Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 16. 4. 2009 12:01

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 18071

Duch doby...

Možná to nepatří úplně sem a možná to tu už bylo, ale přeci jenom se jedná i o psychologii a myslím si, že se jedná o hodně zajímavou věc. Jaký na to máte názor?

http://video.google.com/videoplay?docid … 7580799888


Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

 

#2 16. 4. 2009 12:05

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Duch doby...

Video znám, a nemám na to názor, který by se dal nějak konkrétně formulovat. Prostě, co vidím, to vidím. Nepřekvapuje mě to, co tam je, tak nějak to myslím "víme" všichni.

Není tady

 

#3 16. 4. 2009 12:50

javena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 4274

Re: Duch doby...

Damilo, dík, líp bych to asi nenapsala...

Upravil(a) javena (16. 4. 2009 12:55)

Není tady

 

#4 16. 4. 2009 15:17

baba.jaga
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Prazska ves
Registrovaný: 13. 5. 2008
Příspěvky: 2089

Re: Duch doby...

KALIK napsal(a):

Možná to nepatří úplně sem a možná to tu už bylo, ale přeci jenom se jedná i o psychologii a myslím si, že se jedná o hodně zajímavou věc. Jaký na to máte názor?

http://video.google.com/videoplay?docid … 7580799888

Kaliku, o tobe jsem si vzdy myslela, ze umis veci videt trochu jinak, nez jak se jevi na prvni pohled. Uveril jsi tomu filmu? Opravdu? Je to sestrihany a udelany velmi tendencne, schvalne tak, aby tomu laicky divak uveril. Doporucuju prostudovat fakta (teda to, co je jako fakta tvari) uvedena v tomto filmu a pak uvidis, kde je pravda. Fabulace a domyslivost a 'shocking faktor' zde hraji dost velkou roli. Zkus se podivat na teorii spiknuti s vice kritickeho hlediska.
Netvrdim, ze neni potreba o techto vecech premyslet, ALE to nedava jeho tvurcum pravo tvrdit, ze to, co tam prezentuji jsou cira fakta, protoze jsou to pouze domnenky.

+ doporucuji prostudovat na wikipedii heslo "teorie spinkuti" a vsechna prizbuzna hesla

Upravil(a) baba.jaga (16. 4. 2009 15:22)


42!

Není tady

 

#5 16. 4. 2009 15:44

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 18071

Re: Duch doby...

babo, dal jsem sem ten link, protože mě tohle téma zaujalo a chtěl jsem znát názory ostatních. Tedy díky i za tvůj. Budu jistě rád, když mi ukážeš, co je tam tendenčního a nesmyslného. Mimo jiné i proto jsem to sem dal. Zatím pouze jen mluvíš do větru wink


Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

 

#6 16. 4. 2009 16:32

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: Duch doby...

Člověk se narodil s mozkem, který umí vzpomínat a plánovat, který se umí poučít ze svých minulých chyb, který umí vnímat i abstraktně, na něco se těšit, na něco vzpomínat. Člověk se opravdu hodně odnaučil prožívání okamžiku, ale nemyslím si, že by to tady a teď bylo v životě to nejpodstatnější - je to vlastně nabádání k poživačnosti a konzumu.
Zvíře prožívá já, tady a teď, protože nic jiného neumí


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#7 16. 4. 2009 19:51

baba.jaga
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Prazska ves
Registrovaný: 13. 5. 2008
Příspěvky: 2089

Re: Duch doby...

KALIK napsal(a):

babo, dal jsem sem ten link, protože mě tohle téma zaujalo a chtěl jsem znát názory ostatních. Tedy díky i za tvůj. Budu jistě rád, když mi ukážeš, co je tam tendenčního a nesmyslného. Mimo jiné i proto jsem to sem dal. Zatím pouze jen mluvíš do větru wink

Do vetru vetsinou nemluvim.
http://zeitgeistchallenge.com/


42!

Není tady

 

#8 16. 4. 2009 20:01

baba.jaga
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Prazska ves
Registrovaný: 13. 5. 2008
Příspěvky: 2089

Re: Duch doby...

mashanka napsal(a):

Člověk se narodil s mozkem, který umí vzpomínat a plánovat, který se umí poučít ze svých minulých chyb, který umí vnímat i abstraktně, na něco se těšit, na něco vzpomínat. Člověk se opravdu hodně odnaučil prožívání okamžiku, ale nemyslím si, že by to tady a teď bylo v životě to nejpodstatnější - je to vlastně nabádání k poživačnosti a konzumu.
Zvíře prožívá já, tady a teď, protože nic jiného neumí

S tebou souhlasim. Beru to jako takove nakopnuti. I kdyz skutecne zase nevim, zda k tomu je zapotrebi az takovych prostredku. Premyslivy clovek na spoustu veci dojde sam. 
Musim se priznat, ze moje kamoska po zhlednuti tohoto 'dokumentu' docistla zblbla. Zacala mluvit o „židozednářích“ a jejich konspiracnim hnuti atakdale. Hnus velebnosti.


42!

Není tady

 

#9 16. 4. 2009 22:10

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 18071

Re: Duch doby...

babo, díky za odkaz. Trošku to prostuduju, ale jedno je jasné už teď, že jakmile se objeví jedna kritika současného stavu, vzápětí se objeví kritika kritiky. Důvod může být dvojí. Kritika může odhalovat pravdu, nebo může říkat lež. Kritika kritiky dělá opozici vždy, a se děje co se děje. Kritika kritiky může popírat kritiku, aby tak ukázala, že obecně braná verze je pravda a nebo naopak. Čili odhalení pravdy je vždy nesnadné. Důležité je ale dát si věci dohromady z vícero zdrojů a zapřemýšlet. Pravda opět bude někde uprostřed, jako vždy wink

Proto bych tě řád babo poprosil o shrnutí hlavních nepravd v tomto dokumentu. Díky wink


Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

 

#10 16. 4. 2009 22:19

majkafa
Host

Re: Duch doby...

Prosím, nedal by se z Kalikova odkazu udělat pro nás nějaký stručný výcuc, o čem to je? Dvě hodiny se mi na to fakt čučet nechce, a ještě když je to tak pomalé, ty věty mám přečtené během vteřilnky a pak se nudím. Dík předem za stručný obsah.

 

#11 16. 4. 2009 22:25

bloncka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 14. 1. 2006
Příspěvky: 382

Re: Duch doby...

majkafa napsal(a):

Prosím, nedal by se z Kalikova odkazu udělat pro nás nějaký stručný výcuc, o čem to je? Dvě hodiny se mi na to fakt čučet nechce, a ještě když je to tak pomalé, ty věty mám přečtené během vteřilnky a pak se nudím. Dík předem za stručný obsah.

Právě jsem měla rozepsaný podobný příspěvek. Díky tummenupp

Není tady

 

#12 16. 4. 2009 22:30

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: Duch doby...

Kalik,
osobne za sebe bych chtela rict,ze najit pravdu v teto realite v ktery zijem je nesmirne tezky. Presto ale clovek ktery medituje a dostava se do stavu v kterych najde odpovedi a je tim presvedceny,tomu to nikdo uz nikdy neveme.
Bezny clovek vezi v domnenkach,nebot neprekrocil prah odkud se vsechno jevi uplne jinak.
O ziti tady a ted o tom se clovek zatim moc nenaucil. Buddhisticka nauka je napriklad jedna z cest jak se tomu naucit.
Moc se me libi rceni- 'aby se autorita nestala pravdou,ale Pravda autoritou.' Nebo tak nejak to tam bylo.
Jsou to veci ktery neni mozne pochopit racionalni mysli,rozumem-no way.
Existuji dve pravdy,ta kterou zijem tady v tehle dimenzi a pak ta ktera nema ohraniceni,zadne. tyhle dve pravdy existuji v cloveku,jedna druhou podpiraji. Jako dve steny o sebe opreny. Kdyz jedna spadne,spadne i ta druha. Nemuzou existovat nezavisle na sobe.  smile


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 

#13 16. 4. 2009 22:34

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 18071

Re: Duch doby...

majko, aby sis udělal obrázek úplný, musíš to shlédnout celé smile

babo, zběžně jsem koukal na ten tvůj odkaz, ale bohužel je to všechno v angličtině a je toho tam děsně moc, až to vypadá, že to má člověka odradit od čtení.

Pokud můžu poprosit o tvůj komentář k:
- 11. září
- "elitám" financující světové konflikty
- "elitám" plánujícím zavedení orwellovského světového řádu

Jsou to fundamentální body celého videa a ty by měly být objasněny, jestli se zakládají na pravdě. Zkusme diskuzí dojít k pravdě wink

Přivádí mě to opět k otázce, jak je možné poznat pravdu, když se nacházíme ve světe informací a dezinformací? To je otázka do celého pléna wink


Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

 

#14 16. 4. 2009 22:38

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 18071

Re: Duch doby...

hirondel, takže jak poznat pravdu? Meditací? Co ej tedy tou pravdou a vztáhněme to na ten dokument...


Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

 

#15 16. 4. 2009 22:41

majkafa
Host

Re: Duch doby...

Tak nic. Nebudu na to čučet dvě hodiny. Znám lepší zábavu.

 

#16 16. 4. 2009 22:44

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 18071

Re: Duch doby...

No dyk, vše je o prioritách wink


Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

 

#17 16. 4. 2009 22:51

Tajgr
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Mars
Registrovaný: 29. 1. 2008
Příspěvky: 1287

Re: Duch doby...

Viděla jsem to kdysi dříve a četla pak kritiku na tento film.Bylo tam že film bazíruje pouze na vyrvaných z kontextu faktech,že třeba Dionis a Hor  nebyli ukřižovány protože ve  Starém  Egyptě tento druh popravy neznali,Krišna byl osmým dítětem vdané ženy,bylo tam toho víc.Můj názor je že lidi věří tomu čemu věřit chtějí.Je to taková dobře poskládaná mozaika která do sebe i zapadá.....Pravda....Myslím že ještě nejsem na tý urovni abych ji poznala i když bych fakt chtěla vědět co je pravda sad .

Upravil(a) Tajgr (16. 4. 2009 22:54)


http://sign.kards.ru/images/sign/0a/00/10.jpg?rnd=6500
Člověk se narodí nahý,mokrý a hladový.Pak se věci začnou zhoršovat.

Není tady

 

#18 16. 4. 2009 22:52

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: Duch doby...

KALIK napsal(a):

hirondel, takže jak poznat pravdu? Meditací? Co ej tedy tou pravdou a vztáhněme to na ten dokument...

Kaliku davas velice tezkou otazku. Netroufam si rict co je Pravdou. smile
Reknu to takhle-ten kdo nenajde podstatu sveho byti,kdo zije v minulosti ci v budoucnosti,kdo nerozezna souvislosti vsech veci,ten kdo si mysli ze je oddelenou casti ve Vesmiru,ten kdo ma strach a nenasel silu v sobe kterou ma,ten nepozna ani okraj Pravdy.
Kaliku ja sama mam zablesky ktery ziju,nikoli travaly stav.


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 

#19 16. 4. 2009 23:51

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 18071

Re: Duch doby...

Takže pravdu zná jen pár vyvolených? To nezní moc povzbudivě.


Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

 

#20 17. 4. 2009 0:40

katafyge
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 6. 2. 2006
Příspěvky: 755

Re: Duch doby...

KALIK napsal(a):

.....

Pokud můžu poprosit o tvůj komentář k:
- 11. září
- "elitám" financující světové konflikty
- "elitám" plánujícím zavedení orwellovského světového řádu

Jsou to fundamentální body celého videa a ty by měly být objasněny, jestli se zakládají na pravdě. Zkusme diskuzí dojít k pravdě wink

Přivádí mě to opět k otázce, jak je možné poznat pravdu, když se nacházíme ve světe informací a dezinformací? To je otázka do celého pléna wink

Kalik,  si si teda naložil tongue   
mᚠčo robi na 100 rokov..... stolt


každého by to zaujímalo big_smile - ako to vlastne bolo ( čo a kto bez špekulácii - názorov z nadhžadu , alebo zaručene pravých dôkazov )
a nielen to čo tu teraz píšeš, celé dejiny.... 

reálne za seba, zbieram informácie - sem tam, keď ma niečo zaujme, ale hovori o "svojom názore na vec " ?
diskutova o tom ? ako ? môžme síce smile  ale jedine tak hovori, tam som čítal, toto ma zaujalo

ale ak mám predsa len niečo napísa gloria , tlačíš na pílu, čo už s tebou lol lol lol
za všetkým býva obyčajne ten najjednoduchší princíp a plus náhoda

Není tady

 

#21 17. 4. 2009 0:50

katafyge
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 6. 2. 2006
Příspěvky: 755

Re: Duch doby...

KALIK napsal(a):

Takže pravdu zná jen pár vyvolených? To nezní moc povzbudivě.

objektívnejšie neposúdime, ažko ju pôjdu niekde prezentova  vissla

Není tady

 

#22 17. 4. 2009 7:23

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 18071

Re: Duch doby...

katafyge, no, takže to ještě rozmělňuješ na to, že ani osobní názor si nejde udělat? big_smile Je hezké o něčem říkat, že ten a ten říká to a to a vlastní názor neprezentovat. Ano, je to nestrannost a řekněme nezaujatost k informacím, jenže pouze se zůstává u informací a nedělá se vyhodnocení (závěr). K čemu takovéto informace?

Jistě nejlepší je si všechno vyhledat sám, najít si sám všechny informace, ale i v tomto bodě vidím problém v tom, že ani předkládaný "důkaz", může být podvrh a pak z něčeho stav. Pokud se zaměříme na vědu a vědecké důkazy, tak jsou i tyto důkazy pravdivé, nebo jsou jen závěrem (zhodnocením) nějakého subjektivního pozorování. Pokud se vědci v názoru shodnou, shodně pozorují totéž, tak je určitá věc prohlášena za důkaz (tedy pravdu). Dá se u vědců předpokládat nezaujatost? A tak je to se vším. Nakonec zjistíš, že nic není 100 procentní. Pak se orientuj. Nakonec to stejně skončí u toho, co se ti líbí wink

Viz video, může to být snůška těch jen lží, nebo jen pravdy a nebo něčím směsným. Jeden důvod, proč jsem to sem dal bylo, abych to podrobil kritice a dobral se nějakého objektivního (objektivnějšího) závěru smile


Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

 

#23 17. 4. 2009 7:35

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 18071

Re: Duch doby...

Když rozeberu trošku téma 11. září a co vím, co mi bylo předloženo médii a co mi bylo předloženo na internetu, zjišuji, že kolem 11. září bylo přinejmenším mnoho nejasností, které nebyly z oficiálních míst nikdy objasněny. Mám tedy oprávněný důvod si myslet, že se věci můžou mít jinak, než jak je oficiálně prezentováno. Co tedy mám jsou důvodně pochybnosti o prezentaci některých skutečností z oficiálních míst. Na základě této skutečnosti bylo podniknuto několik závažných kroků z pohledu USA a z pohledu světového. Pokud pravda předkládána není úplnou pravdou a na základě ní se vedou války (násilí obecně), pak je důvod si myslet, že jsme takříkajíc manipulováni. Otázka zůstává ta, jestli to manipulování je záměrné či ne. Co by mělo být ale jasné, že pokud vzniknou pochybnosti, měla by je vláda objasnit a obhájit tak své kroky.

Je na této úvaze něco nesprávného?


Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

 

#24 17. 4. 2009 8:18

Andromeda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno
Registrovaný: 19. 11. 2006
Příspěvky: 2245
Web

Re: Duch doby...

KALIK napsal(a):

Když rozeberu trošku téma 11. září a co vím, co mi bylo předloženo médii a co mi bylo předloženo na internetu, zjišuji, že kolem 11. září bylo přinejmenším mnoho nejasností, které nebyly z oficiálních míst nikdy objasněny. Mám tedy oprávněný důvod si myslet, že se věci můžou mít jinak, než jak je oficiálně prezentováno. Co tedy mám jsou důvodně pochybnosti o prezentaci některých skutečností z oficiálních míst. Na základě této skutečnosti bylo podniknuto několik závažných kroků z pohledu USA a z pohledu světového. Pokud pravda předkládána není úplnou pravdou a na základě ní se vedou války (násilí obecně), pak je důvod si myslet, že jsme takříkajíc manipulováni. Otázka zůstává ta, jestli to manipulování je záměrné či ne. Co by mělo být ale jasné, že pokud vzniknou pochybnosti, měla by je vláda objasnit a obhájit tak své kroky.

Je na této úvaze něco nesprávného?

Kaliku, manipulace, o kterých mluvíš, se zakládají na tom, že je nějaká komunita ovládána (psychologicky) vyvoláváním (iluze ?) strachu ze strany někoho druhého. Možná není až tak důležitá otázka, zda-li jsme manipulováni záměrně, jako spíš ta - jaké obavy nás vedou k tomu reagovat na tyto manipulace, tzn. být manipulováni... Věř mi, že člověkem/lidmi nelze manipulovat, pokud v sobě nevytvoří onu (žádanou) reakci... obvykle to bývá právě strach...

Uff, snad je z toho zřejmé, co jsem chtěla tím vyjádřit... wink


Plýžením v plyš! tongue

Není tady

 

#25 17. 4. 2009 8:48

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 18071

Re: Duch doby...

Andromedo, já chápu, co se tím snažíš říct a mᚠsamozřejmě pravdu. Manipulován se cítí ten, co je na manipulaci citlivější smile Co to vlastně říká? Může to říkat to, že ti, co mají sklony k tomu být manipulován se mohou cítit manipulováni i věci, co manipulací nejsou. Nebo to může být tak, že lidé citliví na manipulaci prostě mají větší rozlišovací schopnost na manipulaci. Teď si vyber smile Manipulace je vesměs chápána jako špatná, ale to je diskutabilní. smile Jasné je to, že na manipulace se u těchto jedinců projevuje strachem (obavami) z manipulace. Nemyslím si však, že strach je něco primárně špatného. Strach je emoce, která říká, že je něco špatně. Negativní je až přemíra strachu.


Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů