Reagovala jsem spíše na manipulaci, na kterou se odkazuješ v souvislosti s vyzněním diskuze, čili manipulaci prostřednictvím vyvolání strachu - nerada bych tohle téma posunula do příliš obecné roviny, protože bychom se dostali někam úplně jinam. Druhů manipulace je více, ale bavme se o téhle smile

Píšeš "Jasné je to, že na manipulace se u těchto jedinců projevuje strachem (obavami) z manipulace." Tady bych řekla, že je hlavní kámen toho, že každý mluvíme o něčem jiném. Nemyslela jsem zde strach z toho být manipulován... Pokusím se vysvětlit smile

Úplně jednoduchý a ne neobvyklý příklad ze života (je toho tu plné babi):
Ona se bojí být sama (myšleno bez partnera) - tohle je ten strach, který myslím.
On tohle ví, a proto pod pohrůžkou odchodu po ní požaduje nějaké jednání, protože si tím usnadní on život (manipulace).
Ona vzhledem k tomu svém strachu, který v sobě nosí, raději udělá co chce on, i když se jí to nelíbí. Nicméně volí ona - pro ni je priorita být ve vztahu, tím pádem manipulaci dovolí.

Pokud ona by v sobě tenhle strach neměla, na tyhle pro ni nevýhodné podmínky by nepřistoupila.

V podstatě je schéma: manipulátor + strach manipulovaného ----> požadované chování dle podmínek manipulátora.

Myslím, že vztáhnout tohle na nějakou komunitu lidí, např. národ lze poměrně snadno.

Sdělení je to, že pokud nechci být "obětí" manipulace, nesmím v sobě mít obavu/strach, který na mě může druhá strana využít. wink

Upravil(a) Andromeda (17. 4. 2009 9:25)


Plýžením v plyš! tongue

Není tady

 

#28 17. 4. 2009 9:35

Nedoma
♥♥♥♥♥--
Místo: Brno
Registrovaný: 23. 4. 2008
Příspěvky: 940

Re: Duch doby...

Na těchto filmech, které se vyrojily v poslední době, a spojuje je 9/11 mi vadí nejvíc faktická nekoherentnost, kdy film sám sebe usvědčuje ze lži. Ale to nijak nesnižuje fakt, že řada otázek nebyla a zřejmě nebude zodpovězena a oficiální verze zůstane na "Ten den měla téčka prostě hodně štěstí."

Není tady

 

#29 17. 4. 2009 9:39

javena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 4274

Re: Duch doby...

Sdělení je to, že pokud nechci být "obětí" manipulace, nesmím v sobě mít obavu/strach, který na mě může druhá strana využít.

No, jenže třeba v souvislosti s 11. zářím, když ti spadnou k nohám dva baráky plný lidí a někdo řekne, že za to může pan XY, je hrozně těžký se bránit manipulaci.
Pokaždé, když se pak začalo řešit zasahování do soukromí z důvodu obrany proti terorismu stačilo, aby se někde objevila zpráva, že pan XY vystrkuje růžky a lidi byli zase hodný a neremcali.
Je to manipulace, ale po tom, co měli za sebou, a už to bylo, jak chtělo, se nemůžeme divit. My jsme v tomto případě jen velmi vzdálení pozorovatelé...

Není tady

 

#30 17. 4. 2009 9:43

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 18071

Re: Duch doby...

Jestli to dobře chápu, tak manipulace je možná jen na základě strachu? Myslíš, že ten co nemá využitelný strach není možný zmanipulovat?

Nějak se do toho zamotáváme...


Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

 

#31 17. 4. 2009 9:49

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 18071

Re: Duch doby...

Ano, je tu další otázka, jestli strach může být být lidem vnucen a nebo ti lidé se prostě báli vždycky? Třeba sdělovací prostředky fungují na bázi strachu a negativna. Kolik násilí se jen ve zprávách, filmech a kultuře objevuje? Lidé jsou tak zblblí, že se chtějí bát. Z toho by vyplývalo, že lidi chtějí být manipulováni smile


Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

 

#32 17. 4. 2009 9:49

Andromeda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno
Registrovaný: 19. 11. 2006
Příspěvky: 2245
Web

Re: Duch doby...

Jestli to dobře chápu, tak manipulace je možná jen na základě strachu? Myslíš, že ten co nemá využitelný strach není možný zmanipulovat?

Kali, řekla bych, že takhle nějak wink Jde vždy o strach, který se váže k dané konkrétní manipulaci, pak si myslím, že to platí.

Upravil(a) Andromeda (17. 4. 2009 9:50)


Plýžením v plyš! tongue

Není tady

 

#33 17. 4. 2009 9:50

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 18071

Re: Duch doby...

Nedomo, můžeš uvést nějaký odkazy na to, jak se filmy o 11. září usvědčují ze lži? Právě o tomhle mluvím a k tomu se chci dobrat.


Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

 

#34 17. 4. 2009 9:57

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 18071

Re: Duch doby...

Andromeda napsal(a):

Jestli to dobře chápu, tak manipulace je možná jen na základě strachu? Myslíš, že ten co nemá využitelný strach není možný zmanipulovat?

Kali, řekla bych, že takhle nějak wink Jde vždy o strach, který se váže k dané konkrétní manipulaci, pak si myslím, že to platí.

V tom případě jak si tvoříš názor? Když ti někdo řekne a ukáže (řekněme nějaká autorita), že 11. září bylo zapříčiněno teroristy, tak ty tomu neuvěříš, pokud se nebojíš? Hodnotíš u toho důkazy? Jak se dobereš pravdy, pokud ti svojí pravdu někdo servíruje? Jak poznáš, že se nejedná o pravdu? Pozná nebojácný člověk manipulaci? smile


Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

 

#35 17. 4. 2009 9:58

Andromeda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno
Registrovaný: 19. 11. 2006
Příspěvky: 2245
Web

Re: Duch doby...

KALIK napsal(a):

Ano, je tu další otázka, jestli strach může být být lidem vnucen a nebo ti lidé se prostě báli vždycky? Třeba sdělovací prostředky fungují na bázi strachu a negativna. Kolik násilí se jen ve zprávách, filmech a kultuře objevuje? Lidé jsou tak zblblí, že se chtějí bát. Z toho by vyplývalo, že lidi chtějí být manipulováni smile

Jak se vnucuje strach? wink Prostě buď je nebo není, v případě, že je, pak ho daná situace vyvolá... dle mého názoru...

To, že si lidé žádají krvavé zprávy a další senzace, je podle mého jejich typ relaxace, přece jenom je fajn vědět, že je na tom někdo hůř než já? wink Zase, platí to jen pro někoho, ale je takových asi nadpoloviční většina... Kde je poptávka, je i nabídka... Myslím, že tohle je trochu něco jiného.


Plýžením v plyš! tongue

Není tady

 

#36 17. 4. 2009 10:21

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: Duch doby...

KALIK napsal(a):

Jestli to dobře chápu, tak manipulace je možná jen na základě strachu? Myslíš, že ten co nemá využitelný strach není možný zmanipulovat?

Nějak se do toho zamotáváme...

Manipulace je mozna nejen na zaklade strachu,ale i na zaklade nevedomosti. Masli strach jses v pytli,vis-li malo o necem co se deje za plentou,jsi v pyli taky. Takovy clovek je ovladatelny velice snadno.


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 

#37 17. 4. 2009 10:49

Andromeda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno
Registrovaný: 19. 11. 2006
Příspěvky: 2245
Web

Re: Duch doby...

KALIK napsal(a):

V tom případě jak si tvoříš názor? Když ti někdo řekne a ukáže (řekněme nějaká autorita), že 11. září bylo zapříčiněno teroristy, tak ty tomu neuvěříš, pokud se nebojíš? Hodnotíš u toho důkazy? Jak se dobereš pravdy, pokud ti svojí pravdu někdo servíruje? Jak poznáš, že se nejedná o pravdu?

Víš, ono je někdy dobré přiznat si, že se pravdy dobrat nemusím a nejspíš ohledně některých věcí nedoberu wink Dokonce na některé věci mohu mít otevřený názor, takže ve výsledku asi jen pocit, jak si myslím, že by to mohlo být, ale prostě je to stále neuzavřená věc.

Další věc, potřebuju nutně na něco názor mít? Když vím, že mám v ruce jen samé "důkazy" a sdělení autorit (btw. věříš tomu co říká např. pan Paroubek, že je tak jak je to prezentováno? wink) Jako "vařit z vody" můžeš do alelůja gloria Ale kaši z ní prostě nevyrobíš wink

Jasně a krátce, nemusím se pravdy dobrat a nemusím poznat, že se o ni nejedná.

Kalik napsal(a):

...tak ty tomu neuvěříš, pokud se nebojíš?

Pokud k tomu mám neutrální postoj, pak mi to játra netrhá, je asi jedno jestli tomu pak budu chtít věřit či nikoliv, řekla bych, že tam není přímý vztah, i kdyby to tvrdil sám papež.

KALIK napsal(a):

Pozná nebojácný člověk manipulaci? smile

Bráno absolutně, asi nepozná, protože se ho nebude týkat...


Plýžením v plyš! tongue

Není tady

 

#38 17. 4. 2009 10:53

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: Duch doby...

KALIK napsal(a):

Takže pravdu zná jen pár vyvolených?

Ne to jsem nerekla.To slovo nemam rada.  smile


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 

#39 17. 4. 2009 11:14

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Duch doby...

Tady nějak nejde o víru a nevíru, o strach a nestrach.
Já mám spíš dojem, že tu pravdu cítím. Prostě video jen potvrdilo mé domněnky, kterými jsem se v této oblasti jinak nijak nezabývala.
Shlédla jsem ho, a prostě mi mluvilo z duše. Hotovo. Řekla jsem si, ano, takhle nějak to vidím i já.
Přece poznáte jestli s vámi něco "rezonuje" nebo ne.

Není tady

 

#40 17. 4. 2009 11:26

katafyge
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 6. 2. 2006
Příspěvky: 755

Re: Duch doby...

KALIK napsal(a):

katafyge, no, takže to ještě rozmělňuješ na to, že ani osobní názor si nejde udělat? big_smile Je hezké o něčem říkat, že ten a ten říká to a to a vlastní názor neprezentovat. Ano, je to nestrannost a řekněme nezaujatost k informacím, jenže pouze se zůstává u informací a nedělá se vyhodnocení (závěr). K čemu takovéto informace?

- obyčajný všeobecný prehžad každého človeka - zo záujmu

( niekto šprtá chémiu, niekto umenie....,  politika a dejiny sú fajn, len ako všetko,  žiada sa venova tomu kopec času, ak sa tým neživíš a ma  to ako koníčka- vo vožnom čase....., a že si tu nabral - celosvetovú politiku, vojenské operácie, bankovníctvo, finančný systém v politike štátov, lobbing.....atď., atď.,  )

Nakonec zjistíš, že nic není 100 procentní. Pak se orientuj. Nakonec to stejně skončí u toho, co se ti líbí wink

    - ako vo všetkom lol         

Viz video, může to být snůška těch jen lží, nebo jen pravdy a nebo něčím směsným. Jeden důvod, proč jsem to sem dal bylo, abych to podrobil kritice a dobral se nějakého objektivního (objektivnějšího) závěru smile

- video som kukla, nedopozerala som smile , ty by si asi ocenil odbornejšiu debatu k týmto témam ( neviem či nájdeš zrovna tu gloria , aj keď...človek nikdy nevie... ) ,  by tebou zrejme vyhžadávam články a štúdie ku konkrétnym udalostiam, nie tendenčný guláš

Upravil(a) katafyge (17. 4. 2009 11:26)

Není tady

 

#41 17. 4. 2009 11:32

katafyge
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 6. 2. 2006
Příspěvky: 755

Re: Duch doby...

KALIK napsal(a):

Když rozeberu trošku téma 11. září a co vím, co mi bylo předloženo médii a co mi bylo předloženo na internetu, zjišuji, že kolem 11. září bylo přinejmenším mnoho nejasností, které nebyly z oficiálních míst nikdy objasněny. Mám tedy oprávněný důvod si myslet, že se věci můžou mít jinak, než jak je oficiálně prezentováno. Co tedy mám jsou důvodně pochybnosti o prezentaci některých skutečností z oficiálních míst. Na základě této skutečnosti bylo podniknuto několik závažných kroků z pohledu USA a z pohledu světového. Pokud pravda předkládána není úplnou pravdou a na základě ní se vedou války (násilí obecně), pak je důvod si myslet, že jsme takříkajíc manipulováni. Otázka zůstává ta, jestli to manipulování je záměrné či ne. Co by mělo být ale jasné, že pokud vzniknou pochybnosti, měla by je vláda objasnit a obhájit tak své kroky.

Je na této úvaze něco nesprávného?

z histórie vieme ( z postavenia moci ), že pokiaž nemusí, a ona nemusí - nemá dôvod
  a ešte je otázka, ako by to spravila,  "po svojom" , tomu sa hovorí politika
  má dané a jasné pravidlá

Není tady

 

#42 17. 4. 2009 11:43

baba.jaga
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Prazska ves
Registrovaný: 13. 5. 2008
Příspěvky: 2089

Re: Duch doby...

Prilis nechapu, co vy tady resite. Otazky objektivity a poznani pravdy nastolil uz Aristoteles a Tomas Akvinsky. Od te doby se to resi. Toto uz je na ryzi filozofickou debatu a uzjistujuu vas, ze vy to nevyresite.

Kaliku, moje vyjadreni k 11. zari zni nasledovne: to, co prezentuji tvurci filmu za pravdu povazuju pouze za jednu verzi z mnoha. Vsichni vime, ze se vsechno da nejak okecat. Nemam fakta, ktera dosvedcuji, ze tomu tak nebylo, ale zaroven ani to, ze se to stalo presne tak, jak tam uvadeji. 
Teorie orwellovskeho radu: proste tomu neverim, cipy apod. Naopak v techto tendencich shledavam nasledky prirozeneho vyvoje technologii, nikoli neci zamer. Neverim, ze to bylo planovane X let dopredu nejakou uzavrenou komunitou. Proc? Protoze verim v Open Source a sleduju jeho vyvoj ;-))) (laicky receno)
Ten film celkove na me zapusobil provokujicim dojmem, jeste jednou zopakuju to, ze skutecne je potreba o techto vecech mluvit. Mozna ten film chtel vyvolat zacatek nejakeho noveho diskurzu? Ja nevim. Jako studentka sociologie jsem se dost casto s temito tematy setkavala:globalizace, totalni moc, hegemonie apod. Tento film mi prijde jako takovy laciny trik, jak zaujmout laickou verejnost. Tam to mozna svuj ucel splnilo. Mne prijde, ze jsou inteligentnejsi prostredky, nez toto dilko, delane na efekt.

P.S. Pro milovniky filozofie: http://www.obcinst.cz/cs/Lze-rozumem-po … 1/?list=30

Upravil(a) baba.jaga (17. 4. 2009 11:44)


42!

Není tady

 

#43 17. 4. 2009 11:48

BB
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1767

Re: Duch doby...

Tak jsem to Kaliku celé shlédla .... a v podstatě se shoduji s Damilou ....

Některé věci ovlivnit můžeme a některé ne.
Člověk o nich ví, ví o všech těch manipulacích a snahách ovládat  a  taky ví, že pokud  nebude chtít, tak jeho vnitřní svobodu mu nikdo nevezme. Konec konců, máme s tím, jako národ 40ti letou zkušenost....  vnitřně svobodný může být člověk i ve vězení   ....

Přeme se v zásadě o něco ? Přijde mi to spíš, jako akademická diskuse. Já s řešením a hledáním viníků skončila u svých dětí, kdy jsem zjistila, že pátrat po tom " kdo si začal " nemá absolutně cenu. Zabředne do překřikování všech všemi a obviňování  jednoho druhým a nemá to konec. Sprdla jsem je oba .... jeden si neměl začít a druhý neměl reagovat ....  čímž jsem dosáhla toho, že žalování   ztratilo smysl a stali se z nich skvělí kamarádi.

A tady u toho filmu .... a vytvořeného  a sestříhaného  jakkoli .... musím souhlasit s tím, že mocní tohoto světa, jsou  nejspíš schopni  celkem čehokoli, aby dosáhli svého cíle ( a už je tímto cílem moc, či majetek )  a  lidi jako osobnosti jsou jim naprosto fuck. Nemusíme  mířit ani do USA , podívejme se na naše slavné papaláše: o co jim jde ? O naše blaho ? To asi ne, že.......

Jen jim, jaksi  nedochází, že rubᚠnemá kapsy a že si  vyrábějí ( třeba) daleko větší průšvih a zajímalo by mě velice, jako  kdo se v dalším životě narodí  ....  to by mě vážně zajímalo .....


BB

Není tady

 

#44 17. 4. 2009 11:54

baba.jaga
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Prazska ves
Registrovaný: 13. 5. 2008
Příspěvky: 2089

Re: Duch doby...

BB napsal(a):

A tady u toho filmu .... a vytvořeného  a sestříhaného  jakkoli .... musím souhlasit s tím, že mocní tohoto světa, jsou  nejspíš schopni  celkem čehokoli, aby dosáhli svého cíle ( a už je tímto cílem moc, či majetek )  a  lidi jako osobnosti jsou jim naprosto fuck. Nemusíme  mířit ani do USA , podívejme se na naše slavné papaláše: o co jim jde ? O naše blaho ? To asi ne, že.......

Nevim, zda na odhaleni takoveto 'pravdy' skutecne potrebujes videt nejaky film.
Na druhou stranu...skutecne je to duch doby? Copak za komousu nekomu slo o lidske blaho?


42!

Není tady

 

#45 17. 4. 2009 12:08

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: Duch doby...

baba.jaga napsal(a):

Prilis nechapu, co vy tady resite. Otazky objektivity a poznani pravdy nastolil uz Aristoteles a Tomas Akvinsky. Od te doby se to resi. Toto uz je na ryzi filozofickou debatu a uzjistujuu vas, ze vy to nevyresite.

My ale preci nic neresime,alespon z meho pohledu si tady povidame.  smile


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 

#46 17. 4. 2009 12:25

BB
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1767

Re: Duch doby...

baba.jaga napsal(a):

BB napsal(a):

A tady u toho filmu .... a vytvořeného  a sestříhaného  jakkoli .... musím souhlasit s tím, že mocní tohoto světa, jsou  nejspíš schopni  celkem čehokoli, aby dosáhli svého cíle ( a už je tímto cílem moc, či majetek )  a  lidi jako osobnosti jsou jim naprosto fuck. Nemusíme  mířit ani do USA , podívejme se na naše slavné papaláše: o co jim jde ? O naše blaho ? To asi ne, že.......

Nevim, zda na odhaleni takoveto 'pravdy' skutecne potrebujes videt nejaky film.
Na druhou stranu...skutecne je to duch doby? Copak za komousu nekomu slo o lidske blaho?

Já jsem netvrdila, že jsem potřebovala tenhle film,  Kalik tu nechal link na film a položil otázku , co že si o tom kdo myslí. Tak jsem koukla a  zjistila, že je o tom ( jak psala Damila) co už všichni dávno vím. A už jsou detaily pravdivé nebo ne. O ty tu, myslím, nejde.

Upravil(a) BB (17. 4. 2009 12:37)


BB

Není tady

 

#47 17. 4. 2009 13:31

Nicolas
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 2752
Web

Re: Duch doby...

Hledám nějakou teorii spiknutí za ekonomickou krizí.
Nemáte někdo nějaký pěkný filmeček, který by dokazoval že boháči a vládnoucí země tohoto světa chtěli přijít o spoustu prachů? :-)

Anebo to bylo tak, že jen ti nejlepší z nejlepších si sedli v létě u Mácháče a řekli si, zvolíme Obamu, to je lůzr, vykrademe banky a automobilky, pak si necháme vysolit prachy od vlád = daňových poplatníků a hodíme si korunou o to, které firmy skoupíme díky tomu, že jejich akcie půjdou dolů, enyky-benyky-kliky-háky, tak třeba Opel nebo celý Island (smrdí stejně rybinou), celé Lotyšsko, Maďarsko a Rumunsko (ty si koupí Rusáci), celé české sklářství apod.

Není tady

 

#48 17. 4. 2009 14:55

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 18071

Re: Duch doby...

babo, ještě jednou prosím, jestli můžeš shrnout hlavní nepravdy v tom filmu. Pomohlo by mi to v orientaci. Zatím se bavíme dost abstraktně.

Nico, jestli nějaké takovéto konspirační videjko seženeš, dej vědět. Dal bych si to proti sobě smile


Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

 

#49 17. 4. 2009 15:02

baba.jaga
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Prazska ves
Registrovaný: 13. 5. 2008
Příspěvky: 2089

Re: Duch doby...

kaliku, nebudu ti prekladat obsah tamtoho webu, nemam na to ted cas.
Pristi tyden jestli chces se pokusm udelat strucny souhrn.


42!

Není tady

 

#50 17. 4. 2009 15:20

Andromeda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno
Registrovaný: 19. 11. 2006
Příspěvky: 2245
Web

Re: Duch doby...

Nico, mám pocit, že už někam někdo nějaký link na Obamu dával, jen jsem to nestihla ještě vidět, takže nemůžu podat report big_smile


Plýžením v plyš! tongue

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů